iasi365-var4

 

Program Liga 1 editia 2017 - 2018

 

Liga 1 2017 - 2018 se desfasoara in doua etape - sezonul regulat in care sunt 26 etape si meciurile din cele doua grupe play off (primele 6 echipe) si play out (ultimile 8 echipe)

Locurile 1-6 din sezonul regulat al Ligii 1 intră în play-off (echipele scrise cu verde).

Dupa terminarea playoff-ului locurile 1 și 2 din play-off se califică în Liga Campionilor, în timp ce locurile 3 și 4, plus câștigătoarea Cupei, merg în Europa League.

Locurile 7-14 din sezonul regulat se duc în play-out (echipele scrise cu rosu).

- Locurile 13-14 retrogradează, iar echipa de pe locul 12 dă baraj cu locul 3 din Liga 2

 

 

Programul turului

Vineri, 24 noiembrie
18:00 CS Juventus Bucureşti - Concordia Chiajna
20:45 FC Botoşani - CS U Craiova

Sambata, 25 noiembrie
18:00 FC Viitorul Constanţa - ACS Poli Timişoara
20:45 Dinamo Bucureşti - CSM Poli Iaşi

Duminica, 26 noiembrie
18:00 Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari
20:45 Astra Giurgiu - FCSB

Luni, 27 noiembrie
20:45 CFR Cluj - ACS Sepsi Sf Gheorghe

 

Clasament

Loc Echipa  M 
V  E 
 I 
 Golav 
 Pct 
1 CFR Cluj 18 12 4 2 28 - 10 40
2 FCSB 18 11 5 2 36 - 12 38
3 CSU Craiova 18 10 6 2 31 - 20 36
4 FC Botosani 18 9 5 4 24 - 15 32
5 Viitorul 18 9 3 6 24 - 13 30
6  Astra Giurgiu 
18 7 7 4 26 - 19 28
7 Dinamo 18 7 3 8 24 - 21 24
8 CSMS Iași 18 6 6 6 21 - 24 24
9 ACS Poli Tim 18 6 5 7 16 - 27 23
10 FC Voluntari 18 5 6 7 17 - 19 21
11 Chiajna 18 5 2 11 20 - 25 17
12 ACS Sepsi 18 3 3 12 11 - 31 12
13 Gaz Metan 18 2 5 11 7 - 29 11
14 Juventus 18 1 6 11 11 - 31 9

Vineri, 14 iulie
21:00  CSU Craiova - CSM Poli Iaşi 2-0
Au marcat: Baluta (42), Vagenin (50) -

Sâmbătă, 15 iulie
18:30  Chiajna - ACS Poli Timisoara 0-1
A marcat: - Birnoi (50)

21:00  Juventus - Dinamo 0-3
Au marcat: - Rivaldinho (32), Nascimento (66), Nedelcearu (90)

Duminică, 16 iulie
18:30 Astra - Sepsi Sf. Gheorghe 1-0
A marcat:  Marquinhos (50) -

21:00 FCSB - FC Voluntari 2-1
Au marcat: Budescu (34), Man (90+2) - Balan (55)

Luni, 17 iulie
18:30 Viitorul - Gaz Metan 3-0
Au marcat: Chitu (31), Ganea (36), Tucudean (62)

21:00 FC Botosani - CFR Cluj 1-1
Au marcat: Burca (31) - Hoban (10)

Vineri, 21 iulie
18:30 ACS Sepsi - Juventus 2-1
Au marcat: Ghinga (62), Herea (90) - Stoenac (90)

21:00 ACS Poli Timisoara - Steaua 0-1
A marcat: - Gnohere (63)

Sâmbătă, 22 iulie
18:30 CSU Craiova - Chiajna 1-1
Au marcat: Baluta (14) - Cristescu (23)

21:00 CFR Cluj - Viitorul 2-0
Au marcat: Vera (18), Boli (82)  -

Duminică, 23 iulie
18:30 CSMS Iasi - Gaz Metan 0-0

21:00 Dinamo - FC Botosani 0-1
A marcat: - Golofca (69)

Luni, 24 iulie
21:00 FC Voluntari - Astra Giurgiu 3-1
Au marcat: Da Silva (18), Marinescu (63), Tudorie (66) - Balaure (36)

Vineri, 28 iulie
18:30 FC Botoşani - ACS Sepsi 5-1
Au marcat: Miron (1), Bus (16, 57), Roman (66), Fulop (90) - Patrick Petre(89)

21:00 Concordia Chiajna - CSM Poli Iaşi 0-1
A marcat: - Feussi (26 autogol)

Sâmbătă, 29 iulie
18:30 CS Juventus - FC Voluntari 0-0

21:00 Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj 0-3
Au marcat: Culio (28), Nouvier (36), Vera (60)

Duminică, 30 iulie
18:00 FC Viitorul Constanţa - Dinamo 0-1
A marcat: - Costache (82)

21:00 FCSB - CS U Craiova 1-1
Au marcat: Gnohere (62) - Baluta (28)

Luni, 31 iulie
21:00 Astra Giurgiu - ACS Poli Timişoara 3-0
Au marcat: Polczak (21), Ionita II (23), Balaure (53)

Vineri, 4 august
18:30 ACS Poli Timişoara - CS Juventus Bucureşti 2-1
Au marcat: Munteanu (10), Mailat (69) - Tira (90)

21:00 FC Voluntari - FC Botoşani 1-3
Au marcat: Vodut (35) - Golofca (12), Golofca (45), Fulop (55)

Sâmbătă, 5 august
18:30 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Viitorul Constanţa 1-0
A marcat: Hadnagy (90)

21:00 CSM Poli Iaşi - CFR Cluj 0-2
Au marcat: - Culio (23), Hoban (33)

Duminică, 6 august
18:00 CS Universitatea Craiova - Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Mitrita (51) - Balaure (9)

21:00 Concordia Chiajna - FCSB 1-2
Au marcat: Cristescu (54) - Benzar (75), Man (85)

Luni, 7 august
21:00 Dinamo Bucureşti - Gaz Metan Mediaş 3-1
Au marcat: Anton (32), Hanca (72), Hanca (75) - Popovici (90)

Marti, 8 august
16:45 FC Botoşani - ACS Poli Timişoara 1-0
A marcat: Fulop(29)

18:45 FC Viitorul Constanţa - FC Voluntari 0-0

Miercuri, 9 august
17:00 Astra Giurgiu - Concordia Chiajna 1-0
A marcat: Ionita II (21)

19:15 CS Juventus Bucureşti - CS Universitatea Craiova 0-1
A marcat: - Vagenin (45)

21:45 FCSB - CSM Poli Iaşi 1-1
Au marcat: Gnohere (56) - Platini (9)

Joi, 10 august
18:30 Gaz Metan Mediaş - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1
Au marcat: Curtean (30), Manole (45) - Hadnagy (90)

21:00 CFR Cluj - Dinamo Bucureşti 1-0
A marcat: Culio (37)

Vineri, 11 august
21:00 ACS Poli Timişoara - FC Viitorul Constanţa 0-0

Sambata, 12 august
18:30 Concordia Chiajna - CS Juventus Bucureşti 1-1
Au marcat: Cristescu (45) - Mazarache (45)

21:00 FCSB - Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Gnohere (65) - Moise (7)

Duminica, 13 august
17:30 CS Universitatea Craiova - FC Botoşani 1-0
A marcat: Zlatinski (79)

20:00 CSM Poli Iaşi - Dinamo Bucureşti 2-1
Au marcat:  Kizito (80), Jo (90) - Nemec (11)

Luni, 14 august
18:30 FC Voluntari - Gaz Metan Mediaş 2-1
Au marcat: Ivanovici (20), Cernat (84) - Khubutia (78)

21:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CFR Cluj 0-2
Au marcat: - Vinicius (27), Hoban (62)

Vineri, 18 august
21:00 Astra Giurgiu - CSM Poli Iaşi 0-0

Sambata, 19 august
18:30 Gaz Metan Mediaş - ACS Poli Timişoara 0-2
Au marcat: - Vasvari (18), Vasvari (25)

21:00 CS Juventus Bucureşti - FCSB 1-2
Au marcat: Artur Jorge (1) - Benzar (22), Man (35)

Duminica, 20 august
18:30 FC Viitorul Constanţa - CS Universitatea Craiova 0-2
Au marcat: - Mitrita (28), Mitrita (71)

21:00 CFR Cluj - FC Voluntari 2-0
Au marcat: Omrani (5), Vera (37)

Luni, 21 august
18:30 FC Botoşani - Concordia Chiajna 2-1
Au marcat: Bus (53),  Roman (55) - Batin (27)

21:00 Dinamo Bucureşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-0
A marcat: Hanca (68)

Vineri, 25 august
18:30 Astra Giurgiu - CS Juventus Bucureşti 2-0
Au marcat: Belu (44), Le Tallec (87) -

