Februarie 29, 2020

Copii

Scoala de vara "Doua fetite" 20 iunie 15 august

Scoala de Vara


20 iunie – 15 august 2011


Asociaţia Două Fetiţe deschide pentru perioada 20 iunie – 15 august Şcoala de Vară pentru toţi copiii cu vârste cuprinse între 7 şi 12 ani doritori să-şi aprofundeze cunoştinţele de limbă engleză, pasionaţi de teatru, pictură, origami sau handmade, pe cei ce caută ajutor la lecţiile „mult prea grele” de vacanţă şi pe copiii silitori cu gând de performanţă la concursurile şi olimpiadele şcolare.

Prin programul gândit la Şcoala de Vară „Două Fetiţe” urmărim să oferim educaţia adecvată pentru o viaţă sănătoasă ce-i permite copilului să exploreze şi să se joace învăţând, încurajându-l să se manifeste spontan, liber şi dezinhibat într-o atmosferă relaxată şi prietenoasă. Folosind imaginaţia, cultivăm dragostea de frumos odată cu aptitudinile practice, pătrundem în lumea formelor şi culorilor, încercăm emoţia scenei şi descoperim farmecul poveştilor.

Scoala de vara Doua fetite Iasi


Înscrierile se pot face la sediul nostru din Str. Lascăr Catargiu nr. 37 sau la numărul de telefon 0751-283.434.
Programul Şcolii de Vară este zilnic, de luni până vineri, între orele 10.00-16.00.


Asociaţia Două Fetiţe, înfiinţată în anul 2008, este o organizaţie neguvernamentală ce-şi propune promovarea şi sprijinirea excelenţei în educaţie a copiilor şi tinerilor, în special a celor cu disponibilităţi financiare reduse. Astfel, pentru atelierele de vară ne propunem şi implicarea copiilor cu astfel de posibilităţi limitate dar cu rezultate deosebite la învăţătură.

Pentru mai multe detalii legate de programul şi desfăşurarea atelierelor din cadru Şcolii de Vară accesaţi www.douafetite.ro.

Program Teatrul Luceafarul Iasi

Programul  Teatrului "Luceafarul" Iasi

 

Agentia Teatrala

 

Adresa: Str Grigore Ureche nr. 5
Tel: 0232-212.662, 0232-256.022, 0332-407.218, 0332-407.219 
E-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

 

Program  25 februarie - 1 martie 2020

Programul Teatrului Luceafarul prezentat de iasi365.com

Marti, 25 februarie 2020

Ratusca cea urata

Marti, 25 februarie, ora 09:45

Dramatizare: Elena Popescu
Adaptare: Ciprian Huțanu
Regia: Ciprian Huțanu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuție: Liliana Vârlan, Beatrice Volbea, Elena Zmuncilă, Mariana Teleman, Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie

teatrul luceafarul iasi ratusca cea urata 2020

 

Fram, ursul polar

Marti, 25 februarie, ora 11:00

după Cezar Petrescu

Dramatizarea şi regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa
Muzica: Radu Sanduloviciu
Coregrafia: Ligia Delia Grozdan

Distribuţia: Iulia Deloiu Trif (Fram), Doina Iarcuczewicz (Dresoarea), Paul Sobolevschi (Leone), Liliana Mavriş Vârlan, Ionela Arvinte, Viorel Vârlan (Clovni), Liviu Smântânică (Doctorul), Raluca Pintilie (Un ziarist), Gigi Şfaiţer (Un vânător), Cătălin Cucu (Directorul), Aurelian Diaconu (Un ziarist), Cristian Gheorghiu (Un vânător)

Fram ursul polar la Teatrul Luceafarul Iasi 2020

 

Miercuri, 26 februarie 2020

Un pedagog de scoala noua

Miercuri, 26 februarie, ora 11:15

Scenariu de Constantin Brehnescu după „Momente și schițe” de I.L. Caragiale
Regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Coregrafia: Cristina Todi
Ilustrația muzicală: Radu Ștefan

