Share

 

Programul competitional Europa League 2014-2015

 

Play-Off 21 august (turul) 28 august (returul)

20.08.2014     19:00     Dnipro Dnipropetrovsk - HNK Hajduk Split
20.08.2014     24:00     Stjarnan - Internazionale Milano
21.08.2014     18:00     FK Aktobe - Celtic*
21.08.2014     18:00     FC Astana - Villarreal CF
21.08.2014     18:30     Dinamo Moscova - Omonia
21.08.2014     19:00     Ruch Chorzów - Metalist Kharkiv
21.08.2014     19:00     HJK Helsinki - Rapid Viena
21.08.2014     19:00     Qarabağ FK - FC Twente
21.08.2014     19:00     AEL Limassol - Tottenham Hotspur
21.08.2014     19:45     PSV Eindhoven - Shakhtyor Soligorsk
21.08.2014     20:00     IF Elfsborg - Rio Ave FC
21.08.2014     20:00     Kardemir Karabükspor - Saint-Étienne
21.08.2014     20:00     Dinamo Minsk - CD Nacional
21.08.2014     20:15     Petrolul Ploieşti - Dinamo Zagreb
21.08.2014     20:30     Apollon Limassol - Lokomotiv Moscova
21.08.2014     20:30     Young Boys - Debreceni VSC
21.08.2014     20:45     FC Zorya Luhansk - Feyenoord
21.08.2014     21:00     PEC Zwolle - Sparta Praga
21.08.2014     21:00     Panathinaikos - FC Midtjylland
21.08.2014     21:00     Trabzonspor AŞ - FC Rostov
21.08.2014     21:05     Zimbru Chisinau - PAOK FC
21.08.2014     21:15     Spartak Trnava - FC Zürich
21.08.2014     21:15     Grasshopper - Club Brugge
21.08.2014     21:15     FK Partizan - Neftçi PFK
21.08.2014     21:15     Asteras Tripolis - Maccabi Tel-Aviv
21.08.2014     21:30     Olympique Lyon - Astra Giurgiu
21.08.2014     21:30     Real Sociedad - FC Krasnodar
21.08.2014     21:30     KSC Lokeren - Hull City AFC
21.08.2014     21:30     RNK Split - Torino FC
21.08.2014     21:45     FK Sarajevo - Borussia Mönchengladbach
21.08.2014     22:15     HNK Rijeka - Sheriff Tiraspol


Turul trei preliminar 31 iulie (turul) şi 7 august (returul)

07-08-2014     17:00     Ermis Aradippou FC 0-2     Young Boys 0-2
07-08-2014     19:00     FC Slovan Liberec     2-3     FC Astra Giurgiu 2-3
07-08-2014     19:00     Molde FK     1-2     FC Zorya Luhansk 1-2
07-08-2014     19:00     Esbjerg fB - Ruch Chorzów 2-2
07-08-2014     19:00     FC Krasnodar - Diósgyőri VTK 3-0
07-08-2014     19:00     Chornomorets Odesa - RNK Split 0-0
07-08-2014     20:00     SKN St Pölten - PSV Eindhoven 2-3
07-08-2014     20:00     Rosenborg BK - Kardemir Karabükspor 1-1
07-08-2014     20:00     Hapoel Kiryat Shmona -    FC Dinamo Moscova 1-2
07-08-2014     20:00     Shakhtyor Soligorsk - Zulte Waregem 2-2
07-08-2014     20:00     AIK Solna - FC Astana 0-3
07-08-2014     20:00     Lech Poznań - Stjarnan 0-0
07-08-2014     20:00     Chikhura Sachkhere - Neftçi PFK 2-3
07-08-2014     20:30     CFR Cluj - Dinamo Minsk 0-2
07-08-2014     20:30     Spartak Trnava -     Saint Johnstone 1-1
07-08-2014     20:30     HNK Hajduk Split - Shakhter Karagandy 3-0
07-08-2014     21:00     Atromitos FC  - FK Sarajevo 1-3
07-08-2014     21:00     FC Viktoria Plzeň - Petrolul Ploieşti 1-4
07-08-2014     21:00     Brøndby IF - Club Brugge KV 0-2
07-08-2014     21:15     Asteras Tripolis -    FSV Mainz 05 3-1
07-08-2014     21:30     Olympique Lyon -    Mladá Boleslav 2-1
07-08-2014     21:30     FH Hafnarfjördur - IF Elfsborg 2-1
07-08-2014     21:30     Hull City AFC - AS Trenčín 2-1
07-08-2014     21:30     Torino FC - IF Brommapojkarna 4-0
07-08-2014     21:45     Metalurg Skopje - Omonia 0-1
07-08-2014     21:45     Aberdeen -    Real Sociedad 2-3
07-08-2014     22:00     Rio Ave FC - IFK Göteborg 0-0
07-08-2014     22:05     Zimbru Chisinau -    SV Grödig 0-1
07-08-2014     22:15     HNK Rijeka - Víkingur 4-0

Kardemir Karabükspor (TUR) - Rosenborg BK (NOR)
FK AS Trenčín (SVK) - Hull City AFC (ENG) 0-0
FK Sarajevo (BIH) - Atromitos FC (GRE)
Ruch Chorzów (POL) - Esbjerg fB (DEN) 0-0
Shakhter Karagandy - RNK Split (CRO) 4-2
AC Omonia (CYP) - FK Metalurg Skopje (MKD) 3-0
Real Sociedad de Fútbol (ESP) - Aberdeen FC (SCO)
FC Dinamo Moskva (RUS) - Hapoel Kiryat Shmona FC (ISR) 1-1
Saint Johnstone FC (SCO) - FC Spartak Trnava (SVK)
IF Brommapojkarna (SWE) -Torino FC (ITA) 0-3
FC Astana (KAZ) -AIK Solna (SWE) 1-1
BSC Young Boys (SUI) - Ermis Aradippou FC (CYP)
1. FSV Mainz 05 (GER) - Asteras Tripolis FC (GRE)
PSV Eindhoven (NED) -SKN St Pölten (AUT) 1-0
SV Zulte Waregem (BEL) - FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)
IF Elfsborg (SWE) - FH Hafnarfjördur 4-1
Diósgyőri VTK (HUN) - FC Krasnodar (RUS)
Stjarnan (ISL) - KKS Lech Poznań (POL)
SV Grödig (AUT) - FC Zimbru Chisinau (MDA)
FC Petrolul Ploieşti (ROU) - FC Viktoria Plzeň (CZE)
FK Mladá Boleslav (CZE) - Olympique Lyonnais (FRA) 1-4
FC Zorya Luhansk (UKR) - Molde FK (NOR)
FC Astra (ROU) - FC Slovan Liberec (CZE) 3-0
Víkingur (FRO) - HNK Rijeka (CRO)
FC Dinamo Minsk (BLR) - CFR 1907 Cluj (ROU) 1-0
Neftçi PFK (AZE) -FC Chikhura Sachkhere (GEO) 0-0
IFK Göteborg (SWE) - Rio Ave FC (POR) 0-1
Club Brugge KV (BEL) - Brøndby IF (DEN)
FC Shakhter Karagandy (KAZ) - HNK Hajduk Split (CRO) 4-2

