Iasi 365 - portalul iesenilor bine informati

Switch to desktop Register Login

Share

Program Liga 1  editia 2014 - 2015

Editia din acest an al ligii 1 de fotbal va debuta in week endul 25 - 28 iulie 2014. Iata in continuare programul complet al turului acestei editii de campionat. De remarcat ca din prima etapa avem un derby ( e adevarat ca numai pe hartie-insa e un derby oricum) si aici ma refer la intalnirea dintre Rapid si Steaua. Un meci care probabil se va lasa cu scantei pe stadion si mai ales in afara lui.

Meciurile acestei editii se pot urmari doar la firmele de cablu care au in grila de programe Look TV si Look Plus. Ce e sigur pana acum e ca abonatii UPC (aici fiind inclusi si cei de la Foccus Sat) au placerea de a urmari meciurile ligii 1

 

 Etapa I, 

Vineri 25 iulie
Concordia Chiajna – Astra Giurgiu 0-2
CS U Craiova – Pandurii Tg. Jiu 1-1

Sambata 26 iulie
Tg. Mures - U Cluj 0-0
Rapid – Steaua 1-3

Duminica 27 iulie
FC Botoşani – Gaz Metan Mediaş 0-3
CFR Cluj – Ceahlaul 4-0
FC Brasov - Petrolul Ploiesti 0-1

Luni 28 iulie
CSMS Iaşi – Viitorul Constanţa 0-0
Dinamo Bucuresti – Oţelul Galaţi 4-0

 

 

Etapa a II-a, 1-4 august

Vineri 1 august
Ceahlăul Piatra Neamţ - ASA Târgu Mureş 1-4
FC Viitorul - Rapid Bucureşti 1-2

Sambata 2 august
Oţelul Galaţi - Concordia Chiajna 1-2
Steaua Bucureşti - CS Universitatea Craiova 3-1

Duminica 3 august
Petrolul Ploieşti - FC Botoşani 4-1
Astra Giurgiu - FC Braşov 5-0
Pandurii Târgu Jiu - CFR Cluj 0-0

Luni 4 august
Gaz Metan Mediaş - CSMS Iaşi 0-0
Universitatea Cluj - Dinamo Bucureşti 2-3

 

 Etapa a III-a, 8-11 august

 

Vineri 8 august
CS Universitatea Craiova - FC Viitorul 2-2
Rapid Bucureşti - Gaz Metan Mediaş 1-1

Sambata 9 august
Pandurii Târgu Jiu - Ceahlăul Piatra Neamţ 0-1
Dinamo Bucureşti - ASA Târgu Mureş 1-1

Duminica 10 august
FC Botoşani - Astra Giurgiu 1-0
CSMS Iaşi - Petrolul Ploieşti 1-5
CFR Cluj - Steaua Bucureşti 0-1

Luni 11 august
Concordia Chiajna - Universitatea Cluj 0-2
FC Braşov - Oţelul Galaţi 1-1

 

Etapa a IV-a, 15-18 august

 

Vineri 15 august
Gaz Metan Mediaş - CS Universitatea Craiova 1-0
Steaua Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu 6-0

Sambata 16 august
Astra Giurgiu - CSMS Iaşi 2-1
Petrolul Ploieşti - Rapid Bucureşti 0-0

Duminica 17 august
ASA Târgu Mureş - Concordia Chiajna 2-0
Oţelul Galaţi - FC Botoşani 0-1
Ceahlăul Piatra Neamţ - Dinamo Bucureşti 1-1

Luni 18 august
Universitatea Cluj - FC Braşov 1-1
FC Viitorul - CFR Cluj 0-2

 

Etapa a V-a, 22 - 25 august

 

Vineri 22 august
FC Braşov - ASA Târgu Mureş 2-1
Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti 0-0

Sambata 23 august
Pandurii Târgu Jiu - FC Viitorul 1-1
Steaua Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ 0-1

Duminica 24 august
FC Botoşani - Universitatea Cluj 1-0
Rapid Bucureşti - Astra Giurgiu 0-2
CS Universitatea Craiova - Petrolul Ploieşti 0-2

Luni 25 august
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş 4-1
CSMS Iaşi - Oţelul Galaţi 0-0

 

 

Etapa VI-a, 29 august - 1 septembrie

 

Vineri 29 august
Gaz Metan Mediaş - Pandurii Târgu Jiu 0-2
Ceahlăul Piatra Neamţ - Concordia Chiajna 2-0

Sambata 30 august
Dinamo Bucureşti - FC Braşov 2-1
FC Viitorul - Steaua Bucureşti 0-1

Duminica 31 august
ASA Târgu Mureş - FC Botoşani ora 17:00 Look Plus, Dolce Sport
Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova ora 19:00 Look TV
Petrolul Ploieşti - CFR Cluj ora 21:00 Look TV

