Cinema City - Iulius Mall

Program saptamana 17.01.2020 - 23.01.2020

Adresa: Bd. Tudor Vladimirescu nr. 2 (Incinta Iulius Mall et. 2)
Tel: 0232-208.400

Mijloace de transport in comun: se ajunge cu tramvaiele 7, 8 sau autobuzele 42, 43, 43c, 46, 47

program cinema city Iasy

 

1917: Speranță și moarte

Avanpremiera

Gen: Dramă, Război
Regia: Sam Mendes

In rolurile principale:  Andrew Scott, Benedict Cumberbatch, Richard Madden, Mark Strong, George MacKay, Colin Firth

Miercuri-Joi : 20:00

Filmul 1917 la Cinema City in Ianuarie 2020

 

Băieți răi pe viață (Bad Boys for Life)

Premiera

Gen: Acţiune, Comedie, Crimă, Thriller
Regia: Adil El Arbi, Bilall Fallah

In rolurile principale:  Will Smith, Martin Lawrence

Vineri Luni-Joi : 14:40 17:15 18:50 19:50 21:30 22:30
Sâmbătă-Duminică : 12:00 14:40 17:15 18:50 19:50 21:30 22:30

bad boys for life ianuarie 2020

 

Dolittle

Premiera

Gen: Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic
Regia: Stephen Gaghan

In rolurile principale:  Tom Holland, Robert Downey Jr., Emma Thompson, Rami Malek, Michael Sheen

Vineri Luni-Marţi : 13:15 (3D, ro) 15:30 (3D, ro) 17:45 (3D) 20:00 (3D) 22:10 (3D)
Sâmbătă-Duminică : 11:00 (3D, ro) 13:15 (3D, ro) 15:30 (3D, ro) 17:45 (3D) 20:00 (3D) 22:10 (3D)
Miercuri-Joi : 13:15 (3D, ro) 15:30 (3D, ro) 17:45 (3D) 20:30 (3D) 22:40 (3D

dolittle ianuarie 2020

 

Like a Boss

Gen: Comedie
Regia: Miguel Arteta

In rolurile principale:  Salma Hayek, Rose Byrne, Tiffany Haddish

Vineri-Joi : 14:20 19:10

Like a Boss film la Cinema City din Iasi in 2020

 

Bombshell

Gen: Biografic, Dramă
Regia: Jay Roach

In rolurile principale:  Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman

Vineri-Joi : 18:10

Filmul Scandalul in programul Cinema City din Iasi

 

The Grudge (Blestemul)

Gen: Horror, Mister
Regia: Nicolas Pesce

In rolurile principale:  Andrea Riseborough, Lin Shaye, John Cho, Jacki Weaver, Demián Bichir

Vineri-Marţi : 20:40 22:50
Miercuri-Joi : 22:50

Filmul Blestemul in programul Cinema City din Iasi

 

La cuțite (Knives Out)

Gen: Comedie, Crimă, Dramă, Mister, Thriller
Regia: Rian Johnson

In rolurile principale:  Ana de Armas, Chris Evans, Daniel Craig, Katherine Langford, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Toni Collette, Christopher Plummer

Vineri-Joi : 16:20

Filmul La cutite in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Vineri-Joi : 13:30 (3D, ro)

Filmul Printesa Condurii si cei sapte pisici in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Spioni deghizați (Spies in Disguise)

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Vineri Luni-Joi : 15:40 (3D, ro)
Sâmbătă-Duminică : 11:10 (3D, ro) 15:40 (3D, ro)

Filmul Spioni deghizati in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Vineri-Joi : 14:00 16:30

Filmul Un altfel de Craciun in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Vineri-Joi : 21:10 (3D)

Filmul Star wars ascensiunea in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Sâmbătă-Duminică : 11:20 (3D, ro) 12:00 (ro)

Filmul Regatul de Gheata II in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

 

