Programul Europa Conference League 2022-2023

Program Europa Conference League 2022-2023

 

Programul grupelor Europa Conference League 2022-2023

Grupa A - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 Istanbul Başakşehir
2 2 0 0 7-0 6
2 Heart of Midlothian 2 1  0  1 2-4 3
3 FK RFS Riga 2  0  1  0  1-3 1
4 Fiorentina 2 0 1 0 1-4 1

 

Etapa 1 (08.09.2022)
Heart of Midlothian - İstanbul Başakşehir 0-4
ACF Fiorentina - FK RFS Riga 1-1

Etapa 2 (15.09.2022)
İstanbul Başakşehir - ACF Fiorentina 3-0
FK RFS Riga - Heart of Midlothian 0-2

Etapa 3 (06.10.2022)
Heart of Midlothian - ACF Fiorentina
FK RFS Riga - İstanbul Başakşehir

Etapa 4 (13.10.2022)
ACF Fiorentina - Heart of Midlothian
İstanbul Başakşehir - FK RFS Riga

Etapa 5 (27.10.2022)
ACF Fiorentina - İstanbul Başakşehir
Heart of Midlothian - FK RFS Riga

Etapa 6 (03.11.2022)
İstanbul Başakşehir - Heart of Midlothian
FK RFS Riga - ACF Fiorentina

 

Grupa B - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 West Ham United 2  2   0  0 6-3 6
2 Anderlecht 2 1 1 0 1-0 4
3 FCSB 2 0 1  1  1-3 1
4 Silkeborg IF 2 0 0 2 2-4 0

 

Etapa 1 (08.09.2022)
RSC Anderlecht - Silkeborg IF 1-0
West Ham United - FCSB 3-1

Etapa 2 (15.09.2022)
FCSB - RSC Anderlecht 0-0
Silkeborg IF - West Ham United 2-3

Etapa 3 (06.10.2022)
RSC Anderlecht - West Ham United
Silkeborg IF - FCSB

Etapa 4 (13.10.2022)
West Ham United - RSC Anderlecht
FCSB - Silkeborg IF

Etapa 5 (27.10.2022)
RSC Anderlecht - FCSB
West Ham United - Silkeborg IF

Etapa 6 (03.11.2022)
FCSB - West Ham United
Silkeborg IF - RSC Anderlecht

 

Grupa C - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I  Gol 
 Pct 
1 Villarreal 2  2   0   0  6-4 6
2 Lech Poznan 2 1 0 1 7-5 3
3 Hapoel Beer Sheva 2 0 1 1 1-2 1
4 Austria Viena 2 0 1 1 1-4 1

 

Etapa 1 (08.09.2022)
Austria Wien - Hapoel Be'er Sheva 0-0
Villarreal CF - Lech Poznań 4-3

Etapa 2 (15.09.2022)
Hapoel Be'er Sheva - Villarreal CF 1-2
Lech Poznań - Austria Wien 4-1

Etapa 3 (06.10.2022)
Lech Poznań - Hapoel Be'er Sheva
Villarreal CF - Austria Wien

Etapa 4 (13.10.2022)
Austria Wien - Villarreal CF
Hapoel Be'er Sheva - Lech Poznań

Etapa 5 (27.10.2022)
Villarreal CF - Hapoel Be'er Sheva
Austria Wien - Lech Poznań

Etapa 6 (03.11.2022)
Hapoel Be'er Sheva - Austria Wien
Lech Poznań - Villarreal CF

 

Grupa D - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 FC Koln  2  1   1   0  5-3 4
2 Nice 2 0 2 0 2-2 2
3 Partizan Belgrad  2 0 2 0 4-4 2
4 Slovacko 2 0 1 1 5-7 1

 

Etapa 1 (08.09.2022)
Nice - FC Köln 1-1
FC Slovácko - Partizan 3-3

Etapa 2 (15.09.2022)
Partizan - OGC Nice 1-1
FC Köln - FC Slovácko 4-2

Etapa 3 (06.10.2022)
FC Slovácko - OGC Nice
FC Köln - Partizan

Etapa 4 (13.10.2022)
Partizan - FC Köln
OGC Nice - FC Slovácko

Etapa 5 (27.10.2022)
OGC Nice - Partizan
FC Slovácko - FC Köln

Etapa 6 (03.11.2022)
FC Köln - OGC Nice
Partizan - FC Slovácko

 

