iasi 365 2018 logo 4

 

banner rezultate loto iasi365

Program Cinema Ateneu

Program saptamana 07.01.2019 - 12.01.2019

Telefon/ Fax: 0232 261 846
Email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Agenţia de bilete

Telefon: 0332-408.966

Program:
Luni - Vineri: 10.00 – 16.30

Program cinema ateneu Iasi 

Luni, 7 ianuarie 2019

Moș Crăciun în misiune

Gen: Comedie, Familie
Regizor: Alain Chabat

In rolurile principale: Alain Chabat, Golshifteh Farahani, Pio Marmaï, Audrey Tautou

ora 13:00

santa-cie

 

Zimna wojna (Războiul rece)

Gen: Dramă, Romantic, Dragoste
Regizor: Pawel Pawlikowski

In rolurile principale: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza, Borys Szyc

ora 18:00

zimna-wojna

 

Sunt însarcinată în România

Gen: Documentar
Regizor: Jesús del Cerro

ora 20:00

sunt-insarcinata-in-romania

 

Marti, 8 ianuarie 2019

Up and Away (Covorul zburător)

Gen: Animaţie, Familie
Regizor: Karsten Kiilerich

In rolurile principale: Vibeke Dueholm, Peter Frödin, Erik Holmey

ora 18:00

up-and-away

 

Morometii 2

Gen: Drama
Regizor: Stere Gulea

In rolurile principale: Horațiu Mălăele, Dana Dogaru, Iosif Paștina

ora 18:00

morometii-2

 

Dacii liberi

Gen: Documentar
Regizor: Monica Lăzurean-Gorgan, Andrei Gorgan

ora 20:00

dacii-liberi-

 

Miercuri, 9 ianuarie 2019

The Grinch

Gen: Animaţie, Comedie, Familie
Regizor: Yarrow Cheney, Scott Mosier

Distributia: Benedict Cumberbatch, Rashida Jones, Tristan O'Hare, Scarlett Estevez

ora 13:00

the-grinch-

 

Sunt însarcinată în România

Gen: Documentar
Regizor: Jesús del Cerro

ora 18:00

sunt-insarcinata-in-romania

 

Zimna wojna (Războiul rece)

Gen: Dramă, Romantic, Dragoste
Regizor: Pawel Pawlikowski

In rolurile principale: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza, Borys Szyc

ora 20:00

zimna-wojna

 

Joi, 10 ianuarie 2019

Moș Crăciun în misiune

Gen: Comedie, Familie
Regizor: Alain Chabat

In rolurile principale: Alain Chabat, Golshifteh Farahani, Pio Marmaï, Audrey Tautou

ora 13:00

santa-cie

 

Zimna wojna (Războiul rece)

Gen: Dramă, Romantic, Dragoste
Regizor: Pawel Pawlikowski

In rolurile principale: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza, Borys Szyc

ora 18:00

zimna-wojna

 

Dacii liberi

Gen: Documentar
Regizor: Monica Lăzurean-Gorgan, Andrei Gorgan

ora 20:00

dacii-liberi-

 

Vineri, 11 ianuarie 2019

Marea bulgăreală 2 - Supercursa săniuțelor

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie
Regizor: Benoît Godbout, Jean-François Pouliot, François Brisson

In rolurile principale: Noel Fisher, Angela Galuppo, Dawn Ford

ora 13:00

racetime-

 

Iarnă eternă

Gen: Dramă, Istoric, Romantic, Dragoste
Regizor: Attila Szász

In rolurile principale: Marina Gera, Sándor Csányi, Laura Döbrösi, Diána Kiss, Franciska Farkas

ora 18:00

iarna eterna

 

The Upside (Asistent de (ne)voie)

Gen: Comedie, Dramă
Regizor: Neil Burger

In rolurile principale: Nicole Kidman, Kevin Hart, Bryan Cranston

ora 20:00

the-upside-

 

Sambata, 12 ianuarie 2019

Elliot: O poveste de Crăciun

Gen: Animaţie, Familie
Regizor: Jennifer Westcott

In rolurile principale: Josh Hutcherson, Samantha Bee

ora 13:00

elliot-the-littlest-reindeer

 

Duminica, 2 decembrie 2018

The Grinch

Gen: Animaţie, Comedie, Familie
Regizor: Yarrow Cheney, Scott Mosier

In rolurile principale: Benedict Cumberbatch, Rashida Jones, Tristan O'Hare, Scarlett Estevez

ora 13:00

the-grinch-