Distribuția: Cătălin Cucu (Marius Chicoș Rostoganu), Liliana Mavriș Vârlan (Madam Maria Popescu),  Raluca Pintilie (Ionel, fiul Mariei Popescu), Iulia Deloiu Trif (Florica, servitoarea Mariei Popescu), Viorel Vârlan (Inspectorul Bumbeș), Doina Iarcuczewicz (O Damă), Gabriela Andrei (Altă Damă), Ionela Arvinte (Doamna Ftiriadi), Gabriel Lazăr (Neica Niță, acarul C.F.R.-ist), Aurelian Diaconu (Costică Arion, comis-voiajor), Gabriel Lazăr (Rogojină, paznicul școlii), Școlarii: Claudiu Gălățeanu (Vasilescu), Cristian Gheorghiu (Ionescu), Paul Sobolevschi (Popescu), Dragoș Maftei (Gheorghiescu), Beatrice Volbea (Raul Ftiriadi), Gigi Șfaițer  (Iftodi), Camelia Dilbea (Și…și Smărăndița).

un pedagog scoala noua caragiale 2017

 

Istorie la persoana I

Miercuri, 26 februarie, ora 12:30

Echipa de proiect: Oltița Cîntec, Ioana Natalia Corban, George Cocoș, Alex Iurașcu

Filmări: Alex Condurache
Video: Andrei Botnaru
Muzica: Diana Roman

Istorie la persoana I teatrul Luceafarul

 

Joi, 27 februarie 2020

Ursul pacalit de vulpe

Joi, 27 februarie, ora 09:45

după Ion Creangă

Regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ştefan

Distribuţia: Carmen Mihalache, Ileana Ocneanu, Loredana Luca, Paul Sobolevschi, Aurelian Diaconu

Piesa de teatru pentru copii "Ursul pacalit de vulpe" la Teatrul Luceafarul din Iasi in 2020

 

Fram, ursul polar

Joi, 27 februarie, ora 10:30

după Cezar Petrescu

Dramatizarea şi regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa
Muzica: Radu Sanduloviciu
Coregrafia: Ligia Delia Grozdan

Distribuţia: Iulia Deloiu Trif (Fram), Doina Iarcuczewicz (Dresoarea), Paul Sobolevschi (Leone), Liliana Mavriş Vârlan, Ionela Arvinte, Viorel Vârlan (Clovni), Liviu Smântânică (Doctorul), Raluca Pintilie (Un ziarist), Gigi Şfaiţer (Un vânător), Cătălin Cucu (Directorul), Aurelian Diaconu (Un ziarist), Cristian Gheorghiu (Un vânător)

Fram ursul polar la Teatrul Luceafarul Iasi 2020

 

Vineri, 28 februarie 2020

De ziua lui Pinocchio

Vineri, 28 februarie, ora 10:00

Scenariu: Constantin Brehnescu
Regia: Constantin Brehnescu
Păpuşile: Angela şi Valeriu Josanu
Muzica: Radu Ştefan
Regie tehnică: Iulian Frunză

Distribuţia: Liliana Mavriş Vârlan, Viorel Vârlan, Toma Hogea, Gabriela Andrei

de ziua lui Pinochhio 2016

 

Un pedagog de scoala noua

Vineri, 28 februarie, ora 14:00

Scenariu de Constantin Brehnescu după „Momente și schițe” de I.L. Caragiale
Regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Coregrafia: Cristina Todi
Ilustrația muzicală: Radu Ștefan

