Programul Festivalului de Teatru "Zilele Teatrului Ludic" 6-10 decembrie

Programul Festivalului de Teatru "Zilele Teatrului Ludic"

6-10 decembrie Casa de Cultura a Studentilor si la Casa de Cultura ”M. Ursachi”

 

In perioada 6-10 decembrie 2016 sunteti invitati la Festivalul de Teatru ”Zilele Teatrului Ludic”. Participa trupe din tara si strainatate. Spectacolele vor avea loc la Casa de Cultura a Studentilor si la Casa de Cultura ”M. Ursachi”, Parcul Copou.

Organizatori: MINISTERUL TINERETULUI SI SPORTULUI , CASA DE CULTURA A STUDENTILOR IASI , ASOCIATIA CULTURAL ARTISTICA STUDENTEASCA ” LUDIC” , TEATRUL STUDENTESC “LUDIC ” – IASI

MARTI 6 DECEMBRIE

    ORA: 16:30 – Spectacol ” SALUT JEANNOT “ , autor : Noel PIERCY
    Trupa de Teatru in limba franceza ” FAROUCHES” COLEGIUL NATIONAL ” G. IBRAILEANU ” – IASI
    Regia : Raluca CHIRU ,Magda NEGREA
    Sala : Casa de Cultura a Municipiului ” M. Ursachi “
    ORA: 17:15 –Spectacol “HIGH SCHOOL, A HIGHWAY TO HELL “
    Autor : Andreia MACAROV
    Palatul Copiilor IASI – Trupa de Teatru : ” MOOD ”
    Regia : Andreia MACAROV
    Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 18:00 – Spectacol : OMUL DE ZAPADA “ , autor : Lia Bugner
    Teatrul Studentesc ” LUDIC” – CCS IASI
    Regia : Aurel LUCA
    Sala: Studio LUDIC – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 19:00 – Spectacol : ” BARBA ALBASTRA , SPERANTA FEMEILOR “
    Autor : Dea LOHER
    Spectacol lecturat artistic – Teatrul Studentesc ” LUDIC ”
    Teatrul Studentesc ” L:UDIC”
    Sala: Studio ” LUDIC” – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 20:00 – Spectacol ” FUCK YOU ,Eu.ro.pa”, autor :Nicoleta ESINENCU
    Teatrul Studentesc ” LUDIC”
    Regia : Aurel LUCA
    Sala: DUBLIN – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA : 20:30 – Spectacol ” POEM IRLANDEZ DESPRE VIOARA SI SUFLET “
    Autor : J. Kendrick
    Regia : Aurel LUCA
    Teatrul Studentesc “LUDIC ”
    Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor

Festivalul teatru zilele teatrului ludic 2016

MIERCURI 7 DECEMBRIE

    ORA: 16:30 – Spectacol : “4 X 4” – Autor : Alexandra BADEA
    Palatul Copiilor IASI
    Trupa de Teatru ” SO TRUPA ”
    Regia : Lorena MOCANU , Ana HEGYI,
    Sala : AZUR – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 17:30 – Spectacol : “ROMANIE DRAGA , ELVETIA MEA”
    Autor : Cornel UDREA
    TEATRUL CLUB TINERET ( Teatrul de la RAPA GALBENA ) – IASI,
    Regia : Emil GNATENCO
    Sala: DUBLIN – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 18:30 – Spectacol “DON JUAN ..” adaptare dupa Tudor Popescu
    Teatrul Studentesc ” LUDIC ” – CCS IASI
    Regia : Aurel LUCA
    Sala: Studio ” LUDIC ” – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA : 19:30 – Spectacol : “PESCARUSUL” , adaptare dupa A.P. CEHOV
    Teatrul Studentesc ” LUDIC – CCS IASI
    Regia : Aurel LUCA
    Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 21:00 – Spectacol “REQUEST SHOP”
    Compania ” THE WILD BUNCH / DANNY DANISCH – BERLIN – GERMANIA
    Autor : Harold PINTER
    Director : ILKA CORDULA FELCHT
    ” Subsidised by the German Amateur Drama Association ( BDAT ) with funds of the German Federas Foreign ”
    Sala : Gaudeamus ( public pe scena ) – Casa de Cultura a Studentilor

JOI 8 DECEMBRIE

    ORA: 17:00 – Spectacol “Medeea REDUX” , autor NeilaBute
    Teatrul Studentesc ” LUDIC ”
    Regia : Aurel LUCA
    Coregrafia : Vera NACU
    Sala: Studio LUDIC” – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA : 18:00 – Spectacol “ULTIMUL GODOT” adaptare dupa Matei VISNIEC si Samuel BECKETT
    Teatrul Studentesc ” LUDIC”
    Regia : Aurel LUCA
    Sala: DUBLIN – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 19:00 – Spectacol “BLOOD BEDDING”
    Autor : Federico Grcia LORCA / Pati DOMENECH
    Compania : ABREGO PRODUCCIONES – CANTABRIA SPANIA
    Director : Pati DOMENECH y Jorge LOPEZ
    Spectacol sustinut financiar de Ambasada Romaniei la Madrid si de ICR Madrid. – SPANIA
    Sala : DUBLIN – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 20:00 – Spectacol “KINOERZAHLER”
    Compania : ” THE WILD BUNCH / DANNY DANISCH ” BERLIN – GERMANIA
    Director Ilka CORDULA FELCHT
    “Subsidised by the German Amateur Drama Association ( BDAT) with funds of German Federas Foreign”
    Sala: GAUDEAMUS – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 21:30 – Spectacol “UN SOARECE BATRAN DE TEATRU”
    Adaptare dupa ” CANTECUL LEBEDEI ” de A.P. Cehov
    Teatrul Studentesc ” L:UDIC ” – CCS IASI
    Regia : Aurel LUCA
    Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor

