Ianuarie 20, 2022

Cinematografe

Program Cinema Victoria

Cinema Victoria Iasi

Program saptamana 02.06.2017 - 08.06.2017

Adresa: Piata Unirii nr. 5
Tel. 0232-268.012

 

Capace

Gen: Dramă
Regia: Sorin Marin

In rolurile principale: Adrian Titieni, Vlad Ivanov

30 octombrie ora 17:00

capace-2017

 

Happy Death Day (Zi de naștere mortală)

 

Gen: Horror, Mister
Regia: Christopher Landon

In rolurile principale: Jessica Rothe, Israel Broussard, Ruby Modine, Charles Aitken

30 octombrie ora 19:00

happy-death-day-

 

 

Que Dios nos perdone (Dumnezeu să ne ierte)

Gen: Crimă, Dramă, Thriller
Regia: Rodrigo Sorogoyen

In rolurile principale: Antonio de la Torre, Roberto Álamo, Javier Pereira

3 noiembrie ora 17:00

que-dios-nos-perdone

 

Un pas în urma serafimilor

Gen: Dramă
Regia: Daniel Sandu

In rolurile principale: Stefan Iancu, Vlad Ivanov, Cristian Bota, Toto Dumitrescu

3 noiembrie ora 19:30
5 noiembrie ora 15:00

un-pas-in-urma-serafimilor-

 

Preturi bilete:

Pret bilet 3D: 15 lei

Pret bilet normal: 12 lei

Program Cinema City Iasi

Cinema City - Iulius Mall

Program saptamana 06.03.2020 - 12.03.2020

Adresa: Bd. Tudor Vladimirescu nr. 2 (Incinta Iulius Mall et. 2)
Tel: 0232-208.400

Mijloace de transport in comun: se ajunge cu tramvaiele 7, 8 sau autobuzele 42, 43, 43c, 46, 47

program cinema city Iasy

 

Bloodshot

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Dramă, Fantastic, SF
Regia: Dave Wilson

In rolurile principale:  Vin Diesel

Miercuri-Joi : 20:00

bloodshot 2020

 

Tot înainte (Onward)

Premiera

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie
Regia: Dan Scanlon

In rolurile principale:  Tom Holland, Chris Pratt, Octavia Spencer, Julia Louis-Dreyfus, Mel Rodriguez

Vineri Luni-Marţi : 13:00 (ro) 13:10 (3D, ro) 15:20 (3D, ro) 17:30 (3D, ro) 19:40 (3D) 21:50 (3D)
Sâmbătă-Duminică : 11:00 (3D, ro) 11:30 (ro) 12:50 (ro) 13:10 (3D, ro) 15:20 (3D, ro) 17:30 (3D, ro) 19:40 (3D) 21:50 (3D)
Miercuri-Joi : 13:10 (3D, ro) 13:30 (ro) 15:20 (3D, ro) 17:30 (3D, ro) 19:40 (3D) 21:50 (3D)

onward 2020

 

Chemarea străbunilor (The Call of the Wild)

Gen: Animaţie, Aventuri, Dramă, Familie
Regia: Chris Sanders

In rolurile principale:  Karen Gillan, Harrison Ford, Dan Stevens

Vineri-Marţi : 13:15 15:30 17:45 20:00 21:40
Miercuri-Joi : 13:15 15:30 17:45 20:10 22:30

chemarea strabunilor 2020

 

Omul invizibil (The Invisible Man)

Gen: Horror, SF, Thriller
Regia: Leigh Whannell

In rolurile principale:  Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Aldis Hodge, Storm Reid

Vineri-Marţi : 18:20 22:10
Miercuri-Joi : 18:10 22:50

omul invizibil 2020

 

Miami Bici

Gen: Comedie
Regia: Jesús del Cerro

In rolurile principale:  Matei Dima, Codin Maticiuc

Vineri-Marţi : 13:50 15:10 16:00 17:20 18:10 19:30 20:20 22:30
Miercuri-Joi : 14:40 15:40 17:00 17:50 19:10 20:40 21:20 22:20

miami bici 2020

 

Sonic the Hedgehog

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: Jeff Fowler

In rolurile principale:  Jim Carrey, James Marsden, Ben Schwartz

Vineri-Marţi : 14:00 (ro) 16:10 (ro) 21:00
Miercuri-Joi : 13:40 (ro) 16:00 (ro)

sonic the hedgehog film Cinema Ateneul Iasi

 

Latte și cristalul fermecat

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie
Regia: Mimi Maynard, Regina Welker, Nina Wels

In rolurile principale: Ashley Bornancin, Danny Fehsenfeld, Leslie La'Raine

Sâmbătă-Duminică : 11:20 (ro)

latte si cristalul femecat

 

Dolittle

Gen: Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic
Regia: Stephen Gaghan

In rolurile principale:  Tom Holland, Robert Downey Jr., Emma Thompson, Rami Malek, Michael Sheen

Sâmbătă-Duminică : 11:50 (3D, ro)

dolittle ianuarie 2020

 

 

 

Program saptamana 28.02.2020 - 05.03.2020

Chemarea străbunilor (The Call of the Wild)

Premiera

Gen: Animaţie, Aventuri, Dramă, Familie
Regia: Chris Sanders

In rolurile principale:  Karen Gillan, Harrison Ford, Dan Stevens

Vineri Luni-Joi : 13:15 15:30 17:45 20:00 21:50
Sâmbătă-Duminică : 11:00 13:15 15:30 17:45 20:00 21:50

chemarea strabunilor 2020

 

Omul invizibil (The Invisible Man)

Premiera

Gen: Horror, SF, Thriller
Regia: Leigh Whannell

In rolurile principale:  Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Aldis Hodge, Storm Reid

Vineri-Joi : 17:20 20:10 22:10

omul invizibil 2020

 

Miami Bici

Gen: Comedie
Regia: Jesús del Cerro

In rolurile principale:  Matei Dima, Codin Maticiuc

Vineri Luni-Joi : 13:10 13:50 15:20 16:00 17:30 18:10 19:40 20:20 22:30
Sâmbătă-Duminică : 11:00 11:40 13:10 13:50 15:20 16:00 17:30 18:10 19:40 20:20 22:30

miami bici 2020

 

Sonic the Hedgehog

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: Jeff Fowler

In rolurile principale:  Jim Carrey, James Marsden, Ben Schwartz

Vineri Luni-Joi : 13:20 (ro) 15:30 (ro) 17:40 (ro) 19:50
Sâmbătă-Duminică : 11:10 (ro) 13:20 (ro) 15:30 (ro) 17:40 (ro) 19:50

sonic the hedgehog film Cinema Ateneul Iasi

 

Insula fanteziilor (Fantasy Island)

Gen: Horror
Regia: Jeff Wadlow

In rolurile principale:  Maggie Q, Michael Peña, Portia Doubleday, Kim Coates, Lucy Hale, Parisa Fitz-Henley

Vineri-Joi : 22:50

Insula fanteziilor

 

Păsări de pradă și fantastica Harley Quinn

Gen: Acţiune, Aventuri, Crimă
Regia: Cathy Yan

In rolurile principale:  Margot Robbie, Ewan McGregor, Mary Elizabeth Winstead, Derek Wilson

Vineri-Joi : 22:00

birds of prey and the fantabulous emancipation of one harley quinn

 

Patrula cățelușilor (Paw Patrol: Ready, Race, Rescue!)