21:00 CS Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaş 2-0
Au marcat: Vagenin (56), Burlacu (86)

Sambata, 26 august
18:30 ACS Poli Timişoara - CFR Cluj 4-3
Au marcat: Munteanu (2), Cretu (33), Draghici (55), Munteanu (60) - Balde (74), Balde (77), Cinu (81)

21:00 FC Voluntari - Dinamo Bucureşti 1-3
Au marcat: Vodut (54) - Anton (7), Nascimento (56), Salomao (60)

Duminica, 27 august
18:30 Concordia Chiajna - FC Viitorul Constanţa 1-2
Au marcat: Tiru (49) -  Eric (36), Tucudean (70)

21:00 FCSB - FC Botoşani 2-0
Au marcat: Budescu (18), Tanase (41)

Luni, 28 august
21:00 CSM Poli Iaşi - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-2
Au marcat: - Herea (30), Herea (84)

Vineri, 8 septembrie
21:30 FC Botoşani - Astra Giurgiu 1-3
Au marcat: Bus (31) - Moise (44), Belu (71), Balaure (86)

Sambata, 9 septembrie
18:00 CS Juventus Bucureşti - CSM Poli Iaşi 2-2
Au marcat: Dzalamidze (3), Zaharia (32) - Platini (18), Cristea (27)

21:30 FC Viitorul Constanţa - FCSB 1-0
Au marcat: Eric (31)

Duminica, 10 septembrie
19:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Voluntari 0-3
Au marcat: - Tudorie (min 63, min 85, min 90)

21:30 CFR Cluj - CS Universitatea Craiova 2-1
Au marcat: Culio (40), Balde (64) - Vagenin (81)

Luni, 11 septembrie
19:00 Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna 1-2
Au marcat: Golubovic (90) - Deaconu (47), Batin (61)

20:30 Dinamo Bucureşti - ACS Poli Timişoara 1-2
Au marcat: Costache (30) - Vasvari (37), Draghici (63)

Vineri, 15 septembrie
18:00 CS Juventus Bucureşti - FC Botoşani 0-2
Au marcat: - Bus (30), Roman (76)

20:30 CSM Poli Iaşi - FC Voluntari 2-1
Au marcat: Balaur (8), Jo (65) - Vodut (67)

Sambata, 16 septembrie
18:00 ACS Poli Timişoara - ACS Sepsi Sf Gheorghe 0-0

20:30 CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti 2-2
Au marcat: Baluta (75), Burlacu (89) - Rivaldinho (19), Salomao (49)

Duminica, 17 septembrie
18:00 Concordia Chiajna - CFR Cluj 0-1
Au marcat: - Deac (71)

20:30 FCSB - Gaz Metan Mediaş 4-0
Au marcat: William (14), Tanase (49), Tanase (55),  Man (58) -

Luni, 18 septembrie
20:30 Astra Giurgiu - FC Viitorul Constanţa 3-1
Au marcat: Balaure (15), Ionita II (48), Abang (86) - Ciobanu (37)

Marti, 19 septembrie
18:30 FC Voluntari - ACS Poli Timişoara 1-0
A marcat: Tudorie (90)

21:00 ACS Sepsi Sf Gheorghe - CS U Craiova 2-3
Au marcat: Hadnagy (60), Astafei (70) - Burlacu (19), Vagenin (68), Bancu (80)

Miercuri, 20 septembrie
18:30 FC Botoşani - CSM Poli Iaşi 3-3
Au marcat: Popa (5), Roman (9), Bus (57) - Jo (20), Mendes (28), Cristea (81)

21:00 Dinamo Bucureşti - Concordia Chiajna 2-3
Au marcat: Rivaldinho (12), Anton (47) - Batin (30), Bumba (64), Batin (83)

Joi, 21 septembrie
16:30 FC Viitorul Constanţa - CS Juventus Bucureşti 3-0
Au marcat: Ganea (12), Eric (73), Matan (78)

18:30 Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu 0-0

21:00 CFR Cluj - FCSB 1-1
Au marcat: Vera (45) - Budescu (63)

Vineri, 22 septembrie
20:30 CS Universitatea Craiova - FC Voluntari 1-1
Au marcat: Baluta (69) - Tudorie (56)

Sambata, 23 septembrie
20:30 Concordia Chiajna - ACS Sepsi OSK Sf Gheorghe 2-1
Au marcat: Batin (34), Bumba (90)  - Fulop (18)

Duminica, 24 septembrie
15:00 CS Juventus Bucureşti - Gaz Metan Mediaş 1-1
Au marcat: Calintaru (37) - Romeo (50)

17:30 CSM Poli Iaşi - ACS Poli Timişoara 1-1
Au marcat: Kizito (45) - Seroni (90)

20:30 FCSB - Dinamo Bucureşti 1-0
A marcat: Momcilovic (31)

Luni, 25 septembrie
18:00 FC Botoşani - FC Viitorul Constanţa 1-0
A marcat: Morutan (60)

20:30 Astra Giurgiu - CFR Cluj 2-3
Au marcat: Manea (73), Ionita II (90) -  Balde (3), Deac (50), Djokovic (79)

Vineri, 29 septembrie
18:00 Gaz Metan Mediaş - FC Botoşani 1-0
A marcat: Romeo (65)

20:30 ACS Poli Timişoara - CS U Craiova 0-2
Au marcat: Martic (27), Burlacu (89)

Sambata, 30 septembrie
18:00 FC Viitorul Constanţa - CSM Poli Iaşi 5-2
Au marcat: Tucudean (15), Tucudean (40), Tucudean (43), Chitu (44), Tucudean (51) - Platini (18), Jo (70)

20:30 Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Nemec (66) - Moise (82)

Duminica, 1 octombrie
18:00 CFR Cluj - CS Juventus Bucureşti 2-0
Au marcat: Paun (29), Culio (82) -
    

20:30 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FCSB 0-4
Au marcat: - Tanase (26), Gnohere (31), Ghinga (35) , Benzar (75)

Luni, 2 octombrie
20:30 FC Voluntari - Concordia Chiajna 0-1
A marcat: Batin(69)

 

 

ADD_CONTENT_HERE
ADD_CONTENT_HERE
ADD_CONTENT_HERE
- See more at: http://sport.iasi365.com/business/item/48-test#sthash.OtmBrVsh.dpuf

Programul returului

Vineri, 13 octombrie
20:30 FC Voluntari - FCSB 0-0

Sambata, 14 octombrie
16:30 Gaz Metan Mediaş - FC Viitorul Constanţa 0-1
A marcat: Tucudean (21)

19:15 CSM Poli Iaşi - CS Universitatea Craiova 1-2
Au marcat: Almeida (67) - Vagenin (15), Baluta (76)

Duminica, 15 octombrie
18:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Astra Giurgiu 0-0
20:45 CFR Cluj - FC Botoşani 0-0

Luni, 16 octombrie
18:00 ACS Poli Timişoara - Concordia Chiajna 0-3
Au marcat: - Bumba (29), Bumba (80), Batin (83)

20:45 Dinamo Bucureşti - CS Juventus Bucureşti 3-0
Au marcat: Katsikas (44), Katsikas (50), Costache (81) -

Vineri, 20 octombrie
18:00 Gaz Metan Mediaş - CSM Poli Iaşi 0-2
Au marcat: - Mendes (37), Jo (81)

20:45 Concordia Chiajna - CS Universitatea Craiova 1-2
Au marcat: Marc (87) - Baluta (31), Martic (90)

Sambata, 21 octombrie
18:00 CS Juventus Bucureşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1
Au marcat: Wallace (27), Mazarache (59) - Astafei (16)

20:45 FC Viitorul Constanţa - CFR Cluj 1-0
A marcat: Eric (44)

Duminica, 22 octombrie
18:00 Astra Giurgiu - FC Voluntari 2-3
Au marcat: Abang (2), Ionita II (37) - Popadiuc (8), Tudorie (14), Marinescu (67)

20:45 FCSB - ACS Poli Timişoara 7-0
Au marcat: Gnohere (13), Coman (34), Gnohere (41), Coman (48), Larie (61), Gnohere (63), Tanase (85) -

Luni, 23 octombrie
20:45 FC Botoşani - Dinamo Bucureşti 0-0

Vineri, 27 octombrie
20:45 CSM Poli Iaşi - Concordia Chiajna 3-1
Au marcat: Mendes (49), Platini (67), Cristea (90) - Batin (72)

Sambata, 28 octombrie
18:00 FC Voluntari - CS Juventus Bucureşti 0-0

20:45 ACS Poli Timişoara - Astra Giurgiu 2-1
Au marcat: Munteanu (37), Mailat (71) - Balaure (59)

Duminica, 29 octombrie
18:00 CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş 0-0