Turul doi preliminar 17 iulie 2014 (turul) şi 24 iulie 2014 (returul)

 

24-07-2014 15:30  Shakhter Karagandy - FK Atlantas 3-0 (in tur 0-0)
24-07-2014 16:30  Hapoel Beer Sheva - RNK Split 0-0 (in tur 1-2)
24-07-2014 18:30  Myllykosken Pallo - FC Dinamo Minsk 0-0 (in tur 0-3)
24-07-2014 19:00  FK Haugesund - FK Sarajevo 1-3 (in tur 1-0)
24-07-2014 19:00  FC Krasnodar - Sillamäe Kalev 5-0 (in tur )
24-07-2014 19:00  AC Omonia - Budućnost Podgorica 0-0 (in tur 2-0)
24-07-2014 19:00  İnter Baku  - IF Elfsborg 0-1 0-2 dupa penalty (in tur 1-0)
24-07-2014 20:00  Esbjerg fB - Kairat Almaty 1-0 (in tur 1-1)
24-07-2014 20:00  Chikhura Sachkhere - Bursaspor 0-0 1-0 dupa penalty (in tur 0-0)
24-07-2014 20:00  AIK Solna - Linfield FC 2-0 (in tur 0-1)
24-07-2014 20:00  Zimbru Chisinau - PFC CSKA Sofia 0-0 (in tur 1-1)
24-07-2014 20:00  FC Shakhtyor Soligorsk - Derry City 5-1 (in tur 1-0)
24-07-2014 20:00  FC Vaduz - Ruch Chorzów 0-0 (in tur 2-3)
24-07-2014 20:00  FC Slovan Liberec - MFK Košice 3-0 (in tur 1-0)
24-07-2014 20:00  Tromsø - Víkingur 1-2 (in tur 0-0)
24-07-2014 20:00  KS Flamurtari - FC Petrolul Ploieşti 1-3 (in tur 0-2)
24-07-2014 20:00  SV Grödig - FK Čukarički 1-2 (in tur 4-0)
24-07-2014 20:00  Lech Poznań - Nõmme Kalju 3-0 (in tur 0-1)
24-07-2014 20:00  IFK Göteborg - Győri ETO FC 0-1 (in tur 3-0)
24-07-2014 20:00  Hapoel Tel-Aviv - FC Astana 1-0 (in tur 0-3)
24-07-2014 20:30  FC Zorya Luhansk - KF Laçi  (in tur 3-0)
24-07-2014 20:30  Spartak Trnava - FC Zestafoni 3-0 (in tur 0-0)
24-07-2014 20:30  FC Groningen - Aberdeen 1-2 (in tur 0-0)
24-07-2014 21:00  Asteras Tripolis FC - RoPS Rovaniemi 4-2 (in tur 1-1)
24-07-2014 21:00  Sligo Rovers FC - Rosenborg BK 1-3 (in tur 2-1)
24-07-2014 21:00  Zawisza Bydgoszcz - SV Zulte Waregem 1-3 (in tur 1-2)
24-07-2014 21:00  FK Vojvodina - AS Trenčín 3-0 (in tur 0-4)
24-07-2014 21:15  HNK Hajduk Split - Dundalk 1-2 (in tur 2-0)
24-07-2014 21:30  FC Koper - Neftçi PFK  (in tur 2-1)
24-07-2014 21:30  NK Široki Brijeg - FK Mladá Boleslav 0-4 (in tur 1-2)
24-07-2014 21:30  FK Jagodina - CFR 1907 Cluj 0-1 (in tur 0-0)
24-07-2014 21:30  Diósgyőri VTK - Litex Lovech 1-2 (in tur 2-0)
24-07-2014 21:30  Ferencváros - HNK Rijeka 1-2 (in tur 0-1)
24-07-2014 21:30  ND Gorika - Molde FK 1-1 (in tur 1-4)
24-07-2014 21:45  Crusaders FC - IF Brommapojkarna 1-1 (in tur 0-4)
24-07-2014 21:45  Saint Johnstone FC - FC Luzern 1-1 2-1 dupa penalty(in tur 1-1)
24-07-2014 22:05  SKN St Pölten - Botev Plovdiv 2-0 (in tur 1-2)
24-07-2014 22:05  FH Hafnarfjördur - FC Neman Grodno 2-0 (in tur 1-1)
24-07-2014 22:05  Stjarnan - Motherwell FC 2-2 3-2 dupa prelungiri(in tur 2-2)


