Iasi 365 - portalul iesenilor bine informati

Switch to desktop

Share

 Programul Champions League 2014-2015

 Grupele Champions League

 

Play Offs 19-20 august (turul) 26-27 august (returul)

 

26-08-2014 19:00 FC Zenit - Standard Liège 3-0 (in tur 1-0)
26-08-2014 21:45 Celtic - NK Maribor 0-1 (in tur 1-1)
26-08-2014 21:45 FC Porto - LOSC Lille 2-0 (in tur 1-0)
26-08-2014 21:45 BATE Borisov - Slovan Bratislava 3-0 (in tur 1-1)
26-08-2014 21:45 APOEL FC - Aalborg BK 4-0 (in tur 1-1)
27-08-2014 21:45 Bayer 04 Leverkusen - FC Copenhaga 4-0 (in tur 3-2)
27-08-2014 21:45 Arsenal FC - Beşiktaş JK  1-0 (in tur 0-0)
27-08-2014 21:45 Athletic Club - SSC Napoli  3-1 (in tur 1-1)
27-08-2014 21:45 Ludogorets Razgrab - Steaua 1-0  (in tur 0-1) - Moti le-a tras-o stelistilor aparand 2 lov de la 11 m
27-08-2014 21:45 Malmö FF -FC Salzburg 3-0  (in tur 1-2)

Turul trei preliminar 29 - 30 iulie (turul) şi 05-06 august (returul)

Echipele bolduite s-au calificat mai departe

05-08-2014     20:30     BATE Borisov - Debreceni VSC 3-1 (in tur 0-1)
05-08-2014     21:00     Maccabi Tel-Aviv - NK Maribor 2-2 (in tur )
05-08-2014     21:00     Panathinaikos - Standard Liège 1-2 (in tur 0-0)
05-08-2014     21:30     LOSC Lille - Grasshopper 1-1 (in tur 2-0)
06-08-2014     19:00     FC Zenit - AEL Limassol 3-0 (in tur 0-1)
06-08-2014     19:30     APOEL FC - HJK Helsinki 2-0 (in tur 2-2)
06-08-2014     20:00     Sheriff Tiraspol - Slovan Bratislava 0-0 (in tur 1-2)
06-08-2014     20:00     Malmö FF - Sparta Praha 2-0 (in tur 2-4)
06-08-2014     20:30     Steaua - FK Aktobe 2-1 (in tur 2-2)
06-08-2014     20:30     Beşiktaş JK - Feyenoord 3-1 (in tur 2-1)
06-08-2014     21:00     FC Copenhaga - Dnipro Dnipropetrovsk 2-0 (in tur 0-0)
06-08-2014     21:30     FC Salzburg - Qarabağ FK 2-0 (in tur 1-2)
06-08-2014     21:45     Dinamo Zagreb - Aalborg BK 0-2 (in tur 1-0)
06-08-2014     21:45     FK Partizan - Ludogorets Razgrab 2-2 (in tur 0-0)
06-08-2014     21:45     Celtic FC - Legia 0-2 (in tur 0-1)

 

29-07-2014 AC Sparta Praha (CZE) - Malmö FF (SWE)/FK Ventspils (LVA) 4-2
29-07-2014 Debreceni VSC (HUN) - FC BATE Borisov (BLR) 1-0
29-07-2014 ŠK Slovan Bratislava (SVK) - FC Sheriff (MDA) 2-1
30-07-2014 Aalborg BK (DEN) - GNK Dinamo Zagreb (CRO) 0-1
30-07-2014 Legia Warszawa (POL) - Celtic FC (SCO) 1-0
30-07-2014 FK Aktobe (KAZ) - FC Steaua Bucureşti (ROU) 2-2
30-07-2014 NK Maribor (SVN) -  Maccabi Tel-Aviv FC (ISR) 1-0
30-07-2014 HJK Helsinki (FIN) - APOEL FC (CYP) 2-2
30-07-2014 Qarabağ FK (AZE) - FC Salzburg (AUT) 2-1
30-07-2014 PFC Ludogorets Razgrad (BUL) - FK Partizan (SRB) 0-0
30-07-2014 AEL Limassol FC (CYP) - FC Zenit (RUS) 1-0
30-07-2014 FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR) - FC Copenhaga (DEN) 0-0
30-07-2014 Feyenoord (NED) - Beşiktaş JK (TUR) 1-2
30-07-2014 Grasshopper Club (SUI) - LOSC Lille (FRA) 0-2
30-07-2014 Standard Liège (BEL) - Panathinaikos FC (GRE) 0-0

 

Turul doi preliminar 15 - 16 iulie 2014 (turul) şi 22 - 23 iulie 2014 (returul)

Echipele bolduite s-au calificat mai departe in turul 3 preliminar al Champions League

