Programul Premier League - campionatul de fotbal al Angliei

editia 2018-2019

Programul turului Premier League

Etapa 1 - program 10-12 august 2018

10.08.2018 22:00 Manchester Utd - Leicester 2-1
11.08.2018 14:30 Newcastle - Tottenham 1-2
11.08.2018 17:00 Bournemouth - Cardiff        
11.08.2018 17:00 Fulham - Crystal Palace 0-2
11.08.2018 17:00 Huddersfield - Chelsea 0-3
11.08.2018 17:00 Watford - Brighton 2-0
11.08.2018 19:30 Wolves - Everton 2-2
12.08.2018 15:30 Liverpool - West Ham        
12.08.2018 15:30 Southampton - Burnley 2-0    
12.08.2018 18:00 Arsenal - Manchester City

Etapa 2 - program 18-20 august 2018

18.08.2018  14:30 Cardiff - Newcastle        
18.08.2018  17:00 Burnley - Watford        
18.08.2018  17:00 Everton - Southampton        
18.08.2018  17:00 Leicester - Wolves        
18.08.2018  17:00 Tottenham - Fulham        
18.08.2018  17:00 West Ham - Bournemouth        
18.08.2018  19:30 Chelsea - Arsenal        
19.08.2018  15:30 Manchester City - Huddersfield        
19.08.2018  18:00 Brighton - Manchester Utd        
20.08.2018  22:00 Crystal Palace - Liverpool

Etapa 3 - program

25.08.2018  14:30 Wolves - Manchester City    
25.08.2018  17:00 Arsenal - West Ham
25.08.2018  17:00 Bournemouth - Everton    
25.08.2018  17:00 Fulham - Burnley
25.08.2018  17:00 Huddersfield - Cardiff
25.08.2018  17:00 Southampton - Leicester
25.08.2018  19:30 Liverpool - Brighton
26.08.2018  15:30 Watford - Crystal Palace
26.08.2018  18:00 Newcastle - Chelsea
27.08.2018  22:00 Manchester Utd - Tottenham

Etapa 4 - program

01.09.2018 14:30 Leicester - iverpool        
01.09.2018 17:00 Brighton - Fulham        
01.09.2018 17:00 Burnley - Manchester Utd        
01.09.2018 17:00 Chelsea - Bournemouth        
01.09.2018 17:00 Crystal Palace - Southampton        
01.09.2018 17:00 Everton - Huddersfield        
01.09.2018 17:00 West Ham - Wolves        
01.09.2018 19:30 Manchester City - Newcastle        
02.09.2018 15:30 Cardiff - Arsenal        
02.09.2018 18:00 Watford - Tottenham

Etapa 5 - program

15.09.2018 14:30 Tottenham - Liverpool        
15.09.2018 17:00 Bournemouth - Leicester        
15.09.2018 17:00 Chelsea - Cardiff        
15.09.2018 17:00 Huddersfield - Crystal Palace        
15.09.2018 17:00 Manchester City - Fulham        
15.09.2018 17:00 Newcastle - Arsenal        
15.09.2018 19:30 Watford - Manchester Utd        
16.09.2018 15:30 Wolves - Burnley        
16.09.2018 18:00 Everton - West Ham        
17.09.2018 22:00 Southampton - Brighton

Etapa 6 - program

22.09.2018  14:30 Fulham - Watford
22.09.2018  17:00 Burnley - Bournemouth
22.09.2018  17:00 Cardiff - Manchester City
22.09.2018  17:00 Crystal Palace - Newcastle
22.09.2018  17:00 Leicester - Huddersfield
22.09.2018  17:00 Liverpool - Southampton
22.09.2018  17:00 Manchester Utd - Wolves
22.09.2018  19:30 Brighton - Tottenham
23.09.2018  15:30 West Ham - Chelsea
23.09.2018  18:00 Arsenal - Everton

