iasi 365 2018 logo 4

 

Program Liga 1 editia 2018 - 2019

Liga 1 2018 - 2019 se va desfasura in doua etape - sezonul regulat in care vor fi 26 etape urmat de  meciurile din cele doua grupe play off (primele 6 echipe) si play out (ultimile 8 echipe)

Locul 1 din play-off  se va califica în Liga Campionilor, în timp ce locurile 2 și 3 se vor califica în Europa League.

- Locurile 7-14 din sezonul regulat joaca în play-out.

Locul 12  din play-out merge la baraj cu locul 3 din Liga 2.

Locurile 13-14 din play-out retrogradează direct.

 

Programul turului 2018 - 2019

Vineri, 9 noiembrie
21:00 U Craiova 1948 CS - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe 1-1
Au marcat: Burlacu (83) - Karnitskiy (37)

Sambata, 10 noiembrie
15:00 AFC Astra Giurgiu - CSM Politehnica Iași 1-2
Au marcat: Gheorghe (44) - Platini (51), Cristea (59)

18:00 FC Viitorul Constanța - CS Concordia Chiajna 0-0

21:00 FC CFR 1907 Cluj - AFC Dunarea 2005 Călărași 0-0

Duminica, 11 noiembrie
17:30 AFC Hermannstadt - AFC Botoșani
21:00 Dinamo 1948 București - Fotbal Club FCSB

Luni, 12 noiembrie
21:00 CS Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari

Loc Echipa M V E I Golav Pct
1 CFR Cluj 15 8 6 1 21 - 10 30
2 FCSB 14 8 3 3 28 - 14 27
3 CSU Craiova 15 7 5 3 27 - 12 26
4 Viitorul 15 8 2 5 17 - 15 26
5 Gaz Metan 14 6 4 4 15 - 17 22
6 Astra Giurgiu 15 5 5 5 17 - 14 20
7 Sepsi OSK 15 5 5 5 17 - 15 20
8 Călărași 15 3 8 4 12 - 14 17
9 Chiajna 15 4 5 6 10 - 19 17
10 Poli Iași 15 5 2 8 13 - 23 17
11 Dinamo 14 4 4 6 14 - 20 16
12 FC Botoșani 14 3 6 5 18 - 22 15
13 Hermannstadt 14 4 2 8 14 - 17 14
14 FC Voluntari 14 1 5 8 14 - 25 8

Vineri, 20 iulie
21:00 FC CFR 1907 Cluj - AFC Botoșani 1-1
Au marcat: Vinicius (26) - Fulop (48)

Sambata, 21 iulie
18:00 AFC Hermannstadt - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe 1-0
A marcat: Blanaru (11)

21:00 AFC Astra Giurgiu - Fotbal Club FCSB 1-0
A marcat: Llullaku (43)

Duminica, 22 iulie
18:00 FC Viitorul Constanța - AFC Dunarea 2005 Călărași 0-1
A marcat: - Honciu (4)

21:00 Dinamo 1948 București - FC Voluntari 2-1
Au marcat: Salomao (61), Sorescu (75) - Ricardinho (57)

Luni, 23 iulie
18:00 CS Gaz Metan Mediaș - CS Concordia Chiajna 2-1
Au marcat: Chamed (27), Fortes (90) - Ghislain (39)

21:00 U Craiova 1948 CS - CSM Politehnica Iași 0-0

Vineri, 27 iulie
21:00 AFC Botoșani - AFC Hermannstadt 2-0
Au marcat: Dumitras (44), Roman II (77)

Sambata, 28 iulie
18:00 AFC Dunarea 2005 Călărași - FC CFR 1907 Cluj 0-0

21:00 CSM Politehnica Iași - AFC Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Frasinescu (60) - Llullaku (81)

Duminica, 29 iulie
18:00 ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - U Craiova 1948 CS 1-0
A marcat: Tandia (61)

21:00 Fotbal Club FCSB - Dinamo 1948 București 3-3
Au marcat: Gnohere (10), Coman (54), Coman (68) - Axente (45), Nistor (61), Popescu (89)

Luni, 30 iulie
18:00 FC Voluntari - CS Gaz Metan Mediaș 1-1
Au marcat: Belahmeur (3) - Fortes (18)

21:00 CS Concordia Chiajna - FC Viitorul Constanța 1-1
Au marcat: Marc (32) - Houri (89)

Vineri, 3 august
21:00 U Craiova 1948 CS - AFC Botoșani 2-2
Au marcat: Mitrita (21), Mitrita (35) - Fulop (11), Miron (54)

Sambata, 4 august
18:00 AFC Astra Giurgiu - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe 1-1
Au marcat: Bus (4) - Simonovski (62)

21:00 FC CFR 1907 Cluj - CS Concordia Chiajna 2-1
Au marcat: Tucudean (55), Culio (74) penalty -  Batin (85)1

Duminica, 5 august
18:00 AFC Hermannstadt - AFC Dunarea 2005 Călărași 1-1
Au marcat: Blanaru (24) - Dobrosavlevici (90)

21:00 Fotbal Club FCSB - CSM Politehnica Iași 4-0
Au marcat: Gnohere (24), Gnohere (58), Man (86), Morutan (90)

Luni, 6 august
18:00 FC Viitorul Constanța - FC Voluntari 2-0
Au marcat: Vina (69), Dragus (79)

21:00 CS Gaz Metan Mediaș - Dinamo 1948 București 3-2
Au marcat: Olaru (7), Popescu (56), Fortes (58) - Salomao (32), Moldoveanu (47)

Vineri, 10 august
21:00 AFC Botoșani - AFC Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Ongenda (11) - Bejan (39)

Sambata, 11 august
18:00 CS Concordia Chiajna - AFC Hermannstadt 2-0
Au marcat: Batin (38), Panait (88)

21:00 ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - CSM Politehnica Iași 3-0
Au marcat: Viera (30), Velev (56), Hamed (78)

Duminica, 12 august
15:30 AFC Dunarea 2005 Călărași - U Craiova 1948 CS 1-3
Au marcat: Mediop (64) - Fedele (45), Mitrita (52), Mitrita (73)

18:00 FC Voluntari - FC CFR 1907 Cluj 1-2
Au marcat: Laidouni (11) - Ionita (34), Tucudean (84)

21:00 CS Gaz Metan Mediaș - Fotbal Club FCSB 1-3
Au marcat: Fofana (30) - Morutan (49), Gnohere (63), Coman (83)

Luni, 13 august
21:00 Dinamo 1948 București - FC Viitorul Constanța 1-0
A marcat: Mahlangu (34)

Vineri, 17 august
21:00 CSM Politehnica Iași - AFC Botoșani 2-1
Au marcat: Cristea (30), Cristea (36) - Roman II (56)

Sambata, 18 august
18:00 AFC Astra Giurgiu - AFC Dunarea 2005 Călărași 1-1
Au marcat: Rosu (17) - Pana (22)

21:00 FC Viitorul Constanța - CS Gaz Metan Mediaș 2-0
Au marcat: Dragus (29), Cretu (86)

Duminica, 19 august
18:00 Fotbal Club FCSB - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe 2-0
Au marcat: Gnohere (81), Coman (85)

21:00 FC CFR 1907 Cluj - Dinamo 1948 București 3-1
Au marcat: Tucudean (66), Omrani (73), Tucudean (78) - Popescu (61)

Luni, 20 august
18:00 AFC Hermannstadt - FC Voluntari 4-0
Au marcat: Tsoumou (29), Tsoumou (34), Tatar (38), Petrescu (68)

21:00 U Craiova 1948 CS - CS Concordia Chiajna 0-1
A marcat: Gorobsov (81)

Vineri, 24 august
21:00 CS Concordia Chiajna - AFC Astra Giurgiu 0-3
Au marcat: Balaure (56), Rosu (80), Begue (82)

Sambata, 25 august
18:00 AFC Dunarea 2005 Călărași - CSM Politehnica Iași 2-0
Au marcat: Alexandru (56), Kanda (79)

21:00 Dinamo 1948 București - AFC Hermannstadt 2-1
Au marcat: Salomao (4), Pesic (90) - N'Kololo (48)

Duminica, 26 august
18:00 CS Gaz Metan Mediaș - FC CFR 1907 Cluj 0-0

21:00 FC Viitorul Constanța - Fotbal Club FCSB 1-4
Au marcat: Vina (71) - Coman (45), Man (52), Benzar (83), Rusescu (90)

Luni, 27 august
18:00 AFC Botoșani - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe 0-0

21:00 FC Voluntari - U Craiova 1948 CS 1-5
Au marcat: Laidouni (86) - Bancu (24), Kelic (27), Mitrita (39), Bancu (41), Bancu (88)

Vineri, 31 august
19:30 ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - AFC Dunarea 2005 Călărași 1-0
A marcat: Simonovski (3)

Sambata, 1 septembrie
16:00 AFC Hermannstadt - CS Gaz Metan Mediaș 0-1
A marcat: - Cretu (66)

18:30 AFC Astra Giurgiu - FC Voluntari 0-0

21:30 CS U Craiova 1948  - Dinamo 1948 București 3-0
Au marcat: Koljic (45), Mitrita (69), Mitrita (76)

Duminica, 2 septembrie
18:30 FC CFR Cluj - Viitorul Constanța 1-2
Au marcat: Tucudean (55) - Vodut (86), Hagi (90)

21:30 Fotbal Club FCSB - FC Botoșani 2-2
Au marcat: Man (4), Gnohere (21) - Papa (43), Roman II (75)

Luni, 3 septembrie
21:00 CSM Politehnica Iași - CS Concordia Chiajna 3-0
Au marcat: Albu (15), Flores (35), Bekui (88)

Vineri, 14 septembrie
18:00 CS Concordia Chiajna - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe 0-3
Au marcat: Tandia (76), Nouvier (83) Tandia (90)

21:00 Dinamo 1948 București - AFC Astra Giurgiu 1-2
Au marcat: Subotic (89) - Alibec (13), Moise (66)

Sambata, 15 septembrie
15:00 AFC Dunarea 2005 Călărași - AFC Botoșani 3-2
Au marcat: Kanda (29), Dobrosavlevici (37), Mediop (84) - Rodriguez (12). Rodriguez (52)

21:00 CS Gaz Metan Mediaș - U Craiova 1948 CS 3-2
Au marcat: Constantin (12), Fortes (27), Cristea (83) - Mitrita (8), Koljic (75)

Duminica, 16 septembrie
18:00 FC Voluntari - CSM Politehnica Iași 2-3
Au marcat: Capatina (56), Malfleury (79) - Cioinac (13), Sin (36), Mihaescu (90)

21:00 FC CFR 1907 Cluj - Fotbal Club FCSB 1-1
Au marcat: Tucudean (48) - Coman (24)

Luni, 17 septembrie
21:00 FC Viitorul Constanța - AFC Hermannstadt 1-0
A marcat: Hagi (29)

Vineri, 21 septembrie
18:00 ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Voluntari 1-1
Au marcat: Tandia (90) - Malfleury (28)

21:00 CSM Politehnica Iași - Dinamo 1948 București 1-0
A marcat: Flores(38)

Sambata, 22 septembrie
15:00 AFC Hermannstadt - FC CFR 1907 Cluj 0-1
A marcat: Tucudean (70)

18:00 AFC Botoșani - CS Concordia Chiajna 0-2
Au marcat: Marc (32), Ghislain (45)

21:00 U Craiova 1948 CS - FC Viitorul Constanța 2-0
Au marcat: Koljic (5), Koljic (48)

Duminica, 23 septembrie
21:00 Fotbal Club FCSB - AFC Dunarea 2005 Călărași 2-0
Au marcat: Man (8), Tanase (45)

Luni, 24 septembrie
21:00 AFC Astra Giurgiu - CS Gaz Metan Mediaș 3-0
Au marcat: Bahamboula (40), Rosu (63), Rosu (75)

Vineri, 28 septembrie
21:00 Dinamo București - Sepsi Sf. Gheorghe 0-0

Sambata, 29 septembrie
19:15 FC Voluntari - AFC Botoșani 1-1
Au marcat: Laidouni (36)- Chitosca (80)

Duminica, 30 septembrie
16:00 CS Gaz Metan Mediaș - CSM Politehnica Iași 1-0
18:00 FC Viitorul Constanța - AFC Astra Giurgiu 1-0
21:00 AFC Hermannstadt - Fotbal Club FCSB 1-3

Luni, 1 octombrie
18:00 CS Concordia Chiajna - AFC Dunarea 2005 Călărași 1-1
Au marcat: Prepelita (60) - Keyta (44)

21:00 FC CFR 1907 Cluj - U Craiova 1948 0-0

Vineri, 5 octombrie
21:00 CSM Politehnica Iași - FC Viitorul Constanța 1-2
Au marcat: Cristea (42)- Hagi (20), Hagi (45)

Sambata, 6 octombrie
18:00 U Craiova 1948 CS - AFC Hermannstadt 1-1
Au marcat: Koljic (45) - Blanaru (7)

21:00 AFC Astra Giurgiu - FC CFR 1907 Cluj 1-2
Au marcat: Zoua (90) - Tucudean (45), Moutinho (55)

Duminica, 7 octombrie
14:00 AFC Dunarea 2005 Călărași - FC Voluntari 1-1
Au marcat: Mediop (35) - Ricardinho (80) 

18:00 ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - CS Gaz Metan Mediaș 1-2
Au marcat: Hamed (31) - Cristea (38), Caiado (89)

21:00 Fotbal Club FCSB - CS Concordia Chiajna 0-1
A marcat: - Batin (60)

