iasi 365 2018 logo 4

Sport

Finala Campionatului National de Karate Traditional

4-6 mai 2018, la Sala Polivalenta Iasi

 

C.S. Enpi Iasi si Federatia Romana de Karate Traditional, in colaborare cu Primaria Municipiului Iasi, organizeaza in perioada 4-6 mai 2018, la Sala Polivalenta Iasi, FINALA Campionatului Național de Karate Tradițional, ediția a XXVII -a pentru cadeti, juniori, tineret si seniori.

Traditia continua!

finala campionatului national karate traditional Iasi mai 2018

Programul Campionatului Mondial de Fotbal din Rusia 2018

Turneul final al Campionatului Mondial de Fotbal din 2018 se va desfasura in Rusia in perioada 14 iunie - 15 iulie 2018, la startul competitiei luand startul 32 de echipe repartizate in 8 grupe a cate 4 echipe din care se vor califica mai departe (in optimile competitiei) primele doua echipe din clasament.

Una din casele de pariuri da urmatoarele cote pentru castigarea competitiei

Brazilia 5
Germania 5,5
Spania 7
Franţa 7,5
Argentina 10
Belgia 12
Anglia 19
Portugalia 26
Uruguay 35
Croatia 35

Meciurile vor fi transmise de catre TVR. Programul complet al meciurilor il regasiti mai jos.

Finala:

15 iulie, ora 18:00 - castigatoarea semifinalei 1 - castigatoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)

Finala mica:

14 iulie, ora 17:00 - echipa invinsa in semifinala 1 - echipa invinsa in semifinala 2 (Sankt Petersburg)

Semifinale:

10 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 2 din sferturi - castigatoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 4 din sferturi - castigatoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)

Sferturi de finala:

6 iulie, ora 17:00 - castigatoarea meciului 1 din optimi - castigatoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)
6 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 6 din optimi - castigatoarea meciului 5 din optimi (Kazan)
7 iulie, ora 17:00 - castigatoarea meciului 8 din optimi - castigatoarea meciului 7 din optimi (Samara)
7 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 3 din optimi - castigatoarea meciului 4 din optimi (Soci)

Optimi de finala:

30 iunie, ora 17:00 - locul 1 grupa C - locul 2 grupa D (Kazan)
30 iunie, ora 21:00 - locul 1 grupa A - locul 2 grupa B (Soci)
1 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa B - locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa D - locul 2 grupa C (Novgorod)
2 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa E - locul 2 grupa F (Samara)
2 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa G - locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa F - locul 2 grupa E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa H - locul 2 grupa G (Moscova, Spartak)

14 iunie, ora 18:00  Rusia - Arabia Saudita 5-0
Au marcat: Gazinskiy Y (12), Cheryshev D (43), Dzyuba A (71), Cheryshev D (90+1), Golovin A. (90+4) 

15 iunie, ora 15:00  Egipt - Uruguay 0-1
A marcat: Gimenez(89

19 iunie, ora 21:00  Rusia - Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 18:00  Uruguay - Arabia Saudita (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 17:00  Uruguay - Rusia (Samara)
25 iunie, ora 17:00  Arabia Saudita - Egipt (Volgograd)

 

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 Rusia
1  1   0   0   5-0  3
2 Uruguay 1 1 0 0 1-0 3
3 Egipt 1 0 0 1 0-1 0
4 Arabia Saudita
1 0 0 1 0-5 0

 

Cotele pentru castigarea grupei A (la inceputul competitiei):

Uruguay           1,85
Rusia                3,1
Egipt                   6
Arabia Saudita   41

15 iunie, ora 18:00  Maroc - Iran 0-1
Au marcat: Bouhaddouz (90+5) autogol

15 iunie, ora 21:00   Portugalia - Spania 3-3
Au marcat: Ronaldo C (4), Ronaldo C (44), Ronaldo C (88) - Costa D (24), Costa D (55), Nacho (58)

20 iunie, ora 15:00 - Portugalia - Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 21:00 - Iran - Spania (Kazan)
25 iunie, ora 21:00 - Spania - Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 21:00 - Iran - Portugalia (Saransk)

 

 Loc 
Echipa J
V E I  Gol 
 Pct 
1  Iran  1   1   0   0  1-0 3
2  Spania 1 0 1 0 3-3 1
3  Portugalia 1 0 1 0 3-3 1
4  Maroc 1 0 0 1 0-1 0