Etapa 7 - program

29.09.2018 14:30 West Ham - Manchester Utd    
29.09.2018 17:00 Arsenal - Watford
29.09.2018 17:00 Everton - Fulham
29.09.2018 17:00 Huddersfield - Tottenham    
29.09.2018 17:00 Manchester City - Brighton    
29.09.2018 17:00 Newcastle - Leicester
29.09.2018 17:00 Wolves - Southampton
29.09.2018 19:30 Chelsea - Liverpool
30.09.2018 18:00 Cardiff - Burnley    
01.10.2018 22:00 Bournemouth - Crystal Palace   

Etapa 8 - program

06.10.2018 17:00 Brighton - West Ham    
06.10.2018 17:00 Burnley - Huddersfield
06.10.2018 17:00 Crystal Palace - Wolves    
06.10.2018 17:00 Fulham - Arsenal    
06.10.2018 17:00 Leicester - Everton    
06.10.2018 17:00 Liverpool - Manchester City    
06.10.2018 17:00 Manchester Utd - Newcastle    
06.10.2018 17:00 Southampton - Chelsea
06.10.2018 17:00 Tottenham - Cardiff    
06.10.2018 17:00 Watford - Bournemouth

Etapa 9 - program

20.10.2018 17:00 Arsenal - Leicester        
20.10.2018 17:00 Bournemouth - Southampton        
20.10.2018 17:00 Cardiff - Fulham        
20.10.2018 17:00 Chelsea - Manchester Utd        
20.10.2018 17:00 Everton - Crystal Palace        
20.10.2018 17:00 Huddersfield - Liverpool        
20.10.2018 17:00 Manchester City - Burnley        
20.10.2018 17:00 Newcastle - Brighton        
20.10.2018 17:00 West Ham - Tottenham        
20.10.2018 17:00 Wolves - Watford

Etapa 10 - program

27.10.2018 17:00 Brighton - Wolves        
27.10.2018 17:00 Burnley - Chelsea        
27.10.2018 17:00 Crystal Palace - Arsenal        
27.10.2018 17:00 Fulham - Bournemouth        
27.10.2018 17:00 Leicester - West Ham        
27.10.2018 17:00 Liverpool - Cardiff        
27.10.2018 17:00 Manchester Utd - Everton        
27.10.2018 17:00 Southampton - Newcastle        
27.10.2018 17:00 Tottenham - Manchester City        
27.10.2018 17:00 Watford - Huddersfield   

Etapa 11 - program

03.11.2018 14:30 Bournemouth - Manchester Utd
03.11.2018 17:00 Cardiff - Leicester
03.11.2018 17:00 Everton - Brighton
03.11.2018 17:00 Manchester City - Southampton        
03.11.2018 17:00 Newcastle - Watford        
03.11.2018 17:00 West Ham - Burnley        
03.11.2018 19:30 Arsenal - Liverpool        
04.11.2018 15:30 Wolves - Tottenham        
04.11.2018 18:00 Chelsea - Crystal Palace        
05.11.2018 22:00 Huddersfield - Fulham   

Etapa 12 - program

10.11.2018 14:30 Cardiff - Brighton        
10.11.2018 17:00 Huddersfield - West Ham        
10.11.2018 17:00 Leicester - Burnley        
10.11.2018 17:00 Newcastle - Bournemouth        
10.11.2018 17:00 Southampton - Watford        
10.11.2018 19:30 Crystal Palace - Tottenham        
11.11.2018 14:00 Liverpool - Fulham        
11.11.2018 16:15 Chelsea - Everton        
11.11.2018 18:30 Arsenal - Wolves        
11.11.2018 18:30 Manchester City - Manchester Utd   

Etapa 13 - program

24.11.2018 17:00 Brighton - Leicester        
24.11.2018 17:00 Everton - Cardiff        
24.11.2018 17:00 Fulham - Southampton        
24.11.2018 17:00 Manchester Utd - Crystal Palace        
24.11.2018 17:00 Watford - Liverpool        
24.11.2018 17:00 West Ham - Manchester City        
24.11.2018 19:30 Tottenham - Chelsea        
25.11.2018 15:30 Bournemouth - Arsenal        
25.11.2018 18:00 Wolves - Huddersfield        
26.11.2018 22:00 Burnley - Newcastle        