Luni 1 septembrie
Oţelul Galaţi - Rapid Bucureşti ora 18:30 Look TV
Universitatea Cluj - CSMS Iaşi ora 21:00 Look TV

 

Etapa a VII-a, 13 septembrie

Rapid Bucureşti - Universitatea Cluj
CS Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi
CFR Cluj - Astra Giurgiu
FC Braşov - Concordia Chiajna
FC Botoşani - Dinamo Bucureşti
CSMS Iaşi - ASA Târgu Mureş
Steaua Bucureşti - Gaz Metan Mediaş
Pandurii Târgu Jiu - Petrolul Ploieşti
FC Viitorul - Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a VIII-a, 20 septembrie

ASA Târgu Mureş - Rapid Bucureşti
Concordia Chiajna - FC Botoşani
Dinamo Bucureşti - CSMS Iaşi
Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Braşov
Universitatea Cluj - CS Universitatea Craiova
Astra Giurgiu - Pandurii Târgu Jiu
Oţelul Galaţi - CFR Cluj
Petrolul Ploieşti - Steaua Bucureşti
Gaz Metan Mediaş - FC Viitorul

Etapa a IX-a, 27 septembrie

Rapid Bucureşti - Dinamo Bucureşti
CS Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş
CFR Cluj - Universitatea Cluj
FC Botoşani - FC Braşov
CSMS Iaşi - Concordia Chiajna
Steaua Bucureşti - Astra Giurgiu
Pandurii Târgu Jiu - Oţelul Galaţi
Gaz Metan Mediaş - Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Viitorul - Petrolul Ploieşti

Etapa a X-a, 4 octombrie

ASA Târgu Mureş - CFR Cluj
Concordia Chiajna - Rapid Bucureşti
Dinamo Bucureşti - CS Universitatea Craiova
FC Braşov - CSMS Iaşi
Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Botoşani
Universitatea Cluj - Pandurii Târgu Jiu
Astra Giurgiu - FC Viitorul
Oţelul Galaţi - Steaua Bucureşti
Petrolul Ploieşti - Gaz Metan Mediaş

Etapa a XI-a, 18 octombrie

Rapid Bucureşti - FC Braşov
CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna
CFR Cluj - Dinamo Bucureşti
CSMS Iaşi - FC Botoşani
Steaua Bucureşti - Universitatea Cluj
Pandurii Târgu Jiu - ASA Târgu Mureş
Petrolul Ploieşti - Ceahlăul Piatra Neamţ
Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu
FC Viitorul - Oţelul Galaţi

Etapa a XII-a, 25 octombrie

ASA Târgu Mureş - Steaua Bucureşti
Concordia Chiajna - CFR Cluj
Dinamo Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu
FC Braşov - CS Universitatea Craiova
FC Botoşani - Rapid Bucureşti
Ceahlăul Piatra Neamţ - CSMS Iaşi
Universitatea Cluj - FC Viitorul
Astra Giurgiu - Petrolul Ploieşti
Oţelul Galaţi - Gaz Metan Mediaş

Etapa a XIII-a, 1 noiembrie

Rapid Bucureşti - CSMS Iaşi
CS Universitatea Craiova - FC Botoşani
CFR Cluj - FC Braşov
Steaua Bucureşti - Dinamo Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu - Concordia Chiajna
Astra Giurgiu - Ceahlăul Piatra Neamţ
Petrolul Ploieşti - Oţelul Galaţi
Gaz Metan Mediaş - Universitatea Cluj
FC Viitorul - ASA Târgu Mureş

Etapa a XIV-a, 8 noiembrie

Rapid Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ
ASA Târgu Mureş - Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna - Steaua Bucureşti
Dinamo Bucureşti - FC Viitorul
FC Braşov - Pandurii Târgu Jiu
FC Botoşani - CFR Cluj
CSMS Iaşi - CS Universitatea Craiova
Universitatea Cluj - Petrolul Ploieşti
Oţelul Galaţi - Astra Giurgiu

Etapa a XV-a, 22 noiembrie

CS Universitatea Craiova - Rapid Bucureşti
CFR Cluj - CSMS Iaşi
Steaua Bucureşti - FC Braşov
Pandurii Târgu Jiu - FC Botoşani
Ceahlăul Piatra Neamţ - Oţelul Galaţi
Astra Giurgiu - Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti - ASA Târgu Mureş
Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti
FC Viitorul - Concordia Chiajna

Etapa a XVI-a, 29 noiembrie

Rapid Bucureşti - CFR Cluj
CS Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ
ASA Târgu Mureş - Astra Giurgiu
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş
Dinamo Bucureşti - Petrolul Ploieşti
FC Braşov - FC Viitorul
FC Botoşani - Steaua Bucureşti
CSMS Iaşi - Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj - Oţelul Galaţi

