Program Liga 1 etape campionat editia 2015-2016

Program Liga 1  editia 2015 - 2016

 

Programul ligii 1 de fotbal care va incepe pe data de 11 iulie

Program etapa 1 (11 iulie)

Astra - Chiajna
ASA Targu Mures - Dinamo
CSU Craiova - FC Botosani
Viitorul - CFR Cluj
ACS Poli Timisoara - Pandurii
Steaua - Petrolul
FC Voluntari - CSMS Iasi

Program etapa a 2-a (18 iulie)

Chiajna - CSMS Iasi
Petrolul - FC Voluntari
Pandurii - Steaua
CFR Cluj - Poli Timisoara
FC Botosani - Viitorul
Dinamo - CSU Craiova
Astra - ASA Targu Mures

Program etapa a 3-a (25 iulie)

ASA Targu Mures - Chiajna
CSU Craiova - Astra Giurgiu
FC Viitorul - Dinamo
Poli Timisoara - FC Botosani
Steaua - CFR Cluj
FC Voluntari - Pandurii
CSMS Iasi - Petrolul

Program etapa a 4-a (1 august)

Chiajna - Petrolul
Pandurii - CSMS Iasi
CFR Cluj - FC Voluntari
FC Botosani - Steaua
Dinamo - Poli Timisoara
Astra - Viitorul
ASA Targu Mures - CSU Craiova

 

Program etapa a 5-a (8 august)

CSU Craiova - Chiajna
Viitorul - ASA Targu Mures
Poli Timisoara - Astra Giurgiu
Steaua - Dinamo
FC Voluntari - FC Botosani
CSMS Iasi - CFR Cluj
Petrolul - Pandurii

Program etapa a 6-a (12 august)

Chiajna - Pandurii
CFR Cluj - Petrolul
FC Botosani - CSMS Iasi
Dinamo - FC Voluntari
Astra - Steaua
ASA Targu Mures - Poli Timisoara
CSU Craiova - Viitorul

Program etapa a 7-a (15 august)

Viitorul - Chiajna
Poli Timisoara - CSU Craiova
Steaua - ASA Targu Mures
FC Voluntari - Astra
CSMS Iasi - Dinamo
Petrolul - FC Botosani
Pandurii - CFR Cluj

Program etapa a 8-a (22 august)

Chiajna - CFR Cluj
FC Botosani - Pandurii
Dinamo - Petrolul
Astra - CSMS Iasi
ASA Targu Mures - FC Voluntari
CSU Craiova - Steaua
Viitorul - Poli Timisoara

Program etapa a 9-a (29 august)

ACS Poli Timisoara - Chiajna
Steaua - Viitorul
FC Voluntari - CSU Craiova
CSMS Iasi - ASA Targu Mures
Petrolul - Astra
Pandurii - Dinamo
CFR Cluj - FC BOtosani

Program etapa a 10-a (12 septembrie)

Chiajna - FC Botosani
Dinamo - CFR Cluj
Astra - Pandurii
ASA Targu Mures - Petrolu
CSU Craiova - CSMS Iasi
Viitorul - FC VOluntari
Poli Timisoara - Steaua

Program etapa a 11-a (19 septembrie)

Steaua - Chiajna
FC Voluntari - Poli Timisoara
CSMS Iasi - Viitorul
Petrolul - CSU Craiova
Pandurii - ASA Targu Mures
CFR Cluj - Astra Giurgiu
FC Botosani - Dinamo

Program etapa a 12-a (26 septembrie)

Chiajna - Dinamo
Astra - FC Botosani
ASA Targu Mures - CFR Cluj
CSU Craiova - Pandurii
Viitorul - Petrolul
Poli Timisoara - CSMS Iasi
Steaua - FC Voluntari

Program etapa a 13-a (3 octombrie)

FC Voluntari - Chiajna
CSMS Iasi - Steaua
Petrolul - ACS Poli Timisoara
Pandurii - Viitorul
CFR Cluj - CSU Craiova
FC Botosani - ASA Targu Mures
Dinamo - Astra

Programul complet al ligii 1 de fotbal editia 2014 - 2015, scorurile meciurilor, marcatorii si orele de disputare ale meciurilor viitoare. Meciurile acestei editii se pot urmari doar la firmele de cablu care au in grila de programe Look TV si Look Plus.

