iasi365-var4

 

Program Eredivisie - Olanda etape campionate 2012-2013

 

Programul, rezultatele si clasamentul (etapa cu etapa) Eredivisie Olanda

editia 2012-2013

 

Etapa 1 - Program Eredivisie Olanda - 10-12 august

    

Willem II vs. Breda 1-1
Waalwijk vs. PSV 3-2
Roda vs. Zwolle 1-1
Heracles vs. Venlo 1-1
Utrecht vs. Feyenoord 0-1
Twente vs. Groningen 4-1
Vitesse vs. Den Haag 2-2
Heerenveen vs. Nijmegen 0-2
Ajax vs. Alkmaar 2-2
Etapa 2 - Program Eredivisie Olanda - 18-19 august


    
 PSV vs. Roda 5-0

Breda vs. Twente 0-1
Zwolle vs. Vitesse 0-1
Venlo vs. Utrecht 1-3
Feyenoord vs. Heerenveen 1-1
Groningen vs. Willem II 1-1
Alkmaar vs. Heracles 3-1
Den Haag vs. Waalwijk 2-2
Nijmegen vs. Ajax 1-6
Etapa 3 - Program Eredivisie Olanda - 24-26 august


    

Waalwijk vs. Roda 1-0
Utrecht vs. Zwolle 1-1
Venlo vs. Den Haag 2-4
Ajax vs. Breda 5-0
Alkmaar vs. Heerenveen 0-0
Heracles vs. Feyenoord 1-2
Willem II vs. Vitesse 0-2
Nijmegen vs. Twente 1-3
Groningen vs. PSV 1-3

 
Etapa 4 - Program Eredivisie Olanda - 31 august


    

 Den Haag vs. Groningen 0-1
Roda vs. Willem II 3-0
Zwolle vs. Nijmegen 0-4
Waalwijk vs. Heracles 1-1
Breda vs. Utrecht 1-1
Vitesse vs. Feyenoord 1-0
Twente vs. Venlo 1-0
PSV vs. Alkmaar 5-1
Heerenveen vs. Ajax 2-2
Etapa 5 - Program Eredivisie Olanda - 15 -16 septembrie


    

Ajax vs. Waalwijk 2-0
Willem II vs. Twente 2-6
Heerenveen vs. Den Haag 1-3
Venlo vs. Nijmegen 2-2
Feyenoord vs. Zwolle 2-0
Heracles vs. Breda 2-1
Alkmaar vs. Roda 4-0
Utrecht vs. PSV 1-0
Groningen vs. Vitesse 0-3
Etapa 6 - Program Eredivisie Olanda - 21-23 septembrie


    

Roda vs. Utrecht 0-1
Zwolle vs. Groningen 1-2
Waalwijk vs. Venlo 1-1
Nijmegen vs. Willem II 0-0
Den Haag vs. Ajax 1-1
Twente vs. Heerenveen 1-0
Vitesse vs. Heracles 1-1
Breda vs. Alkmaar 2-1
PSV vs. Feyenoord 3-0
Etapa 7 - Program Eredivisie Olanda - 29 -30 septembrie


    

Heerenveen vs. Breda 2-0
Feyenoord vs. Nijmegen 5-1
Utrecht vs. Vitesse 1-2
Heracles vs. Den Haag 3-3
Ajax vs. Twente 1-0
Alkmaar vs. Waalwijk 3-3
Willem II vs. Zwolle 0-1
Groningen vs. Roda 3-2
Venlo vs. PSV 0-6
Etapa 8 - Program Eredivisie Olanda - 5-6 octombrie


    

Nijmegen vs. Den Haag 1-1
Willem II vs. Waalwijk 1-0
Zwolle vs. Heracles 0-3
Roda vs. Venlo 3-0
Ajax vs. Utrecht 1-1
Vitesse vs. Heerenveen 3-3
PSV vs. Breda 4-0
Groningen vs. Feyenoord 2-2
Twente vs. Alkmaar 3-0
Etapa 9 - Program Eredivisie Olanda - 20 -21 octombrie


    