Gen: Animaţie, Familie
Regia: Charles E. Bastien

In rolurile principale:  Anya Cooke, Isaac Emberson-Heeks, Lukas Engel, Addison Holley, Kallan Holley

Vineri-Joi : 15:45 (ro)

patrula catelusilor

 

Latte și cristalul fermecat

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie
Regia: Mimi Maynard, Regina Welker, Nina Wels

In rolurile principale: Ashley Bornancin, Danny Fehsenfeld, Leslie La'Raine

Sâmbătă-Duminică : 11:30 (ro)
Marţi : 10:00 (ro)

latte si cristalul femecat

 

Dolittle

Gen: Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic
Regia: Stephen Gaghan

In rolurile principale:  Tom Holland, Robert Downey Jr., Emma Thompson, Rami Malek, Michael Sheen

Vineri-Joi : 13:30 (3D, ro)

dolittle ianuarie 2020

 

 

 

Program saptamana 21.02.2020 - 27.02.2020

colectiv

Avanpremiera

Gen: Documentar
Regia: Alexander Nanau

In rolurile principale:  Narcis Hogea, Cătălin Tolontan, Mirela Neag, Răzvan Luțac, Camelia Roiu, Tedy Ursuleanu, Vlad Voiculescu, Nicoleta Ciobanu

Marţi : 19:30

colectiv 2020

 

Chemarea străbunilor (The Call of the Wild)

Avanpremiera

Gen: Animaţie, Aventuri, Dramă, Familie
Regia: Chris Sanders

In rolurile principale:  Karen Gillan, Harrison Ford, Dan Stevens

Joi: 20:10

chemarea strabunilor 2020

 

Omul invizibil (The Invisible Man)

Avanpremiera

Gen: Horror, SF, Thriller
Regia: Leigh Whannell

In rolurile principale:  Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Aldis Hodge, Storm Reid

Miercuri : 20:10

omul invizibil 2020

 

Miami Bici

Avanpremiera

Gen: Comedie
Regia: Jesús del Cerro

In rolurile principale:  Matei Dima, Codin Maticiuc

Vineri Luni-Joi : 13:50 16:00 18:10 20:20 22:30
Sâmbătă-Duminică : 11:40 13:50 16:00 18:10 20:20 22:30

miami bici 2020

 

Sonic the Hedgehog

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: Jeff Fowler

In rolurile principale:  Jim Carrey, James Marsden, Ben Schwartz

Vineri Luni Miercuri-Joi : 13:10 (ro) 15:20 (ro) 17:30 (ro) 19:40 21:50
Sâmbătă-Duminică : 11:00 (ro) 13:10 (ro) 15:20 (ro) 17:30 (ro) 19:40 21:50
Marţi : 13:00 (ro) 15:10 (ro) 17:20 (ro) 20:10 21:50

sonic the hedgehog film Cinema Ateneul Iasi

 

Cazul lui Richard Jewell

Gen: Dramă
Regia: Clint Eastwood

In rolurile principale:  Olivia Wilde, Sam Rockwell, Paul Walter Hauser, Jon Hamm, Kathy Bates

Vineri-Joi : 18:20

richard jewell

 

Insula fanteziilor (Fantasy Island)

Gen: Horror
Regia: Jeff Wadlow

In rolurile principale:  Maggie Q, Michael Peña, Portia Doubleday, Kim Coates, Lucy Hale, Parisa Fitz-Henley

Vineri-Luni , Miercuri-Joi : 17:10 19:30 22:00
Marţi : 17:10 19:40 22:00

Insula fanteziilor

 

Păsări de pradă și fantastica Harley Quinn

Gen: Acţiune, Aventuri, Crimă
Regia: Cathy Yan

In rolurile principale:  Margot Robbie, Ewan McGregor, Mary Elizabeth Winstead, Derek Wilson

Vineri-Luni : 17:40 20:10 22:40
Marţi-Joi : 17:40 22:40

birds of prey and the fantabulous emancipation of one harley quinn

 

Fiicele doctorului March (Little Women)

Gen: Dramă, Romantic, Dragoste
Regia: Greta Gerwig

In rolurile principale:  Meryl Streep, Saoirse Ronan, Timothée Chalamet, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Laura Dern, Emma Watson

Vineri-Joi : 14:20

little women

 

Patrula cățelușilor (Paw Patrol: Ready, Race, Rescue!)

Gen: Animaţie, Familie
Regia: Charles E. Bastien

In rolurile principale:  Anya Cooke, Isaac Emberson-Heeks, Lukas Engel, Addison Holley, Kallan Holley

Sâmbătă-Duminică : 11:20 (ro)

patrula catelusilor

 

Latte și cristalul fermecat

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie
Regia: Mimi Maynard, Regina Welker, Nina Wels

In rolurile principale: Ashley Bornancin, Danny Fehsenfeld, Leslie La'Raine

Sâmbătă-Duminică : 12:20 (ro)

latte si cristalul femecat

 

Gangsteri cu stil (The Gentlemen)

Gen: Acţiune, Crimă
Regia: Guy Ritchie

In rolurile principale: Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Michelle Dockery, Jeremy Strong, Colin Farrell

Vineri-Joi : 13:00

the gentlemen

 

Băieți răi pe viață (Bad Boys for Life)

Gen: Acţiune, Comedie, Crimă, Thriller
Regia: Adil El Arbi, Bilall Fallah

In rolurile principale:  Will Smith, Martin Lawrence

Vineri-Joi : 21:00

bad boys for life ianuarie 2020

 

Dolittle

Gen: Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic
Regia: Stephen Gaghan

In rolurile principale:  Tom Holland, Robert Downey Jr., Emma Thompson, Rami Malek, Michael Sheen

Vineri Luni-Joi : 13:20 (3D, ro) 15:30 (3D, ro)
Sâmbătă-Duminică : 11:10 (3D, ro) 13:20 (3D, ro) 15:30 (3D, ro)

dolittle ianuarie 2020

 