20:45 CS Universitatea Craiova - FCSB 2-5
Au marcat: Larie (66), Kelic (72) - Gnohere (1), Teixeira (33), Tanase (62), Kelic (69), Coman (83)

Luni, 30 octombrie
18:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Botoşani 0-2
Au marcat: - Bus (45), Bordeianu (55)

20:45 Dinamo Bucureşti - FC Viitorul Constanţa 0-4
Au marcat: Chitu (7), Tucudean (22), Eric (52), Vina (80)

Vineri, 3 noiembrie
18:00 FC Botoşani - FC Voluntari 1-0
A marcat: Morutan (8)

20:45 Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova 2-2
Au marcat: Ionita II (8), Dandea (79) - Vagenin (5), Vagenin (48)

Sambata, 4 noiembrie
18:00 FC Viitorul Constanţa - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3-0
Au marcat: Eric (20), Hodorogea (39), Vina (77)

20:45 Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti 0-3
Au marcat: -  Bokila (22), Anton (27), Bic (75)

Duminica, 5 noiembrie
18:00 CFR Cluj - CSM Poli Iaşi 1-0
A marcat: Deac (62)

20:45 FCSB - Concordia Chiajna 2-1
Au marcat: Nedelcu (14), Gnohere (39) - Marc (17)

Luni, 6 noiembrie
20:45 CS Juventus Bucureşti - ACS Poli Timişoara 1-1
Au marcat: Dzalamidze (82) - Abraw (11)

Vineri, 17 noiembrie
18:00 ACS Poli Timişoara - FC Botoşani 1-1
Au marcat: Birnoi (23) - Roman (55)

20:45 CSM Poli Iaşi - FCSB 1-0
A marcat: Pantiru (47)

Sambata, 18 noiembrie
16:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Gaz Metan Mediaş 0-0

19:00 CS Universitatea Craiova - CS Juventus Bucureşti 3-1
Au marcat: Mitrita (39), Mitrita (45), Vagenin (63) - Tira (80)

Duminica, 19 noiembrie
18:00 Concordia Chiajna - Astra Giurgiu 1-2
Au marcat: Batin (15) - Nyuiadzi (43), Ionita II (54)

20:45 Dinamo Bucureşti - CFR Cluj 0-2
Au marcat: - Omrani (49), Culio (55)

Luni, 20 noiembrie
20:45 FC Voluntari - FC Viitorul Constanţa 0-0

Vineri, 24 noiembrie
18:00 CS Juventus Bucureşti - Concordia Chiajna
20:45 FC Botoşani - CS U Craiova

Sambata, 25 noiembrie
18:00 FC Viitorul Constanţa - ACS Poli Timişoara
20:45 Dinamo Bucureşti - CSM Poli Iaşi

Duminica, 26 noiembrie
18:00 Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari
20:45 Astra Giurgiu - FCSB

Luni, 27 noiembrie
20:45 CFR Cluj - ACS Sepsi Sf Gheorghe

CSM Poli Iaşi - Astra Giurgiu
FCSB - CS Juventus Bucureşti
Concordia Chiajna - FC Botoşani
CS Universitatea Craiova - FC Viitorul Constanţa
ACS Poli Timişoara - Gaz Metan Mediaş
FC Voluntari - CFR Cluj
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Dinamo Bucureşti

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CSM Poli Iaşi
Dinamo Bucureşti - FC Voluntari
CFR Cluj - ACS Poli Timişoara
Gaz Metan Mediaş - CS Universitatea Craiova
FC Viitorul Constanţa - Concordia Chiajna
FC Botoşani - FCSB
CS Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu

CSM Poli Iaşi - CS Juventus Bucureşti
Astra Giurgiu - FC Botoşani
FCSB - FC Viitorul Constanţa
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş
CS Universitatea Craiova - CFR Cluj
ACS Poli Timişoara - Dinamo Bucureşti
FC Voluntari - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

FC Voluntari - CSM Poli Iaşi
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - ACS Poli Timişoara
Dinamo Bucureşti - CS Universitatea Craiova
CFR Cluj - Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş - FCSB
FC Viitorul Constanţa - Astra Giurgiu
FC Botoşani - CS Juventus Bucureşti

CSM Poli Iaşi - FC Botoşani
CS Juventus Bucureşti - FC Viitorul Constanţa
Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaş
FCSB - CFR Cluj
Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti
CS Universitatea Craiova - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
ACS Poli Timişoara - FC Voluntari

ACS Poli Timişoara - CSM Poli Iaşi
FC Voluntari - CS Universitatea Craiova
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Concordia Chiajna
Dinamo Bucureşti - FCSB
CFR Cluj - Astra Giurgiu
Gaz Metan Mediaş - CS Juventus Bucureşti
FC Viitorul Constanţa- FC Botoşani

 CSM Poli Iaşi - FC Viitorul Constanţa
FC Botoşani - Gaz Metan Mediaş
CS Juventus Bucureşti - CFR Cluj
Astra Giurgiu - Dinamo Bucureşti
FCSB - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Concordia Chiajna - FC Voluntari
CS Universitatea Craiova - ACS Poli Timişoara

 programul ligii 1 editia 2017-2018

Program Liga 1 editia 2016 - 2017

 

 
Programul play off

Clasament final play off

Viitorul Constanta este campioana Romaniei

In Champions League vor juca Viitorul Constanta si FCSB

In Europa League vor juca

 Loc Echipa  M 
 V 
 E 
  I  
  Golav  
 Pct 
1 Viitorul 10 5 3 2 12 - 8 44
2 FCSB 10 6 2 2 15 - 7 44
3 Dinamo 10 5 4 1 15 - 8 40
4 CFR Cluj 10 3 2 5 8 - 14 33
5  CSU Craiova  10 2 3 5 8 - 14 31
6  Astra Giurgiu  10 1 2 7 10 - 17 27

 

Etapa 1 Play-Off Liga 1 (10-12.03.2017):

Astra - CS U Craiova 0-0
FC Steaua - CFR Cluj 2-0
FC Viitorul - FC Dinamo 0-0

Etapa 2 Play-Off Liga 1 (17-19.03.2017):

Dinamo - CS U Craiova 0-0
CFR Cluj - Astra 3-2
Viitorul - FCSB 3-1

Etapa 3 Play-Off Liga 1 (31.03-02.04.2017):

FCSB - Dinamo 2-1
Astra - Viitorul 1-2
CS U Craiova - CFR Cluj 1-4

Etapa 4 Play-Off Liga 1 (04-06.04.2017 - etapă intermediară):

Dinamo - CFR Cluj 2-0
Viitorul - CS U Craiova 0-1
FCSB - Astra 3-0

Etapa 5 Play-Off Liga 1 (07-09.04.2017):

Astra - Dinamo 1-2
CS U Craiova - FCSB 0-1
CFR Cluj - Viitorul 0-0

Etapa 6 Play-Off Liga 1 (14-16.04.2017):

Dinamo - Viitorul 2-1
CFR Cluj - FCSB 0-0
CS U Craiova - Astra 1-3

Etapa 7 Play-Off Liga 1 (21-23.04.2017):

CS U Craiova - Dinamo 2-2
Astra - CFR Cluj 0-1
FCSB - Viitorul 1-1

Etapa 8 Play-Off Liga 1 (28-30.04.2017):

Dinamo - FCSB 2-1
Viitorul - Astra 3-2
CFR Cluj - CS U Craiova 0-3

Etapa 9 Play-Off Liga 1 (05-07.05.2017):

CFR Cluj - Dinamo
CS U Craiova - Viitorul
Astra - FCSB

Etapa 10 Play-Off Liga 1 (12-14.05.2017):

Dinamo - Astra
FCSB - CS U Craiova
Viitorul - CFR Cluj

 
Programul play out

Clasamentul final play out

Dupa play out

Pandurii Tg Jiu si ASA Tg Mures au retrogradat in Liga 2

ACS Poli Timisoara va juca un meci de baraj in compania echipei UTA Arad pentru un loc in Liga 1

Loc Echipa   M  
 V 
 E 
 I 
  Golav  
 Pct 
1 CSMS Iași 14 7 7 0 16 - 5 43
2 Gaz Metan 14 4 7 3 17 - 11 39
3 FC Voluntari 14 6 4 4 17 - 16 37
4 FC Botosani 14 4 5 5 15 - 12 33
5 Chiajna 14 4 4 6 14 - 18 29
6 ACS Poli Tim 14 5 5 4 16 - 14 27
7 Pandurii 14 4 5 5 12 - 18 27
8  ASA Tg. Mureș 
14 1 5 8 5 - 18 14