Program saptamana 03.01.2020 - 09.01.2020

Like a Boss

Avanpremiera

Gen: Comedie
Regia: Miguel Arteta

In rolurile principale:  Salma Hayek, Rose Byrne, Tiffany Haddish

Sâmbătă-Duminică : 22:20

Like a Boss film la Cinema City din Iasi in 2020

 

The Grudge (Blestemul)

Premiera

Gen: Horror, Mister
Regia: Nicolas Pesce

In rolurile principale:  Andrea Riseborough, Lin Shaye, John Cho, Jacki Weaver, Demián Bichir

Vineri-Duminică , Miercuri-Joi : 18:30 20:10 22:50
Luni-Marţi : 18:30 20:10 22:10 22:50

Filmul Blestemul in programul Cinema City din Iasi

 

Bombshell

Avanpremiera

Gen: Biografic, Dramă
Regia: Jay Roach

In rolurile principale:  Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman

Miercuri-Joi : 22:20

Filmul Scandalul in programul Cinema City din Iasi

 

Cats

Premiera

Gen: Animaţie, Comedie, Dramă, Fantastic, Muzical
Regia: Tom Hooper

In rolurile principale:  Francesca Hayward, Idris Elba, Taylor Swift, Judi Dench, Jennifer Hudson, James Corden

Vineri-Joi : 20:30

Filmul Cats in programul Cinema City din Iasi

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Premiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Vineri-Duminică , Marţi : 12:10 (3D) 14:20 (3D) 16:20 (3D)
Luni Miercuri-Joi : 14:20 (3D) 16:20 (3D)

Filmul Printesa Condurii si cei sapte pisici in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

La cuțite (Knives Out)

Premiera

Gen: Comedie, Crimă, Dramă, Mister, Thriller
Regia: Rian Johnson

In rolurile principale:  Ana de Armas, Chris Evans, Daniel Craig, Katherine Langford, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Toni Collette, Christopher Plummer

Vineri-Joi : 14:30 17:20 20:00 22:40

Filmul La cutite in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Spioni deghizați (Spies in Disguise)

Premiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Vineri-Duminică , Marţi : 11:00 (3D) 13:15 (3D) 15:30 (3D) 17:40 (3D)
Luni Miercuri-Joi : 13:15 (3D) 15:30 (3D) 17:40 (3D)

Filmul Spioni deghizati in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Premiera

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Vineri-Joi : 17:00 19:10 21:20

Filmul Un altfel de Craciun in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Vineri-Duminică , Marţi : 11:00 (3D) 11:40 (3D) 13:50 (3D) 16:50 (3D) 19:50 (3D) 22:50 (3D)
Luni Miercuri-Joi : 13:50 (3D) 16:50 (3D) 19:50 (3D) 22:50 (3D)

Filmul Star wars ascensiunea in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri- Joi : 14:10 (3D)

Filmul Jumanji nivelul urmator in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri-Duminică , Marţi : 11:50 (3D)

Filmul Regatul de Gheata II in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Program saptamana 10.01.2020 - 16.01.2020

Dolittle

Avanpremiera

Gen: Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic
Regia: Stephen Gaghan

In rolurile principale:  Tom Holland, Robert Downey Jr., Emma Thompson, Rami Malek, Michael Sheen

Sâmbătă-Duminică : 12:00 (3D, ro)

dolittle ianuarie 2020

 

Like a Boss

Premiera

Gen: Comedie
Regia: Miguel Arteta

In rolurile principale:  Salma Hayek, Rose Byrne, Tiffany Haddish

Vineri-Joi : 14:30 16:30 18:30 20:30 22:30

Like a Boss film la Cinema City din Iasi in 2020

 

Bombshell

Premiera

Gen: Biografic, Dramă
Regia: Jay Roach

In rolurile principale:  Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman

Vineri-Joi : 15:00 17:20 19:40 22:00

Filmul Scandalul in programul Cinema City din Iasi

 

The Grudge (Blestemul)