 

Cotele pentru castigarea grupei B (la inceputul competitiei): 

Spania       1,5
Portugalia   3,5
Maroc         17
Iran           31

16 iunie, ora 13:00 Franta - Australia 2-1
Au marcat: Griezmann (58), Pogba (81) - Jedinak (62)

16 iunie, ora 19:00  Peru - Danemarca 0-1
A marcat: - Poulsen Y (59)

21 iunie, ora 15:00  Franta - Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 18:00  Danemarca - Australia (Samara)
26 iunie, ora 17:00  Danemarca - Franta (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 17:00  Australia - Peru (Soci)

 

 Loc 
Echipa J V E I Gol  Pct 
1 Franta  1   1   0   0  2-1 3
2 Danemarca 1 0 0 0 1-0 3
2 Peru 1 0 0 1 0-1 0
4 Australia 1 0 0 1 1-2 0

 

Cotele pentru castigarea grupei C (la inceputul competitiei):

Franţa        1,33
Danemarca  5,5
Peru            11
Australia      21

16 iunie, ora 16:00  Argentina - Islanda 1-1
Au marcat: Aguero S. (19) - Finnbogason A (23)

16 iunie, ora 22:00  Croatia - Nigeria 2-0
Au marcat: Etebo O. (32) - autogol, Modric L. (71) - penalty

21 iunie, ora 21:00  Argentina - Croatia (Novgorod)
22 iunie, ora 18:00  Nigeria - Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 21:00  Islanda - Croatia (Rostov)
26 iunie, ora 21:00  Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg)

 

 Loc 
Echipa J  V 
E I Gol  Pct 
1  Croatia
 1  1  0   0   2-0  3
2 Argentina 1 0 1 0 1-1 1
3 Islanda 1 0 1 0 1-1 1
4  Nigeria
1 0 0 1 0-2 0

 

Cotele pentru castigarea grupei D (la inceputul competitiei):

Argentina 1,67
Croatia     3,25
Nigeria      12
Islanda     15

17 iunie, ora 15:00  Costa Rica - Serbia 0-1
A marcat: Kolarov A.  (56)

17 iunie, ora 21:00  Brazilia - Elvetia 1-1
Au marcat: Coutinho (20) - Zuber S (50)

22 iunie, ora 15:00  Brazilia - Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 21:00  Serbia - Elvetia (Kalinigrad)
27 iunie, ora 21:00  Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 21:00  Elvetia - Costa Rica (Novgorod)

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Serbia 1 1 0 0 1-0 3
2 Brazilia 1 0 1 0 1-1 1
3 Elvetia 1 0 1 0 1-1 1
4  Costa Rica 1 0 0 1 0-1 0

 

Cotele pentru castigarea grupei E (la inceputul competitiei):

Brazilia   1,25
Elveţia         9
Serbia         9
Costa Rica 21

17 iunie, ora 18:00  Germania - Mexic 0-1
A marcat: Lozano H (35)

18 iunie, ora 15:00  Suedia - Coreea de Sud 1-0
A marcat: Granqvist A (65) penalty

23 iunie, ora 18:00  Germania - Suedia (Soci)
23 iunie, ora 21:00  Coreea de Sud - Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 17:00  Mexic - Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 17:00  Coreea de Sud - Germania (Kazan)

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1  Mexic 
1 1 0 0 1-0 3
2 Suedia
1 1 0 0 1-0 3
3 Coreea de Sud 1 0 0 1 0-1 0
4  Germania 1 0 0 1 0-1 0

 

Cotele pentru castigarea grupei F (la inceputul competitiei):

Germania       1,3
Mexic                8
Suedia              9
Coreea de Sud 21

18 iunie, ora 18:00  Belgia - Panama 3-0
Au marcat: Mertens D (47), Lukaku (69),  Lukaku (75)

18 iunie, ora 21:00  Tunisia - Anglia 1-2
Au marcat: Sassi F. (35) penalty - Kane H (11), Kane H (90+1)

23 iunie, ora 15:00  Belgia - Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 15:00  Anglia - Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 21:00  Anglia - Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 21:00  Panama - Tunisia (Saransk)

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
Pct
1 Belgia 1 1 0 0 3-0 3
2 Anglia 1 1 0 0 2-1 3
3 Tunisia  1 0 0 1 1-2 0
4  Panama  1 0 0 1 0-3 0

