Septembrie 16, 2019

Fotbal

Program Liga 2 editia 2018 - 2019

Program Liga 2 editia 2018 - 2019

 

În noul sezon de Liga 2 vor participa 20 de cluburi.

Primele două vor promova în Liga 1, a treia clasată va disputa un baraj în dublă manșă cu locul 6 din play-out-ul Ligii 1. Echipele clasate pe locurile 16-20 vor retrograda în al treilea eșalon.

 

Programul turului 2018 - 2019

ACS Energeticianul - Luceafărul Oradea
ASU Politehnica Timişoara - Chindia Târgovişte
Universitatea Cluj - Metaloglobus
Aerostar Bacău - Pandurii Târgu Jiu
FC Argeş - CS Baloteşti
Petrolul Ploieşti - Sportul Snagov
CS Mioveni - Academica Clinceni
Daco-Getica Bucureşti - UTA Arad
SSC Farul Constanţa - ACS Poli Timişoara
Dacia Unirea Brăila - Ripensia Timişoara 

ACS Energeticianul - Luceafărul Oradea
ASU Politehnica Timişoara - Chindia Târgovişte
Universitatea Cluj - Metaloglobus
Aerostar Bacău - Pandurii Târgu Jiu
FC Argeş - CS Baloteşti
Petrolul Ploieşti - Sportul Snagov
CS Mioveni - Academica Clinceni
Daco-Getica Bucureşti - UTA Arad
SSC Farul Constanţa - ACS Poli Timişoara
Dacia Unirea Brăila - Ripensia Timişoara

Luceafărul Oradea-Ripensia Timişoara
ACS Poli Timişoara-Dacia Unirea Brăila
UTA Arad-SSC Farul Constanţa
Academica Clinceni-Daco-Getica Bucureşti
Sportul Snagov-CS Mioveni
CS Baloteşti-Petrolul Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu-FC Argeş
Metaloglobus-Aerostar Bacău
Chindia Târgovişte-Universitatea Cluj
ACS Energeticianul-ASU Politehnica Timişoara

ASU Politehnica Timişoara-Luceafărul Oradea
Universitatea Cluj-ACS Energeticianul
Aerostar Bacău-Chindia Târgovişte
FC Argeş-Metaloglobus
Petrolul Ploieşti-Pandurii Târgu Jiu
CS Mioveni-CS Baloteşti
Daco-Getica Bucureşti-Sportul Snagov
SSC Farul Constanţa-Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila-UTA Arad
Ripensia Timişoara-ACS Poli Timişoara

Luceafărul Oradea-ACS Poli Timişoara
UTA Arad-Ripensia Timişoara
Academica Clinceni-Dacia Unirea Brăila
Sportul Snagov-SSC Farul Constanţa
CS Baloteşti-Daco-Getica Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu-CS Mioveni
Metaloglobus-Petrolul Ploieşti
Chindia Târgovişte-FC Argeş
ACS Energeticianul-Aerostar Bacău
ASU Politehnica Timişoara-Universitatea Cluj

Universitatea Cluj-Luceafărul Oradea
Aerostar Bacău-ASU Politehnica Timişoara
FC Argeş-ACS Energeticianul
Petrolul Ploieşti-Chindia Târgovişte
CS Mioveni-Metaloglobus
Daco-Getica Bucureşti-Pandurii Târgu Jiu
SSC Farul Constanţa-CS Baloteşti
Dacia Unirea Brăila-Sportul Snagov
Ripensia Timişoara-Academica Clinceni
ACS Poli Timişoara-UTA Arad

Luceafărul Oradea-UTA Arad
Academica Clinceni-ACS Poli Timişoara
Sportul Snagov-Ripensia Timişoara
CS Baloteşti-Dacia Unirea Brăila
Pandurii Târgu Jiu-SSC Farul Constanţa
Metaloglobus-Daco-Getica Bucureşti
Chindia Târgovişte-CS Mioveni
ACS Energeticianul-Petrolul Ploieşti
ASU Politehnica Timişoara-FC Argeş
Universitatea Cluj-Aerostar Bacău