 
Programul turului

Clasament

 Loc Echipa M V E I Golav Pct
1 Viitorul  26   16   3   7   39 - 22  51
2 Steaua 26 13 8 5 34 - 22 47
3 Astra Giurgiu 26 13 5 8 32 - 28 44
4 CFR Cluj 26 14 7 5 42 - 23 43
5 CSU Craiova 26 13 4 9 36 - 26 43
6 Dinamo 26 12 5 9 40 - 33 41
7 Gaz Metan 26 10 9 7 36 - 27 39
8 FC Botosani 26 9 5 12 30 - 31 32
9 FC Voluntari 26 8 6 12 30 - 37 30
10 CSMS Iași 26 8 5 13 28 - 31 29
11 Chiajna 26 6 7 13 17 - 32 25
12 Pandurii 26 6 7 13 24 - 42 19
13 ACS Poli Tim 26 7 7 12 25 - 42 14
14 ASA Tg. Mureș 26 5 6 15 20 - 37 12

2. Pandurii - CSU Craiova 2-1    
Au marcat: Herea (min 57), Hora (90+3) - Vatajelu (89)

3. Gaz Metan - ASA Tg. Mureș 2-1
Au marcat: Llullaku (32), Axente (62) - Candrea (42)

4. Astra - Dinamo 1-4
Au marcat: Rick (49) - Gnohere (23, 70, 77), Lazar (44)

5. CFR Cluj - Concordia Chiajna 2-0
Au marcat: Lopez (67), Guima (68) -

6. Steaua - CSM Politehnica Iasi  1-1
Au marcat: Valceanu (20) - Bole (42)

7. ACS Poli Timişoara  - FC Botoșani 0-5
Au marcat: - Fulop (6), Golofca (13), Astafei (49), Fulop (52), Fulop (90)

1. CSM Politenica Iași - Gaz Metan 3-1
Au marcat:  Tiganasu (5), Bole (81), Cristea (90) - Axente (34)

2. FC Botosani - CFR Cluj 3-1
Au marcat: Matulevicius (40), Fulop (48), Musat (80) - Jakolis (19)

3. Dinamo - ACS Timisoara 2-1
Au marcat: Rotariu (27 si 37) - Scutaru (48)

4. Pandurii  - Astra Giurgiu 0-0

5. Viitorul - Steaua 1-3
Au marcat: Chitu (41) - Tudorie (29), Popa (61), Stanciu (89)

6. CSU Craiova  - ASA Tg. Mureș 2-1
Au marcat: Rocha (33), Mazarache (66) - Ivan (48)

7. Chiajna - FC Voluntari 0-4
Au marcat: - Novac (61), Capatina (75), Ivanovici (84), Balan (90)

1. FC Voluntari - FC Botosani 4-2
Au marcat: Spahija (6) , Ivanovici (7 si 32), Novac (49) -  Fulop (30 si 78)

2. ASA Tg Mures - CSM Politehnica Iasi 0-3
Au marcat:  - Bole (16) , Cristea (35), Tarsa (43)

3. Astra Giurgiu - CSU Craiova 1-2
Au marcat: Niculae (29) - Rocha (17), Mazarache (45)

4. Steaua - Chiajna 1-0
Au marcat: Achim (78) -

5. Gaz Metan - Viitorul 2-1
Au marcat: Muntean (17), Llullaku (85) - Tiru (73)

6. ACS Poli Timisoara - Pandurii 1-3
Au marcat: Elek (53) - Tucudean (31), Obodo (76), Munteanu (90)

7. CFR Cluj - Dinamo 0-0

1. FC Botoşani – Steaua 0-2
Au marcat: - Hamroun (50), Tanase (81)

2. Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş 1-0
Au marcat: Gradinaru (88) -

3. Astra Giurgiu – ACS Poli Timişoara 3-1
Au marcat: Sapunaru (12), Sapunaru (75), Niculae (90) - Croitoru (77)

4. Pandurii – CFR Cluj 1-1
Au marcat:  Mrzljak (76) - Lopez (80)

5. Viitorul – ASA Tîrgu Mureş 3-1
Au marcat:  Chitu (43),  Coman (64), Purece (75) - Ionita (81)

6. CS U Craiova – CSMS Iaşi 2-0
Au marcat: Kay (42), Ivan (87) -

7. Dinamo – FC Voluntari 3-1
Au marcat: Gnohere (12), Filip (16), Lazar (26) - Ivanovici (90)

1. CSM Politehnica Iasi - Viitorul Constanta 0-0

2. ASA TG Mures - Chiajna 0-1
Au marcat: - Koenders (78)

3. Steaua - Dinamo 1-1
Au marcat: William (17) - Rotariu (11)

4. FC Voluntari - Pandurii 0-0

5. CFR Cluj - Astra Giurgiu 5-1
Au marcat: Lopez (12, 63, 70), Petrucci (77, 90) - Niculae (9)

6. Gaz Metan - FC Botosani 0-0

7. ACS Poli Timisoara - CSU Craiova 3-2
Au marcat: Artean (45, 82), Barbut (90) - Zlatinski (61), Rocha (68)

1. Concordia Chiajna – CSM Politehnica Iaşi 0-0

2. Dinamo – Gaz Metan Mediaş 1-1
Au marcat: Lazar (14) - Llullaku (40)

3. ACS Poli Timişoara – CFR Cluj 1-1
Au marcat: Canu (36) - Bud (71)

4. Pandurii Tîrgu Jiu – Steaua 0-1
Au marcat: - Boldrin (69)

5. CS U Craiova – Viitorul 2-1
Au marcat: Bancu (46), Mazarache (58) - Casap (61)

6. Astra Giurgiu – FC Voluntari 1-1
Au marcat: Budescu (64) - Marinescu (49)

7. FC Botoşani – ASA Tîrgu Mureş 4-2
Au marcat: Bordeianu (45), Golofca (66) , Matulevicius (73, 88) - Zicu (19), Matei (39)

