iasi 365 2018 logo 4

banner rezultate loto iasi365

Programul competitional Europa League 2018-2019

 

 23.08.2018 20:00 Dudelange (Lux) - CFR Cluj (Romania)
23.08.2018 21:30 Rapid Viena (Aut) - FCSB (Romania)

23.08.2018 20:00 APOEL (Cyp) - FC Astana (Kaz)
23.08.2018 20:00 Apollon (Cyp) - FC Basel (Sui)
23.08.2018 20:00 Genk (Bel) - Brondby (Den)
23.08.2018 20:00 Gent (Bel) - Bordeaux (Fra)
23.08.2018 20:00 Malmo FF (Swe) - Midtjylland (Den)
23.08.2018 20:00 O. Ljubljana (Slo) - Trnava (Svk)
23.08.2018 20:00 Olympiakos (Gre) - Burnley (Eng)
23.08.2018 20:00 Rangers (Sco) - Ufa (Rus)
23.08.2018 20:00 Rosenborg (Nor) - Shkendija (Mac)
23.08.2018 20:00 S. Tiraspol (Mda) - Qarabag (Aze)
23.08.2018 20:00 Sigma Olomouc (Cze) - Sevilla (Esp)
23.08.2018 20:00 Suduva (Ltu) - Celtic (Sco)
23.08.2018 20:00 Torpedo Kutaisi (Geo) - Ludogorets (Bul)
23.08.2018 20:00 Trencin (Svk) - AEK Larnaca (Cyp)
23.08.2018 20:00 Zenit Petersburg (Rus) - Molde (Nor)
23.08.2018 20:00 Zorya (Ukr) - RB Leipzig (Ger)
23.08.2018 20:05 Sarpsborg 08 (Nor) - M. Tel Aviv (Isr)    
23.08.2018 21:00 Atalanta (Ita) - FC Copenhaga (Den)
23.08.2018 21:30 Partizan (Srb) - Besiktas (Tur)

16.08.2018 19:30 U Craiova 1948 CS (Rou) - RB Leipzig (Ger) 1-1 (in tur 1-3)
16.08.2018 20:00 CFR Cluj (Rou) - Alashkert (Arm) 5-0 (in tur 2-0)
16.08.2018 21:30 FCSB (Rou) - Hajduk Split (Cro) 2-1 (in tur 0-0)

16.08.2018 17:00 K. Almaty (Kaz) - Sigma Olomouc (Cze) 1-2 (in tur 0-2)
16.08.2018 18:00 Niedercorn (Lux) - Ufa (Rus) 2-2 (in tur 1-2)
16.08.2018 18:30 AEK Larnaca (Cyp) - Sturm Graz (Aut) 5-0 (in tur 2-0)
16.08.2018 19:00 HJK (Fin) - O. Ljubljana (Slo) 1-4 (in tur 0-3)
16.08.2018 19:30 FC Copenhaga (Den) - CSKA Sofia (Bul) 2-1 (in tur 2-1)
16.08.2018 20:00 APOEL (Cyp) - H. Beer Sheva (Isr) 3-1 (in tur 2-2)
16.08.2018 20:00 Kukesi (Alb) - Torpedo Kutaisi (Geo) 2-0 (in tur 2-5)
16.08.2018 20:00 Midtjylland (Den) - TNS (Wal) 3-1 (in tur 2-0)
16.08.2018 20:00 Molde (Nor) - Hibernian  (Sco) 3-0 (in tur 0-0)
16.08.2018 20:00 Suduva (Ltu) - Spartaks (Lat) 0-0 (in tur 1-0)
16.08.2018 20:00 Zalgiris (Ltu) - Sevilla (Esp) 0-5 (in tur 0-1)
16.08.2018 20:00 Zenit Petersburg (Rus) - Din. Minsk (Blr) 8-1 4-0 (in tur 0-4)
16.08.2018 20:30 Luzern (Sui) - Olympiakos (Gre) 1-3 (in tur 0-4)
16.08.2018 20:30 M. Tel Aviv (Isr) - Pyunik (Arm) 2-1 (in tur 0-0)
16.08.2018 20:45 Brest (Blr) - Apollon (Cyp) 1-0 (in tur 0-4)
16.08.2018 20:45 LASK Linz (Aut) - Besiktas (Tur) 2-1 (in tur 0-1)
16.08.2018 21:00 Atalanta (Ita) - H. Haifa (Isr) 2-0 (in tur 4-1)
16.08.2018 21:00 Brondby (Den) - Sp. Subotica (Srb) 2-1 (in tur 2-0)
16.08.2018 21:00 Dudelange (Lux) - Legia (Pol) 2-2 (in tur 2-1)
16.08.2018 21:00 FC Basel (Sui) - Vitesse (Ned) 1-0 (in tur 1-0)
16.08.2018 21:00 Zrinjski (Bih) - Ludogorets (Bul) 1-1 (in tur 0-1)
16.08.2018 21:15 Lech (Pol) - Genk (Bel) 1-2 (in tur 0-2)
16.08.2018 21:15 Maribor (Slo) - Rangers (Sco) 0-0 (in tur 1-3)
16.08.2018 21:30 Feyenoord (Ned) - Trencin (Svk) 1-1 (in tur 0-4)
16.08.2018 21:30 Gent (Bel) - Jagiellonia (Pol) 3-1 (in tur 1-0)
16.08.2018 21:30 Partizan (Srb) - Nordsjaelland (Den) 3-2 (in tur 2-1)
16.08.2018 21:30 Rapid Viena (Aut) - Slovan Bratislava (Svk) 4-0 (in tur 1-2)
16.08.2018 21:45 Bordeaux (Fra) - Mariupol (Ukr) 2-1 (in tur 3-1)
16.08.2018 21:45 Burnley (Eng) - Basaksehir (Tur) 1-0 0-0 (in tur 0-0)
16.08.2018 21:45 Rijeka (Cro) - Sarpsborg 08 (Nor) 0-1 (in tur 1-1)
16.08.2018 21:45 Rosenborg (Nor) - Cork City (Irl) 3-0 (in tur 2-0)
16.08.2018 22:00 Valur (Ice) - S. Tiraspol (Mda) 2-1 (in tur 0-1)
16.08.2018 22:30 Braga (Por) - Zorya (Ukr) 2-2 (in tur 1-1)

