Octombrie 22, 2019

Fotbal

Program Eredivisie - Olanda etape campionate 2012-2013

 

Programul, rezultatele si clasamentul (etapa cu etapa) Eredivisie Olanda

editia 2012-2013

 

Etapa 1 - Program Eredivisie Olanda - 10-12 august

    

Willem II vs. Breda 1-1
Waalwijk vs. PSV 3-2
Roda vs. Zwolle 1-1
Heracles vs. Venlo 1-1
Utrecht vs. Feyenoord 0-1
Twente vs. Groningen 4-1
Vitesse vs. Den Haag 2-2
Heerenveen vs. Nijmegen 0-2
Ajax vs. Alkmaar 2-2
Etapa 2 - Program Eredivisie Olanda - 18-19 august


    
 PSV vs. Roda 5-0

Breda vs. Twente 0-1
Zwolle vs. Vitesse 0-1
Venlo vs. Utrecht 1-3
Feyenoord vs. Heerenveen 1-1
Groningen vs. Willem II 1-1
Alkmaar vs. Heracles 3-1
Den Haag vs. Waalwijk 2-2
Nijmegen vs. Ajax 1-6
Etapa 3 - Program Eredivisie Olanda - 24-26 august


    

Waalwijk vs. Roda 1-0
Utrecht vs. Zwolle 1-1
Venlo vs. Den Haag 2-4
Ajax vs. Breda 5-0
Alkmaar vs. Heerenveen 0-0
Heracles vs. Feyenoord 1-2
Willem II vs. Vitesse 0-2
Nijmegen vs. Twente 1-3
Groningen vs. PSV 1-3

 
Etapa 4 - Program Eredivisie Olanda - 31 august


    

 Den Haag vs. Groningen 0-1
Roda vs. Willem II 3-0
Zwolle vs. Nijmegen 0-4
Waalwijk vs. Heracles 1-1
Breda vs. Utrecht 1-1
Vitesse vs. Feyenoord 1-0
Twente vs. Venlo 1-0
PSV vs. Alkmaar 5-1
Heerenveen vs. Ajax 2-2
Etapa 5 - Program Eredivisie Olanda - 15 -16 septembrie


    

Ajax vs. Waalwijk 2-0
Willem II vs. Twente 2-6
Heerenveen vs. Den Haag 1-3
Venlo vs. Nijmegen 2-2
Feyenoord vs. Zwolle 2-0
Heracles vs. Breda 2-1
Alkmaar vs. Roda 4-0
Utrecht vs. PSV 1-0
Groningen vs. Vitesse 0-3
Etapa 6 - Program Eredivisie Olanda - 21-23 septembrie


    

Roda vs. Utrecht 0-1
Zwolle vs. Groningen 1-2
Waalwijk vs. Venlo 1-1
Nijmegen vs. Willem II 0-0
Den Haag vs. Ajax 1-1
Twente vs. Heerenveen 1-0
Vitesse vs. Heracles 1-1
Breda vs. Alkmaar 2-1
PSV vs. Feyenoord 3-0
Etapa 7 - Program Eredivisie Olanda - 29 -30 septembrie


    

Heerenveen vs. Breda 2-0
Feyenoord vs. Nijmegen 5-1
Utrecht vs. Vitesse 1-2
Heracles vs. Den Haag 3-3
Ajax vs. Twente 1-0
Alkmaar vs. Waalwijk 3-3
Willem II vs. Zwolle 0-1
Groningen vs. Roda 3-2
Venlo vs. PSV 0-6
Etapa 8 - Program Eredivisie Olanda - 5-6 octombrie


    

Nijmegen vs. Den Haag 1-1
Willem II vs. Waalwijk 1-0
Zwolle vs. Heracles 0-3
Roda vs. Venlo 3-0
Ajax vs. Utrecht 1-1
Vitesse vs. Heerenveen 3-3
PSV vs. Breda 4-0
Groningen vs. Feyenoord 2-2
Twente vs. Alkmaar 3-0
Etapa 9 - Program Eredivisie Olanda - 20 -21 octombrie


    

Heracles vs. Ajax 3-3
Roda vs. Twente 1-1
Breda vs. Vitesse 0-3
PSV vs. Willem II 3-2
Alkmaar vs. Nijmegen 0-2
Den Haag vs. Utrecht 1-2
Heerenveen vs. Groningen 3-0
Venlo vs. Feyenoord 2-3
Waalwijk vs. Zwolle 1-2
Etapa 10 - Program Eredivisie Olanda - 26-28 octombrie


    

Utrecht vs. Groningen 1-0
Den Haag vs. Willem II 2-0
Nijmegen vs. Roda 0-0
Venlo vs. Breda 1-4
Feyenoord vs. Ajax 2-2
Zwolle vs. PSV 1-2
Heracles vs. Heerenveen 6-3
Waalwijk vs. Twente 0-1
Vitesse vs. Alkmaar 1-2
Etapa 11 - Program Eredivisie Olanda - 2-4 noiembrie


    