Luni, 8 octombrie
21:00 AFC Botoșani - Dinamo 1948 București 2-0
Au marcat: Oaida (3), Fabbrini (90)

Vineri, 19 octombrie
18:00 FC Voluntari - CS Concordia Chiajna 4-0
Au marcat: Armash (22), Gadze (33), Capatina (47), Kabasele (89)

21:00 FC CFR 1907 Cluj - CSM Politehnica Iași 1-0
A marcat: Muresan (20)

Sambata, 20 octombrie
16:00 AFC Hermannstadt - AFC Astra Giurgiu 0-2
Au marcat: Llullaku (60), Da Silva (74)

21:00 FC Viitorul Constanța - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe 2-3
Au marcat: Luchin (13), Baluta (81) - Jovanovic (7), Mensah (66), Tandia (86)

Duminica, 21 octombrie
18:00 CS Gaz Metan Mediaș - AFC Botoșani 1-2
Au marcat: Pinto (15) - Golofca (73), Rodriguez (89)

21:00 U Craiova 1948 CS - Fotbal Club FCSB 2-1
Au marcat: Koljic (50), Fedele (72) - Kelic (9)

Luni, 22 octombrie
21:00 Dinamo București - FC Dunarea Călărași 1-1
Au marcat: Popa (56) - Mediop (22)

Vineri, 26 octombrie
18:00 CSM Politehnica Iași - AFC Hermannstadt 0-2
21:00 AFC Astra Giurgiu - U Craiova 1948 CS 0-3

Sambata, 27 octombrie
18:00 AFC Botoșani - FC Viitorul Constanța 1-2
Au marcat: Trujic (90) - Vodut (67), Hagi (86)

21:00 Fotbal Club FCSB - FC Voluntari 2-1
Au marcat: Gnohere (52), Gnohere (77) - Tudorie (86)

Duminica, 28 octombrie
14:00 FC Dunarea 2005 Călărași - CS Gaz Metan Mediaș 0-0

21:00 ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC CFR 1907 Cluj 1-2
Au marcat: Stefan (81) - Omrani (14), Deac (90)

Luni, 29 octombrie
21:00 CS Concordia Chiajna - Dinamo 1948 București 0-0

Vineri, 2 noiembrie
18:00 CSM Politehnica Iași - U Craiova 1948 CS 0-3
Au marcat: - Mateiu (47), Mitrita (53), Koljic (69)

Sambata, 3 noiembrie
18:00 ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - AFC Hermannstadt 1-3
Au marcat: Tandia (42) - Dumitriu (46), Tsoumou (57), Dalbea (70)

21:00 AFC Botoșani - FC CFR 1907 Cluj 1-5
Au marcat: Ongenda (84)- Papa (10), Culio (28), Paun (55), Deac (70), Omrani (74)

Duminica, 4 noiembrie
16:00 AFC Dunarea 2005 Călărași - FC Viitorul Constanța 0-1
Au marcat: - Dragus (88)

21:00 Fotbal Club FCSB - AFC Astra Giurgiu 1-0
Au marcat: Gnohere (67)

Luni, 5 noiembrie
16:00 CS Concordia Chiajna - CS Gaz Metan Mediaș 0-0

21:00 FC Voluntari - Dinamo 1948 București 0-1
Au marcat: Salomao (90)

AFC Astra Giurgiu - CSM Politehnica Iași
U Craiova 1948 CS - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe
AFC Hermannstadt - AFC Botoșani
FC CFR 1907 Cluj - AFC Dunarea 2005 Călărași
FC Viitorul Constanța - CS Concordia Chiajna
CS Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari
Dinamo 1948 București - Fotbal Club FCSB

ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - AFC Astra Giurgiu
AFC Botoșani - U Craiova 1948 CS
AFC Dunarea 2005 Călărași - AFC Hermannstadt
CS Concordia Chiajna - FC CFR 1907 Cluj
FC Voluntari - FC Viitorul Constanța
Dinamo 1948 București - CS Gaz Metan Mediaș
CSM Politehnica Iași - Fotbal Club FCSB

AFC Astra Giurgiu - AFC Botoșani
U Craiova 1948 CS - AFC Dunarea 2005 Călărași
AFC Hermannstadt - CS Concordia Chiajna
FC CFR 1907 Cluj - FC Voluntari
FC Viitorul Constanța - Dinamo 1948 București
CSM Politehnica Iași - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe
Fotbal Club FCSB - CS Gaz Metan Mediaș

AFC Dunarea 2005 Călărași - AFC Astra Giurgiu
CS Concordia Chiajna - U Craiova 1948 CS
FC Voluntari - AFC Hermannstadt
Dinamo 1948 București - FC CFR 1907 Cluj
AFC Botoșani - CSM Politehnica Iași
CS Gaz Metan Mediaș - FC Viitorul Constanța
ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Fotbal Club FCSB

AFC Astra Giurgiu - CS Concordia Chiajna
U Craiova 1948 CS - FC Voluntari
AFC Hermannstadt - Dinamo 1948 București
CSM Politehnica Iași - AFC Dunarea 2005 Călărași
FC CFR 1907 Cluj - CS Gaz Metan Mediaș
ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - AFC Botoșani
Fotbal Club FCSB - FC Viitorul Constanța

FC Voluntari - AFC Astra Giurgiu
Dinamo 1948 București - U Craiova 1948 CS
CS Concordia Chiajna - CSM Politehnica Iași
CS Gaz Metan Mediaș - AFC Hermannstadt
AFC Dunarea 2005 Călărași - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe
FC Viitorul Constanța - FC CFR 1907 Cluj
AFC Botoșani - Fotbal Club FCSB

AFC Astra Giurgiu - Dinamo 1948 București
CSM Politehnica Iași - FC Voluntari
U Craiova 1948 CS - CS Gaz Metan Mediaș
ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - CS Concordia Chiajna
AFC Hermannstadt - FC Viitorul Constanța
AFC Botoșani - AFC Dunarea 2005 Călărași
Fotbal Club FCSB - FC CFR 1907 Cluj

CS Gaz Metan Mediaș - AFC Astra Giurgiu
Dinamo 1948 București - CSM Politehnica Iași
FC Voluntari - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe
FC Viitorul Constanța - U Craiova 1948 CS
CS Concordia Chiajna - AFC Botoșani
FC CFR 1907 Cluj - AFC Hermannstadt
AFC Dunarea 2005 Călărași - Fotbal Club FCSB

AFC Astra Giurgiu - FC Viitorul Constanța
CSM Politehnica Iași - CS Gaz Metan Mediaș
ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Dinamo 1948 București
AFC Botoșani - FC Voluntari
U Craiova 1948 CS - FC CFR 1907 Cluj
AFC Dunarea 2005 Călărași - CS Concordia Chiajna
Fotbal Club FCSB - AFC Hermannstadt

FC CFR 1907 Cluj - AFC Astra Giurgiu
FC Viitorul Constanța - CSM Politehnica Iași
CS Gaz Metan Mediaș - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe
Dinamo 1948 București - AFC Botoșani
FC Voluntari - AFC Dunarea 2005 Călărași
AFC Hermannstadt - U Craiova 1948 CS
CS Concordia Chiajna - Fotbal Club FCSB

 AFC Astra Giurgiu - AFC Hermannstadt
CSM Politehnica Iași - FC CFR 1907 Cluj
ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Viitorul Constanța
AFC Botoșani - CS Gaz Metan Mediaș
AFC Dunarea 2005 Călărași - Dinamo 1948 București
CS Concordia Chiajna - FC Voluntari
Fotbal Club FCSB - U Craiova 1948 CS

 U Craiova 1948 CS - AFC Astra Giurgiu
AFC Hermannstadt - CSM Politehnica Iași
FC CFR 1907 Cluj - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe
FC Viitorul Constanța - AFC Botoșani
CS Gaz Metan Mediaș - AFC Dunarea 2005 Călărași
Dinamo 1948 București - CS Concordia Chiajna
FC Voluntari - Fotbal Club FCSB

 Program liga 1 la fotbal editia 2018 2019

Program Liga 1 editia 2017 - 2018

CFR Cluj campioana Romaniei la fotbal editia 2017-2018

Liga 1 2017 - 2018 s-a desfasurat in doua etape - sezonul regulat in care au fost 26 etape si meciurile din cele doua grupe play off (primele 6 echipe) si play out (ultimile 8 echipe)

Locul 1 din play-off (CFR Cluj) s-a calificat în Liga Campionilor, în timp ce locurile 2 (FCSB)  și 3 (U Craiova) s-au calificat în Europa League.

- Locurile 7-14 din sezonul regulat joaca în play-out.

Locul 12 (FC Voluntari) din play-out merge la baraj cu locul 3 din Liga 2.

Locurile 13-14 (ACS Poli Timisoara si Juventus B) din play-out retrogradează.

Clasament grupa play off

 Loc  Echipa  M 
 V 
 E 
 I 
 Golav 
 Pct  
1 CFR Cluj 10 5 5 0 12 - 6 50
2 FCSB 10 6 3 1 14 - 6 49
3 U Craiova 10 3 3 4 10 - 10 38
4 Viitorul 10 3 4 3 13 - 11 35
5 Astra Giurgiu 10 3 2 5 9 - 11 33
6 CSMS Iași 10 1 1 8 5 - 19 24

 

 

Duminica, 20 mai
20:45 FCSB – Astra 1-0 0
A marcat: Gnohere (40

20:45 CFR Cluj – Viitorul 1-0
A marcat: Djokovic (43)

20:45 Poli Iaşi – U Craiova 1-2
Au marcat: Kizito (16) - Mateiu (28), Baluta (35)

Vineri, 11 mai
21:30 Viitorul Constanta – CSMS Iasi 1-0
A marcat: Hagi (84)

Duminica, 13 mai
20:45 Astra Giurgiu – CFR Cluj 0-2
Au marcat: - Tucudean (12), Omrani (32)

Luni, 14 mai
20:45 U Craiova – FCSB 0-1
A marcat: Teixeira (86)

Vineri, 4 mai
20:45 Viitorul Constanta – Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Dragus (76) - Abang (3)

Sambata, 5 mai
20:45 CFR Cluj – U Craiova 1-0
A marcat: Camora (76)

Luni, 7 mai
20:45 CSMS Iaşi – FCSB 1-0
A marcat: Cristea (89)

Sambata, 28 aprilie
20:45 U Craiova - Viitorul C 3-3 (play off)
Au marcat: Mitrita (24), Baluta (45), Baluta (57) - Cicaldau (15), Ganea (46), Ganea (55)

Duminica, 29 aprilie
20:45 FCSB – CFR Cluj 1-1 (play off)
Au marcat: Planic (90)- Djokovic (76)

Luni, 30 aprilie
20:45 Astra Giurgiu – CSMS Iasi 3-0 (play off)
Au marcat: Abang (10), Stan (47), Dandea (82)

Sambata, 21 aprilie
20:45 Viitorul Constanta – FCSB 2-2
Au marcat: Vina (19), Gavra (36) - Man (45), Budescu (56)

Duminica, 22 aprilie
20:45 CSMS Iaşi – CFR Cluj 1-1
Au marcat: Cristea (66) - Tucudean (36)

Luni, 23 aprilie
20:45 Astra Giurgiu – U Craiova 1-0
A marcat: Seto (79)

Sambata, 14 aprilie
20:45 U Craiova – Poli Iaşi 4-1
Au marcat: Mitrita (18), Mitrita (45), Mitrita (55), Dimitrov (90) - Danale (72)

Duminica, 15 aprilie
20:45 Viitorul – CFR Cluj 1-2
Au marcat: Hagi (85) - Omrani (11), Deac (25)

Luni, 16 aprilie
20:45 Astra – FCSB 3-0
Au marcat: - Gnohere (27), Man (47), Pintili (49)

 

Vineri, 6 aprilie
18:00 CSMS Iasi - Viitorul Constanta 0-2 (play off)
Au marcat: - Vodut (59), Hagi (86)

Duminica, 8 aprilie
20:45 CFR Cluj - Astra 1-1 (play off)
Au marcat: Vinicius (54) - Polczak (81)

Luni, 9 aprilie
20:45 FCSB - U Craiova 2-0 (play off)
Au marcat: Momcilovic (6), Tanase (51)

Sambata, 31 martie
20:45 U Craiova - CFR Cluj 0-0

Duminica, 1 aprilie
18:00 Astra Giurgiu - Viitorul Constanta 0-2
Au marcat: - Ghita (29), Hagi (89)

20:45 FCSB - CSMS Iasi 1-0
A marcat: Budescu (71)

 

Etapa 2 play off

Vineri, 16 martie
20:45 Viitorul Constanta - U Craiova 0-0

Duminica, 18 martie
18:00 CSMS Iasi - Astra Giurgiu 0-3
Au marcat: Matei (7), Bus (75), Seto (79)

20:45 CFR Cluj - FCSB 1-1
Au marcat: Culio (38) - Gnohere (90)

 

Etapa 1 play off

Vineri, 9 martie
20:45 CFR Cluj  - CSMS Iași 2-1
Au marcat: Tucudean (10), Omrani (90) - Cristea (85)

Sâmbătă, 10 martie
20:45  U Craiova - Astra Giurgiu 1-0
A marcat: Mitrita (82)

Duminica, 11 martie
20:45 FCSB - Viitorul Constanta 2-1
Au marcat: Budescu (32), Momcilovic (39) - Mladen (75)