1. Gaz Metan Mediaş – Pandurii Tîrgu Jiu 1-3
Au marcat: Llullaku (21) - Tucudean (34, 43), Mrzljak (90)

2. FC Voluntari  – ACS Poli Timişoara 4-1
Au marcat: Marinescu (21), Popadiuc (41), Cernat (73, 86) - Henrique (72)

3. CFR Cluj – CS U Craiova 0-0

4. CSM Politehnica Iaşi – FC Botoşani 0-1
Au marcat: - Fulop (16)

5. Steaua – Astra Giurgiu 1-0
Au marcat: Rick (45) -

6.  Viitorul – Concordia Chiajna 2-1
Au marcat: Chitu (46, 72) - Pena (90)

7. ASA Tîrgu Mureş – Dinamo 2-1
Au marcat: Zicu (77, 87) - Rotariu (60)

1. FC Botoşani – Viitorul 1-2
Au marcat: Fulop (39) - Chitu (13), Nimely (74)

2. Pandurii Tîrgu Jiu – ASA Tîrgu Mureş 1-0
Au marcat: Belu (67)

3. CFR Cluj – FC Voluntari 5-0
Au marcat: Bud (4, 51, 57), Omrani (73), Gomelt (90)

4. Dinamo – CSM Politehnica Iaşi 3-1
Au marcat: Maric (14), Grahovac (18), Nemec (55) - Piccioni (65)

5. CS U Craiova – Concordia Chiajna 1-1
Au marcat: Mazarache (53) - Constantinescu (75)

6. ACS Poli Timişoara – Steaua 0-1
Au marcat: - Tanase (8)

7. Astra Giurgiu – Gaz Metan Medias 0-2
Au marcat: - Llullaku (71, 79)

1. CSMS Iasi - Pandurii 3-2
Au marcat: Ciucur (35), Boiciuc (53), Piccioni (62) - Alexandru (5,57)

2. Viitorul - Dinamo 1-1
Au marcat: Nimely (84) - Lazar (17)

3. FC Voluntari – CS U Craiova 0-1
Au marcat: - Ivan (90+5)

4. Chiajna - Botosani 0-2
Au marcat: - Golofca (62), Vasvari (75)

5. Gaz Metan Mediaş – ACS Poli Timişoara 1-1
Au marcat: Llullaku (71) - Popovici (30)

6. ASA Tîrgu Mureş – Astra Giurgiu 0-2
Au marcat: -  Alibec (45), Florea (90)

7. Steaua – CFR Cluj 1-2
Au marcat: Tanase (20) - Bud (12, 63)

1. Pandurii Tîrgu Jiu – Viitorul 0-1
Au marcat: - Nedelcu(73)

2. CS U Craiova – FC Botoşani 1-0
Au marcat: Baluta (43)

3. Dinamo – Concordia Chiajna 0-1
Au marcat: - Cristescu (34)

4. ACS Poli Timişoara - ASA Tîrgu Mureş 0-1
Au marcat: - Rus (29)

5. FC Voluntari - Steaua 2-3
Au marcat: Ivanovici (25),  Balan (59) - Popa (28), Boldrin (51), Momcilovic (85)

6. CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş 1-1
Au marcat: Nascimento (59) - Llullaku (44)

7. Astra Giurgiu – CSM Politehnica Iaşi 1-0
Au marcat:  Budescu (78)

1. CSM Politehnica Iaşi – ACS Poli Timişoara 0-1
Au marcat: - Draghici (61)

2. ASA Tîrgu Mureş – CFR Cluj 1-3
Au marcat: Zicu (84) - Nascimento (16), Muresan (54), Omrani (78)

3. Gaz Metan Mediaş – FC Voluntari 1-0
Au marcat: Axente (52) -

4. FC Botoşani – Dinamo 2-1
Au marcat: Romera (22), Vasvari (72) - Rotariu (52)

5. Viitorul – Astra Giurgiu 1-0
Au marcat: Marin (58) -

6. Steaua – CS U Craiova 2-1
Au marcat: William (17), Boldrin (75) - Vatajelu (41)

7. Concordia Chiajna – Pandurii Tîrgu Jiu 0-0

1. CFR Cluj – CSM Politehnica Iaşi 1-0
Au marcat: Nascimento (58)

2. Pandurii Tîrgu Jiu – FC Botoşani 2-1
Au marcat: Herea (30), Tucudean (57) - Tarnovan (74)

3. Astra Giurgiu – Concordia Chiajna 1-1
Au marcat: Niculae (84) - Cristescu (44)

4. FC Voluntari – ASA Tîrgu Mureş 1-1
Au marcat: Balan (36) - Morar (48)

5. Steaua – Gaz Metan Mediaş 0-1
Au marcat: - Munteanu (26)

6. ACS Poli Timişoara – Viitorul 1-0
Au marcat: Carstocea (82) -

7. CS U Craiova – Dinamo 2-1
Au marcat: Ivan (55), Briceag (71) - Hanca (62)

1. Concordia Chiajna – ACS Poli Timişoara 0-2
Au marcat:- Draghici (82), Albu (90)

2. Viitorul – CFR Cluj 2-1
Au marcat: Iancu (21), Chitu (45) - Bud (84)

3. Gaz Metan Mediaş – CS U Craiova 2-2
Au marcat: Llullaku (51), Llullaku (59) - Romeo (33), Ivan (63)

4. Dinamo – Pandurii Tîrgu Jiu 4-0
Au marcat: Lazar (5) , Lazar (37) , Palic (39) , Lazar (90) -

5. CSM Politehnica Iaşi – FC Voluntari 1-2
Au marcat: Piccioni (90) - Balan (33), Capatina (34)

6. ASA Tîrgu Mureş – Steaua 1-1
Au marcat: Kuku (75) - Moke (90)

7. FC Botoşani – Astra Giurgiu

Locurile 1-6 din sezonul regulat al Ligii 1 intră în play-off (echipele scrise cu verde).

- Locurile 1 și 2 din play-off se califică în Liga Campionilor, în timp ce locurile 3 și 4, plus câștigătoarea Cupei, merg în Europa League.

Locurile 7-14 din sezonul regulat se duc în play-out (echipele scrise cu rosu).

- Locurile 13-14 retrogradează, iar echipa de pe locul 12 dă baraj cu locul 3 din Liga 2

 

 

 

ADD_CONTENT_HERE
ADD_CONTENT_HERE
ADD_CONTENT_HERE
- See more at: http://sport.iasi365.com/business/item/48-test#sthash.OtmBrVsh.dpuf

Programul returului

1. Concordia Chiajna – CFR Cluj 1-2
Au marcat: Rosu (34) - Bud (38), Omrani (71)

2. CS U Craiova – Pandurii Tîrgu Jiu 2-1
Au marcat: Mazarache (53), Ivan (90) - Tucudean (85)

3. Dinamo – Astra Giurgiu 2-2
Au marcat: Nemec (34), Hanca (52) - Sapunaru (83), Nicoara (90)

4. ASA Tîrgu Mureş – Gaz Metan Mediaş 1-3
Au marcat: Morar (43) - Llullaku (7), Llullaku (31), Pereira (64)

5. CSM Politehnica Iaşi – Steaua 0-2
Au marcat: - Tamas (35) , Man (86)

6. Viitorul – Voluntari 2-1
Au marcat: Marin (78), Boli (90) - Cernat (8)

7. FC Botoşani – ACS Poli Timişoara 2-0
Au marcat: Willie (35), Willie (41) -

1. Gaz Metan Mediaş – CSM Politehnica Iaşi 2-1
Au marcat: Axente (74), Trtovac (90) - Mihalache (47)

2. Voluntari – Concordia 1-0
Au marcat: Cernat (90)

3. ASA Tîrgu Mureş – CS U Craiova 0-2
Au marcat: - Popov (29), Zlatinski (89)

4. ACS Poli Timişoara – Dinamo 1-2
Au marcat: Doman (65) - Nedelcearu (26), Maric (57)

5. Astra Giurgiu – Pandurii Tîrgu Jiu 2-0
Au marcat: Teixeira (40), Ionita II (52) -

6. Steaua – Viitorul 2-0
Au marcat: Boldrin (17), Momcilovic (22) -

7. CFR Cluj – FC Botoşani 1-0
Au marcat: Larie (89)

1.  FC Botoşani – FC Voluntari 0-1
Au marcat: - Balan (45)

2. Pandurii  Tîrgu Jiu – ACS Poli Timişoara 2-2
Au marcat: Antal (37), Antal (54) - Popovici (16), Doman (60)

3. CSM Politehnica Iaşi – ASA Tîrgu Mureş 0-0

4. Concordia Chiajna – Steaua 1-0

5. CS U Craiova – Astra Giurgiu 0-1

6. Viitorul – Gaz Metan Mediaş 1-1

7. Dinamo - CFR Cluj 0-2

1. ASA Tîrgu Mureş – Viitorul 0-2
Au marcat: - Marin (24), Boli (45)

2. CSM Politehnica Iaşi – CS U Craiova 2-1
Au marcat: Ciucur (5), Bole (72) - Baluta (44)

3. Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna 3-1
Au marcat: Axente (59), Llullaku (67), Axente (72) - Ciobanu (27)