Roda vs. Den Haag 0-0
Ajax vs. Vitesse 0-2
Willem II vs. Utrecht 1-5
Alkmaar vs. Venlo 1-2
PSV vs. Heracles 4-0
Groningen vs. Nijmegen 1-2
Heerenveen vs. Zwolle 2-1
Twente vs. Feyenoord 3-0
Breda vs. Waalwijk 2-1
Etapa 12 - Program Eredivisie Olanda - 9-11 noiembrie


    

Breda vs. Groningen 0-1
Waalwijk vs. Utrecht 4-0
Venlo vs. Willem II 4-1
Nijmegen vs. Heracles 3-2
Vitesse vs. Twente 0-0
Feyenoord vs. Roda 5-2
Den Haag vs. Alkmaar 2-2
Zwolle vs. Ajax 2-4
PSV vs. Heerenveen 5-1
Etapa 13 - Program Eredivisie Olanda - 17-18 noiembrie

 
    

 17/11 18:45 Den Haag vs. PSV
17/11 19:45 Heerenveen vs. Waalwijk
17/11 19:45 Zwolle vs. Breda
17/11 19:45 Ajax vs. Venlo
17/11 20:45 Groningen vs. Alkmaar
18/11 12:30 Vitesse vs. Nijmegen
18/11 14:30 Utrecht vs. Twente
18/11 14:30 Feyenoord vs. Willem II
18/11 16:30 Heracles vs. Roda
Etapa 14 - Program Eredivisie Olanda - 23-25 noiembrie

 
    

  23/11 20:00 Breda vs. Den Haag
24/11 18:45 Nijmegen vs. Utrecht
24/11 19:45 Waalwijk vs. Groningen
24/11 20:45 Willem II vs. Heracles
25/11 12:30 Roda vs. Ajax
25/11 14:30 PSV vs. Vitesse
25/11 14:30 Alkmaar vs. Feyenoord
25/11 14:30 Venlo vs. Heerenveen
25/11 16:30 Twente vs. Zwolle
Etapa 15 - Program Eredivisie Olanda - 01-02 decembrie

 
    

  30/11 20:00 Zwolle vs. Venlo
01/12 18:45 Twente vs. Den Haag
01/12 19:45 Feyenoord vs. Waalwijk
01/12 19:45 Willem II vs. Heerenveen
01/12 20:45 Ajax vs. PSV
02/12 12:30 Nijmegen vs. Breda
02/12 14:30 Groningen vs. Heracles
02/12 14:30 Utrecht vs. Alkmaar
02/12 16:30 Vitesse vs. Roda
Etapa 16 - Program Eredivisie Olanda - 7-9 decembrie
     

  07/12 20:00 Heracles vs. Utrecht
08/12 18:45 Waalwijk vs. Nijmegen
08/12 19:45 Den Haag vs. Zwolle
08/12 20:45 Ajax vs. Groningen
09/12 12:30 Heerenveen vs. Roda
09/12 14:30 Breda vs. Feyenoord
09/12 14:30 Venlo vs. Vitesse
09/12 14:30 Alkmaar vs. Willem II
09/12 16:30 PSV vs. Twente
Etapa 17 - Program Eredivisie Olanda - 14-16 decembrie
     

14/12 20:00 Twente vs. Heracles
15/12 18:45 Zwolle vs. Alkmaar
15/12 19:45 Groningen vs. Venlo
15/12 19:45 Roda vs. Breda
15/12 20:45 Nijmegen vs. PSV
16/12 12:30 Utrecht vs. Heerenveen
16/12 14:30 Vitesse vs. Waalwijk
16/12 14:30 Feyenoord vs. Den Haag
16/12 16:30 Willem II vs. Ajax
Etapa 18 - Program Eredivisie Olanda
     

  21/12 20:00 Alkmaar vs. Twente
22/12 18:45 Heerenveen vs. Vitesse
22/12 19:45 Heracles vs. Zwolle
22/12 19:45 Den Haag vs. Nijmegen
22/12 20:45 Breda vs. PSV
23/12 12:30 Waalwijk vs. Willem II
23/12 14:30 Utrecht vs. Ajax
23/12 14:30 Feyenoord vs. Groningen
23/12 16:30 Venlo vs. Roda
Etapa 19 - Program Eredivisie Olanda
     

  18/01/2013 14:30 PSV vs. Zwolle
19/01/2013 14:30 Heerenveen vs. Heracles
19/01/2013 14:30 Twente vs. Waalwijk
19/01/2013 14:30 Alkmaar vs. Vitesse
19/01/2013 14:30 Breda vs. Venlo
20/01/2013 14:30 Groningen vs. Utrecht
20/01/2013 14:30 Willem II vs. Den Haag
20/01/2013 14:30 Ajax vs. Feyenoord
20/01/2013 14:30 Roda vs. Nijmegen
Etapa 20 - Program Eredivisie Olanda
     
  25/01/2013 14:30 Venlo vs. Alkmaar

26/01/2013 14:30 Heracles vs. PSV
26/01/2013 14:30 Den Haag vs. Roda
26/01/2013 14:30 Zwolle vs. Heerenveen
26/01/2013 14:30 Waalwijk vs. Breda
27/01/2013 14:30 Vitesse vs. Ajax
27/01/2013 14:30 Feyenoord vs. Twente
27/01/2013 14:30 Nijmegen vs. Groningen
27/01/2013 14:30 Utrecht vs. Willem II
Etapa 21 - Program Eredivisie Olanda
     