Heracles vs. Ajax 3-3
Roda vs. Twente 1-1
Breda vs. Vitesse 0-3
PSV vs. Willem II 3-2
Alkmaar vs. Nijmegen 0-2
Den Haag vs. Utrecht 1-2
Heerenveen vs. Groningen 3-0
Venlo vs. Feyenoord 2-3
Waalwijk vs. Zwolle 1-2
Etapa 10 - Program Eredivisie Olanda - 26-28 octombrie


    

Utrecht vs. Groningen 1-0
Den Haag vs. Willem II 2-0
Nijmegen vs. Roda 0-0
Venlo vs. Breda 1-4
Feyenoord vs. Ajax 2-2
Zwolle vs. PSV 1-2
Heracles vs. Heerenveen 6-3
Waalwijk vs. Twente 0-1
Vitesse vs. Alkmaar 1-2
Etapa 11 - Program Eredivisie Olanda - 2-4 noiembrie


    

Roda vs. Den Haag 0-0
Ajax vs. Vitesse 0-2
Willem II vs. Utrecht 1-5
Alkmaar vs. Venlo 1-2
PSV vs. Heracles 4-0
Groningen vs. Nijmegen 1-2
Heerenveen vs. Zwolle 2-1
Twente vs. Feyenoord 3-0
Breda vs. Waalwijk 2-1
Etapa 12 - Program Eredivisie Olanda - 9-11 noiembrie


    

Breda vs. Groningen 0-1
Waalwijk vs. Utrecht 4-0
Venlo vs. Willem II 4-1
Nijmegen vs. Heracles 3-2
Vitesse vs. Twente 0-0
Feyenoord vs. Roda 5-2
Den Haag vs. Alkmaar 2-2
Zwolle vs. Ajax 2-4
PSV vs. Heerenveen 5-1
Etapa 13 - Program Eredivisie Olanda - 17-18 noiembrie

 
    

 17/11 18:45 Den Haag vs. PSV
17/11 19:45 Heerenveen vs. Waalwijk
17/11 19:45 Zwolle vs. Breda
17/11 19:45 Ajax vs. Venlo
17/11 20:45 Groningen vs. Alkmaar
18/11 12:30 Vitesse vs. Nijmegen
18/11 14:30 Utrecht vs. Twente
18/11 14:30 Feyenoord vs. Willem II
18/11 16:30 Heracles vs. Roda
Etapa 14 - Program Eredivisie Olanda - 23-25 noiembrie

 
    

  23/11 20:00 Breda vs. Den Haag
24/11 18:45 Nijmegen vs. Utrecht
24/11 19:45 Waalwijk vs. Groningen
24/11 20:45 Willem II vs. Heracles
25/11 12:30 Roda vs. Ajax
25/11 14:30 PSV vs. Vitesse
25/11 14:30 Alkmaar vs. Feyenoord
25/11 14:30 Venlo vs. Heerenveen
25/11 16:30 Twente vs. Zwolle
Etapa 15 - Program Eredivisie Olanda - 01-02 decembrie

 
    

  30/11 20:00 Zwolle vs. Venlo
01/12 18:45 Twente vs. Den Haag
01/12 19:45 Feyenoord vs. Waalwijk
01/12 19:45 Willem II vs. Heerenveen
01/12 20:45 Ajax vs. PSV
02/12 12:30 Nijmegen vs. Breda
02/12 14:30 Groningen vs. Heracles
02/12 14:30 Utrecht vs. Alkmaar
02/12 16:30 Vitesse vs. Roda
Etapa 16 - Program Eredivisie Olanda - 7-9 decembrie
     

  07/12 20:00 Heracles vs. Utrecht
08/12 18:45 Waalwijk vs. Nijmegen
08/12 19:45 Den Haag vs. Zwolle
08/12 20:45 Ajax vs. Groningen
09/12 12:30 Heerenveen vs. Roda
09/12 14:30 Breda vs. Feyenoord
09/12 14:30 Venlo vs. Vitesse
09/12 14:30 Alkmaar vs. Willem II
09/12 16:30 PSV vs. Twente
Etapa 17 - Program Eredivisie Olanda - 14-16 decembrie
     