Gen: Horror, Mister
Regia: Nicolas Pesce

In rolurile principale:  Andrea Riseborough, Lin Shaye, John Cho, Jacki Weaver, Demián Bichir

Vineri-Joi : 14:50 20:10 22:20

Filmul Blestemul in programul Cinema City din Iasi

 

La cuțite (Knives Out)

Gen: Comedie, Crimă, Dramă, Mister, Thriller
Regia: Rian Johnson

In rolurile principale:  Ana de Armas, Chris Evans, Daniel Craig, Katherine Langford, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Toni Collette, Christopher Plummer

Vineri-Joi : 19:10 22:50

Filmul La cutite in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Vineri-Joi : 13:20 (3D, ro) 17:50 (3D, ro)

Filmul Printesa Condurii si cei sapte pisici in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Spioni deghizați (Spies in Disguise)

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Vineri Luni-Joi : 15:30 (3D, ro)
Sâmbătă-Duminică : 11:10 (3D, ro) 15:30 (3D, ro)

Filmul Spioni deghizati in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Vineri Luni-Joi : 17:00 21:50
Sâmbătă-Duminică : 12:50 17:00 21:50

Filmul Un altfel de Craciun in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Vineri Luni-Joi : 13:50 (3D) 16:50 (3D) 19:50 (3D)
Sâmbătă-Duminică : 11:00 (3D, ro) 13:50 (3D) 16:50 (3D) 19:50 (3D)

Filmul Star wars ascensiunea in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Sâmbătă-Duminică : 12:20 (3D, ro)

Filmul Regatul de Gheata II in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

 

Program saptamana 03.01.2020 - 09.01.2020

Like a Boss

Avanpremiera

Gen: Comedie
Regia: Miguel Arteta

In rolurile principale:  Salma Hayek, Rose Byrne, Tiffany Haddish

Sâmbătă-Duminică : 22:20

Like a Boss film la Cinema City din Iasi in 2020

 

The Grudge (Blestemul)

Premiera

Gen: Horror, Mister
Regia: Nicolas Pesce

In rolurile principale:  Andrea Riseborough, Lin Shaye, John Cho, Jacki Weaver, Demián Bichir

Vineri-Duminică , Miercuri-Joi : 18:30 20:10 22:50
Luni-Marţi : 18:30 20:10 22:10 22:50

Filmul Blestemul in programul Cinema City din Iasi

 

Bombshell

Avanpremiera

Gen: Biografic, Dramă
Regia: Jay Roach

In rolurile principale:  Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman

Miercuri-Joi : 22:20

Filmul Scandalul in programul Cinema City din Iasi

 

Cats

Premiera

Gen: Animaţie, Comedie, Dramă, Fantastic, Muzical
Regia: Tom Hooper

In rolurile principale:  Francesca Hayward, Idris Elba, Taylor Swift, Judi Dench, Jennifer Hudson, James Corden

Vineri-Joi : 20:30

Filmul Cats in programul Cinema City din Iasi

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Premiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Vineri-Duminică , Marţi : 12:10 (3D) 14:20 (3D) 16:20 (3D)
Luni Miercuri-Joi : 14:20 (3D) 16:20 (3D)

Filmul Printesa Condurii si cei sapte pisici in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

La cuțite (Knives Out)

Premiera

Gen: Comedie, Crimă, Dramă, Mister, Thriller
Regia: Rian Johnson

In rolurile principale:  Ana de Armas, Chris Evans, Daniel Craig, Katherine Langford, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Toni Collette, Christopher Plummer

Vineri-Joi : 14:30 17:20 20:00 22:40

Filmul La cutite in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Spioni deghizați (Spies in Disguise)

Premiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Vineri-Duminică , Marţi : 11:00 (3D) 13:15 (3D) 15:30 (3D) 17:40 (3D)
Luni Miercuri-Joi : 13:15 (3D) 15:30 (3D) 17:40 (3D)

Filmul Spioni deghizati in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Premiera