In turul II preliminar din Romania joaca FCSB si Viitorul Constanta. Ambele joaca pe 26.07.2018 FCSB in Slovenia cu Rudar de la ora 18:30 iar Viitorul Constanta cu AZ Alkmaar la Constanta de la 18:00

31.07.2018 19:00 Pyunik (Arm) - Tobol (Kaz) 1-0 (in tur 1-2)
01.08.2018 19:00 Fola (Lux) - Genk (Bel) 1-4 (in tur 0-5)
02.08.2018 23:00 Valur (Ice) - FC Santa Coloma (And) 3-0 (in tur 0-1)
02.08.2018 22:15 Hafnarfjordur (Ice) - H. Haifa (Isr) 0-1 (in tur 1-1)
02.08.2018 22:00 Crusaders (Nir) - O. Ljubljana (Slo) 1-1 (in tur 1-5)
02.08.2018 22:00 Radnicki Nis (Srb) - M. Tel Aviv (Isr) 2-2 (in tur 0-1)
02.08.2018 22:00 Rio Ave (Por) - Jagiellonia (Pol) 4-4 (in tur 0-1)
02.08.2018 22:00 Ujpest (Hun) - Sevilla (Esp) 1-3 (in tur 0-4)
02.08.2018 21:45 Alkmaar (Ned) - K. Almaty (Kaz) 2-1 (in tur 0-2)
02.08.2018 21:45 Bordeaux (Fra) - Ventspils (Lat) 2-1 (in tur 1-0)
02.08.2018 21:45 Burnley (Eng) - Aberdeen (Sco) 3-1 (1-1) (in tur 1-1)
02.08.2018 21:45 Drita (Kos) - Dudelange (Lux) 1-1 (in tur 1-2)
02.08.2018 21:45 La Fiorita (San) - Spartaks (Lat) 0-3 (in tur 0-6)
02.08.2018 21:45 Lech (Pol) - Soligorsk (Blr) 3-1 (1-1) (in tur 1-1)
02.08.2018 21:45 Rangers (Sco) - Osijek (Cro) 1-1 (in tur 1-0)
02.08.2018 21:45 Sarpsborg 08 (Nor) - St. Gallen (Sui) 1-0 (in tur 1-2)
02.08.2018 21:30 Domzale (Slo) - Ufa (Rus) 1-1 (in tur 0-0)
02.08.2018 21:30 FCSB (Rou) - Rudar (Slo) 4-0 (in tur 2-0)
02.08.2018 21:15 Maribor (Slo) - Chikhura (Geo) 2-0 (in tur 0-0)
02.08.2018 21:15 Sarajevo (Bih) - Atalanta (Ita) 0-8 (in tur 2-2)
02.08.2018 21:00 Asteras T. (Gre) - Hibernian (Sco) 1-1 (in tur 2-3)
02.08.2018 21:00 Besiktas (Tur) - B36 Torshavn (Fai) 6-0 (in tur 2-0)
02.08.2018 21:00 FC Copenhaga (Den) - Stjarnan (Ice) 5-0 (in tur 2-0)
02.08.2018 21:00 Vikingur (Fai) - Torpedo Kutaisi (Geo) 0-4 (in tur 0-3)
02.08.2018 21:00 Vitesse (Ned) - FC Viitorul (Rou) 3-1 (in tur 2-2)
02.08.2018 20:30 Slovan Bratislava (Svk) - Balzan (Mlt) 3-1 (in tur 1-2)
02.08.2018 20:15 Atromitos (Gre) - Brest (Blr) 1-1 (in tur 3-4)
02.08.2018 20:00 Admira (Aut) - CSKA Sofia (Bul) 1-3 (in tur 0-3)
02.08.2018 20:00 AIK Stockholm (Swe) - Nordsjaelland (Den) 0-1 (in tur 0-1)
02.08.2018 20:00 Apollon (Cyp) - Zeljeznicar (Bih) 3-1 (in tur 2-1)
02.08.2018 20:00 Lincoln (Gib) - TNS (Wal) 1-1 (in tur 1-2)
02.08.2018 20:00 Mariupol (Ukr) - Djurgarden (Swe) 2-1 (1-1) (in tur 1-1)
02.08.2018 20:00 Niedercorn (Lux) - Honved (Hun) 2-0 (in tur 0-1)
02.08.2018 20:00 Sparta Praga (Cze) - Sp. Subotica (Srb) 2-1 (in tur 0-2)
02.08.2018 20:00 Vaduz (Lie) - Zalgiris (Ltu) 1-1 (in tur 0-1)
02.08.2018 19:30 Hacken (Swe) - RB Leipzig (Ger) 1-1 (in tur 0-4)
02.08.2018 19:30 Lilleström (Nor) - LASK Linz (Aut) 1-2 (in tur 0-4)
02.08.2018 19:00 Dinamo Minsk (Blr) - Dun. Streda (Svk) 4-1 (in tur 3-1)
02.08.2018 19:00 Flora (Est) - APOEL (Cyp) 2-0 (in tur 0-5)
02.08.2018 19:00 Slavia Sofia (Bul) - Hajduk Split (Cro) 2-3 (in tur 0-1)
02.08.2018 19:00 Trakai (Ltu) - Partizan (Srb) 1-1 (in tur 0-1)

