iasi365-var4

 

Programul competitional Europa League 2017-2018

 

Meciurile din etapa 3 a Europa League se vor desfasura pe 19 octombrie dupa urmatorul program:

Grupa A 19.10.2017 Astana - Maccabi Tel-Aviv 4-0
Grupa A 19.10.2017 Villarreal - Slavia Praha 2-2
Grupa B 19.10.2017 Skënderbeu - Partizan 0-0
Grupa B 19.10.2017 Dynamo Kyiv - Young Boys 2-2
Grupa C 19.10.2017 Braga - Ludogorets 0-2
Grupa C 19.10.2017 Hoffenheim - İstanbul Başakşehir 3-1
Grupa D 19.10.2017 AC Milan - AEK Athens 0-0
Grupa D 19.10.2017 Austria Wien - Rijeka 1-3
Grupa E 19.10.2017 Everton - Lyon
Grupa E 19.10.2017 Atalanta - Apollon Limassol
Grupa F 19.10.2017 Sheriff Tiraspol - Lokomotiv Moskva
Grupa F 19.10.2017 Zlín - København
Grupa G 19.10.2017 Lugano - Viktoria Plzeň
Grupa G 19.10.2017 Hapoel Beer-Sheva - FCSB 1-2
Grupa H 19.10.2017 Steaua Roșie - Arsenal
Grupa H 19.10.2017 BATE Borisov - Köln
Grupa I 19.10.2017 Marseille - Vitória Guimarãs
Grupa I 19.10.2017 Konyaspor - Salzburg
Grupa J 19.10.2017 Zorya Luhansk - Hertha Berlin
Grupa J 19.10.2017 Östersund - Athletic Club
Grupa K 19.10.2017 Zulte Waregem - Vitesse
Grupa K 19.10.2017 Nice - Lazio
Grupa L 19.10.2017 Vardar - Real Sociedad
Grupa L 19.10.2017 Zenit - Rosenborg

Rezultatele, programul viitor si clasamentul pe fiecare grupa in parte le gasiti mai jos

Etapa 1 14.09.2017 Slavia Praha - Maccabi Tel-Aviv 1-0
Etapa 1 14.09.2017 Villarreal - Astana 3-1

Etapa 2 28.09.2017 Maccabi Tel-Aviv - Villarreal 0-0
Etapa 2 28.09.2017 Astana - Slavia Praha 1-1

Etapa 3 19.10.2017 Astana - Maccabi Tel-Aviv 4-0
Etapa 3 19.10.2017 Villarreal - Slavia Praha 2-2

Etapa 4 02.11.2017 Slavia Praha - Villarreal 0-2
Etapa 4 02.11.2017 Maccabi Tel-Aviv- Astana 0-1

 

Loc Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Villarreal  4 2 2 0 7-3 8
2 Astana 4 2 1 1 7-4 7
3 Slavia Praha 4 1 2 1 4-5 5
4  Maccabi Tel-Aviv 4 0 1 3 0-6 1

 

Etapa 5 23.11.2017 Maccabi Tel-Aviv - Slavia Praha
Etapa 5 23.11.2017 Astana - Villarreal

Etapa 6 07.12.2017 Slavia Praha - Astana
Etapa 6 07.12.2017 Villarreal - Maccabi Tel-Aviv

Etapa 1 14.09.2017 Young Boys - Partizan 1-1
Etapa 1 14.09.2017 Dynamo Kyiv - Skënderbeu 3-1

Etapa 2 28.09.2017 Partizan - Dynamo Kyiv 2-3
Etapa 2 28.09.2017 Skënderbeu - Young Boys 1-1

Etapa 3 19.10.2017 Skënderbeu - Partizan 0-0
Etapa 3 19.10.2017 Dynamo Kyiv - Young Boys 2-2

Etapa 4 02.11.2017 Young Boys - Dynamo Kyiv 0-1
Etapa 4 02.11.2017 Partizan - Skënderbeu 2-0

 

Loc Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1  Dynamo Kyiv  4 3 1 0 9-5 10
2 Partizan 4 1 2 1 5-4 5
3 Young Boys 4 0 3 1 4-5 3
4 Skënderbeu 4 0 2 2 2-6 2

 

Etapa 5 23.11.2017 Partizan - Young Boys
Etapa 5 23.11.2017 Skënderbeu - Dynamo Kyiv

Etapa 6 07.12.2017 Young Boys - Skënderbeu
Etapa 6 07.12.2017 Dynamo Kyiv - Partizan

Etapa 1 14.09.2017 İstanbul Başakşehir - Ludogorets 0-0
Etapa 1 14.09.2017 Hoffenheim - Braga 1-2

Etapa 2 28.09.2017 Braga - İstanbul Başakşehir 2-1
Etapa 2 28.09.2017 Ludogorets - Hoffenheim 2-1

Etapa 3 19.10.2017 Braga - Ludogorets 0-2
Etapa 3 19.10.2017 Hoffenheim - İstanbul Başakşehir 3-1

Etapa 4 02.11.2017 İstanbul Başakşehir - Hoffenheim 1-1
Etapa 4 02.11.2017 Ludogorets - Braga 1-1

 

Loc Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Ludogorets 4 2 2 0 5-2 8
2  Braga 4 2 1 1 5-5 7
3 Hoffenheim 4 1 1 2 6-6 4
4 İstanbul Başakşehir 4 0 2 2 3-6 2

 

Etapa 5 23.11.2017 Ludogorets - İstanbul Başakşehir
Etapa 5 23.11.2017 Braga - Hoffenheim

Etapa 6 07.12.2017 Hoffenheim - Ludogorets
Etapa 6 07.12.2017 İstanbul Başakşehir - Braga

Etapa 1 14.09.2017 Rijeka - AEK Athens 1-2
Etapa 1 14.09.2017 Austria Wien - AC Milan 1-5

Etapa 2 28.09.2017 AEK Athens - Austria Wien 2-2
Etapa 2 28.09.2017 AC Milan - Rijeka 3-2

Etapa 3 19.10.2017 AC Milan - AEK Athens 0-0
Etapa 3 19.10.2017 Austria Wien - Rijeka 1-3

Etapa 4 02.11.2017 Rijeka - Austria Wien 1-4
Etapa 4 02.11.2017 AEK Athens - AC Milan 0-0

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 AC Milan 4 2 2 0 8-3 8
2 AEK Athens 4 1 3 0 4-3 6
3  Austria Wien  4 1 1 2 8-11 4
4  Rijeka 4 1 0 3 7-10 3

 

Etapa 5 23.11.2017 AEK Athens - Rijeka
Etapa 5 23.11.2017 AC Milan - Austria Wien

Etapa 6 07.12.2017 Rijeka - AC Milan
Etapa 6 07.12.2017 Austria Wien -AEK Athens

Etapa 1 14.09.2017 Apollon Limassol - Lyon 1-1
Etapa 1 14.09.2017 Atalanta - Everton 3-0

Etapa 2 28.09.2017 Everton - Apollon Limassol 2-2
Etapa 2 28.09.2017 Lyon - Atalanta 1-1

Etapa 3 19.10.2017 Everton - Lyon 1-2
Etapa 3 19.10.2017 Atalanta - Apollon Limassol 3-1

Etapa 4 02.11.2017 Apollon Limassol - Atalanta 1-1
Etapa 4 02.11.2017 Lyon - Everton 3-0

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Atalanta  4 2 2 0 8-3 8
2  Lyon 4 2 2 0 7-3 8
3  Apollon Limassol 4 0 3 1 5-7 3
4 Everton 4 0 1 3 3-10 1

 

Etapa 5 23.11.2017 Lyon - Apollon Limassol
Etapa 5 23.11.2017 Everton - Atalanta

Etapa 6 07.12.2017 Apollon Limassol-Everton
Etapa 6 07.12.2017 Atalanta - Lyon

Etapa 1 14.09.2017 København - Lokomotiv Moskva 0-0
Etapa 1 14.09.2017 Zlín - Sheriff Tiraspol 0-0