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Vineri-Joi : 17:00 19:10 21:20

Filmul Un altfel de Craciun in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Vineri-Duminică , Marţi : 11:00 (3D) 11:40 (3D) 13:50 (3D) 16:50 (3D) 19:50 (3D) 22:50 (3D)
Luni Miercuri-Joi : 13:50 (3D) 16:50 (3D) 19:50 (3D) 22:50 (3D)

Filmul Star wars ascensiunea in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri- Joi : 14:10 (3D)

Filmul Jumanji nivelul urmator in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri-Duminică , Marţi : 11:50 (3D)

Filmul Regatul de Gheata II in programul Cinematografului Cinema City din Iasi

 

Programul Cinema City Iasi perioada 20.12.2019 - 26.12.2019

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Joi : 12:20 (3D)

Printesa Condurii si cei sapte pisici

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Joi : 19:10

spioni deghizati 2019

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Miercuri-Joi : 21:50

Un altfel de craciun

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Joi : 19:30 (3D) 20:30 (3D) 21:00 (3D)

Star wars ascensiunea 2019

 

Maestrul minciunilor (The Good Liar)

Premiera

Gen: Dramă, Mister
Regia: Bill Condon

In rolurile principale:  Helen Mirren, Ian McKellen

Vineri, Luni – Miercuri: 13:40, 16:00, 18:30, 20:30, 22:50
Sambata – Duminica: 11:20, 13:40, 16:00, 18:30, 20:30, 22:50
Joi: 13:40, 16:00, 18:30, 20:20, 22:30

citeste printre minciuni decembrie 2019

 

Căţeii arctici: Cursă pe zăpadă (Arctic Justice)

Premiera

Gen: Animaţie
Regia: Aaron Woodley

In rolurile principale:  James Franco, Jeremy Renner, Anjelica Huston, Alec Baldwin, Michael Madsen

Vineri, Luni – Joi: 13:10, 15:20, 17:30
Sambata – Duminica: 11:00, 13:10, 15:20, 17:30

catei arctici cursa prin zapada

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri, Luni – Miercuri: 14:30, 17:10, 19:50, 21:00, 22:40
Sambata – Duminica: 11:50, 14:30, 17:10, 19:50, 21:00, 22:40
Joi: 13:00, 14:00, 16:40, 19:50, 22:40

Jumanji nivelul urmator noiembrie 2019

 

Îngerii lui Charlie

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Elizabeth Banks

In rolurile principale:  Kristen Stewart, Noah Centineo, Naomi Scott, Elizabeth Banks, Ella Balinska

Vineri – Miercuri: 15:30, 22:30
Joi: 15:40

charlies angels noiembrie 2019

 

Se-ncinge treaba! (Playing with Fire)

Gen: Comedie
Regia: Andy Fickman

In rolurile principale:  John Cena, Keegan-Michael Key, John Leguizamo

Vineri – Miercuri: 18:10, 20:20
Joi: 18:10

se ncinge treaba noiembrie 2019

 

Într-o relație cu telefonul meu (Jexi)

Gen: Comedie
Regia: Jon Lucas, Scott Moore

In rolurile principale:  Rose Byrne, Adam Devine, Alexandra Shipp, Michael Peña

Vineri – Miercuri: 22:00
Joi: 22:50

jexi noiembrie 2019

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri, Luni – Joi: 13:30, 15:50, 18:10
Sambata – Duminica: 11:10, 12:50, 13:30, 15:50, 18:10

frozen 2 noiembrie 2019

 

Program saptamana 27.12.2019 - 02.01.2020

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Vineri Duminică : 12:00 (3D)

Printesa Condurii si cei sapte pisici

 

Spioni deghizați (Spies in Disguise)

Premiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Vineri-Luni , Joi : 11:10 (3D) 13:30 (3D) 15:45 (3D) 18:00 (3D) 20:10 (3D)
Marţi : 11:10 (3D) 13:30 (3D) 15:45 (3D)
Miercuri : 15:45 (3D) 18:00 (3D) 20:10 (3D)

spioni deghizati 2019

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Premiera

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Vineri-Luni , Miercuri-Joi : 14:50 17:00 19:10 21:20
Marţi : 11:30 13:40 16:00

Un altfel de craciun

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Vineri-Luni , Joi : 11:20 (3D) 14:10 (3D) 16:40 (3D) 17:20 (3D) 20:30 (3D) 21:00 (3D) 22:40 (3D)
Marţi : 11:20 (3D) 14:10 (3D) 15:00 (3D)
Miercuri : 14:30 (3D) 16:50 (3D) 17:20 (3D) 20:30 (3D) 21:00 (3D) 22:40 (3D)

Star wars ascensiunea 2019

 

Maestrul minciunilor (The Good Liar)

Gen: Dramă, Mister
Regia: Bill Condon

In rolurile principale:  Helen Mirren, Ian McKellen

Vineri-Luni , Joi : 12:20

citeste printre minciuni decembrie 2019

 

Căţeii arctici: Cursă pe zăpadă (Arctic Justice)

Gen: Animaţie
Regia: Aaron Woodley

In rolurile principale:  James Franco, Jeremy Renner, Anjelica Huston, Alec Baldwin, Michael Madsen

Vineri-Luni , Joi : 11:30 13:40 16:00
Marţi : 11:00 13:10
Miercuri : 16:00

catei arctici cursa prin zapada

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri-Luni , Miercuri-Joi : 18:10 (3D) 19:40 (3D) 22:20 (3D)
Marţi : 15:30 (3D)

Jumanji nivelul urmator noiembrie 2019

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri Duminică : 14:10 (3D)
Sâmbătă Luni Joi : 11:40 (3D) 14:10 (3D)
Marţi : 12:10 (3D)
Miercuri : 14:20 (3D)

frozen 2 noiembrie 2019

 

Programul Cinema City Iasi perioada 20.12.2019 - 26.12.2019

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Joi : 12:20 (3D)

Printesa Condurii si cei sapte pisici

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Joi : 19:10

spioni deghizati 2019

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Miercuri-Joi : 21:50

Un altfel de craciun

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Joi : 19:30 (3D) 20:30 (3D) 21:00 (3D)

Star wars ascensiunea 2019

 

Maestrul minciunilor (The Good Liar)

Premiera

Gen: Dramă, Mister
Regia: Bill Condon

In rolurile principale:  Helen Mirren, Ian McKellen

Vineri, Luni – Miercuri: 13:40, 16:00, 18:30, 20:30, 22:50
Sambata – Duminica: 11:20, 13:40, 16:00, 18:30, 20:30, 22:50
Joi: 13:40, 16:00, 18:30, 20:20, 22:30

citeste printre minciuni decembrie 2019

 

Căţeii arctici: Cursă pe zăpadă (Arctic Justice)

Premiera

Gen: Animaţie
Regia: Aaron Woodley

In rolurile principale:  James Franco, Jeremy Renner, Anjelica Huston, Alec Baldwin, Michael Madsen

Vineri, Luni – Joi: 13:10, 15:20, 17:30
Sambata – Duminica: 11:00, 13:10, 15:20, 17:30

catei arctici cursa prin zapada

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri, Luni – Miercuri: 14:30, 17:10, 19:50, 21:00, 22:40
Sambata – Duminica: 11:50, 14:30, 17:10, 19:50, 21:00, 22:40
Joi: 13:00, 14:00, 16:40, 19:50, 22:40

Jumanji nivelul urmator noiembrie 2019

 

Îngerii lui Charlie

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Elizabeth Banks

In rolurile principale:  Kristen Stewart, Noah Centineo, Naomi Scott, Elizabeth Banks, Ella Balinska

Vineri – Miercuri: 15:30, 22:30
Joi: 15:40

charlies angels noiembrie 2019

 