Etapa a XVII-a, 6 decembrie

CFR Cluj - CS Universitatea Craiova
Steaua Bucureşti - CSMS Iaşi
Pandurii Târgu Jiu - Rapid Bucureşti
Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Cluj
Astra Giurgiu - Dinamo Bucureşti
Oţelul Galaţi - ASA Târgu Mureş
Petrolul Ploieşti - Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş - FC Braşov
FC Viitorul - FC Botoşani

 

 

Program Liga 1 etape campionat editia 2013-2014

Click pe numarul etapei pentru a vedea rezultatele si clasamentul
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Program etapa 19 liga 1 Programul complet liga 1 - mai jos

 

Marti 17 decembrie
Corona Brasov - Ceahlaul 1-0
Viitorul Constanta - Concordia 1-1
Vaslui - Dinamo 1-1

Miercuri 18 decembrie
ACS Poli Timisoara - CFR Cluj 1-0
Steaua - Astra Giurgiu 3-1

Joi 19 decembrie
Botosani - Gaz Metan Medias 2-2
Sageata Navodari - FC Brasov 0-0
U Cluj - Otelul Galati 1-0
Pandurii Târgu Jiu - Petrolul Ploiesti 0-1

clasament-liga-1-2013-2014-etapa-1

 

Daca vreti sa vedeti programul Champions League (adversarul Stelei) si programul Europa League (unde joaca Astra, Petrolul si Pandurii -toate cele 3 fiind calificate in play off)

Program liga 1 -Etapa 1 - 19 iulie - 22 iulie

clasament-liga-1-2013-etapa-1   

Vineri 19 iulie
ACS Poli Timisoara - Dinamo 2-0

 

Sambata 20 iulie
Pandurii Târgu Jiu - FC Brasov 3-1
Sageata Navodari - Gaz Metan Medias 1-0
Steaua - Ceahlaul Piatra Neamt 2-1

 

Duminica 21 iulie
FC Botosani - CFR Cluj 0-0
U Cluj - Petrolul Ploiesti 0-1
Viitorul Constanta - Astra Giurgiu 0-4

 

Luni 22 iulie
Corona Brasov - Otelul Galati  0-1
FC Vaslui - Concordia Chiajna se rejoaca

 

sus

Program liga 1 - Etapa 2 - 26 - 29 iulie

 clasament-liga-1-2013-etapa-2

 

Vineri, 26 iulie
Gaz Metan Medias - FC Botosani 1-2
Ceahlaul Piatra Neamt - Corona Brasov 3-0


Sambata, 27 iulie

Otelul Galati - Universitatea Cluj 2-1
CFR Cluj - ACS Poli Timisoara 2-2

 

Duminica, 28 iulie
Concordia Chiajna- Viitorul Constanta se rejoaca
Astra Giurgiu - Steaua Bucuresti amanat
Dinamo Bucuresti - FC Vaslui 2-0

 

Luni, 29 iulie
FC Brasov - Sageata Navodari 1-1
Petrolul Ploiesti - Pandurii Targu Jiu 1-1

 

sus

Program liga 1 - Etapa 3  2 - 5 august

 clasament-liga-1-2013-etapa-3

 

Vineri, 2 august
Universitatea Cluj - Ceahlaul Piatra Neamt 1-1

 

Sambata, 3 august
FC Botosani - Sageata Navodari 1-1
Steaua Bucuresti - Concordia Chiajna se rejoaca

 

Duminica, 4 august
Corona Brasov - Astra Giurgiu 2-5
Petrolul Ploiesti - FC Brasov 0-0
Pandurii Targu Jiu - Otelul Galati 2-1


Luni, 5 august

ACS Poli Timisoara - Gaz Metan Medias 2-1
Viitorul Constanta - Dinamo Bucuresti 0-0
FC Vaslui - CFR Cluj 4-0

sus

Program liga 1 - Etapa 4 - 10 august

 clasament-liga-1-2013-etapa-4

 

 

Vineri, 9 august
FC Brasov - FC Botosani 1-2

 

Sambata, 10 august
Sageata Navodari - ACS Poli Timisoara 1-2
CFR Cluj - Viitorul Constanta 2-1
Concordia Chiajna - Corona Brasov 1-0

 

Duminica, 11 august
Ceahlaul Piatra Neamt - Pandurii Târgu Jiu 1-0
Otelul Galati - Petrolul Ploiesti 1-2
Astra Giurgiu - Universitatea Cluj 3-1
Dinamo Bucuresti - Steaua Bucuresti 1-2


Luni, 12 august

Gaz Metan Medias - FC Vaslui 1-1



sus

Program liga 1 - Etapa 5 - 17 august

 clasament-liga-1-2013-etapa-5

 

