Program Liga 2 ediția 2021-2022 - meciurile Politehnicii Iași

Programul Politehnicii Iași în liga a 2-a ediția 2021-2022

 

Ediția 2021-2022 a ligii a 2-a va avea 20 de echipe la start printre care și Politehnica Iași, iar acestea vor juca doar turul, adică 19 etape.

După terminarea sezonului regular primele șase clasate ale sezonului vor juca în play-off, în sistem tur-retur, adică vor avea încă 10 etape de disputat. Echipele care vor promova în Liga 1 sunt cele aflate pe locurile 1 şi 2 din Liga 2, urmând ca echipele clasate pe locul al 3-lea și al 4-lea să dispute baraj în două manşe (tur-retur) cu echipele clasate pe locurile 8, respectiv 7 în play-out-ul Ligii 1.

Echipele de pe locurile 7-20 vor fi repartizate în două serii de play-out, urmând a disputa doar meciuri tur, adică încă șase partide de fiecare.

Cele două grupe de play-out se formează în funcție de locul ocupat in sezonul regular. În Grupa A merg locurile 7, 10, 11, 14, 15, 18, 19, în timp ce în Grupa B ajung locurile 8, 9, 12, 13, 16, 17, 20.

Echipele de pe locurile 9 și 10 din play-out-ul Liga 1 vor retrograda direct în Liga 2. În schimb, din Liga 2 vor retrograda ultimele cinci clasate, ultimele două din grupele de play-out, respectiv pierzătoarea barajului de menținere.

Iată și programul sezonului regulat al ligii 2 ediția 2021-2022

Etapa 1 - 31 iulie 2021

Ripensia Timișoara - Dunărea Călărași
Unirea Dej - Unirea Slobozia
CS Comunal Șelimbăr - Dacia Unirea Brăila
FC Brașov Steagul Renaște - Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Steaua București - FK Csikszereda
ASTRA - Metaloglobus București
Petrolul Ploiești - POLITEHNICA IAȘI
Concordia Chiajna - Unirea Constanța
FC Hermanmstadt - FC Buzău
Universitatea Cluj - SSU Politehnica Timișoara

 

Etapa 2 - 7 august 2021

Dunărea Călărași - SSU Politehnica Timișoara
FC Buzău- FC Universitatea Cluj
AFC Unirea Constanța- AFC Hermanmstadt
ACSM POLITEHNICA IAŞI - CS Concordia Chiajna
FC Metaloglobus București- ACS PETROLUL 52
AFK Csikszereda- AFC ASTRA
Viitorul Pandurii Târgu Jiu - CSA STEAUA
AFC 1919 Dacia Unirea Brăila- ACS FC Brașov Steagul Renaște
UNIREA 04 SLOBOZIA - CSC 1599 ȘELIMBĂR
SC FC Ripensia Timișoara - FC Unirea Dej

 

Etapa 3 - 14 august 2021

FC Unirea Dej - Dunărea Călărași
CSC 1599 ȘELIMBĂR - SC FC Ripensia Timișoara
ACS FC Brașov Steagul Renaște - UNIREA 04 SLOBOZIA
CSA STEAUA - AFC 1919 Dacia Unirea Brăila
AFC ASTRA - Viitorul Pandurii Târgu Jiu
ACS PETROLUL 52 - AFK Csikszereda
CS Concordia Chiajna - FC Metaloglobus București
AFC Hermanmstadt - ACSM POLITEHNICA IAŞI
FC Universitatea Cluj - AFC Unirea Constanța
SSU Politehnica Timișoara - FC BUZĂU

 

Etapa 4 - 21 august 2021

Dunărea Călărași - FC Buzău
AFC Unirea Constanța- SSU Politehnica Timișoara
ACSM POLITEHNICA IAŞI - FC Universitatea Cluj
FC Metaloglobus București- AFC Hermanmstadt
AFK Csikszereda- CS Concordia Chiajna
Viitorul Pandurii Târgu Jiu - ACS PETROLUL 52
AFC 1919 Dacia Unirea Brăila- AFC ASTRA
UNIREA 04 SLOBOZIA - CSA STEAUA
SC FC Ripensia Timișoara - ACS FC Brașov Steagul Renaște
FC Unirea Dej - CSC 1599 ȘELIMBĂR

 

Etapa 5 - 28 august 2021

CSC 1599 ȘELIMBĂR - Dunărea Călărași
ACS FC Brașov Steagul Renaște - FC Unirea Dej
CSA STEAUA - SC FC Ripensia Timișoara
AFC ASTRA - UNIREA 04 SLOBOZIA
ACS PETROLUL 52 - AFC 1919 Dacia Unirea Brăila
CS Concordia Chiajna - Viitorul Pandurii Târgu Jiu
AFC Hermanmstadt - AFK Csikszereda
FC Universitatea Cluj - FC Metaloglobus București
SSU Politehnica Timișoara - ACSM POLITEHNICA IAŞI
FC Buzău- AFC UNIREA CONSTANȚA

 