Program retur liga 1 2014 -2015

 

Etapa 32

Data Ora Echipa gazda Scor Oaspeti Tur
15.05.2015 18:30 FC Botosani 0-0 Pandurii 2-1
 21:00 Dinamo  0-0 Gaz Metan  2-1
16.05.2015 16:00 CSMS Iasi 0-0 CFR Cluj 0-4
18:30 FC Brasov 0-0 Steaua 0-2
21:00 ASA Tg Mures 0-0 Petrolul 0-2
17.05.2015 16:00 Chiajna 0-0 Viitorul 2-2
18:30 Otelul 0-0 Ceahlaul 1-0
21:00 Rapid 0-0 CSU Craiova 0-2
18.05.2015 20:30 U Cluj 0-0 Astra Giurgiu 1-1

 

 

Program tur liga 1 - 2014 -2015

Etapa 1

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

25.07.2014
C Chiajna 0-2 Astra Giurgiu
Fatai (11)
Budescu (13)
 
CS U Craiova
Curelea (86)
1-1 Pandurii
Shalaj (74)
 

26.07.2014
ASA Tg Mures 0-0 U Cluj  
Rapid
Pancu (23)
1-3 Steaua
Keşeru (27)
Ad. Popa (66)
Chipciu (72)
 

27.07.2014
FC Botosani 0-3 Gaz Metan
Todea (2)
Tahar (54)
Figliomeni (89)
 
CFR Cluj
Tade (33)
Tade (42)
Fl. Costea (52)
Negruţ (57)
4-0 Ceahlaul  
FC Brasov 0-1 Petrolul
Teixeira (38)
 

28.07.2014
CSMS Iasi 0-0 Viitorul  
Dinamo
Elton (24)
Bilinski (28)
Bilinski (47)
Bilinski (68)
4-0 Otelul G  

 

Etapa 2

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

01.08.2014
Ceahlăul
Cîrjan (24)
1-4 ASA Tg Mureş
N Doye (22)
N Doye (45)
Henrique (55)
Hora (84)
 
FC Viitorul
Mitrea (23)
1-2 Rapid
E. Dică (8)
Ciolacu (15)
 

02.08.2014
Otelul
Tudorie (54)
1-2 Chiajna
Purece (68)
Purece (85)
 
Steaua
Ad. Popa (4)
Sînmărtean (34)
Varela (90+3)
3-1 CS U Craiova
A. Ivan (90+4)
 

03.08.2014
Petrolul
Mutu (2)
Albin (13)
Tamuz (16)
Tamuz (60)
4-1 FC Botoşani
Batin (38)
 
Astra Giurgiu
Takayuki (33)
Găman (69)
Găman (71)
Enache (86)
Bukari (90+1)
5-0 FC Braşov  
Pandurii Tg Jiu 0-0 CFR Cluj  

04.08.2014
Gaz Metan 0-0 CSMS Iaşi  
U Cluj
Ninu (26)
Boutadjine (83)
2-3 Dinamo
C. Matei (10)
V. Lazăr (34)
Bilinski (45)
 

 

Etapa 3

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

08.08.2014
CS U Craiova
Curelea (23)
Curelea (32)
2-2 FC Viitorul
Mitrea (20)
Mitrea (79)
 
Rapid
Pancu (42)
1-1 Gaz Metan Mediaş
Llullaku (90+4)
 

9.08.2014
Pandurii Târgu Jiu 0-1 Ceahlăul
Dumitras (63)
 
Dinamo
(AG) I. Balaur (40)
1-1 ASA Tg Mureş
G. Muresan (9)
 

10.08.2014
FC Botoşani
Batin (86)
1-0  Astra Giurgiu   
CSMS Iaşi
Wesley (25)
1-5  Petrolul
Teixeira (19)
Mutu (50)
Tamuz (55)
Tamuz (70)
Albin (90+2)
 
