Programul UEFA Europa League 2016 - 2017

Programul competitional Europa League 2016-2017

 

GRUPA A: Manchester United, Fenerbahce, Feyenoord, Zorya
GRUPA B: Olympiacos, APOEL, Young Boys, Astana
GRUPA C: Anderlecht, Saint Etienne, Mainz, Gabala
GRUPA D: Zenit, AZ Alkmaar, Maccabi Tel Aviv, Dundalk
GRUPA E: Plzen, AS Roma, Austria Viena, ASTRA
GRUPA F: Bilbao, Genk, Rapid Viena, Sassuolo
GRUPA G: Ajax, Standard Liege, Celta Vigo, Panathinaikos
GRUPA H: Șahtior, Braga, Gent, Konyaspor
GRUPA I: Schalke, Salzburg, Krasnodar, OGC Nice
GRUPA J: Fiorentina, PAOK, Slovan Liberec, Qarabag
GRUPA K: Inter, Sparta Praga, Southampton, Beer Sheva
GRUPA L: Villarreal, STEAUA, Zurich, Osmanlispor

Meciurile retur ale playoff-ului (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

25.08.  Rapid Viena (Aut) - Trencin (Svk) 0-2 (in tur 4-0) 
25.08.  Shakhtar (Ukr) -  Basaksehir (Tur) 2-0 (in tur 2-1)
25.08.  Olympiakos (Gre) - Arouca (Por) 2-1 (in tur 1-0)
25.08.  St. Etienne (Fra) - B. Jerusalem (Isr) 0-0 (in tur 2-1)   
25.08.  West Ham (Eng) - Astra Giurgiu (Rou)  0-1 (in tur 1-1) 
25.08.  Crvena zvezda (Srb) - Sassuolo (Ita) 1-1 (in tur 0-3)   
25.08.  Hajduk Split (Cro) - M. Tel Aviv (Isr) 2-2 (2 : 1)  (in tur 1-2)  
25.08.  Maribor (Slo) - Gabala (Aze) 1-0 (in tur 1-3)   
25.08.  Alkmaar (Ned) - Vojvodina (Srb) 0-0 (in tur 3-0)   
25.08.  Anderlecht (Bel) - Slavia Praga (Cze) 3-0 (in tur 3-0)   
25.08.  BATE (Blr) - FC Astana (Kaz) 2-2 (in tur 0-2)   
25.08.  Genk (Bel) - Lok. Zagreb (Cro) 2-0 (in tur 2-2)   
25.08.  Osmanlispor (Tur) - Midtjylland (Den) 2-0 (in tur 1-0)   
25.08.  PAOK (Gre) - Din. Tbilisi (Geo) 2-0 (in tur 3-0)   
25.08.  Shkendija (Mac) - Gent (Bel) 0-4 (in tur 1-2)   
25.08.  Sparta Praga (Cze) - Sonderjyske (Den) 3-2 (in tur 0-0)    
25.08.  Partizani (Alb) - Krasnodar (Rus) 0-0 (in tur 0-4)   
25.08.  Brondby (Den) - Panathinaikos (Gre) 1-1 (in tur 0-3)    
25.08.  Grasshoppers (Sui) - Fenerbahce (Tur) 0-2 (in tur 0-3)    
25.08.  Liberec (Cze) - AEK Larnaca (Cyp) 3-0 (in tur 1-0)   
25.08.  Rosenborg (Nor) - Austria Viena (Aut) 1-2 (in tur 1-2)   
25.08.  Qarabag (Aze) - Göteborg (Swe) 3-0 (in tur 0-1)

Meciurile retur ale turului III preliminar (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