Etapa 6 - 11 septembrie 2021

Dunărea Călărași - AFC Unirea Constanța
ACSM POLITEHNICA IAŞI - FC Buzău
FC Metaloglobus București - SSU Politehnica Timișoara
AFK Csikszereda- FC Universitatea Cluj
Viitorul Pandurii Târgu Jiu - AFC Hermanmstadt
AFC 1919 Dacia Unirea Brăila- CS Concordia Chiajna
UNIREA 04 SLOBOZIA - ACS PETROLUL 52
SC FC Ripensia Timișoara - AFC ASTRA
FC Unirea Dej - CSA STEAUA
CSC 1599 ȘELIMBĂR - ACS FC Brașov Steagul Renaște

 

Etapa 7 - 18 septembrie 2021

ACS FC Brașov Steagul Renaște - Dunărea Călărași
CSA STEAUA - CSC 1599 ȘELIMBĂR
AFC ASTRA - FC Unirea Dej
ACS PETROLUL 52 - SC FC Ripensia Timișoara
CS Concordia Chiajna - UNIREA 04 SLOBOZIA
AFC Hermanmstadt - AFC 1919 Dacia Unirea Brăila
FC Universitatea Cluj - Viitorul Pandurii Târgu Jiu
SSU Politehnica Timișoara - AFK Csikszereda
FC Buzău- FC Metaloglobus București
AFC Unirea Constanța- ACSM POLITEHNICA IAŞI

 

Etapa 8 - 25 septembrie 2021

Dunărea Călărași - ACSM POLITEHNICA IAŞI
FC Metaloglobus București- AFC Unirea Constanța
AFK Csikszereda- FC Buzău
Viitorul Pandurii Târgu Jiu - SSU Politehnica Timișoara
AFC 1919 Dacia Unirea Brăila- FC Universitatea Cluj
UNIREA 04 SLOBOZIA - AFC Hermanmstadt
SC FC Ripensia Timișoara - CS Concordia Chiajna
FC Unirea Dej - ACS PETROLUL 52
CSC 1599 ȘELIMBĂR - AFC ASTRA
ACS FC Brașov Steagul Renaște - CSA STEAUA

 

Etapa 9 - 2 octombrie 2021

CSA STEAUA - Dunărea Călărași
AFC ASTRA - ACS FC Brașov Steagul Renaște
ACS PETROLUL 52 - CSC 1599 ȘELIMBĂR
CS Concordia Chiajna - FC Unirea Dej
AFC Hermanmstadt - SC FC Ripensia Timișoara
FC Universitatea Cluj - UNIREA 04 SLOBOZIA
SSU Politehnica Timișoara - AFC 1919 Dacia Unirea Brăila
FC Buzău - Viitorul Pandurii Târgu Jiu
AFC Unirea Constanța- AFK Csikszereda
ACSM POLITEHNICA IAŞI - FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI

 

Etapa 10 - 16 octombrie 2021

Dunărea Călărași - FC Metaloglobus București
AFK Csikszereda- ACSM POLITEHNICA IAŞI
Viitorul Pandurii Târgu Jiu - AFC Unirea Constanța
AFC 1919 Dacia Unirea Brăila- FC Buzău
UNIREA 04 SLOBOZIA - SSU Politehnica Timișoara
SC FC Ripensia Timișoara - FC Universitatea Cluj
FC Unirea Dej - AFC Hermanmstadt
CSC 1599 ȘELIMBĂR - CS Concordia Chiajna
ACS FC Brașov Steagul Renaște - ACS PETROLUL 52
CSA STEAUA - AFC ASTRA

 

Etapa 11 - 23 octombrie 2021

AFC ASTRA - Dunărea Călărași
ACS PETROLUL 52 - CSA STEAUA
CS Concordia Chiajna - ACS FC Brașov Steagul Renaște
AFC Hermanmstadt - CSC 1599 ȘELIMBĂR
FC Universitatea Cluj - FC Unirea Dej
SSU Politehnica Timișoara - SC FC Ripensia Timișoara
FC Buzău- UNIREA 04 SLOBOZIA
AFC Unirea Constanța- AFC 1919 Dacia Unirea Brăila
ACSM POLITEHNICA IAŞI - Viitorul Pandurii Târgu Jiu
FC Metaloglobus București- AFK Csikszereda

 

Etapa 12 - 30 octombrie 2021

Dunărea Călărași - AFK Csikszereda
Viitorul Pandurii Târgu Jiu - FC Metaloglobus București
AFC 1919 Dacia Unirea Brăila- ACSM POLITEHNICA IAŞI
UNIREA 04 SLOBOZIA - AFC Unirea Constanța
SC FC Ripensia Timișoara - FC Buzău
FC Unirea Dej - SSU Politehnica Timișoara
CSC 1599 ȘELIMBĂR - FC Universitatea Cluj
ACS FC Brașov Steagul Renaște - AFC Hermanmstadt
CSA STEAUA - CS Concordia Chiajna
AFC ASTRA - ACS PETROLUL 52

 