Distribuția: Cătălin Cucu (Marius Chicoș Rostoganu), Liliana Mavriș Vârlan (Madam Maria Popescu),  Raluca Pintilie (Ionel, fiul Mariei Popescu), Iulia Deloiu Trif (Florica, servitoarea Mariei Popescu), Viorel Vârlan (Inspectorul Bumbeș), Doina Iarcuczewicz (O Damă), Gabriela Andrei (Altă Damă), Ionela Arvinte (Doamna Ftiriadi), Gabriel Lazăr (Neica Niță, acarul C.F.R.-ist), Aurelian Diaconu (Costică Arion, comis-voiajor), Gabriel Lazăr (Rogojină, paznicul școlii), Școlarii: Claudiu Gălățeanu (Vasilescu), Cristian Gheorghiu (Ionescu), Paul Sobolevschi (Popescu), Dragoș Maftei (Gheorghiescu), Beatrice Volbea (Raul Ftiriadi), Gigi Șfaițer  (Iftodi), Camelia Dilbea (Și…și Smărăndița).

un pedagog scoala noua caragiale 2017

 

Duminica, februarie 2020

 

Program  18-23 februarie 2020

Marti, 18 februarie 2020

Frumoasa si bestia

Marti, 18 februarie, ora 10:30

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Viorica Perju

Distribuţia: Ioana Iordache, Dragoș Maftei, Raluca Pintilie, Viorel Vârlan, Aurelian Diaconu, Elena Zmuncilă, Gabriela Andrei, Beatrice Volbea, Iulia Deloiu Trif, Claudiu Gălățeanu.

Frumoasa si bestia teatrul Luceafarul Iasi 2020

 

Miercuri, 19 februarie 2020

Fram, ursul polar

Miercuri, 19 februarie, ora 9:30

după Cezar Petrescu

Dramatizarea şi regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa
Muzica: Radu Sanduloviciu
Coregrafia: Ligia Delia Grozdan

Distribuţia: Iulia Deloiu Trif (Fram), Doina Iarcuczewicz (Dresoarea), Paul Sobolevschi (Leone), Liliana Mavriş Vârlan, Ionela Arvinte, Viorel Vârlan (Clovni), Liviu Smântânică (Doctorul), Raluca Pintilie (Un ziarist), Gigi Şfaiţer (Un vânător), Cătălin Cucu (Directorul), Aurelian Diaconu (Un ziarist), Cristian Gheorghiu (Un vânător)

Fram ursul polar la Teatrul Luceafarul Iasi 2020

 

Joi, 20 februarie 2020

Fata babei si fata mosului

Joi, 20 februarie, ora 09:30

dramatizare de Constantin Brehnescu după Ion Creangă

Regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ştefan

Distribuţia: Doina Iarcuczewicz, Ion Agachi, Aurelian Diaconu, Cristian Gheorghiu Gabriela Andrei, Carmen Mihalache

Fata babei si fata mosului Teatrul Luceafarul Iasi 2020

 

Vineri, 21 februarie 2020

Cenusareasa

Vineri, 21 februarie, ora 09:30

după Charles Perrault

Dramatizare, decoruri, regie: Constantin Brehnescu
Marionete: Angela şi Valeriu Josanu
Muzica: Radu Ştefan

Distribuţia: Liliana Mavriş Vârlan, Liviu Smântânică, Doina Iarcuczewicz, Beatrice Volbea, Iulia Deloiu Trif, Mariana Teleman, Toma Hogea, Viorel Vârlan, Gabriela Andrei

Cenusareasa Teatrul Luceafarul Iasi 2020

 

Fram, ursul polar

Vineri, 21 februarie, ora 10:40

după Cezar Petrescu

Dramatizarea şi regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa
Muzica: Radu Sanduloviciu
Coregrafia: Ligia Delia Grozdan

Distribuţia: Iulia Deloiu Trif (Fram), Doina Iarcuczewicz (Dresoarea), Paul Sobolevschi (Leone), Liliana Mavriş Vârlan, Ionela Arvinte, Viorel Vârlan (Clovni), Liviu Smântânică (Doctorul), Raluca Pintilie (Un ziarist), Gigi Şfaiţer (Un vânător), Cătălin Cucu (Directorul), Aurelian Diaconu (Un ziarist), Cristian Gheorghiu (Un vânător)

