Program Serie A Italia editia 2016-2017

 

Programul turului Serie A

20.08. 19:00    AS Roma -  Udinese 4-0     
20.08. 21:45    Juventus  -  Fiorentina 2-1   
21.08. 19:00    AC Milan  -  Torino 3-2      
21.08. 21:45    Atalanta  -  Lazio 3-4      
21.08. 21:45    Bologna  -  Crotone 1-0    
21.08. 21:45    Chievo  -  Inter 2-0 
21.08. 21:45    Empoli  -  Sampdoria 0-1       
21.08. 21:45    Genoa  -  Cagliari 3-1  
21.08. 21:45    Palermo  -  Sassuolo 0-1
21.08. 21:45    Pescara  -  Napoli 2-2

27.08. 19:00    Lazio  -  Juventus 0-1     
27.08. 21:45    Napoli  -  AC Milan 4-2
28.08. 19:00    Inter  -  Palermo 1-1     
28.08. 21:45    Cagliari  -  AS Roma 2-2
28.08. 21:45    Crotone  -  Genoa 1-3
28.08. 21:45    Fiorentina  -  Chievo 1-0 
28.08. 21:45    Sampdoria -  Atalanta 2-1
28.08. 21:45    Sassuolo  -  Pescara 0-3 (masa verde)
28.08. 21:45    Torino  -  Bologna 5-1
28.08. 21:45    Udinese  -  Empoli 2-0

11.09. 16:00    AC Milan  -  Udinese 0-1
11.09. 16:00    AS Roma  -  Sampdoria 3-2
11.09. 16:00    Atalanta  -  Torino 2-1
11.09. 16:00    Bologna  -  Cagliari 2-1
11.09. 16:00    Chievo  -  Lazio 1-1
11.09. 16:00    Empoli  -  Crotone 2-1
11.09. 16:00    Genoa  -  Fiorentina
11.09. 16:00    Juventus  -  Sassuolo 3-1
11.09. 16:00    Palermo  -  Napoli 0-3
11.09. 16:00    Pescara  -  Inter 1-2

18.09. 16:00    Cagliari  -  Atalanta 3-0
18.09. 16:00    Crotone  -  Palermo 1-1  
18.09. 16:00    Fiorentina  -  AS Roma 1-0
18.09. 16:00    Inter  -  Juventus  2-1
18.09. 16:00    Lazio  -  Pescara  3-0
18.09. 16:00    Napoli  -  Bologna 3-1
18.09. 16:00    Sampdoria  -  AC Milan 0-1
18.09. 16:00    Sassuolo  -  Genoa 2-0
18.09. 16:00    Torino  -  Empoli 0-0
18.09. 16:00    Udinese  -  Chievo 1-2

21.09. 21:45    AC Milan  -  Lazio 2-0
21.09. 21:45    AS Roma  -  Crotone 4-0  
21.09. 21:45    Atalanta  -  Palermo 0-1     
21.09. 21:45    Bologna  -  Sampdoria 2-0
21.09. 21:45    Chievo -  Sassuolo 2-1
21.09. 21:45    Empoli  -  Inter 0-2
21.09. 21:45    Genoa  -  Napoli 0-0
21.09. 21:45    Juventus  -  Cagliari 4-0
21.09. 21:45    Pescara  -  Torino 0-0
21.09. 21:45    Udinese  -  Fiorentina  2-2

25.09. 16:00    Cagliari  -  Sampdoria 2-1     
25.09. 16:00    Crotone  -  Atalanta 1-3    
25.09. 16:00    Fiorentina  -  AC Milan 0-0   
25.09. 16:00    Genoa  -  Pescara 1-1
25.09. 16:00    Inter  -  Bologna 1-1
25.09. 16:00    Lazio  -  Empoli  2-0
25.09. 16:00    Napoli  -  Chievo 2-0       
25.09. 16:00    Palermo  -  Juventus 0-1
25.09. 16:00    Sassuolo  -  Udinese 1-0
25.09. 16:00    Torino  -  AS Roma 3-1