Etapa 13 - 6 noiembrie 2021

ACS PETROLUL 52 - Dunărea Călărași
CS Concordia Chiajna - AFC ASTRA
AFC Hermanmstadt - CSA STEAUA
FC Universitatea Cluj - ACS FC Brașov Steagul Renaște
SSU Politehnica Timișoara - CSC 1599 ȘELIMBĂR
FC Buzău- FC Unirea Dej
AFC Unirea Constanța- SC FC Ripensia Timișoara
ACSM POLITEHNICA IAŞI - UNIREA 04 SLOBOZIA
FC Metaloglobus București- AFC 1919 Dacia Unirea Brăila
AFK Csikszereda - Viitorul Pandurii Târgu Jiu

 

Etapa 14 - 20 noiembrie 2021

Dunărea Călărași - Viitorul Pandurii Târgu Jiu
AFC 1919 Dacia Unirea Brăila- AFK Csikszereda
UNIREA 04 SLOBOZIA - FC Metaloglobus București
SC FC Ripensia Timișoara - ACSM POLITEHNICA IAŞI
FC Unirea Dej - AFC Unirea Constanța
CSC 1599 ȘELIMBĂR - FC Buzău
ACS FC Brașov Steagul Renaște - SSU Politehnica Timișoara
CSA STEAUA - FC Universitatea Cluj
AFC ASTRA - AFC Hermanmstadt
ACS PETROLUL 52 - CS Concordia Chiajna

 

Etapa 15 - 27 noiembrie 2021

CS Concordia Chiajna - Dunărea Călărași
AFC Hermanmstadt - ACS PETROLUL 52
FC Universitatea Cluj - AFC ASTRA
SSU Politehnica Timișoara - CSA STEAUA
FC Buzău- ACS FC Brașov Steagul Renaște
AFC Unirea Constanța- CSC 1599 ȘELIMBĂR
ACSM POLITEHNICA IAŞI - FC Unirea Dej
FC Metaloglobus București- SC FC Ripensia Timișoara
AFK Csikszereda- UNIREA 04 SLOBOZIA
Viitorul Pandurii Târgu Jiu - AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA

 

Etapa 16 - 4 decembrie 2021

Dunărea Călărași - AFC 1919 Dacia Unirea Brăila
UNIREA 04 SLOBOZIA - Viitorul Pandurii Târgu Jiu
SC FC Ripensia Timișoara - AFK Csikszereda
FC Unirea Dej - FC Metaloglobus București
CSC 1599 ȘELIMBĂR - ACSM POLITEHNICA IAŞI
ACS FC Brașov Steagul Renaște - AFC Unirea Constanța
CSA STEAUA - FC Buzău
AFC ASTRA - SSU Politehnica Timișoara
ACS PETROLUL 52 - FC Universitatea Cluj
CS Concordia Chiajna - AFC Hermanmstadt

 

Etapa 17 - 26 februarie 2022

AFC Hermanmstadt - Dunărea Călărași
FC Universitatea Cluj - CS Concordia Chiajna
SSU Politehnica Timișoara - ACS PETROLUL 52
FC Buzău- AFC ASTRA
AFC Unirea Constanța- CSA STEAUA
ACSM POLITEHNICA IAŞI - ACS FC Brașov Steagul Renaște
FC Metaloglobus București- CSC 1599 ȘELIMBĂR
AFK Csikszereda- FC Unirea Dej
Viitorul Pandurii Târgu Jiu - SC FC Ripensia Timișoara
AFC 1919 Dacia Unirea Brăila- UNIREA 04 SLOBOZIA

Program liga 2 Politehnica Iasi

Etapa 18 - 5 martie 2022

Dunărea Călărași - UNIREA 04 SLOBOZIA
SC FC Ripensia Timișoara - AFC 1919 Dacia Unirea Brăila
FC Unirea Dej - Viitorul Pandurii Târgu Jiu
CSC 1599 ȘELIMBĂR - AFK Csikszereda
ACS FC Brașov Steagul Renaște - FC Metaloglobus București
CSA STEAUA - ACSM POLITEHNICA IAŞI
AFC ASTRA - AFC Unirea Constanța
ACS PETROLUL 52 - FC Buzău
CS Concordia Chiajna - SSU Politehnica Timișoara
AFC Hermanmstadt - FC Universitatea Cluj

 

Etapa 19 - 12 martie 2022

FC Universitatea Cluj - Dunărea Călărași
SSU Politehnica Timișoara - AFC Hermanmstadt
FC Buzău- CS Concordia Chiajna
AFC Unirea Constanța- ACS PETROLUL 52
ACSM POLITEHNICA IAŞI - AFC ASTRA
FC Metaloglobus București- CSA STEAUA
AFK Csikszereda- ACS FC Brașov Steagul Renaște
Viitorul Pandurii Târgu Jiu - CSC 1599 ȘELIMBĂR
AFC 1919 Dacia Unirea Brăila- FC Unirea Dej
UNIREA 04 SLOBOZIA - SC FC Ripensia Timișoara