 Clasament play out

Loc Echipa  M 
 V 
 E 
 I 
 Golav 
 Pct  
1 Dinamo 14 11 1 2 29 - 10 54
2 FC Botosani 14 5 5 4 12 - 9 40
3 Sepsi OSK 14 6 6 2 21 - 14 34
4 Gaz Metan 14 6 4 4 18 - 15 30
5 Chiajna 14 4 4 6 13 - 17 30
6 FC Voluntari 14 3 4 7 16 - 22 27
7  ACS Poli Tim  14 3 4 7 10 - 16 27
8 Juventus 14 3 2 9 9 - 25 17

 

Vineri, 1 iunie
17:30 Dinamo - Sepsi OSK 0-0

Sambata, 2 iunie

18:30 FC Botoşani - Gaz Metan 2-0
Au marcat: Roman (56), Fulop (62)

21:30 Juventus - FC Voluntari 2-2
Au marcat: Stefan (39), Ilie (85) - Balan (57), Cernat (88)

21:30 Concordia - ACS Poli Timişoara 0-1
A marcat: Artean (23)

Sambata, 26 mai
17:30 FC Voluntari - Concordia 2-2

Duminica, 27 mai
18:00 Sepsi OSK - FC Botosani 0-1

Luni, 28 mai
18:00 Gaz Metan - Juventus 3-0
Au marcat: Constantin (33), Rondon (65), Rondon (84)
    
20:45 ACS Poli Timişoara - Dinamo 1-3
Au marcat: Katsikas (90) - Popa (25), Salomao (58), Pesic (75)

Marti, 22 mai
20:45 Juventus - Concordia 1-3
Au marcat: A marcat: Bajenaru (27) - Batin (13), Nivaldo (29), Cristescu (77)

Miercuri, 23 mai
20:45 Dinamo - FC Voluntari 2-0
Au marcat: Popa (14), Grigore (76)

Joi, 24 mai
18:30 Gaz Metan - Sepsi OSK 1-1
Au marcat: Cristea - Fulop (25)

21:00 FC Botoşani - ACS Poli Timişoara 0-0

Vineri, 18 mai
18:30Sepsi OSK - Juventus 2-1
Au marcat: Fulop (6), Ursu (52) - Leca (16)

Sambata, 19 mai
21:45 Concordia - Dinamo 0-4
Au marcat: Palic (9), Salomao (23), Pesic (26), Salomao (45)

Duminica, 20 mai
17:00 FC Voluntari - FC Botoşani 1-1
A marcat: Benzar (35) - Golofca (26)

Luni, 21 mai
20:45 ACS Poli Timişoara - Gaz Metan 0-0

Marti, 15 mai
18:30 Sepsi OSK - ACS Poli Timişoara 3-0
Au marcat: Fulop (45), Fulop (80), Tandia (84)

21:00 Juventus - Dinamo 0-2
Au marcat: Popescu (64), Nistor (72)

Miercuri, 16 mai
18:30 FC Botoşani - Concordia 0-1
A marcat: Batin (19)

Joi, 17 mai
20:45 Gaz Metan - FC Voluntari 1-0
A marcat: Olaru (59)

Vineri, 11 mai
17:00 ACS Poli Timişoara - Juventus 2-0
Au marcat: Wallace (6), Vasvari (49)

Sambata, 12 mai
13:00 FC Voluntari - Sepsi OSK 1-2
Au marcat: Marinescu (81) - Hamed (16), Fulop (21)

21:30 Dinamo - FC Botoşani 2-0
A marcat: Salomao (34, 53)

Duminica, 13 mai
13:00 Concordia - Gaz Metan 0-0

Vineri, 4 mai
18:00 ACS Poli Timişoara - FC Voluntari 2-3
Au marcat: Artean (60), Roman (75) - Benzar (7), Marinescu (44), Balan (65)

Sambata, 5 mai
15:30 Juventus - FC Botoşani 0-3
Au marcat: - Golofca (5), Roman (20), Axente (31)

Duminica, 6 mai
18:30 Gaz Metan - Dinamo 2-3
Au marcat: Rondon (32), Rondon (38) - Hanca (26), Hanca (45), Popa (72)

Luni, 7 mai
18:00 Sepsi OSK - Concordia 0-2
Au marcat: - Cristescu (28), Batin (66)

Vineri, 27 aprilie
20:45 FC Voluntari - Juventus 0-1 (play out)
A marcat: Gheorghe (58)

Sambata, 28 aprilie
18:00 ACS Poli Timisoara - Concordia Chiajna 1-0 (play out)
A marcat: Gheorghe (58)

Duminica, 29 aprilie
17:30 Gaz Metan Medias - FC Botosani 2-1 (play out)
Au marcat: Rondon (30), Constantin (66) - Axente (62)

Luni, 30 aprilie
18:00 Sepsi OSK - Dinamo 2-0 (play out)
Au marcat: Tandia (30, 90)

Vineri, 20 aprilie
20:45 Dinamo - ACS Poli Timişoara 1-0
A marcat: Moldoveanu (74)

Sambata, 21 aprilie
18:00 Concordia Chiajna - FC Voluntari 0-1
A marcat: Balan (2)

Duminica, 22 aprilie
18:00 Juventus - Gaz Metan Medias 0-3
A marcat: Fernandes (27, 64, 70)

Luni, 23 aprilie
18:00 FC Botoşani - Sepsi OSK 2-2
Au marcat: Plamada (18), Tincu (90) - Petrovic (42), Simonovski (61)

Vineri, 13 aprilie
20:45 FC Voluntari - Dinamo 2-4
Au marcat: Voicu (76), Balaur (84) - Popa (22), Balaur (32), Mahlangu (38), Popa (46)

Sambata, 14 aprilie
13:30 Sepsi OSK - Gaz Metan Medias 2-1
Au marcat: Hadnagy (69), Simonovski (90) - Rondon (30)

Duminica, 15 aprilie
13:00 Concordia Chiajna - Juventus Bucuresti 2-1
Au marcat: Prepelita (69), Pena (76) - Stefan (27)

Luni, 16 aprilie
18:00 ACS Poli Timişoara  - FC Botoşani 0-1
A marcat: - Axente (61)

Etapa 4 play out

Sambata, 7 aprilie
18:00 FC Botosani - CS Voluntari 1-0 (play out)
A marcat: Roman (47)

20:45 Dinamo - Chiajna 3-1 (play out)
Au marcat: Hanca (8), Nemec (31), Mahlangu (48) - Bumba (90)

Luni, 9 aprilie
15:30 Gaz Metan - ACS Poli Timisoara 1-1 (play out)
Au marrcat: Diogo (83) - Ciucur (87)

18:00 Juventus - Sepsi OSK 0-2 (play out)
Au marcat:Simonovski (53), Tandia (90)

Etapa 3 play out

Vineri, 30 martie
18:00 Chiajna - FC Botosani 0-0

20:45 Dinamo - Juventus 1-2
Au marcat: Popa (51) - Petre (10), Wallace (70)

Sambata, 31 martie
18:00 Voluntari - Gaz Metan 1-2
Au marcat: Cernat (88) - Fernandes (70), Rondon (80)

Luni, 2 aprilie
20:45 ACS Poli Timisoara - Sepsi OSK 2-2
Au marcat: Ciucur (23), Seroni (89) - Artean (50), Kuku (79)

Etapa 2 play out

Vineri, 16 martie
18:00 Juventus- ACS Poli Timisoara 1-0
A marcat: Elek (14)

Sambata, 17 martie
18:00 Gaz Metan - Concordia Chiajna 2-1
Au marcat: Diogo (33), Rosado (90) - Prepelita (80)

20:45 FC Botosani - Dinamo amanat pentru 19.03.2018

Luni, 19 martie
18:00 Sepsi OSK - FC Voluntari 2-2
Au marcat: Fulop (49), Fulop (71) - Marinescu (45), Balan (90)

Etapa 1 play out

Vineri, 9 martie
18:00 FC Botosani - Juventus 0-0

Sambata, 10 martie
18:00 Chiajna - Sepsi OSK 1-1
Au marcat: Marc (45) - Ghinga (90)

Duminica, 11 martie
18:00 FC Voluntari - ACS Poli Timisoara 1-0
A marcat: Cernat (90)

Luni, 12 martie
18:00 Dinamo - Gaz Metan 3-0
Au marcat: Pesic (35), Popescu (74), Moldoveanu (90)

 Clasament

 Loc 
Echipa M V E I Golav Pct
1 CFR Cluj  26   18   5   3   42 - 13   59 
2 FCSB 26 16 7 3 52 - 18 55
3 U Craiova 26 14 9 3 41 - 26 51
4  Astra Giurgiu 
26 12 8 6 38 - 27 44
5 Viitorul 26 13 5 8 34 - 21 44
6 CSMS Iași 26 11 6 9 34 - 31 39
7 FC Botosani 26 11 6 9 28 - 26 39
8 Dinamo 26 11 6 9 39 - 31 39
9 Chiajna 26 8 4 14 36 - 37 28
10 CS Voluntari 26 7 7 12 25 - 35 28
11 ACS Poli Tim 26 6 9 11 22 - 37 27
12 Sepsi OSK 26 5 4 17 15 - 44 19
13 Gaz Metan 26 2 10 14 14 - 39 16
14 Juventus 26 1 8 17 12 - 47 11

Vineri, 14 iulie
21:00  CSU Craiova - CSM Poli Iaşi 2-0
Au marcat: Baluta (42), Vagenin (50) -

Sâmbătă, 15 iulie
18:30  Chiajna - ACS Poli Timisoara 0-1
A marcat: - Birnoi (50)

21:00  Juventus - Dinamo 0-3
Au marcat: - Rivaldinho (32), Nascimento (66), Nedelcearu (90)

Duminică, 16 iulie
18:30 Astra - Sepsi Sf. Gheorghe 1-0
A marcat:  Marquinhos (50) -

21:00 FCSB - FC Voluntari 2-1
Au marcat: Budescu (34), Man (90+2) - Balan (55)

Luni, 17 iulie
18:30 Viitorul - Gaz Metan 3-0
Au marcat: Chitu (31), Ganea (36), Tucudean (62)

21:00 FC Botosani - CFR Cluj 1-1
Au marcat: Burca (31) - Hoban (10)

Vineri, 21 iulie
18:30 ACS Sepsi - Juventus 2-1
Au marcat: Ghinga (62), Herea (90) - Stoenac (90)

21:00 ACS Poli Timisoara - Steaua 0-1
A marcat: - Gnohere (63)

Sâmbătă, 22 iulie
18:30 CSU Craiova - Chiajna 1-1
Au marcat: Baluta (14) - Cristescu (23)

21:00 CFR Cluj - Viitorul 2-0
Au marcat: Vera (18), Boli (82)  -

Duminică, 23 iulie
18:30 CSMS Iasi - Gaz Metan 0-0

21:00 Dinamo - FC Botosani 0-1
A marcat: - Golofca (69)

Luni, 24 iulie
21:00 FC Voluntari - Astra Giurgiu 3-1
Au marcat: Da Silva (18), Marinescu (63), Tudorie (66) - Balaure (36)

Vineri, 28 iulie
18:30 FC Botoşani - ACS Sepsi 5-1
Au marcat: Miron (1), Bus (16, 57), Roman (66), Fulop (90) - Patrick Petre(89)

21:00 Concordia Chiajna - CSM Poli Iaşi 0-1
A marcat: - Feussi (26 autogol)

Sâmbătă, 29 iulie
18:30 CS Juventus - FC Voluntari 0-0

21:00 Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj 0-3
Au marcat: Culio (28), Nouvier (36), Vera (60)

Duminică, 30 iulie
18:00 FC Viitorul Constanţa - Dinamo 0-1
A marcat: - Costache (82)

21:00 FCSB - CS U Craiova 1-1
Au marcat: Gnohere (62) - Baluta (28)

Luni, 31 iulie
21:00 Astra Giurgiu - ACS Poli Timişoara 3-0
Au marcat: Polczak (21), Ionita II (23), Balaure (53)

Vineri, 4 august
18:30 ACS Poli Timişoara - CS Juventus Bucureşti 2-1
Au marcat: Munteanu (10), Mailat (69) - Tira (90)

21:00 FC Voluntari - FC Botoşani 1-3
Au marcat: Vodut (35) - Golofca (12), Golofca (45), Fulop (55)

Sâmbătă, 5 august
18:30 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Viitorul Constanţa 1-0
A marcat: Hadnagy (90)

21:00 CSM Poli Iaşi - CFR Cluj 0-2
Au marcat: - Culio (23), Hoban (33)

Duminică, 6 august
18:00 CS Universitatea Craiova - Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Mitrita (51) - Balaure (9)

21:00 Concordia Chiajna - FCSB 1-2
Au marcat: Cristescu (54) - Benzar (75), Man (85)

Luni, 7 august
21:00 Dinamo Bucureşti - Gaz Metan Mediaş 3-1
Au marcat: Anton (32), Hanca (72), Hanca (75) - Popovici (90)

 

Marti, 8 august
16:45 FC Botoşani - ACS Poli Timişoara 1-0
A marcat: Fulop(29)

18:45 FC Viitorul Constanţa - FC Voluntari 0-0

Miercuri, 9 august
17:00 Astra Giurgiu - Concordia Chiajna 1-0
A marcat: Ionita II (21)

19:15 CS Juventus Bucureşti - CS Universitatea Craiova 0-1
A marcat: - Vagenin (45)

21:45 FCSB - CSM Poli Iaşi 1-1
Au marcat: Gnohere (56) - Platini (9)

Joi, 10 august
18:30 Gaz Metan Mediaş - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1
Au marcat: Curtean (30), Manole (45) - Hadnagy (90)

21:00 CFR Cluj - Dinamo Bucureşti 1-0
A marcat: Culio (37)

