Programul Europa Conference League 2023-2024

Program Europa Conference League 2023-2024

 

Programul grupelor Europa Conference League 2023-2024

Grupa A - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 Lille 6 4  2  0  10-2 14
2 Slovan Bratislava 6 3 1 2 8-7 10
3 O. Ljubljana 6 2 0 4 4-9 6
4 Klaksvik 6 1 1 4 5-9 4

 

Etapa 1
Slovan Bratislava - Klaksvik 2-1
Lille - O. Ljubljana 2-0

Etapa 2
Klaksvik - Lille 0-0
O. Ljubljana - Slovan Bratislava 0-1

Etapa 3
Klaksvik - O. Ljubljana
Lille - Slovan Bratislava

Etapa 4
O. Ljubljana - Klaksvik
Slovan Bratislava - Lille

Etapa 5
Klaksvik - Slovan Bratislava
O. Ljubljana - Lille

Etapa 6
Lille - Klaksvik
Slovan Bratislava - O. Ljubljana

 

Grupa B - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 Gent 2  1 1 0 3-1 2
2 Zorya 2 1 1 0 2-1 1
3 M. Tel Aviv 2 1 0  1  3-4 -1
4 Breidablik 2 0 0 2 2-4 -2

 

Etapa 1
M. Tel Aviv - Breidablik 3-2
Zorya - Gent 1-1

Etapa 2
Gent - M. Tel Aviv 2-0
Breidablik - Zorya 0-1

Etapa 3
Gent - Breidablik
M. Tel Aviv - Zorya

Etapa 4
Breidablik - Gent
Zorya - M. Tel Aviv

Etapa 5
Gent - Zorya
Breidablik - M. Tel Aviv

Etapa 6
M. Tel Aviv - Gent
Zorya - Breidablik

 

Grupa C - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I  Gol 
 Pct 
1 Plzen 2  2   0   0  3-1 6
2 FC Ballkani 2 1 0 1 2-1 3
3 Din. Zagreb 2 1 0 1 5-3 3
4 FC Astana 2 0 0 2 2-7 0

 

Etapa 1
Plzen - FC Ballkani 1-0
Din. Zagreb - FC Astana 5-1

Etapa 2
FC Ballkani - Din. Zagreb 2-0
FC Astana - Plzen 1-2

Etapa 3
FC Ballkani - FC Astana
Din. Zagreb - Plzen

Etapa 4
FC Astana - FC Ballkani
Plzen - Din. Zagreb

Etapa 5
FC Astana - Din. Zagreb
FC Ballkani - Plzen

Etapa 6
Din. Zagreb - FC Ballkani
Plzen - FC Astana

 

Grupa D - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 Lugano  2  1   1   0  3-2 4
2 Club Brugge   2  1 1 0 2-1 4
3 Besiktas  2 0 1 1 3-4 1
4 Bodo/Glimt  2 0 1 1 0-1 1

 

Etapa 1
Lugano - Bodo/Glimt 0-0
Club Brugge - Besiktas 1-1

Etapa 2
Besiktas - Lugano 2-3
Bodo/Glimt - Club Brugge 0-1

Etapa 3
Lugano - Club Brugge
Bodo/Glimt - Besiktas

Etapa 4
Besiktas - Bodo/Glimt
Club Brugge - Lugano

Etapa 5
Besiktas - Club Brugge
Bodo/Glimt - Lugano

Etapa 6
Club Brugge - Bodo/Glimt
Lugano - Besiktas

 

Grupa E - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 Zrinjski 2 1  0  1 4-4 3
2 AZ Alkmaar 2 1 0 1 4-4  3
3 Aston Villa 2 1 0 1 3-3 3
4 Legia 2 1 0 1 3-3 3

 