CFR Cluj  0-1 Steaua
Cr. Tănase (15)
 

11.08.2014
Concordia Chiajna 0-2 U Cluj
Nuno Viveiros (64)
Costin (86)
 
FC Braşov
M. Constantinescu (76)
1-1 Oţelul Galaţi
Zaharia (11)
 

 

Etapa 4

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

15.08.2014
Gaz Metan
Figliomeni (34)
1-0 CS UCraiova   
Steaua
Keşeru (23)
Keşeru (26)
Keşeru (34)
Keşeru (64)
Keşeru (82)
Keşeru (86)
6-0 Pandurii Târgu Jiu   

16.08.2014
Astra Giurgiu
Takayuki (16)
Fatai (39)
2-1 CSMS Iaşi
L. Munteanu (64)
 
Petrolul  0-0 Rapid   

17.08.2014
ASA Tg Mureş
Bruno Martins (90)
Amauri (90+2)
2-0 C Chiajna   
 Oţelul Galaţi 0-1 FC Botoşani
Martinus (64)
 
Ceahlăul
Achim (45+3)
1-1 Dinamo
C. Matei (62)
 

18.08.2014
U Cluj
Nuno Viveiros (8)
1-1 FC Braşov
Aganovici (80)
 
 FC Viitorul 0-2 CFR Cluj
Deac (43)
Tade (82)
 

 

Etapa 5

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

22.08.2014
FC Braşov
Grigorie (39)
Constantinescu (77)
2-1 ASA Tg Mureş
Bumba (4)
 
 Concordia 0-0 Dinamo   

23.08.2014
Pandurii
M. Roman (90+1)
1-1 FC Viitorul
Nikolov (37)
 
 Steaua 0-1 Ceahlăul
Achim (48)
 

24.08.2014
FC Botoşani
Vaşvari (74)
1-0 U Cluj   
 Rapid 0-2 Astra Giurgiu
De Amorim (40)
Video Grandin (92)
 
 CS U Craiova 0-2 Petrolul
Albin (68)
Video Tamuz (83)
 

25.08.2014
CFR Cluj
Bruno Guima (41)
Video Larie (52)
Video Tade (67)
Video Tade (85)
4-1 Gaz Metan Mediaş
C. Petre (16)
 
CSMS Iaşi  0-0 Oţelul Galaţi   

 

Etapa 6

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

29.08.2014
Gaz Metan 0-2 Pandurii Tg Jiu
Buleică (35)
Matulevicius (87)
 
Ceahlăul
Achim (71)
Achim (76)
2-0 Concordia   

30.08.2014
Dinamo
Cordos (34)
Matei (63)
2-1 FC Braşov
Aganovici (85)
 
 FC Viitorul 0-1 Steaua
Iancu (51)
 

31.08.2014
ASA Tg Mureş
N Doye (36)
N Doye (85)
2-1 FC Botoşani
Hadnagy (78)
 
Astra
Budescu (45 + 2)
Bukari (50)
Budescu (58)
Budescu (84)
Enache (86)
5-0 CS U Craiova   
Petrolul Ploieşti
Teixeira (54)
1-2 CFR Cluj  
Jakolis (40)
Tade (85)
 

01.09.2014
Oţelul
Cristian Cristea (8)
Cristian Cristea (60)
2-0 Rapid   

U Cluj
Nuno Viveiros (22)
Video N. Muşat (38) 

2-0 CSMS Iaşi   

 

Etapa 7

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

12.09.2014
FC Braşov
Constantinescu (15)
Grigorie (33)
Constantinescu (49)
Leko (53)
4-1 Concordia
Boldrin (86)
 
Steaua
Keşeru (12)
Sînmărtean (49)
Keşeru (62)
3-1 Gaz Metan Mediaş
Llullaku (69)
 