Meciurile turului I preliminar

19.07.2018 22:15 Hafnarfjordur (Ice) - Lahti (Fin) 0-0 (in tur 3-0)
19.07.2018 22:00 Domzale (Slo) - Siroki Brijeg (Bih) 1-1 (in tur 2-2)
19.07.2018 22:00 Ujpest (Hun)  - Neftci Baku (Aze) 4-0 (in tur 1-3)
19.07.2018 21:45 Coleraine (Nir) - Sp. Subotica (Srb) 0-2 (in tur 1-1)
19.07.2018 21:45 Dundalk (Irl) - Levadia (Est) 2-1 (in tur 1-0)
19.07.2018 21:45 Osijek (Cro) - Petrocub (Mda) 2-1 (in tur 1-1)
19.07.2018 21:45 Runavik (Fai) - Hibernian (Sco) 4-6 (in tur 1-6)
19.07.2018 21:45 Tre Fiori (San) - Rudar (Slo) 0-3 (in tur 0-7)
19.07.2018 21:30 OFK Titograd (Mne) - B36 Torshavn (Fai) 1-2 (in tur 0-0)
19.07.2018 21:30 Partizan (Srb) - Rudar (Mne) 3-0 (in tur 3-0)
19.07.2018 21:30 Trencin (Svk) - Buducnost (Mne) 1-1 (in tur 2-0)
19.07.2018 21:15 Maribor (Slo) - Partizani (Alb) 2-0 (in tur 1-0)
19.07.2018 21:15 Sarajevo (Bih) - Banants (Arm) 3-0 (in tur 2-1)
19.07.2018 21:00 FC Copenhaga (Den) - KuPS (Fin) 1-1 (in tur 1-0)
19.07.2018 21:00 Luftetari Gjirokastra (Alb) - Ventspils (Lat) 3-3 (in tur 0-5)
19.07.2018 20:45 B. Jerusalem (Isr) - Chikhura (Geo) 1-2 (in tur 0-0)
19.07.2018 20:30 Niedercorn (Lux) - Gabala (Aze) 0-1 (in tur 2-0)
19.07.2018 20:30 Nordsjaelland (Den) - Cliftonville (Nir) 2-1 (in tur 1-0)
19.07.2018 20:00 AIK Stockholm (Swe) - Shamrock Rovers (Irl) 1-1 (0-1) (in tur 1-0)
19.07.2018 20:00 Apollon (Cyp) - Stumbras (Ltu) 2-0 (in tur 0-1)
19.07.2018 20:00 Din. Tbilisi (Geo) - Dun. Streda (Svk) 1-2 (in tur 1-1)
19.07.2018 20:00 Hacken (Swe) - FK Liepaja (Lat) 1-2 (in tur 3-0)
19.07.2018 20:00 Keshla (Aze) - Balzan (Mlt) 2-1 (in tur 1-4)
19.07.2018 20:00 M. Tel Aviv (Isr) - Ferencvaros (Hun) 1-0 (in tur 1-1)
19.07.2018 20:00 Prishtina (Kos) - Fola (Lux) 0-1 (0-0) (in tur 0-0) 
19.07.2018 20:00 Sarpsborg 08 (Nor) - Vestmannaeyjar (Ice) 2-0 (in tur 4-0)
19.07.2018 20:00 Soligorsk (Blr) - Connah's Q. (Wal) 2-0 (in tur 3-1)