17-07-2014 Kairat Almaty -  Esbjerg fB 1-1
17-07-2014 MFK Košice -  FC Slovan Liberec 0-1
17-07-2014 KF Laçi -  FC Zorya Luhansk 0-3
17-07-2014 Neftçi PFK -  FC Koper 1-2
17-07-2014 18:30 Sillamäe Kalev -  FC Krasnodar
17-07-2014 AS Trenčín -  FK Vojvodina 4-0
17-07-2014 Budućnost Podgorica -  AC Omonia 0-2
17-07-2014 FC Dinamo Minsk - Myllykosken Pallo 3-0
17-07-2014 Ruch Chorzów -  FC Vaduz 3-2
17-07-2014 RoPS Rovaniemi -  Asteras Tripolis FC 1-1
17-07-2014 FC Zestafoni -  Spartak Trnava 0-0
17-07-2014 IF Elfsborg vs  İnter Baku 0-1
17-07-2014 Nõmme Kalju -  Lech Poznań 1-0
17-07-2014 FK Atlantas -  Shakhter Karagandy 0-0
17-07-2014 FC Petrolul Ploieşti -  KS Flamurtari 2-0
17-07-2014 Botev Plovdiv -  SKN St Pölten 2-1
17-07-2014 Rosenborg BK -  Sligo Rovers FC 1-2
17-07-2014 FC Neman Grodno -  FH Hafnarfjördur 1-1
17-07-2014 FK Mladá Boleslav -  NK Široki Brijeg 2-1
17-07-2014 IF Brommapojkarna -  Crusaders FC 4-0
17-07-2014 CFR 1907 Cluj vs  - Jagodina 0-0
17-07-2014 FC Luzern -  Saint Johnstone FC 1-1
17-07-2014 PFC CSKA Sofia -  Zimbru Chisinau 1-1
17-07-2014 Víkingur -  Tromsø 0-0
17-07-2014 SV Zulte Waregem - Zawisza Bydgoszcz 2-1
17-07-2014 Bursaspor -  Chikhura Sachkhere 0-0
17-07-2014 Metalurg Skopje -  FK Željezničar 0-0
17-07-2014 HNK Rijeka -  Ferencváros 1-0
17-07-2014 Molde FK -  ND Gorika 4-1
17-07-2014 Linfield FC -  AIK Solna 1-0
17-07-2014 Aberdeen -  FC Groningen 0-0
17-07-2014 Derry City -  FC Shakhtyor Soligorsk 0-1
17-07-2014 Motherwell FC -  Stjarnan 2-2
17-07-2014 Győri ETO FC -  IFK Göteborg 0-3
17-07-2014 Dundalk -  HNK Hajduk Split 0-2
17-07-2014 FC Astana -  Hapoel Tel-Aviv 3-0
17-07-2014 Litex Lovech -  Diósgyőri VTK 0-2
17-07-2014 RNK Split -  Hapoel Beer Sheva 2-1
17-07-2014 FK Sarajevo -  FK Haugesund 0-1
17-07-2014 FK Čukarički -  SV Grödig 0-4

 

Programul competitional Europa League 2013-2014

 

Finala Europa League

FC Sevilla - Benfica 4-2

 

Semifinalele Europa League

Juventus - Benfica 0-0 (in tur 1-2)
Valencia CF- FC Sevilla 3-1 (in tur 0-2)

 

Meciurile din sferturile Europa League

Benfica - AZ Alkmaar 2-0 (in tur 1-0)
Juventus - Olympique Lyon 2-1(in tur 1-0)
Valencia CF - FC Basel 5-0 (in tur 0-3)
Sevilla FC - FC Porto 4-1 (in tur 0-1)

 

Meciurile din optimile Europa League

Rezultate inregistrate in optimile de finala ale Europa League

Anji Makhachkala - AZ Alkmaar 0-0 (in tur 0-1 )
Valencia CF - Ludogorets Razgrad 1-0 (in tur 3-0 )
Viktoria Plzeň - Olympique Lyon 2-1 (in tur 1-4 )
Benfica - Tottenham Hotspur 2-2 (in tur 3-1)
Fiorentina - Juventus 0-1 (in tur 1-1)
FC Salzburg - FC Basel  1-2 (in tur 0-0 )
Real Betis - Sevilla FC 3-6 (in tur 2-0)
Napoli - FC Porto 2-2 (in tur 0-1)

 

Meciurile din 16-imile Europa League

Rezultate meciuri europa league - echipele bolduite s-au calificat mai departe

Rubin Kazan - Real Betis 0-2 (in tur 1-1)
Napoli - Swansea City 3-1 (in tur 0-0)
Sevilla FC - NK Maribor 2-1 (in tur 2-2)
Shakhtar Donetsk - Viktoria Plzeň 1-2 (in tur 1-1)
Ludogorets Razgrad - Lazio 3-3 (in tur 1-0)
FC Salzburg - Ajax 3-1 (in tur 3-0)
FC Basel - Maccabi Tel-Aviv 3-0 (in tur 0-0)
Eintracht Frankfurt - FC Porto 3-3 (in tur 2-2)
KRC Genk - Anji Makhachkala 0-2 (in tur 0-0)
Benfica - PAOK Salonic 3-0 (in tur 1-0)
Valencia CF - Dynamo Kyiv 0-0 (in tur 2-0)
Trabzonspor AŞ - Juventus 0-2 (in tur 0-2)
Fiorentina - Esbjerg fB 1-1 (in tur 3-1)
Olympique Lyon - Chornomorets Odesa 1-0 (in tur 0-0)
Tottenham Hotspur - Dnipro 3-1 (in tur 0-1)
AZ Alkmaar - Slovan Liberec 1-1 (in tur 1-0)

Iata si rezultatele tragerii al sorti a grupelor Europa League 2013 -2014 unde s-a calificat si Pandurii Tg Jiu. Aceasta a cazut in Grupa E cu Fiorentina, Dnipro si Pacos Ferreira

Grupa A - Valencia, Swansea, Kuban, St. Gallen

Grupa B - PSV, Dinamo Zagreb, Chernomorets, Ludogorets,

Grupa C - Standard Liege, Salzburg, Elfsborg, Esbjerg,

Grupa D - Rubin, Wigan, Maribor, Zulte,

Grupa E - Fiorentina, Dnipro, Pacos Ferreira, Pandurii

Grupa F - Bordeaux, Apoel, Eintracht Frankfurt, Maccabi Tel-Aviv

Grupa G - Dynamo Kiev, Genk, Rapid Viena, Thun

Grupa H - Sevilla, Freiburg, Estoril, Liberec

Grupa I - Lyon, Betis, Guimaraes, Rijeka

Grupa J - Lazio, Trabzonspor, Legia, Apollon

Grupa K - Tottenham, Anji, Sheriff, Tromso

Grupa L - AZ, PAOK, Maccabi Haifa, Shaktar Karagandy

 

Play-Off 22 august (turul) 29 august (returul)

 

Daca vreti sa vedeti grupa Stelei din Champions League de anul asta - e norocoasa Steaua si la aceasta tragere