Vineri, 11 august
21:00 ACS Poli Timişoara - FC Viitorul Constanţa 0-0

Sambata, 12 august
18:30 Concordia Chiajna - CS Juventus Bucureşti 1-1
Au marcat: Cristescu (45) - Mazarache (45)

21:00 FCSB - Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Gnohere (65) - Moise (7)

Duminica, 13 august
17:30 CS Universitatea Craiova - FC Botoşani 1-0
A marcat: Zlatinski (79)

20:00 CSM Poli Iaşi - Dinamo Bucureşti 2-1
Au marcat:  Kizito (80), Jo (90) - Nemec (11)

Luni, 14 august
18:30 FC Voluntari - Gaz Metan Mediaş 2-1
Au marcat: Ivanovici (20), Cernat (84) - Khubutia (78)

21:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CFR Cluj 0-2
Au marcat: - Vinicius (27), Hoban (62)

Vineri, 18 august
21:00 Astra Giurgiu - CSM Poli Iaşi 0-0

Sambata, 19 august
18:30 Gaz Metan Mediaş - ACS Poli Timişoara 0-2
Au marcat: - Vasvari (18), Vasvari (25)

21:00 CS Juventus Bucureşti - FCSB 1-2
Au marcat: Artur Jorge (1) - Benzar (22), Man (35)

Duminica, 20 august
18:30 FC Viitorul Constanţa - CS Universitatea Craiova 0-2
Au marcat: - Mitrita (28), Mitrita (71)

21:00 CFR Cluj - FC Voluntari 2-0
Au marcat: Omrani (5), Vera (37)

Luni, 21 august
18:30 FC Botoşani - Concordia Chiajna 2-1
Au marcat: Bus (53),  Roman (55) - Batin (27)

21:00 Dinamo Bucureşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-0
A marcat: Hanca (68)

Vineri, 25 august
18:30 Astra Giurgiu - CS Juventus Bucureşti 2-0
Au marcat: Belu (44), Le Tallec (87) -

21:00 CS Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaş 2-0
Au marcat: Vagenin (56), Burlacu (86)

Sambata, 26 august
18:30 ACS Poli Timişoara - CFR Cluj 4-3
Au marcat: Munteanu (2), Cretu (33), Draghici (55), Munteanu (60) - Balde (74), Balde (77), Cinu (81)

21:00 FC Voluntari - Dinamo Bucureşti 1-3
Au marcat: Vodut (54) - Anton (7), Nascimento (56), Salomao (60)

Duminica, 27 august
18:30 Concordia Chiajna - FC Viitorul Constanţa 1-2
Au marcat: Tiru (49) -  Eric (36), Tucudean (70)

21:00 FCSB - FC Botoşani 2-0
Au marcat: Budescu (18), Tanase (41)

Luni, 28 august
21:00 CSM Poli Iaşi - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-2
Au marcat: - Herea (30), Herea (84)

Vineri, 8 septembrie
21:30 FC Botoşani - Astra Giurgiu 1-3
Au marcat: Bus (31) - Moise (44), Belu (71), Balaure (86)

Sambata, 9 septembrie
18:00 CS Juventus Bucureşti - CSM Poli Iaşi 2-2
Au marcat: Dzalamidze (3), Zaharia (32) - Platini (18), Cristea (27)

21:30 FC Viitorul Constanţa - FCSB 1-0
Au marcat: Eric (31)

Duminica, 10 septembrie
19:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Voluntari 0-3
Au marcat: - Tudorie (min 63, min 85, min 90)

21:30 CFR Cluj - CS Universitatea Craiova 2-1
Au marcat: Culio (40), Balde (64) - Vagenin (81)

Luni, 11 septembrie
19:00 Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna 1-2
Au marcat: Golubovic (90) - Deaconu (47), Batin (61)

20:30 Dinamo Bucureşti - ACS Poli Timişoara 1-2
Au marcat: Costache (30) - Vasvari (37), Draghici (63)

Vineri, 15 septembrie
18:00 CS Juventus Bucureşti - FC Botoşani 0-2
Au marcat: - Bus (30), Roman (76)

20:30 CSM Poli Iaşi - FC Voluntari 2-1
Au marcat: Balaur (8), Jo (65) - Vodut (67)

Sambata, 16 septembrie
18:00 ACS Poli Timişoara - ACS Sepsi Sf Gheorghe 0-0

20:30 CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti 2-2
Au marcat: Baluta (75), Burlacu (89) - Rivaldinho (19), Salomao (49)

Duminica, 17 septembrie
18:00 Concordia Chiajna - CFR Cluj 0-1
Au marcat: - Deac (71)

20:30 FCSB - Gaz Metan Mediaş 4-0
Au marcat: William (14), Tanase (49), Tanase (55),  Man (58) -

Luni, 18 septembrie
20:30 Astra Giurgiu - FC Viitorul Constanţa 3-1
Au marcat: Balaure (15), Ionita II (48), Abang (86) - Ciobanu (37)

Marti, 19 septembrie
18:30 FC Voluntari - ACS Poli Timişoara 1-0
A marcat: Tudorie (90)

21:00 ACS Sepsi Sf Gheorghe - CS U Craiova 2-3
Au marcat: Hadnagy (60), Astafei (70) - Burlacu (19), Vagenin (68), Bancu (80)

Miercuri, 20 septembrie
18:30 FC Botoşani - CSM Poli Iaşi 3-3
Au marcat: Popa (5), Roman (9), Bus (57) - Jo (20), Mendes (28), Cristea (81)

21:00 Dinamo Bucureşti - Concordia Chiajna 2-3
Au marcat: Rivaldinho (12), Anton (47) - Batin (30), Bumba (64), Batin (83)

Joi, 21 septembrie
16:30 FC Viitorul Constanţa - CS Juventus Bucureşti 3-0
Au marcat: Ganea (12), Eric (73), Matan (78)

18:30 Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu 0-0

21:00 CFR Cluj - FCSB 1-1
Au marcat: Vera (45) - Budescu (63)

Vineri, 22 septembrie
20:30 CS Universitatea Craiova - FC Voluntari 1-1
Au marcat: Baluta (69) - Tudorie (56)

Sambata, 23 septembrie
20:30 Concordia Chiajna - ACS Sepsi OSK Sf Gheorghe 2-1
Au marcat: Batin (34), Bumba (90)  - Fulop (18)

Duminica, 24 septembrie
15:00 CS Juventus Bucureşti - Gaz Metan Mediaş 1-1
Au marcat: Calintaru (37) - Romeo (50)

17:30 CSM Poli Iaşi - ACS Poli Timişoara 1-1
Au marcat: Kizito (45) - Seroni (90)

20:30 FCSB - Dinamo Bucureşti 1-0
A marcat: Momcilovic (31)

Luni, 25 septembrie
18:00 FC Botoşani - FC Viitorul Constanţa 1-0
A marcat: Morutan (60)

20:30 Astra Giurgiu - CFR Cluj 2-3
Au marcat: Manea (73), Ionita II (90) -  Balde (3), Deac (50), Djokovic (79)

Vineri, 29 septembrie
18:00 Gaz Metan Mediaş - FC Botoşani 1-0
A marcat: Romeo (65)

20:30 ACS Poli Timişoara - CS U Craiova 0-2
Au marcat: Martic (27), Burlacu (89)

Sambata, 30 septembrie
18:00 FC Viitorul Constanţa - CSM Poli Iaşi 5-2
Au marcat: Tucudean (15), Tucudean (40), Tucudean (43), Chitu (44), Tucudean (51) - Platini (18), Jo (70)

20:30 Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Nemec (66) - Moise (82)

Duminica, 1 octombrie
18:00 CFR Cluj - CS Juventus Bucureşti 2-0
Au marcat: Paun (29), Culio (82) -
    

20:30 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FCSB 0-4
Au marcat: - Tanase (26), Gnohere (31), Ghinga (35) , Benzar (75)

Luni, 2 octombrie
20:30 FC Voluntari - Concordia Chiajna 0-1
A marcat: Batin(69)

Vineri, 13 octombrie
20:30 FC Voluntari - FCSB 0-0

Sambata, 14 octombrie
16:30 Gaz Metan Mediaş - FC Viitorul Constanţa 0-1
A marcat: Tucudean (21)

19:15 CSM Poli Iaşi - CS Universitatea Craiova 1-2
Au marcat: Almeida (67) - Vagenin (15), Baluta (76)

Duminica, 15 octombrie
18:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Astra Giurgiu 0-0
20:45 CFR Cluj - FC Botoşani 0-0

Luni, 16 octombrie
18:00 ACS Poli Timişoara - Concordia Chiajna 0-3
Au marcat: - Bumba (29), Bumba (80), Batin (83)

20:45 Dinamo Bucureşti - CS Juventus Bucureşti 3-0
Au marcat: Katsikas (44), Katsikas (50), Costache (81) -

Vineri, 20 octombrie
18:00 Gaz Metan Mediaş - CSM Poli Iaşi 0-2
Au marcat: - Mendes (37), Jo (81)

20:45 Concordia Chiajna - CS Universitatea Craiova 1-2
Au marcat: Marc (87) - Baluta (31), Martic (90)

Sambata, 21 octombrie
18:00 CS Juventus Bucureşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1
Au marcat: Wallace (27), Mazarache (59) - Astafei (16)

20:45 FC Viitorul Constanţa - CFR Cluj 1-0
A marcat: Eric (44)

Duminica, 22 octombrie
18:00 Astra Giurgiu - FC Voluntari 2-3
Au marcat: Abang (2), Ionita II (37) - Popadiuc (8), Tudorie (14), Marinescu (67)

20:45 FCSB - ACS Poli Timişoara 7-0
Au marcat: Gnohere (13), Coman (34), Gnohere (41), Coman (48), Larie (61), Gnohere (63), Tanase (85) -

Luni, 23 octombrie
20:45 FC Botoşani - Dinamo Bucureşti 0-0

Vineri, 27 octombrie
20:45 CSM Poli Iaşi - Concordia Chiajna 3-1
Au marcat: Mendes (49), Platini (67), Cristea (90) - Batin (72)

Sambata, 28 octombrie
18:00 FC Voluntari - CS Juventus Bucureşti 0-0

20:45 ACS Poli Timişoara - Astra Giurgiu 2-1
Au marcat: Munteanu (37), Mailat (71) - Balaure (59)

Duminica, 29 octombrie
18:00 CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş 0-0

20:45 CS Universitatea Craiova - FCSB 2-5
Au marcat: Larie (66), Kelic (72) - Gnohere (1), Teixeira (33), Tanase (62), Kelic (69), Coman (83)

Luni, 30 octombrie
18:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Botoşani 0-2
Au marcat: - Bus (45), Bordeianu (55)

20:45 Dinamo Bucureşti - FC Viitorul Constanţa 0-4
Au marcat: Chitu (7), Tucudean (22), Eric (52), Vina (80)

Vineri, 3 noiembrie
18:00 FC Botoşani - FC Voluntari 1-0
A marcat: Morutan (8)

20:45 Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova 2-2
Au marcat: Ionita II (8), Dandea (79) - Vagenin (5), Vagenin (48)

Sambata, 4 noiembrie
18:00 FC Viitorul Constanţa - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3-0
Au marcat: Eric (20), Hodorogea (39), Vina (77)

20:45 Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti 0-3
Au marcat: -  Bokila (22), Anton (27), Bic (75)

Duminica, 5 noiembrie
18:00 CFR Cluj - CSM Poli Iaşi 1-0
A marcat: Deac (62)

20:45 FCSB - Concordia Chiajna 2-1
Au marcat: Nedelcu (14), Gnohere (39) - Marc (17)

Luni, 6 noiembrie
20:45 CS Juventus Bucureşti - ACS Poli Timişoara 1-1
Au marcat: Dzalamidze (82) - Abraw (11)

Vineri, 17 noiembrie
18:00 ACS Poli Timişoara - FC Botoşani 1-1
Au marcat: Birnoi (23) - Roman (55)

20:45 CSM Poli Iaşi - FCSB 1-0
A marcat: Pantiru (47)

Sambata, 18 noiembrie
16:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Gaz Metan Mediaş 0-0

19:00 CS Universitatea Craiova - CS Juventus Bucureşti 3-1
Au marcat: Mitrita (39), Mitrita (45), Vagenin (63) - Tira (80)

Duminica, 19 noiembrie
18:00 Concordia Chiajna - Astra Giurgiu 1-2
Au marcat: Batin (15) - Nyuiadzi (43), Ionita II (54)

20:45 Dinamo Bucureşti - CFR Cluj 0-2
Au marcat: - Omrani (49), Culio (55)

Luni, 20 noiembrie
20:45 FC Voluntari - FC Viitorul Constanţa 0-0

Vineri, 24 noiembrie
18:00 CS Juventus Bucureşti - Concordia Chiajna 0-5
Au marcat: - Cristescu (4), Deaconu (38), Bumba (86), Bud (90), Cristescu (90)

20:45 FC Botoşani - CS U Craiova 1-0
A marcat: Miron (45)

Sambata, 25 noiembrie
18:00 FC Viitorul Constanţa - ACS Poli Timişoara 1-1
Au marcat: Ganea (25) - Ciucur (66)

20:45 Dinamo Bucureşti - CSM Poli Iaşi 2-1
Au marcat: Filip (8), Anton (51) - Platini (41)

Duminica, 26 noiembrie
18:00 Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari 1-1
Au marcat: Golubovic (73) - Balan (76)

20:45 Astra Giurgiu - FCSB 2-0
Au marcat:  Ionita II (63), Abang (82)

