Februarie 24, 2021

Sport

Programul Campionatului Mondial de Fotbal 2018 din Rusia

Programul Campionatului Mondial de Fotbal din Rusia 2018

Turneul final al Campionatului Mondial de Fotbal din 2018 se va desfasura in Rusia in perioada 14 iunie - 15 iulie 2018, la startul competitiei luand startul 32 de echipe repartizate in 8 grupe a cate 4 echipe din care se vor califica mai departe (in optimile competitiei) primele doua echipe din clasament.

Finala:

15 iulie, ora 18:00  Franta - Croatia 4-2

Rezultatele si marcatorii meciurilor din grupe le gasiti mai jos

Una din casele de pariuri a dat urmatoarele cote (la inceputul compentitiei) pentru castigarea turneului final:

Brazilia 5
Germania 5,5 (eliminata)
Spania 7 (eliminata)
Franţa 7,5
Argentina 10 (eliminata)
Belgia 12
Anglia 19
Portugalia 26 (eliminata)
Uruguay 35 (eliminata)
Croatia 35

Meciurile vor fi transmise de catre TVR. Programul complet al meciurilor il regasiti mai jos.

Finala:

15 iulie, ora 18:00 Franta - Croatia 4-2

Finala mica:

14 iulie, ora 17:00 Belgia - Anglia 2-0

Semifinale:

10 iulie, ora 21:00  Franta - Belgia 1-0
11 iulie, ora 21:00  Croatia - Anglia 2-1 (1-1) dupa prelungiri

Sferturi de finala:

6 iulie, ora 17:00  Franta - Uruguay 2-0
Au marcat: Varane R (40), Griezmann A (61)

6 iulie, ora 21:00  Brazilia - Belgia 1-2
Au marcat: Augusto R (76) - Fernandinho (13) autogol, De Bruyne K (31)

7 iulie, ora 17:00  Suedia - Anglia 0-2
Au marcat: Maguire H (30), Alli D (59)

7 iulie, ora 21:00  Rusia - Croatia 5-6 (2-2, 1-1) dupa penaltyuri
Au marcat: Cheryshev D. (31), Fernandes M. (115) - Kramaric A (39), Vida (101)

Optimi de finala:

30 iunie, ora 17:00  Franta - Argentina 4-3
Au marcat: Griezmann A (13), Pavard B (57), Mbappe K (64), Mbappe K (68) - Di Maria A (41), Mercado G (48), Aguero S(90+3)

30 iunie, ora 21:00  Uruguay - Portugalia 2-1
Au marcat: Cavani E (7), Cavani E (62) - Pepe (55)

1 iulie, ora 17:00  Spania - Rusia 4-5 dupa penalty-uri (1-1 dupa 90 de min si prelungiri)
Au marcat: Ignashevich S (12) autogol - Dzyuba A (41) penalty

1 iulie, ora 21:00  Croatia - Danemarca 4-3 dupa penalty-uri (1-1 dupa 90 de min si prelungiri)
Au marcat: Mandzukic M. (4) - Jorgensen M (1)

2 iulie, ora 17:00  Brazilia - Mexic 2-0
Au marcat: Neymar (51), Firmino (88)

2 iulie, ora 21:00  Belgia - Japonia 3-2
Au marcat: Vertonghen J. (69), Fellaini M. (74), Chadli N. (90+4) - Haraguchi G (48), Inui T (52)

3 iulie, ora 17:00  Suedia - Elvetia 1-0
A marcat: Forsberg E (66)

3 iulie, ora 21:00  Columbia - Anglia 4-5 dupa prelungiri si lovituri de la 11 m (1-1 scor dupa 90 min)
Au marcat: Mina Y (90+3) -  Kane (57) penalty

14 iunie, ora 18:00  Rusia - Arabia Saudita 5-0
Au marcat: Gazinskiy Y (12), Cheryshev D (43), Dzyuba A (71), Cheryshev D (90+1), Golovin A. (90+4) 

15 iunie   Egipt - Uruguay 0-1
A marcat: Gimenez(89

19 iunie  Rusia - Egipt  3-1
Au marcat: Fathy A (47), Cheryshev (59), Dzyuba (62) - Salah M (73) penalty

20 iunie  Uruguay - Arabia Saudita 1-0
A marcat: Suarez L (23)

25 iunie  Uruguay - Rusia 3-0
Au marcat: Suarez L (10), Cheryshev D (23) - autogol, Cavani (90)

25 iunie  Arabia Saudita - Egipt 2-1
Au marcat:  Al Faraj (45+6) penalty, Al Dawsari (90+5) - Salah (22)

 

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 Uruguay
3  3   0   0  5-0 9
2 Rusia 3 2 0 1 8-4 6
3  Arabia Saudita 
3 1 0 2  2-7  3
4 Egipt 3 0 0 3 2-6 0

 

Cotele pentru castigarea grupei A (la inceputul competitiei):

Uruguay           1,85
Rusia                3,1
Egipt                   6
Arabia Saudita   41