Fram ursul polar la Teatrul Luceafarul Iasi 2020

 

Duminica, 23 februarie 2020

Ursul pacalit de vulpe

Duminica, 23 februarie, ora 10:00

după Ion Creangă

Regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ştefan

Distribuţia: Carmen Mihalache, Ileana Ocneanu, Loredana Luca, Paul Sobolevschi, Aurelian Diaconu

Piesa de teatru pentru copii "Ursul pacalit de vulpe" la Teatrul Luceafarul din Iasi in 2020

 

D'ale lui Pacala

Duminica, 23 februarie ora 11:30

Scenariu: Constantin Brehnescu
Regia: Constantin Brehnescu
Păpuşile: Angela şi Valeriu Josanu
Muzica: Radu Ştefan
Regie tehnică: Iulian Frunză

Distribuţia: Liliana Mavriş Vârlan, Viorel Vârlan, Toma Hogea, Gabriela Andrei

Pacala la Teatrul Luceafarul Iasi 2020

 

Program  11-16 februarie 2020

Marti, 11 februarie 2020

Motanul incaltat

Marti, 11 februarie,  ora 10:00

după Charles Perrault

Dramatizarea şi regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa
Muzica: Radu Sanduloviciu
Coregrafia: Ligia Delia Grozdan

Distribuţia: Beatrice Volbea (Motanul), Viorel Vârlan (Regele), Ioana Iordache (Prinţesa), Dragoș Maftei (Flăcăul ̸ Prinţul), Gigi Şfaiţer (Majordomul), Doina Iarcuczewicz (Căpcăunul), Mariana Teleman, Ionela Arvinte (Sătence), Cătălin Cucu (Sfetnicul), Elena Zmuncilă, Carmen Hăisan Mihalache (Însoţitoarele prinţesei)

motanul incaltat teatrul luceafarul 2016 2

 

Miercuri, 12 februarie 2020

Fram, ursul polar

Miercuri, 12 februarie, ora 10:00

după Cezar Petrescu

Dramatizarea şi regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa
Muzica: Radu Sanduloviciu
Coregrafia: Ligia Delia Grozdan

Distribuţia: Iulia Deloiu Trif (Fram), Doina Iarcuczewicz (Dresoarea), Paul Sobolevschi (Leone), Liliana Mavriş Vârlan, Ionela Arvinte, Viorel Vârlan (Clovni), Liviu Smântânică (Doctorul), Raluca Pintilie (Un ziarist), Gigi Şfaiţer (Un vânător), Cătălin Cucu (Directorul), Aurelian Diaconu (Un ziarist), Cristian Gheorghiu (Un vânător)

fram ursul polar 2016

 

Joi, 13 februarie 2020

Capra cu trei iezi

Joi, 13 februarie, ora 10:00

dramatizare Ion Agachi după Ion Creangă

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Mihai Pastramagiu
Muzica: Matilda Andrici
Pictura decorurilor: artistul naiv Gheorghe Ciobanu

Distribuția: Elena Zmuncilă, Carmen Mihalache, Ioana Iordache, Mariana Teleman, Ileana Ocneanu

Piesa Capra cu trei iezi la Teatrul Luceafarul

 

Vineri, 14 februarie 2020

Jack și vrejul de fasole

Vineri, 14 februarie, ora 11:00

Dramatizare de Oltița Cîntec

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Alina Dincă Pușcașu
Muzica: Diana Roman
Momente de free style: Felicia Purice Russ (antrenor emerit)

Distribuția: Jack – Alex Iurașcu / Sebastian Munteanu; Mătușa Greedy – Liliana Mavriș Vârlan / Ionela Arvinte; Domnul Giant – Dragoș Maftei / Paul Sobolevschi; Doamna Giant – Elena Zmuncilă / Mariana Teleman; Moș Fate – Cristian Gheorghiu / Viorel Vârlan

Jack si vrejul de fasole Teatrul luceafarul Iasi

 

