Programul Cinema City Iași perioada 7 - 13 octombrie 2022
Adresa: Bd. Tudor Vladimirescu nr. 2 (Incinta Iulius Mall et. 2)
Tel: 0232-208.400
One Piece Film: Red
Avanpremieră
Gen: Animaţie
Regia: Goro Taniguchi
In rolurile principale: Yûichi Nagashima, Hiroaki Hirata, Shuichi Ikeda, Kazuya Nakai, Kaori Nazuka
Sâmbătă-Duminică: 17:00, 19:30
Halloween Ends
Avanpremieră
Gen: Horror, Thriller
Regia: David Gordon Green
In rolurile principale: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichak
Miercuri-Joi : 19:00
Invincibilul (Medieval)
Premieră
Gen: Acţiune, Dramă, Istoric
Regia: Petr Jákl
In rolurile principale: Michael Caine, Ben Foster, Sophie Lowe
Vineri Luni-Joi: 17:10, 20:50
Sâmbătă-Duminică: 12:40, 18:10, 22:00
Marocco
Premieră
Gen: Dramă
Regia: Emanuel Pârvu
In rolurile principale: Șerban Pavlu, Crina Semciuc, Ana Indricău, Tudor Cucu-Dumitrescu
Vineri Luni-Joi : 19:50
Sâmbătă-Duminică : 20:50
Uite-i cum fug (See How They Run)
Premieră
Gen: Comedie, Mister
Regia: Tom George
In rolurile principale: Adrien Brody, Sam Rockwell, Saoirse Ronan
Vineri Luni Joi: 16:20, 18:40, 22:00
Sâmbătă-Duminică: 16:20, 18:45, 21:10
Marţi: 16:20, 18:50, 22:00
Miercuri: 16:20, 18:40, 22:20
Mirciulică
Premieră
Gen: Comedie
Regia: Cristian Ilișuan
In rolurile principale: Mircea Popa, Elena Ivanca, Denisa Vlad, Elena Moldovan
Vineri Luni-Marţi: 14:30, 16:30, 18:30, 20:30, 21:10, 22:30
Sâmbătă-Duminică: 12:30, 14:30, 16:30, 18:30, 20:30, 22:30
Miercuri: 13:20, 15:20, 17:20, 19:30, 21:30, 22:00
Joi: 14:30, 16:30, 18:30, 20:30, 21:30, 22:30
Teambuilding
Gen: Comedie
Regia: Matei Dima, Cosmin Nedelcu, Alex Coteț
In rolurile principale: Șerban Pavlu, Matei Dima, Anca Dinicu, Cosmin Nedelcu, Nicu Banea, Vlad Ianus, Ionuț Rusu, Anca Munteanu
Vineri Luni : 13:30, 15:40, 17:50, 19:00, 20:00, 22:10
Sâmbătă-Duminică , Marţi-Joi : 13:30, 15:40, 17:50, 20:00, 22:10
Zâmbește
Gen: Horror
Regia: Parker Finn
In rolurile principale: Jessie T. Usher, Kyle Gallner, Rob Morgan, Kal Penn, Caitlin Stasey, Sosie Bacon
Vineri, Luni-Joi: 14:40
Sâmbătă-Duminică: 15:30
Dna. Harris cucerește Parisul
Gen: Comedie, Dramă
Regia: Anthony Fabian
In rolurile principale: Isabelle Huppert, Lesley Manville, Lambert Wilson, Jason Isaacs
Vineri-Joi : 13:50
Elfii cofetari (The Elfkins)
Gen: Animaţie, Comedie, Familie, Fantastic
Regia: Ute von Münchow-Pohl
In rolurile principale: Jella Haase, Louis Hofmann, Leon Seidel
Vineri Luni-Joi : 13:00 (ro) 15:00 (ro) 17:00 (ro)
Sâmbătă-Duminică : 11:00 (ro) 13:00 (ro) 15:00 (ro)
Animăluțe furioase: Legenda lui Hank
Gen: Acţiune, Animaţie, Comedie, Familie
Regia: Mark Koetsier, Rob Minkoff, Chris Bailey
In rolurile principale: Samuel L. Jackson, Djimon Hounsou, Michelle Yeoh, Ricky Gervais, Mel Brooks
Sâmbătă-Duminică: 11:20 (ro)
Gașca Animăluțelor DC (DC League of Super-Pets)
Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Crimă, Familie, Fantastic, SF
Regia: Jared Stern, Sam Levine
In rolurile principale: Keanu Reeves, Kevin Hart, Dwayne Johnson, Kate McKinnon, John Krasinski
Sâmbătă-Duminică: 11:40 (ro)