Program Liga 1 tur etape campionat editia 2012-2013

Etapa I - 21 iulie
Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna 1-0
Viitorul Constanţa – FC Braşov 2-2
Gaz Metan Severin – Dinamo Bucureşti 1-2
CSMS Iaşi – Oţelul Galaţi 1-2
Petrolul Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ 5-0
Rapid Bucureşti – FC Vaslui 2-2
CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş 1-1
Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj 6-2
Gloria Bistriţa - Astra Ploieşti 1-2

Etapa a II-a - 28 iulie
Concordia Chiajna – Viitorul Constanţa 1-1
FC Braşov – Gaz Metan Severin 2-1
Dinamo Bucureşti – CSMS Iaşi 5-2
Oţelul Galaţi – Rapid Bucureşti 1-1
Ceahlăul Piatra Neamţ – CFR Cluj 2-2
FC Vaslui – Petrolul Ploieşti 3-0
Gaz Metan Mediaş – Pandurii Târgu Jiu 0-2
Universitatea Cluj – Gloria Bistriţa 1-0
Astra Ploieşti – Steaua Bucureşti 3-4

Etapa a III-a - 4 august
Steaua Bucureşti – Universitatea Cluj 5-1
Viitorul Constanţa – Astra Ploieşti 0-0
Gaz Metan Severin – Concordia Chiajna 0-1
Petrolul Ploieşti – Oţelul Galaţi 2-1
Rapid Bucureşti – CSMS Iaşi 1-0
CFR Cluj – FC Vaslui 3-0
Pandurii Târgu Jiu – Ceahlăul Piatra Neamţ 3-1
Gloria Bistriţa – Gaz Metan Mediaş 1-1
FC Braşov – Dinamo Bucureşti 2-2

Etapa a IV-a - 11 august
CSMS Iaşi – Petrolul Ploieşti 2-2
Concordia Chiajna – FC Braşov 2-1
Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti
Oţelul Galaţi – CFR Cluj 1-2
Ceahlăul Piatra Neamţ – Gloria Bistriţa 2-0
FC Vaslui – Pandurii Târgu Jiu 0-0
Gaz Metan Mediaş – Steaua Bucureşti 1-1
Universitatea Cluj – Viitorul Constanţa 2-1
Astra Ploieşti – Gaz Metan Severin 1-1

Etapa a V-a - 18 august
Steaua Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ 3-0
Viitorul Constanţa – Gaz Metan Mediaş 0-1
Gaz Metan Severin – Universitatea Cluj 1-1
Petrolul Ploieşti – Rapid Bucureşti 0-0
CFR Cluj – CSMS Iaşi 2-2
Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi 3-2
Gloria Bistriţa – FC Vaslui 0-3
Concordia Chiajna – Dinamo Bucuresti 0-0
FC Braşov – Astra Ploieşti 1-2

Etapa VI-a - 25 august
CSMS Iaşi – Pandurii Târgu Jiu 0-1
Rapid Bucureşti – CFR Cluj 3-2
Dinamo Bucureşti – Petrolul Ploieşti 2-1
Oţelul Galaţi – Gloria Bistriţa 1-1
Ceahlăul Piatra Neamţ – Viitorul Constanţa 0-3
FC Vaslui – Steaua Bucureşti 3-1
Gaz Metan Mediaş – Gaz Metan Severin 2-0
Universitatea Cluj – FC Braşov 1-1
Astra Ploieşti – Concordia Chiajna 6-3

Etapa a VII-a - 1 septembrie
Steaua Bucureşti – Oţelul Galaţi
Viitorul Constanţa – FC Vaslui
Gaz Metan Severin – Ceahlăul Piatra Neamţ
CFR Cluj – Petrolul Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu – Rapid Bucureşti 2-0
Gloria Bistriţa – CSMS Iaşi 1-0
Concordia Chiajna – Universitatea Cluj
FC Braşov – Gaz Metan Mediaş 2-1
Astra Ploieşti – Dinamo Bucureşti 1-0

Etapa a VIII-a -15 septembrie
CSMS Iaşi – Steaua Bucureşti
Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu
Rapid Bucureşti – Gloria Bistriţa
Dinamo Bucureşti – CFR Cluj
Oţelul Galaţi – Viitorul Constanţa
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Braşov
FC Vaslui – Gaz Metan Severin
Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna
Universitatea Cluj – Astra Ploieşti

Etapa a IX-a - 22 septembrie
Steaua Bucureşti – Rapid Bucureşti
Viitorul Constanţa – CSMS Iaşi
Gaz Metan Severin – Oţelul Galaţi
Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj
Gloria Bistriţa – Petrolul Ploieşti
Concordia Chiajna – Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Braşov – FC Vaslui
Universitatea Cluj – Dinamo Bucureşti
Astra Ploieşti – Gaz Metan Mediaş