14/12 20:00 Twente vs. Heracles
15/12 18:45 Zwolle vs. Alkmaar
15/12 19:45 Groningen vs. Venlo
15/12 19:45 Roda vs. Breda
15/12 20:45 Nijmegen vs. PSV
16/12 12:30 Utrecht vs. Heerenveen
16/12 14:30 Vitesse vs. Waalwijk
16/12 14:30 Feyenoord vs. Den Haag
16/12 16:30 Willem II vs. Ajax
Etapa 18 - Program Eredivisie Olanda
     

  21/12 20:00 Alkmaar vs. Twente
22/12 18:45 Heerenveen vs. Vitesse
22/12 19:45 Heracles vs. Zwolle
22/12 19:45 Den Haag vs. Nijmegen
22/12 20:45 Breda vs. PSV
23/12 12:30 Waalwijk vs. Willem II
23/12 14:30 Utrecht vs. Ajax
23/12 14:30 Feyenoord vs. Groningen
23/12 16:30 Venlo vs. Roda
Etapa 19 - Program Eredivisie Olanda
     

  18/01/2013 14:30 PSV vs. Zwolle
19/01/2013 14:30 Heerenveen vs. Heracles
19/01/2013 14:30 Twente vs. Waalwijk
19/01/2013 14:30 Alkmaar vs. Vitesse
19/01/2013 14:30 Breda vs. Venlo
20/01/2013 14:30 Groningen vs. Utrecht
20/01/2013 14:30 Willem II vs. Den Haag
20/01/2013 14:30 Ajax vs. Feyenoord
20/01/2013 14:30 Roda vs. Nijmegen
Etapa 20 - Program Eredivisie Olanda
     
  25/01/2013 14:30 Venlo vs. Alkmaar

26/01/2013 14:30 Heracles vs. PSV
26/01/2013 14:30 Den Haag vs. Roda
26/01/2013 14:30 Zwolle vs. Heerenveen
26/01/2013 14:30 Waalwijk vs. Breda
27/01/2013 14:30 Vitesse vs. Ajax
27/01/2013 14:30 Feyenoord vs. Twente
27/01/2013 14:30 Nijmegen vs. Groningen
27/01/2013 14:30 Utrecht vs. Willem II
Etapa 21 - Program Eredivisie Olanda
     

01/02/2013 14:30 Waalwijk vs. Heerenveen
02/02/2013 14:30 Roda vs. Heracles
02/02/2013 14:30 Breda vs. Zwolle
02/02/2013 14:30 PSV vs. Den Haag
02/02/2013 14:30 Alkmaar vs. Groningen
03/02/2013 14:30 Venlo vs. Ajax
03/02/2013 14:30 Twente vs. Utrecht
03/02/2013 14:30 Nijmegen vs. Vitesse
03/02/2013 14:30 Willem II vs. Feyenoord
Etapa 22 - Program Eredivisie Olanda
     

  09/02/2013 14:30 Den Haag vs. Breda
09/02/2013 14:30 Groningen vs. Waalwijk
09/02/2013 14:30 Vitesse vs. PSV
09/02/2013 14:30 Heracles vs. Willem II
09/02/2013 14:30 Heerenveen vs. Venlo
10/02/2013 14:30 Ajax vs. Roda
10/02/2013 14:30 Zwolle vs. Twente
10/02/2013 14:30 Feyenoord vs. Alkmaar
10/02/2013 14:30 Utrecht vs. Nijmegen
Etapa 23 - Program Eredivisie Olanda
     

  15/02/2013 14:30 Nijmegen vs. Venlo
16/02/2013 14:30 Breda vs. Heracles
16/02/2013 14:30 Roda vs. Alkmaar
16/02/2013 14:30 Twente vs. Willem II
16/02/2013 14:30 PSV vs. Utrecht
17/02/2013 14:30 Zwolle vs. Feyenoord
17/02/2013 14:30 Den Haag vs. Heerenveen
17/02/2013 14:30 Vitesse vs. Groningen
17/02/2013 14:30 Waalwijk vs. Ajax
Etapa 24 - Program Eredivisie Olanda
     