19.07.2018 20:00 Vardar (Mac) - Pyunik (Arm) 0-2 (in tur 0-1)
19.07.2018 20:00 Zalgiris (Ltu) - Klaksvik (Fai) 1-1 (in tur 2-1)
19.07.2018 20:00 Zaria Balti (Mda) - Gornik Z. (Pol) 1-1 (in tur 0-1)
19.07.2018 19:30 Riga FC (Lat) - CSKA Sofia (Bul) 1-1 (1-0) (in tur 0-1)    
19.07.2018 19:30 Slovan Bratislava (Svk) - Milsami (Mda) 5-0 (in tur 4-2)    
19.07.2018 19:00 Gzira (Mlt) - Radnicki Nis (Srb) 0-1 (in tur 0-4)    
19.07.2018 19:00 Kalju (Est) - Stjarnan (Ice) 1-0 (in tur 0-3)    
19.07.2018 19:00 Molde (Nor) - Glenavon (Nir) 5-1 (in tur 1-2)    
19.07.2018 19:00 Slavia Sofia (Bul) - Ilves (Fin) 2-1 (in tur 1-0)    
19.07.2018 18:00 Din. Minsk (Blr) - Derry City (Nir) 1-2 (in tur 2-0)    
19.07.2018 18:00 FC Viitorul (Rou) - Racing Luxembourg (Lux) 0-0 (in tur 2-0)    
19.07.2018 18:00 Gandzasar (Arm)  - Lech (Pol) 2-1 (in tur 0-2)
19.07.2018 18:00 I. Pavlodar (Kaz) - Trakai (Ltu) 0-1 (in tur 0-0)
19.07.2018 18:00 Laci (Alb)  -  Anorthosis (Cyp) 1-0 (in tur 1-2)
19.07.2018 16:00 K. Almaty (Kaz)  - UE Engordany (And) 7-1 (in tur 3-0)
19.07.2018 16:00 Tobol (Kaz) -  Samtredia (Geo) 2-0 (in tur 1-0)
18.07.2018 19:00 Zeljeznicar (Bih) - Narva (Est) 3-1 (in tur 2-0)
17.07.2018 19:00 Honved (Hun) - Rabotnicki (Mac) 4-0 (in tur 1-2)
17.07.2018 18:55 Shkupi (Mac) - Rangers (Sco) 0-0 (in tur 0-2)
17.07.2018 18:45 Levski (Bul) - Vaduz (Lie) 3-2 (in tur 0-1)

Echipele bolduite s-au calificat mai departe

05.07. 21:45 Folgore (San) - UE Engordany (And) 1-1 (in tur 1-2)
05.07. 21:00 Klaksvik (Fai) - Birkirkara (Mlt) 2-1 (in tur 1-1)
05.07. 20:30 Bala Town (Wal) - Tre Fiori (San) 1-0  (in tur 0-3)
05.07. 20:00 Gzira (Mlt) - Sant Julia (And) 2-1 (in tur 2-0)
05.07. 20:00 Prishtina (Kos) - Europa FC (Gib) 5-0 (in tur 1-1)
05.07. 19:30 Trakai (Ltu) - Druids (Wal) 1-0  (in tur 1-1)
05.07. 19:00 St Josephs (Gib) - B36 Torshavn (Fai) 1-2 (1-1) (in tur 1-1)