Etapa a X-a - 29 septembrie
CSMS Iaşi – Gaz Metan Severin
Petrolul Ploieşti – Steaua Bucureşti
Rapid Bucureşti – Viitorul Constanţa
CFR Cluj – Gloria Bistriţa
Dinamo Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
Oţelul Galaţi – FC Braşov
Ceahlăul Piatra Neamţ – Astra Ploieşti
FC Vaslui – Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj

Etapa a XI-a - 6 octombrie
Steaua Bucureşti – CFR Cluj
Viitorul Constanţa – Petrolul Ploieşti
Gaz Metan Severin – Rapid Bucureşti
Gloria Bistriţa – Pandurii Târgu Jiu
Concordia Chiajna – Oţelul Galaţi
FC Braşov – CSMS Iaşi
Gaz Metan Mediaş – Dinamo Bucureşti
Universitatea Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ
Astra Ploieşti – FC Vaslui

Etapa a XII-a - 20 octombrie
CSMS Iaşi – Concordia Chiajna
Petrolul Ploieşti – Gaz Metan Severin
Rapid Bucureşti – FC Braşov
CFR Cluj – Viitorul Constanţa
Pandurii Târgu Jiu – Steaua Bucureşti
Dinamo Bucureşti – Gloria Bistriţa
Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti
Ceahlăul Piatra Neamţ – Gaz Metan Mediaş
FC Vaslui – Universitatea Cluj

Etapa a XIII-a - 27 octombrie
Steaua Bucureşti – Gloria Bistriţa
Viitorul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu
Gaz Metan Severin – CFR Cluj
Concordia Chiajna – Rapid Bucureşti
FC Braşov – Petrolul Ploieşti
Ceahlăul Piatra Neamţ – Dinamo Bucureşti
Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui
Universitatea Cluj – Oţelul Galaţi
Astra Ploieşti – CSMS Iaşi

Etapa a XIV-a - 3 noiembrie
Steaua Bucureşti – Dinamo Bucureşti
CSMS Iaşi – Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna
Rapid Bucureşti – Astra Ploieşti
CFR Cluj – FC Braşov
Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Severin
Gloria Bistriţa – Viitorul Constanţa
Oţelul Galaţi – Gaz Metan Mediaş
FC Vaslui – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a XV-a - 10 noiembrie
Viitorul Constanţa – Steaua Bucureşti
Gaz Metan Severin – Gloria Bistriţa
Concordia Chiajna – CFR Cluj
FC Braşov – Pandurii Târgu Jiu
Dinamo Bucureşti – FC Vaslui
Ceahlăul Piatra Neamţ – Oţelul Galaţi
Gaz Metan Mediaş – CSMS Iaşi
Universitatea Cluj – Rapid Bucureşti
Astra Ploieşti - Petrolul Ploieşti

Etapa a XVI-a - 17 noiembrie
Steaua Bucureşti – Gaz Metan Severin
Viitorul Constanţa – Dinamo Bucureşti
CSMS Iaşi – Ceahlăul Piatra Neamţ
Petrolul Ploieşti – Universitatea Cluj
Rapid Bucureşti – Gaz Metan Mediaş
CFR Cluj – Astra Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna
Gloria Bistriţa – FC Braşov
Oţelul Galaţi – FC Vaslui

Etapa a XVII-a - 24 noiembrie
Gaz Metan Severin – Viitorul Constanţa
Concordia Chiajna – Gloria Bistriţa
FC Braşov – Steaua Bucureşti
Dinamo Bucureşti – Oţelul Galaţi
Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid Bucureşti
FC Vaslui – CSMS Iaşi
Gaz Metan Mediaş – Petrolul Ploieşti
Universitatea Cluj – CFR Cluj
Astra Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu

5-

Program etape grupe liga 1

Vineri, 5 mai
18:00 FC Voluntari - ACS Poli Timisoara (play out)
20:30 Chiajna - ASA Tg Mures (play out)

Sambata, 6 mai 
21:15 CFR Cluj - Dinamo (play off)

Duminica, 7 mai
13:30 FC Botosani - Gaz Metan Medias (play out)
21:15 CS U Craiova - Viitorul Constanta (play off)

Luni, 8 mai
18:00 CSMS Iasi - Pandurii Tg Jiu (play out)
20:30 Astra Giurgiu - FCSB (play off)

Meciurile pot fi urmarite pe Digi, Dolce si LookTV

Liga 1 program complet

Bancul zilei

Ajunge Bula, intr-o zi acasa si taica-su vede ca are ochii vineti. Il intreaba:
- Bula, de ce ai ochii vineti?
- Pai sa vezi: eram in autobuz si vad o fata cu fusta intrata in cur. I-o scot si ea imi invineteste ochiul.
- Bine, dar celalalt ochi?
- Pai cand am vazut ca nu-i place i-am bagat-o la loc.

Mai multe bancuri aici...

Acest site utilizeaza cookie-uri. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.