 

Vineri, 16 august
ACS Poli Timisoara - FC Botosani 0-1
Otelul Galati - FC Brasov 1-0
Corona Brasov - Dinamo Bucuresti 1-1

 

Sambata, 17 august
Pandurii Târgu Jiu - Astra Giurgiu 1-3
Petrolul Ploiesti - Ceahlaul Piatra Neamt 1-1
Steaua Bucuresti - CFR Cluj 3-0

 

Duminica, 18 august
Viitorul Constanta - Gaz Metan Medias 0-0


Luni, 19 august

Universitatea Cluj - Concordia Chiajna 0-3
FC Vaslui - Sageata Navodari 1-0


sus

Program liga 1 - Etapa 6 - 24 august

 clasament-liga-1-2013-etapa-6

Vineri, 23 august
Sageata Navodari - Viitorul Constanta 3-1
FC Brasov - ACS Poli Timisoara 2-1
Dinamo - Universitatea Cluj 6-0

Sambata, 24 august
Ceahlaul Piatra Neamt - Otelul Galati 2-0
Gaz Metan Medias - Steaua 2-2

Duminica, 25 august
FC Botosani - FC Vaslui 1-0
Astra Giurgiu - Petrolul Ploiesti 1-2
Concordia Chiajna - Pandurii Târgu Jiu 1-5


Luni, 26 august

CFR Cluj - Corona Brasov 1-0

 

sus

Program liga 1 - Etapa 7 -13 septembrie

clasament-liga-1-2013-etapa-7

Vineri 13 septembrie
Pandurii Târgu Jiu - Dinamo Bucuresti 2-1

Sambata 14 septembrie
Steaua - Sageata Navodari 5-0

Duminica 15 septembrie
Corona Brasov - Gaz Metan Medias 1-2
Petrolul Ploiesti - Concordia 2-0
Otelul Galati - Astra Giurgiu 0-4
Universitatea Cluj - CFR Cluj 0-0

Luni 16 septembrie
Viitorul Constanta - FC Botosani 0-0
Ceahlaul Piatra Neamt - FC Brasov 1-1
FC Vaslui - ACS Poli Timisoara 1-0



sus

Program liga 1 - Etapa 8 - 20 septembrie

 clasament-liga-1-2013-etapa-8

 

Vineri 20 septembrie
Sageata Navodari - Corona Brasov 1-0
Gaz Metan Medias - U. Cluj 2-1
ACS Poli Timisoara - Viitorul Constanta 0-0

 

Sambata 21 septembrie
FC Brasov - FC Vaslui 1-1
Dinamo - Petrolul Ploiesti 1-1

Duminica 22 septembrie
FC Botosani - Steaua 1-2
CFR Cluj - Pandurii Târgu Jiu 1-1

Luni 23 septembrie
Concordia Chiajna - Otelul Galati 1-1
Astra - Ceahlaul 0-0

sus

Program liga 1 - Etapa 9 - 28 septembrie

 clasament-liga-1-2013-etapa-9

 

Vineri 27 septembrie
Universitatea Cluj - Sageata Navodari 1-1

Sambata 28 septembrie
Pandurii Târgu Jiu - Gaz Metan Medias 1-2
Steaua Bucuresti - ACS Poli Timisoara 3-0

Duminica 29 septembrie
Corona Brasov - FC Botosani 1-2
Viitorul Constanta - FC Vaslui 2-0
Otelul Galati - Dinamo Bucuresti 1-2

Luni 30 septembrie
Astra Giurgiu - FC Brasov 3-0
Ceahlaul Piatra Neamt - Concordia Chiajna 3-1
Petrolul Ploiesti - CFR Cluj 3-2

sus

Program liga 1 - Etapa 10 - 29 septembrie

 clasament-liga-1-2013-etapa-10

Vineri 4 octombrie
FC Brasov - Viitorul Constanta 4-0
ACS Poli Timisoara - Corona Brasov 0-0

 Sambata 5 octombrie
Concordia Chiajna - Astra Giurgiu 3-1
FC Vaslui - Steaua Bucuresti 0-1

Duminica 6 octombrie
Dinamo - Ceahlaul Piatra Neamt 1-1
Sageata Navodari - Pandurii Târgu Jiu 0-4
Gaz Metan Medias - Petrolul Ploiesti 1-0

Luni 7 octombrie
FC Botosani - Universitatea Cluj 1-1
CFR Cluj - Otelul Galati 7-2

sus

Program liga 1 - Etapa 11 - 5 octombrie

 clasament-liga-1-2013-etapa-12

Vineri 18 octombrie
Steaua Bucuresti - Viitorul Constanta 4-0
Corona Brasov - FC Vaslui 2-1