Parazit

Gen: Comedie, Dramă, Thriller
Regia: Bong Joon Ho

In rolurile principale:  Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Woo-sik Choi, Yeo-Jeong Jo

Vineri-Joi : 15:40

parazit cinema Ateneu noiembrie 2019

 

 

 

Program saptamana 07.02.2020 - 13.02.2020

Cazul lui Richard Jewell

Avanpremiera

Gen: Dramă
Regia: Clint Eastwood

In rolurile principale:  Olivia Wilde, Sam Rockwell, Paul Walter Hauser, Jon Hamm, Kathy Bates

Miercuri : 21:30

richard jewell

 

Insula fanteziilor (Fantasy Island)

Avanpremiera

Gen: Horror
Regia: Jeff Wadlow

In rolurile principale:  Maggie Q, Michael Peña, Portia Doubleday, Kim Coates, Lucy Hale, Parisa Fitz-Henley

Joi : 21:30

Insula fanteziilor

 

Păsări de pradă și fantastica Harley Quinn

Premiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Crimă
Regia: Cathy Yan

In rolurile principale:  Margot Robbie, Ewan McGregor, Mary Elizabeth Winstead, Derek Wilson

Vineri Luni-Joi : 15:00 17:30 20:00 22:30
Sâmbătă-Duminică : 12:30 15:00 17:30 20:00 22:30

birds of prey and the fantabulous emancipation of one harley quinn

 

Fiicele doctorului March (Little Women)

Premiera

Gen: Dramă, Romantic, Dragoste
Regia: Greta Gerwig

In rolurile principale:  Meryl Streep, Saoirse Ronan, Timothée Chalamet, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Laura Dern, Emma Watson

Vineri-Joi : 13:50 16:40 19:30 22:20

little women

 

Patrula cățelușilor (Paw Patrol: Ready, Race, Rescue!)

Gen: Animaţie, Familie
Regia: Charles E. Bastien

In rolurile principale:  Anya Cooke, Isaac Emberson-Heeks, Lukas Engel, Addison Holley, Kallan Holley

Vineri Luni-Marţi : 14:10 (ro) 15:50 (ro) 17:30 (ro)
Sâmbătă-Duminică : 11:00 (ro) 12:40 (ro) 14:20 (ro) 16:00 (ro) 17:40 (ro)
Miercuri-Joi : 14:20 (ro) 16:00 (ro) 17:40 (ro)

patrula catelusilor

 

Latte și cristalul fermecat

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie
Regia: Mimi Maynard, Regina Welker, Nina Wels

In rolurile principale: Ashley Bornancin, Danny Fehsenfeld, Leslie La'Raine

Vineri Luni-Joi : 13:10 (ro) 15:10 (ro) 17:10 (ro)
Sâmbătă-Duminică : 11:10 (ro) 13:10 (ro) 15:10 (ro) 17:10 (ro)

latte si cristalul femecat

 

Gangsteri cu stil (The Gentlemen)

Gen: Acţiune, Crimă
Regia: Guy Ritchie

In rolurile principale: Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Michelle Dockery, Jeremy Strong, Colin Farrell

Vineri-Joi : 18:50 21:40

the gentlemen

1917: Speranță și moarte

Gen: Dramă, Război
Regia: Sam Mendes

In rolurile principale:  Andrew Scott, Benedict Cumberbatch, Richard Madden, Mark Strong, George MacKay, Colin Firth

Vineri-Sâmbătă , Luni-Marţi : 19:00
Duminică Miercuri-Joi : 19:10

Filmul 1917 la Cinema City in Ianuarie 2020

 

Băieți răi pe viață (Bad Boys for Life)

Gen: Acţiune, Comedie, Crimă, Thriller
Regia: Adil El Arbi, Bilall Fallah

In rolurile principale:  Will Smith, Martin Lawrence

Vineri Luni-Marţi : 19:15 21:30
Sâmbătă-Duminică : 19:20 21:30
Miercuri-Joi : 19:20 22:00

bad boys for life ianuarie 2020

 

Dolittle

Gen: Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic
Regia: Stephen Gaghan

In rolurile principale:  Tom Holland, Robert Downey Jr., Emma Thompson, Rami Malek, Michael Sheen

Vineri-Joi : 14:00 (3D, ro) 16:30 (3D, ro)

dolittle ianuarie 2020

 

Bombshell

Gen: Biografic, Dramă
Regia: Jay Roach

In rolurile principale:  Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman

Marţi : 21:50

Filmul Scandalul in programul Cinema City din Iasi

 

La cuțite (Knives Out)

Gen: Comedie, Crimă, Dramă, Mister, Thriller
Regia: Rian Johnson

In rolurile principale:  Ana de Armas, Chris Evans, Daniel Craig, Katherine Langford, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Toni Collette, Christopher Plummer

Duminică : 22:00

Filmul La cutite in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Sâmbătă-Duminică : 11:40 (3D, ro)

Filmul Printesa Condurii si cei sapte pisici in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Sâmbătă-Duminică : 11:30 (3D, ro)

Filmul Regatul de Gheata II in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Parazit

Gen: Comedie, Dramă, Thriller
Regia: Bong Joon Ho

In rolurile principale:  Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Woo-sik Choi, Yeo-Jeong Jo

Luni : 21:50

parazit cinema Ateneu noiembrie 2019

 

Joker

Gen: Crimă, Dramă, Thriller
Regia: Todd Phillips

In rolurile principale: Robert De Niro, Joaquin Phoenix, Marc Maron, Zazie Beetz

Sâmbătă : 22:00

Filmul Joker la Cinema City Iasi

 

A fost odată la... Hollywood

Gen: Comedie, Dramă
Regia: Quentin Tarantino

In rolurile principale:  Margot Robbie, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt

Vineri : 21:50

Filmul A fost odata la Hollywood

 

 

 

Program saptamana 31.01.2020 - 06.02.2020

Păsări de pradă și fantastica Harley Quinn

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Crimă
Regia: Cathy Yan

In rolurile principale:  Margot Robbie, Ewan McGregor, Mary Elizabeth Winstead, Derek Wilson

Miercuri-Joi : 19:20

birds of prey and the fantabulous emancipation of one harley quinn

 

Fiicele doctorului March (Little Women)

Avanpremiera

Gen: Dramă, Romantic, Dragoste
Regia: Greta Gerwig

In rolurile principale:  Meryl Streep, Saoirse Ronan, Timothée Chalamet, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Laura Dern, Emma Watson

Miercuri-Joi : 21:50

little women

 

Patrula cățelușilor (Paw Patrol: Ready, Race, Rescue!)