Petrolul Ploieşti - Swansea City 2-1 (in tur 5-1)
SC Braga - Pandurii Târgu Jiu 0-2 dupa prelungiri   (in tur 1-0)
Astra Giurgiu - Maccabi Haifa 1-1 ( in tur 0-2) 
Rubin Kazan - Molde FK  3-0 (in tur 2-0) 
Trabzonspor -  FK Kukesi 3-1 (in tur 2-0)
Saint-Étienne - Esbjerg 0-1 (in tur 3-4)
Fiorentina - Grasshopper 0-1  (in tur 2-1)
Slovan Liberec - Udinese 1-1  (in tur 3-1)
Tottenham - Dinamo Tbilisi 3-0  (in tur 5-0)
FC Pasching - Estoril Praia 1-2  (in tur 0-2)
FC Dnipro - Nõmme Kalju 2-0  (in tur 3-1)
FC Thun - Partizan 3-0  (in tur 0-1)
Nordsjælland - Elfsborg 0-1 (in tur 1-1) 
FC Sevilla - Slask -  (in tur )
Zalgiris - Salsburg 0-2  (in tur 0-5)
Eintracht Frankfurt - Qarabag 2-1 (in tur 2-0)
Standard Liege - FC Minsk 3-1 (in tur 2-0)
Real Betis - Jablonec 6-0  (in tur 2-1)
Stuttgart - Rijeka 2-2 (in tur 1-2) 
Skënderbeu - Chornomorets Odesa 1-1 dupa prelungiri  (in tur 0-1)
Paok Salonik - Maccabi Tel-Aviv -  (in tur )
Spartak Moscova - ST Gallen 2-4 (in tur 1-1) 
Feyenoord - Kuban Krasnodar 1-2  (in tur 0-1)
Apoel FC - SV Zulte Warengem 1-2  (in tur 1-1)
FC Dila Gori - Rapid Viena 0-3 (in tur 0-1)
Beşiktaş - Tromsø IL 2-0  (in tur 1-2)
Nice - Apollon Limassol 1-0 (in tur 0-2)
Dinamo Kiev - FC Aktobe 5-1 (in tur 3-2) 
AZ Alkmaar - Atromitos FC -  (in tur 3-1)
KRC Genk - FH Hafnarfjördur 5-2 (in tur 2-0)
FC Sheriff - Vojvodina 2-1  (in tur 1-1)

Turul trei preliminar 1 august (turul) şi 8 august (returul)

Žilina - HNK Rijeka 1-1 (in tur 1-2 )
FC Dila Gori - Hajduk Split 1-0 (in tur 1-0 )
Rubin Kazan - Randers 2-0 (in tur 2-1 )
Astra Giurgiu - AS Trenčín 2-2  (in tur 3-1)
Metalurh Donetsk - FK Kukësi  1-0 (in tur 0-2 )
Maccabi Haifa - Ventspils 3-0 (in tur 0-0 )
Hapoel Ramat Gan - GD Estoril-Praia 0-1 (in tur 0-0)
Hapoel - Pandurii Tg Jiu 1-2 (in tur 1-1)
Gefle - Qarabağ  0-2 (in tur 1-2)
FC Kuban Krasnodar - Motherwell FC 1-0 (in tur 2-0)
Milsami - Saint-Étienne  0-3 (in tur 0-3)
Lech Poznań - Žalgiris 2-1 (in tur 0-1 )
FC Differdange - Tromsø IL 4-4 (in tur 0-1 )
Bursaspor - FK Vojvodina  0-3 (in tur 2-2 )
Thun -  BK Häcken  1-0 (in tur 2-1)
FC Zürich - Slovan Liberec  1-2 (in tur 1-2)
Malmö FF - Swansea City FC  0-0 (in tur 0-4)
Vitesse - Petrolul Ploieşti  1-2 (in tur 1-1)
Strømsgodset - FK Jablonec  1-3 (in tur 1-2)
Trabzonspor - Dinamo Minsk  0-0 (in tur 1-0)
VfB Stuttgart - Botev Plovdiv  0-0 (in tur 1-1)
Rapid Wien - Asteras Tripolis  3-1 (in tur 1-1)
Standard - Skoda Xanti  2-1 (in tur 2-1)
Steaua Rosie Belgrad - Chornomorets  0-0 (in tur 1-3)
Mladost Podgorica - Sevilla FC  1-6 (in tur 0-3)
Club Brugge - Śląsk Wrocław 3-3 (in tur 0-1)
Udinese Calcio - Široki Brijeg 4-0 (in tur 3-1)
Saint Johnstone - FC Minsk 2-4 (in tur 1-0)
Breidablik - FC Aktobe 2-2 (in tur 0-1)

 

Turul doi preliminar 19 iulie (turul) şi 26 iulie (returul)


Milsami Orhei - Shakhtyor Soligorsk 4-2 (in tur 1-1)
FC Rubin Kazan - FK Jagodina 1-0 (in tur 3-2)
FK AS Trenčín - IFK Göteborg 2-1(in tur 0-0)
FC Minsk - Valletta 2-0 (in tur 1-1)
MŠK Žilina - Olimpija Ljubljana 2-0 (in tur 1-3)
Rudar Pljevlja - WKS Śląsk Wrocław 2-2 (in tur 0-4)
GKS Piast Gliwice - Qarabağ 3-4 (in tur 1-2)
FK Turnovo - HNK Hajduk Split 1-1 (in tur 1-2)
Jeunesse Esch - Ventspils 1-4 (in tur 0-1)
Chikhura Sachkhere - FC Thun 1-3 (in tur 0-2)
Aktobe - IL Hødd 2-0 (in tur 0-1)
FC Pyunik - Žalgiris 1-1 (in tur 0-2)
İnter Bakı - Tromso IL 1-0 (in tur 0-2)
Khazar Lankaran - Maccabi Haifa FC 0-8 (in tur 0-2)
SK Sturm Graz - Breidablik 0-1 (in tur 0-0)
Gefle IF - Anorthosis Famagusta 4-0 (in tur 0-3)
Hapoel Tel-Aviv FC - Beroe Stara Zagora 2-2 (in tur 4-1)
BK Häcken - AC Sparta Praha 1-0 (in tur 2-2)
AC Omonia - Astra Giurgiu 1-2 (in tur 1-1)
Pandurii Târgu Jiu - Levadia Tallinn 4-0 (in tur 0-0)
FC Slovan Liberec - Skonto 1-0 (in tur 1-2)
Dacia Chisinau - Chornomorets Odesa 2-1 (in tur 0-2)
Botev Plovdiv - HŠK Zrinjski 2-0 (in tur 1-1)
FK Senica - Mladost Podgorica 0-1 (in tur )
FC Utrecht - Differdange 3-3 (in tur 1-2)
Víkingur - Petrolul Ploieşti 0-4 (in tur 0-3)
Lokomotiva Zagreb - Dinamo Minsk 2-3 (in tur 1-2)
Prestatyn Town - HNK Rijeka 0-3 (in tur 0-5)
Aalborg BK - FC Dila Gori 0-0 (in tur 0-3)
Debreceni VSC - Strømsgodset IF 0-3 (in tur 2-2)
Standard Liège - KR Reykjavík 3-1 (in tur 3-1)
IBV - Steaua Rosie Belgrad 0-0 (in tur 0-2)
Honvéd Budapest - Vojvodina 1-3 (in tur 0-2)
NK Široki Brijeg - Irtysh Pavlodar 2-0 (in tur 2-3)
Saint Johnstone - Rosenborg 1-1 (in tur 1-0)
Derry City FC - Trabzonspor AŞ 0-3 (in tur 2-4)
Hibernian FC - Malmö 0-7 (in tur 0-2)
Linfield - Skoda Xanti 1-2 (in tur 1-0)
Lech Poznań - FC Honka Espoo 2-1 (in tur 3-1)
FK Sarajevo - FK Kukësi  0-0 (in tur 2-3)