Se-ncinge treaba! (Playing with Fire)

Gen: Comedie
Regia: Andy Fickman

In rolurile principale:  John Cena, Keegan-Michael Key, John Leguizamo

Vineri – Miercuri: 18:10, 20:20
Joi: 18:10

se ncinge treaba noiembrie 2019

 

Într-o relație cu telefonul meu (Jexi)

Gen: Comedie
Regia: Jon Lucas, Scott Moore

In rolurile principale:  Rose Byrne, Adam Devine, Alexandra Shipp, Michael Peña

Vineri – Miercuri: 22:00
Joi: 22:50

jexi noiembrie 2019

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri, Luni – Joi: 13:30, 15:50, 18:10
Sambata – Duminica: 11:10, 12:50, 13:30, 15:50, 18:10

frozen 2 noiembrie 2019

 

 

Program saptamana 20.12.2019 - 26.12.2019

 

Prințesa, "condurii roșii" și cei 7 pitici

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
Regia: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

In rolurile principale:  Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon, Patrick Warburton, Jim Rash

Joi : 12:20 (3D)

Printesa Condurii si cei sapte pisici

 

Spioni deghizați (Spies in Disguise)

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, SF
Regia: Nick Bruno, Troy Quane

In rolurile principale:  Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones, Ben Mendelsohn

Joi : 19:10

spioni deghizati 2019

 

5Gang: Un altfel de Crăciun

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Comedie
Regia: Matei Dima

In rolurile principale:  Selly, Gami, Pain, Dia

Miercuri-Joi : 21:50

Un altfel de craciun

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Premiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Vineri : 13:40 (3D) 14:10 (3D) 16:50 (3D) 17:20 (3D) 19:50 (3D) 20:30 (3D) 22:50 (3D)
Sâmbătă-Duminică : 11:00 (3D) 13:40 (3D) 14:10 (3D) 16:50 (3D) 17:20 (3D) 19:50 (3D) 20:30 (3D) 22:50 (3D)
Luni : 13:40 (3D) 14:10 (3D) 16:50 (3D) 17:20 (3D) 19:50 (3D) 20:30 (3D) 22:50 (3D)
Marţi : 11:00 (3D) 12:00 (3D) 14:10 (3D) 15:00 (3D)
Miercuri : 14:10 (3D) 16:50 (3D) 17:20 (3D) 19:50 (3D) 20:30 (3D) 22:50 (3D)
Joi : 11:00 (3D) 11:20 (3D) 13:40 (3D) 14:10 (3D) 16:50 (3D) 17:20 (3D) 19:50 (3D) 20:30 (3D) 22:50 (3D)

Star wars ascensiunea 2019

 

Maestrul minciunilor (The Good Liar)

Gen: Dramă, Mister
Regia: Bill Condon

In rolurile principale:  Helen Mirren, Ian McKellen

Vineri-Luni , Miercuri : 20:10 22:30
Marţi : 15:20
Joi : 19:40 22:30

citeste printre minciuni decembrie 2019

 

Căţeii arctici: Cursă pe zăpadă (Arctic Justice)

Gen: Animaţie
Regia: Aaron Woodley

In rolurile principale:  James Franco, Jeremy Renner, Anjelica Huston, Alec Baldwin, Michael Madsen

Vineri Luni : 13:10 15:20 17:30
Sâmbătă-Duminică , Joi : 11:00 13:10 15:20 17:30
Marţi : 11:00 13:10
Miercuri : 15:20 17:30

catei arctici cursa prin zapada

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri Luni : 14:30 (3D) 17:10 (3D) 20:00 (3D) 22:40 (3D)
Sâmbătă-Duminică : 11:50 (3D) 14:30 (3D) 17:10 (3D) 20:00 (3D) 22:40 (3D)
Marţi : 11:50 (3D) 14:30 (3D)
Miercuri : 14:40 (3D) 16:20 (3D) 19:10 (3D) 22:00 (3D)
Joi : 14:30 (3D) 16:30 (3D) 19:30 (3D) 22:00 (3D)