15 iunie  Maroc - Iran 0-1
Au marcat: Bouhaddouz (90+5) autogol

15 iunie  Portugalia - Spania 3-3
Au marcat: Ronaldo C (4), Ronaldo C (44), Ronaldo C (88) - Costa D (24), Costa D (55), Nacho (58)

20 iunie  Portugalia - Maroc 1-0
A marcat: Ronaldo C (4)

20 iunie Iran - Spania 0-1
A marcat: Costa D (54)

25 iunie Spania - Maroc 2-2
Au marcat: Isco (19), Aspas I (90+1) - Boutaib K (14), En Nesyri (81)

25 iunie Iran - Portugalia 1-1
Au marcat: Ansarifard (90+3) - Quaresma R (45)

 

 Loc 
Echipa J
V E I  Gol 
 Pct 
1  Spania  3   1   2   0  6-5 5
2  Portugalia  3 1 2 0 5-4 5
3 Iran
3 1 1 1 2-2 4
4  Maroc 3 0 1 2 2-4 1

 

Cotele pentru castigarea grupei B (la inceputul competitiei): 

Spania       1,5
Portugalia   3,5
Maroc         17
Iran           31

16 iunie Franta - Australia 2-1
Au marcat: Griezmann (58), Pogba (81) - Jedinak (62)

16 iunie Peru - Danemarca 0-1
A marcat: - Poulsen Y (59)

21 iunie Franta - Peru 1-0
Au marcat: Mbappe (34)

21 iunie Danemarca - Australia 1-1
Au marcat: Eriksen (7) - Jedinak (38) penalty

26 iunie  Danemarca - Franta 0-0

26 iunie  Australia - Peru 0-2
Au marcat: - Carrillo (18), Guerrero (50)

 

 Loc 
Echipa J V E I Gol  Pct 
1 Franta  3   2   1   0  3-1 7
2 Danemarca 3 1 2 0 2-1 5
2 Peru 3 1 1 1 2-2 4
4 Australia 3 0 1 2 2-5 1

 

Cotele pentru castigarea grupei C (la inceputul competitiei):

Franţa        1,33
Danemarca  5,5
Peru            11
Australia      21

16 iunie Argentina - Islanda 1-1
Au marcat: Aguero S. (19) - Finnbogason A (23)

16 iunie Croatia - Nigeria 2-0
Au marcat: Etebo O. (32) - autogol, Modric L. (71) - penalty

21 iunie Argentina - Croatia 0-3
Au marcat: Rebic (53), Modric (80), Rakitic (90+1)

22 iunie Nigeria - Islanda 2-1
Au marcat: Musa A (49), Musa A (75)

26 iunie, ora 21:00  Islanda - Croatia 1-2

26 iunie, ora 21:00  Nigeria - Argentina 1-2

 

 Loc 
Echipa J  V 
E I Gol  Pct 
1  Croatia
 3  3  0   0   7-1  9
2 Argentina 3 1 1 1 3-5 4
3 Nigeria
3 1 0 2 3-4 3
4 Islanda
3 0 1 2 2-5 1

 

Cotele pentru castigarea grupei D (la inceputul competitiei):

Argentina 1,67
Croatia     3,25
Nigeria      12
Islanda     15

17 iunie Costa Rica - Serbia 0-1
A marcat: Kolarov A.  (56)

17 iunie Brazilia - Elvetia 1-1
Au marcat: Coutinho (20) - Zuber S (50)

22 iunie  Brazilia - Costa Rica 2-0
Au marcat: Coutinho (90+1), Neymar (90+7)

22 iunie  Serbia - Elvetia 1-2
Au marcat: Mitrovic (5)- Xhaka G (52), Shaqiri X (90)

27 iunie Serbia - Brazilia 0-2
27 iunie Elvetia - Costa Rica 2-2

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Brazilia 3 2 1 0 5-1 7
2 Elvetia 3 1 2 0 5-4 5
3 Serbia 3 1 0 2 2-4 3
4  Costa Rica 3 0 1 2 2-5 0

 

Cotele pentru castigarea grupei E (la inceputul competitiei):

Brazilia   1,25
Elveţia         9
Serbia         9
Costa Rica 21

17 iunie  Germania - Mexic 0-1
A marcat: Lozano H (35)

18 iunie  Suedia - Coreea de Sud 1-0
A marcat: Granqvist A (65) penalty

23 iunie  Coreea de Sud - Mexic 1-2
Au marcat: Son Heung-Min (90+3)- Vela C (26) penalty, Chicharito (66)

23 iunie  Germania - Suedia 2-1
Au marcat: Reus M (48), Kroos T (90+5) - Toivonen (32) 

27 iunie  Mexic - Suedia 0-3
Au marcat: - Augustinsson (50), Granqvist (62) penalty, Alvarez (74) autogol

27 iunie  Coreea de Sud - Germania 2-0
Au marcat: Kim Young-Gwon (90+3), Son Heung-Min (90+6)

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1  Suedia 
3 2 0 1 5-2 6
2 Mexic
3 2 0 1 3-4 6
3 Coreea de Sud 3 1 0 2 3-3 3
4 Germania 3 1 0 2 2-4 3

 