Duminica, 16 februarie 2020

Muzicantii din Bremen

Duminica, 16 februarie, ora 10:00

după Fraţii Grimm

în parteneriat cu Centrul Cultural German Iaşi

Regia: Ion Ciubotaru
Dramatizarea: Oltiţa Cîntec
Scenografia: Viorica Perju
Versuri: Cătălin Mihai Ştefan
Muzica: Radu Sanduloviciu

Distribuția: Ileana  Ocneanu, Liliana  Mavriş  Vârlan, Iulia Deloiu Trif, Elena Zmucilă, Carmen Mihalache, Raluca Pintilie, Cristian Gheorghiu, Toma Hogea

muzicantii bremen teatrul Luceafarul Iasi 2015

 

Frumoasa si bestia

Duminica, 16 februarie, ora 11:30

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Viorica Perju

Distribuţia: Ioana Iordache, Dragoș Maftei, Raluca Pintilie, Viorel Vârlan, Aurelian Diaconu, Elena Zmuncilă, Gabriela Andrei, Beatrice Volbea, Iulia Deloiu Trif, Claudiu Gălățeanu.

frumoasa si bestia teatrul luceafarul 2018

 

 

Program  16-19 ianuarie 2020

Joi, 16 ianuarie 2020

Muzicantii din Bremen

Joi, 16 ianuarie, ora 10:00

după Fraţii Grimm

în parteneriat cu Centrul Cultural German Iaşi

Regia: Ion Ciubotaru
Dramatizarea: Oltiţa Cîntec
Scenografia: Viorica Perju
Versuri: Cătălin Mihai Ştefan
Muzica: Radu Sanduloviciu

Distribuția: Ileana  Ocneanu, Liliana  Mavriş  Vârlan, Iulia Deloiu Trif, Elena Zmucilă, Carmen Mihalache, Raluca Pintilie, Cristian Gheorghiu, Toma Hogea

muzicantii bremen teatrul Luceafarul Iasi 2015

 

Duminica, 19 ianuarie 2020

Scufita rosie

Duminica, 19 ianuarie, ora 10:00

Dramatizare și regie: Constantin Brehnescu
Scenografie: Constantin Butoi
Muzica: Radu Sandulovici

Distribuția: Ioana Iordache, Claudiu Gălățeanu

scufita rosie la Teatrul Luceafarul 2019

 

Jack și vrejul de fasole

Duminica, 19 ianuarie, ora 11:30

Dramatizare de Oltița Cîntec

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Alina Dincă Pușcașu
Muzica: Diana Roman
Momente de free style: Felicia Purice Russ (antrenor emerit)

Distribuția: Jack – Alex Iurașcu / Sebastian Munteanu; Mătușa Greedy – Liliana Mavriș Vârlan / Ionela Arvinte; Domnul Giant – Dragoș Maftei / Paul Sobolevschi; Doamna Giant – Elena Zmuncilă / Mariana Teleman; Moș Fate – Cristian Gheorghiu / Viorel Vârlan

 

 

Program  9- 12 ianuarie 2020

Joi, 9 ianuarie 2020

Ursul pacalit de vulpe

Joi, 9 ianuarie, ora 18:30

după Ion Creangă

Regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ştefan

Distribuţia: Carmen Mihalache, Ileana Ocneanu, Loredana Luca, Paul Sobolevschi, Aurelian Diaconu

ursul pacalit vulpe 2016

 

Duminica, 12 ianuarie 2020

Povestea celor trei purceluși

Duminica, 12 ianuarie, ora 10:00

Dramatizare: Constantin Brehnescu
Regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuția: Liliana Mavriș Vârlan, Mariana Teleman, Gabriela Andrei, Claudiu Gălățeanu, Ileana Ocneanu, Elena Zmuncilă

povestea trei purcelusi teatrul luceafarul iasi 2017

 