Avanpremiera

Gen: Animaţie, Familie
Regia: Charles E. Bastien

In rolurile principale:  Anya Cooke, Isaac Emberson-Heeks, Lukas Engel, Addison Holley, Kallan Holley

Vineri-Duminică : 11:00 (ro) 12:40 (ro) 14:20 (ro) 16:00 (ro) 17:40 (ro)
Luni-Joi : 13:00 (ro) 14:20 (ro) 16:00 (ro) 17:40 (ro)

patrula catelusilor

 

Gangsteri cu stil (The Gentlemen)

Premiera

Gen: Acţiune, Crimă
Regia: Guy Ritchie

In rolurile principale: Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Michelle Dockery, Jeremy Strong, Colin Farrell

Vineri-Duminică : 12:30 15:00 17:30 20:00 22:20
Luni-Marţi : 15:00 17:30 20:00 22:20
Miercuri-Joi : 14:40 17:00 19:30 22:00

the gentlemen

1917: Speranță și moarte

Gen: Dramă, Război
Regia: Sam Mendes

In rolurile principale:  Andrew Scott, Benedict Cumberbatch, Richard Madden, Mark Strong, George MacKay, Colin Firth

Vineri-Marţi : 15:20 17:50 20:00 22:50
Miercuri-Joi : 17:50 20:00 22:50

Filmul 1917 la Cinema City in Ianuarie 2020

 

Băieți răi pe viață (Bad Boys for Life)

Gen: Acţiune, Comedie, Crimă, Thriller
Regia: Adil El Arbi, Bilall Fallah

In rolurile principale:  Will Smith, Martin Lawrence

Vineri - Duminică : 13:50 16:30 19:20 22:00 22:40
Luni-Marţi : 14:10 17:00 19:20 22:00 22:40
Miercuri-Joi : 14:40 17:15 20:15 22:40

bad boys for life ianuarie 2020

 

Dolittle

Gen: Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic
Regia: Stephen Gaghan

In rolurile principale:  Tom Holland, Robert Downey Jr., Emma Thompson, Rami Malek, Michael Sheen

Vineri-Marţi : 13:30 (3D, ro) 15:40 (3D, ro) 17:50 (3D)
Miercuri : 13:10 (3D, ro) 15:20 (3D, ro) 17:30 (3D)
Joi : 13:40 (3D, ro) 15:50 (3D, ro) 18:00 (3D)

dolittle ianuarie 2020

 

Bombshell

Gen: Biografic, Dramă
Regia: Jay Roach

In rolurile principale:  Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman

Vineri- Marţi : 22:30
Joi : 20:10

Filmul Scandalul in programul Cinema City din Iasi

 

La cuțite (Knives Out)

Gen: Comedie, Crimă, Dramă, Mister, Thriller
Regia: Rian Johnson

In rolurile principale:  Ana de Armas, Chris Evans, Daniel Craig, Katherine Langford, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Toni Collette, Christopher Plummer

Luni : 22:30
Miercuri : 19:40

Filmul La cutite in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Vineri-Marţi : 13:20 (3D, ro)
Miercuri-Joi : 13:00 (3D, ro)

Filmul Printesa Condurii si cei sapte pisici in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Spioni deghizați (Spies in Disguise)

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Duminică : 11:10 (3D, ro)

Filmul Spioni deghizati in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Duminică : 11:30

Filmul Un altfel de Craciun in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Sâmbătă-Duminică : 11:00 (3D, ro)

Filmul Regatul de Gheata II in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

 

 

Program saptamana 17.01.2020 - 23.01.2020

1917: Speranță și moarte

Avanpremiera

Gen: Dramă, Război
Regia: Sam Mendes

In rolurile principale:  Andrew Scott, Benedict Cumberbatch, Richard Madden, Mark Strong, George MacKay, Colin Firth

Miercuri-Joi : 20:00

Filmul 1917 la Cinema City in Ianuarie 2020

 

Băieți răi pe viață (Bad Boys for Life)

Premiera

Gen: Acţiune, Comedie, Crimă, Thriller
Regia: Adil El Arbi, Bilall Fallah

In rolurile principale:  Will Smith, Martin Lawrence

Vineri Luni-Joi : 14:40 17:15 18:50 19:50 21:30 22:30
Sâmbătă-Duminică : 12:00 14:40 17:15 18:50 19:50 21:30 22:30

bad boys for life ianuarie 2020

 

Dolittle

Premiera

Gen: Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic
Regia: Stephen Gaghan

In rolurile principale:  Tom Holland, Robert Downey Jr., Emma Thompson, Rami Malek, Michael Sheen

Vineri Luni-Marţi : 13:15 (3D, ro) 15:30 (3D, ro) 17:45 (3D) 20:00 (3D) 22:10 (3D)
Sâmbătă-Duminică : 11:00 (3D, ro) 13:15 (3D, ro) 15:30 (3D, ro) 17:45 (3D) 20:00 (3D) 22:10 (3D)
Miercuri-Joi : 13:15 (3D, ro) 15:30 (3D, ro) 17:45 (3D) 20:30 (3D) 22:40 (3D

dolittle ianuarie 2020

 

Like a Boss

Gen: Comedie
Regia: Miguel Arteta

In rolurile principale:  Salma Hayek, Rose Byrne, Tiffany Haddish

Vineri-Joi : 14:20 19:10

Like a Boss film la Cinema City din Iasi in 2020

 

Bombshell

Gen: Biografic, Dramă
Regia: Jay Roach

In rolurile principale:  Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman

Vineri-Joi : 18:10

Filmul Scandalul in programul Cinema City din Iasi

 

The Grudge (Blestemul)

Gen: Horror, Mister
Regia: Nicolas Pesce

In rolurile principale:  Andrea Riseborough, Lin Shaye, John Cho, Jacki Weaver, Demián Bichir

Vineri-Marţi : 20:40 22:50
Miercuri-Joi : 22:50

Filmul Blestemul in programul Cinema City din Iasi

 

La cuțite (Knives Out)

Gen: Comedie, Crimă, Dramă, Mister, Thriller
Regia: Rian Johnson

In rolurile principale:  Ana de Armas, Chris Evans, Daniel Craig, Katherine Langford, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Toni Collette, Christopher Plummer

Vineri-Joi : 16:20

Filmul La cutite in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Vineri-Joi : 13:30 (3D, ro)

Filmul Printesa Condurii si cei sapte pisici in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Spioni deghizați (Spies in Disguise)

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Vineri Luni-Joi : 15:40 (3D, ro)
Sâmbătă-Duminică : 11:10 (3D, ro) 15:40 (3D, ro)

Filmul Spioni deghizati in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Vineri-Joi : 14:00 16:30

Filmul Un altfel de Craciun in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Vineri-Joi : 21:10 (3D)