Vineri, 1 decembrie
20:45 FC Voluntari - CFR Cluj 0-3
Au marcat: - Omrani (41), Deac (75), Paun (78)

Sambata, 2 decembrie
18:00 Concordia Chiajna - FC Botoşani 3-0
Au marcat: Bawab (40), Cristescu (50), Bud (88) -

20:45 CS Universitatea Craiova - FC Viitorul Constanţa 3-1
Au marcat: Mitrita (58), Bancu (62), Barbut (77) - Tucudean (42)

Duminica, 3 decembrie
18:00 CSM Poli Iaşi - Astra Giurgiu 1-0
A marcat:  Cristea (68)

20:45 FCSB - CS Juventus Bucureşti 4-0
Au marcat: Tanase (54), Tanase (78), Coman (81), Budescu (90)

Luni, 4 decembrie
18:00 ACS Poli Timişoara - Gaz Metan Mediaş 1-1
Au marcat: Draghici (4) - Golubovic (47)

20:45 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Dinamo Bucureşti 0-3
Au marcat: - Nemec (9), Nedelcearu (31), Salomao (79)

 

Vineri, 8 decembrie
21:00 CS Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu 0-1
A marcat: - Ionita II (51)

Sambata, 9 decembrie
17:00 FC Viitorul Constanţa - Concordia Chiajna 3-0
Au marcat: Tucudean (31), Tucudean (45), Eric (76)

20:00 CFR Cluj - ACS Poli Timişoara 1-0
A marcat: Vinicius (45)

Duminica, 10 decembrie
17:00 Gaz Metan Mediaş - CS Universitatea Craiova 0-0

20:00 FC Botoşani - FCSB 0-3
Au marcat: Gnohere (45), Man (58), Tanase (90)

Luni, 11 decembrie
17:00 ACS Sepsi Sf Gheorghe - CSM Poli Iaşi 2-1
Au marcat: Fulop (45), Astafei (85) - Thiaw (24)

20:00 Dinamo Bucureşti - FC Voluntari 2-0
Au marcat: Anton (7), Katsikas (15)

Vineri, 15 decembrie
20:00 Astra Giurgiu - FC Botoşani 2-1
Au marcat: Ionita II (10), Belu (85) - Roman (64)

Sambata, 16 decembrie
15:00 Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş 1-1
Au marcat: Cristescu (49) - Chamed (61)

20:30 CS Universitatea Craiova - CFR Cluj 2-1
Au marcat: Baluta (45), Mitrita (51) - Vera (61)

Duminica, 17 decembrie
17:30 CSM Poli Iaşi - CS Juventus Bucureşti 3-1
Au marcat: Platini (11), Sin (28), Cisse (50) - Calintaru (26)

20:00 FCSB - FC Viitorul Constanţa 2-0
Au marcat: Man (20), Momcilovic (65)

Luni, 18 decembrie
17:00 FC Voluntari - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3-0
Au marcat: Ivanovici (19), Balan (28), Capatina (80)

20:00 ACS Poli Timişoara - Dinamo Bucureşti 0-0

 

Vineri, 2 februarie

18:00 ACS Sepsi Sf Gheorghe - ACS Poli Timişoara 1-0
A marcat: Hadnagy (87)

20:45 FC Viitorul Constanţa - Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Chitu (45) - Matei (10)

Sâmbătă, 3 februarie

18:30 FC Voluntari - CSM Poli Iaşi 0-4
Au marcat: - Bosoi (28), Sin (33), Badic (44), Chelaru (49)

20:45 Gaz Metan Mediaş - FCSB 1-2
Au marcat: Neagu (79) - Budescu (26), Alibec (62)

Duminică, 4 februarie
18:30 FC Botoşani - CS Juventus Bucureşti 0-0

20:45 Dinamo Bucureşti - CSU Craiova 2-2
Au marcat: Nemec (45), Popa (85) - Vagenin (22), Barbut (55)

Luni, 5 februarie
20:45 CFR Cluj - Concordia Chiajna 2-0
Au marcat: Vinicius (26), Mailat (59)

Vineri, 9 februarie
18:00 ACS Poli Timişoara - FC Voluntari 2-3
Au marcat: Popovici (49), Artean (69) - Balan (10), Balan (71), Voicu (90)

20:45 Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaş 4-3
Au marcat: Balaure (20), Matei (37), Vera (41), Moise (76) - Rondon (16), Rondon (65), Constantin (82)

Sâmbătă, 10 februarie
18:30 CS Juventus Bucureşti - FC Viitorul Constanţa 0-1
A marcat: - Hagi (79)

20:45 FCSB - CFR Cluj 1-1
Au marcat: Budescu (76) - Vinicius (33)

Duminică, 11 februarie
20:45 CS Universitatea Craiova - ACS Sepsi Sf Gheorghe 1-0
A marcat: Vagenin (62)

Luni, 12 februarie
18:00 CSM Poli Iaşi - FC Botoşani 1-0
A marcat: Cristea (53)

20:45 Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti 3-4
Au marcat: Bumba (69), Bud (73), Marc (81) - Nemec (47), Salomao (58), Torje (71), Popa (78)

Vineri, 16 februarie
18:00 Gaz Metan Mediaş - CS Juventus Bucureşti 0-0

20:45 FC Voluntari - CS Universitatea Craiova 0-1
A marcat: - Bancu (33)

Sâmbătă, 17 februarie
14:00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Concordia Chiajna 1-1
Au marcat: Tandia (9) - Deaconu (70)

20:45 CFR Cluj - Astra Giurgiu 2-0
Au marcat: Culio (9), Tucudean (67)

Duminică, 18 februarie
18:00 ACS Poli Timişoara - CSM Poli Iaşi 1-2
Au marcat: Vasvari (88) - Platini (11), Cristea (26)

20:45 Dinamo Bucureşti - FCSB 2-2
Au marcat: Pesic (20), Torje (57) - Man (84), Teixeira (90)

Luni, 19 februarie
20:45 FC Viitorul Constanţa - FC Botoşani 2-1
Au marcat: Hagi (34), Ciobanu (90) - Roman (10)

Vineri, 23 februarie
20:45 CS U Craiova - ACS Poli Timişoara 1-1
Au marcat: Dimitrov (57) - Enescu (50) 

Sâmbătă, 24 februarie
14:00 FC Botoşani - Gaz Metan Mediaş 1-0
A marcat: Roman (37)

19:45 CSM Poli Iaşi - FC Viitorul Constanţa 0-1
A marcat: - Chitu (14)

19:45 Astra Giurgiu - Dinamo Bucureşti 2-0
Au marcat: Matei (25), Balaure (57)

Duminică, 25 februarie
18:00 CS Juventus Bucureşti - CFR Cluj 0-2
Au marcat: - Omrani (64), Ionita II (67)

20:45 FCSB - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-0
Au marcat: Viera (51), Man (86) -

Luni, 26 februarie
17:30 Concordia Chiajna - FC Voluntari 3-1

 programul ligii 1 editia 2017-2018

Program Liga 1 editia 2016 - 2017

 

Viitorul Constanta este campioana Romaniei

In Champions League vor juca Viitorul Constanta si FCSB

Clasament final play off

 Loc Echipa  M 
 V 
 E 
  I  
  Golav  
 Pct 
1 Viitorul 10 5 3 2 12 - 8 44
2 FCSB 10 6 2 2 15 - 7 44
3 Dinamo 10 5 4 1 15 - 8 40
4 CFR Cluj 10 3 2 5 8 - 14 33
5  CSU Craiova  10 2 3 5 8 - 14 31
6  Astra Giurgiu  10 1 2 7 10 - 17 27

 
Programul play off

Etapa 1 Play-Off Liga 1 (10-12.03.2017):

Astra - CS U Craiova 0-0
FC Steaua - CFR Cluj 2-0
FC Viitorul - FC Dinamo 0-0

Etapa 2 Play-Off Liga 1 (17-19.03.2017):

Dinamo - CS U Craiova 0-0
CFR Cluj - Astra 3-2
Viitorul - FCSB 3-1

Etapa 3 Play-Off Liga 1 (31.03-02.04.2017):

FCSB - Dinamo 2-1
Astra - Viitorul 1-2
CS U Craiova - CFR Cluj 1-4

Etapa 4 Play-Off Liga 1 (04-06.04.2017 - etapă intermediară):

Dinamo - CFR Cluj 2-0
Viitorul - CS U Craiova 0-1
FCSB - Astra 3-0

Etapa 5 Play-Off Liga 1 (07-09.04.2017):

Astra - Dinamo 1-2
CS U Craiova - FCSB 0-1
CFR Cluj - Viitorul 0-0

Etapa 6 Play-Off Liga 1 (14-16.04.2017):

Dinamo - Viitorul 2-1
CFR Cluj - FCSB 0-0
CS U Craiova - Astra 1-3

Etapa 7 Play-Off Liga 1 (21-23.04.2017):

CS U Craiova - Dinamo 2-2
Astra - CFR Cluj 0-1
FCSB - Viitorul 1-1

Etapa 8 Play-Off Liga 1 (28-30.04.2017):

Dinamo - FCSB 2-1
Viitorul - Astra 3-2
CFR Cluj - CS U Craiova 0-3

Etapa 9 Play-Off Liga 1 (05-07.05.2017):

CFR Cluj - Dinamo
CS U Craiova - Viitorul
Astra - FCSB

Etapa 10 Play-Off Liga 1 (12-14.05.2017):

Dinamo - Astra
FCSB - CS U Craiova
Viitorul - CFR Cluj

 
Programul play out

Clasamentul final play out

Dupa play out

Pandurii Tg Jiu si ASA Tg Mures au retrogradat in Liga 2

ACS Poli Timisoara va juca un meci de baraj in compania echipei UTA Arad pentru un loc in Liga 1

Loc Echipa   M  
 V 
 E 
 I 
  Golav  
 Pct 
1 CSMS Iași 14 7 7 0 16 - 5 43
2 Gaz Metan 14 4 7 3 17 - 11 39
3 FC Voluntari 14 6 4 4 17 - 16 37
4 FC Botosani 14 4 5 5 15 - 12 33
5 Chiajna 14 4 4 6 14 - 18 29
6 ACS Poli Tim 14 5 5 4 16 - 14 27
7 Pandurii 14 4 5 5 12 - 18 27
8  ASA Tg. Mureș 
14 1 5 8 5 - 18 14

Clasament

 Loc Echipa M V E I Golav Pct
1 Viitorul  26   16   3   7   39 - 22  51
2 Steaua 26 13 8 5 34 - 22 47
3 Astra Giurgiu 26 13 5 8 32 - 28 44
4 CFR Cluj 26 14 7 5 42 - 23 43
5 CSU Craiova 26 13 4 9 36 - 26 43
6 Dinamo 26 12 5 9 40 - 33 41
7 Gaz Metan 26 10 9 7 36 - 27 39
8 FC Botosani 26 9 5 12 30 - 31 32
9 FC Voluntari 26 8 6 12 30 - 37 30
10 CSMS Iași 26 8 5 13 28 - 31 29
11 Chiajna 26 6 7 13 17 - 32 25
12 Pandurii 26 6 7 13 24 - 42 19
13 ACS Poli Tim 26 7 7 12 25 - 42 14
14 ASA Tg. Mureș 26 5 6 15 20 - 37 12

2. Pandurii - CSU Craiova 2-1    
Au marcat: Herea (min 57), Hora (90+3) - Vatajelu (89)

3. Gaz Metan - ASA Tg. Mureș 2-1
Au marcat: Llullaku (32), Axente (62) - Candrea (42)

4. Astra - Dinamo 1-4
Au marcat: Rick (49) - Gnohere (23, 70, 77), Lazar (44)

5. CFR Cluj - Concordia Chiajna 2-0
Au marcat: Lopez (67), Guima (68) -

6. Steaua - CSM Politehnica Iasi  1-1
Au marcat: Valceanu (20) - Bole (42)

7. ACS Poli Timişoara  - FC Botoșani 0-5
Au marcat: - Fulop (6), Golofca (13), Astafei (49), Fulop (52), Fulop (90)

1. CSM Politenica Iași - Gaz Metan 3-1
Au marcat:  Tiganasu (5), Bole (81), Cristea (90) - Axente (34)

2. FC Botosani - CFR Cluj 3-1
Au marcat: Matulevicius (40), Fulop (48), Musat (80) - Jakolis (19)

3. Dinamo - ACS Timisoara 2-1
Au marcat: Rotariu (27 si 37) - Scutaru (48)

4. Pandurii  - Astra Giurgiu 0-0

5. Viitorul - Steaua 1-3
Au marcat: Chitu (41) - Tudorie (29), Popa (61), Stanciu (89)

6. CSU Craiova  - ASA Tg. Mureș 2-1
Au marcat: Rocha (33), Mazarache (66) - Ivan (48)

7. Chiajna - FC Voluntari 0-4
Au marcat: - Novac (61), Capatina (75), Ivanovici (84), Balan (90)

1. FC Voluntari - FC Botosani 4-2
Au marcat: Spahija (6) , Ivanovici (7 si 32), Novac (49) -  Fulop (30 si 78)

2. ASA Tg Mures - CSM Politehnica Iasi 0-3
Au marcat:  - Bole (16) , Cristea (35), Tarsa (43)

3. Astra Giurgiu - CSU Craiova 1-2
Au marcat: Niculae (29) - Rocha (17), Mazarache (45)

4. Steaua - Chiajna 1-0
Au marcat: Achim (78) -

5. Gaz Metan - Viitorul 2-1
Au marcat: Muntean (17), Llullaku (85) - Tiru (73)

6. ACS Poli Timisoara - Pandurii 1-3
Au marcat: Elek (53) - Tucudean (31), Obodo (76), Munteanu (90)

7. CFR Cluj - Dinamo 0-0

1. FC Botoşani – Steaua 0-2
Au marcat: - Hamroun (50), Tanase (81)

2. Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş 1-0
Au marcat: Gradinaru (88) -