Etapa 14 - program

01.12.2018 17:00 Arsenal - Tottenham        
01.12.2018 17:00 Cardiff - Wolves        
01.12.2018 17:00 Chelsea - Fulham        
01.12.2018 17:00 Crystal Palace - Burnley        
01.12.2018 17:00 Huddersfield - Brighton        
01.12.2018 17:00 Leicester - Watford        
01.12.2018 17:00 Liverpool - Everton        
01.12.2018 17:00 Manchester City - Bournemouth        
01.12.2018 17:00 Newcastle - West Ham        
01.12.2018 17:00 Southampton - Manchester Utd        

Etapa 15 - program

04.12.2018 21:45 Bournemouth - Huddersfield        
04.12.2018 21:45 Brighton - Crystal Palace        
04.12.2018 21:45 Burnley - Liverpool        
04.12.2018 21:45 Fulham - Leicester        
04.12.2018 21:45 Watford - Manchester City        
04.12.2018 21:45 West Ham - Cardiff        
04.12.2018 21:45 Wolves - Chelsea        
04.12.2018 22:00 Manchester Utd - Arsenal        
05.12.2018 21:45 Everton - Newcastle        
05.12.2018 22:00 Tottenham - Southampton

Etapa 16 - program

08.12.2018 17:00 Arsenal - Huddersfield        
08.12.2018 17:00 Bournemouth - Liverpool        
08.12.2018 17:00 Burnley - Brighton        
08.12.2018 17:00 Cardiff - Southampton        
08.12.2018 17:00 Chelsea - Manchester City        
08.12.2018 17:00 Everton - Watford        
08.12.2018 17:00 Leicester - Tottenham        
08.12.2018 17:00 Manchester Utd - Fulham        
08.12.2018 17:00 Newcastle - Wolves        
08.12.2018 17:00 West Ham - Crystal Palace

Etapa 17 - program

15.12.2018 17:00 Brighton - Chelsea        
15.12.2018 17:00 Crystal Palace - Leicester        
15.12.2018 17:00 Fulham - West Ham        
15.12.2018 17:00 Huddersfield - Newcastle        
15.12.2018 17:00 Liverpool - Manchester Utd        
15.12.2018 17:00 Manchester City - Everton        
15.12.2018 17:00 Southampton - Arsenal        
15.12.2018 17:00 Tottenham - Burnley        
15.12.2018 17:00 Watford - Cardiff        
15.12.2018 17:00 Wolves - Bournemouth

Etapa 18 - program

22.12.2018 17:00 Arsenal - Burnley        
22.12.2018 17:00 Bournemouth - Brighton        
22.12.2018 17:00 Cardiff - Manchester Utd        
22.12.2018 17:00 Chelsea - Leicester        
22.12.2018 17:00 Everton - Tottenham        
22.12.2018 17:00 Huddersfield - Southampton        
22.12.2018 17:00 Manchester City - Crystal Palace        
22.12.2018 17:00 Newcastle - Fulham        
22.12.2018 17:00 West Ham - Watford        
22.12.2018 17:00 Wolves    Liverpool

Etapa 19 - program

26.12.2018 17:00 Brighton - Arsenal        
26.12.2018 17:00 Burnley - Everton        
26.12.2018 17:00 Crystal Palace - Cardiff        
26.12.2018 17:00 Fulham - Wolves        
26.12.2018 17:00 Leicester - Manchester City        
26.12.2018 17:00 Liverpool - Newcastle        
26.12.2018 17:00 Manchester Utd - Huddersfield        
26.12.2018 17:00 Southampton - West Ham        
26.12.2018 17:00 Tottenham - Bournemouth        
26.12.2018 17:00 Watford - Chelsea        