Etapa 2 28.09.2017 Sheriff Tiraspol - København 0-0
Etapa 2 28.09.2017 Lokomotiv Moskva - Zlín 3-0

Etapa 3 19.10.2017 Sheriff Tiraspol - Lokomotiv Moskva 1-1
Etapa 3 19.10.2017 Zlín - København 1-1

Etapa 4 02.11.2017 København - Zlín 3-0
Etapa 4 02.11.2017 Lokomotiv Moskva - Sheriff Tiraspol 1-2

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 FC Copenhaga 4 1 3 0 4-1 6
2  Sheriff Tiraspol  4 1 3 0 3-2 6
3  Lokomotiv Moskva  4 1 2 1 5-3 5
4 Zlín  4 0 2 2 1-7 2

 

Etapa 5 23.11.2017 Lokomotiv Moskva -    København
Etapa 5 23.11.2017 Sheriff Tiraspol - Zlín

Etapa 6 07.12.2017 København - Sheriff Tiraspol
Etapa 6 07.12.2017 Zlín - Lokomotiv Moskva

Etapa 1 14.09.2017 FCSB - Viktoria Plzeň 3-0
Etapa 1 14.09.2017 Hapoel Beer-Sheva - Lugano 2-1

Etapa 2 28.09.2017 Viktoria Plzeň - Hapoel Beer-Sheva 3-1
Etapa 2 28.09.2017 Lugano - FCSB 1-2

Etapa 3 19.10.2017 Lugano - Viktoria Plzeň 3-2
Etapa 3 19.10.2017 Hapoel Beer-Sheva - FCSB 1-2

Etapa 4 02.11.2017 FCSB - Hapoel Beer-Sheva 1-1
Etapa 4 02.11.2017 Viktoria Plzeň - Lugano 4-1

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 FCSB  4 3 1 0 8-3 10
2 Viktoria Plzeň 4 2 0 2 9-8 6
3 Hapoel Beer-Sheva 4 1 1 2 5-7 4
4  Lugano 4 1 0 3 6-10 3

 

Etapa 5 23.11.2017 Viktoria Plzeň - FCSB
Etapa 5 23.11.2017 Lugano - Hapoel Beer-Sheva

Etapa 6 07.12.2017 FCSB - Lugano
Etapa 6 07.12.2017 Hapoel Beer-Sheva - Viktoria Plzeň

Etapa 1 14.09.2017 Steaua Roșie - BATE Borisov 1-1
Etapa 1 14.09.2017 Arsenal - Köln 3-1

Etapa 2 28.09.2017 BATE Borisov - Arsenal 2-4
Etapa 2 28.09.2017 Köln - Steaua Roșie 0-1

Etapa 3 19.10.2017 Steaua Roșie - Arsenal 0-1
Etapa 3 19.10.2017 BATE Borisov - Köln 1-0

Etapa 4 02.11.2017 Köln - BATE Borisov 5-2
Etapa 4 02.11.2017 Arsenal - Steaua Roșie 0-0

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Arsenal  4 3 1 0 8-3 10
2   Steaua Roșie  4 1 2 1 2-2 5
3 BATE Borisov 4 1 1 2 6-10 4
4  Köln 4 1 0 3 6-7 3

 

Etapa 5 23.11.2017 BATE Borisov - Steaua Roșie
Etapa 5 23.11.2017 Köln - Arsenal

Etapa 6 07.12.2017 Steaua Roșie - Köln
Etapa 6 07.12.2017 Arsenal - BATE Borisov

Etapa 1 14.09.2017 Marseille - Konyaspor 1-0
Etapa 1 14.09.2017 Vitória Guimarãs - Salzburg 1-1

Etapa 2 28.09.2017 Konyaspor - Vitória Guimarãs 2-1
Etapa 2 28.09.2017 Salzburg - Marseille 1-0

Etapa 3 19.10.2017 Marseille - Vitória Guimarãs 2-1
Etapa 3 19.10.2017 Konyaspor - Salzburg 0-2

Etapa 4 02.11.2017 Salzburg - Konyaspor 0-0
Etapa 4 02.11.2017 Vitória Guimarãs - Marseille 1-0

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Salzburg 4 2 2 0 4-1 8
2  Marseille 4 2 0 2 3-3 6
3 Vitória Guimarãs 4 1 1 2 4-5 4
4 Konyaspor  4 1 1 2 2-4 4

 

Etapa 5 23.11.2017 Konyaspor - Marseille
Etapa 5 23.11.2017 Salzburg - Vitória Guimarãs

Etapa 6 07.12.2017 Marseille - Salzburg
Etapa 6 07.12.2017 Vitória Guimarãs -    Konyaspor

Etapa 1 14.09.2017 Zorya Luhansk - Östersund 0-2
Etapa 1 14.09.2017 Hertha Berlin - Athletic Club 0-0

Etapa 2 28.09.2017 Östersund - Hertha Berlin 1-0
Etapa 2 28.09.2017 Athletic Club - Zorya Luhansk 0-1

Etapa 3 19.10.2017 Zorya Luhansk - Hertha Berlin 2-1
Etapa 3 19.10.2017 Östersund - Athletic Club 2-2

Etapa 4 02.11.2017 Athletic Club - Östersund 1-0
Etapa 4 02.11.2017 Hertha Berlin - Zorya L 2-0

 

 Loc
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Östersund  4 2 1 1 5-3 7
2  Zorya Luhansk  4 2 0 2 3-5 6
3 Athletic Club 4 1 2 1 3-3 5
4   Hertha Berlin 4 1 1 2 3-3 4

 

Etapa 5 23.11.2017 Östersund - Zorya Luhansk
Etapa 5 23.11.2017 Athletic Club - Hertha Berlin

Etapa 6 07.12.2017 Zorya Luhansk - Athletic Club
Etapa 6 07.12.2017 Hertha Berlin - Östersund

Etapa 1 14.09.2017 Zulte Waregem - Nice 1-5
Etapa 1 14.09.2017 Vitesse - Lazio 2-3

Etapa 2 28.09.2017 Nice - Vitesse 3-0
Etapa 2 28.09.2017 Lazio - Zulte Waregem 2-0

Etapa 3 19.10.2017 Zulte Waregem - Vitesse 1-1
Etapa 3 19.10.2017 Nice - Lazio 1-3

Etapa 4 02.11.2017 Lazio - Nice 1-0
Etapa 4 02.11.2017 Vitesse - Zulte Waregem 0-2

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Lazio  4 4 0 0 9-3 12
2 Nice 4 2 0 2 9-5 6
3 Zulte Waregem 4 1 1 2 4-8 4
4   Vitesse 4 0 1 3 3-9 1

 

Etapa 5 23.11.2017 Nice - Zulte Waregem
Etapa 5 23.11.2017 Lazio - Vitesse

Etapa 6 07.12.2017 Zulte Waregem - Lazio
Etapa 6 07.12.2017 Vitesse - Nice

Etapa 1 14.09.2017 Vardar - Zenit 0-5
Etapa 1 14.09.2017 Real Sociedad - Rosenborg 4-0

Etapa 2 28.09.2017 Rosenborg - Vardar 3-1
Etapa 2 28.09.2017 Zenit - Real Sociedad 3-1

Etapa 3 19.10.2017 Vardar - Real Sociedad 0-6
Etapa 3 19.10.2017 Zenit - Rosenborg 3-1

Etapa 4 02.11.2017 Rosenborg - Zenit 1-1
Etapa 4 02.11.2017 Real Sociedad - Vardar 3-0

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Zenit 4 3 1 0 12-3 10
2  Real Sociedad  4 3 0 1 14-3 9
3 Rosenborg  4 1 1 2 5-9 4
4 Vardar  4 0 0 4 1-17 0

 