Sambata 19 octombrie
Otelul Galati - Gaz Metan Medias 1-1
Petrolul Ploiesti - Sageata Navodari 3-0

Duminica 20 octombrie
Pandurii - FC Botosani 6-1
Ceahlaul Piatra Neamt - CFR Cluj 0-1
Astra Giurgiu - Dinamo Bucuresti 2-1

Luni 21 octombrie
Concordia Chiajna - FC Brasov 1-0
Universitatea Cluj - ACS Poli Timisoara 1-2

sus

Program liga 1 - Etapa 12 - 19 octombrie

 clasament-liga-1-2013-etapa-12

Vineri 25 octombrie
Viitorul Constanta - Corona Brasov 1-0
FC Vaslui -
Universitatea Cluj 2-0

Sambata 26 octombrie
FC Botosani - Petrolul Ploiesti 1-2
Gaz Metan Medias - Ceahlaul Piatra Neamt 3-1
CFR Cluj - Astra Giurgiu 0-0

Duminica 27 octombrie
ACS Poli Timisoara - Pandurii Târgu Jiu 2-3
FC Brasov - Steaua Bucuresti 1-2

Luni 28 octombrie
Dinamo Bucuresti - Concordia Chiajna 2-1
Sageata Navodari -
Otelul Galati 2-1

sus

Program liga 1 - Etapa 1 - 4 noiembrie

 clasament-liga-1-2013-etapa-13

Vineri 1 noiembrie
Ceahlaul - Sageata  2-1

Sambata 2 noiembrie
Pandurii Târgu Jiu - FC Vaslui 1-2
Corona Brasov - Steaua Bucuresti 1-1

Duminica 3 noiembrie
Concordia Chiajna - CFR Cluj 0-0
Astra Giurgiu - Gaz Metan Medias 3-1
Dinamo - FC Brasov 2-1

Luni 4 noiembrie
U Cluj - Viitorul Constanta 3-1
Petrolul Ploiesti - ACS Poli Timisoara 0-0
Otelul Galati - FC Botosani 2-1

sus

Program liga 1 - Etapa 14 din  8 - 11 noiembrie

 clasament-liga-1-2013-etapa-14

Joi 7 noiembrie
Sageata - Astra 3-4

Vineri 8 noiembrie
FC Vaslui - Petrolul 1-1
CFR Cluj - Dinamo 1-0

Sambata 9 noiembrie
FC Botosani - Ceahlaul 0-1

Duminica 10 noiembrie
Viitorul - Pandurii 0-1

Luni 11 noiembrie
Gaz Metan Medias - Concordia Chiajna 1-0
ACS Poli Timisoara - Otelul Galati 1-0
Corona Brasov - FC Brasov 1-2

 

sus

Program liga 1 - Etapa 15 - 9 noiembrie

 

 

Vineri 22 noiembrie
Concordia Chiajna - Sageata Navodari 4-0
Ceahlaul Piatra Neamt -
ACS Poli Timisoara 1-0
Otelul Galati - FC Vaslui 1-2

Sambata 23 noiembrie
Pandurii Târgu Jiu - Steaua 1-1

Duminica 24 noiembrie
Dinamo - Gaz Metan Medias 1-0

Luni 25 noiembrie
Universitatea Cluj - Corona Brasov 3-2
FC Brasov - CFR Cluj 0-0
Petrolul Ploiesti -
Viitorul Constanta 3-0

 

sus

Program liga 1 - Etapa 16 - 23 noiembrie

 

Vineri 29 noiembrie
Universitatea Cluj - FC Brasov 2-0
ACS Poli Timisoara - Astra Giurgiu 1-2

Sambata 30 noiembrie
Viitorul Constanta - Otelul Galati 4-3
FC Vaslui - Ceahlaul Piatra Neamt 3-0
Sageata Navodari - Dinamo Bucuresti 0-1

Duminica 1 decembrie
FC Botosani - Concordia Chiajna 0-2
Corona Brasov - Pandurii Târgu Jiu 1-1
Steaua Bucuresti - Petrolul Ploiesti 1-1

Luni 2 decembrie
Gaz Metan Medias - CFR Cluj 2-0

 

sus

Program liga 1 - Etapa 17 - decembrie 6-9

 clasament-liga-1-2013-etapa-17

Vineri 6 decembrie
FC Brasov - Gaz Metan Medias 0-0
Concordia Chiajna - ACS Poli Timisoara 2-1

Sambata 7 decembrie
Petrolul Ploiesti - Corona Brasov ora 18:00 DigiSport
Dinamo Bucuresti - FC Botosani ora 20:30 DolceSport

Duminica 8 decembrie
Pandurii Târgu Jiu - Universitatea Cluj ora 18:30 DigiSport
Ceahlaul Piatra Neamt - Viitorul Constanta ora 19:00 DolceSport
Otelul Galati - Steaua Bucuresti ora 21:00 DigiSport