Filmul Star wars ascensiunea in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Sâmbătă-Duminică : 11:20 (3D, ro) 12:00 (ro)

Filmul Regatul de Gheata II in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

 

Program saptamana 03.01.2020 - 09.01.2020

Like a Boss

Avanpremiera

Gen: Comedie
Regia: Miguel Arteta

In rolurile principale:  Salma Hayek, Rose Byrne, Tiffany Haddish

Sâmbătă-Duminică : 22:20

Like a Boss film la Cinema City din Iasi in 2020

 

The Grudge (Blestemul)

Premiera

Gen: Horror, Mister
Regia: Nicolas Pesce

In rolurile principale:  Andrea Riseborough, Lin Shaye, John Cho, Jacki Weaver, Demián Bichir

Vineri-Duminică , Miercuri-Joi : 18:30 20:10 22:50
Luni-Marţi : 18:30 20:10 22:10 22:50

Filmul Blestemul in programul Cinema City din Iasi

 

Bombshell

Avanpremiera

Gen: Biografic, Dramă
Regia: Jay Roach

In rolurile principale:  Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman

Miercuri-Joi : 22:20

Filmul Scandalul in programul Cinema City din Iasi

 

Cats

Premiera

Gen: Animaţie, Comedie, Dramă, Fantastic, Muzical
Regia: Tom Hooper

In rolurile principale:  Francesca Hayward, Idris Elba, Taylor Swift, Judi Dench, Jennifer Hudson, James Corden

Vineri-Joi : 20:30

Filmul Cats in programul Cinema City din Iasi

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Premiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Vineri-Duminică , Marţi : 12:10 (3D) 14:20 (3D) 16:20 (3D)
Luni Miercuri-Joi : 14:20 (3D) 16:20 (3D)

Filmul Printesa Condurii si cei sapte pisici in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

La cuțite (Knives Out)

Premiera

Gen: Comedie, Crimă, Dramă, Mister, Thriller
Regia: Rian Johnson

In rolurile principale:  Ana de Armas, Chris Evans, Daniel Craig, Katherine Langford, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Toni Collette, Christopher Plummer

Vineri-Joi : 14:30 17:20 20:00 22:40

Filmul La cutite in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Spioni deghizați (Spies in Disguise)

Premiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Vineri-Duminică , Marţi : 11:00 (3D) 13:15 (3D) 15:30 (3D) 17:40 (3D)
Luni Miercuri-Joi : 13:15 (3D) 15:30 (3D) 17:40 (3D)

Filmul Spioni deghizati in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Premiera

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Vineri-Joi : 17:00 19:10 21:20

Filmul Un altfel de Craciun in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Vineri-Duminică , Marţi : 11:00 (3D) 11:40 (3D) 13:50 (3D) 16:50 (3D) 19:50 (3D) 22:50 (3D)
Luni Miercuri-Joi : 13:50 (3D) 16:50 (3D) 19:50 (3D) 22:50 (3D)

Filmul Star wars ascensiunea in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri- Joi : 14:10 (3D)

Filmul Jumanji nivelul urmator in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri-Duminică , Marţi : 11:50 (3D)

Filmul Regatul de Gheata II in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Program saptamana 10.01.2020 - 16.01.2020

Dolittle

Avanpremiera

Gen: Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic
Regia: Stephen Gaghan

In rolurile principale:  Tom Holland, Robert Downey Jr., Emma Thompson, Rami Malek, Michael Sheen

Sâmbătă-Duminică : 12:00 (3D, ro)

dolittle ianuarie 2020

 

Like a Boss

Premiera

Gen: Comedie
Regia: Miguel Arteta

In rolurile principale:  Salma Hayek, Rose Byrne, Tiffany Haddish

Vineri-Joi : 14:30 16:30 18:30 20:30 22:30

Like a Boss film la Cinema City din Iasi in 2020

 

Bombshell

Premiera

Gen: Biografic, Dramă
Regia: Jay Roach

In rolurile principale:  Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman

Vineri-Joi : 15:00 17:20 19:40 22:00

Filmul Scandalul in programul Cinema City din Iasi

 

The Grudge (Blestemul)

Gen: Horror, Mister
Regia: Nicolas Pesce

In rolurile principale:  Andrea Riseborough, Lin Shaye, John Cho, Jacki Weaver, Demián Bichir

Vineri-Joi : 14:50 20:10 22:20

Filmul Blestemul in programul Cinema City din Iasi

 

La cuțite (Knives Out)

Gen: Comedie, Crimă, Dramă, Mister, Thriller
Regia: Rian Johnson

In rolurile principale:  Ana de Armas, Chris Evans, Daniel Craig, Katherine Langford, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Toni Collette, Christopher Plummer

Vineri-Joi : 19:10 22:50

Filmul La cutite in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Vineri-Joi : 13:20 (3D, ro) 17:50 (3D, ro)

Filmul Printesa Condurii si cei sapte pisici in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Spioni deghizați (Spies in Disguise)

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Vineri Luni-Joi : 15:30 (3D, ro)
Sâmbătă-Duminică : 11:10 (3D, ro) 15:30 (3D, ro)

Filmul Spioni deghizati in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Vineri Luni-Joi : 17:00 21:50
Sâmbătă-Duminică : 12:50 17:00 21:50

Filmul Un altfel de Craciun in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Vineri Luni-Joi : 13:50 (3D) 16:50 (3D) 19:50 (3D)
Sâmbătă-Duminică : 11:00 (3D, ro) 13:50 (3D) 16:50 (3D) 19:50 (3D)

Filmul Star wars ascensiunea in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Sâmbătă-Duminică : 12:20 (3D, ro)

Filmul Regatul de Gheata II in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

 

Program saptamana 03.01.2020 - 09.01.2020

Like a Boss

Avanpremiera

Gen: Comedie
Regia: Miguel Arteta

In rolurile principale:  Salma Hayek, Rose Byrne, Tiffany Haddish

Sâmbătă-Duminică : 22:20

Like a Boss film la Cinema City din Iasi in 2020

 

The Grudge (Blestemul)

Premiera

Gen: Horror, Mister
Regia: Nicolas Pesce

In rolurile principale:  Andrea Riseborough, Lin Shaye, John Cho, Jacki Weaver, Demián Bichir

Vineri-Duminică , Miercuri-Joi : 18:30 20:10 22:50
Luni-Marţi : 18:30 20:10 22:10 22:50

Filmul Blestemul in programul Cinema City din Iasi

 

Bombshell

Avanpremiera

Gen: Biografic, Dramă
Regia: Jay Roach

In rolurile principale:  Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman

Miercuri-Joi : 22:20

Filmul Scandalul in programul Cinema City din Iasi

 