4. Voluntari – Dinamo 1-2
Au marcat: Balan (77) - Gnohere (64), Rotariu (88)

5. ACS Poli Timişoara – Astra Giurgiu 2-0
Au marcat: Seroni (38), Henrique (54)

6. Steaua – FC Botoşani 0-0

7. CFR Cluj – Pandurii Tîrgu Jiu 0-1
Au marcat: - Pleasca (30)

1. Concordia Chiajna – ASA Tîrgu Mureş 1-2
Au marcat: Ciobanu (90) - Ciolacu (86), Matei (90)

2. Viitorul – CSM Politehnica Iaşi 1-0
Au marcat: Nimely (73)

3. CS U Craiova – ACS Poli Timişoara 2-0
Au marcat: Rocha (13), Vagenin (16)
    
4. FC Botoşani – Gaz Metan Mediaş 0-0

5. Dinamo – Steaua 3-1
Au marcat: Hanca (37), Nedelcearu (45), Nemec (58) - Boldrin (4)

6. Pandurii Tîrgu Jiu – Voluntari 1-1
Au marcat: Sanmartean (7) - Balaur (58)

7. Astra Giurgiu – CFR Cluj 1-2
Au marcat: Alibec (13) - Bud (5), Nascimento (21)

1. CSM Politehnica Iaşi – Concordia Chiajna 1-0
A marcat: Cristea (31)

2. Viitorul – CS U Craiova 2-0
Au marcat: Chitu (5), Hodorogea (36)

3. Voluntari – Astra Giurgiu 1-2
Au marcat: Ivanovici (63) - Budescu (47), Teixeira (53)

4. ASA Tîrgu Mureş – FC Botoşani 2-0
Au marcat: Kuku (46), Morar (48)

5. Steaua – Pandurii Tîrgu Jiu 3-1
Au marcat: Enache (20), Pintili (51), Enache (54) - Herea (33)

6. CFR Cluj – ACS Poli Timişoara 2-2
Au marcat: Nascimento (43), Nascimento (56) - Draghici (35), Draghici (41)

7. Gaz Metan Mediaş – Dinamo 4-0
Au marcat: Llullaku (31), Axente (77), Axente (81), Llullaku (90)

1. ACS Poli Timişoara - Voluntari 1-0
A marcat: Doman (37)

2. CS U Craiova – CFR Cluj 2-1
Au marcat: Zlatinski (36), Vagenin (48) - Bud (38)

3. Pandurii - Gaz Metan 2-5
Au marcat: Sanmartean (17), Rugasevic (45) - Munteanu (20, 64, 67), Axente (77), Bic (79)

4. FC Botoşani – CSM Politehnica Iaşi 1-3
Au marcat: Burca (70) - Bole (23), Cristea (38), Bole (61)

5. Dinamo – ASA Tîrgu Mureş 1-0
Au marcat: Nemec (22)

6. Astra Giurgiu – Steaua 1-0
Au marcat: Budescu (90)

7. Concordia Chiajna – Viitorul 1-2
Au marcat: Cristescu (85) - Benzar (12), Purece (70)

1. Concordia Chiajna – CS U Craiova 0-0

2. FC Voluntari – CFR Cluj 2-1
Au marcat: Marinescu (86), Spahija (90) - Bud (13)

3. Steaua – ACS Poli Timişoara 1-0
A marcat: Popa (33)

4. ASA Tîrgu Mureş – Pandurii Tîrgu Jiu 2-0 (intrerupt)
Au marcat: Muresan (19), Morar (37)

5. CSM Politehnica Iaşi – Dinamo 3-1
Au marcat: Cristea (25), Stefanescu (72), Gheorghe (90) - Nedelcearu (7)

6. Gaz Metan Mediaş – Astra Giurgiu 0-1
A marcat: - Alibec (55)

7. Viitorul – FC Botoşani 3-1
Au marcat: Iancu (17), Chitu (50), Marin (62) - Roman (1)

1. Pandurii Tîrgu Jiu – CSM Politehnica Iaşi 1-1
Au marcat: Negrut (80) - Gheorghe (60)

2. Astra Giurgiu – ASA Tîrgu Mureş 1-0
A marcat: Seto (28)

3. CS U Craiova – FC Voluntari 5-0
Au marcat: Rocha (33), Bancu (44), Baluta (48), Baluta (66), Ivan (80)

4. Dinamo – FC Viitorul 1-2
Au marcat: Nistor (26) - Boli (64), Coman (78)

5. FC Botoşani – Concordia Chiajna 1-1
Au marcat: Bus (71) - Herea (19)

6. CFR Cluj – Steaua 1-1
Au marcat: Deac (58) - Alibec (16)

7. ACS Poli Timişoara – Gaz Metan Mediaş 1-1
Au marcat: Doman (66) - Romeo (76)

1. ASA Tîrgu Mureş – ACS Poli Timişoara 0-0

2. FC Botoşani  – CS U Craiova 1-0
A marcat: Kuku (87)

3. Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj 1-2
Au marcat: Sikorski (84) - Omrani (63), Paun (72)

4. Steaua – Voluntari 2-2
Au marcat: Boldrin (31), Gnohere (87) - Ivanovici (3), Cernat (81)

5. Viitorul – Pandurii Tîrgu Jiu 3-0
Au marcat: Iancu (30), Chitu (37), Coman (81)

6. Concordia Chiajna – Dinamo 2-1
Au marcat: Costin (31), Cristescu (80) - Nemec (51)

7. CSM Politehnica Iaşi – Astra Giurgiu - amanat pe 2.3.2017

1. CFR Cluj – ASA Tîrgu Mureş 2-0
Au marcat: Sorsa (57), Paun (67) -

2. Voluntari – Gaz Metan Mediaş 1-0
Au marcat: Ivanovici (67)

3. CS U Craiova – Steaua 1-2
Au marcat: Zlatinski (33) - Pintili (24), Enache (79)

4. Pandurii Tîrgu Jiu – Concordia Chiajna 0-1
Au marcat: - Costin (41)

5. Astra Giurgiu – Viitorul 1-0
Au marcat: Teixeira (58) -

6. ACS Poli Timişoara – CSM Politehnica Iaşi 2-1
Au marcat: Henrique (35), Soljic (55) - Cristea (51)

7. Dinamo – FC Botoşani 1-0
Au marcat: Hanca (70)

1. ASA Tîrgu Mureş – Voluntari 0-0

2. Viitorul – ACS Poli Timişoara 5-0
Au marcat: Morar (11),  Morar (22), Morar (30), Chitu (35), Coman (55) -

3. Dinamo – CS U Craiova 2-1
Au marcat: Nemec (6), Nemec (14) - Vagenin

4. FC Botoşani – Pandurii Tîrgu Jiu 3-1
Au marcat: Roman (11), Kuku (64), Golofca (80) - Negrut (20)

5. Gaz Metan Mediaş – Steaua 1-1
Au marcat: Sikorski (54) - Alibec (30)

6. Concordia Chiajna – Astra Giurgiu 1-3
Au marcat: Serediuc (9) - Fabricio (8), Florea (48), Budescu (73)

7. CSM Politehnica Iaşi – CFR Cluj 1-2
Au marcat: Cristea (90) - Larie (18), Peteleu (90)

1. ACS Poli – Concordia Chiajna 1-1
Au marcat: Seroni (90) - Albu (10)

2. Steaua – ASA Tîrgu Mureş 1-1
Au marcat:Gnohere (73) - Constantin (65)

3. CS U Craiova – Gaz Metan Mediaş 1-0
Au marcat: Bancu (62)

4. Pandurii Tîrgu Jiu – Dinamo 0-2
Au marcat: - Nemec (34), Nistor (85)

5. CFR Cluj – Viitorul 1-0
Au marcat: Deac (22)

6. FC Voluntari – CSM Politehnica Iaşi 0-1
Au marcat: - Golubovic (82)

7. Astra Giurgiu – FC Botoşani 3-0
Au marcat: Budescu (55), Belu (76), Bus (85)

 

Rezultate Liga 1 editia 2015 - 2016

Iata in continuare rezultatele ligii 1 editia 2015 - 2016

Rezultatele si marcatorii ligii 1 de fotbal editia 2015 - 2016

Rezultate si marcatori etapa 1

1. Astra Giurgiu - Concordia Chiajna 2-2
Marcatori: Constantin Budescu (45+3), Cristian Oros (48) / Florin Purece (45), Cristian Oros (55, autogol).

2. ASA Targu Mures - Dinamo 0-0

3. CSU Craiova - FC Botosani 0-0

4. Viitorul Constanta - CFR Cluj 2-2
Marcatori: Florin Cernat (pen. 34', pen. 56')/ Gregory Tade (min 12),Guima (min 16)

5. ACS Poli Timisoara - Pandurii Tg Jiu 0-1
A marcat: Răduț (min. 54).

6. Steaua - Petrolul Ploiesti 0-0

7. FC Voluntari - CSMS Iasi 1-1
Marcatori:  Paul Pîrvulescu (min 30 - penalty)/ Ştefan Grigorie (min 10)

Rezultate si marcatori etapa 2

1. Concordia Chiajna - CSMS Iaşi 0-1 (0-1)
A marcat: 0-1 Lukács Bőle (6)

2. Dinamo Bucureşti - CS Universitatea Craiova 1-0 (0-0)
A marcat: 1-0 Dorin Rotariu (86)

3. Petrolul Ploieşti - FC Voluntari 1-1 (0-0)
Au marcat: 0-1 Robert Vâlceanu (53), 1-1 Vasile Maftei (54ag)

4. Pandurii Târgu-Jiu - Steaua Bucureşti 0-3 (0-1)
Au marcat: 0-1 Alexandru Chipciu (28), 0-2 Alexandru Chipciu (51), 0-3 Jugurtha Hamroun (64)

5. CFR 1907 Cluj - ACS Poli Timişoara 1-0 (0-0)
A marcat: 1-0 Antonio Jakoliš (56)

6. Astra Giurgiu - ASA Târgu-Mureş 1-5 (1-3)
Au marcat: 0-1 Gabriel Mureşan (7), 0-2 Filip Jazvić (12), 1-2 Constantin Budescu (24), 1-3 Filip Jazvić (40), 1-4 Mircea Axente (77), 1-5 Miroslav Manolov (89)

7. FC Botoşani - FC Viitorul 2-2 (1-2)
Marcatori: 0-1 Bogdan Mitrea (3), 1-1 Marius Croitoru (19), 1-2 Ioan Filip (33), 2-2 Marius Croitoru (56)

Rezultate si marcatori etapa 3

1. FC Voluntari - Pandurii Târgu Jiu 0-0

2. ASA Târgu-Mureş - Concordia Chiajna 1-0
A marcat: Axente  (min 51)

3. FC Viitorul - Dinamo Bucureşti 1-1
Au marcat: 1-0 R. Marin (min 47),  1-1 P. Petre (min 78)

4. FCSB - CFR Cluj Napoca 1-1
Au marcat 0-1 Tiago Lopes (min 16), 1-1 Tudorie (min 57)

5. CSU Craiova - Astra Giurgiu 1-2
Au marcat: 1-0  Boldrin (min 50), 1-1 Mateiu (min 88),  1-2 Dandea min (90+2)

6. CSMS Iaşi - Petrolul Ploieşti 1-0
A marcat: Golubovici (min 86)

7. ACS Poli Timişoara - FC Botoşani 1-0
A marcat: Elek '65

Rezultate si marcatori etapa 4

1. CFR 1907 Cluj - FC Voluntari 2-0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Davide Petrucci (41), 2-0 Alexandru Păun (56p)

