Octombrie 22, 2019

Fotbal

CSMS Iasi joaca in Europa League pe 14 iulie

Meci de Europa League in Iasi

Joi 14 iulie 2016, in premiera pentru Iasi, CSMS Iasi joaca in cupele europene, echipa noastra avand meci in turul II preliminar al Europa League in compania celor de la Hajduk Split. Meciul se va juca pe stadionul "Emil Alexandrescu" si va incepe de la ora 21:00

Deşi este un meci de cupă europeană, spectatorii vor plăti pentru bilete aceleaşi preţuri ca la partidele din campionat:

Peluze – 5 lei,
Tribunele A şi B – 10 lei
Tribunele 0A şi 0B – 20 de lei
Tribuna 0 – 40 de lei

meci de fotbal CSMS Iasi EUROPA LEAGUE

Astăzi, 11 iulie,  între orele 16.00 - 20.00, va incepe distribuirea biletelor pentru meci la magazinul oficial din Iulius Mall, insa doar pentru abonați. Fiecare abonat, care se va prezenta cu abonamentul la magazinul oficial, va avea dreptul la achiziționarea a maximum 2 tichete.

Abonamente se mai pot procura astăzi, până la ora 12.00, de la Departamentul de Marketing de la stadionul Emil Alexandrescu.

Pentru restul suporterilor, biletele se vor pune în vânzare marți, 12 iulie, între orele 10.00 - 18.00, doar la casele de bilete de la stadion. Fiecare suporter poate achiziționa maximum 4 tichete.

Programul meciurilor retur din turul I preliminar din Europa League

 Iata programul complet al meciurilor din returul turului I preliminar al Europa League. In mansa tur echipa FC Botosani a realizat un meci egal, 1-1,  cu cei de la Țhinvali. Ramane de vazut daca moldoveni vor reusi sa se califice mai departe.

17:00 Kairat Alma Ata (Kazahstan) - Steaua Roşie Belgrad (Serbia) (in tur 2-0)
18:00 Dacia Chisinau (Moldova) vs Renova (Macedonia) (in tur 1-0)
18:00 Mladost Podgorica (Muntenegru) - Neftci Baku (Azerbaidjan) (in tur 2-2)
18:30 FK Sutjeska (Muntenegru) - Debreceni VSC (Ungaria) (in tur 0-3)
19:00 Qabala FK (Azerbaidjan) - Dinamo Tbilisi (Georgia) (in tur 1-2)
19:00 Torpedo Jodino (Belarus) - FK Kukesi (Albania) (in tur 0-2)
19:00 Țhinvali vs FC Botoşani  (in tur 1-1)
19:00 Spartaks Jurmala (Letonia) - Buducnost Podgorica (Muntenegru) (in tur 3-1)
19:00 Omonia Nicosia (Cipru) - Dinamo Batumi (Georgia) (in tur 0-1)
19:00 F91 Dudelange (Luxemburg) - University College Dublin AFC (Irlanda) (in tur 0-1)
19:00 Inter Baku (Azerbaidjan) - KF Laci (Albania) (in tur 1-1)
19:00 IF Elfsborg (Suedia) - FC Lahti (Finlanda) (in tur 2-2)
19:00 Ulisses FC (Armenia) - Birkirkara FC (Malta) (in tur 0-0)
19:00 Nomme Kalju (Estonia) - FC Aktobe (Kazahstan) (in tur 1-0)
19:30 Şahtior Soligorsk (Belarus) - Glenavon FC (Irlanda de Nord) (in tur 2-1)
20:00 Rosenborg Trondheim (Norvegia) - Vikingur (Insulele Feroe) (in tur 2-0)
20:00 Beroe Stara Zagora (Bulgaria) - Atlantas Klaipeda (Lituania) (in tur 2-0)
20:00 Beitar Ierusalim (Israel) - Ordabasi Şimkent (Kazahstan) (in tur 0-0)
20:00 Apollon Limassol (Cipru) - FC Saxan (Moldova) ( in tur 2-0)
20:00 AIK Solna (Suedia) - VPS Vaasa (Finlanda) (in tur 2-2)