Cats

Premiera

Gen: Animaţie, Comedie, Dramă, Fantastic, Muzical
Regia: Tom Hooper

In rolurile principale:  Francesca Hayward, Idris Elba, Taylor Swift, Judi Dench, Jennifer Hudson, James Corden

Vineri-Joi : 20:30

Filmul Cats in programul Cinema City din Iasi

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Premiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Vineri-Duminică , Marţi : 12:10 (3D) 14:20 (3D) 16:20 (3D)
Luni Miercuri-Joi : 14:20 (3D) 16:20 (3D)

Filmul Printesa Condurii si cei sapte pisici in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

La cuțite (Knives Out)

Premiera

Gen: Comedie, Crimă, Dramă, Mister, Thriller
Regia: Rian Johnson

In rolurile principale:  Ana de Armas, Chris Evans, Daniel Craig, Katherine Langford, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Toni Collette, Christopher Plummer

Vineri-Joi : 14:30 17:20 20:00 22:40

Filmul La cutite in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Spioni deghizați (Spies in Disguise)

Premiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Vineri-Duminică , Marţi : 11:00 (3D) 13:15 (3D) 15:30 (3D) 17:40 (3D)
Luni Miercuri-Joi : 13:15 (3D) 15:30 (3D) 17:40 (3D)

Filmul Spioni deghizati in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Premiera

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Vineri-Joi : 17:00 19:10 21:20

Filmul Un altfel de Craciun in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Vineri-Duminică , Marţi : 11:00 (3D) 11:40 (3D) 13:50 (3D) 16:50 (3D) 19:50 (3D) 22:50 (3D)
Luni Miercuri-Joi : 13:50 (3D) 16:50 (3D) 19:50 (3D) 22:50 (3D)

Filmul Star wars ascensiunea in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri- Joi : 14:10 (3D)

Filmul Jumanji nivelul urmator in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri-Duminică , Marţi : 11:50 (3D)

Filmul Regatul de Gheata II in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Programul Cinema City Iasi perioada 20.12.2019 - 26.12.2019

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Joi : 12:20 (3D)

Printesa Condurii si cei sapte pisici

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Joi : 19:10

spioni deghizati 2019

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Miercuri-Joi : 21:50

Un altfel de craciun

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Joi : 19:30 (3D) 20:30 (3D) 21:00 (3D)

Star wars ascensiunea 2019

 

Maestrul minciunilor (The Good Liar)

Premiera

Gen: Dramă, Mister
Regia: Bill Condon

In rolurile principale:  Helen Mirren, Ian McKellen

Vineri, Luni – Miercuri: 13:40, 16:00, 18:30, 20:30, 22:50
Sambata – Duminica: 11:20, 13:40, 16:00, 18:30, 20:30, 22:50
Joi: 13:40, 16:00, 18:30, 20:20, 22:30

citeste printre minciuni decembrie 2019

 

Căţeii arctici: Cursă pe zăpadă (Arctic Justice)

Premiera

Gen: Animaţie
Regia: Aaron Woodley

In rolurile principale:  James Franco, Jeremy Renner, Anjelica Huston, Alec Baldwin, Michael Madsen

Vineri, Luni – Joi: 13:10, 15:20, 17:30
Sambata – Duminica: 11:00, 13:10, 15:20, 17:30

catei arctici cursa prin zapada

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri, Luni – Miercuri: 14:30, 17:10, 19:50, 21:00, 22:40
Sambata – Duminica: 11:50, 14:30, 17:10, 19:50, 21:00, 22:40
Joi: 13:00, 14:00, 16:40, 19:50, 22:40

Jumanji nivelul urmator noiembrie 2019

 

Îngerii lui Charlie

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Elizabeth Banks

In rolurile principale:  Kristen Stewart, Noah Centineo, Naomi Scott, Elizabeth Banks, Ella Balinska

Vineri – Miercuri: 15:30, 22:30
Joi: 15:40

charlies angels noiembrie 2019

 

Se-ncinge treaba! (Playing with Fire)

Gen: Comedie
Regia: Andy Fickman

In rolurile principale:  John Cena, Keegan-Michael Key, John Leguizamo

Vineri – Miercuri: 18:10, 20:20
Joi: 18:10

se ncinge treaba noiembrie 2019

 

Într-o relație cu telefonul meu (Jexi)

Gen: Comedie
Regia: Jon Lucas, Scott Moore

In rolurile principale:  Rose Byrne, Adam Devine, Alexandra Shipp, Michael Peña

Vineri – Miercuri: 22:00
Joi: 22:50

jexi noiembrie 2019

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri, Luni – Joi: 13:30, 15:50, 18:10
Sambata – Duminica: 11:10, 12:50, 13:30, 15:50, 18:10

frozen 2 noiembrie 2019

 

Program saptamana 27.12.2019 - 02.01.2020

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Vineri Duminică : 12:00 (3D)

Printesa Condurii si cei sapte pisici

 

Spioni deghizați (Spies in Disguise)

Premiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Vineri-Luni , Joi : 11:10 (3D) 13:30 (3D) 15:45 (3D) 18:00 (3D) 20:10 (3D)
Marţi : 11:10 (3D) 13:30 (3D) 15:45 (3D)
Miercuri : 15:45 (3D) 18:00 (3D) 20:10 (3D)

spioni deghizati 2019

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Premiera

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Vineri-Luni , Miercuri-Joi : 14:50 17:00 19:10 21:20
Marţi : 11:30 13:40 16:00

Un altfel de craciun

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Vineri-Luni , Joi : 11:20 (3D) 14:10 (3D) 16:40 (3D) 17:20 (3D) 20:30 (3D) 21:00 (3D) 22:40 (3D)
Marţi : 11:20 (3D) 14:10 (3D) 15:00 (3D)
Miercuri : 14:30 (3D) 16:50 (3D) 17:20 (3D) 20:30 (3D) 21:00 (3D) 22:40 (3D)

Star wars ascensiunea 2019

 

Maestrul minciunilor (The Good Liar)

Gen: Dramă, Mister
Regia: Bill Condon

In rolurile principale:  Helen Mirren, Ian McKellen

Vineri-Luni , Joi : 12:20

citeste printre minciuni decembrie 2019

 

Căţeii arctici: Cursă pe zăpadă (Arctic Justice)

Gen: Animaţie
Regia: Aaron Woodley

In rolurile principale:  James Franco, Jeremy Renner, Anjelica Huston, Alec Baldwin, Michael Madsen

Vineri-Luni , Joi : 11:30 13:40 16:00
Marţi : 11:00 13:10
Miercuri : 16:00

catei arctici cursa prin zapada

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri-Luni , Miercuri-Joi : 18:10 (3D) 19:40 (3D) 22:20 (3D)
Marţi : 15:30 (3D)