Runda 7
02.10. 16:00    AC Milan  -  Sassuolo 4-3
02.10. 16:00    AS Roma  -  Inter 2-1   
02.10. 16:00    Atalanta  -  Napoli 1-0    
02.10. 16:00    Bologna  -  Genoa  0-1      
02.10. 16:00    Cagliari  -  Crotone 2-1       
02.10. 16:00    Empoli  -  Juventus 0-3      
02.10. 16:00    Pescara  -  Chievo 0-2
02.10. 16:00    Sampdoria  -  Palermo 1-1
02.10. 16:00    Torino  -  Fiorentina 2-1
02.10. 16:00    Udinese  -  Lazio 0-3

16.10. 16:00    Chievo  -  AC Milan 1-3
16.10. 16:00    Fiorentina  -  Atalanta 0-0
16.10. 16:00    Genoa  -  Empoli 0-0  
16.10. 16:00    Inter  -  Cagliari 1-2 
16.10. 16:00    Juventus  -  Udinese 2-1
16.10. 16:00    Lazio  -  Bologna 1-1   
16.10. 16:00    Napoli  -  AS Roma 1-3
16.10. 16:00    Palermo  -  Torino 1-4  
16.10. 16:00    Pescara  -  Sampdoria 1-1
16.10. 16:00    Sassuolo  -  Crotone 2-1

23.10. 16:00    AC Milan  -  Juventus 1-0 
23.10. 16:00    AS Roma  -  Palermo 4-1  
23.10. 16:00    Atalanta  -  Inter 2-1
23.10. 16:00    Bologna  -  Sassuolo 1-1
23.10. 16:00    Cagliari  -  Fiorentina 3-5
23.10. 16:00    Crotone  -  Napoli 1-2
23.10. 16:00    Empoli  -  Chievo 0-0
23.10. 16:00    Sampdoria  -  Genoa 2-1
23.10. 16:00    Torino  -  Lazio 2-2
23.10. 16:00    Udinese  -  Pescara 3-1

26.10. 21:45    Chievo  -  Bologna  1-1      
26.10. 21:45    Fiorentina  -  Crotone 1-1      
26.10. 21:45    Genoa  -  AC Milan 3-0   
26.10. 21:45    Inter  -  Torino 2-1   
26.10. 21:45    Juventus  -  Sampdoria 4-1
26.10. 21:45    Lazio  -  Cagliari 4-1    
26.10. 21:45    Napoli  -  Empoli 2-0
26.10. 21:45    Palermo  -  Udinese      
26.10. 21:45    Pescara  -  Atalanta 0-1
26.10. 21:45    Sassuolo  -  AS Roma 1-3

30.10. 16:00    AC Milan  -  Pescara 1-0
30.10. 16:00    Atalanta  -  Genoa 3-0
30.10. 16:00    Bologna  -  Fiorentina 0-1    
30.10. 16:00    Cagliari  -  Palermo 2-1      
30.10. 16:00    Crotone  -  Chievo 2-0
30.10. 16:00    Empoli  -  AS Roma 0-0
30.10. 16:00    Juventus  -  Napoli 2-1   
30.10. 16:00    Lazio  -  Sassuolo 2-1
30.10. 16:00    Sampdoria  -  Inter 1-0    
30.10. 16:00    Udinese  -  Torino 2-2

06.11. 16:00    AS Roma - Bologna 3-0
06.11. 16:00    Chievo - Juventus 1-2
06.11. 16:00    Fiorentina - Sampdoria 1-1
06.11. 16:00    Genoa - Udinese 1-1
06.11. 16:00    Inter - Crotone 3-0
06.11. 16:00    Napoli - Lazio  1-1
06.11. 16:00    Palermo - AC Milan 1-2
06.11. 16:00    Pescara - Empoli 0-4
06.11. 16:00    Sassuolo - Atalanta 0-3
06.11. 16:00    Torino - Cagliari 5-1