01/02/2013 14:30 Waalwijk vs. Heerenveen
02/02/2013 14:30 Roda vs. Heracles
02/02/2013 14:30 Breda vs. Zwolle
02/02/2013 14:30 PSV vs. Den Haag
02/02/2013 14:30 Alkmaar vs. Groningen
03/02/2013 14:30 Venlo vs. Ajax
03/02/2013 14:30 Twente vs. Utrecht
03/02/2013 14:30 Nijmegen vs. Vitesse
03/02/2013 14:30 Willem II vs. Feyenoord
Etapa 22 - Program Eredivisie Olanda
     

  09/02/2013 14:30 Den Haag vs. Breda
09/02/2013 14:30 Groningen vs. Waalwijk
09/02/2013 14:30 Vitesse vs. PSV
09/02/2013 14:30 Heracles vs. Willem II
09/02/2013 14:30 Heerenveen vs. Venlo
10/02/2013 14:30 Ajax vs. Roda
10/02/2013 14:30 Zwolle vs. Twente
10/02/2013 14:30 Feyenoord vs. Alkmaar
10/02/2013 14:30 Utrecht vs. Nijmegen
Etapa 23 - Program Eredivisie Olanda
     

  15/02/2013 14:30 Nijmegen vs. Venlo
16/02/2013 14:30 Breda vs. Heracles
16/02/2013 14:30 Roda vs. Alkmaar
16/02/2013 14:30 Twente vs. Willem II
16/02/2013 14:30 PSV vs. Utrecht
17/02/2013 14:30 Zwolle vs. Feyenoord
17/02/2013 14:30 Den Haag vs. Heerenveen
17/02/2013 14:30 Vitesse vs. Groningen
17/02/2013 14:30 Waalwijk vs. Ajax
Etapa 24 - Program Eredivisie Olanda
     

22/02/2013 14:30 Willem II vs. Nijmegen
23/02/2013 14:30 Utrecht vs. Roda
23/02/2013 14:30 Groningen vs. Zwolle
23/02/2013 14:30 Venlo vs. Waalwijk
23/02/2013 14:30 Heracles vs. Vitesse
24/02/2013 14:30 Feyenoord vs. PSV
24/02/2013 14:30 Heerenveen vs. Twente
24/02/2013 14:30 Alkmaar vs. Breda
24/02/2013 14:30 Ajax vs. Den Haag
Etapa 25 - Program Eredivisie Olanda
     
  01/03/2013 14:30 Vitesse vs. Utrecht

02/03/2013 14:30 Breda vs. Heerenveen
02/03/2013 14:30 Zwolle vs. Willem II
02/03/2013 14:30 Twente vs. Ajax
02/03/2013 14:30 PSV vs. Venlo
03/03/2013 14:30 Waalwijk vs. Alkmaar
03/03/2013 14:30 Roda vs. Groningen
03/03/2013 14:30 Nijmegen vs. Feyenoord
03/03/2013 14:30 Den Haag vs. Heracles
Etapa 26 - Program Eredivisie Olanda
     

  08/03/2013 14:30 Groningen vs. Breda
09/03/2013 14:30 Alkmaar vs. Den Haag
09/03/2013 14:30 Utrecht vs. Waalwijk
09/03/2013 14:30 Heracles vs. Nijmegen
09/03/2013 14:30 Willem II vs. Venlo
10/03/2013 14:30 Roda vs. Feyenoord
10/03/2013 14:30 Ajax vs. Zwolle
10/03/2013 14:30 Twente vs. Vitesse
10/03/2013 14:30 Heerenveen vs. PSV
Etapa 27 - Program Eredivisie Olanda
     

  15/03/2013 14:30 Zwolle vs. Roda
16/03/2013 14:30 PSV vs. Waalwijk
16/03/2013 14:30 Den Haag vs. Vitesse
16/03/2013 14:30 Nijmegen vs. Heerenveen
16/03/2013 14:30 Venlo vs. Heracles
17/03/2013 14:30 Breda vs. Willem II
17/03/2013 14:30 Feyenoord vs. Utrecht
17/03/2013 14:30 Groningen vs. Twente
17/03/2013 14:30 Alkmaar vs. Ajax
Etapa 28 - Program Eredivisie Olanda
     

  30/03/2013 14:30 Heerenveen vs. Feyenoord
30/03/2013 14:30 Willem II vs. Groningen
30/03/2013 14:30 Utrecht vs. Venlo
30/03/2013 14:30 Twente vs. Breda
31/03/2013 14:30 Roda vs. PSV
31/03/2013 14:30 Vitesse vs. Zwolle
31/03/2013 14:30 Waalwijk vs. Den Haag
31/03/2013 14:30 Ajax vs. Nijmegen
31/03/2013 14:30 Heracles vs. Alkmaar
Etapa 29 - Program Eredivisie Olanda
     