Grupa E - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 AZ Alkmaar 2  2   0   0   5-1 6
2 Dnipro 2 1 0 1 3-2  3
3 Apollon Limassol 2 0 1 1 1-3 1
4 FC Vaduz 2 0 1 1 1-4 1

 

Etapa 1 (08.09.2022)
FC Vaduz - Apollon Limassol 0-0
SK Dnipro-1 - AZ Alkmaar 0-1

Etapa 2 (15.09.2022)
AZ Alkmaar - FC Vaduz 4-1
Apollon Limassol - SK Dnipro 1-3

Etapa 3 (06.10.2022)
SK Dnipro-1 - FC Vaduz
AZ Alkmaar - Apollon Limassol

Etapa 4 (13.10.2022)
Apollon Limassol - AZ Alkmaar
FC Vaduz - SK Dnipro-1

Etapa 5 (27.10.2022)
FC Vaduz - AZ Alkmaar
SK Dnipro-1 - Apollon Limassol

Etapa 6 (03.11.2022)
Apollon Limassol - FC Vaduz
AZ Alkmaar - SK Dnipro-1

 

Grupa F - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E  I 
 Gol 
 Pct 
1 KAA Gent 2  1   1  0 3-0  4
2 Djurgårdens IF 2 1 1 0 3-2  4
2 Molde 2 0 1  1  2-3 1
4 Shamrock Rovers 2 0 1 1 0-3 1

 

Etapa 1 (08.09.2022)
Molde FK - KAA Gent 0-0
Shamrock Rovers - Djurgårdens IF 0-0

Etapa 2 (15.09.2022)
KAA Gent - Shamrock Rovers 3-0
Djurgårdens IF - Molde FK 3-2

Etapa 3 (06.10.2022)
Molde FK - Shamrock Rovers
KAA Gent - Djurgårdens IF

Etapa 4 (13.10.2022)
Djurgårdens IF - KAA Gent
Shamrock Rovers - Molde FK

Etapa 5 (27.10.2022)
Shamrock Rovers - KAA Gent
Molde FK - Djurgårdens IF

Etapa 6 (03.11.2022)
KAA Gent - Molde FK
Djurgårdens IF - Shamrock Rovers

 

Grupa G - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 Slavia Praga  2  1   1   0   4-3 4
2 Sivasspor 2 1 1 0 2-1 4
2 CFR Cluj 2 0 1 1 1-2 1
4 KF Ballkani 2 0 1 1 3-4 1

 

Etapa 1 (08.09.2022)
Sivasspor - Slavia Praha 1-1
KF Ballkani - CFR Cluj 1-1

Etapa 2 (15.09.2022)
CFR Cluj - Sivasspor 0-1
Slavia Praha - KF Ballkani 3-2

Etapa 3 (06.10.2022)
Sivasspor - KF Ballkani
Slavia Praha - CFR Cluj

Etapa 4 (13.10.2022)
CFR Cluj - Slavia Praha
KF Ballkani - Sivasspor

Etapa 5 (27.10.2022)
Sivasspor - CFR Cluj
KF Ballkani - Slavia Praha

Etapa 6 (03.11.2022)
Slavia Praha - Sivasspor
CFR Cluj - KF Ballkani

 

Grupa H - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
 V E I Gol  Pct 
1 FC Basel 2  2  0   0  4-1 6
2 Pyunik 2 1 0 1 3-3 3
3 Zalgiris 2 0 1 1 0-1 1
4 Slovan Bratislava 2 0 1 1 0-2 1

 

Etapa 1 (08.09.2022)
Slovan Bratislava - FK Žalgiris 0-0
FC Basel - Pyunik FC 3-1

Etapa 2 (15.09.2022)
FK Žalgiris - FC Basel 0-1
Pyunik FC - Slovan Bratislava 2-0

Etapa 3 (06.10.2022)
Pyunik FC - FK Žalgiris
FC Basel - Slovan Bratislava

Etapa 4 (13.10.2022)
Slovan Bratislava - FC Basel
FK Žalgiris - Pyunik FC

Etapa 5 (27.10.2022)
FC Basel - FK Žalgiris
Slovan Bratislava - Pyunik FC

Etapa 6 (03.11.2022)
FK Žalgiris - Slovan Bratislava
Pyunik FC - FC Basel

 

Play Off Europa Conference League editia 2022 - 2023

Meciurile retur din play off-ul pentru grupele Europa Conference League editia 2022 - 2023

