Program Teatrul Luceafarul Iasi

Programul  Teatrului "Luceafarul" Iasi

 

 

 

Agentia Teatrala

 

Adresa: Str Grigore Ureche nr. 5
       Tel: 0232-212.662, 0232-256.022, 0332-407.218, 0332-407.219 
E-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.

 

 

 

 

Program saptamana 17 martie - 23 martie 2015

Marti 17 martie

pestisorul de aur

Pestisorul de aur

Marti, 17 martie, ora 09:45

Regia şi scenografia: Constantin Brehnescu

Interpretează: Doina Iarcuczewicz, Liviu Smântânică

alba ca zapada

Alba ca zapada

Marti, 17 martie, ora 11:00

Dramatizare Ion Agachi
Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ştefan

Distribuţia: Gabriela Andrei (Albă ca Zăpada),Doina Iarcuczewicz (Împărăteasa mamă), Gigi Şfaiţer (Împăratul),Liliana Mavriş Vârlan (Mătrăguna, mama vitregă),Toma Hogea (Bufonul, Un pitic), Paul Sobolevschi (Craiul), Gabriel Lazăr (Vînătorul),
Ileana Ocneanu (Oglinda), Ionela Arvinte, Beatrice Volbea,Emanuel Florentin, Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie (Pitici)

Miercuri 18 martie

pestisorul de aur

Pestisorul de aur

Miercuri, 18 martie, ora 10:00

 

Regia şi scenografia: Constantin Brehnescu

Interpretează: Doina Iarcuczewicz, Liviu Smântânică

povestea unui om lenes

Povestea unui om lenes

Miercuri, 18 martie, ora 11:15

Scenariu si regie: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Stefan

Distribuţia: Toma Hogea, Viorel Vârlan, Gigi Svaiter, Cătălin Cucu, Ionut Gânju, Cristian Gheorghiu,Paul Sobolevschi, Doina Iarcuczewicz, Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Ionela Arvinte, Carmen Mihalache

Joi 19 martie

muzicantii bremen

Muzicantii din Bremen

Joi, 19 martie, ora 10:00

Regia: Ion Ciubotaru
Dramatizarea: Oltiţa Cîntec
Scenografia: Viorica Perju
Versuri: Cătălin Mihai Ştefan
Muzica: Radu Sanduloviciu

Distributia: Ileana  Ocneanu, Liliana  Mavriş  Vârlan, Iulia Deloiu Trif, Elena Zmucilă, Carmen Mihalache, Raluca Pintilie, Cristian Gheorghiu, Toma Hogea

povestea unui om lenes

Povestea unui om lenes

Joi, 19 martie, ora 11:15

Scenariu si regie: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Stefan

Distribuţia: Toma Hogea, Viorel Vârlan, Gigi Svaiter, Cătălin Cucu, Ionut Gânju, Cristian Gheorghiu,Paul Sobolevschi, Doina Iarcuczewicz, Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Ionela Arvinte, Carmen Mihalache

Vineri 20 martie

 cenusareasa teatrul luceafarul iasi

Capra cu trei iezi

Vineri, 20 martie, ora 10:00

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Mihai Pastramagiu
Muzica: Matilda Andrici
Pictura decorurilor: artistul naiv Gheorghe Ciobanu

Distributia: Elena Zmuncilă, Dumitru Georgescu, Ioana Iordache, Mariana Teleman, Ileana Ocneanu

 povestea unui om lenes

O harababura

Vineri, 20 martie, ora 11:15

 

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Daniela Drăgulescu

Distribuţie: Emanuel Florentin, Beatrice Volbea, Beatrice Engel

Duminica 22 martie

 cenusareasa teatrul luceafarul iasi

Punguta cu doi bani

Duminica, 22 martie, ora 10:00

Dramatizare, decoruri, regie: Constantin Brehnescu
Marionete: Angela şi Valeriu Josanu
Muzica: Radu Ştefan

Distribuţia: Liliana Mavriş Vârlan, Liviu Smântânică, Doina Iarcuczewicz,Beatrice Volbea, Iulia Deloiu Trif, Mariana Teleman, Toma Hogea, Viorel Vârlan, Gabriela Andrei
Printul fericit

O harababura

Duminica, 22 martie, ora 11:30

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Daniela Drăgulescu

Distribuţie: Emanuel Florentin, Beatrice Volbea, Beatrice Engel

 PROGRAM TEATRUL LUCEAFARUL 3 8 MARTIE

 

Teatrul Luceafarul Iasi - teatrul pieselor pentru copii