3. Astra Giurgiu – ACS Poli Timişoara 3-1
Au marcat: Sapunaru (12), Sapunaru (75), Niculae (90) - Croitoru (77)

4. Pandurii – CFR Cluj 1-1
Au marcat:  Mrzljak (76) - Lopez (80)

5. Viitorul – ASA Tîrgu Mureş 3-1
Au marcat:  Chitu (43),  Coman (64), Purece (75) - Ionita (81)

6. CS U Craiova – CSMS Iaşi 2-0
Au marcat: Kay (42), Ivan (87) -

7. Dinamo – FC Voluntari 3-1
Au marcat: Gnohere (12), Filip (16), Lazar (26) - Ivanovici (90)

1. CSM Politehnica Iasi - Viitorul Constanta 0-0

2. ASA TG Mures - Chiajna 0-1
Au marcat: - Koenders (78)

3. Steaua - Dinamo 1-1
Au marcat: William (17) - Rotariu (11)

4. FC Voluntari - Pandurii 0-0

5. CFR Cluj - Astra Giurgiu 5-1
Au marcat: Lopez (12, 63, 70), Petrucci (77, 90) - Niculae (9)

6. Gaz Metan - FC Botosani 0-0

7. ACS Poli Timisoara - CSU Craiova 3-2
Au marcat: Artean (45, 82), Barbut (90) - Zlatinski (61), Rocha (68)

1. Concordia Chiajna – CSM Politehnica Iaşi 0-0

2. Dinamo – Gaz Metan Mediaş 1-1
Au marcat: Lazar (14) - Llullaku (40)

3. ACS Poli Timişoara – CFR Cluj 1-1
Au marcat: Canu (36) - Bud (71)

4. Pandurii Tîrgu Jiu – Steaua 0-1
Au marcat: - Boldrin (69)

5. CS U Craiova – Viitorul 2-1
Au marcat: Bancu (46), Mazarache (58) - Casap (61)

6. Astra Giurgiu – FC Voluntari 1-1
Au marcat: Budescu (64) - Marinescu (49)

7. FC Botoşani – ASA Tîrgu Mureş 4-2
Au marcat: Bordeianu (45), Golofca (66) , Matulevicius (73, 88) - Zicu (19), Matei (39)

1. Gaz Metan Mediaş – Pandurii Tîrgu Jiu 1-3
Au marcat: Llullaku (21) - Tucudean (34, 43), Mrzljak (90)

2. FC Voluntari  – ACS Poli Timişoara 4-1
Au marcat: Marinescu (21), Popadiuc (41), Cernat (73, 86) - Henrique (72)

3. CFR Cluj – CS U Craiova 0-0

4. CSM Politehnica Iaşi – FC Botoşani 0-1
Au marcat: - Fulop (16)

5. Steaua – Astra Giurgiu 1-0
Au marcat: Rick (45) -

6.  Viitorul – Concordia Chiajna 2-1
Au marcat: Chitu (46, 72) - Pena (90)

7. ASA Tîrgu Mureş – Dinamo 2-1
Au marcat: Zicu (77, 87) - Rotariu (60)

1. FC Botoşani – Viitorul 1-2
Au marcat: Fulop (39) - Chitu (13), Nimely (74)

2. Pandurii Tîrgu Jiu – ASA Tîrgu Mureş 1-0
Au marcat: Belu (67)

3. CFR Cluj – FC Voluntari 5-0
Au marcat: Bud (4, 51, 57), Omrani (73), Gomelt (90)

4. Dinamo – CSM Politehnica Iaşi 3-1
Au marcat: Maric (14), Grahovac (18), Nemec (55) - Piccioni (65)

5. CS U Craiova – Concordia Chiajna 1-1
Au marcat: Mazarache (53) - Constantinescu (75)

6. ACS Poli Timişoara – Steaua 0-1
Au marcat: - Tanase (8)

7. Astra Giurgiu – Gaz Metan Medias 0-2
Au marcat: - Llullaku (71, 79)

1. CSMS Iasi - Pandurii 3-2
Au marcat: Ciucur (35), Boiciuc (53), Piccioni (62) - Alexandru (5,57)

2. Viitorul - Dinamo 1-1
Au marcat: Nimely (84) - Lazar (17)

3. FC Voluntari – CS U Craiova 0-1
Au marcat: - Ivan (90+5)

4. Chiajna - Botosani 0-2
Au marcat: - Golofca (62), Vasvari (75)

5. Gaz Metan Mediaş – ACS Poli Timişoara 1-1
Au marcat: Llullaku (71) - Popovici (30)

6. ASA Tîrgu Mureş – Astra Giurgiu 0-2
Au marcat: -  Alibec (45), Florea (90)

7. Steaua – CFR Cluj 1-2
Au marcat: Tanase (20) - Bud (12, 63)

1. Pandurii Tîrgu Jiu – Viitorul 0-1
Au marcat: - Nedelcu(73)

2. CS U Craiova – FC Botoşani 1-0
Au marcat: Baluta (43)

3. Dinamo – Concordia Chiajna 0-1
Au marcat: - Cristescu (34)

4. ACS Poli Timişoara - ASA Tîrgu Mureş 0-1
Au marcat: - Rus (29)

5. FC Voluntari - Steaua 2-3
Au marcat: Ivanovici (25),  Balan (59) - Popa (28), Boldrin (51), Momcilovic (85)

6. CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş 1-1
Au marcat: Nascimento (59) - Llullaku (44)

7. Astra Giurgiu – CSM Politehnica Iaşi 1-0
Au marcat:  Budescu (78)

1. CSM Politehnica Iaşi – ACS Poli Timişoara 0-1
Au marcat: - Draghici (61)

2. ASA Tîrgu Mureş – CFR Cluj 1-3
Au marcat: Zicu (84) - Nascimento (16), Muresan (54), Omrani (78)

3. Gaz Metan Mediaş – FC Voluntari 1-0
Au marcat: Axente (52) -

4. FC Botoşani – Dinamo 2-1
Au marcat: Romera (22), Vasvari (72) - Rotariu (52)

5. Viitorul – Astra Giurgiu 1-0
Au marcat: Marin (58) -

6. Steaua – CS U Craiova 2-1
Au marcat: William (17), Boldrin (75) - Vatajelu (41)

7. Concordia Chiajna – Pandurii Tîrgu Jiu 0-0

1. CFR Cluj – CSM Politehnica Iaşi 1-0
Au marcat: Nascimento (58)

2. Pandurii Tîrgu Jiu – FC Botoşani 2-1
Au marcat: Herea (30), Tucudean (57) - Tarnovan (74)

3. Astra Giurgiu – Concordia Chiajna 1-1
Au marcat: Niculae (84) - Cristescu (44)

4. FC Voluntari – ASA Tîrgu Mureş 1-1
Au marcat: Balan (36) - Morar (48)

5. Steaua – Gaz Metan Mediaş 0-1
Au marcat: - Munteanu (26)

6. ACS Poli Timişoara – Viitorul 1-0
Au marcat: Carstocea (82) -

7. CS U Craiova – Dinamo 2-1
Au marcat: Ivan (55), Briceag (71) - Hanca (62)

1. Concordia Chiajna – ACS Poli Timişoara 0-2
Au marcat:- Draghici (82), Albu (90)

2. Viitorul – CFR Cluj 2-1
Au marcat: Iancu (21), Chitu (45) - Bud (84)

3. Gaz Metan Mediaş – CS U Craiova 2-2
Au marcat: Llullaku (51), Llullaku (59) - Romeo (33), Ivan (63)

4. Dinamo – Pandurii Tîrgu Jiu 4-0
Au marcat: Lazar (5) , Lazar (37) , Palic (39) , Lazar (90) -

5. CSM Politehnica Iaşi – FC Voluntari 1-2
Au marcat: Piccioni (90) - Balan (33), Capatina (34)

6. ASA Tîrgu Mureş – Steaua 1-1
Au marcat: Kuku (75) - Moke (90)

7. FC Botoşani – Astra Giurgiu

1. Concordia Chiajna – CFR Cluj 1-2
Au marcat: Rosu (34) - Bud (38), Omrani (71)

2. CS U Craiova – Pandurii Tîrgu Jiu 2-1
Au marcat: Mazarache (53), Ivan (90) - Tucudean (85)

3. Dinamo – Astra Giurgiu 2-2
Au marcat: Nemec (34), Hanca (52) - Sapunaru (83), Nicoara (90)

4. ASA Tîrgu Mureş – Gaz Metan Mediaş 1-3
Au marcat: Morar (43) - Llullaku (7), Llullaku (31), Pereira (64)

5. CSM Politehnica Iaşi – Steaua 0-2
Au marcat: - Tamas (35) , Man (86)

6. Viitorul – Voluntari 2-1
Au marcat: Marin (78), Boli (90) - Cernat (8)

7. FC Botoşani – ACS Poli Timişoara 2-0
Au marcat: Willie (35), Willie (41) -

1. Gaz Metan Mediaş – CSM Politehnica Iaşi 2-1
Au marcat: Axente (74), Trtovac (90) - Mihalache (47)

2. Voluntari – Concordia 1-0
Au marcat: Cernat (90)

3. ASA Tîrgu Mureş – CS U Craiova 0-2
Au marcat: - Popov (29), Zlatinski (89)

4. ACS Poli Timişoara – Dinamo 1-2
Au marcat: Doman (65) - Nedelcearu (26), Maric (57)

5. Astra Giurgiu – Pandurii Tîrgu Jiu 2-0
Au marcat: Teixeira (40), Ionita II (52) -

6. Steaua – Viitorul 2-0
Au marcat: Boldrin (17), Momcilovic (22) -

7. CFR Cluj – FC Botoşani 1-0
Au marcat: Larie (89)

1.  FC Botoşani – FC Voluntari 0-1
Au marcat: - Balan (45)

2. Pandurii  Tîrgu Jiu – ACS Poli Timişoara 2-2
Au marcat: Antal (37), Antal (54) - Popovici (16), Doman (60)

3. CSM Politehnica Iaşi – ASA Tîrgu Mureş 0-0

4. Concordia Chiajna – Steaua 1-0

5. CS U Craiova – Astra Giurgiu 0-1

6. Viitorul – Gaz Metan Mediaş 1-1

7. Dinamo - CFR Cluj 0-2

1. ASA Tîrgu Mureş – Viitorul 0-2
Au marcat: - Marin (24), Boli (45)

2. CSM Politehnica Iaşi – CS U Craiova 2-1
Au marcat: Ciucur (5), Bole (72) - Baluta (44)

3. Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna 3-1
Au marcat: Axente (59), Llullaku (67), Axente (72) - Ciobanu (27)