Etapa 1
Zrinjski - Alkmaar 4-3
Legia - Aston Villa 3-2

Etapa 2
Alkmaar - Legia 1-0
Aston Villa - Zrinjski 1-0

Etapa 3
Alkmaar - Aston Villa
Zrinjski - Legia

Etapa 4
Legia - Zrinjski
Aston Villa - Alkmaar

Etapa 5
Alkmaar - Zrinjski
Aston Villa - Legia

Etapa 6
Legia - Alkmaar
Zrinjski - Aston Villa

 

Grupa F - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E  I 
 Gol 
 Pct 
1 Ferencvaros 2  1   1  0 5-3  4
2 Genk 2 1 1 0 4-2  4
2 Fiorentina 2 0 2  0 4-4 2
4 Cukaricki 2 0 0 2 1-5 0

 

Etapa 1
Ferencvaros - Cukaricki 3-1
Genk - Fiorentina 2-2

Etapa 2
Cukaricki - Genk 0-2
Fiorentina - Ferencvaros 2-2

Etapa 3
Fiorentina - Cukaricki
Genk - Ferencvaros

Etapa 4
Cukaricki - Fiorentina
Ferencvaros - Genk

Etapa 5
Cukaricki - Ferencvaros
Fiorentina - Genk

Etapa 6
Ferencvaros - Fiorentina
Genk - Cukaricki

 

Grupa G - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 PAOK  2  2  0   0   5-3 6
2 Frankfurt 2 1 0 1 3-3 3
2 HJK 2 0 1 1 3-4 1
4 Aberdeen 2 0 1 1 2-3 1

 

Etapa 1
HJK - PAOK 2-3
Frankfurt - Aberdeen 2-1

Etapa 2
Aberdeen - HJK 1-1
PAOK - Frankfurt 2-1

Etapa 3
Aberdeen - PAOK
Frankfurt - HJK

Etapa 4
HJK - Frankfurt
PAOK - Aberdeen

Etapa 5
HJK - Aberdeen
Frankfurt - PAOK

Etapa 6
Aberdeen - Frankfurt
PAOK - HJK

 

 

Grupa H - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
 V E I Gol  Pct 
1 Fenerbahce 2  2  0   0  5-2 6
2  Nordsjaelland 2 1 0 1 8-4 3
3 Ludogorets 2 1 0 1 5-7 3
4 Trnava 2 0 0 2 1-6 0

 

Etapa 1
Fenerbahce - Nordsjaelland 3-1
Ludogorets - Trnava 4-0

Etapa 2
Nordsjaelland - Ludogorets 7-1
Trnava - Fenerbahce 1-2

Etapa 3
Fenerbahce - Ludogorets
Trnava - Nordsjaelland

Etapa 4
Ludogorets - Fenerbahce
Nordsjaelland - Trnava

Etapa 5
Nordsjaelland - Fenerbahce
Trnava - Ludogorets

Etapa 6
Fenerbahce - Trnava
Ludogorets - Nordsjaelland

 

Play Off Europa Conference League editia 2023 - 2024

Meciurile retur din play off-ul pentru grupele Europa Conference League editia 2023 - 2024

 

Meciurile tur din play off-ul pentru grupele Europa Conference League editia 2023 - 2024

23.08.2023
Spartak Trnava - Dnipro
Hibernian - Aston Villa

24.08.2023
Astana - Partizani
Tobol - Viktoria Plzeň
Žalgiris - Ferencváros
Nordsjælland - Partizan
Farul - HJK Helsinki
Sepsi - Bodø/Glimt
Rapid VIENA - Fiorentina
M. Tel Aviv - Celje
Levski Sofia - Frankfurt
Fenerbahçe - Twente
Dynamo Kiev - Beşiktaş
Lille - Rijeka
Struga - Breidablik
Gent - APOEL
Midtjylland - Legia
Genk - Adana
Ballkani - BATE
Osasuna - Club Brugge
Heart - PAOK
AZ - Brann