05/04/2013 14:30 Feyenoord vs. Venlo
06/04/2013 14:30 Zwolle vs. Waalwijk
06/04/2013 14:30 Willem II vs. PSV
06/04/2013 14:30 Twente vs. Roda
06/04/2013 14:30 Vitesse vs. Breda
07/04/2013 14:30 Ajax vs. Heracles
07/04/2013 14:30 Utrecht vs. Den Haag
07/04/2013 14:30 Nijmegen vs. Alkmaar
07/04/2013 14:30 Groningen vs. Heerenveen
Etapa 30 - Program Eredivisie Olanda
     

12/04/2013 14:30 Venlo vs. Zwolle
13/04/2013 14:30 Breda vs. Nijmegen
13/04/2013 14:30 Heracles vs. Groningen
13/04/2013 14:30 Roda vs. Vitesse
13/04/2013 14:30 Den Haag vs. Twente
14/04/2013 14:30 Alkmaar vs. Utrecht
14/04/2013 14:30 PSV vs. Ajax
14/04/2013 14:30 Waalwijk vs. Feyenoord
14/04/2013 14:30 Heerenveen vs. Willem II
Etapa 31 - Program Eredivisie Olanda
     

19/04/2013 14:30 Ajax vs. Heerenveen
20/04/2013 14:30 Alkmaar vs. PSV
20/04/2013 14:30 Groningen vs. Den Haag
20/04/2013 14:30 Heracles vs. Waalwijk
20/04/2013 14:30 Willem II vs. Roda
21/04/2013 14:30 Feyenoord vs. Vitesse
21/04/2013 14:30 Utrecht vs. Breda
21/04/2013 14:30 Nijmegen vs. Zwolle
21/04/2013 14:30 Venlo vs. Twente
Etapa 32 - Program Eredivisie Olanda
     

  26/04/2013 14:30 Heerenveen vs. Alkmaar
27/04/2013 14:30 Den Haag vs. Venlo
27/04/2013 14:30 Breda vs. Ajax
27/04/2013 14:30 PSV vs. Groningen
27/04/2013 14:30 Roda vs. Waalwijk
28/04/2013 14:30 Feyenoord vs. Heracles
28/04/2013 14:30 Twente vs. Nijmegen
28/04/2013 14:30 Vitesse vs. Willem II
28/04/2013 14:30 Zwolle vs. Utrecht
Etapa 33 - Program Eredivisie Olanda
     

05/05/2013 12:30 Ajax vs. Willem II
05/05/2013 12:30 Den Haag vs. Feyenoord
05/05/2013 12:30 PSV vs. Nijmegen
05/05/2013 12:30 Waalwijk vs. Vitesse
05/05/2013 12:30 Alkmaar vs. Zwolle
05/05/2013 12:30 Venlo vs. Groningen
05/05/2013 12:30 Heerenveen vs. Utrecht
05/05/2013 12:30 Heracles vs. Twente
05/05/2013 12:30 Breda vs. Roda
Etapa 34 - Program Eredivisie Olanda
     

  12/05/2013 14:30 Roda vs. Heerenveen
12/05/2013 14:30 Vitesse vs. Venlo
12/05/2013 14:30 Willem II vs. Alkmaar
12/05/2013 14:30 Zwolle vs. Den Haag
12/05/2013 14:30 Feyenoord vs. Breda
12/05/2013 14:30 Groningen vs. Ajax
12/05/2013 14:30 Twente vs. PSV
12/05/2013 14:30 Utrecht vs. Heracles
12/05/2013 14:30 Nijmegen vs. Waalwijk

 

Program Serie A - Italia etape campionat 2017-2018

Program Serie A Italia editia 2017-2018

 

Programul turului Serie A

 19.08. 19:00 Juventus - Cagliari 3-0
 19.08. 21:45 Verona - Napoli 1-3
 20.08. 19:00 Atalanta - AS Roma 0-1
 20.08. 21:45 Bologna - Torino 1-1
 20.08. 21:45 Crotone - AC Milan 0-3
 20.08. 21:45 Inter - Fiorentina 3-0
 20.08. 21:45 Lazio - Spal 0-0
 20.08. 21:45 Sampdoria - Benevento 2-1
 20.08. 21:45 Sassuolo - Genoa 0-0
 20.08. 21:45 Udinese - Chievo 1-2

 26.08. 19:00 Genoa - Juventus 2-4
 26.08. 21:45 AS Roma - Inter 1-3
 27.08. 19:00 Torino - Sassuolo 3-0
 27.08. 21:45 AC Milan - Cagliari 2-1
 27.08. 21:45 Benevento - Bologna 0-1
 27.08. 21:45 Chievo - Lazio  1-2
 27.08. 21:45 Crotone - Verona 0-0 
 27.08. 21:45 Fiorentina - Sampdoria 1-2
 27.08. 21:45 Napoli - Atalanta 3-1
 27.08. 21:45 Spal - Udinese 3-2