13.09.2014
FC Viitorul
Fl. Tănase (30)
Video Mitrită (53)
2-0 Ceahlăul   
CFR Cluj
Deac (33)
Tade (44)
Bruno Guima (77)
Tade (91)
4-1 Astra Giurgiu
De Amorim (47)
 

14.09.2014
CSMS Iaşi
Creţu (8)
(AG) Hora (82)
2-2 ASA Tg Mureş
N Doye (30)
D. Goga (63)
 
Rapid Bucureşti
L. Buş (38)
Fl. Călin (90+3)
2-1 U Cluj
N. Muşat (61)
 
FC Botoşani
Fulop (28)
Ngadeu-Ngadjui (61)
Roussel (90)
3-2 Dinamo
Alexe (41)
Gavrilă (87)
 

15.09.2014
CS U Craiova
Madson (61)
1-0 Oţelul Galaţi   
Pandurii
M. Roman (3)
1-1 Petrolul
De Lucas (43)
 

 

Etapa 8

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

19.09.2014
Gaz Metan
Dan Roman (12)
Figliomeni (34)
C. Petre (85)
3-1 FC Viitorul
Mitrea (69)
 
ASA Târgu Mureş
D. Goga (83)
1-0 Rapid   

20.09.2014
Concordia
Purece (4)
Maftei (26)
Boldrin (73)
3-3 FC Botoşani  
Vaşvari (23)
Fulop (50)
Fulop (62)
 
Oţelul Galaţi  0-1 CFR Cluj
Tade (42)
 
Dinamo
Alexe (75)
1-0 CSMS Iaşi  

21.09.2014
Ceahlăul
Cîrjan (41)
Stefănescu (54)
2-2 FC Braşov
Serginho (8)
L. Ganea (74)
 
Astra Giurgiu
Joãozinho (72)
Video Bukari (89)
2-1 Pandurii
Momcilovici (8)
 
Petrolul Ploieşti
Tamuz (28)
Tamuz (59)
2-3 Steaua
Chipciu (14)
Keşeru (17)
Varela (73)
 
22.09.2014 U Cluj  0-2 CS U Craiova
(AG) N. Muşat (49)
Bancu (64)
 

  

Etapa 9

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV
26.09.2014 CSMS Iaşi
Creţu (19)
1-2 Concordia
Pena (26)
Wellington (36)
 

27.09.2014
Gaz Metan
Tahar (46)
Dan Roman (84)
2-2 Ceahlăul
Dumitras (20)
Margină (39)
 
 FC Botoşani 0-0 FC Braşov   
Rapid 0-3 Dinamo
Cordos (38)
Alexe (83)
Bărboianu (90+4)
 

28.09.2014
CSU Craiova
Brandan (27)
1-0 ASA Tg Mureş   
FC Viitorul
Daminută (38)
1-3 Petrolul
Tamuz (74)
Astafei (83)
Astafei (90+2)
 
 Steaua 0-0 Astra Giurgiu   

29.09.2014
Pandurii
M. Roman (57)
Matulevicius (59)
M. Roman (60)
Matulevicius (82)
4-0 Oţelul Galaţi   
CFR Cluj
Tiago Lopes (94)
1-0 U Cluj   

 

Etapa 10

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

03.10.2014
FC Braşov
R. Machado (3)
Constantinescu(90+2)
2-0 CSMS Iaşi   
 Concordia 0-0 Rapid   

04.10.2014
Ceahlăul 0-1 FC Botoşani
Hadnagy (2)
 
U Cluj
Cristocea (42)
Kovacs (81)
2-0 Pandurii Târgu Jiu  
Petrolul
Astafei (12)
1-0 Gaz Metan   

05.10.2014
Oţelul Galaţi 0-3 Steaua
Latovlevici (21)
Sînmărtean (23)
Szukala (63)
 
 Astra Giurgiu 0-1 FC Viitorul
Nelson (2)
 
Dinamo
Bilinski (51)
1-1 CS U Craiova
(AG) S. Filip (26)
 
06.10.2014 ASA Tg Mureş
Hora (43)
N Doye (77)
2-0 CFR Cluj   

 