20.11. 16:00    AC Milan  -  Inter 2-2
20.11. 16:00    Atalanta  -  AS Roma 2-1
20.11. 16:00    Bologna -   Palermo 3-1
20.11. 16:00    Chievo  -  Cagliari 1-0      
20.11. 16:00    Crotone  -  Torino 0-2
20.11. 16:00    Empoli  -  Fiorentina 0-4
20.11. 16:00    Juventus  -  Pescara 3-0
20.11. 16:00    Lazio -   Genoa 3-1
20.11. 16:00    Sampdoria  -  Sassuolo 3-2
20.11. 16:00    Udinese  -  Napoli 1-2

27.11. 16:00    AS Roma -  Pescara  3-2
27.11. 16:00    Bologna  -  Atalanta 0-2
27.11. 16:00    Cagliari  -  Udinese 2-1
27.11. 16:00    Crotone  -  Sampdoria 1-1
27.11. 16:00    Empoli  -  AC Milan 1-4
27.11. 16:00    Genoa  -  Juventus 3-1
27.11. 16:00    Inter  -  Fiorentina  4-2
27.11. 16:00    Napoli  -  Sassuolo  1-1
27.11. 16:00    Palermo  -  Lazio 0-1
27.11. 16:00    Torino  -  Chievo 2-1

04.12. 16:00    AC Milan  -  Crotone 2-1
04.12. 16:00    Chievo  -  Genoa 0-0
04.12. 16:00    Fiorentina  -  Palermo 2-1
04.12. 16:00    Juventus  -  Atalanta 3-1
04.12. 16:00    Lazio  -  AS Roma 0-2
04.12. 16:00    Napoli  -  Inter 3-0
04.12. 16:00    Pescara  -  Cagliari 1-1
04.12. 16:00    Sampdoria  -  Torino 2-0
04.12. 16:00    Sassuolo  -  Empoli 3-0
04.12. 16:00    Udinese  -  Bologna 1-0

11.12. 16:00    AS Roma - AC Milan
11.12. 16:00    Atalanta - Udinese 1-3
11.12. 16:00    Bologna - Empoli 0-0
11.12. 16:00    Cagliari - Napoli 0-5
11.12. 16:00    Crotone - Pescara 2-1
11.12. 16:00    Fiorentina - Sassuolo
11.12. 16:00    Inter - Genoa 2-0
11.12. 16:00    Palermo - Chievo 0-2
11.12. 16:00    Sampdoria - Lazio 1-2
11.12. 16:00    Torino - Juventus 1-3

18.12. 16:00    AC Milan- Atalanta        
18.12. 16:00    Chievo - Sampdoria        
18.12. 16:00    Empoli - Cagliari        
18.12. 16:00    Genoa - Palermo        
18.12. 16:00    Juventus - AS Roma        
18.12. 16:00    Lazio - Fiorentina        
18.12. 16:00    Napoli - Torino        
18.12. 16:00    Pescara - Bologna        
18.12. 16:00    Sassuolo - Inter        
18.12. 16:00    Udinese - Crotone       

22.12. 21:45    AS Roma  -  Chievo        
22.12. 21:45    Atalanta  -  Empoli        
22.12. 21:45    Bologna  -  AC Milan        
22.12. 21:45    Cagliari  -  Sassuolo        
22.12. 21:45    Crotone  -  Juventus        
22.12. 21:45    Fiorentina  -  Napoli        
22.12. 21:45    Inter  -  Lazio        
22.12. 21:45    Palermo  -  Pescara        
22.12. 21:45    Sampdoria  -  Udinese        
22.12. 21:45    Torino  -  Genoa

08.01. 16:00    AC Milan  -  Cagliari        
08.01. 16:00    Chievo  -  Atalanta        
08.01. 16:00    Empoli  -  Palermo        
08.01. 16:00    Genoa  -  AS Roma        
08.01. 16:00    Juventus  -  Bologna        
08.01. 16:00    Lazio  -  Crotone        
08.01. 16:00    Napoli  -  Sampdoria        
08.01. 16:00    Pescara  -  Fiorentina        
08.01. 16:00    Sassuolo  -  Torino        
08.01. 16:00    Udinese  -  Inter        

ADD_CONTENT_HERE
ADD_CONTENT_HERE
ADD_CONTENT_HERE
- See more at: http://sport.iasi365.com/business/item/48-test#sthash.OtmBrVsh.dpuf