 10.09. 16:00 Atalanta - Sassuolo 2-1
 10.09. 16:00 Benevento - Torino 0-1
 10.09. 16:00 Bologna - Napoli 0-3
 10.09. 16:00 Cagliari - Crotone 1-0
 10.09. 16:00 Inter - Spal 2-0
 10.09. 16:00 Juventus - Chievo 3-0
 10.09. 16:00 Lazio - AC Milan 4-1
 10.09. 16:00 Sampdoria - AS Roma
 10.09. 16:00 Udinese - Genoa 1-0
 10.09. 16:00 Verona - Fiorentina 0-5

 17.09. 16:00 AC Milan - Udinese 2-1
 17.09. 16:00 AS Roma - Verona 3-0
 17.09. 16:00 Chievo - Atalanta 1-1
 17.09. 16:00 Crotone - Inter 0-2
 17.09. 16:00 Fiorentina - Bologna 2-1
 17.09. 16:00 Genoa - Lazio 2-3
 17.09. 16:00 Napoli - Benevento 6-0
 17.09. 16:00 Sassuolo - Juventus 1-3
 17.09. 16:00 Spal - Cagliari 0-2
 17.09. 16:00 Torino - Sampdoria 2-2

 20.09. 21:45 AC Milan - Spal 2-0
 20.09. 21:45 Atalanta - Crotone 5-1
 20.09. 21:45 Benevento - AS Roma 0-4
 20.09. 21:45 Bologna - Inter 1-1
 20.09. 21:45 Cagliari - Sassuolo 0-1
 20.09. 21:45 Genoa - Chievo 1-1
 20.09. 21:45 Juventus - Fiorentina 1-0
 20.09. 21:45 Lazio - Napoli 1-4
 20.09. 21:45 Udinese - Torino 2-3
 20.09. 21:45 Verona - Sampdoria 0-0

 24.09. 16:00 AS Roma Udinese 3-1
 24.09. 16:00 Cagliari - Chievo 0-2
 24.09. 16:00 Crotone - Benevento 2-0
 24.09. 16:00 Fiorentina - Atalanta 1-1
 24.09. 16:00 Inter - Genoa 1-0
 24.09. 16:00 Juventus - Torino 4-0
 24.09. 16:00 Sampdoria - AC Milan 2-0
 24.09. 16:00 Sassuolo - Bologna 0-1
 24.09. 16:00 Spal - Napoli 2-3
 24.09. 16:00 Verona - Lazio 0-3

 01.10. 16:00 AC Milan - AS Roma 0-2
 01.10. 16:00 Atalanta - Juventus 2-2
 01.10. 16:00 Benevento - Inter 1-2
 01.10. 16:00 Chievo - Fiorentina 2-1
 01.10. 16:00 Genoa - Bologna 0-1 
 01.10. 16:00 Lazio - Sassuolo 6-1
 01.10. 16:00 Napoli - Cagliari 3-0
 01.10. 16:00 Spal - Crotone 1-1
 01.10. 16:00 Torino - Verona 2-2
 01.10. 16:00 Udinese - Sampdoria 4-0

 15.10. 16:00 AS Roma - Napoli 0-1
 15.10. 16:00 Bologna - Spal 2-1
 15.10. 16:00 Cagliari - Genoa 2-3
 15.10. 16:00 Crotone - Torino 2-2
 15.10. 16:00 Fiorentina - Udinese 2-1
 15.10. 16:00 Inter - AC Milan 3-2
 15.10. 16:00 Juventus - Lazio 1-2
 15.10. 16:00 Sampdoria - Atalanta  3-1
 15.10. 16:00 Sassuolo - Chievo 0-0
 15.10. 16:00 Verona - Benevento 1-0

 22.10. 16:00 AC Milan - Genoa 0-0
 22.10. 16:00 Atalanta - Bologna 1-0
 22.10. 16:00 Benevento - Fiorentina 0-3
 22.10. 16:00 Chievo - Verona 3-2
 22.10. 16:00 Lazio - Cagliari 3-0
 22.10. 16:00 Napoli - Inter 0-0
 22.10. 16:00 Sampdoria - Crotone  5-0
 22.10. 16:00 Spal - Sassuolo 0-1
 22.10. 16:00 Torino - AS Roma 0-1
 22.10. 16:00 Udinese - Juventus 2-6

 25.10. 21:45 AS Roma Crotone   
 25.10. 21:45 Atalanta - Verona   
 25.10. 21:45 Bologna - Lazio   
 25.10. 21:45 Cagliari - Benevento   
 25.10. 21:45 Chievo - AC Milan   
 25.10. 21:45 Fiorentina - Torino   
 25.10. 21:45 Genoa - Napoli   
 25.10. 21:45 Inter - Sampdoria   
 25.10. 21:45 Juventus - Spal   
 25.10. 21:45 Sassuolo - Udinese

 29.10. 16:00 AC Milan - Juventus   
 29.10. 16:00 AS Roma Bologna   
 29.10. 16:00 Benevento - Lazio   
 29.10. 16:00 Crotone - Fiorentina   
 29.10. 16:00 Napoli - Sassuolo   
 29.10. 16:00 Sampdoria - Chievo   
 29.10. 16:00 Spal - Genoa   
 29.10. 16:00 Torino - Cagliari   
 29.10. 16:00 Udinese - Atalanta   
 29.10. 16:00 Verona - Inter  