Etapa 11

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

17.10.2014
CSMS Iaşi
Cosereanu (2)
Onduku (47)
2-2 FC Botoşani
Martinus (29)
Codoban (77)
 
Rapid  0-1 FC Braşov
Aganovici (84)
 

18.10.2014
FC Viitorul
Mitrea (33)
Nelson (45+1)
Nelson (70)
3-0 Oţelul Galaţi   
Pandurii
Momcilovici (79)
1-1 ASA Târgu Mureş
(AG) Elton da Silva (41)
 
CFR Cluj
Chanturia (19)
Bruno Guima (83)
2-1 Dinamo
Lazăr (3)
 

19.10.2014
CS U Craiova
Ferfelea (91)
1-1 Concordia
Wellington (7)
 
Gaz Metan
C. Petre (59)
1-1 Astra Giurgiu
Enache (71)
 
Steaua
Papp (12)
Szukala (31)
Ad. Popa (65)
Keşeru (74)
4-1 U Cluj
Bucsa (59)
 
20.10.2014 Petrolul
Geraldo (24)
Tamuz (87)
2-0 Ceahlăul   

 

Etapa 12

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

24.10.2014
Oţelul
Cristian Cristea (73)
1-1  Gaz Metan Mediaş
Dan Roman (30)
 
FC Braşov
Constantinescu (70)
L. Ganea (79)
2-3  CS U Craiova
Vătăjelu (33)
Bawab (45)
Nuno Rocha (83)
 

25.10.2014
Ceahlăul
Cîrjan (58)
Mîndruscă (66)
2-2  CSMS Iaşi
Bosoi (13)
Wesley (42)
 
U Cluj
Ceppelini (66)
Gravenberch (70)
2-2  FC Viitorul
Mitrită (21)
Mitrea (45)
 
FC Botoşani
Martinus (7)
Roussel (22)
Vaşvari (53)
3-0  Rapid   

26.10.2014
C Chiajna
Bagarici (39)
1-1  CFR Cluj
(AG) Dragarski (5)
 
Dinamo
Alexe (6)
Rotariu (60)
Bilinski (90 + 1)
3-2  Pandurii Târgu Jiu
M. Roman (8)
M. Roman (50)
 
ASA Târgu Mureş
Axente (55)
1-0  Steaua   
27.10.2014 Astra Giurgiu 0-0  Petrolul  

 

Etapa 13

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV
31.10.2014 Steaua
Szukala (45+3)
Papp (78)
Keşeru (80)
3-0 Dinamo   

01.11.2014
Gaz Metan
Llullaku (39)
1-1 U Cluj
(AG) Cretu (84)
 
CS U Craiova
Băluţă (28)
Brandan (71)
2-1 FC Botoşani
Vaşvari (32)
 
Astra Giurgiu
Budescu (43)
Bukari (87)
2-1 Ceahlăul
An. Pavel (51)
 

03.11.2014
FC Viitorul 0-0 ASA Tg Mureş   
Petrolul  0-0 Oţelul Galaţi   
CFR Cluj
Chanturia (6)
1-2 FC Braşov
Constantinescu (44)
Constantinescu (83)
 

04.11.2014
Pandurii
Shamsin (75)
1-1 C Chiajna  
Serediuc (67)
 
 Rapid Bucureşti 0-1 CSMS Iaşi
Wesley (28)
 

 

Etapa 14

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

07.11.2014
ASA Târgu Mureş
Bumba (8)
Video Hora (67)
2-0 Gaz Metan   
Dinamo
Gavrilă (49)
Patrick Petre (88)
2-3 FC Viitorul
Mitrea (5)
Mitrea (43)
Nelson (83)
 

08.11.2014
FC Braşov 0-3 Pandurii Tg Jiu
Buleică (39)
Video Buleică (74)
Video M. Roman (88)
 
 FC Botoşani 0-1 CFR Cluj
Jazvici (38)
 
U Cluj  0-3 Petrolul  
Tamuz (36)
Video Alcenat (46)
Video Albin (70)
 