Aerostar Bacău-Luceafărul Oradea
FC Argeş-Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti-ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni-ACS Energeticianul
Daco-Getica Bucureşti-Chindia Târgovişte
SSC Farul Constanţa-Metaloglobus
Dacia Unirea Brăila-Pandurii Târgu Jiu    
Ripensia Timişoara-CS Baloteşti    
ACS Poli Timişoara-Sportul Snagov    
UTA Arad-Academica Clinceni

Luceafărul Oradea-Academica Clinceni
Sportul Snagov-UTA Arad
CS Baloteşti-ACS Poli Timişoara
Pandurii Târgu Jiu-Ripensia Timişoara
Metaloglobus-Dacia Unirea Brăila
Chindia Târgovişte-SSC Farul Constanţa
ACS Energeticianul-Daco-Getica Bucureşti
ASU Politehnica Timişoara-CS Mioveni
Universitatea Cluj-Petrolul Ploieşti
Aerostar Bacău-FC Argeş

FC Argeş-Luceafărul Oradea
Petrolul Ploieşti-Aerostar Bacău
CS Mioveni-Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucureşti-ASU Politehnica Timişoara
SSC Farul Constanţa-ACS Energeticianul
Dacia Unirea Brăila-Chindia Târgovişte
Ripensia Timişoara-Metaloglobus
ACS Poli Timişoara-Pandurii Târgu Jiu
UTA Arad-CS Baloteşti
Academica Clinceni-Sportul Snagov

Luceafărul Oradea-Sportul Snagov
CS Baloteşti-Academica Clinceni
Pandurii Târgu Jiu-UTA Arad
Metaloglobus-ACS Poli Timişoara
Chindia Târgovişte-Ripensia Timişoara
ACS Energeticianul-Dacia Unirea Brăila
ASU Politehnica Timişoara-SSC Farul Constanţa
Universitatea Cluj-Daco-Getica Bucureşti
Aerostar Bacău-CS Mioveni
FC Argeş-Petrolul Ploieşti

Petrolul Ploieşti-Luceafărul Oradea
CS Mioveni-FC Argeş
Daco-Getica Bucureşti-Aerostar Bacău
SSC Farul Constanţa-Universitatea Cluj
Dacia Unirea Brăila-ASU Politehnica Timişoara
Ripensia Timişoara-ACS Energeticianul
ACS Poli Timişoara-Chindia Târgovişte
UTA Arad-Metaloglobus
Academica Clinceni-Pandurii Târgu Jiu
Sportul Snagov-CS Baloteşti

Luceafărul Oradea-CS Baloteşti
Pandurii Târgu Jiu-Sportul Snagov
Metaloglobus-Academica Clinceni
Chindia Târgovişte-UTA Arad
ACS Energeticianul-ACS Poli Timişoara
ASU Politehnica Timişoara-Ripensia Timişoara
Universitatea Cluj-Dacia Unirea Brăila
Aerostar Bacău-SSC Farul Constanţa
FC Argeş-Daco-Getica Bucureşti
Petrolul Ploieşti-CS Mioveni

CS Mioveni-Luceafărul Oradea
Daco-Getica Bucureşti-Petrolul Ploieşti
SSC Farul Constanţa-FC Argeş
Dacia Unirea Brăila-Aerostar Bacău
Ripensia Timişoara-Universitatea Cluj
ACS Poli Timişoara-ASU Politehnica Timişoara
UTA Arad-ACS Energeticianul
Academica Clinceni-Chindia Târgovişte
Sportul Snagov-Metaloglobus
CS Baloteşti-Pandurii Târgu Jiu

Luceafărul Oradea-Pandurii Târgu Jiu
Metaloglobus-CS Baloteşti
Chindia Târgovişte-Sportul Snagov
ACS Energeticianul-Academica Clinceni
ASU Politehnica Timişoara-UTA Arad
Universitatea Cluj-ACS Poli Timişoara
Aerostar Bacău-Ripensia Timişoara
FC Argeş-Dacia Unirea Brăila
Petrolul Ploieşti-SSC Farul Constanţa
CS Mioveni-Daco-Getica Bucureşti