Programul returului Premier League

Etapa 20 - program

29.12.2018 17:00 Brighton - Everton        
29.12.2018 17:00 Burnley - West Ham        
29.12.2018 17:00 Crystal Palace - Chelsea        
29.12.2018 17:00 Fulham - Huddersfield        
29.12.2018 17:00 Leicester - Cardiff        
29.12.2018 17:00 Liverpool - Arsenal        
29.12.2018 17:00 Manchester Utd - Bournemouth        
29.12.2018 17:00 Southampton - Manchester City        
29.12.2018 17:00 Tottenham - Wolves        
29.12.2018 17:00 Watford - Newcastle

Etapa 21 - program

01.01.2019 17:00 Arsenal - Fulham        
01.01.2019 17:00 Bournemouth - Watford        
01.01.2019 17:00 Cardiff - Tottenham        
01.01.2019 17:00 Chelsea - Southampton        
01.01.2019 17:00 Everton - Leicester        
01.01.2019 17:00 Huddersfield - Burnley        
01.01.2019 17:00 Manchester City - Liverpool        
01.01.2019 17:00 Newcastle - Manchester Utd        
01.01.2019 17:00 West Ham - Brighton        
01.01.2019 17:00 Wolves - Crystal Palace

Etapa 22 - program

12.01.2019 17:00 Brighton - Liverpool        
12.01.2019 17:00 Burnley - Fulham        
12.01.2019 17:00 Cardiff - Huddersfield        
12.01.2019 17:00 Chelsea - Newcastle        
12.01.2019 17:00 Crystal Palace - Watford        
12.01.2019 17:00 Everton - Bournemouth        
12.01.2019 17:00 Leicester - Southampton        
12.01.2019 17:00 Manchester City - Wolves        
12.01.2019 17:00 Tottenham - Manchester Utd        
12.01.2019 17:00 West Ham - Arsenal

Etapa 23 - program

19.01.2019 17:00 Arsenal - Chelsea        
19.01.2019 17:00 Bournemouth - West Ham        
19.01.2019 17:00 Fulham - Tottenham        
19.01.2019 17:00 Huddersfield - Manchester City        
19.01.2019 17:00 Liverpool - Crystal Palace        
19.01.2019 17:00 Manchester Utd - Brighton        
19.01.2019 17:00 Newcastle - Cardiff        
19.01.2019 17:00 Southampton - Everton        
19.01.2019 17:00 Watford - Burnley        
19.01.2019 17:00 Wolves - Leicester

Etapa 24 - program

29.01.2019 21:45 Arsenal  - Cardiff        
29.01.2019 21:45 Bournemouth - Chelsea        
29.01.2019 21:45 Fulham - Brighton        
29.01.2019 21:45 Huddersfield - Everton        
29.01.2019 21:45 Wolves - West Ham        
29.01.2019 22:00 Manchester Utd - Burnley        
30.01.2019 21:45 Newcastle - Manchester City        
30.01.2019 21:45 Southampton - Crystal Palace        
30.01.2019 22:00 Liverpool - Leicester        
30.01.2019 22:00 Tottenham - Watford

Etapa 25 - program

02.02.2019 17:00 Brighton - Watford        
02.02.2019 17:00 Burnley - Southampton        
02.02.2019 17:00 Cardiff - Bournemouth        
02.02.2019 17:00 Chelsea - Huddersfield        
02.02.2019 17:00 Crystal Palace - Fulham        
02.02.2019 17:00 Everton - Wolves        
02.02.2019 17:00 Leicester - Manchester Utd        
02.02.2019 17:00 Manchester City - Arsenal        
02.02.2019 17:00 Tottenham - Newcastle        
02.02.2019 17:00 West Ham - Liverpool   

Etapa 26 - program

09.02.2019 17:00 Brighton  - Burnley        
09.02.2019 17:00 Crystal Palace - West Ham        
09.02.2019 17:00 Fulham - Manchester Utd        
09.02.2019 17:00 Huddersfield - Arsenal        
09.02.2019 17:00 Liverpool - Bournemouth        
09.02.2019 17:00 Manchester City - Chelsea        
09.02.2019 17:00 Southampton - Cardiff        
09.02.2019 17:00 Tottenham - Leicester        
09.02.2019 17:00 Watford - Everton        
09.02.2019 17:00 Wolves - Newcastle