Etapa 5 23.11.2017 Zenit - Vardar
Etapa 5 23.11.2017 Rosenborg - Real Sociedad

Etapa 6 07.12.2017 Vardar - Rosenborg
Etapa 6 07.12.2017 Real Sociedad - Zenit

Rezultate etapa 2 grupele Europa League

Grupa A 28.09.2017 22:05 Maccabi Tel-Aviv - Villarreal
Grupa A 28.09.2017 18:00 Astana - Slavia Praha
Grupa B 28.09.2017 22:05 Partizan - Dynamo Kyiv
Grupa B 28.09.2017 22:05 Skënderbeu - Young Boys
Grupa C 28.09.2017 22:05  Braga - İstanbul Başakşehir
Grupa C 28.09.2017 22:05 Ludogorets - Hoffenheim
Grupa D 28.09.2017 22:05 AEK Athens - Austria Wien
Grupa D 28.09.2017 22:05 AC Milan - Rijeka
Grupa E 28.09.2017 22:05 Everton - Apollon Limassol
Grupa E 28.09.2017 22:05 Lyon - Atalanta
Grupa F 28.09.2017 22:05 Sheriff Tiraspol - København
Grupa F 28.09.2017 22:05 Lokomotiv Moskva - Zlín
Grupa G 28.09.2017 20:00 Viktoria Plzeň - Hapoel Beer-Sheva
Grupa G 28.09.2017 20:00 Lugano - FCSB
Grupa H 28.09.2017 20:00 BATE Borisov - Arsenal
Grupa H 28.09.2017 20:00 Köln - Steaua Roșie
Grupa I 28.09.2017 20:00 Konyaspor - Vitória Guimarãs
Grupa I 28.09.2017 20:00 Salzburg - Marseille
Grupa J 28.09.2017 20:00 Östersund - Hertha Berlin
Grupa J 28.09.2017 20:00 Athletic Club - Zorya Luhansk
Grupa K 28.09.2017 20:00 Nice - Vitesse
Grupa K 28.09.2017 20:00 Lazio - Zulte Waregem
Grupa L 28.09.2017 20:00 Rosenborg - Vardar
Grupa L 28.09.2017 20:00 Zenit - Real Sociedad

Rezultate etapa 1 grupele Europa League

Grupa A 14.09.2017 20:00 Slavia Praha - Maccabi Tel-Aviv 1-0
Grupa A 14.09.2017 20:00 Villarreal - Astana 3-1
Grupa B 14.09.2017 20:00 Young Boys - Partizan 1-1
Grupa B 14.09.2017 20:00 Dynamo Kyiv - Skënderbeu 3-1
Grupa C 14.09.2017 20:00 İstanbul Başakşehir - Ludogorets 0-0
Grupa C 14.09.2017 20:00 Hoffenheim - Braga 1-2
Grupa D 14.09.2017 20:00 Rijeka - AEK Athens 1-2
Grupa D 14.09.2017 20:00 Austria Wien  - AC Milan 1-5
Grupa E 14.09.2017 20:00 Apollon Limassol - Lyon 1-1
Grupa E 14.09.2017 20:00 Atalanta - Everton 3-0
Grupa F 14.09.2017 20:00 København - Lokomotiv Moskva 0-0
Grupa F 14.09.2017 20:00 Zlín - Sheriff Tiraspol 0-0
Grupa G 14.09.2017 22:05 FCSB - Viktoria Plzeň 3-0
Grupa G 14.09.2017 22:05 Hapoel Beer-Sheva - Lugano 2-1
Grupa H 14.09.2017 22:05 Steaua Roșie - BATE Borisov 1-1
Grupa H 14.09.2017 22:05 Arsenal - Köln 3-1
Grupa I 14.09.2017 22:05 Marseille - Konyaspor 1-0
Grupa I 14.09.2017 22:05 Vitória Guimarãs  - Salzburg 1-1
Grupa J 14.09.2017 22:05 Zorya Luhansk - Östersund 0-2
Grupa J 14.09.2017 22:05 Hertha Berlin - Athletic Club 0-0
Grupa K 14.09.2017 22:05 Zulte Waregem  - Nice 1-5
Grupa K 14.09.2017 22:05 Vitesse - Lazio 2-3
Grupa L 14.09.2017 22:05 Vardar - Zenit 0-5
Grupa L 14.09.2017 22:05 Real Sociedad - Rosenborg 4-0

Meciurile retur din playofful Europa League

24.08.2017 AEK Larnaca - Viktoria Plzeň 0-0 (in tur 1-3)
24.08.2017 Dinamo Kiev - Maritimo Funchal 3-1 (in tur 0-0)
24.08.2017 Östersunds - PAOK 2-0 (in tur 1-3)
24.08.2017 Zenit - Utrecht 2-0 (in tur 0-1)
24.08.2017 Salzburg - FC Viitorul 4-0 (in tur 3-1)
24.08.2017 Sheriff Tiraspol - Legia Warsaw 0-0 (in tur 1-1)
24.08.2017 Maccabi Tel-Aviv - Altach 2-2 (in tur 1-0)
24.08.2017 Oleksandriya - BATE Borisov 1-2 (in tur 1-1)
24.08.2017 Sūduva - Ludogorets 0-0 (in tur 0-2)
24.08.2017 Fenerbahçe - Vardar Skopje 1-2 (in tur 0-2)
24.08.2017 Videoton - Partizan Belgrad 0-4 (in tur 0-0)
24.08.2017 Midtjylland - Apollon Limassol 1-1 (in tur 2-3 )
24.08.2017 Skënderbeu - Dinamo Zagreb 0-0 (in tur 1-1)
24.08.2017 AEK Athens - Club Brugge 3-0 (in tur 0-0)
24.08.2017 Braga - FH Hafnarfjördur 3-2 (in tur 2-1)
24.08.2017 Rosenborg - Ajax 3-2 (in tur 1-0)
24.08.2017 Marseille - Domžale 3-0 (in tur 1-1)
24.08.2017 Shkëndija - AC Milan 0-1 (in tur 0-6)
24.08.2017 Athletic Bilbao - Panathinaikos 1-0 (in tur 3-2)
24.08.2017 Hajduk Split - Everton 1-1 (in tur 0-2)
24.08.2017 Steaua Roșie - Krasnodar 2-1 (in tur 2-3)
24.08.2017 Austria Wien - Osijek 0-1 (in tur 2-1)

Meciurile tur din playofful Europa League

 16.08. 19:00 Utrecht (Ned) - Zenit Petersburg (Rus) 1-0
 17.08. 22:30 Maritimo (Por) - Dyn. Kiev (Ukr)  0-0
 17.08. 22:05 Everton (Eng) - Hajduk Split (Cro) 2-0
 17.08. 22:00 Partizan (Srb) - Videoton (Hun) 0-0
 17.08. 21:45 AC Milan (Ita) - Shkendija (Mac) 6-0
 17.08. 21:45 Ajax (Ned) - Rosenborg (Nor) 0-1
 17.08. 21:45 Club Brugge (Bel) - AEK (Gre)  0-0
 17.08. 21:45 Domzale (Slo) - Marseille (Fra) 1-1
 17.08. 21:45 FC Viitorul (Rou) - Salzburg (Aut) 1-3
 17.08. 21:45 Legia (Pol) - S. Tiraspol (Mda) 1-1
 17.08. 21:45 Osijek (Cro) - Austria Viena (Aut) 1-2
 17.08. 21:30 Altach (Aut) - M. Tel Aviv (Isr) 0-1
 17.08. 21:30 Ludogorets (Bul) - Suduva (Ltu) 2-0
 17.08. 21:30 Panathinaikos (Gre) - Ath. Bilbao (Esp) 2-3
 17.08. 21:15 Plzen (Cze) - AEK Larnaca (Cyp) 3-1
 17.08. 21:00 PAOK (Gre) - Östersunds (Swe) 3-1
 17.08. 21:00 Vardar (Mac) - Fenerbahce (Tur)  2-0
 17.08. 20:45 Hafnarfjordur (Ice) - Braga (Por) 1-2
 17.08. 20:00 Apollon (Cyp) - Midtjylland (Den) 3-2
 17.08. 20:00 BATE (Blr) - Oleksandriya (Ukr) 1-1
 17.08. 20:00 Din. Zagreb (Cro) - Skenderbeu (Alb) 1-1
 17.08. 20:00 Krasnodar (Rus) - Crvena zvezda (Srb) 3-2