23.08.2022
APOEL - Djurgårdens 3-2

25.08.2022
Slovan - Zrinjski 3-1
Linfield - RFS 1-2
Rapid Wien - Vaduz 0-1
Hajduk Split - Villarreal 0-2
Gil Vicente - AZ Alkmaar 1-2
Nice - M. Tel-Aviv 2-0
Anderlecht - Young Boys 1-1
Antwerp - Başakşehir 1-3
Diddeleng - Lech Poznań 1-1
Hamrun - Partizan 3-3
Ballkani - Shkupi 1-0
H. Beer-Sheva - U Craiova 2-1
Slavia Praga - Raków 2-0
Basel - CSKA Sofia 2-0
Twente - Fiorentina 0-0
CFR Cluj - Maribor 1-0
Fehérvár - FC Köln 0-3
Wolfsberger - Molde 0-4
Viking - FCSB 1-3
AIK - Slovácko 0-1
Viborg - West Ham 0-3

Meciurile tur din play off-ul pentru grupele Europa Conference League editia 2022 - 2023

17.08.2022
Djurgårdens - APOEL 3:0

18.08.2022
Raków - Slavia Praga 2:1
Young Boys - Anderlecht 0:1
Slovácko - AIK 3:0
Molde - Wolfsberger 0:1
RFS - Linfield 2:2
M. Tel-Aviv - Nice 1:0
CSKA Sofia - Basel 1:0
U Craiova - H. Beer-Sheva 1:1
Başakşehir - Antwerp 1:1
Zrinjski - Slovan 1:0
Vaduz - Rapid Wien 1:1
Maribor - CFR Cluj 0:0
Lech Poznań - Diddeleng 2:0
FCSB - Viking 1:2
FC Köln - Fehérvár 1:2
West Ham - Viborg 3:1
Villarreal - Hajduk Split 4:2
AZ Alkmaar - Gil Vicente 4:0
Fiorentina - Twente 2:1
Partizan - Hamrun 4:1
Shkupi - Ballkani 1:2

Turul III preliminar editia 2022 - 2023

Meciurile retur din turul III preliminar

09.08.2022
Gzira United - Wolfsberger 0-4
B36 Tórshavn - Viborg 1-2

10.08.2022
Vitória SC - Hajduk Split 1-0

11.08.2022
Kyzylzhar - APOEL 0-0
Tobol - Zrinjski 1-1
Raków - Spartak Trnava 1-0
Konyaspor - Vaduz 2-4
Djurgården - Sepsi 3-1
Petrocub - Fehérvár 1-2
CFR Cluj - Shakhtyor 1-0
Twente - Čukarički 4-1
H. Beer-Sheva - Lugano 3-1
Basel - Brøndby 3-1
Antwerp - Lillestrøm 2-0
FCSB - Dunajská Streda 1-0
U Craiova - Zorya Luhansk 3-0
Panathinaikos - Slavia Praha 1-1
Başakşehir - Breidablik 3-0
Hibernians - RFS 1-3
Sligo Rovers - Viking 1-0
Anderlecht - Paide 3-0
Saint Patrick's - CSKA-Sofia 0-2
Shkëndija - AIK 1-2
Levski Sofia - Hamrun Spartans 1-3
KÍ - Ballkani 2-2
Rapid Wien - Neftçi 2-0
Lech Poznań - Víkingur Reykjavík 4-1
Young Boys - KuPS 3-0
AZ - Dundee United 7-0
Gil Vicente - Riga 4-0
Kisvarda - Molde 2-1

Rezultatele din meciurile tur ale turului III preliminar Europa Conference League 2022 - 2023

03.08.2022
Viborg - B36 Tórshavn 3-0
Riga - Gil Vicente 1-1
Wolfsberger - Gzira United 0-0
Dunajská Streda - FCSB 0-1

04.08.2022
Zrinjski - Tobol 1-0
Dundee United - AZ 1-0
Hajduk Split - Vitória SC 3-1
Fehérvár - Petrocub 5-0
Breidablik - Başakşehir 1-3
Víkingur Reykjavík - Lech Poznań 1-0
Brøndby - Basel 1-0
Vaduz - Konyaspor 1-1
Sepsi - Djurgården 1-3
Ballkani - KÍ 3-2
Lugano - H. Beer-Sheva 0-2
Čukarički - Twente 1-3
Hamrun Spartans - Levski Sofia 0-1
Zorya Luhansk - U Craiova 1-0
M. Tel-Aviv - Aris Salonic 2-0
Slavia Praha - Panathinaikos 2-0
Lillestrøm - Antwerp 1-3
Neftçi - Rapid Wien 2-1
Molde - Kisvarda 3-0
CSKA-Sofia - Saint Patrick's 0-1
AIK - Shkëndija 1-1
Shakhtyor - CFR Cluj 0-0
APOEL - Kyzylzhar 1-0
Viking - Sligo Rovers 5-1
Paide - Anderlecht 0-2
Spartak Trnava - Raków 0-2
RFS - Hibernians 1-1
KuPS - Young Boys 0-2