Slovan Liberec - Admira 2-0 (în tur 2-1)
Midtjylland - Videoton 1-1 (în tur 1-0)
HJK Helsinki - Goteborg 0-2 ((în tur 2-1)
Kalju - Osmanlispor 0-2 (în tur 0-1)
Spartak Trnava - Austria Viena 0-1 (4-5, d.l.d.) (în tur 1-0)
Spartak Moscova - AEK Larnaka 0-1 (în tur 1-1)
Krasnodar - Birkirkara 3-1 (în tur 3-0)
AIK - Panathinaikos 0-2 (în tur 0-1)
Apollon - Garsshoppers 3-3 (în tur 1-2)
Arouca - Heracles 0-0 (în tur 1-1)
Beitar Ierusalim - Jelgava 3-0 (în tur 1-1)
Qabala - Lille 1-0 (în tur 1-1)
Giannina - AZ 1-2 (în tur 0-1)
Mlada Boreslav - Shkendija 1-0 (în tur 0-2)
Vorskla - Lokomotiva Zagreb 2-3 (în tur 0-0)
Sonderjyske - Zaglebie 1-1 (în tur 2-1)
Maccabi Tel Aviv - Pandurii 2-1 (în tur 3-1)
Dinamo Minsk - Vojvodina 0-2 (în tur 1-1)
AEK Atena - St- Etienne 0-1 (în tur 0-0)
Brondby - Hertha 3-1 (în tur 0-1)
Rijeka - Istanbul Basaksehir 2-2 (în tur 0-0)
Maribor - Aberdeen 1-0 (în tur 1-1)
Viitorul - Gent 0-0 (în tur 0-5)
Hajduk Split - Olexandriya 3-1 (în tur 3-0)
Sassuolo - Lucerna 3-0 (în tur 1-1)
Cork - Genk 1-2 (în tur 0-1)
West Ham - Domzale 3-0 (în tur 1-2)
Rio Ave - Slavia Praga 1-1 (în tur 0-0)
Rapid Viena - Torpedo Zhodino 3-0 (în tur 0-0)

Meciurile retur ale turului II preliminar (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

21.07.2016 Zaglebie (Pol) - Partizan (Srb) 0-0 4-3 dupa penaltyuri (in tur 0-0)
21.07.2016 Hearts (Sco) - Birkirkara (Mlt) 1-2 (in tur 0-0)  
21.07.2016 Buducnost (Mne) - Genk (Bel) 2-0 2-4 dupa penaltyuri (in tur 0-2 )  
21.07.2016 Cork City (Irl) - Hacken (Swe) 1-0 (in tur 1-1)  
21.07.2016 St. Patricks (Irl) - Din. Minsk (Blr) 0-1 (in tur 1-1)
21.07.2016 Cukaricki (Srb) - Videoton (Hun) 1-1 (in tur 0-2)
21.07.2016 Domzale (Slo) - Soligorsk (Blr) 2-1 (in tur 1-1)
21.07.2016 Hajduk Split (Cro) - CSM Iasi (Rou) 2-1 (in tur 2-2)   
21.07.2016 Trnava (Svk) - Shirak (Arm) 2-0 (in tur 1-1)  
21.07.2016 Brondby (Den) - Hibernian (Sco) 1-0 5-3 dupa penaltyuri (in tur 0-1)
21.07.2016 Osmanlispor (Tur) - Zimbru (Mda) 5-0 (in tur 2-2)  
21.07.2016 Shkendija (Mac) - Neftci Baku (Aze) 1-0 (in tur 0-0)   
21.07.2016 Connah's Q. (Wal) - Vojvodina (Srb) 1-2 (in tur 0-1)   
21.07.2016 Kukesi (Alb) - Austria Viena (Aut) 1-4 (in tur 0-1) 
21.07.2016 AEK Larnaca (Cyp) - Cliftonville (Nir) 2-0 (in tur 3-2)   
21.07.2016 Europa FC (Gib) - AIK Stockholm (Swe) 0-1 (in tur 0-1)   
21.07.2016 Gabala (Aze) - MTK Budapest (Hun) 2-0 (in tur 2-1)   
21.07.2016 Göteborg (Swe) - Piast (Pol) 0-0 (in tur 3-0)  
21.07.2016 Grasshoppers (Sui) - KR Reykjavik (Ice) 2-1 (in tur 3-3)   
21.07.2016 Levski (Bul) - Maribor (Slo) 1-1 (in tur 0-0)  
21.07.2016 M. Tel Aviv (Isr) - K. Almaty (Kaz) 2-1 (in tur 1-1)   
21.07.2016 Odd (Nor)  - Giannina (Gre) 3-0 3-1 dupa prelungiri (in tur 0-3 )  
21.07.2016 Slavia Praga (Cze) - Levadia (Est) 2-0  (in tur 1-2)  
21.07.2016 Strömsgodset (Nor) - Sonderjyske (Den) 2-1 2-2 dupa prelungiri (in tur 1-2)
21.07.2016 Vaduz (Lie) - Midtjylland (Den) 2-2 (in tur 0-3)  
21.07.2016 Omonia (Cyp) - B. Jerusalem (Isr) 3-2 (in tur 0-1)  
21.07.2016 HJK (Fin) - Beroe (Bul) 1-0 (in tur 1-1)  
21.07.2016 Kalju (Est) - M. Haifa (Isr) 1-1 5-3 dupa penaltyuri (in tur 1-1)
21.07.2016 Lok. Zagreb (Cro) - Rovaniemi (Fin) 3-0 (in tur 1-1)   
21.07.2016 Zhodino (Blr) - Debrecen (Hun) 1-0 (in tur 2-1)  
21.07.2016 Jelgava (Lat) - Slovan Bratislava (Svk) 3-0 (în tur 0-0)