 

Programul competitional Europa League 2012-2013

europa-league-2012

Primul tur preliminar 5 iulie (turul) 12 iulie (returul)
Al doilea tur preliminar 19 iulie (turul) 26 iulie (returul)
Al treilea tur preliminar 2 august (turul) 9 august (returul)
Play Offs 23 august (turul) 30 august (returul)
Grupele UEFA Leagues
Sasespre - zecimi 16 februarie (turul) 21 februarie (retur)
Optimi 7 martie (tur) 14 martie (retur)
Sferturi 4 aprilie (tur) 11 aprilie (retur)
Semifinale  25 aprilir (tur) 2 mai (retur)
Finala Europa League 2013 - AMSTERDAM ARENA

Finala Europa League

Chelsea - Benfica 2-1

Semifinalele Europa League

Chelsea - Basel 3-1 (in tur 2-1)
Benfica - Fenerbahce 3-1 (in tur 0-1)

Meciurile din sferturile Europa League

 

Chelsea - Rubin Kazan 2-3 (in tur 3-1)
Newcastle - Benfica 1-1(in tur 1-3)
Basel - Tottenham 6-3 dupa penaltiuri 2-2 (in tur 2-2)
Lazio - Fenerbahce 1-1 (in tur 0-2)

Meciurile din optimile Europa League

 

Rezultate inregistrate in optimile de finala ale Europa League

Fenerbahçe - Viktoria  Plzeň 1-1 ( in tur 1-0)
Bordeaux - Benfica 2-3 ( in tur 0-1)
Internationale - Tottenham 4-1 ( in tur 0-3)
Chelsea - Steaua 3-1 ( in tur 0-1)
Zenit - Basel 1-0 ( in tur 0-2)
Rubin Kazan - Levante 2-0  (in tur 0-0)
Lazio - Stuttgart 3-1 (in tur 2-0)
Newcastle - Anzhi  1-0 (in tur 0-0)

 

Meciurile din 16-imile Europa League

Rezultate meciuri europa league - echipele bolduite s-au calificat mai departe

21.02 19:00 Rubin Kazan - Atletico Madrid 0-1 (in tur 2-0 )
21.02 20:00 CFR Cluj - Internazionale 0-3 (in tur 0-2 )
21.02 20:00 Olympique Lyon - Tottenham Hotspur 1-1 (in tur 1-2 )
21.02 20:00 Metalist Kharkov - Newcastle United 0-1 (in tur 0-0 )
21.02 20:00 KRC Genk - VfB Stuttgart 0-2 (in tur 1-1 )
21.02 20:00 Dnipro - FC Basel 1-1 (in tur 0-2 )
21.02 20:00 Lazio - Mönchengladbach 2-0 (in tur 3-3 )
21.02 22:05 Olympiacos FC - Levante UD 0-1 (in tur 0-3 )
21.02 22:05 Liverpool - Zenit St. Petersburg 3-1 (in tur 0-2 )
21.02 22:05 Girondins Bordeaux - Dynamo Kyiv 1-0 (in tur 1-1)
21.02 22:05 Benfica - Bayer Leverkusen 2-1 (in tur 1-0 )
21.02 22:05 Steaua Bucureşti - AFC Ajax 2-0 4-2 dupa penalty (in tur 0-2 )
21.02 22:05 Hannover 96 - Anzhi Makhachkala 1-1 (in tur 1-3 )
21.02 22:05 Chelsea - Sparta Praha 1-1 (in tur 1-0 )
21.02 22:05 Fenerbahçe - BATE Borisov 1-0  (in tur 0-0 )
21.02 22:05 Viktoria Plzeň - Napoli 2-0 (in tur 3-0 )

 

Meciurile din grupele Europa League

 

Gr Clasament Programul meciurilor

G

R

U

P

A

 

A

clasament-grupa-a-europa

Young Boys vs. Liverpool 3-5
Udinese vs. Anzhi Makhachkala 1-2

Anzhi Makhachkala vs. Young Boys 2-0
Liverpool vs. Udinese 2-3

Liverpool vs. Anzhi Makhachkala 1-0
Young Boys vs. Udinese 3-1

Anzhi Makhachkala vs. Liverpool 1-0
Udinese vs. Young Boys 2-3

Liverpool vs. Young Boys 2-2
Anzhi Makhachkala vs. Udinese 2-0

Young Boys vs. Anzhi Makhachkala 3-1
Udinese vs. Liverpool 0-1

G

R

U

P

A

 

B

clasament-grupa-b-europa

Hapoel Tel Aviv vs. At. Madrid 0-3
Plzen vs. Academica 3-1

Academica vs. Hapoel Tel Aviv 1-1
At. Madrid vs. Plzen 1-0

At. Madrid vs. Academica 2-1
Hapoel Tel Aviv vs. Plzen 1-2

Academica vs. At. Madrid 2-0
Plzen vs. Hapoel Tel Aviv 4-0

At. Madrid vs. Hapoel Tel Aviv 1-0
Academica vs. Plzen 1-1

Hapoel Tel Aviv vs. Academica 2-0
Plzen vs. At. Madrid 1-0

G

R

U

P

A

 