Etapa 27 - program

23.02.2019 17:00 Arsenal - Southampton        
23.02.2019 17:00 Bournemouth - Wolves        
23.02.2019 17:00 Burnley - Tottenham        
23.02.2019 17:00 Cardiff - Watford        
23.02.2019 17:00 Chelsea - Brighton        
23.02.2019 17:00 Everton - Manchester City        
23.02.2019 17:00 Leicester - Crystal Palace        
23.02.2019 17:00 Manchester Utd - Liverpool        
23.02.2019 17:00 Newcastle - Huddersfield        
23.02.2019 17:00 West Ham - Fulham        

Etapa 28 - program

26.02.2019 21:45 Arsenal - Bournemouth        
26.02.2019 21:45 Cardiff - Everton        
26.02.2019 21:45 Huddersfield - Wolves        
26.02.2019 21:45 Leicester - Brighton        
26.02.2019 22:00 Crystal Palace - Manchester Utd        
27.02.2019 21:45 Chelsea - Tottenham        
27.02.2019 21:45 Newcastle - Burnley        
27.02.2019 21:45 Southampton - Fulham        
27.02.2019 22:00 Liverpool - Watford        
27.02.2019 22:00 Manchester City - West Ham

Etapa 29 - program

02.03.2019 17:00 Bournemouth - Manchester City        
02.03.2019 17:00 Brighton - Huddersfield        
02.03.2019 17:00 Burnley - Crystal Palace        
02.03.2019 17:00 Everton - Liverpool        
02.03.2019 17:00 Fulham - Chelsea        
02.03.2019 17:00 Manchester Utd - Southampton        
02.03.2019 17:00 Tottenham - Arsenal        
02.03.2019 17:00 Watford - Leicester        
02.03.2019 17:00 West Ham - Newcastle        
02.03.2019 17:00 Wolves - Cardiff

Etapa 30 - program

09.03.2019 17:00 Arsenal  - Manchester Utd        
09.03.2019 17:00 Cardiff - West Ham        
09.03.2019 17:00 Chelsea - Wolves        
09.03.2019 17:00 Crystal Palace - Brighton        
09.03.2019 17:00 Huddersfield - Bournemouth        
09.03.2019 17:00 Leicester - Fulham        
09.03.2019 17:00 Liverpool - Burnley        
09.03.2019 17:00 Manchester City - Watford        
09.03.2019 17:00 Newcastle - Everton        
09.03.2019 17:00 Southampton - Tottenham

Etapa 31 - program

16.03.2019 17:00 Bournemouth  - Newcastle        
16.03.2019 17:00 Brighton - Cardiff        
16.03.2019 17:00 Burnley - Leicester        
16.03.2019 17:00 Everton - Chelsea        
16.03.2019 17:00 Fulham - Liverpool        
16.03.2019 17:00 Manchester Utd - Manchester City        
16.03.2019 17:00 Tottenham - Crystal Palace        
16.03.2019 17:00 Watford - Southampton        
16.03.2019 17:00 West Ham - Huddersfield        
16.03.2019 17:00 Wolves - Arsenal        

Etapa 32 - program

30.03.2019 17:00 Arsenal  - Newcastle        
30.03.2019 17:00 Brighton - Southampton        
30.03.2019 17:00 Burnley - Wolves        
30.03.2019 17:00 Cardiff - Chelsea        
30.03.2019 17:00 Crystal Palace - Huddersfield        
30.03.2019 17:00 Fulham - Manchester City        
30.03.2019 17:00 Leicester - Bournemouth        
30.03.2019 17:00 Liverpool - Tottenham        
30.03.2019 17:00 Manchester Utd - Watford        
30.03.2019 17:00 West Ham - Everton