Motanul incaltat

Duminica, 12 ianuarie,  ora 11:30

după Charles Perrault

Dramatizarea şi regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa
Muzica: Radu Sanduloviciu
Coregrafia: Ligia Delia Grozdan

Distribuţia: Beatrice Volbea (Motanul), Viorel Vârlan (Regele), Ioana Iordache (Prinţesa), Dragoș Maftei (Flăcăul ̸ Prinţul), Gigi Şfaiţer (Majordomul), Doina Iarcuczewicz (Căpcăunul), Mariana Teleman, Ionela Arvinte (Sătence), Cătălin Cucu (Sfetnicul), Elena Zmuncilă, Carmen Hăisan Mihalache (Însoţitoarele prinţesei)

motanul incaltat teatrul luceafarul 2016 2

 

Program 5 ianuarie 2020

Duminica, 5 ianuarie 2020

Ratusca cea urata

Duminica, 5 ianuarie 2020, ora 10:00

Dramatizare: Elena Popescu
Adaptare: Ciprian Huțanu
Regia: Ciprian Huțanu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuție: Liliana Vârlan, Beatrice Volbea, Elena Zmuncilă, Mariana Teleman, Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie

teatrul luceafarul iasi ratusca cea urata 2020

 

Amintiri din copilarie

Duminica, 5 ianuarie 2020, ora 11:30

Dramatizare de Constantin Brehnescu după Ion Creangă

Regia artistică: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju

Distribuția: Viorel Vârlan (Ion Creangă); Claudiu Gălățeanu (Nică a lui Ștefan a Petrei); Ionela Arvinte (Smaranda, mama lui); Cătălin Cucu (Ștefan a Petrei, tatăl  lui); Raluca Pintilie (Mătușa Mărioara); Gabriel Lazăr (Un moșneag în iarmaroc/ Popa Duhu); Camelia Dilbea (Smărăndița); Prietenii lui Nică: Cristian Gheorghiu (Trăsnea); Emanuel Florentin (Gâtlan); Paul Sobolevschi (Mogorogea).

teatrul luceafarul iasi amintiri copilarie creanga 2020

 

Program  10-15 decembrie 2019

 

Marti,  10 decembrie 2019

Craciunul jucariilor. La scoala

Marti, 10 decembrie, ora 09:30

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuția: Păpușa – Ioana Iordache; Cartea – Gabriela Andrei; Bradul – Elena Zmuncilă; Mingea – Ionela Arvinte; Robotul – Paul Sobolevschi/ Claudiu Gălățeanu; Elfi – Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Carmen Mihalache; Moș Crăciun – Aurelian Diaconu

 

Piesa Capra cu trei iezi la Teatrul Luceafarul

 

Craciunul jucariilor. La scoala

Marti, 10 decembrie, ora 10:45

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuția: Păpușa – Ioana Iordache; Cartea – Gabriela Andrei; Bradul – Elena Zmuncilă; Mingea – Ionela Arvinte; Robotul – Paul Sobolevschi/ Claudiu Gălățeanu; Elfi – Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Carmen Mihalache; Moș Crăciun – Aurelian Diaconu

 

Piesa Capra cu trei iezi la Teatrul Luceafarul

 

Miercuri, 11 decembrie 2019

Craciunul jucariilor. La scoala

Miercuri, 11 decembrie, ora 09:30

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuția: Păpușa – Ioana Iordache; Cartea – Gabriela Andrei; Bradul – Elena Zmuncilă; Mingea – Ionela Arvinte; Robotul – Paul Sobolevschi/ Claudiu Gălățeanu; Elfi – Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Carmen Mihalache; Moș Crăciun – Aurelian Diaconu

 

Piesa Capra cu trei iezi la Teatrul Luceafarul

 

Craciunul jucariilor. La scoala

Miercuri, 11 decembrie, ora 10:45

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuția: Păpușa – Ioana Iordache; Cartea – Gabriela Andrei; Bradul – Elena Zmuncilă; Mingea – Ionela Arvinte; Robotul – Paul Sobolevschi/ Claudiu Gălățeanu; Elfi – Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Carmen Mihalache; Moș Crăciun – Aurelian Diaconu