C

clasament-grupa-c-europa

AEL Limassol vs. M'gladbach 0-0
Fenerbahce vs. Marseille 2-2

Marseille vs. AEL Limassol 5-1
M'gladbach vs. Fenerbahce 2-4

M'gladbach vs. Marseille 2-0
AEL Limassol vs. Fenerbahce 0-1

Marseille vs. M'gladbach 2-2
Fenerbahce vs. AEL Limassol 2-0

M'gladbach vs. AEL Limassol 2-0
Marseille vs. Fenerbahce 0-1

AEL Limassol vs. Marseille 3-0
Fenerbahce vs. M'gladbach 0-3

G

R

U

P

A

 

D

clasament-grupa-d-europa

Maritimo vs. Newcastle 0-0
Bordeaux vs. Club Brugge 4-0

Club Brugge vs. Maritimo 2-0
Newcastle vs. Bordeaux 3-0

Newcastle vs. Club Brugge 1-0
Maritimo vs. Bordeaux 1-1

Club Brugge vs. Newcastle 2-2
Bordeaux vs. Maritimo 1-0

Newcastle vs. Maritimo 1-1
Club Brugge vs. Bordeaux 1-2

Maritimo vs. Club Brugge 2-1
Bordeaux vs. Newcastle 2-0

G

R

U

P

A

 

E

clasament-grupa-e-europa

Stuttgart vs. Steaua 2-2
FC  Copenhaga vs. Molde 2-1

Molde vs. Stuttgart 2-0
Steaua vs. Copenhaga 1-0

Steaua vs. Molde 2-0
Stuttgart vs. Copenhaga 0-0

Molde vs. Steaua 1-2
Copenhaga vs. Stuttgart 0-2

Molde vs. Copenhaga 1-2
Steaua vs. Stuttgart 1-5

Stuttgart vs. Molde 0-1
Copenhaga vs. Steaua 1-1

G

R

U

P

A

 

F

clasament-grupa-f-europa

Dnipro vs. PSV 2-0
Napoli vs. AIK 4-0

AIK vs. Dnipro 2-3
PSV vs. Napoli 3-0

PSV vs. AIK 1-1
Dnipro vs. Napoli 3-1

AIK vs. PSV 1-0
Napoli vs. Dnipro 4-2

PSV vs. Dnipro 1-2
AIK vs. Napoli 1-2

Dnipro vs. AIK 4-0
Napoli vs. PSV 1-3

G

R

U

P

A

 

G

clasament-grupa-g-europa

Genk vs. Videoton 3-0
Sporting vs. Basel 0-0

Basel vs. Genk 2-2
Videoton vs. Sporting 3-0

Videoton vs. Basel 2-1
Genk vs. Sporting 2-1

Basel vs. Videoton 1-0
Sporting vs. Genk 1-1

Videoton vs. Genk 0-1
Basel vs. Sporting 3-0

Genk vs. Basel 0-0
Sporting vs. Videoton 2-1 

G

R

U

P

A

 

H

clasament-grupa-h-europa

Inter vs. Rubin Kazan 2-2
Partizan vs. Neftchi Baku 0-0

Neftchi Baku vs. Inter 1-3
Rubin Kazan vs. Partizan 2-0

Rubin Kazan vs. Neftchi Baku 1-0
Inter vs. Partizan 1-0

Neftchi Baku vs. Rubin Kazan 0-1
Partizan vs. Inter 1-3

Neftchi Baku vs. Partizan 1-1
Rubin Kazan vs. Inter 3-0

Inter vs. Neftchi Baku 2-2
Partizan vs. Rubin Kazan 1-1

G

R

U

P

A

 

I

clasament-grupa-i-europa

Lyon vs. Sparta Praga 2-1
At. Bilbao vs. Kiryat Shmone 1-1

Kiryat Shmone vs. Lyon 3-4
Sparta Praga vs. At. Bilbao 3-1

Sparta Praga vs. Kiryat Shmone 3-1
Lyon vs. At. Bilbao 2-1

Kiryat Shmone vs. Sparta Praga 1-1
At. Bilbao vs. Lyon 2-3

Sparta Praga vs. Lyon 1-1
Kiryat Shmone vs. At. Bilbao

Lyon vs. Kiryat Shmone 2-0
At. Bilbao vs. Sparta Praga 0-0

G

R

U

P

A

 

J

clasament-grupa-j-europa

Maribor vs. Panathinaikos 3-0
Tottenham vs. Lazio 0-0

Lazio vs. Maribor 1-0
Panathinaikos vs. Tottenham 1-1

Panathinaikos vs. Lazio 1-1
Maribor vs. Tottenham 1-1

Lazio vs. Panathinaikos 3-0
Tottenham vs. Maribor 3-1

Panathinaikos vs. Maribor 1-0
Lazio vs. Tottenham 0-0

Maribor vs. Lazio 1-4
Tottenham vs. Panathinaikos 3-1 

G

R

U

P

A

 

K

clasament-grupa-k-europa

Rapid Viena vs. Rosenborg 1-2
Leverkusen vs. Metalist Kharkiv 0-0

Metalist Kharkiv vs. Rapid Viena 2-0
Rosenborg vs. Leverkusen 0-1

Rosenborg vs. Metalist Kharkiv 1-2
Rapid Viena vs. Leverkusen 0-4

Metalist Kharkiv vs. Rosenborg 3-1
Leverkusen vs. Rapid Viena 3-0

Metalist Kharkiv vs. Leverkusen 2-0
Rosenborg vs. Rapid Viena 3-2

Rapid Viena vs. Metalist Kharkiv 1-0
Leverkusen vs. Rosenborg 1-0 

G

R

U

P

A

 

L

clasament-grupa-l-europa

Levante vs. Helsingborg 1-0
Twente vs. Hannover 2-2

Hannover vs. Levante 2-1
Helsingborg vs. Twente 2-2

Helsingborg vs. Hannover 1-2
Levante vs. Twente 3-0

Hannover vs. Helsingborg 3-2
Twente vs. Levante 0-0

Helsingborg vs. Levante 1-3
Hannover vs. Twente 0-0

Levante vs. Hannover 2-2
Twente vs. Helsingborg 1-3


Posts: 291
13/09 21:45 FC Porto vs. Shakhtar Donetsk
13/09 21:45 Apoel Nicosia vs. FC Zenit