Turul III preliminar ediția 2023 - 2024

Meciurile retur din turul III preliminar

Echipele bolduite s-au calificat mai departe

16.08.2023
Flora Tallinn - Farul Constanta 0-2

17.08.2023
Luzern - Hibernian 2-2
Heart - Rosenborg 3-1
Derry City - Tobol 1-1
Maribor - Fenerbahçe 0-3
Partizan - Sabah 3-0
Debrecen - Rapid Wien 0-5
AZ Alkmaar - Santa Coloma 2-0
Rijeka - B36 Tórshavn 2-0
Swift Hesper - Struga 2-1
Partizani - VALMIERA 1-0
Spartak Trnava - Lech Poznańg 3-1
Osijek - Adana 3-2
KA Akureyri - Club Brugge 2-5
Beşiktaş - Neftçi 2-1
Neman Grodno - Celje 1-4
Dinamo Kiev - Aris SALONIC 3-1
Midtjylland - Omonia 5-1
PAOK - Hajduk Split 3-0
Austria Wien - Legia 3-5
Levski Sofia - H. Be'er Sheva 2-1
M. Tel Aviv - AEK Larnaca 1-0
APOEL - Dila Gori 1-0
FERENCVAROS - Hamrun 2-1
Brann - Arouca 3-1
Riga - Twente 0-3
Gżira United - Viktoria Plzeň 0-2
Nordsjælland - FCSB 2-0
Lincoln Red - Ballkani 1-3
Aktobe - SEpsi OSK 0-1
Pogoń Szczecin - Gent 2-1
Pyunik - Bodø/Glimt 0-3

 

Rezultatele din meciurile tur ale turului III preliminar Europa Conference League 2023 - 2024

09.08.2023
AEK Larnaca - M. Tel Aviv 1-1
Gent - Pogoń Szczecin 5-0

10.08.2023
Hajduk Split - PAOK 0-0
Rapid Wien - Debrecen 0-0
Ballkani - Lincoln Red 2-0
Aris SALONIC - Dinamo Kiev 1-0
FCSB - Nordsjælland 0-0
Hibernian - Luzern 3-1
Arouca - Brann 2-1
Celje - Neman Grodno 1-0
Adana - Osijek 5-1
Fenerbahçe - Maribor 3-1
B36 Tórshavn - Rijeka 1-3
Lech Poznańg - Spartak Trnava2-1
Twente - Riga 2-0
Club Brugge - KA Akureyri 5-1
Omonia - Midtjylland 1-0
VALMIERA - Partizani 1-2
Legia - Austria Wien 1-2
Neftçi - Beşiktaş 1-3
Dila Gori - APOEL 0-2
Rosenborg - Heart 2-1
Santa Coloma - AZ Alkmaar 0-1
SEpsi OSK - Aktobe 1-1
Viktoria Plzeň - Gżira United 4-0
Hamrun - Ferencvaros 1-6
Farul Constanta - Flora Tallinn 3-0
H. Be'er Sheva - Levski Sofia 0-0
Tobol - Derry City 1-0
Struga - Swift Hesper 3-1
Sabah - Partizan 2-0
Bodø/Glimt - Pyunik 3-0

 

Turul II preliminar editia 2023 - 2024

Rezultatele din meciurile retur din turul II preliminar

Echipele bolduite s-au calificat mai departe

01.08.2023

Swift Hesper - The New Saints 3:2
Partizani - Atletic Escaldes 4:1
Buducnost - Struga 3:4
Zimbru ChiȘinău - Fenerbahçe 0:4
Balzan - Neman Grodno 0:0
Valmiera - Tre Penne 7:0

 

02.08.2023

AEK Larnaca - Torpedo Zhodino 1:1
Diddelange - Gżira United 2:1

 