Programul competitional Europa League 2017-2018

 

16.05.2018 21:45 Olympique Marseille - Atletico Madrid 0-3

Meciurile tur din semifinalele EuropaLeague

26.04.2018 22:05 Arsenal - Atletico Madrid
26.04.2018 22:05 Marseille - Salzburg

Meciurile retur din semifinalele Europa League

03.05.2018 22:05 Atletico Madrid - Arsenal
03.05.2018 22:05 Salzburg - Marseille

Meciurile retur din sferturile Europa League

12.04.2018 Marseille - RB Leipzig 5-2 (in tur 0-1)
12.04.2018 Salzburg - Lazio 5-1 (in tur 2-4)
12.04.2018 Sporting - Atl. Madrid 1-0 (in tur 0-2)
12.04.2018 TSKA Moscova - Arsenal 2-2 (in tur 1-4)

Meciurile tur din sferturile Europa League

05.04.2018 Arsenal - TSKA Moscova 4-1
05.04.2018 Atl. Madrid - Sporting 2-0    
05.04.2018 Lazio - Salzburg 4-2    
05.04.2018 RB Leipzig - Marseille 1-0   

Meciurile retur din optimile Europa League (echipele boldite s-au calificat mai departe)

15.03.2018 Arsenal - AC Milan 3-1 (in tur 2-0)
15.03.2018 Lyon - TSKA Moscova 2-3 (in tur 1-0)
15.03.2018 Salzburg - Dortmund 0-0 (in tur 2-1)
15.03.2018 Ath. Bilbao - Marseille 1-2 (in tur 1-3)    
15.03.2018 Dyn. Kyiv - Lazio 0-2 (in tur 2-2)
15.03.2018 Plzen - Sporting 2-1 (2-0) (in tur 0-2)    
15.03.2018 Zenit Petersburg - RB Leipzig 1-1 (in tur 1-2)    
15.03.2018 Lok. Moscova - Atl. Madrid 1-5 (in tur 0-3)

Meciurile tur din optimile Europa League

08.03.2018 Lazio - Dyn. Kyiv 2-2    
08.03.2018 Marseille - Ath. Bilbao 3-1    
08.03.2018 RB Leipzig - Zenit Petersburg 2-1    
08.03.2018 Sporting - Plzen 2-0    
08.03.2018 AC Milan - Arsenal 0-2    
08.03.2018 Atl. Madrid - Lok. Moscova 3-0    
08.03.2018 Dortmund - Salzburg 1-2    
08.03.2018 TSKA Moscova - Lyon 0-1   

Meciurile retur din saisprezecimile Europa League (echipele boldite s-au calificat mai departe)

22.02.2018 AC Milan - Ludogorets 1-0 (in tur 3-0)   
22.02.2018 Arsenal - Ostersunds 1-2 (in tur 3-0)
22.02.2018 Atalanta - Dortmund 1-1  (in tur 2-3)
22.02.2018 Ath. Bilbao - Sp. Moscova 1-2  (in tur 3-1)
22.02.2018 Braga - Marseille 1-0 (in tur 0-3)
22.02.2018 Salzburg - Real Sociedad 2-1  (in tur 2-2)
22.02.2018 Atl. Madrid - FC Copenhaga 1-0 (in tur 4-1)
22.02.2018 Dyn. Kyiv - AEK 0-0 (in tur 1-1)
22.02.2018 Lazio - FCSB 5-1 (in tur 0-1) 
22.02.2018 Plzen - Partizan 2-0 (in tur 1-1)
22.02.2018 RB Leipzig - Napoli 0-2  (in tur 3-1)
22.02.2018 Sporting - FC Astana 3-3 (in tur 3-1) 
22.02.2018 Villarreal - Lyon 0-1 (in tur 1-3)
22.02.2018 Zenit Petersburg - Celtic 3-0 (in tur 0-1)  
22.02.2018 Lok. Moscova - Nice 1-0 (in tur 3-2)
22.02.2018 TSKA Moscova - Steaua Roșie Belgrad 1-0 (in tur 0-0)