07.07.2016 Cliftonville (Nir) - Differdange (Lux) 2-0 (in tur 1-1)
07.07.2016 Cork City (Irl) - Linfield (Nir) 1-1 (in tur 1-0)
07.07.2016 Glenavon (Nir) - KR Reykjavik (Ice) 0-6  (in tur 1-2)
07.07.2016 Folgore (San) - AEK Larnaca (Cyp) 1-3 (in tur 0-3)
07.07.2016 Lusitanos (And) - Domzale (Slo) 1-2 (in tur 1-3)
07.07.2016 Cracovia (Pol) - Shkendija (Mac) 1-2 (in tur 0-2)
07.07.2016 Hibernians (Mlt) - Trnava (Svk) 0-3 (in tur 0-3)
07.07.2016 Llandudno (Wal) - Göteborg (Swe) 1-2 (in tur 0-5)
07.07.2016 Sileks (Mac) - Vaduz (Lie) 1-2 (in tur 1-3)
07.07.2016 Soligorsk (Blr) - Runavik (Fai) 5-0 (in tur 2-0)
07.07.2016 Vikingur (Fai) - Ventspils (Lat) 0-2 (in tur 0-2)
07.07.2016 Vojvodina (Srb) - Bokelj (Mne) 5-0 (in tur 1-1)
07.07.2016 Bala Town (Wal) - AIK Stockholm (Swe) 0-2 (in tur 0-2)
07.07.2016 Buducnost (Mne) - Rabotnicki (Mac) 1-0 (in tur 1-1)
07.07.2016 HB Torshavn (Fai) - Levadia (Est) 0-2 (in tur  1-1)
07.07.2016 Stabaek (Nor) - Connah's Q. (Wal) 0-1 (in tur 0-0)
07.07.2016 Suduva (Ltu) - Midtjylland (Den) 0-1 (in tur 0-1)
07.07.2016 Zaria Balti (Mda) - Videoton (Hun) 2-0 (in tur 0-3)
07.07.2016 B. Jerusalem (Isr) - Sloboda (Bih) 1-0 (in tur 0-0)
07.07.2016 Brondby (Den) - Valur (Ice) 6-0 (in tur 4-1)
07.07.2016 Fola (Lux) - Aberdeen (Sco) 1-0 (in tur 1-3)
07.07.2016 Gorica (Slo) - M. Tel Aviv (Isr) 0-1 (in tur 0-3)
07.07.2016 Omonia (Cyp) - Banants (Arm) 1-0  4-1 dupa prelungiri (in tur 0-1)
07.07.2016 Debrecen (Hun) - La Fiorita (San) 2-0 (in tur 5-0)
07.07.2016 HJK (Fin) - Atlantas (Ltu) 1-1 (in tur 2-0)
07.07.2016 Kalju (Est) - Trakai (Ltu)  4-1 (in tur 1-2)
07.07.2016 Lok. Zagreb (Cro) - UE Santa Coloma (And) 4-1 (in tur 3-1)   
07.07.2016 Mariehamn (Fin) - Odd (Nor) 1-1 (in tur 0-2)
07.07.2016 MTK Budapest (Hun) - Aktobe (Kaz) 2-0 (in tur 1-1) 
07.07.2016 Neftci Baku (Aze) - Balzan (Mlt) 1-2 (in tur 2-0)
07.07.2016 Radnik Bijeljina (Bih) - Beroe (Bul) 0-2 (in tur 0-0)
07.07.2016 Rovaniemi (Fin) - Shamrock Rovers (Irl) 1-1 (in tur 2-0)
07.07.2016 Spartaks (Lat) - Din. Minsk (Blr) 0-2 (in tur 1-2)
07.07.2016 Zaglebie (Pol) - Slavia Sofia (Bul) 3-0 (in tur 0-1)
07.07.2016 Jelgava (Lat) - Breidablik (Ice) 2-2 (in tur 3-2)
07.07.2016 Rudar (Mne) - Kukesi (Alb) 0-1 (in tur 1-1)
07.07.2016 Dacia Chisinau (Mda) - Kapaz (Aze) 0-1 (in tur 0-0)   
07.07.2016 Myjava (Svk) -  Admira (Aut) 2-3 (in tur 1-1)
07.07.2016 Pyunik (Arm) - Europa FC (Gib) 2-1 (in tur 0-2)
07.07.2016 Samtredia (Geo) - Gabala (Aze) 2-1 (in tur 1-5)
07.07.2016 K. Almaty (Kaz) - Teuta (Alb) 5-0 (in tur 1-0)
07.07.2016 Shirak (Arm) - Dila Gori (Geo) 2-0 4-1 dupa penaltyuri (in tur 0-2)
07.07.2016 Ordabasy (Kaz) - Cukaricki (Srb) 3-3 (in tur 0-3)
06.07.2016 Infonet (Est) - Hearts (Sco) 2-4 (in tur 1-2)
05.07.2016 Jeunesse Esch (Lux) - St. Patricks (Irl) 2-1 (in tur 0-1)   
05.07.2016 Chikhura (Geo) - Zimbru (Mda) 2-3 (in tur 1-0)
05.07.2016 Birkirkara (Mlt) - Siroki Brijeg (Bih) 2-0 (in tur 1-1)