4. Voluntari – Dinamo 1-2
Au marcat: Balan (77) - Gnohere (64), Rotariu (88)

5. ACS Poli Timişoara – Astra Giurgiu 2-0
Au marcat: Seroni (38), Henrique (54)

6. Steaua – FC Botoşani 0-0

7. CFR Cluj – Pandurii Tîrgu Jiu 0-1
Au marcat: - Pleasca (30)

1. Concordia Chiajna – ASA Tîrgu Mureş 1-2
Au marcat: Ciobanu (90) - Ciolacu (86), Matei (90)

2. Viitorul – CSM Politehnica Iaşi 1-0
Au marcat: Nimely (73)

3. CS U Craiova – ACS Poli Timişoara 2-0
Au marcat: Rocha (13), Vagenin (16)
    
4. FC Botoşani – Gaz Metan Mediaş 0-0

5. Dinamo – Steaua 3-1
Au marcat: Hanca (37), Nedelcearu (45), Nemec (58) - Boldrin (4)

6. Pandurii Tîrgu Jiu – Voluntari 1-1
Au marcat: Sanmartean (7) - Balaur (58)

7. Astra Giurgiu – CFR Cluj 1-2
Au marcat: Alibec (13) - Bud (5), Nascimento (21)

1. CSM Politehnica Iaşi – Concordia Chiajna 1-0
A marcat: Cristea (31)

2. Viitorul – CS U Craiova 2-0
Au marcat: Chitu (5), Hodorogea (36)

3. Voluntari – Astra Giurgiu 1-2
Au marcat: Ivanovici (63) - Budescu (47), Teixeira (53)

4. ASA Tîrgu Mureş – FC Botoşani 2-0
Au marcat: Kuku (46), Morar (48)

5. Steaua – Pandurii Tîrgu Jiu 3-1
Au marcat: Enache (20), Pintili (51), Enache (54) - Herea (33)

6. CFR Cluj – ACS Poli Timişoara 2-2
Au marcat: Nascimento (43), Nascimento (56) - Draghici (35), Draghici (41)

7. Gaz Metan Mediaş – Dinamo 4-0
Au marcat: Llullaku (31), Axente (77), Axente (81), Llullaku (90)

1. ACS Poli Timişoara - Voluntari 1-0
A marcat: Doman (37)

2. CS U Craiova – CFR Cluj 2-1
Au marcat: Zlatinski (36), Vagenin (48) - Bud (38)

3. Pandurii - Gaz Metan 2-5
Au marcat: Sanmartean (17), Rugasevic (45) - Munteanu (20, 64, 67), Axente (77), Bic (79)

4. FC Botoşani – CSM Politehnica Iaşi 1-3
Au marcat: Burca (70) - Bole (23), Cristea (38), Bole (61)

5. Dinamo – ASA Tîrgu Mureş 1-0
Au marcat: Nemec (22)

6. Astra Giurgiu – Steaua 1-0
Au marcat: Budescu (90)

7. Concordia Chiajna – Viitorul 1-2
Au marcat: Cristescu (85) - Benzar (12), Purece (70)

1. Concordia Chiajna – CS U Craiova 0-0

2. FC Voluntari – CFR Cluj 2-1
Au marcat: Marinescu (86), Spahija (90) - Bud (13)

3. Steaua – ACS Poli Timişoara 1-0
A marcat: Popa (33)

4. ASA Tîrgu Mureş – Pandurii Tîrgu Jiu 2-0 (intrerupt)
Au marcat: Muresan (19), Morar (37)

5. CSM Politehnica Iaşi – Dinamo 3-1
Au marcat: Cristea (25), Stefanescu (72), Gheorghe (90) - Nedelcearu (7)

6. Gaz Metan Mediaş – Astra Giurgiu 0-1
A marcat: - Alibec (55)

7. Viitorul – FC Botoşani 3-1
Au marcat: Iancu (17), Chitu (50), Marin (62) - Roman (1)

1. Pandurii Tîrgu Jiu – CSM Politehnica Iaşi 1-1
Au marcat: Negrut (80) - Gheorghe (60)

2. Astra Giurgiu – ASA Tîrgu Mureş 1-0
A marcat: Seto (28)

3. CS U Craiova – FC Voluntari 5-0
Au marcat: Rocha (33), Bancu (44), Baluta (48), Baluta (66), Ivan (80)

4. Dinamo – FC Viitorul 1-2
Au marcat: Nistor (26) - Boli (64), Coman (78)

5. FC Botoşani – Concordia Chiajna 1-1
Au marcat: Bus (71) - Herea (19)

6. CFR Cluj – Steaua 1-1
Au marcat: Deac (58) - Alibec (16)

7. ACS Poli Timişoara – Gaz Metan Mediaş 1-1
Au marcat: Doman (66) - Romeo (76)

1. ASA Tîrgu Mureş – ACS Poli Timişoara 0-0

2. FC Botoşani  – CS U Craiova 1-0
A marcat: Kuku (87)

3. Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj 1-2
Au marcat: Sikorski (84) - Omrani (63), Paun (72)

4. Steaua – Voluntari 2-2
Au marcat: Boldrin (31), Gnohere (87) - Ivanovici (3), Cernat (81)

5. Viitorul – Pandurii Tîrgu Jiu 3-0
Au marcat: Iancu (30), Chitu (37), Coman (81)

6. Concordia Chiajna – Dinamo 2-1
Au marcat: Costin (31), Cristescu (80) - Nemec (51)

7. CSM Politehnica Iaşi – Astra Giurgiu - amanat pe 2.3.2017

1. CFR Cluj – ASA Tîrgu Mureş 2-0
Au marcat: Sorsa (57), Paun (67) -

2. Voluntari – Gaz Metan Mediaş 1-0
Au marcat: Ivanovici (67)

3. CS U Craiova – Steaua 1-2
Au marcat: Zlatinski (33) - Pintili (24), Enache (79)

4. Pandurii Tîrgu Jiu – Concordia Chiajna 0-1
Au marcat: - Costin (41)

5. Astra Giurgiu – Viitorul 1-0
Au marcat: Teixeira (58) -

6. ACS Poli Timişoara – CSM Politehnica Iaşi 2-1
Au marcat: Henrique (35), Soljic (55) - Cristea (51)

7. Dinamo – FC Botoşani 1-0
Au marcat: Hanca (70)

1. ASA Tîrgu Mureş – Voluntari 0-0

2. Viitorul – ACS Poli Timişoara 5-0
Au marcat: Morar (11),  Morar (22), Morar (30), Chitu (35), Coman (55) -

3. Dinamo – CS U Craiova 2-1
Au marcat: Nemec (6), Nemec (14) - Vagenin

4. FC Botoşani – Pandurii Tîrgu Jiu 3-1
Au marcat: Roman (11), Kuku (64), Golofca (80) - Negrut (20)

5. Gaz Metan Mediaş – Steaua 1-1
Au marcat: Sikorski (54) - Alibec (30)

6. Concordia Chiajna – Astra Giurgiu 1-3
Au marcat: Serediuc (9) - Fabricio (8), Florea (48), Budescu (73)

7. CSM Politehnica Iaşi – CFR Cluj 1-2
Au marcat: Cristea (90) - Larie (18), Peteleu (90)

1. ACS Poli – Concordia Chiajna 1-1
Au marcat: Seroni (90) - Albu (10)

2. Steaua – ASA Tîrgu Mureş 1-1
Au marcat:Gnohere (73) - Constantin (65)

3. CS U Craiova – Gaz Metan Mediaş 1-0
Au marcat: Bancu (62)

4. Pandurii Tîrgu Jiu – Dinamo 0-2
Au marcat: - Nemec (34), Nistor (85)

5. CFR Cluj – Viitorul 1-0
Au marcat: Deac (22)

6. FC Voluntari – CSM Politehnica Iaşi 0-1
Au marcat: - Golubovic (82)

7. Astra Giurgiu – FC Botoşani 3-0
Au marcat: Budescu (55), Belu (76), Bus (85)

 

Rezultate Liga 1 editia 2015 - 2016

Iata in continuare rezultatele ligii 1 editia 2015 - 2016

Rezultatele si marcatorii ligii 1 de fotbal editia 2015 - 2016

Rezultate si marcatori etapa 1

1. Astra Giurgiu - Concordia Chiajna 2-2
Marcatori: Constantin Budescu (45+3), Cristian Oros (48) / Florin Purece (45), Cristian Oros (55, autogol).

2. ASA Targu Mures - Dinamo 0-0

3. CSU Craiova - FC Botosani 0-0

4. Viitorul Constanta - CFR Cluj 2-2
Marcatori: Florin Cernat (pen. 34', pen. 56')/ Gregory Tade (min 12),Guima (min 16)

5. ACS Poli Timisoara - Pandurii Tg Jiu 0-1
A marcat: Răduț (min. 54).

6. Steaua - Petrolul Ploiesti 0-0

7. FC Voluntari - CSMS Iasi 1-1
Marcatori:  Paul Pîrvulescu (min 30 - penalty)/ Ştefan Grigorie (min 10)

Rezultate si marcatori etapa 2

1. Concordia Chiajna - CSMS Iaşi 0-1 (0-1)
A marcat: 0-1 Lukács Bőle (6)

2. Dinamo Bucureşti - CS Universitatea Craiova 1-0 (0-0)
A marcat: 1-0 Dorin Rotariu (86)

3. Petrolul Ploieşti - FC Voluntari 1-1 (0-0)
Au marcat: 0-1 Robert Vâlceanu (53), 1-1 Vasile Maftei (54ag)

4. Pandurii Târgu-Jiu - Steaua Bucureşti 0-3 (0-1)
Au marcat: 0-1 Alexandru Chipciu (28), 0-2 Alexandru Chipciu (51), 0-3 Jugurtha Hamroun (64)

5. CFR 1907 Cluj - ACS Poli Timişoara 1-0 (0-0)
A marcat: 1-0 Antonio Jakoliš (56)

6. Astra Giurgiu - ASA Târgu-Mureş 1-5 (1-3)
Au marcat: 0-1 Gabriel Mureşan (7), 0-2 Filip Jazvić (12), 1-2 Constantin Budescu (24), 1-3 Filip Jazvić (40), 1-4 Mircea Axente (77), 1-5 Miroslav Manolov (89)

7. FC Botoşani - FC Viitorul 2-2 (1-2)
Marcatori: 0-1 Bogdan Mitrea (3), 1-1 Marius Croitoru (19), 1-2 Ioan Filip (33), 2-2 Marius Croitoru (56)

Rezultate si marcatori etapa 3

1. FC Voluntari - Pandurii Târgu Jiu 0-0

2. ASA Târgu-Mureş - Concordia Chiajna 1-0
A marcat: Axente  (min 51)

3. FC Viitorul - Dinamo Bucureşti 1-1
Au marcat: 1-0 R. Marin (min 47),  1-1 P. Petre (min 78)

4. FCSB - CFR Cluj Napoca 1-1
Au marcat 0-1 Tiago Lopes (min 16), 1-1 Tudorie (min 57)

5. CSU Craiova - Astra Giurgiu 1-2
Au marcat: 1-0  Boldrin (min 50), 1-1 Mateiu (min 88),  1-2 Dandea min (90+2)

6. CSMS Iaşi - Petrolul Ploieşti 1-0
A marcat: Golubovici (min 86)

7. ACS Poli Timişoara - FC Botoşani 1-0
A marcat: Elek '65

Rezultate si marcatori etapa 4

1. CFR 1907 Cluj - FC Voluntari 2-0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Davide Petrucci (41), 2-0 Alexandru Păun (56p)

2. Concordia Chiajna - Petrolul Ploieşti 2-2 (1-1)
Au marcat: 0-1 Sofien Moussa (36), 1-1 Alexandru Benga (45+1 autogol), 2-1 Tiberiu Serediuc (47), 2-2 Laurenţiu Marinescu (77)

3. Pandurii Târgu-Jiu - CSMS Iaşi 3-0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Mihai Roman (20), 2-0 Mihai Roman (37), 3-0 Ioan Hora (55)

4. FC Botoşani - Steaua  0-1 (0-1)
A marcat: 0-1 Gabriel Iancu (2)

5. Astra Giurgiu - FC Viitorul 2-2 (1-1)
Au marcat: 1-0 Valerică Găman (40), 1-1 Florin Cernat (44), 2-1 Constantin Budescu (80), 2-2 Florin Cernat (90+2)

6. ASA Târgu-Mureş - CS U Craiova 0-0

7. Dinamo - ACS Poli Timişoara 2-1 (2-1)
Au marcat: 1-0 Cosmin Matei (5 penalty), 1-1 Róbert Elek (8), 2-1 Harlem-Eddy Gnohéré (44)

Rezultate si marcatori etapa 5

1. FC Voluntari - FC Botoşani 1-1
Au marcat: Bălan '65 / Cabrera '18

2. CSMS Iaşi - CFR Cluj 2-1
Au marcat: Golubovici '24 (penalti), Enescu '38 / Larie '78 (penalti)

3. CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna 2-0
Au marcat: Băluţă '53, Zlatinski '81

4. Petrolul Ploieşti - Pandurii Târgu Jiu 1-1
Au marcat: Moussa '40 / M. Roman '60 (penalti)

5. FC Viitorul - ASA Târgu Mureş 1-0
A marcat: Fl. Tănase '41

6. ACS Poli Timişoara - Astra Giurgiu 1-3
Au marcat: Rufino '57 / Enache '35 (penalti), Boldrin '67, I. Roşu '90

7. Steaua Bucureşti - Dinamo Bucureşti 0-0.

Rezultate si marcatori etapa 6

1. FC Botoşani - CSMS Iaşi 1-0 (0-0)
A marcat: 1-0 Gabriel Vaşvari (83 penalty)

2. CFR 1907 Cluj - Petrolul Ploieşti 1-0 (0-0)
A marcat: 1-0 Cristian López (76)


3. CS Universitatea Craiova - FC Viitorul 1-2 (0-2)
Au marcat: 0-1 Florin Tănase (11p), 0-2 Adnan Aganović (42), 1-2 Bogdan Vătăjelu (84p)

4. ASA Târgu-Mureş - ACS Poli Timişoara 0-0

5. Astra Giurgiu - Steaua Bucureşti 2-0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Denis Alibec (51), 2-0 Constantin Budescu (61 penalty)

6. Concordia Chiajna - Pandurii Târgu-Jiu 3-0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Marian Constantinescu (69), 2-0 Florin Purece (77), 3-0 Marius Pena (90+1)

7. Dinamo - FC Voluntari 3-0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Steliano Filip (33), 2-0 Cosmin  Matei (55), 3-0 Dorin Rotariu (63)