Meciurile retur ale turului III preliminar al Europa League (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

 02.08. 19:00 AEL Limassol (Cyp) - Austria Viena (Aut) 1-2 (in tur 0-0)
 02.08. 19:00 Sion (Sui) - Suduva (Ltu) 1-1  (in tur 0-3)
 03.08. 18:00 Din. Minsk (Blr) - AEK Larnaca (Cyp) 1-1 (in tur 0-2)  
 03.08. 18:00 Shkendija (Mac) - Trakai (Ltu) 3-0 (in tur 1-2)
 03.08. 19:30 Odd (Nor) - Dinamo Zagreb (Cro) 0-0 (in tur 1-2)
 03.08. 20:00 Apollon (Cyp) - Aberdeen (Sco) 2-0 (in tur 1-2)
 03.08. 20:00 Gabala (Aze) - Panathinaikos (Gre) 1-2 (in tur 0-1)
 03.08. 20:00 Oleksandriya (Ukr) - Astra Giurgiu (Rou) 1-0 (in tur 0-0)
 03.08. 20:00 Sparta Praga (Cze) - Crvena Zvezda (Srb) 0-1 (in tur 0-2)
 03.08. 20:00 Videoton (Hun) - Bordeaux (Fra) 1-0 (in tur 1-2)
 03.08. 20:00 Zenit Petersburg (Rus) - Yehuda (Isr) 0-1 (in tur 2-0)
 03.08. 20:30 Fenerbahce (Tur) - Sturm Graz (Aut) 1-1 (in tur 2-1)
 03.08. 20:30 Fola (Lux) - Östersunds (Swe) 1-2 (in tur 0-1)
 03.08. 20:45 Lyngby (Den) - Krasnodar (Rus) 1-3 (in tur 1-2)
 03.08. 21:00 Maritimo (Por) - Botev Plovdiv (Bul) 2-0 (in tur 0-0)
 03.08. 21:00 PAOK (Gre) - Olimpik Donetsk (Ukr) 2-0 (in tur 1-1)
 03.08. 21:00 Skenderbeu (Alb) - Mlada Boleslav (Cze) 3-1 dupa prelungiri (in retur 2-1 in tur 1-2)
 03.08. 21:15 Lech (Pol) - Utrecht (Ned) 2-2 (in tur 0-0)
 03.08. 21:30 Altach (Aut) - Gent (Bel) 3-1 (in tur 1-1)
 03.08. 21:30 Hajduk Split (Cro) - Brondby (Den) 2-0 (in tur 0-0)
 03.08. 21:30 Midtjylland (Den) - Arka (Pol) 2-1 (in tur 2-3)
 03.08. 21:45 AC Milan (Ita) - CS 'U' Craiova (Rou) 2-0 (in tur 1-0)
 03.08. 21:45 Ath. Bilbao (Esp) - Dinamo București (Rou) 3-0 (in tur 1-1)
 03.08. 21:45 Oostende (Bel) - Marseille (Fra) 0-0 (in tur 2-4)
 03.08. 21:45 Osijek (Cro) - PSV (Ned) 1-0 (in tur 1-0)
 03.08. 21:45 Ruzomberok (Svk) - Everton (Eng) 0-1 (in tur 0-1)
 03.08. 22:00 Panionios (Gre) - M. Tel Aviv (Isr) (in tur 0-1)
 03.08. 22:05 Domzale (Slo) - Freiburg (Ger) (in tur 0-1)
 03.08. 23:00 Braga (Por) - AIK Stockholm (Swe) (in tur 1-1)

Meciurile tur ale turului III preliminar al Europa League

 27.07. 19:00 Mlada Boleslav (Cze) - Skenderbeu (Alb)  2-1
 27.07. 19:30 Olimpik Donetsk (Ukr) - PAOK (Gre) 1-1
 27.07. 19:30 Trakai (Ltu) - Shkendija (Mac) 2-1
 27.07. 19:45 M. Tel Aviv (Isr) - Panionios (Gre)  1-0
 27.07. 20:00 AEK Larnaca (Cyp) - Din. Minsk (Blr) 2-0
 27.07. 20:00 AIK Stockholm (Swe) - Braga (Por) 1-1
 27.07. 20:00 Krasnodar (Rus) - Lyngby (Den) 2-1
 27.07. 20:00 Östersunds (Swe) - Fola (Lux) 1-0
 27.07. 20:00 PSV (Ned) - Osijek (Cro) 0-1
 27.07. 20:00 Sturm Graz (Aut) - Fenerbahce (Tur) 1-2
 27.07. 20:00 Suduva (Ltu) - Sion (Sui) 3-0
 27.07. 20:00 Utrecht (Ned) - Lech (Pol) 0-0
 27.07. 20:30 Astra Giurgiu (Rou) - Oleksandriya (Ukr) 0-0
 27.07. 20:30 Botev Plovdiv (Bul) - Maritimo (Por) 0-0
 27.07. 20:30 Dinamo București (Rou) - Ath. Bilbao (Esp) 1-1
 27.07. 20:30 Yehuda (Isr) - Zenit Petersburg (Rus) 0-2
 27.07. 21:00 Arka (Pol) - Midtjylland (Den)  3-2
 27.07. 21:00 Brondby (Den) - Hajduk Split (Cro) 0-0
 27.07. 21:00 CS 'U' Craiova (Rou) - AC Milan (Ita) 0-1
 27.07. 21:30 Bordeaux (Fra) - Videoton (Hun) 2-1
 27.07. 21:30 Crvena zvezda (Srb) - Sparta Praga (Cze) 2-0
 27.07. 21:30 Gent (Bel) - Altach (Aut) 1-1
 27.07. 21:30 Panathinaikos (Gre) - Gabala (Aze) 1-0
 27.07. 21:45 Aberdeen (Sco) - Apollon (Cyp) 2-1
 27.07. 21:45 Din. Zagreb (Cro) - Odd (Nor)  2-1
 27.07. 21:45 Marseille (Fra) - Oostende (Bel) 4-2
 27.07. 22:05 Austria Viena (Aut) - AEL Limassol (Cyp) 0-0
 27.07. 22:05 Everton (Eng) - Ruzomberok (Svk) 1-0
 27.07. 22:05 Freiburg (Ger) - Domzale (Slo) 1-0

Meciurile retur ale turului II preliminar (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