Luni 9 decembrie
CFR Cluj - Sageata Navodari ora 18:30 DigiSport
Astra Giurgiu - FC Vaslui ora 21:00 DigiSport

sus

Retur Liga 1 editia 2011-2012

Program liga 1 - Etapa 18 - decembrie 13-15

 clasament-liga-1-2013-etapa-18

Vineri 13 decembrie
Otelul Galati - Corona Brasov 2-1
Concordia Chiajna - Vaslui 0-1
Dinamo - ACS Poli Timisoara 4-0

Sambata 14 decembrie
Astra Giurgiu - Viitorul 2-0
Ceahlaul Piatra Neamt - Steaua 0-2

Duminica 15 decembrie
CFR Cluj - FC Botosani 3-1
Petrolul Ploiesti - U Cluj 2-0

Luni 16 decembrie
Gaz Metan Medias - Sageata 1-2
FC Brasov - Pandurii Târgu Jiu 3-5


sus

Program liga 1 - Etapa 19

 

Marti 17 decembrie
Corona Brasov - Ceahlaul 1-0
Viitorul Constanta - Concordia 1-1
Vaslui - Dinamo 1-1

Miercuri 18 decembrie
ACS Poli Timisoara - CFR Cluj 1-0
Steaua - Astra Giurgiu 3-1

Joi 19 decembrie
Botosani - Gaz Metan Medias 2-2
Sageata Navodari - FC Brasov 0-0
U Cluj - Otelul Galati 1-0
Pandurii Târgu Jiu - Petrolul Ploiesti 0-1


Program liga 1 - Etapa 20

 

Vineri 21 februarie
Sageata Navodari - Botosani 1-0
Astra Giurgiu - Corona Brasov 3-0

Sambata 22 februarie
Otelul Galati - Pandurii Târgu Jiu 1-0

Duminica 23 februarie
Dinamo - Viitorul Constanta 1-2
CFR Cluj - Vaslui 0-0
FC Brasov - Petrolul Ploiesti 1-1

Luni 24 februarie
Ceahlaul Piatra Neamt - U Cluj  1-1
Concordia Chiajna - Steaua 1-4
Gaz Metan Medias - ACS Poli Timisoara 0-1

 sus

Program liga 1 - Etapa 21

 

Vineri 28 februarie
Viitorul Constanta - CFR Cluj 1-1
U Cluj - Astra Giurgiu 1-0

Sambata 1 martie
ACS Poli Timisoara - Sageata Navodari 1-1
Steaua - Dinamo 1-1

Duminica 2 martie
Botosani - FC Brasov 2-1
Petrolul Ploiesti -
Otelul Galati 2-0
Pandurii Târgu Jiu - Ceahlaul Piatra Neamt 1-1

Luni 3 martie
Corona Brasov - Concordia Chiajna 2-2
Vaslui - Gaz Metan Medias 1-0

sus

Program liga 1 - Etapa 22

 

Vineri 7 martie
FC Brasov - Otelul Galati 1-3

Sambata 8 martie
Botosani - ACS Poli Timisoara 1-0
Concordia Chiajna - U Cluj 1-1
CFR Cluj - Steaua 0-1

Duminica 9 martie
Gaz Metan Medias - Viitorul Constanta 4-0
Ceahlaul Piatra Neamt - Petrolul 0-0

Luni 10 martie
Sageata Navodari - Vaslui 0-1
Astra Giurgiu - Pandurii 2-0
Dinamo - Corona Brasov 1-0

sus

Program liga 1 - Etapa 23

 

Vineri 14 martie
Viitorul Constanta - Sageata Navodari 0-0
Corona Brasov - CFR Cluj 2-2
ACS Poli Timisoara - FC Brasov 0-1

Sambata 15 martie
U Cluj - Dinamo 0-1
Steaua - Gaz Metan Medias 3-0

Duminica 16 martie
Petrolul Ploiesti - Astra Giurgiu 1-1

Luni 17 martie
Vaslui - Botosani 0-1
Pandurii Târgu Jiu - Concordia Chiajna 0-1
Otelul Galati - Ceahlaul Piatra Neamt 0-1

 

sus

Program liga 1 - Etapa 24

 

Vineri 21 martie
Gaz Metan Medias - Corona Brasov 1-0
Astra Giurgiu - Otelul Galati 1-1

Sambata 22 martie
Concordia Chiajna - Petrolul Ploiesti 0-0
Dinamo - Pandurii Târgu Jiu 2-3

Duminica 23 martie
Botosani - Viitorul Constanta 3-1
Sageata Navodari - Steaua 1-2

Luni 24 martie
CFR Cluj - U Cluj 1-2
ACS Poli Timisoara - Vaslui 0-2
FC Brasov -
Ceahlaul Piatra Neamt 1-0