Turul II preliminar editia 2022 - 2023

Rezultatele din meciurile retur din turul II preliminar

Echipele bolduite s-au calificat mai departe

26.07.2022
Lincoln Red Imps - Tobol 0-1
The New Saints - Vikingur 0-0
Ballkani - La Fiorita 6-0

27.07.2022
AIK - Vorskla Poltava 2-0
Gomel - Aris Salonic 1-2
KÍ Klaksvík - Sutjeska 1-0
INTER Escaldes - CFR CLUJ 1-1

28.07.2022
Dunajská Streda - Víkingur 2-0
Puskás Akadémia - Vitória SC 0-0
Zrinjski - TIRANA 3-2
Crusaders - Basel 1-1
Mura - St Patrick's 0-1
Tre Fiori - B36 Tórshavn 0-0
Vaduz - Koper 1-1
Budućnost - Breidablik 2-1
Osijek - Kyzylzhar 0-2
Tuzla City - AZ Alkmaar 0-4
Drita - ANTWERP 0-2
Brøndby - Pogoń Szczecin 4-0
Shkëndija - Valmeira 3-1
Sligo Rovers - Motherwell 2-0
Laçi - Petrocub 1-4
Hamrun Spartans - Velež Mostar 1-0
Radnički - Gżira United 3-4
M. Tel Aviv - PFC Zira 0-0
Čukarički - Racing Union 4-0
Dinamo Minsk - H. Be'er Sheva 0-1
Konyaspor - BATE Borisov 2-0
Young Boys - Liepāja 3-0
PAOK - Levski Sofia 1-1
Ol. Ljubljana - SEPSI OSK 2-4
Lechia Gdańsk - Rapid Viena 1-2
Viborg - Sūduva 1-0
Djurgårdens - Rijeka 2-0
FCSB - Saburtalo 4-2
U CRAIOVA - VLLAZNIA 3-0
Slavia Praga - St Joseph's 7-0
Viking - Sparta Praga 2-1
Newtown - Spartak Trnava 1-2
Neftçi Baku - Aris Limassol 3-0
Lillestrøm - SJK Seinäjoki 5-2
Riga - Ružomberok 2-1
Dinamo Batumi - Lech Poznań 1-1
APOEL - Botev Plovdiv 2-0
Levadia - Hibernians 1-1
Paide - Ararat Armenia 1-0
M. Netanya - BaȘakȘehir 0-1
CSKA Sofia - MAKEDONIJA GP 4-0
Elfsborg - Molde 1-2
Gabala - Fehérvár 2-1
Kisvárda - Kairat 1-0
Milsami Orhei - KuPS 1-4
Astana - Raków 0-1