 20.07. 22:15 KR Reykjavik (Ice) - M. Tel Aviv (Isr)  0-2 (in tur 1-3)
 20.07. 22:00 Videoton (Hun) - Kalju (Est) 1-1 (in tur 3-0)
 20.07. 21:45 Gorica (Slo) - Panionios (Gre)  2-3 (in tur 0-2)
 20.07. 21:45 Siroki Brijeg (Bih) - Aberdeen (Sco)  0-2 (in tur 1-1)
 20.07. 21:30 Crvena zvezda (Srb) - I. Pavlodar (Kaz) 2-0 (in tur 1-1)
 20.07. 21:30 Jagiellonia (Pol) - Gabala (Aze)  0-2 (in tur 1-1)
 20.07. 21:30 Mladost Podgorica (Mne) - Sturm Graz (Aut)  0-3 (in tur 1-0)
 20.07. 21:00 AEL Limassol (Cyp) - Niedercorn (Lux)  2-1 (in tur 1-0)
 20.07. 21:00 Domzale (Slo) - Valur (Ice) 3-2 (in tur 2-1)
 20.07. 21:00 Lech (Pol) - Haugesund (Nor)  2-0 (in tur 2-3)
 20.07. 21:00 Skenderbeu (Alb)  - K. Almaty (Kaz)  2-0 (in tur 1-1)
 20.07. 20:45 Luzern (Sui) - Osijek (Cro)  2-1 (in tur 0-2)
 20.07. 20:30 Botev Plovdiv (Bul) - B. Jerusalem (Isr)  4-0 (in tur 1-1)
 20.07. 20:30 Fola (Lux) - Inter Baku (Aze) 4-1 (in tur 0-1)
 20.07. 20:30 Galatasaray (Tur) - Östersunds (Swe) 1-1 (in tur 0-2)
 20.07. 20:30 Utrecht (Ned) - Valletta (Mlt) 3-1 (in tur 0-0)
 20.07. 20:00 AEK Larnaca (Cyp) - Cork City (Irl) 1-0 (in tur 1-0)
 20.07. 20:00 AIK Stockholm (Swe) - Zeljeznicar (Bih) 2-0 (in tur 0-0)
 20.07. 20:00 Brann (Nor) - Ruzomberok (Svk) 0-2 (in tur 1-0)
 20.07. 20:00 Levski (Bul) - Hajduk Split (Cro) 1-2 (in tur 0-1)
 20.07. 20:00 Midtjylland (Den) - Ferencvaros (Hun) 3-1 (in tur 4-2)
 20.07. 20:00 Odd (Nor) - Vaduz (Lie) 1-0 (in tur 1-0)
 20.07. 20:00 Yehuda (Isr) - Trencin (Svk) 2-0 (in tur 1-1)
 20.07. 20:00 Zaria Balti (Mda) - Apollon (Cyp) 1-2 (in tur 0-3)
 20.07. 20:00 Zira (Aze) - Astra Giurgiu (Rou) 0-0 (in tur 1-3)
 20.07. 19:30 Brest (Blr) - Altach (Aut) 0-3 (in tur 1-1)
 20.07. 19:00 HJK (Fin) - Shkendija (Mac) 1-1 (in tur 1-3)
 20.07. 19:00 Mlada Boleslav (Cze) - Shamrock Rovers (Irl) 2-0 (in tur 3-2)
 20.07. 19:00 Suduva (Ltu) - FK Liepaja (Lat) 0-1 (in tur 2-0)
 20.07. 19:00 Trakai (Ltu) - Norrkoping (Swe) 3-1 dupa prelungiri (retur 2-1, in tur 1-2)
 20.07. 19:00 VPS (Fin) - Brondby (Den) 2-1 (in tur 0-2)
 20.07. 18:00 Din. Minsk (Blr) - Rabotnicki (Mac) 3-0 (in tur 1-1)
 20.07. 18:00 Lyngby (Den) - Slovan Bratislava (Svk) 2-1 (in tur 1-0)

 06.07  23:00 Lincoln (Gib) - AEK Larnaca (Cyp) 1-1 (in tur 0-5)
 06.07  23:00 Valur (Ice) - Ventspils (Lat) 1-0 (in tur 0-0)
 06.07  22:00 Shamrock Rovers (Irl) - Stjarnan (Ice) 1-0  (in tur 1-0)
 06.07  21:45 Ballymena (Nir) - Odd (Nor) 0-2 (in tur 0-3)
 06.07  21:45 Coleraine (Nir) - Haugesund (Nor) 0-0 (in tur 0-7)
 06.07  21:45 Cork City (Irl) - Levadia (Est) 4-2 (in tur 2-0)
 06.07  21:45 Derry City (Nir) - Midtjylland (Den) 1-4 (in tur 1-6)
 06.07  21:45 Osijek (Cro) - UE Santa Coloma (And) 4-0 (in tur 2-0)
 06.07  21:30 Altach (Aut) - Chikhura (Geo) 1-1 (in tur 1-0)
 06.07  21:30 Floriana (Mlt) - Crvena zvezda (Srb)  3-3 (in tur 0-3)
 06.07  21:30 Folgore (San) - Valletta (Mlt) 0-1 (in tur 0-2)
 06.07  21:30 Gorica (Slo) - Shirak (Arm) 2-2 (in tur 2-0)
 06.07  21:30 Jagiellonia (Pol) - Dinamo Batumi (Geo) 4-0 (in tur 1-0)
 06.07  21:30 Sant Julia (And) - Skenderbeu (Alb) 0-5 (in tur 0-1)
 06.07  21:30 Sutjeska (Mne) - Levski (Bul) 0-0 (in tur 1-3)
 06.07  21:30 Vasas (Hun) - B. Jerusalem (Isr) 0-3 (in tur 3-4)
 06.07  21:30 Zeta (Mne) - Zeljeznicar (Bih) 2-2 (in tur 0-1)
 06.07  21:15 O. Ljubljana (Slo) - VPS (Fin) 0-1 (in tur 0-1)
 06.07  21:00 B36 Torshavn (Fai) - Kalju (Est) 1-2 (in tur )
 06.07  21:00 Prishtina (Kos) - Norrkoping (Swe) 0-1 (in tur )
 06.07  21:00 Sarajevo (Bih) - Zaria Balti (Mda)  2-2 (2-1) (in tur )
 06.07  20:30 Bangor City (Wal) - Lyngby (Den) 0-3 (in tur )
 06.07  20:30 Runavik (Fai) - Din. Minsk (Blr)  0-2 (in tur )
 06.07  20:00 AIK Stockholm (Swe) - Klaksvik (Fai) 5-0 (in tur )
 06.07  20:00 Botev Plovdiv (Bul) - Partizani (Alb) 1-0 (in tur )
 06.07  20:00 Differdange (Lux) Zira (Aze) 1-2 (in tur )
 06.07  20:00 Dunav Ruse (Bul) I. Pavlodar (Kaz) 0-2 (in tur )
 06.07  20:00 Inter Baku (Aze) Mladost (Srb) 2-0 (in tur )
 06.07  20:00 Ruzomberok (Svk) Vojvodina (Srb) 2-0 (in tur )
 06.07  20:00 Slovan Bratislava (Svk) Pyunik (Arm) 5-0 (in tur )
 06.07  20:00 Torpedo Kutaisi (Geo) Trencin (Svk) 0-3 (in tur )
 06.07  20:00 Vaduz (Lie) Bala Town (Wal) 3-0 (in tur )
 06.07  19:45 FK Liepaja (Lat) Crusaders (Nir) 2-0 (in tur )
 06.07  19:00 Atlantas (Ltu) K. Almaty (Kaz) 1-2 (in tur )
 06.07  19:00 Flora (Est) Domzale (Slo) 2-3 (in tur )
 06.07  19:00 Gandzasar (Arm) Mladost Podgorica (Mne) 0-3 (in tur )
 06.07  19:00 HJK (Fin) Connah's Q. (Wal) 3-0 (in tur )
 06.07  19:00 SJK (Fin) KR Reykjavik (Ice) 0-2 (in tur )
 06.07  19:00 Trakai (Ltu)  St. Johnstone (Sco) 1-0 (in tur )
 06.07  18:30 Jelgava (Lat) Ferencvaros (Hun) 0-1 (in tur )
 06.07  18:30 Rabotnicki (Mac) Tre Penne (San) 6-0 (in tur )
 06.07  18:00 Milsami (Mda) Fola (Lux) 1-1 (in tur )
 06.07  18:00 Ordabasy (Kaz) Siroki Brijeg (Bih) 0-0  (in tur )
 06.07  18:00 Pelister (Mac) Lech (Pol) 0-3 (in tur )
 06.07  18:00 Suduva (Ltu) Soligorsk (Blr) 2-1 (in tur )
 06.07  18:00 Tirana (Alb) M. Tel Aviv (Isr) 0-3 (in tur )
 06.07  17:00 AEL Limassol (Cyp) St Josephs (Gib) 6-0 (in tur )
 06.07  17:00 Dacia Chisinau (Mda) Shkendija (Mac) 0-4 (in tur )
 04.07. 20:45 Niedercorn (Lux) Rangers (Sco) 2-0 (in tur )
 04.07. 18:45 Balzan (Mlt) Videoton (Hun) 3-3 (in tur )

 

 

Programul competitional Europa League 2016-2017

 

Manchester United este echipa castigatoare a Cupei UEFA Europa League editia 2016-2017

Ajax - Manchester United 0-2

Meciurile tur din semifinalele Champions League s-au disputat pe 4 mai iar returul pe 11 mai.