09.11.2014
CSMS Iaşi
Bole (82)
1-3 CS U Craiova
Nuno Rocha (3)
Nuno Rocha (32)
Tîrnăcop (78)
 
Oţelul Galaţi
Tudorie (87)
1-1 Astra
Alibec (21)
 
 Concordia 0-1 Steaua
Cr. Tănase (43)
 
10.11.2014 Rapid
Martin (22)
1-1 Ceahlăul
Stefănescu (92)
 

 

Etapa 15

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

21.11.2014
FC Viitorul
Fl. Tănase (23)
Mitrea (44)
2-2 C Chiajna
Dina (76)
D. Florea (91)
 
Gaz Metan
Tahar (4)
1-2 Dinamo
Boubacar (21)
Bilinski (54)
 

22.11.2014
Astra Giurgiu
Bukari (55)
1-1 U Cluj
Lemnaru (67)
 
 Ceahlăul 0-1 Oţelul Galaţi
Cristian Cristea (55)
 
Steaua
Ad. Popa (46)
Chipciu (78)
2-0 FC Braşov   

23.11.2014
Pandurii Tg Jiu
Erico (50)
1-2 FC Botoşani
Batin (30)
Vaşvari (85)
 
CFR Cluj
Ivanovski (6)
Tade (67)
Ivanovski (79)
Jazvici (81)
4-0 CSMS Iaşi   
Petrolul
Albin (16)
Geraldo (21)
2-0 ASA Tg Mureş   
24.11.2014 CS U Craiova
Brandan (43)
Bawab (93)
2-0 Rapid   

 

Etapa 16

ta Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

28.11.2014
C Chiajna
Dina (66)
Pena (73)
2-0 Gaz Metan   
CSMS Iaşi
Fl. Plămadă (11)
Bole (17)
Bosoi (56)
3-0 Pandurii Tg Jiu   

29.11.2014
CS U Craiova
Bawab (4)
Herghelegiu (59)
2-0 Ceahlăul   
U Cluj  0-0 Oţelul Galaţi   
Rapid 0-0 CFR Cluj  

30.11.2014
FC Braşov
Aganovici (33)
1-3 FC Viitorul
Mitrită (25)
Nelson (45)
Mitrea (94)
 
 ASA Tg Mureş 0-0 Astra   
Dinamo  0-0 Petrolul   
01.12.2014  FC Botoşani 0-2 Steaua
Prepeliţă (31)
Prepeliţă (88)
 

 

Etapa 17

Data Echipa gazda Scor Oaspeti Canal TV

06.12.2014
Gaz Metan
Llullaku (3)
Llullaku (5)
2-1 FC Braşov
Constantinescu (88)
 
FC Viitorul
Fl. Tănase (18)
 1-2 FC Botoşani
Hadnagy (8)
Batin (80)
 

07.12.2014
 Ceahlăul  0-6 U Cluj
Lemnaru (26)
Mengolo (44)
Mengolo (45+3)
Mengolo (60)
Lemnaru (60)
P. Martins (80)
 
Pandurii Tg Jiu
M. Roman (14)
Matulevicius (89)
2-0 Rapid  
Astra Giurgiu
Budescu (16)
Video Takayuki (20)
Video De Amorim (29)
Video Oros (36)
Video Alibec (69)
Video Ben Youssef (74)
6-1 Dinamo
Bilinski (70)
 

08.12.2014
Oţelul Galaţi  0-2 ASA Tg Mureş
G. Muresan (45)
Video Hora (90)
 
Steaua
Szukala (94)
1-0 CSMS Iaşi   
 CFR Cluj 0-0 CS U Craiova   

09.12.2014
Petrolul
Astafei (5)
Teixeira (61)
2-2 Chiajna
Dina (15)
D. Florea (25)
 

 