2. Concordia Chiajna - Petrolul Ploieşti 2-2 (1-1)
Au marcat: 0-1 Sofien Moussa (36), 1-1 Alexandru Benga (45+1 autogol), 2-1 Tiberiu Serediuc (47), 2-2 Laurenţiu Marinescu (77)

3. Pandurii Târgu-Jiu - CSMS Iaşi 3-0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Mihai Roman (20), 2-0 Mihai Roman (37), 3-0 Ioan Hora (55)

4. FC Botoşani - Steaua  0-1 (0-1)
A marcat: 0-1 Gabriel Iancu (2)

5. Astra Giurgiu - FC Viitorul 2-2 (1-1)
Au marcat: 1-0 Valerică Găman (40), 1-1 Florin Cernat (44), 2-1 Constantin Budescu (80), 2-2 Florin Cernat (90+2)

6. ASA Târgu-Mureş - CS U Craiova 0-0

7. Dinamo - ACS Poli Timişoara 2-1 (2-1)
Au marcat: 1-0 Cosmin Matei (5 penalty), 1-1 Róbert Elek (8), 2-1 Harlem-Eddy Gnohéré (44)

Rezultate si marcatori etapa 5

1. FC Voluntari - FC Botoşani 1-1
Au marcat: Bălan '65 / Cabrera '18

2. CSMS Iaşi - CFR Cluj 2-1
Au marcat: Golubovici '24 (penalti), Enescu '38 / Larie '78 (penalti)

3. CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna 2-0
Au marcat: Băluţă '53, Zlatinski '81

4. Petrolul Ploieşti - Pandurii Târgu Jiu 1-1
Au marcat: Moussa '40 / M. Roman '60 (penalti)

5. FC Viitorul - ASA Târgu Mureş 1-0
A marcat: Fl. Tănase '41

6. ACS Poli Timişoara - Astra Giurgiu 1-3
Au marcat: Rufino '57 / Enache '35 (penalti), Boldrin '67, I. Roşu '90

7. Steaua Bucureşti - Dinamo Bucureşti 0-0.

Rezultate si marcatori etapa 6

1. FC Botoşani - CSMS Iaşi 1-0 (0-0)
A marcat: 1-0 Gabriel Vaşvari (83 penalty)

2. CFR 1907 Cluj - Petrolul Ploieşti 1-0 (0-0)
A marcat: 1-0 Cristian López (76)


3. CS Universitatea Craiova - FC Viitorul 1-2 (0-2)
Au marcat: 0-1 Florin Tănase (11p), 0-2 Adnan Aganović (42), 1-2 Bogdan Vătăjelu (84p)

4. ASA Târgu-Mureş - ACS Poli Timişoara 0-0

5. Astra Giurgiu - Steaua Bucureşti 2-0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Denis Alibec (51), 2-0 Constantin Budescu (61 penalty)

6. Concordia Chiajna - Pandurii Târgu-Jiu 3-0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Marian Constantinescu (69), 2-0 Florin Purece (77), 3-0 Marius Pena (90+1)

7. Dinamo - FC Voluntari 3-0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Steliano Filip (33), 2-0 Cosmin  Matei (55), 3-0 Dorin Rotariu (63)

Rezultate si marcatori etapa 7

1. Petrolul Ploiesti - FC Botosani 2-1
Au marcat: Rusu '55, Varga '64 / Dimitrov '80

2. ACS Poli Timisoara - CS Universitatea Craiova 1-1
Au marcat: Elek '58 / Nuno Rocha '88

3. FC Steaua - ASA Targu Mures 1-1
Au marcat: Ad. Popa '31 / Jazvici '54

4. FC Voluntari - Astra Giurgiu 1-2
Au marcat: Kone '86 / Alibec '2, si De Amorim '78

5. CSMS Iasi - Dinamo 0-0

6. FC Viitorul - Concordia Chiajna 3-1

7. Pandurii Targu Jiu - CFR Cluj 1-1

Rezultate si marcatori etapa 8

1. ASA Targu Mures - FC Voluntari 2-1
Au marcat: Costa '9, '59 / Pancu '3

2. FC Viitorul - ACS Poli Timisoara 4-0
Au marcat: Aganovici '5, I. Hagi '22, Tanase '45, Nicolita '69

3. FC Botosani - Pandurii Targu Jiu 0-2
Au marcat: Hora '36, Mihai Roman '90+5

4. Dinamo - Petrolul Ploiesti 2-0
Au marcat: Essombe '19, Gnohere '73

5. CS Universitatea Craiova - FC Steaua 1-2
Au marcat: Vatajelu '39 (penalti) / Stanciu '18, Tade '85 (penalti)

6. Astra Giurgiu - CSMS Iasi 4-1
Au marcat: Budescu '8, '54, Florea '42, William '50 / V. Gheorghe '70

7. Concordia Chiajna - CFR Cluj 2-1

Rezultate si marcatori etapa 9

1. FC Voluntari - CS Universitatea Craiova 1-2
Au marcat: Voduţ '72 / Băluţă '61, Vătăjelu '87

2. CSMS Iaşi - ASA Târgu Mureş 0-1
A marcat: Ramiro Costa '52

3. ACS Poli Timişoara - Concordia Chiajna 1-0
A marcat: Goga '58

4. Pandurii Târgu Jiu - Dinamo 2-2
Au marcat: Filipetto '65, Hora '80 / Essombe '35, Gnohere '90+4

5. Petrolul Ploieşti - Astra Giurgiu 0-1
A marcat: Dandea '35

6.Steaua - FC Viitorul 1-0
A marcat: Stanciu '20

7. CFR Cluj - FC Botoşani 3-1

Rezultate si marcatori etapa 10

 1. Concordia Chiajna - FC Botoșani 0-0

2. ASA Tg. Mureș - Petrolul Ploiești 1-1
Au marcat: Balaur 68 / Ropotan 9 (penalty)

3. CSU Craiova - CSMS Iași 2-0
Au marcat: Ivan (9), Bawab (87)

4. Astra Giurgiu - Pandurii Tîrgu Jiu 1-2
Au marcat: Alibec 48 / Hora 26, 61 - penalty

5. Poli Timișoara - FC Steaua 1-0
A marcat Javi Hernandez 88

6. FC Viitorul - FC Voluntari 3-0
Au marcat: Aganovici 25, Nicoliţă 73, Mitrea 90+2 VIDEO

7. Dinamo - CFR Cluj 0-2
Au marcat Cristian Lopez 40 penalty, Voiculet 77

Rezultate si marcatori etapa 11

1. FC Voluntari - ACS Poli Timişoara 0-0

2. Pandurii Târgu-Jiu - ASA Târgu-Mureş 2-0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Viorel Nicoară (9), 2-0 Ioan Hora (79)

3. CSMS Iaşi - FC Viitorul 0-0

4. CFR 1907 Cluj - Astra Giurgiu 1-1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Antonio Jakoliš (6), 1-1 Denis Alibec (51)

5. Petrolul Ploieşti - CS Universitatea Craiova 0-1 (0-1)
A marcat: 0-1 Andrei Ivan (2)

6. FC Botoşani - Dinamo 1-1 (1-1)
Au marcat: 1-0 Gonzalo Gabriel Cabrera (27), 1-1 Marcel Essombé (45+2)

7. Steaua - Concordia Chiajna 3-1 (3-0)
Au marcat: 1-0 Fernando Varela (5), 2-0 Nicuşor Stanciu (25 penalty), 3-0 Alexandru Chipciu (43), 3-1 Valentin Lazăr (90+4)

Rezultate si marcatori etapa 12

1. ACS Poli Timisoara - CSMS Iasi 2-2  
Au marcat: Luchin '47, Goga '63 (penalti) / Golubovici '9, Ciuca '49  

2. ASA Targu Mures - CFR Cluj 0-0

3. CS Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu 0-0

4. FC Viitorul - Petrolul Ploiesti 1-0
A marcat: R. Marin '55

5. Astra Giurgiu - FC Botosani 1-0
A marcat: Alibec '15 (penalti)

6. Steaua Bucuresti - FC Voluntari 3-1  
Au marcat: Hamroun '8, Chipciu '44, Stanciu '66 (penalti) / Goossens '69 (penalti)

7. Concordia Chiajna - Dinamo Bucuresti 1-3  
Au marcat: Pena '90+3 / Rotariu '34, Gnohere '40, '66.

Rezultate si marcatori etapa 13

 1. FC Voluntari - Concordia Chiajna 1-1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Vasile Maftei (7), 1-1 Gabriel Giurgiu (64 penalty)

2. Pandurii Târgu-Jiu - FC Viitorul 1-0 (0-0)
A marcat: 1-0 Vlad Achim (49 autogol)

3. Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu 0-1 (0-0)
A marcat: 0-1 Filipe Teixeira (83)

