Programul meciurilor retur din turul I preliminar din Europa League

 Iata programul complet al meciurilor din returul turului I preliminar al Europa League. In mansa tur echipa FC Botosani a realizat un meci egal, 1-1,  cu cei de la Țhinvali. Ramane de vazut daca moldoveni vor reusi sa se califice mai departe.

17:00 Kairat Alma Ata (Kazahstan) - Steaua Roşie Belgrad (Serbia) (in tur 2-0)
18:00 Dacia Chisinau (Moldova) vs Renova (Macedonia) (in tur 1-0)
18:00 Mladost Podgorica (Muntenegru) - Neftci Baku (Azerbaidjan) (in tur 2-2)
18:30 FK Sutjeska (Muntenegru) - Debreceni VSC (Ungaria) (in tur 0-3)
19:00 Qabala FK (Azerbaidjan) - Dinamo Tbilisi (Georgia) (in tur 1-2)
19:00 Torpedo Jodino (Belarus) - FK Kukesi (Albania) (in tur 0-2)
19:00 Țhinvali vs FC Botoşani  (in tur 1-1)
19:00 Spartaks Jurmala (Letonia) - Buducnost Podgorica (Muntenegru) (in tur 3-1)
19:00 Omonia Nicosia (Cipru) - Dinamo Batumi (Georgia) (in tur 0-1)
19:00 F91 Dudelange (Luxemburg) - University College Dublin AFC (Irlanda) (in tur 0-1)
19:00 Inter Baku (Azerbaidjan) - KF Laci (Albania) (in tur 1-1)
19:00 IF Elfsborg (Suedia) - FC Lahti (Finlanda) (in tur 2-2)
19:00 Ulisses FC (Armenia) - Birkirkara FC (Malta) (in tur 0-0)
19:00 Nomme Kalju (Estonia) - FC Aktobe (Kazahstan) (in tur 1-0)
19:30 Şahtior Soligorsk (Belarus) - Glenavon FC (Irlanda de Nord) (in tur 2-1)
20:00 Rosenborg Trondheim (Norvegia) - Vikingur (Insulele Feroe) (in tur 2-0)
20:00 Beroe Stara Zagora (Bulgaria) - Atlantas Klaipeda (Lituania) (in tur 2-0)
20:00 Beitar Ierusalim (Israel) - Ordabasi Şimkent (Kazahstan) (in tur 0-0)
20:00 Apollon Limassol (Cipru) - FC Saxan (Moldova) ( in tur 2-0)
20:00 AIK Solna (Suedia) - VPS Vaasa (Finlanda) (in tur 2-2)

Meciuri europa league 2015

20:00 Slovan Bratislava (Slovacia) - Europa FC (Gibraltar) (in tur 6-0)
20:00 Hajduk Split (Croaţia) - JK Sillamae Kalev (Estonia) (in tur 1-1)
20:00 Odds BK (Norvegia) - Şerif Tiraspol (Moldova) (in tur 3-0)
20:05 Randers FC (Danemarca) - UE Sant Julia (Andorra) (in tur 1-0)
20:30 FC Lusitans (Andorra) - West Ham United (Anglia) (in tur 0-3)
20:30 MSK Zilina (Slovacia) - Glentoran Belfast (Irlanda de Nord) (in tur 4-1)
20:30 HSK Zrinjski (Croaţia) - FC Şirak (Armenia) (in tur 0-2)
20:45 Litex Loveci (Bulgaria) - FK Jelgava (Letonia) (in tur 1-1)
20:45 FC Vaduz (Liechtenstein) - SP La Fiorita (San Marino) (in tur 5-0)
21:00 NSI Runavik (Insulele Feroe) - Linfield FC (Irlanda de Nord) (in tur 0-2)
21:00 Bala Town FC (Ţara Galilor) - FC Differdange 03 (Luxemburg) (in tur 1-3)
21:00 Slask Wroclaw (Polonia) - NK Celje (Slovenia) (in tur 1-0)
21:00 FK Partizani (Albania) - Stromsgodset IF (Norvegia) (in tur 1-3)
21:00 FK Rabotnicki (Macedonia) - Flora Tallinn (Estonia) (in tur 0-1)
21:00 Lokomotiva Zagreb (Croaţia) - AUK Broughton FC (Ţara Galilor) (in tur 3-1)
21:05 Spartak Trnava (Slovacia) - Olimpic Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) (in tur 1-1)
21:30 NK Koper (Slovenia) - Vikingur Reykjavik (Islanda) (in tur 1-0)
21:30 FK Vojvodina (Serbia) - MTK Budapesta (Ungaria) (in tur 0-0)

 
21:30 FK Cukaricki (Serbia) - NK Domzale (Slovenia) (in tur 1-0)
21:30 Ferencvaros Budapesta (Ungaria) - Go Ahead Eagles (Olanda) (in tur 1-1)
21:30 Jagiellonia Bialystok (Polonia) - Kruoja Pakruojis (Lituania) (in tur 1-0)
21:30 AC Juvenes-Dogana (San Marino) - Brondby IF (Danemarca) (in tur 0-9)
21:45 Valletta FC (Malta) - Newtown AFC (Ţara Galilor) (in tur 1-2)
21:45 HB Torshavn (Insulele Feroe) - FK Trakai (Lituania) (in tur 0-3)
21:45 Aberdeen FC (Scoţia) - KF Shkendija (Macedonia) (in tur 1-1)
21:45 Saint Patrick's Athletic FC (Irlanda) - Skonto Riga (Letonia) (in tur 1-2)
21:45 Saint Johnstone FC (Scoţia) - Alaşkert FC (Armenia) (in tur 0-1)
22:15 FK Željezničar vs Balzan
22:15 KR Reykjavik (Islanda) - Cork City (Irlanda) (in tur 1-1)
22:15 FH Hafnarfjordur (Islanda) - SJK Seinajoki (Finlanda) (in tur 1-0)

Din aceeasi categorie