Etapa 18

Data Ora Echipa gazda Scor Oaspeti Tur
20.02.2014 18:00 Viitorul

0-3

CSMS Iasi
Ciucur (25)
Fl. Plămadă (45+2)
Ciucur (85)
0-0
20:30 Petrolul
Teixeira (72)
1-0 FC Brasov 1-0
21.02.2014 18:00 Gaz Metan
Curtean (33)
1-1 FC Botosani
Hadnagy (73)
3-0
20:30 Otelul 0-1 Dinamo
Niculae (44)
3-1
22.02.2014 15:30 Astra
Fatai (38)
Fatai (91)
2-2 Chiajna
Wellington (76)
Wellington (93)
2-0
18:00 U Cluj 0-3 ASA Tg Mures
N Doye (22)
Bumba (76)
Hora (94)
0-0
20:30 Steaua 0-1 Rapid
Gecov (60)
3-1
23.02.2014 18:30 Ceahlaul 0-0 CFR Cluj 0-4
20:30 Pandurii 0-1 CSU Craiova
Bawab (57)
1-1

 

Etapa 19

Data Ora Echipa gazda Scor Oaspeti Tur
27.02.2014 18:00 Chiajna
Dina (58)
Dina (67)
Purece (94)
3-0 Otelul 2-1
20:30 FC Botosani 0-1 Petrolul
Teixeira (48)
1-4
28.02.2014 18:00 CSMS Iasi
Golubovici (35)
1-0 Gaz Metan 0-0
20:30 Dinamo
Bilinski (28)
V. Lazăr (68)
Bilinski (93)
3-0 U Cluj 3-2
01.02.2014 15:30 CSU Craiova 0-0 Steaua 1-3
18:00 CFR Cluj 0-4 Pandurii
M. Roman (2)
(AG) Amadio (45)
Eric (83)
Shalaj (85)
0-0
20:30 FC Brasov
Cr. Ganea (40)
1-1 Astra
Tembo (80)
0-5
02.02.2014 18:00 ASA Tg Mureş
Bumba (27)
Zicu (30)
N Doye (47)
3-0 Ceahlaul 4-1
20:30 Rapid 0-0 FC Viitorul 2-1

 

Etapa 20

Data Ora Echipa gazda Scor Oaspeti Tur
06.03.2014 18:00 Ceahlaul
Sialmas (54)
1-1 Pandurii
Matulevicius (59)
1-0
20:30 Tg Mures
G. Mureșan (66)
G. Mureșan (72)
2-1 Dinamo
Bilinski (44)
1-1
07.03.2014 18:00 Otelul
Iorga (8)
1-1 FC Brasov
Constantinescu (66)
1-1
20:30 Astra
Găman (12)
Fatai (21)
2-0 FC Botosani 0-1
08.03.2014 16:00 U Cluj 0-0 Chiajna 2-0
18:00 Viitorul
Mitrită (1)
1-1 CSU Craiova
Nuno Rocha (23)
2-2
20:30 Steaua
Tucudean (77)
1-0 CFR Cluj 1-0
09.03.2014 18:00 Petrolul 0-2 CSMS Iasi
Ciucur (6)
Braga (73)
5-1
20:30 Gaz Metan 0-1 Rapid
Gecov (19)
1-1

 

Etapa 21

Data Ora Echipa gazda Scor Oaspeti Tur
13.03.2014 16:00 Chiajna 0-0 Tg Mures
0-2
18:00 FC Brasov
Leko (72)
1-0 U Cluj
Bilinski (44)
1-1
20:30 Rapid
Sapunaru (60)
1-1 Petrolul
Teixeira (64)
0-0
14.03.2014 15:30 CSU Craiova
Tîrnăcop (16)
1-1 Gaz Metan
Llullaku (65)
0-1
18:00 FC Botosani
Croitoru (50)
1-1 Otelul
Hamroun (69)
1-0
20:30 Dinamo
Grozav (18)
Grozav (51)
Niculae (84)
3-1 Ceahlaul
Markovici (17)
1-1
15.03.2014 15:30 CSMS Iasi
Bădic (76)
1-0 Astra 1-2
18:00 CFR Cluj
Chanturia (39)
1-2 Viitorul
Henrique (26)
Marin (41)
2-0
20:30 Pandurii
M. Roman (37)
Shalaj (57)
Eric (90)
3-1 Steaua
Iancu (67)
0-6