Programul returului Serie A

15.01. 16:00    Cagliari  -  Genoa        
15.01. 16:00    Crotone  -  Bologna        
15.01. 16:00    Fiorentina  -  Juventus        
15.01. 16:00    Inter  -  Chievo        
15.01. 16:00    Lazio  -  Atalanta        
15.01. 16:00    Napoli  -  Pescara        
15.01. 16:00    Sampdoria  -  Empoli        
15.01. 16:00    Sassuolo  -  Palermo        
15.01. 16:00    Torino  -  AC Milan        
15.01. 16:00    Udinese  -  AS Roma

22.01. 16:00    AC Milan  -  Napoli        
22.01. 16:00    AS Roma  -  Cagliari        
22.01. 16:00    Atalanta  -  Sampdoria        
22.01. 16:00    Bologna  -  Torino        
22.01. 16:00    Chievo  -  Fiorentina        
22.01. 16:00    Empoli  -  Udinese        
22.01. 16:00    Genoa  -  Crotone        
22.01. 16:00    Juventus  -  Lazio        
22.01. 16:00    Palermo  -  Inter        
22.01. 16:00    Pescara  -  Sassuolo

29.01. 16:00    Cagliari  -  Bologna        
29.01. 16:00    Crotone  -  Empoli        
29.01. 16:00    Fiorentina  -  Genoa        
29.01. 16:00    Inter  -  Pescara        
29.01. 16:00    Lazio  -  Chievo        
29.01. 16:00    Napoli  -  Palermo        
29.01. 16:00    Sampdoria  -  AS Roma        
29.01. 16:00    Sassuolo  -  Juventus        
29.01. 16:00    Torino  -  Atalanta        
29.01. 16:00    Udinese  -  AC Milan      

05.02. 16:00    AC Milan  -  Sampdoria        
05.02. 16:00    AS Roma  -  Fiorentina        
05.02. 16:00    Atalanta  -  Cagliari        
05.02. 16:00    Bologna -  Napoli        
05.02. 16:00    Chievo  -  Udinese        
05.02. 16:00    Empoli  -  Torino        
05.02. 16:00    Genoa  -  Sassuolo        
05.02. 16:00    Juventus  -  Inter        
05.02. 16:00    Palermo  -  Crotone        
05.02. 16:00    Pescara  -  Lazio  

 

Runda 24
12.02. 16:00    Cagliari  -  Juventus        
12.02. 16:00    Crotone  -  AS Roma        
12.02. 16:00    Fiorentina  -  Udinese        
12.02. 16:00    Inter  -  Empoli        
12.02. 16:00    Lazio  -  AC Milan        
12.02. 16:00    Napoli  -  Genoa        
12.02. 16:00    Palermo  -  Atalanta        
12.02. 16:00    Sampdoria  -  Bologna        
12.02. 16:00    Sassuolo  -  Chievo        
12.02. 16:00    Torino  -  Pescara

19.02. 16:00    AC Milan  -  Fiorentina        
19.02. 16:00    AS Roma  -  Torino        
19.02. 16:00    Atalanta  -  Crotone        
19.02. 16:00    Bologna  -  Inter        
19.02. 16:00    Chievo  -  Napoli        
19.02. 16:00    Empoli  -  Lazio        
19.02. 16:00    Juventus  -  Palermo        
19.02. 16:00    Pescara  -  Genoa        
19.02. 16:00    Sampdoria  -  Cagliari        
19.02. 16:00    Udinese  -  Sassuolo  

26.02. 16:00    Chievo  -  Pescara        
26.02. 16:00    Crotone  -  Cagliari        
26.02. 16:00    Fiorentina  -  Torino        
26.02. 16:00    Genoa  -  Bologna        
26.02. 16:00    Inter  -  AS Roma        
26.02. 16:00    Juventus  -  Empoli        
26.02. 16:00    Lazio  -  Udinese        
26.02. 16:00    Napoli  -  Atalanta        
26.02. 16:00    Palermo  -  Sampdoria        
26.02. 16:00    Sassuolo  -  AC Milan