22/02/2013 14:30 Willem II vs. Nijmegen
23/02/2013 14:30 Utrecht vs. Roda
23/02/2013 14:30 Groningen vs. Zwolle
23/02/2013 14:30 Venlo vs. Waalwijk
23/02/2013 14:30 Heracles vs. Vitesse
24/02/2013 14:30 Feyenoord vs. PSV
24/02/2013 14:30 Heerenveen vs. Twente
24/02/2013 14:30 Alkmaar vs. Breda
24/02/2013 14:30 Ajax vs. Den Haag
Etapa 25 - Program Eredivisie Olanda
     
  01/03/2013 14:30 Vitesse vs. Utrecht

02/03/2013 14:30 Breda vs. Heerenveen
02/03/2013 14:30 Zwolle vs. Willem II
02/03/2013 14:30 Twente vs. Ajax
02/03/2013 14:30 PSV vs. Venlo
03/03/2013 14:30 Waalwijk vs. Alkmaar
03/03/2013 14:30 Roda vs. Groningen
03/03/2013 14:30 Nijmegen vs. Feyenoord
03/03/2013 14:30 Den Haag vs. Heracles
Etapa 26 - Program Eredivisie Olanda
     

  08/03/2013 14:30 Groningen vs. Breda
09/03/2013 14:30 Alkmaar vs. Den Haag
09/03/2013 14:30 Utrecht vs. Waalwijk
09/03/2013 14:30 Heracles vs. Nijmegen
09/03/2013 14:30 Willem II vs. Venlo
10/03/2013 14:30 Roda vs. Feyenoord
10/03/2013 14:30 Ajax vs. Zwolle
10/03/2013 14:30 Twente vs. Vitesse
10/03/2013 14:30 Heerenveen vs. PSV
Etapa 27 - Program Eredivisie Olanda
     

  15/03/2013 14:30 Zwolle vs. Roda
16/03/2013 14:30 PSV vs. Waalwijk
16/03/2013 14:30 Den Haag vs. Vitesse
16/03/2013 14:30 Nijmegen vs. Heerenveen
16/03/2013 14:30 Venlo vs. Heracles
17/03/2013 14:30 Breda vs. Willem II
17/03/2013 14:30 Feyenoord vs. Utrecht
17/03/2013 14:30 Groningen vs. Twente
17/03/2013 14:30 Alkmaar vs. Ajax
Etapa 28 - Program Eredivisie Olanda
     

  30/03/2013 14:30 Heerenveen vs. Feyenoord
30/03/2013 14:30 Willem II vs. Groningen
30/03/2013 14:30 Utrecht vs. Venlo
30/03/2013 14:30 Twente vs. Breda
31/03/2013 14:30 Roda vs. PSV
31/03/2013 14:30 Vitesse vs. Zwolle
31/03/2013 14:30 Waalwijk vs. Den Haag
31/03/2013 14:30 Ajax vs. Nijmegen
31/03/2013 14:30 Heracles vs. Alkmaar
Etapa 29 - Program Eredivisie Olanda
     

05/04/2013 14:30 Feyenoord vs. Venlo
06/04/2013 14:30 Zwolle vs. Waalwijk
06/04/2013 14:30 Willem II vs. PSV
06/04/2013 14:30 Twente vs. Roda
06/04/2013 14:30 Vitesse vs. Breda
07/04/2013 14:30 Ajax vs. Heracles
07/04/2013 14:30 Utrecht vs. Den Haag
07/04/2013 14:30 Nijmegen vs. Alkmaar
07/04/2013 14:30 Groningen vs. Heerenveen
Etapa 30 - Program Eredivisie Olanda
     

12/04/2013 14:30 Venlo vs. Zwolle
13/04/2013 14:30 Breda vs. Nijmegen
13/04/2013 14:30 Heracles vs. Groningen
13/04/2013 14:30 Roda vs. Vitesse
13/04/2013 14:30 Den Haag vs. Twente
14/04/2013 14:30 Alkmaar vs. Utrecht
14/04/2013 14:30 PSV vs. Ajax
14/04/2013 14:30 Waalwijk vs. Feyenoord
14/04/2013 14:30 Heerenveen vs. Willem II
Etapa 31 - Program Eredivisie Olanda
     