 

Etapa 22

Data Ora Echipa gazda Scor Oaspeti Tur
16.03.2014 16:00 Tg Mures
Zicu (43)
1-0 FC Brasov
1-2
17.03.2014 15:30 U Cluj  0-0 FC Botosani 0-1
17:30 Dinamo 0-3 Chiajna
Ricardo Alves (14)
(AG) Elhamed (53)
Dina (85)
0-0
19:30 Petrolul
Astafei (49)
1-2 CSU Craiova
Nuno Rocha (6)
Brandan (52)
2-0
18.03.2014 15:30 Otelul 0-0 CSMS Iasi 0-0
17:30 Astra
De Amorim (22)
Budescu (61)
2-0 Rapid 2-0
19:30 Ceahlaul 0-1 Steaua
Rusescu (16)
1-0
19.03.2015 14:00 Viitorul
Mitrea (3)
Benzar (62)
Țîru (68)
Benzar (82)
4-0 Pandurii 1-1
16:00 Gaz Metan 0-0 CFR Cluj 1-4

 

Etapa 23

Data Ora Echipa gazda Scor Oaspeti Tur
20.03.2015 20:30 FC Botosani
Acsinte (71)
1-2 TG Mures
Zicu (29)
Constantin (76)
1-2
21.03.2015 15:30 CSU Craiova 0-0 Astra 0-5
18:00 Rapid
Meulens (5)
D. Niculae (85)
2-0 Otelul 0-2
20:30 FC Brasov
Ganea (68)
1-0 Dinamo 1-2
22.03.2015 15:30 Pandurii 0-1 Gaz Metan
Dan Roman (59)
2-0
18:00 CFR Cluj 0-1 Petrolul
Teixeira (44)
2-1
20:00 Steaua
Cr. Tănase (28)
Rusescu (78)
Cr. Tănase (80)
Țucudean (88)
4-1 Viitorul
Nelson (7)
1-0
23.03.2015 18:00 Chiajna 0-1 Ceahlaul
Rodrigues (16)
0-2
20:30 CSMS Iasi
Mihalache (38)
Golubovici (56)
2-0 U Cluj 0-2

Etapa 24

Data Ora Echipa gazda Scor Oaspeti Tur
01.05.2015 18:00 Tg Mures 0-0 CSMS Iasi 1-2
20:30 Dinamo 0-0 FC Botosani 2-0
02.05.2015 15:30 Otelul 0-0 CSU Craiova 0-2
18:00 Astra 0-0 CFR Cluj 1-0
20:30 U Cluj 0-0 Rapid 0-2
05.04.2015 15:30 Chiajna 0-0 FC Brasov 2-1
18:00 Ceahlaul 0-0 Viitorul 1-2
20:00 Gaz Metan 0-0 Steaua 0-2
06.04.2015 20:30 Petrolul 0-0 Pandurii 0-5

 

Etapa 30

Data Ora Echipa gazda Scor Oaspeti Tur
01.05.2015 21:00 Chiajna
Dina (58)
1-0 Pandurii 1-1
02.05.2015 16:00 FC Brasov 0-0 CFR Cluj 2-1
18:30 ASA Tg Mures 0-0 Viitorul 0-0
21:00 FC Botosani 0-0 CSU Craiova 1-2
03.05.2015 16:00 Ceahlaul 0-0 Astra 1-2
18:30 U Cluj 0-0 Gaz Metan 1-1
21:00 Dinamo 0-0 Steaua 0-3
04.05.2015 18:30 Otelul 0-0 Petrolul 0-0
21:00 CSMS Iasi 0-0 Rapid 1-0

 

  poli-iasi-11

 

Imagini haioase

biletul zilei pariuri iasi

Bancul zilei

Tată, aşa-i că vrăjitoarele există doar în poveşti?
Tatal, ridicând o privire către soacră:
- Când eram mic, tot aşa credeam si eu.

Mai multe bancuri aici...