Daco-Getica Bucureşti-Luceafărul Oradea
SSC Farul Constanţa-CS Mioveni
Dacia Unirea Brăila-Petrolul Ploieşti
Ripensia Timişoara-FC Argeş
ACS Poli Timişoara-Aerostar Bacău
UTA Arad-Universitatea Cluj
Academica Clinceni-ASU Politehnica Timişoara
Sportul Snagov-ACS Energeticianul
CS Baloteşti-Chindia Târgovişte
Pandurii Târgu Jiu-Metaloglobus

Luceafărul Oradea-Metaloglobus
Chindia Târgovişte-Pandurii Târgu Jiu
ACS Energeticianul-CS Baloteşti
ASU Politehnica Timişoara-Sportul Snagov
Universitatea Cluj-Academica Clinceni
Aerostar Bacău-UTA Arad
FC Argeş-ACS Poli Timişoara
Petrolul Ploieşti-Ripensia Timişoara
CS Mioveni-Dacia Unirea Brăila
Daco-Getica Bucureşti-SSC Farul Constanţa

SSC Farul Constanţa-Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila-Daco-Getica Bucureşti
Ripensia Timişoara-CS Mioveni
ACS Poli Timişoara-Petrolul Ploieşti
UTA Arad-FC Argeş
Academica Clinceni-Aerostar Bacău
Sportul Snagov-Universitatea Cluj
CS Baloteşti-ASU Politehnica Timişoara
Pandurii Târgu Jiu-ACS Energeticianul
Metaloglobus-Chindia Târgovişte

Luceafărul Oradea-Chindia Târgovişte
ACS Energeticianul-Metaloglobus
ASU Politehnica Timişoara-Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj-CS Baloteşti
Aerostar Bacău-Sportul Snagov
FC Argeş-Academica Clinceni
Petrolul Ploieşti-UTA Arad
CS Mioveni-ACS Poli Timişoara
Daco-Getica Bucureşti-Ripensia Timişoara
SSC Farul Constanţa-Dacia Unirea Brăila

Dacia Unirea Brăila-Luceafărul Oradea
Ripensia Timişoara-SSC Farul Constanţa
ACS Poli Timişoara-Daco-Getica Bucureşti
UTA Arad-CS Mioveni
Academica Clinceni-Petrolul Ploieşti
Sportul Snagov-FC Argeş
CS Baloteşti-Aerostar Bacău
Pandurii Târgu Jiu-Universitatea Cluj
Metaloglobus-ASU Politehnica Timişoara
Chindia Târgovişte-ACS Energeticianul

program liga 2 fotbal 2018 2019

Rezultate inregistrate in turul III preliminar Champions League si Europa League

 

Saptamana aceasta toate echipele noastre au disputat meciuri in tururile preliminare ale cupelor europene.

Marti FCSB a intrat prima in focurile calificari jucand acasa in compania cehilor de la Plzen. Dupa declaratiile optimiste ale patronului echipei, inainte de disputarea partideitur, realitatea i-a trezit pe cei de la FCSB, meciul terminandu-se la egalitate 2-2 dupa ce fotbalisti cehi au condus de doua ori pe tabela de marcaj. Dupa parerea mea Dica va avea soarta lui Radoi si nu va prinde prea mult timp pe banca echipei. Daca va reusi calificarea ar putea prelungi perioada de agonie, insa cu Budescu accidentat si cu Alibec mana moarta nu ii vad pe stelisti trecand mai departe.

Viitorul a facut o figura frumoasa castigand meciul de acasa, partida jucata in compania echipei APOEL, dupa un supergol marcat de Ganea. Sutul lui Ganea din lovitura libera a adus o victorie meritata constantenilor care merg cu prima sansa in meciul retur ce il vor disputa cu fotbalistii de la Apoel.