05.03. 16:00    AC Milan  -  Chievo        
05.03. 16:00    AS Roma -   Napoli        
05.03. 16:00    Atalanta -   Fiorentina        
05.03. 16:00    Bologna  -  Lazio        
05.03. 16:00    Cagliari  -  Inter        
05.03. 16:00    Crotone  -  Sassuolo        
05.03. 16:00    Empoli  -  Genoa        
05.03. 16:00    Sampdoria  -  Pescara        
05.03. 16:00    Torino -   Palermo        
05.03. 16:00    Udinese  -  Juventus

12.03. 16:00    Chievo  -  Empoli        
12.03. 16:00    Fiorentina  -  Cagliari        
12.03. 16:00    Genoa  -  Sampdoria        
12.03. 16:00    Inter  -  Atalanta        
12.03. 16:00    Juventus  -  AC Milan        
12.03. 16:00    Lazio  -  Torino        
12.03. 16:00    Napoli  -  Crotone        
12.03. 16:00    Palermo  -  AS Roma        
12.03. 16:00    Pescara  -  Udinese        
12.03. 16:00    Sassuolo  -  Bologna    

19.03. 16:00    AC Milan  -  Genoa        
19.03. 16:00    AS Roma  -  Sassuolo        
19.03. 16:00    Atalanta  -  Pescara        
19.03. 16:00    Bologna  -  Chievo        
19.03. 16:00    Cagliari  -  Lazio        
19.03. 16:00    Crotone  -  Fiorentina        
19.03. 16:00    Empoli  -  Napoli        
19.03. 16:00    Sampdoria  -  Juventus        
19.03. 16:00    Torino  -  Inter
19.03. 16:00    Udinese  -  Palermo  

Runda 30
02.04. 16:00    AS Roma -   Empoli        
02.04. 16:00    Chievo  -  Crotone        
02.04. 16:00    Fiorentina  -  Bologna        
02.04. 16:00    Genoa  -  Atalanta        
02.04. 16:00    Inter  -  Sampdoria        
02.04. 16:00    Napoli  -  Juventus        
02.04. 16:00    Palermo  -  Cagliari        
02.04. 16:00    Pescara  -  AC Milan        
02.04. 16:00    Sassuolo  -  Lazio        
02.04. 16:00    Torino  -  Udinese

09.04. 16:00    AC Milan -   Palermo        
09.04. 16:00    Atalanta  -  Sassuolo        
09.04. 16:00    Bologna  -  AS Roma        
09.04. 16:00    Cagliari  -  Torino        
09.04. 16:00    Crotone  -  Inter        
09.04. 16:00    Empoli  -  Pescara        
09.04. 16:00    Juventus  -  Chievo        
09.04. 16:00    Lazio  -  Napoli        
09.04. 16:00    Sampdoria  -  Fiorentina        
09.04. 16:00    Udinese  -  Genoa     

16.04. 16:00    AS Roma  -  Atalanta        
16.04. 16:00    Cagliari  -  Chievo        
16.04. 16:00    Fiorentina  -  Empoli        
16.04. 16:00    Genoa  -  Lazio        
16.04. 16:00    Inter  -  AC Milan        
16.04. 16:00    Napoli  -  Udinese        
16.04. 16:00    Palermo  -  Bologna        
16.04. 16:00    Pescara  -  Juventus        
16.04. 16:00    Sassuolo  -  Sampdoria        
16.04. 16:00    Torino  -  Crotone  

Runda 33
23.04. 16:00    AC Milan -   Empoli        
23.04. 16:00    Atalanta  -  Bologna        
23.04. 16:00    Chievo  -  Torino        
23.04. 16:00    Fiorentina  -  Inter        
23.04. 16:00    Juventus  -  Genoa        
23.04. 16:00    Lazio  -  Palermo        
23.04. 16:00    Pescara  -  AS Roma        
23.04. 16:00    Sampdoria  -  Crotone        
23.04. 16:00    Sassuolo -  Napoli        
23.04. 16:00    Udinese  -  Cagliari