22-07-2014 18:30 FK Sutjeska Niksic - Sheriff Tiraspol  0-3 (in tur 0-2)
22-07-2014 19:00 F91 Dudelange - Ludogorets Razgrab 1-1 (in tur 0-4)
22-07-2014 19:00 Levadia Tallinn - Sparta Praha 1-1 (in tur 0-7)
22-07-2014 19:30 Qarabağ FK - Valletta FC  4-0 (in tur 1-0)
22-07-2014 19:30 Maccabi Tel-Aviv - Santa Coloma 2-0 (in tur 1-0)
22-07-2014 20:45 The New Saints - Slovan Bratislava 0-2 (in tur 0-1)
22-07-2014 21:00 HB Torshavn - FK Partizan 1-3 (in tur 0-3)
22-07-2014 21:00 KS Skënderbeu - FC BATE Borisov 1-1 (in tur 0-0)
22-07-2014 21:15 VMFD Žalgiris - Dinamo Zagreb 0-2 (in tur 0-2)
22-07-2014 21:30 Debreceni VSC - Cliftonville FC 2-0 (in tur 0-0)
22-07-2014 21:45 Celtic FC - KR Reykjavík 4-0 (in tur 1-0)

23-07-2014 18:00 FK Aktobe - FC Dinamo Tbilisi 3-0 (in tur 1-0)
23-07-2014 19:00 HJK Helsinki - Rabotnicki Skopje 2-1 (in tur 0-0)
23-07-2014 19:00 FK Ventspils - Malmö FF 0-1 (in tur 0-0)
23-07-2014 20:30 Steaua Bucureşti - Strømsgodset IF 2-0 (in tur 1-0 )
23-07-2014 21:00 NK Maribor - HŠK Zrinjski Mostar 2-0 (in tur 0-0)
23-07-2014 21:45 St Patrick's Athletic - Legia Warszawa 0-5 (in tur 1-1)

 

15-07-2014  Valletta FC -  Qarabağ FK  0-1
15-07-2014  Slovan Bratislava -  The New Saints  1-0
15-07-2014  FC BATE Borisov -  KS Skënderbeu  0-0
15-07-2014  Sheriff Tiraspol -  FK Sutjeska Niksic 2-0
15-07-2014  HŠK Zrinjski Mostar -  NK Maribor 0-0
15-07-2014  Santa Coloma -  Maccabi Tel-Aviv 0-1
15-07-2014  Rabotnicki Skopje -  HJK Helsinki 0-0
15-07-2014  Dinamo Zagreb -  VMFD Žalgiris 2-0
15-07-2014  Sparta Praha -  Levadia Tallinn 7-0
15-07-2014  FK Partizan -  HB Torshavn 3-0
15-07-2014  Cliftonville FC -  Debreceni VSC 0-0
15-07-2014  KR Reykjavík -  Celtic FC 0-1

16-07-2014  Ludogorets Razgrab -  F91 Dudelange 4-0
16-07-2014  Malmö FF -  FK Ventspils 0-0
16-07-2014  FC Dinamo Tbilisi -  FK Aktobe 0-1
16-07-2014  Strømsgodset IF -  Steaua Bucureşti 0-1
16-07-2014  Legia Warszawa -  St Patrick's Athletic 1-1

Primul tur preliminar 1 iulie 2014 (turul) şi 8 iulie 2014 (returul)

Banants Yerevan  -  Santa Coloma 3-2 (in tur 0-1)
Levadia Tallinn  -  La Fiorita  7-0 (in tur 1-0)
HB Torshavn  -  Lincoln Red Imps 5-2 (in tur 1-1)

 

 Programul Champions League 2013-2014

 

Real Madrid castigatoare Champions League editia 2013-2014

Real Madrid  - Atletico Madrid 4-1

Real Radrid castigatoarea Champions League 2014 

Semifinale Champions League editia 2013-2014

Bayern Munchen - Real Madrid 0-4 (in tur 0-1)

Chelsea - Atletico Madrid  1-3 (in tur 0-0)

 

Sferturi de finala Champions League editia 2013-2014

Chelsea - Paris Saint-Germain 2-0 ( in tur 1-3)

Borussia Dortmund Real Madrid 2-0 ( in tur 0-3)

Bayern Munchen - Manchester United  3-1 (in tur 1-1)

Atlético Madrid - FC Barcelona   1-0 (in tur 1-1)

 

Optimi de finala Champions League editia 2013-2014

Atlético Madrid - AC Milan 4-1 (in tur 1-0)
Bayern München- Arsenal FC 1-1  (in tur 2-0)

FC Barcelona - Manchester City 2-1 ( in tur 2-0)
Paris Saint-Germain- Bayer Leverkusen 2-1 (in tur 4-0)

Real Madrid -Schalke 04 3-1 (in tur 6-1)
Chelsea - Galatasaray 2-0 ( in tur 1-1)

