Program Teatrul Luceafarul Iasi

Programul  Teatrului "Luceafarul" Iasi

 

 

 

Agentia Teatrala

 

Adresa: Str Grigore Ureche nr. 5
       Tel: 0232-212.662, 0232-256.022, 0332-407.218, 0332-407.219 
E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.

 

 

 

 

Program saptamana 3 martie - 8 martie 2015

Marti 3 martie

pestisorul de aur

Pestisorul de aur

Marti, 3 martie, ora 9:45

Regia şi scenografia: Constantin Brehnescu

Interpretează: Doina Iarcuczewicz, Liviu Smântânică

sarea n bucate

Povestea unui om lenes

Marti, 3 martie, ora 11:00

Scenariu si regie: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Stefan

Distribuţia: Toma Hogea, Viorel Vârlan, Gigi Svaiter, Cătălin Cucu, Ionut Gânju, Cristian Gheorghiu,Paul Sobolevschi, Doina Iarcuczewicz, Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Ionela Arvinte, Carmen Mihalache

Miercuri 4 martie

muzicantii bremen

Muzicantii din Bremen

Miercuri, 4 martie, ora 10:00

Regia: Ion Ciubotaru
Dramatizarea: Oltiţa Cîntec
Scenografia: Viorica Perju
Versuri: Cătălin Mihai Ştefan
Muzica: Radu Sanduloviciu

Distributia: Ileana  Ocneanu, Liliana  Mavriş  Vârlan, Iulia Deloiu Trif, Elena Zmucilă, Carmen Mihalache, Raluca Pintilie, Cristian Gheorghiu, Toma Hogea

Printul fericit

Printul fericit

Miercuri, 18 februarie, ora 11:45

Regia: Radu-Alexandru Nica
Dramaturgia : Daniela Magiaru
Scenografia: Ioana Popescu
Coregrafia: Florin Fieroiu
Muzica: Vlaicu Golcea

Distribuţia: Dumitru Georgescu, Alex Iuraşcu, Beatrice Volbea, Ioana Iordache, Aurelian Diaconu, George Cocoş, Ioana Corban, Minodora Lungu

Joi 5 martie

punguta cu doi bani

Punguta cu doi bani

Joi, 5 martie, ora 10:00

Dramatizare: Ion Agachi
Regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa

Interpretează: Doina Iarcuczewicz, Viorel Vârlan

Kaytus vrajitorul

Kajtus, vrajitorul

Joi, 5 martie, ora 11:00

Dramatizarea și regia: Konrad Dworakowski
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzica: Piotr Klimek
Coregrafia: Jacek Owczarek
Proiecții video: Michal Zielony
Traducere: Elena Larco

Distribuţia: George Cocoş, Beatrice Volbea, Liliana Mavriş Vârlan, Aurelian Diaconu, Ionela Arvinte, Ionuţ Gînju,Ioana Iordache, Carmen Mihalache, Dumitru Georgescu, Cristina Anca Ciubotaru (în video) şi copiii Ioan Trif (portret), Alexandru Arvinte (voce).

Vineri 6 martie

 privighetoarea teatrul luceafarul

Privighetoarea

Vineri, 6 martie, ora 9:45

Dramatizarea şi regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ştefan

Distribuţie: Gabriela Andrei, Beatrice Volbea, Emanuel Florentin, Gabriel Lazăr, Radu Ştefan (mînuire), Liviu Smîntînică, Gabriela Andrei, Emanuel Florentin, Cristian Gheorghiu, Ionuţ Gînju, Beatrice Volbea, Carmen Mihalache-Hăisan, Elena Zmuncilă, Toma Hogea (voci)

 Basmul printesei Repede-Repede

Basmul printesei Repede-Repede

Vineri, 20 februarie, ora 11:15

Dramatizare: Oltiţa Cîntec
Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Alina Herescu
Videodesign: Andrei Cozlac
Beatbox: Vlad Rotaru
Miscare scenică: Cristina Todi
Asistenţă scenografie: Anda Pop

Distribuţia: Elena Zmuncilă (Prinţesa Repede-Repede), George Cocoş (pitic bun), Ioana Corban (o elevă), Dumitru Georgescu (Şapte Capete), Alex Iurascu (Povestucul BB), Beatrice Volbea (Povestucul VV),Liliana Mavriş Vârlan (Smeagoliţa), Ileana Ocneanu (dădaca Albinia), Iulia Deloiu Trif, Gabriela Andrei, Carmen Mihalache (slujitoarele)

Duminica 8 martie

 muzicantii bremen

Muzicantii din Bremen

Duminica, 8 martie, ora 10:00

Regia: Ion Ciubotaru
Dramatizarea: Oltiţa Cîntec
Scenografia: Viorica Perju
Versuri: Cătălin Mihai Ştefan
Muzica: Radu Sanduloviciu

Distributia: Ileana  Ocneanu, Liliana  Mavriş  Vârlan, Iulia Deloiu Trif, Elena Zmucilă, Carmen Mihalache, Raluca Pintilie, Cristian Gheorghiu, Toma Hogea

fram ursul polar luceafarul

Fram ursul polar

Duminica, 8 martie ora 11:30

Dramatizarea şi regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa
Muzica: Radu Sanduloviciu
Coregrafia: Ligia Delia Grozdan

Distribuţia: Iulia Deloiu Trif (Fram), Doina Iarcuczewicz (Dresoarea), Paul Sobolevschi (Leone),
Ionuţ Gînju (Îngrijitorul), Liliana Mavriş Vârlan, Ionela Arvinte, Viorel Vârlan (Clovni), Liviu Smântânică (Doctorul), Raluca Pintilie (Un ziarist), Gigi Şfaiţer (Un vînător), Cătălin Cucu (Directorul), Aurelian Diaconu (Un ziarist), Cristian Gheorghiu (Un vînător)

 PROGRAM TEATRUL LUCEAFARUL 3 8 MARTIE

 

Teatrul Luceafarul Iasi - teatrul pieselor pentru copii