Meciuri europa league 2015

20:00 Slovan Bratislava (Slovacia) - Europa FC (Gibraltar) (in tur 6-0)
20:00 Hajduk Split (Croaţia) - JK Sillamae Kalev (Estonia) (in tur 1-1)
20:00 Odds BK (Norvegia) - Şerif Tiraspol (Moldova) (in tur 3-0)
20:05 Randers FC (Danemarca) - UE Sant Julia (Andorra) (in tur 1-0)
20:30 FC Lusitans (Andorra) - West Ham United (Anglia) (in tur 0-3)
20:30 MSK Zilina (Slovacia) - Glentoran Belfast (Irlanda de Nord) (in tur 4-1)
20:30 HSK Zrinjski (Croaţia) - FC Şirak (Armenia) (in tur 0-2)
20:45 Litex Loveci (Bulgaria) - FK Jelgava (Letonia) (in tur 1-1)
20:45 FC Vaduz (Liechtenstein) - SP La Fiorita (San Marino) (in tur 5-0)
21:00 NSI Runavik (Insulele Feroe) - Linfield FC (Irlanda de Nord) (in tur 0-2)
21:00 Bala Town FC (Ţara Galilor) - FC Differdange 03 (Luxemburg) (in tur 1-3)
21:00 Slask Wroclaw (Polonia) - NK Celje (Slovenia) (in tur 1-0)
21:00 FK Partizani (Albania) - Stromsgodset IF (Norvegia) (in tur 1-3)
21:00 FK Rabotnicki (Macedonia) - Flora Tallinn (Estonia) (in tur 0-1)
21:00 Lokomotiva Zagreb (Croaţia) - AUK Broughton FC (Ţara Galilor) (in tur 3-1)
21:05 Spartak Trnava (Slovacia) - Olimpic Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) (in tur 1-1)
21:30 NK Koper (Slovenia) - Vikingur Reykjavik (Islanda) (in tur 1-0)
21:30 FK Vojvodina (Serbia) - MTK Budapesta (Ungaria) (in tur 0-0)

 
21:30 FK Cukaricki (Serbia) - NK Domzale (Slovenia) (in tur 1-0)
21:30 Ferencvaros Budapesta (Ungaria) - Go Ahead Eagles (Olanda) (in tur 1-1)
21:30 Jagiellonia Bialystok (Polonia) - Kruoja Pakruojis (Lituania) (in tur 1-0)
21:30 AC Juvenes-Dogana (San Marino) - Brondby IF (Danemarca) (in tur 0-9)
21:45 Valletta FC (Malta) - Newtown AFC (Ţara Galilor) (in tur 1-2)
21:45 HB Torshavn (Insulele Feroe) - FK Trakai (Lituania) (in tur 0-3)
21:45 Aberdeen FC (Scoţia) - KF Shkendija (Macedonia) (in tur 1-1)
21:45 Saint Patrick's Athletic FC (Irlanda) - Skonto Riga (Letonia) (in tur 1-2)
21:45 Saint Johnstone FC (Scoţia) - Alaşkert FC (Armenia) (in tur 0-1)
22:15 FK Željezničar vs Balzan
22:15 KR Reykjavik (Islanda) - Cork City (Irlanda) (in tur 1-1)
22:15 FH Hafnarfjordur (Islanda) - SJK Seinajoki (Finlanda) (in tur 1-0)

Iasi 365 portalul iesenilor bine informaţi

Portalul Iasi365.com se dorește a fi site-ul de unde ieșenii să poată obţine informaţii detaliate despre evenimentele culturale ce au loc în municipiul Iaşi (concerte, spectacole, expoziţii, târguri, petreceri, cursuri, competiţii sportive etc.)  precum şi un îndrumar în obţinerea de acte de la instituţiile publice ieşene (certificat naştere, CI, pasaport,  carnet de conducere, autorizaţii de tot felul)

Iasi 365 le urează tuturor celor care vin în Iași bun venit și distracție placută!

 

Poate vă interesează