 

Piesa Capra cu trei iezi la Teatrul Luceafarul

 

Joi, 12 decembrie 2019

Craciunul jucariilor. La scoala

Joi, 12 decembrie, ora 09:30

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuția: Păpușa – Ioana Iordache; Cartea – Gabriela Andrei; Bradul – Elena Zmuncilă; Mingea – Ionela Arvinte; Robotul – Paul Sobolevschi/ Claudiu Gălățeanu; Elfi – Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Carmen Mihalache; Moș Crăciun – Aurelian Diaconu

Piesa Capra cu trei iezi la Teatrul Luceafarul

 

Craciunul jucariilor. La scoala

Joi, 12 decembrie, ora 10:45

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuția: Păpușa – Ioana Iordache; Cartea – Gabriela Andrei; Bradul – Elena Zmuncilă; Mingea – Ionela Arvinte; Robotul – Paul Sobolevschi/ Claudiu Gălățeanu; Elfi – Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Carmen Mihalache; Moș Crăciun – Aurelian Diaconu

 

Piesa Capra cu trei iezi la Teatrul Luceafarul

 

Vineri, 13 decembrie 2019

Craciunul jucariilor. La scoala

Vineri, 13 decembrie, ora 10:00

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuția: Păpușa – Ioana Iordache; Cartea – Gabriela Andrei; Bradul – Elena Zmuncilă; Mingea – Ionela Arvinte; Robotul – Paul Sobolevschi/ Claudiu Gălățeanu; Elfi – Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Carmen Mihalache; Moș Crăciun – Aurelian Diaconu

 

Piesa Capra cu trei iezi la Teatrul Luceafarul

 

Duminica, 15 decembrie 2019

Muzicantii din Bremen

Duminica, 15 decembrie, ora 10:30

după Fraţii Grimm

în parteneriat cu Centrul Cultural German Iaşi

Regia: Ion Ciubotaru
Dramatizarea: Oltiţa Cîntec
Scenografia: Viorica Perju
Versuri: Cătălin Mihai Ştefan
Muzica: Radu Sanduloviciu

Distribuția: Ileana  Ocneanu, Liliana  Mavriş  Vârlan, Iulia Deloiu Trif, Elena Zmucilă, Carmen Mihalache, Raluca Pintilie, Cristian Gheorghiu, Toma Hogea

Piesa de teatru pentru copii "Muzicantii din Bremen" la Teatrul Luceafarul din Iasi

 

Jack și vrejul de fasole

Duminica, 15 decembrie, ora 11:30

Dramatizare de Oltița Cîntec

Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Alina Dincă Pușcașu
Muzica: Diana Roman
Momente de free style: Felicia Purice Russ (antrenor emerit)

Distribuția: Jack – Alex Iurașcu / Sebastian Munteanu; Mătușa Greedy – Liliana Mavriș Vârlan / Ionela Arvinte; Domnul Giant – Dragoș Maftei / Paul Sobolevschi; Doamna Giant – Elena Zmuncilă / Mariana Teleman; Moș Fate – Cristian Gheorghiu / Viorel Vârlan

Jack si vrejul de fasole Teatrul luceafarul Iasi

 

 

 

sigla iasi365 2019 footer

 

 

Portalul Iasi365.com se dorește a fi site-ul de unde ieșenii să poată obţine informaţii detaliate despre evenimentele culturale ce au loc în municipiul Iaşi (concerte, spectacole, expoziţii, târguri, petreceri, cursuri, competiţii sportive etc.) precum şi un îndrumar în obţinerea de acte de la instituţiile publice ieşene (certificat naştere, CI, pasaport, carnet de conducere, autorizaţii de tot felul)

Iasi 365 le urează tuturor celor care vin în Iași bun venit și distracție placută!

Poate vă interesează