4. CSMS Iaşi - Steaua Bucureşti 1-2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Alexandru Chipciu (47), 0-2 Aymen Tahar (79), 1-2 Vasile Gheorghe (90+1)

5. FC Botoşani - ASA Târgu-Mureş 1-1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Iván González (24), 1-1 Attila Hadnagy (73)

6. CFR 1907 Cluj - CS Universitatea Craiova 1-2 (0-0)
Au marcat: 1-0 Steve Leo Beleck (47), 1-1 Nuno Rocha (79), 1-2 Andrei Dumitraş (90+2)

7. Petrolul Ploieşti - ACS Poli Timişoara 1-1 (0-0)
Au marcat: 0-1 Fernando Llorente (69), 1-1 Fernando Velasco Salazar (72)

Rezultate si marcatori etapa 14

1. FC Botoşani - CS Universitatea Craiova 3-2 (2-1)
Au marcat: 1-0 Attila Hadnagy (4), 1-1 Nuno Rocha (12), 2-1 Attila Hadnagy (42), 3-1 Quenten Martinus (75), 3-2 Andrei Ivan (90+2)

2. CSMS Iaşi - FC Voluntari 2-1 (1-1)
Au marcat: 1-0 Bojan Golubović (23), 1-1 Adrian Bălan (34), 2-1 Nuno Viveiros (57)

3. Dinamo - ASA Târgu-Mureş 2-1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Andrei Marc (41), 1-1 Ousmane N'Doye (50), 2-1 Andrei Marc (55)

4. Concordia Chiajna - Astra Giurgiu 0-2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Alexandru Stan (54), 0-2 Alexandru Ioniţă II (73)

5. Petrolul Ploieşti - Steaua Bucureşti 0-0

6. Pandurii Târgu-Jiu - ACS Poli Timişoara 3-1 (3-1)
Au marcat: 1-0 Cristian Săpunaru (4), 2-0 Ioan Hora (8), 3-0 Ioan Hora (35), 3-1 Dorin Goga (44)

7. CFR 1907 Cluj - FC Viitorul 1-2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Aurelian Chiţu (56), 1-1 Cristian López (64), 1-2 Romário Benzar (67)

Rezultate si marcatori etapa 15

 1. CSMS Iaşi - Concordia Chiajna 0-1 (0-0)
A marcat: 0-1 Bruno Madeira (64)

2. ACS Poli Timişoara - CFR 1907 Cluj 1-2 (0-2)
Au marcat: 0-1 Filipe Nascimento (15), 0-2 Cristian López (42), 1-2 Javi Hernández (90)

3. FC Voluntari - Petrolul Ploieşti 1-0 (0-0)
A marcat: 1-0 Hamed Koné (46)

4. ASA Târgu-Mureş - Astra Giurgiu 3-1 (2-0)
Au marcat: 1-0 Pablo Brandán  (37p), 2-0 Gabriel Mureşan (45+1), 2-1 Javier Velayos (90+1ag), 3-1 Luís Pedro (90+3)

5. CS U Craiova - Dinamo 3-0
Au marcat: 1-0 Tha'er Bawab (13), 2-0 Tha'er Bawab (63), 3-0  Nicușor Bancu (65)

6. Steaua - Pandurii Tg-Jiu 1-1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Mihai Răduţ (5), 1-1 Muniru Sulley (86)

7. FC Viitorul - FC Botoşani 3-1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Romário Benzar (45), 2-0 Aurelian Chiţu (47), 2-1 Dan Roman (87), 3-1 Florin Cernat (89)

Rezultate si marcatori etapa 16

1. Astra Giurgiu - CSU Craiova 1-0
A marcat: Florea '81

2. Concordia Chiajna - ASA Targu Mures 1-2
Au marcat: Serediuc '76 / Brandan '27, N'Doye '90+1

3. Petrolul Ploiesti - CSMS Iasi 1-2
Au marcat: Benga '13 / V. Gheorghe '4, Frasinescu '87

4. Pandurii Tg Jiu - FC Voluntari 2-1
Au marcat: Radut '38, Hora '70 / Todoran '13

5. CFR Cluj - Steaua 2-0
Au marcat: Bruno '32, Paun '81

6. FC Botosani - ACS Poli Timisoara 1-1

7. Dinamo - FC Viitorul 1-5

Rezultate si marcatori etapa 17

1. CSMS Iași - Pandurii Târgu-Jiu 1-0 (1-0)
A marcat: 1-0 Bojan Golubović (27 penalty)

2. FC Viitorul - Astra Giurgiu 1-2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Florin Tănase (30), 1-1 Daniel Niculae (60), 1-2 William De Amorim (86)

3. FC Voluntari - CFR 1907 Cluj 2-2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Mihai Voduţ (10), 2-0 Daniel Novac (49), 2-1 Cristian López (75), 2-2 Cristian López (84 penalty)

4. ACS Poli Timişoara - Dinamo Bucureşti 0-1 (0-0)
A marcat: 0-1 Marcel Essombe (56)

5. CS U Craiova - ASA Târgu-Mureş 1-1 (1-1)
Au marcat: 0-1 Filip Jazvić (13), 1-1 Ramiro Costa (35, autogol)

6. Steaua Bucureşti - FC Botoşani 5-3 (3-2)
Au marcat: 1-0 Nicandro Breeveld (2), 1-1 Dan Roman (26), 1-2 Quenten Martinus (28), 2-2 Nicuşor Stanciu (29), 3-2 Grégory Tadé (30), 3-3 Gonzalo Cabrera (55), 4-3 Cornel Râpă (68), 5-3 Nicuşor Stanciu (72)

7. Petrolul Ploieşti - Concordia Chiajna 1-1 (1-1)
Au marcat: 0-1 Tiberiu Serediuc (13), 1-1 Abdellah Zoubir (45+2)

Rezultate si marcatori etapa 18

1. Concordia Chiajna - CS U Craiova 0-2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Kay (25), 0-2 Andrei Ivan (66)

2. CFR 1907 Cluj - CSMS Iaşi 0-0 (0-0)

3. Astra Giurgiu - ACS Poli Timişoara 2-2 (1-1)
Au marcat: 1-0 William De Amorim (9), 1-1 Ianis Zicu (29), 1-2 Alexandru Curtean (68), 2-2 Constantin Budescu (87 penalty)

4. ASA Târgu-Mureş - FC Viitorul 2-2 (1-1)
Au marcat: 1-0 Pablo Brandán (12), 1-1 Ionuţ Balaur (36, autogol), 1-2 Adnan Aganović (65), 2-2 Ionuţ Balaur (90+2)

5. Dinamo - Steaua 3-1 (0-0)
Au marcat: 1-0 Fernando Varela (55, autogol), 2-0 Antun Palić (67), 3-0 Harlem Gnohéré (84), 3-1 Nicuşor Stanciu (90+2)

6. FC Botoşani - FC Voluntari 2-2 (1-1)
Au marcat: 1-0 Attila Hadnagy (10), 1-1 Hamed Koné (26), 1-2 Hrvoje Spahija (52), 2-2 Petre Ivanovici (84)

7. Pandurii Târgu-Jiu - Petrolul Ploieşti 3-2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Cristian Sapunaru (20 penalty), 2-0 Ezequiel Filipetto (47), 3-0 Ioan Hora (59), 3-1 Laurenţiu Marinescu (75), 3-2 Valentin Lemnaru (90+3)

Rezultate si marcatori etapa 19

Program etapa 19

Vineri, 27 noiembrie
 18:00 Pandurii - Chiajna
 20:30 Petrolul - CFR Cluj

Sambata, 28 noiembrie
 18:00 ACS Poli Timisoara - ASA Tg Mures
 20:30 Viitorul - CSU Craiova

Duminica, 29 noiembrie
 18:00 CSMS Iasi - FC Botosani
 20:30 Steaua - Astra Giurgiu

Luni, 23 noiembrie
 20:30 CS Voluntari - Dinamo

Program liga 1 - etapa 19

Vineri, 24 noiembrie
18:00 CS Juventus Bucureşti - Concordia Chiajna
20:45 FC Botoşani - CS U Craiova

Sambata, 25 noiembrie
18:00 FC Viitorul Constanţa - ACS Poli Timişoara
20:45 Dinamo Bucureşti - CSM Poli Iaşi

Duminica, 26 noiembrie
18:00 Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari
20:45 Astra Giurgiu - FCSB

Luni, 27 noiembrie
20:45 CFR Cluj - ACS Sepsi Sf Gheorghe

Liga 1 program complet

Bancul zilei

Merge Ion la doctor......
Doctorul:
- Ma‘ Ioane ti-am mai zis nu mai bea.....alcoolul ucide.
Ion:
- Da ce apa te face nemuritor?

Bancurile zilei le poti citi aici...

grupul facebook informatii Iasi

Like la pagina Iasi365

Close

Daca vrei sa fii le curent cu noutatile din Iasi da-ne like...

0
Shares