30.04. 16:00    AS Roma  -  Lazio        
30.04. 16:00    Atalanta  -  Juventus        
30.04. 16:00    Bologna  -  Udinese        
30.04. 16:00    Cagliari  -  Pescara        
30.04. 16:00    Crotone  -  AC Milan        
30.04. 16:00    Empoli  -  Sassuolo        
30.04. 16:00    Genoa  -  Chievo        
30.04. 16:00    Inter  -  Napoli        
30.04. 16:00    Palermo  -  Fiorentina        
30.04. 16:00    Torino  -  Sampdoria      

07.05. 16:00    AC Milan  -  AS Roma        
07.05. 16:00    Chievo  -  Palermo        
07.05. 16:00    Empoli  -  Bologna        
07.05. 16:00    Genoa  -  Inter        
07.05. 16:00    Juventus  - Torino        
07.05. 16:00    Lazio  -  Sampdoria        
07.05. 16:00    Napoli  -  Cagliari        
07.05. 16:00    Pescara  -  Crotone        
07.05. 16:00    Sassuolo  -  Fiorentina        
07.05. 16:00    Udinese  -  Atalanta      

Runda 36
14.05. 16:00    AS Roma  -  Juventus        
14.05. 16:00    Atalanta -  AC Milan        
14.05. 16:00    Bologna  -  Pescara        
14.05. 16:00    Cagliari  -  Empoli        
14.05. 16:00    Crotone  -  Udinese        
14.05. 16:00    Fiorentina  -  Lazio        
14.05. 16:00    Inter  -  Sassuolo        
14.05. 16:00    Palermo   - Genoa        
14.05. 16:00    Sampdoria  -  Chievo        
14.05. 16:00    Torino  -  Napoli

21.05. 16:00    AC Milan  -  Bologna        
21.05. 16:00    Chievo  -  AS Roma        
21.05. 16:00    Empoli  -  Atalanta        
21.05. 16:00    Genoa  -  Torino        
21.05. 16:00    Juventus  -  Crotone        
21.05. 16:00    Lazio  -  Inter        
21.05. 16:00    Napoli  -  Fiorentina        
21.05. 16:00    Pescara  -  Palermo        
21.05. 16:00    Sassuolo  -  Cagliari        
21.05. 16:00    Udinese  -  Sampdoria

28.05. 16:00    AS Roma  -  Genoa        
28.05. 16:00    Atalanta -  Chievo        
28.05. 16:00    Bologna  -  Juventus        
28.05. 16:00    Cagliari  -  AC Milan        
28.05. 16:00    Crotone  -  Lazio        
28.05. 16:00    Fiorentina  -  Pescara        
28.05. 16:00    Inter  -  Udinese        
28.05. 16:00    Palermo  -  Empoli        
28.05. 16:00    Sampdoria  -  Napoli        
28.05. 16:00    Torino  -  Sassuolo

program serie A Italia 2016 2017

Din aceeasi categorie

Program etape grupe liga 1

Vineri, 5 mai
18:00 FC Voluntari - ACS Poli Timisoara (play out)
20:30 Chiajna - ASA Tg Mures (play out)

Sambata, 6 mai 
21:15 CFR Cluj - Dinamo (play off)

Duminica, 7 mai
13:30 FC Botosani - Gaz Metan Medias (play out)
21:15 CS U Craiova - Viitorul Constanta (play off)

Luni, 8 mai
18:00 CSMS Iasi - Pandurii Tg Jiu (play out)
20:30 Astra Giurgiu - FCSB (play off)

Meciurile pot fi urmarite pe Digi, Dolce si LookTV

Liga 1 program complet

Bancul zilei

Ajunge Bula, intr-o zi acasa si taica-su vede ca are ochii vineti. Il intreaba:
- Bula, de ce ai ochii vineti?
- Pai sa vezi: eram in autobuz si vad o fata cu fusta intrata in cur. I-o scot si ea imi invineteste ochiul.
- Bine, dar celalalt ochi?
- Pai cand am vazut ca nu-i place i-am bagat-o la loc.

Mai multe bancuri aici...

Acest site utilizeaza cookie-uri. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.