Rezultatele din meciurile tur din turul II preliminar

19.07.2022
Hibernians - Levadia 3-2
TIRANA - Zrinjski 0-1
La Fiorita - Ballkani 0-4

20.07.2022
Botev Plovdiv - APOEL 0-0
Víkingur - Dunajská Streda 0-2
Sutjeska - KÍ Klaksvík 0-0

21.07.2022
Kyzylzhar - Osijek 1-2
Vitória SC - Puskás Akadémia 3-0
Vikingur Reykjavik - The New Saints 2-0
Velež Mostar - Hamrun Spartans 0-1
Rijeka - Djurgårdens 1-2
VLLAZNIA - U CRAIOVA 1-1
Motherwell - Sligo Rovers 0-1
BATE Borisov - Konyaspor 0-3
Raków - Astana 5-0
Breidablik - Budućnost 2-0
Spartak Trnava - Newtown 4-1
St Patrick's - Mura 1-1
AZ Alkmaar - Tuzla City 1-0
SEPSI OSK - Ol. Ljubljana 3-1
Racing Union - Čukarički 1-4
Aris Salonic - Gomel 5-1
BaȘakȘehir - M. Netanya 1-1
Aris Limassol - Neftçi Baku 2-0
CFR CLUJ - INTER Escaldes 3-0
H. Be'er Sheva - Dinamo Minsk 2-1
Sparta Praga - Viking 0-0
Rapid Viena - Lechia Gdańsk 0-0
B36 Tórshavn - Tre Fiori 1-0
Fehérvár - Gabala 4-1
St Joseph's - Slavia Praga 0-4
Petrocub - Laçi 0-0
Gżira United - Radnički 2-2
Levski Sofia - PAOK 2-0
ANTWERP - Drita 0-0
Basel - Crusaders 2-0
Vorskla Poltava - AIK 3-2
Sūduva - Viborg 0-1
Pogoń Szczecin - Brøndby 1-1
Ružomberok - Riga 0-3
Koper - Vaduz 0-1
Lech Poznań - Dinamo Batumi 5-0
Saburtalo - FCSB 1-0
SJK Seinäjoki - Lillestrøm 0-1
PFC Zira - M. Tel Aviv 0-3
Molde - Elfsborg 4-1
KuPS - Milsami Orhei 2-2
MAKEDONIJA GP - CSKA Sofia 0-0
Valmiera - Shkëndija 1-2
Ararat Armenia - Paide 0-0
Kairat - Kisvárda 0-1
Tobol - Lincoln Red Imps 2-0
Liepāja - Young Boys 0-1

Turul I preliminar editia 2022 - 2023

Rezultatele din meciurile retur din turul I preliminar

12.07.2022
Drita - Inter Turku 3-0

14.07.2022
Crusaders - Magpies 3-1
Breiðablik - Santa Coloma 4-1
Partizani - Saburtalo 0-2
Cliftonville - Dunajská Streda 0-3
Iskra - Laçi 0-1
Sligo Rovers - Bala Town 1-1
Larne - St Josep's 0-1
Dečić - Dinamo Minsk 1-2
Tre Fiori - Fola Esch 3-1
KR Reykjavík - Pogoń Szczecin 1-0
Differdange - Ol. Ljubljana 1-2
Llapi - Budućnost 2-2
Newtown - HB Tórshavn 3-1
Mura - Sf. Gheorghe 2-1
Hamrun Spartans - Alashkert 4-1
B36 Tórshavn - Borac 4-1
Atlètic Escaldes - Gżira United 0-1
Dila Gori - KuPS 1-0
Petrocub - Floriana 1-0
Riga - Derry City 2-0
Paide - Dinamo Tbilisi 2-2
SJK Seinäjoki - Flora 4-2
Milsami Orhei - Panevėžys 2-0
Tuzla City - Tre Penne 6-0
Kauno Žalgiris - Ružomberok 0-0
Ararat - Shkëndija 2-2
Akademija Pandev - Lechia Gdańsk 1-2
Europa - Víkingur SJK 1-2
Liepāja - Gjilani 3-1

 Programul Grupelor Europa Conference League 2022

Rezultatele din meciurile tur din turul I preliminar

05.07.2022
Gżira United - Atlètic Escaldes 1-1
St. Josep's - Larne 0-0

06.07.2022
Víkingur SJK - Europa 1-0
Inter Turku - Drita 1-0

07.07.2022
Lechia Gdańsk - Akademija Pandev 4-1
Tre Penne - Tuzla City 0-2
Derry City - Riga 0-2
Dunajská Streda - Cliftonville 2-1
Budućnost - Llapi 2-0
Bala Town - Sligo Rovers 1-2
Shkëndija - Ararat 2-0
Gjilani - Liepāja 1-0
Dinamo Minsk - Dečić 1-1
Fola Esch - Tre Fiori 0-1
HB Tórshavn - Newtown 1-0
Laçi - Iskra 0-0
Dinamo Tbilisi - Paide 2-3
Ol. Ljubljana - Differdange 1-1
Sf. Gheorghe - Mura 1-2
Floriana - Petrocub 0-0
Ružomberok - Kauno Žalgiris 2-0
Flora - SJK Seinäjoki 1-0
Panevėžys - Milsami Orhei 0-0
KuPS - Dila Gori 2-0
Pogoń Szczecin - KR Reykjavík 4-1
Borac - B36 Tórshavn 2-0
Saburtalo - Partizani 0-1
Magpies - Crusaders 2-1
Alashkert - Hamrun Spartans 1-0
Santa Coloma - Breiðablik 0-1

 

Adaugă comentariu

Trimite