 

Cotele pentru castigarea grupei G (la inceputul competitiei):

Belgia      1,85
Anglia      2,2
Tunisia     26
Panama   41

19 iunie, ora 15:00  Polonia - Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 18:00  Columbia - Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 18:00  Japonia - Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 21:00  Polonia - Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 17:00  Senegal - Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 17:00  Japonia - Polonia (Samara)

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1  Columbia 
0 0 0 0 0-0 0
2 Japonia 0 0 0 0 0-0 0
3 Polonia 0 0 0 0 0-0 0
4 Senegal 0 0 0 0 0-0 0

 

Cotele pentru castigarea grupei H (la inceputul competitiei):

Columbia  2,40
Polonia     2,90
Senegal    6,00
Japonia     8,00

programul campionatului mondial de fotbal rusia 2018

 

Astazi au avut loc tragerile contand pentru optimile Champions League si Europa League. Steaua a cazut cu una dintre cele mai puternice echipe din Europa League, Lazio.

Dar iata si meciurile din cupele europene contand pentru optimile celor doua cupe

Meciurile tur din optimile Champions League

13.02.2018 Juventus  - Tottenham Hotspur
13.02.2018 Basel  - Manchester City
14.02.2018 FC Porto  - Liverpool
14.02.2018 Real Madrid  - PSG
20.02.2018 Chelsea  - Barcelona
20.02.2018 Bayern München  - Beşiktaş
21.02.2018 Sevilla  - Manchester United
21.02.2018 Şahtior Doneţk  - AS Roma

Programul complet de pana acum al Champions League il gasiti aici ==> Programul Champions League

Meciurile tur din optimile Europa League

13.02.2018 19:00  Steaua Roșie - ȚSKA Moscova
15.02.2018 18:00 Astana - Sporting
15.02.2018 22:05 Dortmund - Atalanta
15.02.2018 22:05 Nice - Lokomotiv Moscova
15.02.2018 22:05 FC Copenhaga - Atlético Madrid
15.02.2018 22:05 Spartak Moscova - Athletic Club Bilbao
15.02.2018 22:05 AEK Atena - Dynamo Kiev
15.02.2018 22:05 Celtic - Zenit
15.02.2018 22:05 Napoli - RB Leipzig
15.02.2018 22:05 Lyon - Villarreal
15.02.2018 22:05 Real Sociedad - Salzburg
15.02.2018 22:05 Partizan Belgrad - Viktoria Plzeň
15.02.2018 22:05 FCSB - Lazio
15.02.2018 22:05 Ludogorets - AC Milan
15.02.2018 22:05 Östersund - Arsenal
15.02.2018 22:05 Marseille - Braga

 meciurile optimilor de finala CL 2017

Programe ligi fotbal 2017-2018

Program LIGA 1 Romania

Program PREMIER LEAGUE Anglia

Program BUNDESLIGA Germania

Program PRIMERA DIVISION Spania

Program SERIE A Italia

Program LIGUE 1 Franta

 

Unde ne putem antrena in Iasi

Lista SALILOR de AEROBIC din Iasi

Campionatul mondial de fotbal 2018

Sambata, 16 iunie
13:00 Franţa - Australia 2-1 (grupa C)
16:00 Argentina - Islanda 1-1 (grupa D)
19:00 Peru - Danemarca 0-1 (grupa C)
22:00 Croaţia - Nigeria 2-0 (grupa D)

Duminica, 17 iunie
16:00 Costa Rica - Serbia  0-1 (grupa E)
19:00 Germania - Mexic 0-1 (grupa F)
22:00 Brazilia - Elvetia 1-1 (grupa E)

Vineri, 18 iunie
15:00 Suedia - Coreea de Sud 1-0 (F)
18:00 Belgia - Panama 3-0 (G)
21:00 Tunisia - Anglia 1-2 (G)

Aici Programul complet al CM Rusia 2018

Vino si tu alaturi de noi pe facebook

Vino alaturi de noi in grupul jucatorilor la loto si noroc

Bancul zilei

Doi programatori intr-un bar:
– Vezi tipa de colo? Vezi ce „properties” are?
– Da. Am „testat-o” aseara… sunt read-only!

Bancurile zilei le poti citi aici...