Lyon - Ajax 3-1 (in tur 1-4)
Manchester Utd - Celta Vigo 1-1 (in tur 1-0)

Rezultate in meciurile din sferturile Europa League (echipele bolduite s-au calificat in semifinale)

Besiktas - Lyon 6-7 la penaltiuri (in retur 2-1, in tur 1-2)
Genk - Celta Vigo 1-1 (in tur 2-3)
Manchester Utd - Anderlecht 2-1 dupa prelungiri (in tur 1-1, in retur 1-1)
Schalke - Ajax Amsterdam 3-2  (in tur 0-2, in retur 2-0)

Etapa 5 Europa League - clasamentele grupelor le gasiti mai jos

24 noiembrie 2016

Grupa A Fenerbahçe - Zorya
Grupa A Manchester United - Feyenoord
Grupa B Astana - APOEL
Grupa B Olympiacos - Young Boys
Grupa C Qäbälä - Anderlecht
Grupa C Saint-Étienne - Mainz
Grupa D Zenit - Maccabi Tel-Aviv
Grupa D Dundalk - AZ Alkmaar
Grupa E Austria Wien - Astra Giurgiu
Grupa E Roma - Viktoria Plzeň
Grupa F Athletic Club - Sassuolo
Grupa F Genk - Rapid Wien
Grupa G Ajax - Panathinaikos
Grupa G Celta Vigo - Standard Liège
Grupa H Gent - Braga
Grupa H Shakhtar Donetsk - Konyaspor
Grupa I Schalke - Nice
Grupa I Krasnodar - FC Salzburg
Grupa J Slovan Liberec - Qarabağ
Grupa J Fiorentina - PAOK
Grupa K Hapoel Beer-Sheva - Internazionale
Grupa K Sparta Praha - Southampton
Grupa L Steaua București  - Osmanlıspor
Grupa L FC Zürich - Villarreal

24.11.2016 Fenerbahçe - Zorya
24.11.2016 Manchester United - Feyenoord

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Fenerbahce  4  2  1   1   5-6 7
2 Feyenoord  4  2 1 1  3-2 7
3 Manchester Utd  4 2 0 2  6-4 6
4 Zorya 4 0 2 2  2-4 2

03.11.2016  Fenerbahce - Manchester Utd 2-1
03.11.2016  Zorya - Feyenoord 1-1

20.10.2016 Feyenoord - Zorya 1-0
20.10.2016 Manchester United - Fenerbahçe 4-1

24.11.2016 Astana - APOEL
24.11.2016 Olympiacos - Young Boys

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 APOEL  4   3   0  1   5-4  9
2 Olympiakos 4  2 1 1  6-3 7
3 Young Boys 4 1 1 2  3-3 4
4 FC Astana 4 0 2 2  3-7 2

03.11.2016 APOEL - Young Boys 1-0
03.11.2016 FC Astana - Olympiakos 1-1

20.10.2016 Young Boys - APOEL 3-1
20.10.2016 Olympiacos - Astana 4-1

 

24.11.2016 Qäbälä - Anderlecht
24.11.2016 Saint-Étienne - Mainz

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 St. Etienne  4   2   2  0 5-3 8
2 Anderlecht 4  2   2 0 11-4 8
3 Mainz  4  1 2 1 6-10 5
4 Gabala 4 0 0 3 4-9 0

03.11.2016 Anderlecht - Mainz 6-1
03.11.2016 Gabala - St. Etienne 1-2

20.10.2016 Mainz - Anderlecht 1-1
20.10.2016 Saint-Étienne - Qäbälä 1-0

24.11.2016 Zenit - Maccabi Tel-Aviv
24.11.2016 Dundalk - AZ Alkmaar

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Zenit Petersburg  3  3  0  0  11-4 9
2 Dundalk 3 1 1 1 3-3 4
3 M. Tel Aviv 3 1 0 2 5-6 3
4 Alkmaar 3 0 1 2 2-8 1

03.11.2016 20:00 Zenit Petersburg - Dundalk
03.11.2016 20:00 M. Tel Aviv - Alkmaar

20.10.2016 AZ Alkmaar - Maccabi Tel-Aviv 1-2
20.10.2016 Dundalk - Zenit 1-2

24.11.2016 Austria Wien - Astra Giurgiu
24.11.2016 Roma - Viktoria Plzeň

03.11.2016 20:00 Austria Viena - AS Roma
03.11.2016 20:00 Astra Giurgiu - Plzen

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 AS Roma  3   1   2   0   8-4 5
2 Austria Viena 3 1 2 0 6-5 5
3 Astra Giurgiu 3 1 0 2 4-8 3
4 Plzen  3 0 2 1 2-3 2

 

20.10.2016 Viktoria Plzeň - Astra Giurgiu 1-2
20.10.2016 Roma - Austria Wien 3-3

24.11.2016  Athletic Club - Sassuolo
24.11.2016 Genk - Rapid Wien

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Genk  3   2  0  1   7-4 6
2 Sassuolo 3 1 1 1  5-4 4
3 Rapid Viena 3 1 1 1  4-4 4
4 Ath. Bilbao 3 1 0 2  1-5 3

03.11.2016 20:00 Ath. Bilbao - Genk
03.11.2016 20:00 Sassuolo - Rapid Viena

20.10.2016 Rapid Wien - Sassuolo 1-1
20.10.2016 Genk - Athletic Club 2-0

24.11.2016 Ajax - Panathinaikos
24.11.2016 Celta Vigo - Standard Liège

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Ajax  3  2  1  0   5-3 7
2 Celta Vigo 3  1 2 0  5-3 5
3 St. Liege 3 0 2 1  3-4 2
4 Panathinaikos 3 0 1 2  3-6 1

03.11.2016 22:05 Ajax - Celta Vigo
03.11.2016 22:05 Panathinaikos - St. Liege

20.10.2016 Celta Vigo - Ajax 2-2
20.10.2016 Standard Liège - Panathinaikos 2-2

24.11.2016 Gent - Braga
24.11.2016 Shakhtar Donetsk - Konyaspor

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Shakhtar  3  3   0  0   8-0 9
2 Gent 3 1 1 1  3-6 4
3 Braga 3 0 2 1  2-4 2
4 Konyaspor 3 0 1 2  1-4 1

03.11.2016  22:05 Gent - Shakhtar
03.11.2016  22:05 Braga - Konyaspor

20.10.2016 Konyaspor - Braga 1-1
20.10.2016 Shakhtar Donetsk - Gent 5-0

 

Schalke - Nice
Grupa I Krasnodar - FC Salzburg

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Schalke  3  3   0  0   5-1 9
2 Krasnodar 3 2 0 1  6-3 6
3 Nice 3 1 0 2  3-6 3
4 Salzburg 3 0 0 3  1-5 0

 

03.11.2016  22:05 Schalke - Krasnodar
03.11.2016  22:05 Nice - Salzburg

20.10.2016 FC Salzburg - Nice 0-1
20.10.2016 Krasnodar - Schalke 0-1

24.11.2016 Slovan Liberec - Qarabağ
24.11.2016 Fiorentina - PAOK

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Fiorentina  3  2  1  0   8-2 7
2 PAOK 3 1 1 1  2-3 4
3 Qarabag 3 1 1 1  5-7 4
4 Liberec 3 0 1 2  4-7 1

03.11.2016  22:05 Fiorentina - Liberec
03.11.2016  22:05 PAOK - Qarabag

20.10.2016 Slovan Liberec - Fiorentina 1-3
20.10.2016 Qarabağ - PAOK 2-0

 

24.11.2016 Hapoel Beer-Sheva - Internazionale
24.11.2016 Sparta Praha - Southampton

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Sparta Praga  3  2  0  1  4-4 6
2 Southampton 3 1 1 1  3-1 4
3 H. Beer Sheva 3 1 1 1  2-1 4
4 Inter 3 1 0 2  2-5 3

03.11.2016  22:05 Sparta Praga - H. Beer Sheva
03.11.2016  22:05 Southampton - Inter