Jumanji nivelul urmator noiembrie 2019

 

Se-ncinge treaba! (Playing with Fire)

Gen: Comedie
Regia: Andy Fickman

In rolurile principale:  John Cena, Keegan-Michael Key, John Leguizamo

Vineri-Luni , Miercuri : 19:40
Joi : 17:10

se ncinge treaba noiembrie 2019

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri Luni : 14:40 (3D) 17:40 (3D) 21:50 (3D)
Sâmbătă-Duminică : 11:10 (3D) 12:10 (3D) 14:40 (3D) 17:40 (3D) 21:50 (3D)
Marţi : 12:10 (3D) 14:40 (3D)
Miercuri : 14:30 (3D) 17:40 (3D)
Joi : 11:10 (3D) 14:10 (3D)

frozen 2 noiembrie 2019

 

 

Star Wars: Skywalker - Ascensiunea

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF
Regia: J.J. Abrams

In rolurile principale:  Adam Driver, Daisy Ridley, Domhnall Gleeson, Keri Russell, Mark Hamill, Oscar Isaac

Joi : 19:30 (3D) 20:30 (3D) 21:00 (3D)

Star wars ascensiunea 2019

 

Maestrul minciunilor (The Good Liar)

Premiera

Gen: Dramă, Mister
Regia: Bill Condon

In rolurile principale:  Helen Mirren, Ian McKellen

Vineri, Luni – Miercuri: 13:40, 16:00, 18:30, 20:30, 22:50
Sambata – Duminica: 11:20, 13:40, 16:00, 18:30, 20:30, 22:50
Joi: 13:40, 16:00, 18:30, 20:20, 22:30

citeste printre minciuni decembrie 2019

 

Căţeii arctici: Cursă pe zăpadă (Arctic Justice)

Premiera

Gen: Animaţie
Regia: Aaron Woodley

In rolurile principale:  James Franco, Jeremy Renner, Anjelica Huston, Alec Baldwin, Michael Madsen

Vineri, Luni – Joi: 13:10, 15:20, 17:30
Sambata – Duminica: 11:00, 13:10, 15:20, 17:30

catei arctici cursa prin zapada

 

Jumanji: Nivelul următor

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Vineri, Luni – Miercuri: 14:30, 17:10, 19:50, 21:00, 22:40
Sambata – Duminica: 11:50, 14:30, 17:10, 19:50, 21:00, 22:40
Joi: 13:00, 14:00, 16:40, 19:50, 22:40

Jumanji nivelul urmator noiembrie 2019

 

Îngerii lui Charlie

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Elizabeth Banks

In rolurile principale:  Kristen Stewart, Noah Centineo, Naomi Scott, Elizabeth Banks, Ella Balinska

Vineri – Miercuri: 15:30, 22:30
Joi: 15:40

charlies angels noiembrie 2019

 

Se-ncinge treaba! (Playing with Fire)

Gen: Comedie
Regia: Andy Fickman

In rolurile principale:  John Cena, Keegan-Michael Key, John Leguizamo

Vineri – Miercuri: 18:10, 20:20
Joi: 18:10

se ncinge treaba noiembrie 2019

 

Într-o relație cu telefonul meu (Jexi)

Gen: Comedie
Regia: Jon Lucas, Scott Moore

In rolurile principale:  Rose Byrne, Adam Devine, Alexandra Shipp, Michael Peña

Vineri – Miercuri: 22:00
Joi: 22:50

jexi noiembrie 2019

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri, Luni – Joi: 13:30, 15:50, 18:10
Sambata – Duminica: 11:10, 12:50, 13:30, 15:50, 18:10

frozen 2 noiembrie 2019

 