Manchester United - Olympiacos 3-0 (in tur 0-2)
Borussia Dortmund- FC Zenit 1-2  ( in tur 4-2)

 

Programul complet al meciurilor din toate grupele CL

Gr   Programul meciurilor

G

R

U

P

A

 

A

 

Manchester Utd - Leverkusen 4-2
Real Sociedad - Shakhtar Donetsk 0-2

Shakhtar D. - Manchester Utd  1-1 
Leverkusen - Real Sociedad 2-1

Leverkusen - Shakhtar Donetsk  4-0  
Manchester Utd - Real Sociedad   1-0

Shakhtar Donetsk - Leverkusen  0-0  
Real Sociedad - Manchester Utd 0-0

Leverkusen - Manchester Utd  0-5
Shakhtar Donetsk - Real Sociedad 4-0

Manchester Utd - Shakhtar D.  1-0
Real Sociedad - Leverkusen   0-1

clasament-grupa-a

G

R

U

P

A

 

B

 

Galatasaray - Real Madrid 1-6
Copenhaga - Juventus 1-1

Juventus - Galatasaray 2-2   
Real Madrid - Copenhaga 4-0

Real Madrid - Juventus  2-1  
Galatasaray - Copenhaga 3-1

Juventus - Real Madrid 2-2
Copenhaga - Galatasaray 1-0

Real Madrid - Galatasaray 4-1
Juventus - Copenhaga 3-1

Galatasaray - Juventus  1-0
Copenhaga - Real Madrid 0-2

clasament-grupa-b

G

R

U

P

A

 

C

 

Benfica - Anderlecht 2-0
Olympiacos - Paris St.-Germain 1-4

Paris St.-Germain - Benfica 3-0
Anderlecht - Olympiacos 0-3

Anderlecht - Paris St.-Germain 0-5
Benfica - Olympiacos 1-1

Paris St.-Germain- Anderlecht 1-1
Olympiacos - Benfica 1-0

Anderlecht - Benfica 2-3
Paris St.-Germain - Olympiacos 2-1

Benfica - Paris St.-Germain  2-1
Olympiacos - Anderlecht 3-1

clasament-grupa-c

G

R

U

P

A

 

D

Bayern Munich - CSKA Moscova 3-0
Plzen - Manchester City 0-3

CSKA Moscova - Plzen 3-2
Manchester City - Bayern Munich 1-3

CSKA Moscova - Manchester City 1-2
Bayern Munich - Plzen 5-0

Manchester City - CSKA 5-2
Plzen - Bayern Munich 0-1

CSKA - Bayern Munich 1-3
Man City - Plzen 4-2

Bayern Munich - Manchester City  2-3
Plzen - CSKA 2-1

clasament-grupa-d

G

R

U

P

A

 

E

Schalke 04 - Steaua 3-0
Chelsea - Basel 1-2

Basel - Schalke 04 0-1
Steaua - Chelsea 0-4

Steaua - Basel 1-1
Schalke 04 - Chelsea 0-3

Basel - Steaua 1-1
Chelsea - Schalke 04 3-0

Steaua - Schalke 04 0-0
Basel - Chelsea 1-0

Schalke 04 - Basel 2-0
Chelsea - Steaua 1-0

clasament-grupa-e

G

R

U

P

A

 

F

Marseille - Arsenal 1-2
Napoli - Dortmund 2-1

Dortmund - Marseille 3-0
Arsenal - Napoli 2-0

Arsenal - Dortmund 1-2
Marseille - Napoli 1-2

Dortmund - Arsenal 0-1
Napoli - Marseille 3-2

Arsenal - Marseille 3-0
Dortmund - Napoli 3-1

Marseille - Dortmund 1-2
Napoli - Arsenal 2-0

clasament-grupa-f

 

G

R

U

P

A

 

G

Austria Viena - Porto 0-1
At. Madrid - Zenit 3-1
Zenit - Austria Viena 0-0
Porto - At. Madrid 1-2
Porto - Zenit 0-1
Austria Viena - At. Madrid 0-3
Zenit - Porto 1-1
At. Madrid - Austria Viena 4-0
Zenit - At. Madrid 1-1
Porto - Austria Viena 1-1
Austria Viena - Zenit  4-1
At. Madrid - Porto 2-0

clasament-grupa-g

G

R

U

P

A

H

 

Milan - Celtic 2-0
Barcelona - Ajax 4-0

Ajax - Milan 1-1
Celtic - Barcelona 0-1

Celtic - Ajax 2-1
Milan - Barcelona 1-1

Ajax - Celtic 1-0
Barcelona - Milan 3-1

Celtic - Milan 0-3
Ajax - Barcelona 2-1

Milan - Ajax 0-0
Barcelona - Celtic 6-1

clasament-grupa-h

 