28/09 18:00 FC Zenit vs. FC Porto
28/09 21:45 Shakhtar Donetsk vs. Apoel Nicosia

19/10 21:45 Shakhtar Donetsk vs. FC Zenit
19/10 21:45 FC Porto vs. Apoel Nicosia

01/11 18:00 FC Zenit vs. Shakhtar Donetsk
01/11 21:45 Apoel Nicosia vs. FC Porto

23/11 18:00 FC Zenit vs. Apoel Nicosia
23/11 21:45 Shakhtar Donetsk vs. FC Porto

06/12 21:45 FC Porto vs. FC Zenit
06/12 21:45 Apoel Nicosia vs. Shakhtar Donetsk

sus

Play-Off 23 august (turul) 30 august (returul)

 

FC Dinamo Moskva - VfB Stuttgart 1-1 (in tur 0-2 )
Dila - CS Marítimo 0-2 (in tur 0-1)
Dnipro Dnipropetrovsk - FC Slovan Liberec 4-2 (in tur 2-2)
PSV Eindhoven - FK Zeta 9-0 (in tur 5-0)
HJK Helsinki - Athletic Club 3-3 (in tur 0-6)
Heerenveen - Molde FK 1-2  (in tur 0-2)
APOEL FC - Neftçi PFK 1-3 (in tur 1-1)
Rosenborg - Legia Warszawa 2-1 (in tur 1-1)
CSKA Moskva - AIK Solna 0-2 (in tur 1-0)
Hapoel Tel-Aviv - Dudelange 4-0 (in tur 3-1)
Sparta Praha - Feyenoord 2-0 (in tur 2-2)
Steaua Bucureşti - FK Ekranas 3-0 (in tur 2-0)
Young Boys - FC Midtjylland 0-2 (in tur 3-0)
FC Metalist Kharkov - Dinamo Bucureşti 2-1 (in tur 2-0)
KRC Genk - FC Luzern 2-0 (in tur 1-2)
Viktoria Plzeň - Lokeren OV 1-0  (in tur 1-2 )
Videoton FC - Trabzonspor 1-0 dupa prelungiri (in tur 0-0)
Olympique Marseille - FC Sheriff  0-0 (in tur 2-1)
Club Brugge - Debreceni VSC 4-1 (in tur 3-0)
Girondins Bordeaux - Steaua Rosie 3-2 (in tur 0-0)
FK Partizan - Tromsø IL 1-0 (in tur 2-3)
SK Rapid Wien - PAOK FC 3-0 (in tur 1-2)
Hannover 96 - Śląsk Wrocław 5-1 (in tur 5-3)
Levante UD - Motherwell FC 1-0  (in tur 2-0)
Internazionale Milano - FC Vaslui 2-2 (in tur 2-0 )
AZ Alkmaar - Anzhi Makhachkala 0-5 (in tur 0-1)
Newcastle United - Atromitos FC 1-0 (in tur 1-1)
Lazio - Mura 05 3-1 (in tur 2-0)
FC Twente - Bursaspor 4-1 dupa prelungiri (in tur 1-3)
Liverpool FC - Heart of Midlothian 1-1 (in tur 1-0)
Sporting Club - AC Horsens  5-0 (in tur 1-1)

sus

 

Turul trei preliminar 2 august (turul) şi 9 august (returul)

 

 Rapid -Heerenveen 1-0  (in tur 0-4)
 Spartak Trnava -Steaua Bucuresti 0-3 (in tur 1-0)
 Belupo - Athletic Club 2-1 (in tur 1-3)
 Vitesse -Anzhi Makhachkala 0-2 (in tur 0-2)
 CS Marítimo -Asteras Tripolis 0-0 (in tur 1-1)
 Viktoria Plzeň -Ruch Chorzów 5-0 (in tur 2-0)
 IF Elfsborg - AC Horsens 2-3 (in tur 1-1)
 Aalesunds FK - APOEL FC 0-1 (in tur 1-2)
 Internationale -Hajduk Split 0-2 (in tur 3-0)
 Rapid Viena  - FK Vojvodina 2-0 (in tur 1-2)
 FC Aktobe - KRC Genk 1-2 (in tur 1-2)
 Metalurh Donetsk -Tromsø IL 0-1 (in tur 1-1)
 Mladá Boleslav -Twente 0-2 (in tur 0-2)
 PAOK Salonic - Bnei Yehuda 4-1  (in tur 2-0)
 Anorthosis  -FC Dila Gori 0-0 (in tur 1-0)
 KAA Gent -Videoton 0-3 (in tur 0-1)
 Lech Poznań - AIK Solna 1-0 (in tur 0-3)
 Olympique Marseille - Eskişehirspor 3-0 (in tur 1-1)
 Omonia Nicosia -Steaua Rosie 0-1 dupa prelungiri (in tur 0-0)
 FK Zeta -FK Sarajevo 1-0 (in tur 1-2)
 Sparta Praha -VfB Admira Wacker 2-2 (in tur 2-0)
 Young Boys -Kalmar FF  3-0 (in tur 0-1)
 Dinamo Moskva -Dundee United 5-0 (in tur 2-2)
 ND Mura 05 - Arsenal Kyiv 0-2 (in tur 0-3)
 Bursaspor - KuPS Kuopio 6-0 (in tur 0-1)
 Liverpool- FC Gomel FC 3-0 (in tur 1-0)
 Legia Warszawa - SV Ried 3-1 (in tur  1-2)
 Hannover 96  - Saint Patrick's 2-0 (in tur 3-0)
 Rosenborg -  Servette FC 0-0 (in tur 1-1)

sus

 

Turul doi preliminar 19 iulie (turul) şi 26 iulie (returul)

 