03.08.2023

Haverfordwest - B36 Tórshavn 1:1
Debrecen - Alashkert 2:2
Vitoria - Celje 0:2
Maribor - Differdange 4:3
Legia - Ordabasy 3:2
Luzern - Djurgårdens 1:1
Shamrock Rovers - FERENCVAROS 0:2
Hammarby - Twente 1:1
Dundalk - KA Akureyri 2:2
Borac Banja Luka - Austria Wien 1:2
FCSB - CSKA 1948 3:2
Larne - Ballkani 1:4
Aris SALONIC - Ararat 1:0
Drita - Viktoria Plzeň 1:2
Tirana - Beşiktaş 0:2
Rijeka - Dukagjini 6:1
Hibernian - Inter Escaldes 6:1
Progrès - Midtjylland 2:1
Adana Demirspor - CFR CLUJ 2:1
AGF - Club Brugge 1:0
Vojvodina - APOEL 1:2
Žilina - Gent 2:5
Riga - Kecskemét 3:1
Rosenborg - Crusaders 3:2
Beitar Jerusalem - PAOK 1:4
Neftçi - Željezničar 2:0
Levski Sofia - Shkupi 1:0
Bohemians - Bodø/Glimt 2:4
Dila Gori - Vorskla Poltava 3:1
Omonia - Gabala 4:1
Petrocub HînceȘti - M. Tel Aviv 0:2
SEpsi OSK - CSKA SOFIA 4:0
ZTE FC - Osijek 1:2
Dinamo Tbilisi - Ħamrun Spartans 0:1
Aktobe - Torpedo Kutaisi 1:2
Panevėžys - H. Be'er Sheva 1:1
KuPS - Derry City 3:3
Urartu - Farul ConstanȚa 2:3
Sabah - RFS 2:1
Kauno Žalgiris - Lech Poznań 1:2
Pogoń Szczecin - Linfield 3:2
Santa Coloma - Sutjeska 3:0
Spartak Trnava - Auda 4:1
Pyunik - Kalmar FF 2:1
Tobol - Basel 1:2

Rezultatele din meciurile tur din turul II preliminar

27.07.2023

Željezničar - Neftçi 2-2
Shkupi - Levski Sofia 0-2
Sutjeska - Santa Coloma 2-0
Crusaders - Rosenborg 2-2
Linfield - Pogoń Szczecin 2-5
Derry City - KuPS 2-1
Lech Poznań - Kauno Žalgiris 3-1
Austria Wien - Borac Banja Luka 1-0
Celje - Vitoria 3-4
B36 Tórshavn - Haverfordwest 2-1
Twente - Hammarby 1-0
Beşiktaş - Tirana 3-1
H. Be'er Sheva - Panevėžys 1-0
KA Akureyri - Dundalk 3-1
Osijek - ZTE FC 1-0
Torpedo Zhodino - AEK Larnaca 2-3
Club Brugge - AGF 3-0
Dukagjini - Rijeka 0-1
Gent - Žilina 5-1
Farul ConstanȚa - Urartu 3-2
Differdange - Maribor 1-1
CFR CLUJ - Adana Demirspor 1-1
M. Tel Aviv - Petrocub HînceȘti 3-0
PAOK - Beitar Jerusalem 0-0
Basel - Tobol 1-3
Vorskla Poltava - Dila Gori 2-1
Auda - Spartak Trnava 1-1
Torpedo Kutaisi - Aktobe 1-4
Kalmar FF - Pyunik 1-2
APOEL - Vojvodina 2-1
Viktoria Plzeň - Drita 0-0
Kecskemét - Riga 2-1
Djurgårdens - Luzern 1-2
CSKA SOFIA - SEpsi OSK 0-2
Gżira United - Diddelange 2-0
FERENCVAROS - Shamrock Rovers 4-0
Gabala - Omonia 2-3
Bodø/Glimt - Bohemians 3-0
Ordabasy - Legia 2-2
Inter Escaldes - Hibernian 2-1
Alashkert - Debrecen 0-1
Ararat - Aris SALONIC 1-1

 

26.07.2023

Fenerbahçe - Zimbru ChiȘinău 5-0
Neman Grodno - Balzan 2-0
CSKA 1948 - FCSB 0-1
Midtjylland - Progrès 2-0
RFS - Sabah 0-2
Struga - Buducnost 1-0