Program saptamana 29.11.2019 - 05.12.2019

Jumanji: Nivelul următor

Avanpremiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale:  Karen Gillan, Dwayne Johnson, Madison Iseman, Kevin Hart, Awkwafina, Jack Black, Danny DeVito

Miercuri-Joi : 21:50 (3D)

Jumanji nivelul urmator noiembrie 2019

 

Îngerii lui Charlie

Premiera

Gen: Acţiune, Aventuri, Comedie
Regia: Elizabeth Banks

In rolurile principale:  Kristen Stewart, Noah Centineo, Naomi Scott, Elizabeth Banks, Ella Balinska

Vineri-Marţi : 13:10 17:00 19:30 22:00
Miercuri-Joi : 13:10 16:50 19:20 21:30

charlies angels noiembrie 2019

 

Se-ncinge treaba! (Playing with Fire)

Premiera

Gen: Comedie
Regia: Andy Fickman

In rolurile principale:  John Cena, Keegan-Michael Key, John Leguizamo

Vineri-Joi : 16:00 18:10 20:20 22:20

se ncinge treaba noiembrie 2019

 

Într-o relație cu telefonul meu (Jexi)

Premiera

Gen: Comedie
Regia: Jon Lucas, Scott Moore

In rolurile principale:  Rose Byrne, Adam Devine, Alexandra Shipp, Michael Peña

Vineri-Joi : 15:40 17:40 19:40 21:40

jexi noiembrie 2019

 

Regatul de gheață II (Frozen II)

Gen: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie, Fantastic, Muzical
Regia: Chris Buck, Jennifer Lee

In rolurile principale:  Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Jonathan Groff, Idina Menzel, Josh Gad

Vineri Luni-Joi : 13:20 (3D) 14:30 (3D) 15:40 (3D) 18:00 (3D) 20:15 (3D) 22:30 (3D)
Sâmbătă-Duminică : 11:00 (3D) 12:00 (3D) 13:20 (3D) 14:30 (3D) 15:40 (3D) 18:00 (3D) 20:15 (3D) 22:30 (3D)

frozen 2 noiembrie 2019

Doctor Sleep

Gen: Horror, Thriller
Regia: Mike Flanagan

In rolurile principale:  Rebecca Ferguson, Ewan McGregor, Cliff Curtis

Vineri Luni-Marţi : 13:00 18:30
Sâmbătă-Duminică : 12:50 18:30
Miercuri-Joi : 13:00

Doctor slepp noiembrie 2019

 

Cenușăreasa și prințul misterios

Gen: Animaţie, Aventuri, Familie, Fantastic
Regia: Lynne Southerland, Paulette Victor-Lifton

In rolurile principale:  Cassandra Morris, Chris Niosi, R. Martin Klein, Tony Azzolino, Kirsten Day

Sâmbătă-Duminică : 11:40 (3D)

cenusareasa si printul misterior 2019

 

Marea provocare: Le Mans ’66

Gen: Acţiune, Biografic, Dramă, Sport
Regia: James Mangold

In rolurile principale: Christian Bale, Matt Damon

Vineri-Marţi : 21:30
Miercuri-Joi : 18:30

marea provocare Le Mans 66

 

O nouă poveste de Crăciun

Gen: Comedie, Romantic, Dragoste
Regia: Paul Feig

In rolurile principale:  Emilia Clarke, Emma Thompson, Henry Golding, Michelle Yeoh

Vineri-Joi : 16:10

O noua poveste de Craciun

 

Maria, Regina României

Gen: Dramă
Regia: Alexis Sweet Cahill

In rolurile principale: Roxana Lupu, Daniel Plier, Adrian Titieni

Vineri-Joi : 13:50

Maria Regina Romaniei 2019

 

Norm de la Polul Nord: O aventură urieșească

Gen: Animaţie
Regia: Richard Finn, Tim Maltby

In rolurile principale: Michael Dobson, Simon Hayama, Cole Howard, Maya Kay, Andrew Toth

Sâmbătă-Duminică : 11:10

norm de la polul nord