VINERI 9 DECEMBRIE

    ORA: 19:00 – 21:00 – CONCERT TUDOR GHEORGHE – “TOT DEGEABA”
    SPECTACOL CU BILETE INCLUS IN PROGRAMUL FESTIVAL INTERNATIONAL DE TEATRU ” ZILELE TEATRULUI LUDIC”
    INTRAREA CU BILETE – Sala: GAUDEAMUS – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 17:00 – Spectacol “OAMENI AI NIMANUI” adaptare dupa D. CRUDU
    Recital dramatic
    Teatrul ” PARC – COPOU ”
    Regia : Aurel LUCA
    Sala : Casa de Cultura a Municipiului ” M. URSACHI ” – IASI
    ORA: 17:45 – Spectacol “FLUTURII CARE FAC MAC – MAC”
    Compania : ASOCIATIA CULTURALA “8 “- FOCSANI
    Autor : Adrian SIMION – TRAFA
    Regia : Adrian SIMION – TRAFA
    Sala: DUBLIN – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 18:45 – Spectacol “OAMENI VORBIND….SINGURI” ,autor Matei VISNIEC
    Spectacol coupe : ” Un om vorbind singur / Apa de Havel )
    Compania de Arta STUDIO 24 – CCS BUCURESTI
    Regia : Mihai Serghei TODOR
    Sala: Studio “LUDIC” – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 19:45 – Spectacol ”FRAMMENTI” – ITALIA
    Compania : COMPAGNIA VOCINTERNE ” – ITALIA
    Autor : Giulia CACCIAMANI
    Regia : Giulia CACCIAMANI
    Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 21:00 – Spectacol “Amprenta Ionesciana” ,autor Eugene IONESCO
    Compania Teatrul SKEPSIS – CCS ALBA – IULIA
    Regia : Viorel CIOFLICA
    Sala: Studio ” LUDIC” – Casa de Cultura a Studentilor

SAMBATA 10 DECEMBRIE

    ORA: 16:30 – Spectacol “FERICIREA DIN BIROURI” , autor Adriana DANILA
    COMPANIA DE ARTA STDUDIO 24 – CCS BUCURESTI
    Regia : Mihai Serghei TODOR,
    Sala : Studio LUDIC – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 17:30 – Spectacol “IN LARGUL MARII”
    Compania : Teatrul SKEPSIS – CCS ALBA – IULIA
    Regia Viorel CIOFLICA
    Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 18:30 – Spectacol “MARGARITA” – Rep. LITUANIA
    Autor : Mara ZALITE
    Compania : ANYKSCIAI CULTURAL CENTER THEATER
    Director : Jonas BUZILIAUSKAS
    Sala: GAUDEAMUS (cu spectatorii pe scena)
    ORA: 19:30 – Spectacol “CRIMA PE STRADA URANUS”
    Adaptare dupa Vlad ZOGRAFI
    Compania : TEATRUL LIBER IMAGO – CCS CLUJ – NAPOCA
    Regia : Robert FILIPAS
    Sala: AZUR – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 20:30 – Spectacol “DESPRE SEXUL FEMEII – CAMP DE LUPTA IN RAZBOIUL DIN BOSNIA” Adaptare dupa Matei VISNIEC
    Regia : Aurel LUCA , Coregrafia : Vera NACU
    Teatrul Studentesc ” LUDIC ” – CCS IASI
    Sala: Studio ” LUDIC ” – Casa de Cultura a Studentilor
    ORA: 21:30 – Spectacol “BONNIE & CLYDE” – CCS SIBIU
    Compania : TEATRUL DANS ” MICROBIS ”
    Coregraf si regizor : Hugo WOLFF
    Sala : GAUDEAMUS – Casa de Cultura a Studentilor

Din aceeasi categorie

Concurs interliceal de cultura generala „Apa și Artele” 22 martie

Turneu de fotbal "Neymar Jr's Five" pe 13 mai

60 MINUTES OUT OF 8640 pe 19 martie in Underground Pub

BuzzCamp 2017 pe 21 martie Camera de Comert si Industrie Iasi

Târgul de Turism Vacanța 17-19 martie Atrium Palas Mall

International Tattoo Fest 17 - 19 martie Grand Hotel Traian

Acest site utilizeaza cookie-uri. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.