Rezultate si marcatori etapa 7

1. Petrolul Ploiesti - FC Botosani 2-1
Au marcat: Rusu '55, Varga '64 / Dimitrov '80

2. ACS Poli Timisoara - CS Universitatea Craiova 1-1
Au marcat: Elek '58 / Nuno Rocha '88

3. FC Steaua - ASA Targu Mures 1-1
Au marcat: Ad. Popa '31 / Jazvici '54

4. FC Voluntari - Astra Giurgiu 1-2
Au marcat: Kone '86 / Alibec '2, si De Amorim '78

5. CSMS Iasi - Dinamo 0-0

6. FC Viitorul - Concordia Chiajna 3-1

7. Pandurii Targu Jiu - CFR Cluj 1-1

Rezultate si marcatori etapa 8

1. ASA Targu Mures - FC Voluntari 2-1
Au marcat: Costa '9, '59 / Pancu '3

2. FC Viitorul - ACS Poli Timisoara 4-0
Au marcat: Aganovici '5, I. Hagi '22, Tanase '45, Nicolita '69

3. FC Botosani - Pandurii Targu Jiu 0-2
Au marcat: Hora '36, Mihai Roman '90+5

4. Dinamo - Petrolul Ploiesti 2-0
Au marcat: Essombe '19, Gnohere '73

5. CS Universitatea Craiova - FC Steaua 1-2
Au marcat: Vatajelu '39 (penalti) / Stanciu '18, Tade '85 (penalti)

6. Astra Giurgiu - CSMS Iasi 4-1
Au marcat: Budescu '8, '54, Florea '42, William '50 / V. Gheorghe '70

7. Concordia Chiajna - CFR Cluj 2-1

Rezultate si marcatori etapa 9

1. FC Voluntari - CS Universitatea Craiova 1-2
Au marcat: Voduţ '72 / Băluţă '61, Vătăjelu '87

2. CSMS Iaşi - ASA Târgu Mureş 0-1
A marcat: Ramiro Costa '52

3. ACS Poli Timişoara - Concordia Chiajna 1-0
A marcat: Goga '58

4. Pandurii Târgu Jiu - Dinamo 2-2
Au marcat: Filipetto '65, Hora '80 / Essombe '35, Gnohere '90+4

5. Petrolul Ploieşti - Astra Giurgiu 0-1
A marcat: Dandea '35

6.Steaua - FC Viitorul 1-0
A marcat: Stanciu '20

7. CFR Cluj - FC Botoşani 3-1

Rezultate si marcatori etapa 10

 1. Concordia Chiajna - FC Botoșani 0-0

2. ASA Tg. Mureș - Petrolul Ploiești 1-1
Au marcat: Balaur 68 / Ropotan 9 (penalty)

3. CSU Craiova - CSMS Iași 2-0
Au marcat: Ivan (9), Bawab (87)

4. Astra Giurgiu - Pandurii Tîrgu Jiu 1-2
Au marcat: Alibec 48 / Hora 26, 61 - penalty

5. Poli Timișoara - FC Steaua 1-0
A marcat Javi Hernandez 88

6. FC Viitorul - FC Voluntari 3-0
Au marcat: Aganovici 25, Nicoliţă 73, Mitrea 90+2 VIDEO

7. Dinamo - CFR Cluj 0-2
Au marcat Cristian Lopez 40 penalty, Voiculet 77

Rezultate si marcatori etapa 11

1. FC Voluntari - ACS Poli Timişoara 0-0

2. Pandurii Târgu-Jiu - ASA Târgu-Mureş 2-0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Viorel Nicoară (9), 2-0 Ioan Hora (79)

3. CSMS Iaşi - FC Viitorul 0-0

4. CFR 1907 Cluj - Astra Giurgiu 1-1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Antonio Jakoliš (6), 1-1 Denis Alibec (51)

5. Petrolul Ploieşti - CS Universitatea Craiova 0-1 (0-1)
A marcat: 0-1 Andrei Ivan (2)

6. FC Botoşani - Dinamo 1-1 (1-1)
Au marcat: 1-0 Gonzalo Gabriel Cabrera (27), 1-1 Marcel Essombé (45+2)

7. Steaua - Concordia Chiajna 3-1 (3-0)
Au marcat: 1-0 Fernando Varela (5), 2-0 Nicuşor Stanciu (25 penalty), 3-0 Alexandru Chipciu (43), 3-1 Valentin Lazăr (90+4)

Rezultate si marcatori etapa 12

1. ACS Poli Timisoara - CSMS Iasi 2-2  
Au marcat: Luchin '47, Goga '63 (penalti) / Golubovici '9, Ciuca '49  

2. ASA Targu Mures - CFR Cluj 0-0

3. CS Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu 0-0

4. FC Viitorul - Petrolul Ploiesti 1-0
A marcat: R. Marin '55

5. Astra Giurgiu - FC Botosani 1-0
A marcat: Alibec '15 (penalti)

6. Steaua Bucuresti - FC Voluntari 3-1  
Au marcat: Hamroun '8, Chipciu '44, Stanciu '66 (penalti) / Goossens '69 (penalti)

7. Concordia Chiajna - Dinamo Bucuresti 1-3  
Au marcat: Pena '90+3 / Rotariu '34, Gnohere '40, '66.

Rezultate si marcatori etapa 13

 1. FC Voluntari - Concordia Chiajna 1-1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Vasile Maftei (7), 1-1 Gabriel Giurgiu (64 penalty)

2. Pandurii Târgu-Jiu - FC Viitorul 1-0 (0-0)
A marcat: 1-0 Vlad Achim (49 autogol)

3. Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu 0-1 (0-0)
A marcat: 0-1 Filipe Teixeira (83)

4. CSMS Iaşi - Steaua Bucureşti 1-2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Alexandru Chipciu (47), 0-2 Aymen Tahar (79), 1-2 Vasile Gheorghe (90+1)

5. FC Botoşani - ASA Târgu-Mureş 1-1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Iván González (24), 1-1 Attila Hadnagy (73)

6. CFR 1907 Cluj - CS Universitatea Craiova 1-2 (0-0)
Au marcat: 1-0 Steve Leo Beleck (47), 1-1 Nuno Rocha (79), 1-2 Andrei Dumitraş (90+2)

7. Petrolul Ploieşti - ACS Poli Timişoara 1-1 (0-0)
Au marcat: 0-1 Fernando Llorente (69), 1-1 Fernando Velasco Salazar (72)

Rezultate si marcatori etapa 14

1. FC Botoşani - CS Universitatea Craiova 3-2 (2-1)
Au marcat: 1-0 Attila Hadnagy (4), 1-1 Nuno Rocha (12), 2-1 Attila Hadnagy (42), 3-1 Quenten Martinus (75), 3-2 Andrei Ivan (90+2)

2. CSMS Iaşi - FC Voluntari 2-1 (1-1)
Au marcat: 1-0 Bojan Golubović (23), 1-1 Adrian Bălan (34), 2-1 Nuno Viveiros (57)

3. Dinamo - ASA Târgu-Mureş 2-1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Andrei Marc (41), 1-1 Ousmane N'Doye (50), 2-1 Andrei Marc (55)

4. Concordia Chiajna - Astra Giurgiu 0-2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Alexandru Stan (54), 0-2 Alexandru Ioniţă II (73)

5. Petrolul Ploieşti - Steaua Bucureşti 0-0

6. Pandurii Târgu-Jiu - ACS Poli Timişoara 3-1 (3-1)
Au marcat: 1-0 Cristian Săpunaru (4), 2-0 Ioan Hora (8), 3-0 Ioan Hora (35), 3-1 Dorin Goga (44)

7. CFR 1907 Cluj - FC Viitorul 1-2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Aurelian Chiţu (56), 1-1 Cristian López (64), 1-2 Romário Benzar (67)

Rezultate si marcatori etapa 15

 1. CSMS Iaşi - Concordia Chiajna 0-1 (0-0)
A marcat: 0-1 Bruno Madeira (64)

2. ACS Poli Timişoara - CFR 1907 Cluj 1-2 (0-2)
Au marcat: 0-1 Filipe Nascimento (15), 0-2 Cristian López (42), 1-2 Javi Hernández (90)

3. FC Voluntari - Petrolul Ploieşti 1-0 (0-0)
A marcat: 1-0 Hamed Koné (46)

4. ASA Târgu-Mureş - Astra Giurgiu 3-1 (2-0)
Au marcat: 1-0 Pablo Brandán  (37p), 2-0 Gabriel Mureşan (45+1), 2-1 Javier Velayos (90+1ag), 3-1 Luís Pedro (90+3)

5. CS U Craiova - Dinamo 3-0
Au marcat: 1-0 Tha'er Bawab (13), 2-0 Tha'er Bawab (63), 3-0  Nicușor Bancu (65)

6. Steaua - Pandurii Tg-Jiu 1-1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Mihai Răduţ (5), 1-1 Muniru Sulley (86)

7. FC Viitorul - FC Botoşani 3-1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Romário Benzar (45), 2-0 Aurelian Chiţu (47), 2-1 Dan Roman (87), 3-1 Florin Cernat (89)

Rezultate si marcatori etapa 16

1. Astra Giurgiu - CSU Craiova 1-0
A marcat: Florea '81

2. Concordia Chiajna - ASA Targu Mures 1-2
Au marcat: Serediuc '76 / Brandan '27, N'Doye '90+1

3. Petrolul Ploiesti - CSMS Iasi 1-2
Au marcat: Benga '13 / V. Gheorghe '4, Frasinescu '87

4. Pandurii Tg Jiu - FC Voluntari 2-1
Au marcat: Radut '38, Hora '70 / Todoran '13

5. CFR Cluj - Steaua 2-0
Au marcat: Bruno '32, Paun '81

6. FC Botosani - ACS Poli Timisoara 1-1

7. Dinamo - FC Viitorul 1-5

Rezultate si marcatori etapa 17

1. CSMS Iași - Pandurii Târgu-Jiu 1-0 (1-0)
A marcat: 1-0 Bojan Golubović (27 penalty)

2. FC Viitorul - Astra Giurgiu 1-2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Florin Tănase (30), 1-1 Daniel Niculae (60), 1-2 William De Amorim (86)

3. FC Voluntari - CFR 1907 Cluj 2-2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Mihai Voduţ (10), 2-0 Daniel Novac (49), 2-1 Cristian López (75), 2-2 Cristian López (84 penalty)

4. ACS Poli Timişoara - Dinamo Bucureşti 0-1 (0-0)
A marcat: 0-1 Marcel Essombe (56)

5. CS U Craiova - ASA Târgu-Mureş 1-1 (1-1)
Au marcat: 0-1 Filip Jazvić (13), 1-1 Ramiro Costa (35, autogol)

6. Steaua Bucureşti - FC Botoşani 5-3 (3-2)
Au marcat: 1-0 Nicandro Breeveld (2), 1-1 Dan Roman (26), 1-2 Quenten Martinus (28), 2-2 Nicuşor Stanciu (29), 3-2 Grégory Tadé (30), 3-3 Gonzalo Cabrera (55), 4-3 Cornel Râpă (68), 5-3 Nicuşor Stanciu (72)

7. Petrolul Ploieşti - Concordia Chiajna 1-1 (1-1)
Au marcat: 0-1 Tiberiu Serediuc (13), 1-1 Abdellah Zoubir (45+2)

Rezultate si marcatori etapa 18

1. Concordia Chiajna - CS U Craiova 0-2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Kay (25), 0-2 Andrei Ivan (66)

2. CFR 1907 Cluj - CSMS Iaşi 0-0 (0-0)

3. Astra Giurgiu - ACS Poli Timişoara 2-2 (1-1)
Au marcat: 1-0 William De Amorim (9), 1-1 Ianis Zicu (29), 1-2 Alexandru Curtean (68), 2-2 Constantin Budescu (87 penalty)

4. ASA Târgu-Mureş - FC Viitorul 2-2 (1-1)
Au marcat: 1-0 Pablo Brandán (12), 1-1 Ionuţ Balaur (36, autogol), 1-2 Adnan Aganović (65), 2-2 Ionuţ Balaur (90+2)

5. Dinamo - Steaua 3-1 (0-0)
Au marcat: 1-0 Fernando Varela (55, autogol), 2-0 Antun Palić (67), 3-0 Harlem Gnohéré (84), 3-1 Nicuşor Stanciu (90+2)

6. FC Botoşani - FC Voluntari 2-2 (1-1)
Au marcat: 1-0 Attila Hadnagy (10), 1-1 Hamed Koné (26), 1-2 Hrvoje Spahija (52), 2-2 Petre Ivanovici (84)

7. Pandurii Târgu-Jiu - Petrolul Ploieşti 3-2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Cristian Sapunaru (20 penalty), 2-0 Ezequiel Filipetto (47), 3-0 Ioan Hora (59), 3-1 Laurenţiu Marinescu (75), 3-2 Valentin Lemnaru (90+3)

Rezultate si marcatori etapa 19

Program etapa 19

Vineri, 27 noiembrie
 18:00 Pandurii - Chiajna
 20:30 Petrolul - CFR Cluj

Sambata, 28 noiembrie
 18:00 ACS Poli Timisoara - ASA Tg Mures
 20:30 Viitorul - CSU Craiova

Duminica, 29 noiembrie
 18:00 CSMS Iasi - FC Botosani
 20:30 Steaua - Astra Giurgiu

Luni, 23 noiembrie
 20:30 CS Voluntari - Dinamo

Programe ligi fotbal 2018-2019

Program LIGA 1 Romania

Program PREMIER LEAGUE Anglia

Program BUNDESLIGA Germania

Program PRIMERA DIVISION Spania

Program SERIE A Italia

Program LIGUE 1 Franta

 

Program etapa 14 liga 1 editia 2018-2019

Vineri, 9 noiembrie
21:00 CSU Craiova  - Sepsi Sf. Gheorghe 1-1

Sambata, 10 noiembrie
15:00 AFC Astra Giurgiu - CSM Politehnica Iași 1-2
18:00 FC Viitorul Constanța - Concordia Chiajna 0-0
21:00 CFR 1907 Cluj - Dunarea Călărași 0-0

Duminica, 11 noiembrie
18:30 AFC Hermannstadt - AFC Botoșani 1-1
21:00 Dinamo București - Fotbal Club FCSB 1-1

Luni, 12 noiembrie
21:00 Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari 2-0

Programul complet al ligii 1 2018 - 2019 ==> aici

Vino si tu alaturi de noi pe facebook

Vino alaturi de noi in grupul jucatorilor la loto si noroc

Bancul zilei

Un scoțian se duce la primărie cu o cerere de schimbare de nume. Funcționarul îl întreabă:
- De ce doriți să vă schimbați numele, domnule?
- Am găsit o cutie cu peste o sută de cărți de vizită.

Bancurile zilei le poti citi aici...

Cele mai bune bancuri cu soferi

bancuri cu soferi

Like la pagina Iasi365

Close

Daca vrei sa fii le curent cu noutatile din Iasi da-ne like...