Jumanji nivelul urmator noiembrie 2019

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri Duminică : 14:10 (3D)
Sâmbătă Luni Joi : 11:40 (3D) 14:10 (3D)
Marţi : 12:10 (3D)
Miercuri : 14:20 (3D)

frozen 2 noiembrie 2019

 

Programul Cinema City Iasi perioada 20.12.2019 - 26.12.2019

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Joi : 12:20 (3D)

Printesa Condurii si cei sapte pisici

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Joi : 19:10

spioni deghizati 2019

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Miercuri-Joi : 21:50

Un altfel de craciun

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Joi : 19:30 (3D) 20:30 (3D) 21:00 (3D)

Star wars ascensiunea 2019

 

Maestrul minciunilor (The Good Liar)

Premiera

Gen: Dramă, Mister
Regia: Bill Condon

In rolurile principale:  Helen Mirren, Ian McKellen

Vineri, Luni – Miercuri: 13:40, 16:00, 18:30, 20:30, 22:50
Sambata – Duminica: 11:20, 13:40, 16:00, 18:30, 20:30, 22:50
Joi: 13:40, 16:00, 18:30, 20:20, 22:30

citeste printre minciuni decembrie 2019

 

Căţeii arctici: Cursă pe zăpadă (Arctic Justice)

Premiera

Gen: Animaţie
Regia: Aaron Woodley

In rolurile principale:  James Franco, Jeremy Renner, Anjelica Huston, Alec Baldwin, Michael Madsen

Vineri, Luni – Joi: 13:10, 15:20, 17:30
Sambata – Duminica: 11:00, 13:10, 15:20, 17:30

catei arctici cursa prin zapada

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri, Luni – Miercuri: 14:30, 17:10, 19:50, 21:00, 22:40
Sambata – Duminica: 11:50, 14:30, 17:10, 19:50, 21:00, 22:40
Joi: 13:00, 14:00, 16:40, 19:50, 22:40

Jumanji nivelul urmator noiembrie 2019

 

Îngerii lui Charlie

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Elizabeth Banks

In rolurile principale:  Kristen Stewart, Noah Centineo, Naomi Scott, Elizabeth Banks, Ella Balinska

Vineri – Miercuri: 15:30, 22:30
Joi: 15:40

charlies angels noiembrie 2019

 

Se-ncinge treaba! (Playing with Fire)

Gen: Comedie
Regia: Andy Fickman

In rolurile principale:  John Cena, Keegan-Michael Key, John Leguizamo

Vineri – Miercuri: 18:10, 20:20
Joi: 18:10

se ncinge treaba noiembrie 2019

 

Într-o relație cu telefonul meu (Jexi)

Gen: Comedie
Regia: Jon Lucas, Scott Moore

In rolurile principale:  Rose Byrne, Adam Devine, Alexandra Shipp, Michael Peña

Vineri – Miercuri: 22:00
Joi: 22:50

jexi noiembrie 2019

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri, Luni – Joi: 13:30, 15:50, 18:10
Sambata – Duminica: 11:10, 12:50, 13:30, 15:50, 18:10

frozen 2 noiembrie 2019

 

 

Program saptamana 20.12.2019 - 26.12.2019

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Joi : 12:20 (3D)

Printesa Condurii si cei sapte pisici

 

Spioni deghizați (Spies in Disguise)

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Joi : 19:10

spioni deghizati 2019

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Miercuri-Joi : 21:50

Un altfel de craciun

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Premiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Vineri : 13:40 (3D) 14:10 (3D) 16:50 (3D) 17:20 (3D) 19:50 (3D) 20:30 (3D) 22:50 (3D)
Sâmbătă-Duminică : 11:00 (3D) 13:40 (3D) 14:10 (3D) 16:50 (3D) 17:20 (3D) 19:50 (3D) 20:30 (3D) 22:50 (3D)
Luni : 13:40 (3D) 14:10 (3D) 16:50 (3D) 17:20 (3D) 19:50 (3D) 20:30 (3D) 22:50 (3D)
Marţi : 11:00 (3D) 12:00 (3D) 14:10 (3D) 15:00 (3D)
Miercuri : 14:10 (3D) 16:50 (3D) 17:20 (3D) 19:50 (3D) 20:30 (3D) 22:50 (3D)
Joi : 11:00 (3D) 11:20 (3D) 13:40 (3D) 14:10 (3D) 16:50 (3D) 17:20 (3D) 19:50 (3D) 20:30 (3D) 22:50 (3D)

Star wars ascensiunea 2019

 

Maestrul minciunilor (The Good Liar)

Gen: Dramă, Mister
Regia: Bill Condon

In rolurile principale:  Helen Mirren, Ian McKellen

Vineri-Luni , Miercuri : 20:10 22:30
Marţi : 15:20
Joi : 19:40 22:30

citeste printre minciuni decembrie 2019

 

Căţeii arctici: Cursă pe zăpadă (Arctic Justice)

Gen: Animaţie
Regia: Aaron Woodley

In rolurile principale:  James Franco, Jeremy Renner, Anjelica Huston, Alec Baldwin, Michael Madsen

Vineri Luni : 13:10 15:20 17:30
Sâmbătă-Duminică , Joi : 11:00 13:10 15:20 17:30
Marţi : 11:00 13:10
Miercuri : 15:20 17:30

catei arctici cursa prin zapada

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri Luni : 14:30 (3D) 17:10 (3D) 20:00 (3D) 22:40 (3D)
Sâmbătă-Duminică : 11:50 (3D) 14:30 (3D) 17:10 (3D) 20:00 (3D) 22:40 (3D)
Marţi : 11:50 (3D) 14:30 (3D)
Miercuri : 14:40 (3D) 16:20 (3D) 19:10 (3D) 22:00 (3D)
Joi : 14:30 (3D) 16:30 (3D) 19:30 (3D) 22:00 (3D)

Jumanji nivelul urmator noiembrie 2019

 

Se-ncinge treaba! (Playing with Fire)

Gen: Comedie
Regia: Andy Fickman

In rolurile principale:  John Cena, Keegan-Michael Key, John Leguizamo

Vineri-Luni , Miercuri : 19:40
Joi : 17:10

se ncinge treaba noiembrie 2019

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri Luni : 14:40 (3D) 17:40 (3D) 21:50 (3D)
Sâmbătă-Duminică : 11:10 (3D) 12:10 (3D) 14:40 (3D) 17:40 (3D) 21:50 (3D)
Marţi : 12:10 (3D) 14:40 (3D)
Miercuri : 14:30 (3D) 17:40 (3D)
Joi : 11:10 (3D) 14:10 (3D)

frozen 2 noiembrie 2019

 