Play Offs 20-21 august (turul) 27-28 august (returul)

Echipele cu bold s-au calificat in grupele Champions League - spre bucuria noastra Steaua este una din acestea

Daca vreti sa vedeti adversatii celorlalte 3 echipe calificate in Europa league iata aici Program Europa League


Celtic Glasgow - Şahtior Karagandy 3-0 (in tur 0-2)
AC Milan - PSV Eindhoven 3-0 (in tur  1-1)
Zenit St. Petersburg - Pacos de Ferreira 4-2 (in tur  4-1)
NK Maribor - Viktoria Plzen 0-1 (in tur  1-3)
Real Sociedad - Olympique Lyon 2-0 (in tur  2-0)
FC Basel - Ludogoreţ Razgrad 2-0 (in tur 4-2)
Legia Varşovia - Steaua 2-2 (in tur 1-1)
PAOK - Schalke 04 2-3 (in tur 1-1)
Austria Viena - Dinamo Zagreb 2-3 (in tur 2-0)
Arsenal - Fenerbahçe  2-0 (in tur 3-0)

 

Turul trei preliminar 30 - 31 iulie (turul) şi 06-07 august (returul)

Meciurile din 7 august din turul trei preliminar Champions League

FH Hafnarfjördur - Austria Wien 0-0 (in tur  0-1)
FC Sheriff - Dinamo Zagreb 0-3 (in tur  0-1)
Viktoria Plzeň - JK Nõmme Kalju 6-2 (in tur 4-0)
Legia - Molde FK 0-0 (in tur  1-1)
Zenit St. Petersburg - FC Nordsjælland 5-0 (in tur  1-0)
Metalist Kharkiv - PAOK FC 1-1 (in tur  2-0)
SV Zulte Waregem - PSV Eindhoven 0-3 (in tur  0-2)
IF Elfsborg - Celtic FC 0-0 (in tur 0-1)

Rezultatele inregistrate in turul trei preliminar 6 august:

Maccabi Tel-Aviv - FC Basel 3-3 (in tur 0-1)
FK Partizan - Ludogorets 0-1 (in tur  1-2)
Steaua - Dinamo Tbilisi 1-1 (in tur 2-0)
KS Skënderbeu - FC Shakhter 3-2 (in tur  0-3)
Fenerbahçe - FC Salzburg 3-1 (in tur 1-1)
Grasshopper Club - Olympique Lyonnais 0-1 (in tur  0-1)
NK Maribor - APOEL FC 0-0 (in tur 1-1)

 

Turul doi preliminar 16 - 17 iulie 2013 (turul) şi 23 - 24 iulie 2013 (returul)

 

NK Maribor (SVN) - Birkirkara FC (MLT) - 2-0 (in tur 0-0)
Dinamo Zagreb (CRO) - CS Fola Esch (LUX) 1-0 (in tur 5-0)
Shakhter Karagandy (KAZ) - BATE Borisov (BLR) 1-0 (in tur 1-0)
Lusitans/Streymur - FC Dinamo Tbilisi (GEO) 1-3 (in tur 1-6)
FK Sutjeska (MNE) - FC Sheriff (MDA) 0-5 (in tur 1-1)
FK Vardar (MKD) - Steaua Bucureşti 1-2 (in tur 0-3)
FK Željezničar (BIH) - Viktoria Plzeň (CZE) 1-2 (in tur 3-4)
Celtic FC (SCO) - Cliftonville FC (NIR) 2-0 (in tur 3-0)
FK Partizan (SRB) - FC Shirak 0-0 ( in tur 1-1)
FH Hafnarfjördur (ISL) - FK Ekranas (LTU) 2-1 (in tur 1-0)
Maccabi Tel-Aviv FC (ISR) - Győri ETO FC (HUN) 2-1 ( in tur 2-0)
JK Nõmme Kalju (EST) - HJK Helsinki (FIN) 2-1 (in tur 0-0 )
Daugava Daugavpils (LVA) - IF Elfsborg (SWE) 0-6 (in tur 1-7)
KS Skënderbeu (ALB) - Neftçi PFK (AZE) 1-0 ( in tur  0-0)
Molde FK (NOR) - Sligo Rovers FC (IRL) 2-0 ( in tur 1-0)
Ludogorets Razgrad (BUL) - Slovan Bratislava (SVK) -  3-0 (in tur 1-2)
Legia Warszawa (POL) - The New Saints FC (WAL) - 1-0 (in tur 3-1)

Primul tur preliminar 2 iulie 2013 (turul) şi 9 iulie 2013 (returul)

SP Tre Penne  -  FC Shirak  1-0  (in tur 0-3)
EB/Streymur - FC Lusitans 5-1 (in tur 2-2)

 

 program-champions-league

O multime de informatii despre fotbalul intern si international, clasamente  si biletul zilei la pariuri