 05.11. 16:00 Atalanta - Spal   
 05.11. 16:00 Bologna - Crotone   
 05.11. 16:00 Cagliari - Verona   
 05.11. 16:00 Chievo - Napoli   
 05.11. 16:00 Fiorentina - AS Roma   
 05.11. 16:00 Genoa - Sampdoria   
 05.11. 16:00 Inter - Torino   
 05.11. 16:00 Juventus - Benevento   
 05.11. 16:00 Lazio - Udinese   
 05.11. 16:00 Sassuolo - AC Milan  

 19.11. 16:00 AS Roma Lazio   
 19.11. 16:00 Benevento - Sassuolo   
 19.11. 16:00 Crotone - Genoa   
 19.11. 16:00 Inter - Atalanta   
 19.11. 16:00 Napoli - AC Milan -   
 19.11. 16:00 Sampdoria - Juventus   
 19.11. 16:00 Spal - Fiorentina   
 19.11. 16:00 Torino - Chievo   
 19.11. 16:00 Udinese - Cagliari   
 19.11. 16:00 Verona - Bologna  

 26.11. 16:00 AC Milan - Torino   
 26.11. 16:00 Atalanta - Benevento   
 26.11. 16:00 Bologna - Sampdoria   
 26.11. 16:00 Cagliari - Inter   
 26.11. 16:00 Chievo - Spal   
 26.11. 16:00 Genoa - AS Roma   
 26.11. 16:00 Juventus - Crotone   
 26.11. 16:00 Lazio - Fiorentina   
 26.11. 16:00 Sassuolo - Verona   
 26.11. 16:00 Udinese - Napoli  

 03.12. 16:00 AS Roma Spal   
 03.12. 16:00 Benevento - AC Milan   
 03.12. 16:00 Bologna - Cagliari   
 03.12. 16:00 Crotone - Udinese   
 03.12. 16:00 Fiorentina - Sassuolo   
 03.12. 16:00 Inter - Chievo   
 03.12. 16:00 Napoli Juventus   
 03.12. 16:00 Sampdoria - Lazio   
 03.12. 16:00 Torino - Atalanta   
 03.12. 16:00 Verona - Genoa  

 10.12. 16:00 AC Milan - Bologna   
 10.12. 16:00 Cagliari - Sampdoria   
 10.12. 16:00 Chievo - AS Roma   
 10.12. 16:00 Genoa - Atalanta   
 10.12. 16:00 Juventus - Inter   
 10.12. 16:00 Lazio - Torino   
 10.12. 16:00 Napoli - Fiorentina   
 10.12. 16:00 Sassuolo - Crotone   
 10.12. 16:00 Spal - Verona   
 10.12. 16:00 Udinese - Benevento 

 17.12. 16:00 AS Roma Cagliari   
 17.12. 16:00 Atalanta - Lazio   
 17.12. 16:00 Benevento - Spal   
 17.12. 16:00 Bologna Juventus   
 17.12. 16:00 Crotone - Chievo   
 17.12. 16:00 Fiorentina - Genoa   
 17.12. 16:00 Inter - Udinese   
 17.12. 16:00 Sampdoria - Sassuolo   
 17.12. 16:00 Torino - Napoli   
 17.12. 16:00 Verona AC Milan  

 23.12. 16:00 AC Milan - Atalanta   
 23.12. 16:00 Cagliari - Fiorentina   
 23.12. 16:00 Chievo - Bologna   
 23.12. 16:00 Genoa - Benevento   
 23.12. 16:00 Juventus - AS Roma   
 23.12. 16:00 Lazio - Crotone   
 23.12. 16:00 Napoli - Sampdoria   
 23.12. 16:00 Sassuolo - Inter   
 23.12. 16:00 Spal - Torino   
 23.12. 16:00 Udinese - Verona  

 30.12. 16:00 AS Roma Sassuolo   
 30.12. 16:00 Atalanta - Cagliari   
 30.12. 16:00 Benevento - Chievo   
 30.12. 16:00 Bologna - Udinese   
 30.12. 16:00 Crotone - Napoli   
 30.12. 16:00 Fiorentina - AC Milan   
 30.12. 16:00 Inter - Lazio   
 30.12. 16:00 Sampdoria - Spal   
 30.12. 16:00 Torino - Genoa   
 30.12. 16:00 Verona - Juventus  

Programul returului Serie A

 06.01. 16:00 AC Milan - Crotone   
 06.01. 16:00 AS Roma Atalanta   
 06.01. 16:00 Benevento - Sampdoria   
 06.01. 16:00 Cagliari - Juventus   
 06.01. 16:00 Chievo - Udinese   
 06.01. 16:00 Fiorentina - Inter -   
 06.01. 16:00 Genoa - Sassuolo   
 06.01. 16:00 Napoli - Verona   
 06.01. 16:00 Spal - Lazio   
 06.01. 16:00 Torino - Bologna  