 

sus

Program liga 1 - Etapa 25

 

Vineri 28 martie
Corona Brasov - Sageata Navodari 0-0
Otelul Galati - Concordia Chiajna 2-0

Sambata 29 martie
Viitorul Constanta - ACS Poli Timisoara 1-2
Pandurii Târgu Jiu - CFR Cluj 0-1

Duminica 30 martie
Ceahlaul Piatra Neamt - Astra Giurgiu 0-2
Petrolul Ploiesti - Dinamo 2-2

Luni 31 martie
U Cluj - Gaz Metan Medias 1-0
Vaslui - Brasov 1-0
Steaua - Botosani 4-0

sus

Program liga 1 - Etapa 26

 

Vineri 4 aprilie
Concordia Chiajna - Ceahlaul Piatra Neamt ora 18:30 DigiSport
FC Vaslui - Viitorul Constanta ora 21:00 DigiSport

Sambata 5 aprilie
FC Botosani - Corona Brasov ora 15:30 DolceSport
Poli Timisoara - Steaua ora 21:30 DigiSport

Duminica 6 aprilie
FC Brasov - Astra Giurgiu ora 18:30 DigiSport
CFR Cluj - Petrolul Ploiesti ora 21:00 DigiSport

Luni 7 aprilie
Gaz Metan Medias - Pandurii Târgu Jiu ora 18:30 DigiSport
Sageata Navodari - "U" Cluj ora 19:30 DolceSport
Dinamo - Otelul Galati ora 21:00 DigiSport

 

sus

Program liga 1 - Etapa 27

  Pandurii Târgu Jiu - Sageata Navodari
Corona Brasov - Poli Timisoara
"U" Cluj - FC Botosani
Steaua - FC Vaslui
Viitorul Constanta - FC Brasov
Petrolul Ploiesti - Gaz Metan Medias
Ceahlaul Piatra Neamt - Dinamo
Otelul Galati - CFR Cluj
Astra Giurgiu - Concordia Chiajna




sus

Program liga 1 - Etapa 28

  Vaslui - Corona Brasov
ACS Poli Timisoara - U Cluj
Botosani - Pandurii Târgu Jiu
Viitorul Constanta - Steaua
Gaz Metan Medias - Otelul Galati
Sageata Navodari - Petrolul Ploiesti
FC Brasov - Concordia Chiajna
Dinamo - Astra Giurgiu
CFR - Ceahlaul Piatra Neamt

 

sus

Program liga 1 - Etapa 29

  Otelul Galati - Sageata Navodari
Pandurii Târgu Jiu - ACS Poli Timisoara
Petrolul Ploiesti - Botosani
U Cluj - FC Vaslui
Corona Brasov - Viitorul Constanta
Steaua - FC Brasov
Ceahlaul Piatra Neamt - Gaz Metan Medias
Concordia Chiajna - Dinamo
Astra Giurgiu - CFR

sus

Program liga 1 - Etapa 30

  Steaua - Corona Brasov
Viitorul Constanta - U Cluj
Vaslui - Pandurii Târgu Jiu
Botosani - Otelul Galati
ACS Poli Timisoara - Petrolul Ploiesti
FC Brasov - Dinamo
CFR - Concordia Chiajna / Chiajna
Gaz Metan Medias - Astra Giurgiu
Sageata Navodari - Ceahlaul Piatra Neamt

 

sus

Program liga 1 - Etapa 31

  FC Brasov - U Cluj
Astra Giurgiu - Sageata Navodari
Otelul Galati - ACS Poli Timisoara
Ceahlaul Piatra Neamt - Botosani
Petrolul Ploiesti - Vaslui
Pandurii Târgu Jiu - Viitorul Constanta
U Cluj - Steaua
Concordia Chiajna  - Gaz Metan Medias
Dinamo - CFR

sus

Program liga 1 - Etapa 32

  Corona Brasov - U Cluj
Steaua - Pandurii Târgu Jiu
Vaslui - Otelul Galati
Viitorul Constanta- Petrolul Ploiesti
CFR - FC Brasov
Gaz Metan Medias - Dinamo
Sageata Navodari - Concordia Chiajna
Botosani - Astra Giurgiu
ACS Poli Timisoara - Ceahlaul Piatra Neamt

sus

Program liga 1 - Etapa 33

  Pandurii Târgu Jiu - Corona Brasov
FC Brasov - U Cluj
Dinamo - Sageata Navodari
Astra Giurgiu - ACS Poli Timisoara
Concordia Chiajna  - Botosani
Ceahlaul Piatra Neamt - Vaslui
Otelul Galati - Viitorul Constanta
Petrolul Ploiesti - Steaua
CFR - Gaz Metan Medias

sus

Program liga 1 - Etapa 34

 