20.10.2016 Hapoel Beer-Sheva - Sparta Praha 0-1
20.10.2016 Internazionale - Southampton 1-0

 

24.11.2016 Steaua București  - Osmanlıspor
24.11.2016 FC Zürich - Villarreal

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Osmanlısporl  4   2  1   1   7-5 7
2 Zurich 4 1 2 1  4-4 5
3 Villarrea 4 1 2 1  6-6 5
4 Steaua 4 0 3 1  2-4 3

03.11.2016  Villarreal - Osmanlispor 1-2
03.11.2016  Zurich - Steaua București 0-0

20.10.2016 Steaua București - FC Zürich 1-1
20.10.2016 Osmanlıspor - Villarreal 2-2

 

Meciurile retur ale playoff-ului (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

25.08.  Rapid Viena (Aut) - Trencin (Svk) 0-2 (in tur 4-0) 
25.08.  Shakhtar (Ukr) -  Basaksehir (Tur) 2-0 (in tur 2-1)
25.08.  Olympiakos (Gre) - Arouca (Por) 2-1 (in tur 1-0)
25.08.  St. Etienne (Fra) - B. Jerusalem (Isr) 0-0 (in tur 2-1)   
25.08.  West Ham (Eng) - Astra Giurgiu (Rou)  0-1 (in tur 1-1) 
25.08.  Crvena zvezda (Srb) - Sassuolo (Ita) 1-1 (in tur 0-3)   
25.08.  Hajduk Split (Cro) - M. Tel Aviv (Isr) 2-2 (2 : 1)  (in tur 1-2)  
25.08.  Maribor (Slo) - Gabala (Aze) 1-0 (in tur 1-3)   
25.08.  Alkmaar (Ned) - Vojvodina (Srb) 0-0 (in tur 3-0)   
25.08.  Anderlecht (Bel) - Slavia Praga (Cze) 3-0 (in tur 3-0)   
25.08.  BATE (Blr) - FC Astana (Kaz) 2-2 (in tur 0-2)   
25.08.  Genk (Bel) - Lok. Zagreb (Cro) 2-0 (in tur 2-2)   
25.08.  Osmanlispor (Tur) - Midtjylland (Den) 2-0 (in tur 1-0)   
25.08.  PAOK (Gre) - Din. Tbilisi (Geo) 2-0 (in tur 3-0)   
25.08.  Shkendija (Mac) - Gent (Bel) 0-4 (in tur 1-2)   
25.08.  Sparta Praga (Cze) - Sonderjyske (Den) 3-2 (in tur 0-0)    
25.08.  Partizani (Alb) - Krasnodar (Rus) 0-0 (in tur 0-4)   
25.08.  Brondby (Den) - Panathinaikos (Gre) 1-1 (in tur 0-3)    
25.08.  Grasshoppers (Sui) - Fenerbahce (Tur) 0-2 (in tur 0-3)    
25.08.  Liberec (Cze) - AEK Larnaca (Cyp) 3-0 (in tur 1-0)   
25.08.  Rosenborg (Nor) - Austria Viena (Aut) 1-2 (in tur 1-2)   
25.08.  Qarabag (Aze) - Göteborg (Swe) 3-0 (in tur 0-1)

Meciurile retur ale turului III preliminar (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

Slovan Liberec - Admira 2-0 (în tur 2-1)
Midtjylland - Videoton 1-1 (în tur 1-0)
HJK Helsinki - Goteborg 0-2 ((în tur 2-1)
Kalju - Osmanlispor 0-2 (în tur 0-1)
Spartak Trnava - Austria Viena 0-1 (4-5, d.l.d.) (în tur 1-0)
Spartak Moscova - AEK Larnaka 0-1 (în tur 1-1)
Krasnodar - Birkirkara 3-1 (în tur 3-0)
AIK - Panathinaikos 0-2 (în tur 0-1)
Apollon - Garsshoppers 3-3 (în tur 1-2)
Arouca - Heracles 0-0 (în tur 1-1)
Beitar Ierusalim - Jelgava 3-0 (în tur 1-1)
Qabala - Lille 1-0 (în tur 1-1)
Giannina - AZ 1-2 (în tur 0-1)
Mlada Boreslav - Shkendija 1-0 (în tur 0-2)
Vorskla - Lokomotiva Zagreb 2-3 (în tur 0-0)
Sonderjyske - Zaglebie 1-1 (în tur 2-1)
Maccabi Tel Aviv - Pandurii 2-1 (în tur 3-1)
Dinamo Minsk - Vojvodina 0-2 (în tur 1-1)
AEK Atena - St- Etienne 0-1 (în tur 0-0)
Brondby - Hertha 3-1 (în tur 0-1)
Rijeka - Istanbul Basaksehir 2-2 (în tur 0-0)
Maribor - Aberdeen 1-0 (în tur 1-1)
Viitorul - Gent 0-0 (în tur 0-5)
Hajduk Split - Olexandriya 3-1 (în tur 3-0)
Sassuolo - Lucerna 3-0 (în tur 1-1)
Cork - Genk 1-2 (în tur 0-1)
West Ham - Domzale 3-0 (în tur 1-2)
Rio Ave - Slavia Praga 1-1 (în tur 0-0)
Rapid Viena - Torpedo Zhodino 3-0 (în tur 0-0)

Meciurile retur ale turului II preliminar (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

21.07.2016 Zaglebie (Pol) - Partizan (Srb) 0-0 4-3 dupa penaltyuri (in tur 0-0)
21.07.2016 Hearts (Sco) - Birkirkara (Mlt) 1-2 (in tur 0-0)  
21.07.2016 Buducnost (Mne) - Genk (Bel) 2-0 2-4 dupa penaltyuri (in tur 0-2 )  
21.07.2016 Cork City (Irl) - Hacken (Swe) 1-0 (in tur 1-1)  
21.07.2016 St. Patricks (Irl) - Din. Minsk (Blr) 0-1 (in tur 1-1)
21.07.2016 Cukaricki (Srb) - Videoton (Hun) 1-1 (in tur 0-2)
21.07.2016 Domzale (Slo) - Soligorsk (Blr) 2-1 (in tur 1-1)
21.07.2016 Hajduk Split (Cro) - CSM Iasi (Rou) 2-1 (in tur 2-2)   
21.07.2016 Trnava (Svk) - Shirak (Arm) 2-0 (in tur 1-1)  
21.07.2016 Brondby (Den) - Hibernian (Sco) 1-0 5-3 dupa penaltyuri (in tur 0-1)
21.07.2016 Osmanlispor (Tur) - Zimbru (Mda) 5-0 (in tur 2-2)  
21.07.2016 Shkendija (Mac) - Neftci Baku (Aze) 1-0 (in tur 0-0)   
21.07.2016 Connah's Q. (Wal) - Vojvodina (Srb) 1-2 (in tur 0-1)   
21.07.2016 Kukesi (Alb) - Austria Viena (Aut) 1-4 (in tur 0-1) 
21.07.2016 AEK Larnaca (Cyp) - Cliftonville (Nir) 2-0 (in tur 3-2)   
21.07.2016 Europa FC (Gib) - AIK Stockholm (Swe) 0-1 (in tur 0-1)   
21.07.2016 Gabala (Aze) - MTK Budapest (Hun) 2-0 (in tur 2-1)   
21.07.2016 Göteborg (Swe) - Piast (Pol) 0-0 (in tur 3-0)  
21.07.2016 Grasshoppers (Sui) - KR Reykjavik (Ice) 2-1 (in tur 3-3)   
21.07.2016 Levski (Bul) - Maribor (Slo) 1-1 (in tur 0-0)  
21.07.2016 M. Tel Aviv (Isr) - K. Almaty (Kaz) 2-1 (in tur 1-1)   
21.07.2016 Odd (Nor)  - Giannina (Gre) 3-0 3-1 dupa prelungiri (in tur 0-3 )  
21.07.2016 Slavia Praga (Cze) - Levadia (Est) 2-0  (in tur 1-2)  
21.07.2016 Strömsgodset (Nor) - Sonderjyske (Den) 2-1 2-2 dupa prelungiri (in tur 1-2)
21.07.2016 Vaduz (Lie) - Midtjylland (Den) 2-2 (in tur 0-3)  
21.07.2016 Omonia (Cyp) - B. Jerusalem (Isr) 3-2 (in tur 0-1)  
21.07.2016 HJK (Fin) - Beroe (Bul) 1-0 (in tur 1-1)  
21.07.2016 Kalju (Est) - M. Haifa (Isr) 1-1 5-3 dupa penaltyuri (in tur 1-1)
21.07.2016 Lok. Zagreb (Cro) - Rovaniemi (Fin) 3-0 (in tur 1-1)   
21.07.2016 Zhodino (Blr) - Debrecen (Hun) 1-0 (in tur 2-1)  
21.07.2016 Jelgava (Lat) - Slovan Bratislava (Svk) 3-0 (în tur 0-0)