 21.01. 16:00 Atalanta - Napoli   
 21.01. 16:00 Bologna - Benevento   
 21.01. 16:00 Cagliari - AC Milan   
 21.01. 16:00 Inter - AS Roma   
 21.01. 16:00 Juventus - Genoa   
 21.01. 16:00 Lazio - Chievo   
 21.01. 16:00 Sampdoria - Fiorentina   
 21.01. 16:00 Sassuolo - Torino   
 21.01. 16:00 Udinese - Spal   
 21.01. 16:00 Verona - Crotone  

 28.01. 16:00 AC Milan - Lazio   
 28.01. 16:00 AS Roma Sampdoria   
 28.01. 16:00 Chievo - Juventus   
 28.01. 16:00 Crotone - Cagliari   
 28.01. 16:00 Fiorentina - Verona   
 28.01. 16:00 Genoa - Udinese   
 28.01. 16:00 Napoli - Bologna   
 28.01. 16:00 Sassuolo - Atalanta   
 28.01. 16:00 Spal - Inter   
 28.01. 16:00 Torino - Benevento  

 04.02. 16:00 Atalanta - Chievo   
 04.02. 16:00 Benevento - Napoli   
 04.02. 16:00 Bologna - Fiorentina   
 04.02. 16:00 Cagliari - Spal   
 04.02. 16:00 Inter - Crotone   
 04.02. 16:00 Juventus - Sassuolo   
 04.02. 16:00 Lazio - Genoa   
 04.02. 16:00 Sampdoria - Torino   
 04.02. 16:00 Udinese - AC Milan   
 04.02. 16:00 Verona - AS Roma

 11.02. 16:00 AS Roma Benevento   
 11.02. 16:00 Chievo - Genoa   
 11.02. 16:00 Crotone - Atalanta   
 11.02. 16:00 Fiorentina - Juventus   
 11.02. 16:00 Inter - Bologna   
 11.02. 16:00 Napoli - Lazio   
 11.02. 16:00 Sampdoria - Verona   
 11.02. 16:00 Sassuolo - Cagliari   
 11.02. 16:00 Spal - AC Milan -   
 11.02. 16:00 Torino - Udinese  

 18.02. 16:00 AC Milan - Sampdoria   
 18.02. 16:00 Atalanta - Fiorentina   
 18.02. 16:00 Benevento - Crotone   
 18.02. 16:00 Bologna - Sassuolo   
 18.02. 16:00 Chievo - Cagliari   
 18.02. 16:00 Genoa - Inter   
 18.02. 16:00 Lazio - Verona   
 18.02. 16:00 Napoli - Spal   
 18.02. 16:00 Torino - Juventus   
 18.02. 16:00 Udinese - AS Roma  

 25.02. 16:00 AS Roma AC Milan   
 25.02. 16:00 Bologna - Genoa   
 25.02. 16:00 Cagliari - Napoli   
 25.02. 16:00 Crotone - Spal   
 25.02. 16:00 Fiorentina - Chievo   
 25.02. 16:00 Inter - Benevento   
 25.02. 16:00 Juventus - Atalanta   
 25.02. 16:00 Sampdoria - Udinese   
 25.02. 16:00 Sassuolo - Lazio   
 25.02. 16:00 Verona - Torino  

 04.03. 16:00 AC Milan - Inter   
 04.03. 16:00 Atalanta - Sampdoria   
 04.03. 16:00 Benevento - Verona   
 04.03. 16:00 Chievo - Sassuolo   
 04.03. 16:00 Genoa - Cagliari   
 04.03. 16:00 Lazio - Juventus   
 04.03. 16:00 Napoli - AS Roma   
 04.03. 16:00 Spal - Bologna   
 04.03. 16:00 Torino - Crotone   
 04.03. 16:00 Udinese - Fiorentina 

 11.03. 16:00 AS Roma Torino   
 11.03. 16:00 Bologna - Atalanta   
 11.03. 16:00 Cagliari - Lazio   
 11.03. 16:00 Crotone - Sampdoria   
 11.03. 16:00 Fiorentina - Benevento   
 11.03. 16:00 Genoa - AC Milan   
 11.03. 16:00 Inter - Napoli   
 11.03. 16:00 Juventus - Udinese   
 11.03. 16:00 Sassuolo - Spal   
 11.03. 16:00 Verona - Chievo  

 18.03. 16:00 AC Milan - Chievo   
 18.03. 16:00 Benevento - Cagliari   
 18.03. 16:00 Crotone - AS Roma   
 18.03. 16:00 Lazio - Bologna   
 18.03. 16:00 Napoli - Genoa   
 18.03. 16:00 Sampdoria - Inter   
 18.03. 16:00 Spal - Juventus   
 18.03. 16:00 Torino - Fiorentina   
 18.03. 16:00 Udinese - Sassuolo   
 18.03. 16:00 Verona - Atalanta  

 31.03. 16:00 Atalanta - Udinese   
 31.03. 16:00 Bologna - AS Roma   
 31.03. 16:00 Cagliari - Torino   
 31.03. 16:00 Chievo - Sampdoria   
 31.03. 16:00 Fiorentina - Crotone   
 31.03. 16:00 Genoa - Spal   
 31.03. 16:00 Inter - Verona   
 31.03. 16:00 Juventus - AC Milan   
 31.03. 16:00 Lazio - Benevento   
 31.03. 16:00 Sassuolo - Napoli  