Etapa 33 - program

06.04.2019 17:00 Bournemouth - Burnley        
06.04.2019 17:00 Chelsea - West Ham        
06.04.2019 17:00 Everton - Arsenal        
06.04.2019 17:00 Huddersfield - Leicester        
06.04.2019 17:00 Manchester City - Cardiff        
06.04.2019 17:00 Newcastle - Crystal Palace        
06.04.2019 17:00 Southampton - Liverpool        
06.04.2019 17:00 Tottenham - Brighton        
06.04.2019 17:00 Watford - Fulham        
06.04.2019 17:00 Wolves - Manchester Utd

Etapa 34 - program

13.04.2019 17:00 Brighton  - Bournemouth        
13.04.2019 17:00 Burnley - Cardiff        
13.04.2019 17:00 Crystal Palace - Manchester City        
13.04.2019 17:00 Fulham - Everton        
13.04.2019 17:00 Leicester - Newcastle        
13.04.2019 17:00 Liverpool - Chelsea        
13.04.2019 17:00 Manchester Utd - West Ham        
13.04.2019 17:00 Southampton - Wolves        
13.04.2019 17:00 Tottenham - Huddersfield        
13.04.2019 17:00 Watford - Arsenal   

Etapa 35 - program

20.04.2019 17:00 Arsenal - Crystal Palace        
20.04.2019 17:00 Bournemouth - Fulham        
20.04.2019 17:00 Cardiff - Liverpool        
20.04.2019 17:00 Chelsea - Burnley        
20.04.2019 17:00 Everton - Manchester Utd        
20.04.2019 17:00 Huddersfield - Watford        
20.04.2019 17:00 Manchester City - Tottenham        
20.04.2019 17:00 Newcastle - Southampton        
20.04.2019 17:00 West Ham - Leicester        
20.04.2019 17:00 Wolves - Brighton

Etapa 36 - program

27.04.2019 17:00 Brighton  - Newcastle        
27.04.2019 17:00 Burnley - Manchester City        
27.04.2019 17:00 Crystal Palace - Everton        
27.04.2019 17:00 Fulham - Cardiff        
27.04.2019 17:00 Leicester - Arsenal        
27.04.2019 17:00 Liverpool - Huddersfield        
27.04.2019 17:00 Manchester Utd - Chelsea        
27.04.2019 17:00 Southampton - Bournemouth        
27.04.2019 17:00 Tottenham - West Ham        
27.04.2019 17:00 Watford - Wolves

Etapa 37 - program

04.05.2019 17:00 Arsenal - Brighton        
04.05.2019 17:00 Bournemouth - Tottenham        
04.05.2019 17:00 Cardiff - Crystal Palace        
04.05.2019 17:00 Chelsea - Watford        
04.05.2019 17:00 Everton - Burnley        
04.05.2019 17:00 Huddersfield - Manchester Utd        
04.05.2019 17:00 Manchester City - Leicester        
04.05.2019 17:00 Newcastle - Liverpool        
04.05.2019 17:00 West Ham - Southampton        
04.05.2019 17:00 Wolves - Fulham

Etapa 38 - program

12.05.2019 17:00 Brighton - Manchester City        
12.05.2019 17:00 Burnley - Arsenal        
12.05.2019 17:00 Crystal Palace - Bournemouth        
12.05.2019 17:00 Fulham - Newcastle        
12.05.2019 17:00 Leicester - Chelsea        
12.05.2019 17:00 Liverpool - Wolves        
12.05.2019 17:00 Manchester Utd - Cardiff        
12.05.2019 17:00 Southampton - Huddersfield        
12.05.2019 17:00 Tottenham - Everton        
12.05.2019 17:00 Watford - West Ham

Programul Premier League Anglia editia 2018-2019

 

 

sigla iasi365 2019 footer

 

 

Portalul Iasi365.com se dorește a fi site-ul unde ieșenii să găsească informaţii detaliate despre evenimentele culturale ce au loc în municipiul Iaşi (concerte, spectacole, expoziţii, târguri, petreceri, cursuri, competiţii sportive etc.) precum şi un îndrumar în obţinerea de acte de la instituţiile publice ieşene (certificat naştere, CI, pasaport, carnet de conducere, autorizaţii de tot felul)

Iasi 365 le urează tuturor celor care vin în Iași bun venit și distracție placută!