Meciurile tur din saisprezecimile Europa League

15.02.2018 AEK - Dyn. Kyiv 1-1   
15.02.2018 Celtic - Zenit Petersburg 1-0   
15.02.2018 FC Copenhaga - Atl. Madrid 1-4   
15.02.2018 FCSB - Lazio 1-0
15.02.2018 Lyon - Villarreal 3-1   
15.02.2018 Napoli - RB Leipzig 1-3   
15.02.2018 Partizan - Plzen 1-1   
15.02.2018 Dortmund - Atalanta 3-2   
15.02.2018 Ludogorets - AC Milan 0-3   
15.02.2018 Marseille - Braga 3-0   
15.02.2018 Nice - Lok. Moscova 2-3   
15.02.2018 Östersunds - Arsenal 0-3   
15.02.2018 Real Sociedad - Salzburg 2-2   
15.02.2018 Sp. Moscova - Ath. Bilbao 1-3   
15.02.2018 FC Astana - Sporting 1-3   
15.02.2018 Steaua Roșie B. - TSKA Moscova 0-0   

Meciurile din etapa 3 a Europa League se vor desfasura pe 19 octombrie dupa urmatorul program:

Grupa A 19.10.2017 Astana - Maccabi Tel-Aviv 4-0
Grupa A 19.10.2017 Villarreal - Slavia Praha 2-2
Grupa B 19.10.2017 Skënderbeu - Partizan 0-0
Grupa B 19.10.2017 Dynamo Kyiv - Young Boys 2-2
Grupa C 19.10.2017 Braga - Ludogorets 0-2
Grupa C 19.10.2017 Hoffenheim - İstanbul Başakşehir 3-1
Grupa D 19.10.2017 AC Milan - AEK Athens 0-0
Grupa D 19.10.2017 Austria Wien - Rijeka 1-3
Grupa E 19.10.2017 Everton - Lyon
Grupa E 19.10.2017 Atalanta - Apollon Limassol
Grupa F 19.10.2017 Sheriff Tiraspol - Lokomotiv Moskva
Grupa F 19.10.2017 Zlín - København
Grupa G 19.10.2017 Lugano - Viktoria Plzeň
Grupa G 19.10.2017 Hapoel Beer-Sheva - FCSB 1-2
Grupa H 19.10.2017 Steaua Roșie - Arsenal
Grupa H 19.10.2017 BATE Borisov - Köln
Grupa I 19.10.2017 Marseille - Vitória Guimarãs
Grupa I 19.10.2017 Konyaspor - Salzburg
Grupa J 19.10.2017 Zorya Luhansk - Hertha Berlin
Grupa J 19.10.2017 Östersund - Athletic Club
Grupa K 19.10.2017 Zulte Waregem - Vitesse
Grupa K 19.10.2017 Nice - Lazio
Grupa L 19.10.2017 Vardar - Real Sociedad
Grupa L 19.10.2017 Zenit - Rosenborg

Rezultatele, programul viitor si clasamentul pe fiecare grupa in parte le gasiti mai jos

Etapa 1 14.09.2017 Slavia Praha - Maccabi Tel-Aviv 1-0
Etapa 1 14.09.2017 Villarreal - Astana 3-1

Etapa 2 28.09.2017 Maccabi Tel-Aviv - Villarreal 0-0
Etapa 2 28.09.2017 Astana - Slavia Praha 1-1

Etapa 3 19.10.2017 Astana - Maccabi Tel-Aviv 4-0
Etapa 3 19.10.2017 Villarreal - Slavia Praha 2-2

Etapa 4 02.11.2017 Slavia Praha - Villarreal 0-2
Etapa 4 02.11.2017 Maccabi Tel-Aviv- Astana 0-1

 

Loc Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Villarreal  4 2 2 0 7-3 8
2 Astana 4 2 1 1 7-4 7
3 Slavia Praha 4 1 2 1 4-5 5
4  Maccabi Tel-Aviv 4 0 1 3 0-6 1

 

Etapa 5 23.11.2017 Maccabi Tel-Aviv - Slavia Praha
Etapa 5 23.11.2017 Astana - Villarreal

Etapa 6 07.12.2017 Slavia Praha - Astana
Etapa 6 07.12.2017 Villarreal - Maccabi Tel-Aviv

Etapa 1 14.09.2017 Young Boys - Partizan 1-1
Etapa 1 14.09.2017 Dynamo Kyiv - Skënderbeu 3-1