Shirak - Bnei Yehuda 0-1 (0-2 in tur)
Dila Gori - Aarhus 3-1 (2-1 in tur)
Ordabasy - Rosenborg 1-2 (2-2 in tur)
Gandzasar - Servette 1-3 (0-2 in tur)
Skopje - Ruch Chorzow 0-3 (1-3 in tur)
Celik Niksici - Metalurg Donetk 2-4 (0-7 in tur)
KuPS - Maccabi Netanya 0-1 (2-1 in tur)
Aktobe - Milsami Orhei 3-0 (2-4 in tur)
FC Gomel - Renova 0-1 (2-0 in tur)
Inter Turku - Twente 0-5 (1-1 in tur)
Elfsborg - Dacia Chisinau 2-0 (0-1 in tur)
Suduva - Vojvodina 0-4 (1-1 in tur)
Honved - Anji 0-4 (0-1 in tur)
MyPa - RAPID 0-2 (1-3 in tur)
Aalesund - Tirana 5-0 (1-1 in tur)
Anorthosis - Levadia Tallinn 3-0 (3-1 in tur)
TSKA Sofia - Mura 1-1 (0-0 in tur)
Kalmar - Osijek 3-0 (3-1 in tur)
SV Ried - Sahtior Soligorsk 0-0 (1-1 in tur)
Gent - Differdange 3-2 (1-0 in tur)
Senica - APOEL 0-1 (0-2 in tur)
Asteras - Inter Baku 1-1 (1-1 in tur)
Tromso - Olimpija Ljubljana 1-0 (0-0 in tur)
Zimbru Chisinau - Young Boys 1-0 (0-1 in tur)
Lech Poznan - Lankaran 1-0 (1-1 in tur)
Plzen - Metalurgi Rustavi 2-0 (3-1 in tur)
Sligo Rovers - Spartak Trnava 1-1 (1-3 in tur)
Vitesse - Lokomotiv Plovdiv 3-1 (4-4 in tur)
Zeta - JJK 1-0 (2-3 in tur)
Steaua Rosie - Naftan 3-3 (4-3 in tur)
Legia Varsovia - Liepajas 5-1 (2-2 in tur)
Skonto Riga - Hajduk Split 1-0 (0-2 in tur)
Videoton - Slovan 0-0 (1-1 in tur)
Portadown - Slaven Belupo 2-4 (0-6 in tur)
St.Johnstone - Eskisehirspor 1-1 (0-2 in tur)
St.Patrick's - Siroki Brijeg 2-1 (1-1 in tur)
Sarajevo - Levski Sofia 3-1 (0-1 in tur)
Admira - Zalgiris Vilnius 5-1 (1-1 in tur)
Hafnarfjordur - AIK Stockholm 0-1 (1-1 in tur)
Akureyri - Mlada Boleslav 0-1 (0-3 in tur)

sus

 

 Primul tur preliminar 5 iulie (turul) 12 iulie (returul)

 

FC Gomel (Belarus) - Vikingur (Insulele Feroe) 4-0 (în tur 6-0)
Inter Baku (Azerbaidjan) - JK Trans Narva (Estonia) 2-0 (în tur 5-0)
FK Senica (Slovacia) - MTK Budapesta (Ungaria) 2-1 (în tur 1-1)
FC Aktobe (Kazahstan) - Torpedo Kutaisi (Georgia) 1-0 (în tur 1-1)
FK Celik Niksici (Muntenegru) - FK Boraci Banja Luka (Bosnia-Herţegovina) 1-1 (în tur 2-2)
NK Mura (Slovenia) - Baku FK (Aazerbaidjan) 2-0 (în tur 0-0)
AC Libertas (San Marino) - FK Renova (Macedonia) 0-4 (în tur 0-4)
NK Osijek (Croaţia) - FC Santa Coloma (Andorra) 3-1 (în tur 1-0)
FC Ordabasi Şimkent (Kazahstan) - FK Jagodina (Serbia) 0-0 (în tur 1-0)
NSI Runavik (Insulele Feroe) - FC Differdange 03 (Luxemburg) 0-3 (în tur 0-3)
Rosenborg Trondheim (Norvegia) - Crusaders FC (Irlanda de Nord) 1-0 (în tur 3-0)
Myllykosken Pallo-47 (Finlanda) - Cefn Druids (Ţara Galilor) 5-0 (în tur 0-0)
FC Siauliai (Lituania) - Levadia Tallinn (Estonia) 2-1 (în tur 0-1)
Thor Akureyri (Islanda) - Bohemian FC (Irlanda) 5-1 (în tur 0-0)
Hibernians FC (Malta) - FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) 4-4 (în tur 2-5)
UE Santa Coloma (Andorra) - Twente Enschede (Olanda) 0-3 (în tur 0-6)
FC Şirak (Armenia) - FK Rudar Pljevlja (Muntenegru) 1-1 (în tur 1-0)
Honved Budapesta (Ungaria) - KS Flamurtari (Albania) 2-0 (în tur 1-0)
NK Celje (Slovenia) - Dacia Chişinău (Moldova) 0-1 (în tur 0-1)
FC Daugava Daugavpils (Letonia) - FK Suduva (Lituania) 2-3 (în tur 1-0)
Llanelli AFC (Ţara Galilor) -  KuPS Kuopio (Finlanda) 1-1 (în tur 1-2)
Kalmar FF (Suedia) - Cliftonville (Irlande de Nord) 4-0 (în tur 0-1)
FC USV Eschen-Mauren (Liechtenstein) - FH Hafnarfjordur (Islanda) 0-1 (în tur 1-2)
Zetisu Taldikorgan (Kazahstan) - Lech Poznan (Polonia) 1-1 (în tur 0-2)
FK Metalurg Skopje (Macedonia) - Birkirkara FC (Malta) 0-0 (în tur 2-2)
FK Zeta (Muntenegru) - FC Piunik (Armenia) 1-2 (în tur 3-0)
FC Metalurgi Rustavi (Georgia) - KS Teuta (Albania) 6-1 (în tur 3-0)
AS Jeunesse Esch (Luxemburg) - NK Olimpija Ljubljana (Slovenia) 0-3 (în tur 0-3)
FC Gandzasar Kapan (Armenia) - EB/Streymur (Insulele Feroe) 2-0 (în tur 1-3)
IBV Vestmannaeyjar (Islanda) - Saint Patrick (Irlanda) 2-1 (în tur 0-1)
SK Liepajas Metalurgs (Letonia) - SP La Fiorita (San Marino) 4-0 (în tur 2-0)
Stabaek (Norvegia) - JJK Jyvaskyla (Finlanda) 3-2 (în tur 0-2)
Zimbru Chişinău (Moldova) - Bangor City (Ţara Galilor) 2-1 (în tur 0-0).

sus

 

Portalul Iasi 365 va ofera programele complete ale urmatoarelor campionate europene:

programul liga 1
programul Bundesliga - etape campionatul Germaniei
programul Primera Division - etape campionatul Spaniei
programul Premier League - etape campionatul Angliei
programul Ligue 1 - etape campionatul Frantei
programul Eredivisie - etape campionatul Olandei
programul Jubiler League - etape campionatul Belgiei
programul Liga Bwin etape campionatul Portugaliei
programul  Serie A  - etape campionatul Italiei

Plus o multime de informatii despre fotbalul intern si international, clasamente  si biletul zilei la pariuri