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Joi : 19:30 (3D) 20:30 (3D) 21:00 (3D)

Star wars ascensiunea 2019

 

Maestrul minciunilor (The Good Liar)

Premiera

Gen: Dramă, Mister
Regia: Bill Condon

In rolurile principale:  Helen Mirren, Ian McKellen

Vineri, Luni – Miercuri: 13:40, 16:00, 18:30, 20:30, 22:50
Sambata – Duminica: 11:20, 13:40, 16:00, 18:30, 20:30, 22:50
Joi: 13:40, 16:00, 18:30, 20:20, 22:30

citeste printre minciuni decembrie 2019

 

Căţeii arctici: Cursă pe zăpadă (Arctic Justice)

Premiera

Gen: Animaţie
Regia: Aaron Woodley

In rolurile principale:  James Franco, Jeremy Renner, Anjelica Huston, Alec Baldwin, Michael Madsen

Vineri, Luni – Joi: 13:10, 15:20, 17:30
Sambata – Duminica: 11:00, 13:10, 15:20, 17:30

catei arctici cursa prin zapada

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri, Luni – Miercuri: 14:30, 17:10, 19:50, 21:00, 22:40
Sambata – Duminica: 11:50, 14:30, 17:10, 19:50, 21:00, 22:40
Joi: 13:00, 14:00, 16:40, 19:50, 22:40

Jumanji nivelul urmator noiembrie 2019

 

Îngerii lui Charlie

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Elizabeth Banks

In rolurile principale:  Kristen Stewart, Noah Centineo, Naomi Scott, Elizabeth Banks, Ella Balinska

Vineri – Miercuri: 15:30, 22:30
Joi: 15:40

charlies angels noiembrie 2019

 

Se-ncinge treaba! (Playing with Fire)

Gen: Comedie
Regia: Andy Fickman

In rolurile principale:  John Cena, Keegan-Michael Key, John Leguizamo

Vineri – Miercuri: 18:10, 20:20
Joi: 18:10

se ncinge treaba noiembrie 2019

 

Într-o relație cu telefonul meu (Jexi)

Gen: Comedie
Regia: Jon Lucas, Scott Moore

In rolurile principale:  Rose Byrne, Adam Devine, Alexandra Shipp, Michael Peña

Vineri – Miercuri: 22:00
Joi: 22:50

jexi noiembrie 2019

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri, Luni – Joi: 13:30, 15:50, 18:10
Sambata – Duminica: 11:10, 12:50, 13:30, 15:50, 18:10

frozen 2 noiembrie 2019

 

Program saptamana 29.11.2019 - 05.12.2019

Jumanji: Nivelul următor

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Miercuri-Joi : 21:50 (3D)

Jumanji nivelul urmator noiembrie 2019

 

Îngerii lui Charlie

Premiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Elizabeth Banks

In rolurile principale:  Kristen Stewart, Noah Centineo, Naomi Scott, Elizabeth Banks, Ella Balinska

Vineri-Marţi : 13:10 17:00 19:30 22:00
Miercuri-Joi : 13:10 16:50 19:20 21:30

charlies angels noiembrie 2019

 

Se-ncinge treaba! (Playing with Fire)

Premiera

Gen: Comedie
Regia: Andy Fickman

In rolurile principale:  John Cena, Keegan-Michael Key, John Leguizamo

Vineri-Joi : 16:00 18:10 20:20 22:20

se ncinge treaba noiembrie 2019

 

Într-o relație cu telefonul meu (Jexi)

Premiera

Gen: Comedie
Regia: Jon Lucas, Scott Moore

In rolurile principale:  Rose Byrne, Adam Devine, Alexandra Shipp, Michael Peña

Vineri-Joi : 15:40 17:40 19:40 21:40

jexi noiembrie 2019

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri Luni-Joi : 13:20 (3D) 14:30 (3D) 15:40 (3D) 18:00 (3D) 20:15 (3D) 22:30 (3D)
Sâmbătă-Duminică : 11:00 (3D) 12:00 (3D) 13:20 (3D) 14:30 (3D) 15:40 (3D) 18:00 (3D) 20:15 (3D) 22:30 (3D)

frozen 2 noiembrie 2019

Doctor Sleep

Gen: Horror, Thriller
Regia: Mike Flanagan

In rolurile principale:  Rebecca Ferguson, Ewan McGregor, Cliff Curtis

Vineri Luni-Marţi : 13:00 18:30
Sâmbătă-Duminică : 12:50 18:30
Miercuri-Joi : 13:00

Doctor slepp noiembrie 2019

 

Cenușăreasa și prințul misterios

Gen: Animaţie, Aventuri, Familie, Fantastic
Regia: Lynne Southerland, Paulette Victor-Lifton

In rolurile principale:  Cassandra Morris, Chris Niosi, R. Martin Klein, Tony Azzolino, Kirsten Day

Sâmbătă-Duminică : 11:40 (3D)

cenusareasa si printul misterior 2019

 

Marea provocare: Le Mans ’66

Gen: Acţiune, Biografic, Dramă, Sport
Regia: James Mangold

In rolurile principale: Christian Bale, Matt Damon

Vineri-Marţi : 21:30
Miercuri-Joi : 18:30

marea provocare Le Mans 66

 

O nouă poveste de Crăciun

Gen: Comedie, Romantic, Dragoste
Regia: Paul Feig

In rolurile principale:  Emilia Clarke, Emma Thompson, Henry Golding, Michelle Yeoh

Vineri-Joi : 16:10

O noua poveste de Craciun

 

Maria, Regina României

Gen: Dramă
Regia: Alexis Sweet Cahill

In rolurile principale: Roxana Lupu, Daniel Plier, Adrian Titieni

Vineri-Joi : 13:50

Maria Regina Romaniei 2019

 

Norm de la Polul Nord: O aventură urieșească

Gen: Animaţie
Regia: Richard Finn, Tim Maltby

In rolurile principale: Michael Dobson, Simon Hayama, Cole Howard, Maya Kay, Andrew Toth

Sâmbătă-Duminică : 11:10

norm de la polul nord

 

 

 

sigla iasi365 2019 footer

 

 

Portalul Iasi365.com se dorește a fi site-ul de unde ieșenii să poată obţine informaţii detaliate despre evenimentele culturale ce au loc în municipiul Iaşi (concerte, spectacole, expoziţii, târguri, petreceri, cursuri, competiţii sportive etc.) precum şi un îndrumar în obţinerea de acte de la instituţiile publice ieşene (certificat naştere, CI, pasaport, carnet de conducere, autorizaţii de tot felul)

Iasi 365 le urează tuturor celor care vin în Iași bun venit și distracție placută!