 

Iata si rezultatele consemnate in prima mansa a turului III al Champions League editia 2017 -2018

Slavia Praha  - BATE Borisov 1-0
Vardar - København 1-0
Qarabağ - Sheriff 0-0
Partizan  - Olympiacos 1-3
FCSB  - Viktoria Plzen 2-2
AEK Athens  - ȚSKA Moscova 0-2
Club Brugge  - Istanbul Basaksehir 3-3
Maribor - FH Hafnarfjördur 1-0
Dinamo Kiev  - Young Boys 3-1
OGC Nice  - Ajax 1-1
Salzburg  - Rijeka 1-1
Celtic - Rosenborg 0-0
Astana - Legia 3-1
Hapoel Beer-Sheva  - Ludogorets 2-0
FC Viitorul  - APOEL 1-0

rezultate champions league FCSB

Un gol la fel de frumos ca al lui Ganea de la Viitorul Constanta este cel al lui Rivaldinho din meciul disputat de Dinamo in compania celor de la Atletico Bilbao. Un meci frumos al celor de la Dinamo, mai ales in repriza a doua cand au prestat un fotbal de calitate, care da sperante suporterilor pentru meciuri de calitate. Si CSU Craiova s-a comportat onorabil in fata italienilor de la Milan, desi oltenii au fost invinsi.

Singurul meci care nu s-a transmis la TV a fost cel dintre Astra Giurgiu si ucrainienii de la Oleksandriya, un meci plicticos, fara ocazii pe poarta si cu un scor care reflecta calitatea lui - 0-0

Rezultatele inregistrate ieri 27 iulie 2017 in turul III preliminar al Europa League:

  19:00 Mlada Boleslav (Cze) - Skenderbeu (Alb)  2-1
  19:30 Olimpik Donetsk (Ukr) - PAOK (Gre) 1-1
  19:30 Trakai (Ltu) - Shkendija (Mac) 2-1
  19:45 M. Tel Aviv (Isr) - Panionios (Gre)  1-0
  20:00 AEK Larnaca (Cyp) - Din. Minsk (Blr) 2-0
  20:00 AIK Stockholm (Swe) - Braga (Por) 1-1
  20:00 Krasnodar (Rus) - Lyngby (Den) 2-1
  20:00 Östersunds (Swe) - Fola (Lux) 1-0
  20:00 PSV (Ned) - Osijek (Cro) 0-1
  20:00 Sturm Graz (Aut) - Fenerbahce (Tur) 1-2
  20:00 Suduva (Ltu) - Sion (Sui) 3-0
  20:00 Utrecht (Ned) - Lech (Pol) 0-0
  20:30 Astra Giurgiu (Rou) - Oleksandriya (Ukr) 0-0
  20:30 Botev Plovdiv (Bul) - Maritimo (Por) 0-0
  20:30 Dinamo București (Rou) - Ath. Bilbao (Esp) 1-1
  20:30 Yehuda (Isr) - Zenit Petersburg (Rus) 0-2
  21:00 Arka (Pol) - Midtjylland (Den)  3-2
  21:00 Brondby (Den) - Hajduk Split (Cro) 0-0
  21:00 CS 'U' Craiova (Rou) - AC Milan (Ita) 0-1
  21:30 Bordeaux (Fra) - Videoton (Hun) 2-1
  21:30 Crvena zvezda (Srb) - Sparta Praga (Cze)  2-0
  21:30 Gent (Bel) - Altach (Aut) 1-1
  21:30 Panathinaikos (Gre) - Gabala (Aze) 1-0
  21:45 Aberdeen (Sco) - Apollon (Cyp) 2-1
  21:45 Din. Zagreb (Cro) - Odd (Nor)  2-1
  21:45 Marseille (Fra) - Oostende (Bel) 4-2
  22:05 Austria Viena (Aut) - AEL Limassol (Cyp) 0-0
  22:05 Everton (Eng) - Ruzomberok (Svk) 1-0
  22:05 Freiburg (Ger) - Domzale (Slo) 1-0

Iasi 365 portalul iesenilor bine informaţi

Portalul Iasi365.com se dorește a fi site-ul de unde ieșenii să poată obţine informaţii detaliate despre evenimentele culturale ce au loc în municipiul Iaşi (concerte, spectacole, expoziţii, târguri, petreceri, cursuri, competiţii sportive etc.)  precum şi un îndrumar în obţinerea de acte de la instituţiile publice ieşene (certificat naştere, CI, pasaport,  carnet de conducere, autorizaţii de tot felul)

Iasi 365 le urează tuturor celor care vin în Iași bun venit și distracție placută!

 

Poate vă interesează