 

25.07.2023

Tre Penne - Valmiera 0-3
Ballkani - Larne 3-0
The New Saints - Swift Hesper 1-1
Ħamrun Spartans - Dinamo Tbilisi 2-1
Atletic Escaldes - Partizani 0-1

Turul I preliminar editia 2023 - 2024

Rezultatele din meciurile retur din turul I preliminar

20.07.2023

Santa Coloma - Penybont 2-0
Birkirkara - Maribor 1-2
Europa - Dukagjini 2-3
Narva Trans - Pyunik 0-3
RFS - Makedonija 4-1
Paide - B36 Tórshavn 0-2
Milsami Orhei - Panevėžys 0-1
HONKA - Tobol 0-0
Levadia - Žilina 1-2
Dila Gori - Dunajská Streda 2-0
Dinamo Batumi - Tirana 1-2
Dinamo Minsk - Željezničar 1-2
Zimbru ChiȘinău - La Fiorita 1-0
Víkingur - Escaldes 1-1
Egnatia - Ararat 4-5
Gjilani - Progrès Niederkorn 0-2
Connah's - KA Akureyri 0-2
Neman Grodno - Vaduz 1-1
Glentoran - Gżira 1-2
Arsenal Tivat - Alashkert 1-6
Víkingur Reykjavik - Riga 1-0
Cosmos - Sutjeska 1-1
Dundalk - Magpies 3-1
Haverfordwest - Shkëndija 2-0
St Patrick's - Diddelange 2-3
Vllaznia - Linfield 1-0
Derry City - HB Tórshavn 1-0
Sarajevo - Torpedo Kutaisi 1-2
Crusaders - Haka 1-0
Shkupi - Hegelmann 0-0

 

18.07.2023

Balzan - Domžale 1-3

 Programul meciurilor din Conference League 2023 2024

Rezultatele din meciurile tur din turul I preliminar

13.07.2023

La Fiorita - Zimbru ChiȘinău 1-1
Linfield - Vllaznia 3-1
Maribor - Birkirkara 1-1
Željezničar - Dinamo Minsk 2-2
Sutjeska - Cosmos 1-0
KA Akureyri - Connah's 2-0
Tirana - Dinamo Batumi 1-1
Vaduz - Neman Grodno 1-2
Shkëndija - Haverfordwest 1-0
HB Tórshavn - Derry City 0-0
Progrès Niederkorn - Gjilani 2-2
Dunajská Streda - Dila Gori 2-1
Penybont - Santa Coloma 1-1
Dukagjini - Europa 2-1
Riga - Víkingur Reykjavik 2-0
Domžale - Balzan 1-4
Gżira - Glentoran 2-2
Torpedo Kutaisi - Sarajevo 2-2
Hegelmann - Shkupi 0-5
Alashkert - Arsenal Tivat 1-1
Magpies - Dundalk 0-0
Panevėžys - Milsami Orhei 2-2
Haka - Crusaders 2-2
Makedonija - RFS 0-1
Žilina - Levadia 2-1
Escaldes - Víkingur 2-1
Pyunik - Narva Trans 2-0
Ararat - Egnatia 1-1
Tobol - HONKA 2-1

 

12.07.2023

Diddelange - St Patrick's 2-1
B36 Tórshavn - Paide 0-0

 

 

sigla iasi365 2019 footer

 

 

Portalul Iasi365.com se dorește a fi site-ul unde ieșenii să găsească informaţii detaliate despre evenimentele culturale ce au loc în municipiul Iaşi (concerte, spectacole, expoziţii, târguri, petreceri, cursuri, competiţii sportive etc.) precum şi un îndrumar în obţinerea de acte de la instituţiile publice ieşene (certificat naştere, CI, pasaport, carnet de conducere, autorizaţii de tot felul)

Iasi 365 le urează tuturor celor care vin în Iași bun venit și distracție placută!