Luni 19 mai
Vaslui - Astra Giurgiu ora 19:00 DigiSport

Marti 20 mai
U Cluj - Pandurii Târgu Jiu ora 18:15 DigiSport
Corona Brasov - Petrolul Ploiesti ora 19:45 DolceSport
Steaua - Otelul Galati ora 20:00 DigiSport

Miercuri 21 mai
Botosani - Dinamo ora 18:00 DolceSport
Gaz Metan Medias - FC Brasov ora 21:00 DigiSport
Sageata - CFR ora 21:00 DigiSport
ACS Poli Timisoara - Concordia Chiajna ora 21:00 DigiSport
Viitorul Constanta - Ceahlaul ora 21:00 DigiSport

 

sus

Etapa 1 - liga 1 - comentarii

Daca Liga Profesionista de Fotbal de la noi ar fi rezolvat intr-un fel si cu situatia Universitatii Craiova atunci am fi putut spune ca anul acesta s-ar fi refacut campionatul nostru ca in anii buni. Cu Poli Timisoara, Craiova, Rapid, Steaua, Dinamo etc. Rapidului i-a trecut glontul pe la cap caci dupa ce a fost retrogradata din alte motive decat cele sportive, acum a jucat un meci de baraj care era cat pe ce sa le fie fatal rapidistilor. Cei de la Chiajna au avut 1-0 si cateva ratari prin care puteau inchide meciul insa lipsa de experienta si norocul celor de la Rapid au facut ca ei sa piarda barajul. Copos cred ca si-a mancat unghiile de la maini ca nu a mai asteptat putin pana sa vanda echipa, caci acum in conturile rapidului vor intra cu siguranta banii din drepturile TV de pe noua editie de campionat.

CSM Iasi nu a mai prins loc in prima liga si pentru ca nu este o echipa atractiva din nici un  punct de vedere, nu aduce telespectatori, nu are forta financiara si nici putere administrativa. E un club care papa bani si de pe urma caruia nu castiga decat foarte putini care ceva.

Primul meci a fost de bun augur pentru cei de la Poli Timisoara acestia castigand in fata dinamovistilor. UN 2-0 sec dupa un meci in care cei de la Timisoara au ratat si un 11 m cand scorul era 0-0. Dinamo nu a aratat mare lucru si cred ca epoca Negoita va continua in aceeasi nota - mediocritate adica. Bani putini rezultate canci.

Ca de obicei scandalurile nu lipsesc, cei de la Steaua facand scandal in legatura cu arbitrajul de la Cluj, iar clujenii i-au atacat pentru ceea ce s-a arbitrat in meciul lor jucat in compania celor de la Ceahlaul. Rapidul a inceput cu stangul acest campionat si acest lucru era previzibil dupa meciul de baraj pentru ramanerea in liga 1.

Etapa 2 - liga 2 - comentarii

Norocos intr-un fel Dragomir, pentru ca in plina decadere a ligii 1 -care este macinata de criza financiara si de problemele de imagine - echipele noastre in cupele europene au castigat maxim de puncte in aceasta etapa. Astra a reusit sa se califice dupa victorie la Omonia si patronul echipei a inceput sa ii laude uitand cum ii balacarea acum ceva timp in urma. Ca de obicei dupa o victorie romanul face nunta.

Revenind la liga 1 se pare ca echipa cu un inceput bun de campionat este nou promovata FC Botosani care a obtinut o victorie in deplasarea de la Gaz Metan, obtinand 3 puncte in 2 etape.

Un debut puternic al celor de la Galati care au 6 puncte dupa 2 etape, la fel ca in anul in care echipa castiga campionatul. Galatiul este una din echipe tipic romanesti: cand nu are bani se plange de asta si cand face rost de ei se bat toti pe ei si echipa ajunge in colaps. E de neinteles cum 20 mil de euro care au intrat in conturile echipei nu au putut sa o tina pe aceasta pe linia de plutire. E al doilea caz de kit and run dupa cel al Unirii Urziceni. Steaua si-a amanat meciul cu Astra pentru ca ambele echipe au meciuri in cupele europene si era normal ca sa isi pregateasca meciurile mai ales dupa inceputurile foarte bune ale acestora in cupele europene.

  poli-iasi-11

Portalul Iasi 365 va ofera programele complete ale urmatoarelor campionate europene:

- programul campionatului Germaniei - Bundesliga

- programul campionatului Spaniei - Primera Division

- programul campionatului Angliei - Premier League

- programul campionatului Frantei -Ligue 1

- programul campionatului Olandei - Eredivisie

- programul campionatului Belgiei -Jubiler League

- programul campionatului Portugaliei - Liga Bwin

- programul  Serie A Italiae