Programul competitional Europa League 2015-2016

 europa-league-2012


Posts: 291
13/09 21:45 FC Porto vs. Shakhtar Donetsk
13/09 21:45 Apoel Nicosia vs. FC Zenit

28/09 18:00 FC Zenit vs. FC Porto
28/09 21:45 Shakhtar Donetsk vs. Apoel Nicosia

19/10 21:45 Shakhtar Donetsk vs. FC Zenit
19/10 21:45 FC Porto vs. Apoel Nicosia

01/11 18:00 FC Zenit vs. Shakhtar Donetsk
01/11 21:45 Apoel Nicosia vs. FC Porto

23/11 18:00 FC Zenit vs. Apoel Nicosia
23/11 21:45 Shakhtar Donetsk vs. FC Porto

06/12 21:45 FC Porto vs. FC Zenit
06/12 21:45 Apoel Nicosia vs. Shakhtar Donetsk

Cupe Europene

Programe ligi fotbal

Imagini haioase

pagina biletul zilei iasi365 2017

Program etapa 11 liga 1

Vineri, 30 septembrie    
18:00 CSM Politehnica Iaşi – ACS Poli Timişoara
20:30 ASA Tîrgu Mureş – CFR Cluj

Sambata, 1 octombrie
18:00 Gaz Metan Mediaş – FC Voluntari
20:30 FC Botoşani – Dinamo

Duminica, 2 octombrie
18:00 Viitorul – Astra Giurgiu
20:30 Steaua – CS U Craiova

Luni, 3 octombrie
20:30 Concordia Chiajna – Pandurii Tîrgu Jiu

Meciurile pot fi urmarite pe Digi, Dolce si LookTV

Liga 1 program complet

Bancul zilei

Petrisor vine de la scoala si anunta:
-Tata am luat nota 4 la matematica!
Esti pedepsit o saptamana! se infurie tatal.
A doua zi :
-Am luat nota 4 la romana!
-Esti pedepsit inca o saptamana, spuse tatal.
A treia zi :
-Am luat nota 10 la muzica !
- Ai inca doua saptamani de pedeapsa!
- Dar de ce, ca am luat 10 ?
- Da ! Dupa ce ca nu inveti, iti mai arde si de cantat !

Mai multe bancuri aici...

Acest site utilizeaza cookie-uri. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.