Etapa 2 28.09.2017 Partizan - Dynamo Kyiv 2-3
Etapa 2 28.09.2017 Skënderbeu - Young Boys 1-1

Etapa 3 19.10.2017 Skënderbeu - Partizan 0-0
Etapa 3 19.10.2017 Dynamo Kyiv - Young Boys 2-2

Etapa 4 02.11.2017 Young Boys - Dynamo Kyiv 0-1
Etapa 4 02.11.2017 Partizan - Skënderbeu 2-0

 

Loc Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1  Dynamo Kyiv  4 3 1 0 9-5 10
2 Partizan 4 1 2 1 5-4 5
3 Young Boys 4 0 3 1 4-5 3
4 Skënderbeu 4 0 2 2 2-6 2

 

Etapa 5 23.11.2017 Partizan - Young Boys
Etapa 5 23.11.2017 Skënderbeu - Dynamo Kyiv

Etapa 6 07.12.2017 Young Boys - Skënderbeu
Etapa 6 07.12.2017 Dynamo Kyiv - Partizan

Etapa 1 14.09.2017 İstanbul Başakşehir - Ludogorets 0-0
Etapa 1 14.09.2017 Hoffenheim - Braga 1-2

Etapa 2 28.09.2017 Braga - İstanbul Başakşehir 2-1
Etapa 2 28.09.2017 Ludogorets - Hoffenheim 2-1

Etapa 3 19.10.2017 Braga - Ludogorets 0-2
Etapa 3 19.10.2017 Hoffenheim - İstanbul Başakşehir 3-1

Etapa 4 02.11.2017 İstanbul Başakşehir - Hoffenheim 1-1
Etapa 4 02.11.2017 Ludogorets - Braga 1-1

 

Loc Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Ludogorets 4 2 2 0 5-2 8
2  Braga 4 2 1 1 5-5 7
3 Hoffenheim 4 1 1 2 6-6 4
4 İstanbul Başakşehir 4 0 2 2 3-6 2

 

Etapa 5 23.11.2017 Ludogorets - İstanbul Başakşehir
Etapa 5 23.11.2017 Braga - Hoffenheim

Etapa 6 07.12.2017 Hoffenheim - Ludogorets
Etapa 6 07.12.2017 İstanbul Başakşehir - Braga

Etapa 1 14.09.2017 Rijeka - AEK Athens 1-2
Etapa 1 14.09.2017 Austria Wien - AC Milan 1-5

Etapa 2 28.09.2017 AEK Athens - Austria Wien 2-2
Etapa 2 28.09.2017 AC Milan - Rijeka 3-2

Etapa 3 19.10.2017 AC Milan - AEK Athens 0-0
Etapa 3 19.10.2017 Austria Wien - Rijeka 1-3

Etapa 4 02.11.2017 Rijeka - Austria Wien 1-4
Etapa 4 02.11.2017 AEK Athens - AC Milan 0-0

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 AC Milan 4 2 2 0 8-3 8
2 AEK Athens 4 1 3 0 4-3 6
3  Austria Wien  4 1 1 2 8-11 4
4  Rijeka 4 1 0 3 7-10 3

 

Etapa 5 23.11.2017 AEK Athens - Rijeka
Etapa 5 23.11.2017 AC Milan - Austria Wien

Etapa 6 07.12.2017 Rijeka - AC Milan
Etapa 6 07.12.2017 Austria Wien -AEK Athens

Etapa 1 14.09.2017 Apollon Limassol - Lyon 1-1
Etapa 1 14.09.2017 Atalanta - Everton 3-0

Etapa 2 28.09.2017 Everton - Apollon Limassol 2-2
Etapa 2 28.09.2017 Lyon - Atalanta 1-1

Etapa 3 19.10.2017 Everton - Lyon 1-2
Etapa 3 19.10.2017 Atalanta - Apollon Limassol 3-1

Etapa 4 02.11.2017 Apollon Limassol - Atalanta 1-1
Etapa 4 02.11.2017 Lyon - Everton 3-0

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Atalanta  4 2 2 0 8-3 8
2  Lyon 4 2 2 0 7-3 8
3  Apollon Limassol 4 0 3 1 5-7 3
4 Everton 4 0 1 3 3-10 1

 

Etapa 5 23.11.2017 Lyon - Apollon Limassol
Etapa 5 23.11.2017 Everton - Atalanta

Etapa 6 07.12.2017 Apollon Limassol-Everton
Etapa 6 07.12.2017 Atalanta - Lyon

Etapa 1 14.09.2017 København - Lokomotiv Moskva 0-0
Etapa 1 14.09.2017 Zlín - Sheriff Tiraspol 0-0