19/04/2013 14:30 Ajax vs. Heerenveen
20/04/2013 14:30 Alkmaar vs. PSV
20/04/2013 14:30 Groningen vs. Den Haag
20/04/2013 14:30 Heracles vs. Waalwijk
20/04/2013 14:30 Willem II vs. Roda
21/04/2013 14:30 Feyenoord vs. Vitesse
21/04/2013 14:30 Utrecht vs. Breda
21/04/2013 14:30 Nijmegen vs. Zwolle
21/04/2013 14:30 Venlo vs. Twente
Etapa 32 - Program Eredivisie Olanda
     

  26/04/2013 14:30 Heerenveen vs. Alkmaar
27/04/2013 14:30 Den Haag vs. Venlo
27/04/2013 14:30 Breda vs. Ajax
27/04/2013 14:30 PSV vs. Groningen
27/04/2013 14:30 Roda vs. Waalwijk
28/04/2013 14:30 Feyenoord vs. Heracles
28/04/2013 14:30 Twente vs. Nijmegen
28/04/2013 14:30 Vitesse vs. Willem II
28/04/2013 14:30 Zwolle vs. Utrecht
Etapa 33 - Program Eredivisie Olanda
     

05/05/2013 12:30 Ajax vs. Willem II
05/05/2013 12:30 Den Haag vs. Feyenoord
05/05/2013 12:30 PSV vs. Nijmegen
05/05/2013 12:30 Waalwijk vs. Vitesse
05/05/2013 12:30 Alkmaar vs. Zwolle
05/05/2013 12:30 Venlo vs. Groningen
05/05/2013 12:30 Heerenveen vs. Utrecht
05/05/2013 12:30 Heracles vs. Twente
05/05/2013 12:30 Breda vs. Roda
Etapa 34 - Program Eredivisie Olanda
     

  12/05/2013 14:30 Roda vs. Heerenveen
12/05/2013 14:30 Vitesse vs. Venlo
12/05/2013 14:30 Willem II vs. Alkmaar
12/05/2013 14:30 Zwolle vs. Den Haag
12/05/2013 14:30 Feyenoord vs. Breda
12/05/2013 14:30 Groningen vs. Ajax
12/05/2013 14:30 Twente vs. PSV
12/05/2013 14:30 Utrecht vs. Heracles
12/05/2013 14:30 Nijmegen vs. Waalwijk

 

Din aceeasi categorie

Bancul zilei

Canibalii prind un american, un rus si un roman. Seful canibalilor le spune:
- Daca vreti sa scapati cu viata aveti 3 posibilitati : ori platiti 100 $, ori primiti 100 de lovituri pe spate ori mancati gramada aia de rahat din fata voastra.
Americanul duce mana la buzunar, scoate 100 $ si scapa.
Rusul indura 100 de lovituri pe spate si de asemenea scapa.
Romanul, care este renumit pentru afacerile lui spune:
- Eu m-as infinge in gramada aia de rahat.
- Mananca aproape jumatate, i se face greata si spune:
- De restul dati-mi lovituri pe spate.
Indura el ce indura, insa nu mai poate de durere si, chinuit spune:
- Fir-as al naibii, ia de aici 100 $ si lasa-ma in pace!

Bancurile zilei le poti citi aici...

Program liga 1 - etapa 7

Vineri, 18 august
21:00 Astra Giurgiu - CSM Poli Iaşi 0-0

Sambata, 19 august
18:30 Gaz Metan Mediaş - ACS Poli Timişoara 0-2
21:00 CS Juventus Bucureşti - FCSB 1-2

Duminica, 20 august
18:30 FC Viitorul Constanţa - CS Universitatea Craiova 0-2
21:00 CFR Cluj - FC Voluntari 2-0

Luni, 21 august
18:30 FC Botoşani - Concordia Chiajna
21:00 Dinamo Bucureşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

Liga 1 program complet

Vino si tu pe grupul de facebook Romania Vesela

vino pe grupul Romania Vesela

Like la pagina Iasi365

Close

Daca vrei sa fii le curent cu noutatile din Iasi da-ne like...

0
Shares