Programul Cinema City Iași perioada 18 - 24 noiembrie 2022

Programul Cinema City Iași perioada 18 - 24 noiembrie 2022

Adresa: Bd. Tudor Vladimirescu nr. 2 (Incinta Iulius Mall et. 2)
Tel: 0232-208.400

Programul Cinematografului Cinema City din Iasi 18 24 noiembrie 2022

O lume ciudată (Strange World)

Avanpremieră

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, SF
Regia: Don Hall, Qui Nguyen

In rolurile principale: Jake Gyllenhaal, Alan Tudyk, Dennis Quaid, Lucy Liu, Gabrielle Union

Joi: 18:10 (3D, ro)

O lume ciudata in Programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Asta spune ea (She Said)

Avanpremieră

Gen: Dramă
Regia: Maria Schrader

In rolurile principale: Samantha Morton, Carey Mulligan, Zoe Kazan

Miercuri-Joi: 18:50

Asta spune ea in Programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Fabelmans: Povestea unei vieți aparte

Avanpremieră

Gen: Dramă
Regia: Steven Spielberg

In rolurile principale: Michelle Williams, Seth Rogen, Paul Dano, Gabriel LaBelle, Julia Butters

Miercuri-Joi: 21:30

Fabelmans Povestea unei vieti aparte in Programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Oameni de treabă)

Avanpremieră

Gen: Comedie
Regia: Paul Negoescu

In rolurile principale: Anghel Damian, Iulian Postelnicu, Crina Semciuc, Vasile Muraru

Miercuri-Joi: 19:20

Oameni de treaba in Programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Meniul (The Menu)

Premieră

Gen: Comedie, Horror
Regia: Mark Mylod

In rolurile principale: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult

Vineri-Joi: 16:30, 19:00, 21:20

Meniul in Programul Cinematografului Cinema Ateneu din Iasi

 

Crăciunul ursulețului Teddy (Teddy's Christmas)

Premieră

Gen: Familie
Regia: Andrea Eckerbom

In rolurile principale: Jan Gunnar Røise, Nader Khademi, Mariann Hole, Marianne Krogness, Kai Remlov, Marte Klerck-Nilssen

Vineri, Luni-Joi: 13:10 (ro), 14:50 (ro), 17:30 (ro)
Sâmbătă-Duminică: 11:00 (ro), 12:50 (ro), 14:40 (ro), 17:30 (ro)

Craciunul ursuletului Teddy in Programul Cinematografului Cinema Ateneu din Iasi

 

Triunghiul tristeții

Gen: Dramă
Regia: Ruben Östlund

In rolurile principale: Harris Dickinson, Charlbi Dean, Dolly De Leon, Zlatko Buric, Iris Berben

Vineri-Joi: 14:20

Triunghiul tristetii in programul Cinematografului Cinema City Iasi

 

Pantera neagră: Wakanda pentru totdeauna

Gen: Acţiune, Aventuri, Dramă, SF, Thriller
Regia: Ryan Coogler

In rolurile principale: Martin Freeman, Angela Bassett, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Tenoch Huerta

Vineri Luni-Miercuri: 14:10, 15:50 (3D), 17:20, 19:10 (3D), 20:40 (3D), 22:30 (3D)
Sâmbătă-Duminică: 11:00 (3D), 12:30 (3D), 14:10, 15:50 (3D), 17:20, 19:10 (3D), 20:40 (3D), 22:30 (3D)
Joi: 14:40, 15:50 (3D), 19:10 (3D), 20:40 (3D), 22:30 (3D)

Pantera neagra 2022 in programul Cinematografului Cinema City Iasi

 

Capra cu trei iezi

Gen: Horror, Thriller
Regia: Victor Canache

In rolurile principale: Maia Morgenstern, Marius Bodochi, Silviu Corbu, Razvan Ilina, Antonio Gavril

Vineri-Marţi: 19:30

Capra cu trei iezi in Programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Lumina infernului (The Devil's Light)

Gen: Horror, Thriller
Regia: Daniel Stamm

In rolurile principale: Virginia Madsen, Colin Salmon, Nicholas Ralph, Ben Cross, Jacqueline Byers

Vineri-Marţi: 21:30

Lumina infernului in Programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Căpitanul Colți-de-sabie și diamantul fermecat

Gen: Animaţie, Familie
Regia: Rasmus A. Sivertsen, Marit Moum Aune

In rolurile principale: Kyrre Haugen Sydness, Leonard Valestrand Eike, Siri Skjeggedal

Vineri Luni-Joi: 13:00 (ro) 15:00 (ro) 17:00 (ro)
Sâmbătă-Duminică: 11:10 (ro) 13:00 (ro) 15:00 (ro) 17:00 (ro)

Capitanul colti de sabie in programul Cinematografului Cinema City Iasi

 

Adam întunecatul (Black Adam)

Gen: Acţiune, Fantastic, SF
Regia: Jaume Collet-Serra

In rolurile principale: Dwayne Johnson, Noah Centineo, Aldis Hodge, Sarah Shahi

Vineri-Marţi: 18:50

Adam intunecatul in programul Cinematografului Cinema City Iasi

 

Mirciulică

Gen: Comedie
Regia: Cristian Ilișuan

In rolurile principale: Mircea Popa, Elena Ivanca, Denisa Vlad, Elena Moldovan

Sâmbătă-Duminică: 12:00

Mirciulica in programul Cinematografului Cinema City Iasi

 

Teambuilding

Gen: Comedie
Regia: Matei Dima, Cosmin Nedelcu, Alex Coteț

In rolurile principale: Șerban Pavlu, Matei Dima, Anca Dinicu, Cosmin Nedelcu, Nicu Banea, Vlad Ianus, Ionuț Rusu, Anca Munteanu

Vineri-Marţi: 21:40
Miercuri-Joi: 21:50

Teambuilding in Programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Elfii cofetari (The Elfkins)

Gen: Animaţie, Comedie, Familie, Fantastic
Regia: Ute von Münchow-Pohl

In rolurile principale: Jella Haase, Louis Hofmann, Leon Seidel

Vineri, Luni-Joi: 13:40 (ro)

Elfii cofetari in programul Cinematografului Ateneu din Iasi

 

Adaugă comentariu

Trimite