 08.04. 16:00 AC Milan - Sassuolo   
 08.04. 16:00 AS Roma Fiorentina   
 08.04. 16:00 Benevento - Juventus   
 08.04. 16:00 Crotone - Bologna   
 08.04. 16:00 Napoli - Chievo   
 08.04. 16:00 Sampdoria - Genoa   
 08.04. 16:00 Spal - Atalanta   
 08.04. 16:00 Torino - Inter   
 08.04. 16:00 Udinese - Lazio   
 08.04. 16:00 Verona - Cagliari 

 15.04. 16:00 AC Milan - Napoli   
 15.04. 16:00 Atalanta - Inter   
 15.04. 16:00 Bologna Verona   
 15.04. 16:00 Cagliari - Udinese -   
 15.04. 16:00 Chievo - Torino   
 15.04. 16:00 Fiorentina - Spal   
 15.04. 16:00 Genoa - Crotone   
 15.04. 16:00 Juventus - Sampdoria   
 15.04. 16:00 Lazio - AS Roma   
 15.04. 16:00 Sassuolo - Benevento 

 18.04. 21:45 AS Roma Genoa   
 18.04. 21:45 Benevento - Atalanta   
 18.04. 21:45 Crotone - Juventus   
 18.04. 21:45 Fiorentina - Lazio   
 18.04. 21:45 Inter - Cagliari   
 18.04. 21:45 Napoli - Udinese   
 18.04. 21:45 Sampdoria - Bologna   
 18.04. 21:45 Spal - Chievo   
 18.04. 21:45 Torino - AC Milan   
 18.04. 21:45 Verona - Sassuolo  

 22.04. 16:00 AC Milan - Benevento   
 22.04. 16:00 Atalanta - Torino   
 22.04. 16:00 Cagliari - Bologna -   
 22.04. 16:00 Chievo - Inter   
 22.04. 16:00 Genoa - Verona   
 22.04. 16:00 Juventus - Napoli   
 22.04. 16:00 Lazio - Sampdoria   
 22.04. 16:00 Sassuolo - Fiorentina   
 22.04. 16:00 Spal - AS Roma   
 22.04. 16:00 Udinese - Crotone     

 29.04. 16:00 AS Roma Chievo   
 29.04. 16:00 Atalanta - Genoa   
 29.04. 16:00 Benevento - Udinese   
 29.04. 16:00 Bologna - AC Milan   
 29.04. 16:00 Crotone - Sassuolo   
 29.04. 16:00 Fiorentina - Napoli   
 29.04. 16:00 Inter - Juventus   
 29.04. 16:00 Sampdoria - Cagliari   
 29.04. 16:00 Torino - Lazio   
 29.04. 16:00 Verona - Spal  

 06.05. 16:00 AC Milan - Verona   
 06.05. 16:00 Cagliari - AS Roma   
 06.05. 16:00 Chievo - Crotone   
 06.05. 16:00 Genoa - Fiorentina   
 06.05. 16:00 Juventus - Bologna   
 06.05. 16:00 Lazio - Atalanta   
 06.05. 16:00 Napoli Torino   
 06.05. 16:00 Sassuolo - Sampdoria   
 06.05. 16:00 Spal - Benevento   
 06.05. 16:00 Udinese - Inter  

 13.05. 16:00 AS Roma Juventus   
 13.05. 16:00 Atalanta - AC Milan   
 13.05. 16:00 Benevento Genoa   
 13.05. 16:00 Bologna - Chievo   
 13.05. 16:00 Crotone - Lazio   
 13.05. 16:00 Fiorentina - Cagliari   
 13.05. 16:00 Inter - Sassuolo   
 13.05. 16:00 Sampdoria - Napoli   
 13.05. 16:00 Torino - Spal   
 13.05. 16:00 Verona - Udinese  

 20.05. 21:45 AC Milan - Fiorentina   
 20.05. 21:45 Cagliari - Atalanta   
 20.05. 21:45 Chievo - Benevento   
 20.05. 21:45 Genoa - Torino   
 20.05. 21:45 Juventus - Verona   
 20.05. 21:45 Lazio - Inter   
 20.05. 21:45 Napoli - Crotone   
 20.05. 21:45 Sassuolo - AS Roma   
 20.05. 21:45 Spal - Sampdoria   
 20.05. 21:45 Udinese - Bologna

italia serie a 2017-2018

Iasi 365 portalul iesenilor bine informaţi

Portalul Iasi365.com se dorește a fi site-ul de unde ieșenii să poată obţine informaţii detaliate despre evenimentele culturale ce au loc în municipiul Iaşi (concerte, spectacole, expoziţii, târguri, petreceri, cursuri, competiţii sportive etc.)  precum şi un îndrumar în obţinerea de acte de la instituţiile publice ieşene (certificat naştere, CI, pasaport,  carnet de conducere, autorizaţii de tot felul)

Iasi 365 le urează tuturor celor care vin în Iași bun venit și distracție placută!

 

Poate vă interesează