07.07.2016 Cliftonville (Nir) - Differdange (Lux) 2-0 (in tur 1-1)
07.07.2016 Cork City (Irl) - Linfield (Nir) 1-1 (in tur 1-0)
07.07.2016 Glenavon (Nir) - KR Reykjavik (Ice) 0-6  (in tur 1-2)
07.07.2016 Folgore (San) - AEK Larnaca (Cyp) 1-3 (in tur 0-3)
07.07.2016 Lusitanos (And) - Domzale (Slo) 1-2 (in tur 1-3)
07.07.2016 Cracovia (Pol) - Shkendija (Mac) 1-2 (in tur 0-2)
07.07.2016 Hibernians (Mlt) - Trnava (Svk) 0-3 (in tur 0-3)
07.07.2016 Llandudno (Wal) - Göteborg (Swe) 1-2 (in tur 0-5)
07.07.2016 Sileks (Mac) - Vaduz (Lie) 1-2 (in tur 1-3)
07.07.2016 Soligorsk (Blr) - Runavik (Fai) 5-0 (in tur 2-0)
07.07.2016 Vikingur (Fai) - Ventspils (Lat) 0-2 (in tur 0-2)
07.07.2016 Vojvodina (Srb) - Bokelj (Mne) 5-0 (in tur 1-1)
07.07.2016 Bala Town (Wal) - AIK Stockholm (Swe) 0-2 (in tur 0-2)
07.07.2016 Buducnost (Mne) - Rabotnicki (Mac) 1-0 (in tur 1-1)
07.07.2016 HB Torshavn (Fai) - Levadia (Est) 0-2 (in tur  1-1)
07.07.2016 Stabaek (Nor) - Connah's Q. (Wal) 0-1 (in tur 0-0)
07.07.2016 Suduva (Ltu) - Midtjylland (Den) 0-1 (in tur 0-1)
07.07.2016 Zaria Balti (Mda) - Videoton (Hun) 2-0 (in tur 0-3)
07.07.2016 B. Jerusalem (Isr) - Sloboda (Bih) 1-0 (in tur 0-0)
07.07.2016 Brondby (Den) - Valur (Ice) 6-0 (in tur 4-1)
07.07.2016 Fola (Lux) - Aberdeen (Sco) 1-0 (in tur 1-3)
07.07.2016 Gorica (Slo) - M. Tel Aviv (Isr) 0-1 (in tur 0-3)
07.07.2016 Omonia (Cyp) - Banants (Arm) 1-0  4-1 dupa prelungiri (in tur 0-1)
07.07.2016 Debrecen (Hun) - La Fiorita (San) 2-0 (in tur 5-0)
07.07.2016 HJK (Fin) - Atlantas (Ltu) 1-1 (in tur 2-0)
07.07.2016 Kalju (Est) - Trakai (Ltu)  4-1 (in tur 1-2)
07.07.2016 Lok. Zagreb (Cro) - UE Santa Coloma (And) 4-1 (in tur 3-1)   
07.07.2016 Mariehamn (Fin) - Odd (Nor) 1-1 (in tur 0-2)
07.07.2016 MTK Budapest (Hun) - Aktobe (Kaz) 2-0 (in tur 1-1) 
07.07.2016 Neftci Baku (Aze) - Balzan (Mlt) 1-2 (in tur 2-0)
07.07.2016 Radnik Bijeljina (Bih) - Beroe (Bul) 0-2 (in tur 0-0)
07.07.2016 Rovaniemi (Fin) - Shamrock Rovers (Irl) 1-1 (in tur 2-0)
07.07.2016 Spartaks (Lat) - Din. Minsk (Blr) 0-2 (in tur 1-2)
07.07.2016 Zaglebie (Pol) - Slavia Sofia (Bul) 3-0 (in tur 0-1)
07.07.2016 Jelgava (Lat) - Breidablik (Ice) 2-2 (in tur 3-2)
07.07.2016 Rudar (Mne) - Kukesi (Alb) 0-1 (in tur 1-1)
07.07.2016 Dacia Chisinau (Mda) - Kapaz (Aze) 0-1 (in tur 0-0)   
07.07.2016 Myjava (Svk) -  Admira (Aut) 2-3 (in tur 1-1)
07.07.2016 Pyunik (Arm) - Europa FC (Gib) 2-1 (in tur 0-2)
07.07.2016 Samtredia (Geo) - Gabala (Aze) 2-1 (in tur 1-5)
07.07.2016 K. Almaty (Kaz) - Teuta (Alb) 5-0 (in tur 1-0)
07.07.2016 Shirak (Arm) - Dila Gori (Geo) 2-0 4-1 dupa penaltyuri (in tur 0-2)
07.07.2016 Ordabasy (Kaz) - Cukaricki (Srb) 3-3 (in tur 0-3)
06.07.2016 Infonet (Est) - Hearts (Sco) 2-4 (in tur 1-2)
05.07.2016 Jeunesse Esch (Lux) - St. Patricks (Irl) 2-1 (in tur 0-1)   
05.07.2016 Chikhura (Geo) - Zimbru (Mda) 2-3 (in tur 1-0)
05.07.2016 Birkirkara (Mlt) - Siroki Brijeg (Bih) 2-0 (in tur 1-1)

Programul Europa League editia 2017-2018

 


Posts: 291
13/09 21:45 FC Porto vs. Shakhtar Donetsk
13/09 21:45 Apoel Nicosia vs. FC Zenit

28/09 18:00 FC Zenit vs. FC Porto
28/09 21:45 Shakhtar Donetsk vs. Apoel Nicosia

19/10 21:45 Shakhtar Donetsk vs. FC Zenit
19/10 21:45 FC Porto vs. Apoel Nicosia

01/11 18:00 FC Zenit vs. Shakhtar Donetsk
01/11 21:45 Apoel Nicosia vs. FC Porto

23/11 18:00 FC Zenit vs. Apoel Nicosia
23/11 21:45 Shakhtar Donetsk vs. FC Porto

06/12 21:45 FC Porto vs. FC Zenit
06/12 21:45 Apoel Nicosia vs. Shakhtar Donetsk

Program liga 1 - etapa 19

Vineri, 24 noiembrie
18:00 CS Juventus Bucureşti - Concordia Chiajna
20:45 FC Botoşani - CS U Craiova

Sambata, 25 noiembrie
18:00 FC Viitorul Constanţa - ACS Poli Timişoara
20:45 Dinamo Bucureşti - CSM Poli Iaşi

Duminica, 26 noiembrie
18:00 Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari
20:45 Astra Giurgiu - FCSB

Luni, 27 noiembrie
20:45 CFR Cluj - ACS Sepsi Sf Gheorghe

Liga 1 program complet

Bancul zilei

Merge Ion la doctor......
Doctorul:
- Ma‘ Ioane ti-am mai zis nu mai bea.....alcoolul ucide.
Ion:
- Da ce apa te face nemuritor?

Bancurile zilei le poti citi aici...

grupul facebook informatii Iasi

Like la pagina Iasi365

Close

Daca vrei sa fii le curent cu noutatile din Iasi da-ne like...

0
Shares