Cotele pentru castigarea grupei F (la inceputul competitiei):

Germania       1,3
Mexic                8
Suedia              9
Coreea de Sud 21

18 iunie  Belgia - Panama 3-0
Au marcat: Mertens D (47), Lukaku (69),  Lukaku (75)

18 iunie Tunisia - Anglia 1-2
Au marcat: Sassi F. (35) penalty - Kane H (11), Kane H (90+1)

23 iunie  Belgia - Tunisia 5-2
Au marcat: Hazard E (6) penbalty, Lukaku R (16), Lukaku R(45+3), Hazard E (51), Batshuayi(90) - Bronn D (18),Khazri W (90+3)

24 iunie  Anglia - Panama 6-1
Au marcat: Stones (8), Kane (22) penalty, Lingard (36), Stones (40), Kane (45+1), Kane (62) - Baloy (78)

28 iunie, ora 21:00  Anglia - Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 21:00  Panama - Tunisia (Saransk)

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
Pct
1 Belgia 2 2 0 0 8-2 6
2 Anglia 2 2 0 0 8-2 6
3 Tunisia 2 0 0 2 3-7 0
4 Panama  2 0 0 2 1-9 0

 

Cotele pentru castigarea grupei G (la inceputul competitiei):

Belgia      1,85
Anglia      2,2
Tunisia     26
Panama   41

19 iunie Polonia - Senegal 1-2
Au marcat: Krychowiak (86) - Cionek (37) autogol, Niang (60)

19 iunie Columbia - Japonia 1-2
Au marcat: Quintero J (39) - Kagawa (6) penalty, Osako (73)

24 iunie Japonia - Senegal 2-2
Au marcat: Inui (34), Honda (78) - Mane (11), Wague (71)

24 iunie Polonia - Columbia 0-3
Au marcat: Mina Y (40), Falcao (70), Cuadrado J (75)

28 iunie Senegal - Columbia 0-1
A marcat: Mina (74)

28 iunie Japonia - Polonia 0-1
A marcat: Bednarek J (59)

 Japonia s-a calificat mai departe pentru ca a avut mai putine cartonase galbene decat Senegalul

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1  Columbia
3 2 0 1 5-2 6
2 Japonia 3 1 1 1 4-4 4
3 Senegal 3 1 1 1 4-4 4
4 Polonia 3 1 0 2 2-5 3

 

Cotele pentru castigarea grupei H (la inceputul competitiei):

Columbia  2,40
Polonia     2,90
Senegal    6,00
Japonia     8,00

programul campionatului mondial de fotbal rusia 2018

 

Tragerea la sorti a meciurilor din optimile Champions League si Europa league

Astazi au avut loc tragerile contand pentru optimile Champions League si Europa League. Steaua a cazut cu una dintre cele mai puternice echipe din Europa League, Lazio.

Dar iata si meciurile din cupele europene contand pentru optimile celor doua cupe

Meciurile tur din optimile Champions League

13.02.2018 Juventus  - Tottenham Hotspur
13.02.2018 Basel  - Manchester City
14.02.2018 FC Porto  - Liverpool
14.02.2018 Real Madrid  - PSG
20.02.2018 Chelsea  - Barcelona
20.02.2018 Bayern München  - Beşiktaş
21.02.2018 Sevilla  - Manchester United
21.02.2018 Şahtior Doneţk  - AS Roma

Programul complet de pana acum al Champions League il gasiti aici ==> Programul Champions League

Meciurile tur din optimile Europa League

13.02.2018 19:00  Steaua Roșie - ȚSKA Moscova
15.02.2018 18:00 Astana - Sporting
15.02.2018 22:05 Dortmund - Atalanta
15.02.2018 22:05 Nice - Lokomotiv Moscova
15.02.2018 22:05 FC Copenhaga - Atlético Madrid
15.02.2018 22:05 Spartak Moscova - Athletic Club Bilbao
15.02.2018 22:05 AEK Atena - Dynamo Kiev
15.02.2018 22:05 Celtic - Zenit
15.02.2018 22:05 Napoli - RB Leipzig
15.02.2018 22:05 Lyon - Villarreal
15.02.2018 22:05 Real Sociedad - Salzburg
15.02.2018 22:05 Partizan Belgrad - Viktoria Plzeň
15.02.2018 22:05 FCSB - Lazio
15.02.2018 22:05 Ludogorets - AC Milan
15.02.2018 22:05 Östersund - Arsenal
15.02.2018 22:05 Marseille - Braga

 meciurile optimilor de finala CL 2017

 

 

sigla iasi365 2019 footer

 

 

Portalul Iasi365.com se dorește a fi site-ul de unde ieșenii să poată obţine informaţii detaliate despre evenimentele culturale ce au loc în municipiul Iaşi (concerte, spectacole, expoziţii, târguri, petreceri, cursuri, competiţii sportive etc.) precum şi un îndrumar în obţinerea de acte de la instituţiile publice ieşene (certificat naştere, CI, pasaport, carnet de conducere, autorizaţii de tot felul)

Iasi 365 le urează tuturor celor care vin în Iași bun venit și distracție placută!