Etapa 2 28.09.2017 Sheriff Tiraspol - København 0-0
Etapa 2 28.09.2017 Lokomotiv Moskva - Zlín 3-0

Etapa 3 19.10.2017 Sheriff Tiraspol - Lokomotiv Moskva 1-1
Etapa 3 19.10.2017 Zlín - København 1-1

Etapa 4 02.11.2017 København - Zlín 3-0
Etapa 4 02.11.2017 Lokomotiv Moskva - Sheriff Tiraspol 1-2

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 FC Copenhaga 4 1 3 0 4-1 6
2  Sheriff Tiraspol  4 1 3 0 3-2 6
3  Lokomotiv Moskva  4 1 2 1 5-3 5
4 Zlín  4 0 2 2 1-7 2

 

Etapa 5 23.11.2017 Lokomotiv Moskva -    København
Etapa 5 23.11.2017 Sheriff Tiraspol - Zlín

Etapa 6 07.12.2017 København - Sheriff Tiraspol
Etapa 6 07.12.2017 Zlín - Lokomotiv Moskva

Etapa 1 14.09.2017 FCSB - Viktoria Plzeň 3-0
Etapa 1 14.09.2017 Hapoel Beer-Sheva - Lugano 2-1

Etapa 2 28.09.2017 Viktoria Plzeň - Hapoel Beer-Sheva 3-1
Etapa 2 28.09.2017 Lugano - FCSB 1-2

Etapa 3 19.10.2017 Lugano - Viktoria Plzeň 3-2
Etapa 3 19.10.2017 Hapoel Beer-Sheva - FCSB 1-2

Etapa 4 02.11.2017 FCSB - Hapoel Beer-Sheva 1-1
Etapa 4 02.11.2017 Viktoria Plzeň - Lugano 4-1

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 FCSB  4 3 1 0 8-3 10
2 Viktoria Plzeň 4 2 0 2 9-8 6
3 Hapoel Beer-Sheva 4 1 1 2 5-7 4
4  Lugano 4 1 0 3 6-10 3

 

Etapa 5 23.11.2017 Viktoria Plzeň - FCSB
Etapa 5 23.11.2017 Lugano - Hapoel Beer-Sheva

Etapa 6 07.12.2017 FCSB - Lugano
Etapa 6 07.12.2017 Hapoel Beer-Sheva - Viktoria Plzeň

Etapa 1 14.09.2017 Steaua Roșie - BATE Borisov 1-1
Etapa 1 14.09.2017 Arsenal - Köln 3-1

Etapa 2 28.09.2017 BATE Borisov - Arsenal 2-4
Etapa 2 28.09.2017 Köln - Steaua Roșie 0-1

Etapa 3 19.10.2017 Steaua Roșie - Arsenal 0-1
Etapa 3 19.10.2017 BATE Borisov - Köln 1-0

Etapa 4 02.11.2017 Köln - BATE Borisov 5-2
Etapa 4 02.11.2017 Arsenal - Steaua Roșie 0-0

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Arsenal  4 3 1 0 8-3 10
2   Steaua Roșie  4 1 2 1 2-2 5
3 BATE Borisov 4 1 1 2 6-10 4
4  Köln 4 1 0 3 6-7 3

 

Etapa 5 23.11.2017 BATE Borisov - Steaua Roșie
Etapa 5 23.11.2017 Köln - Arsenal

Etapa 6 07.12.2017 Steaua Roșie - Köln
Etapa 6 07.12.2017 Arsenal - BATE Borisov

Etapa 1 14.09.2017 Marseille - Konyaspor 1-0
Etapa 1 14.09.2017 Vitória Guimarãs - Salzburg 1-1

Etapa 2 28.09.2017 Konyaspor - Vitória Guimarãs 2-1
Etapa 2 28.09.2017 Salzburg - Marseille 1-0

Etapa 3 19.10.2017 Marseille - Vitória Guimarãs 2-1
Etapa 3 19.10.2017 Konyaspor - Salzburg 0-2

Etapa 4 02.11.2017 Salzburg - Konyaspor 0-0
Etapa 4 02.11.2017 Vitória Guimarãs - Marseille 1-0

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Salzburg 4 2 2 0 4-1 8
2  Marseille 4 2 0 2 3-3 6
3 Vitória Guimarãs 4 1 1 2 4-5 4
4 Konyaspor  4 1 1 2 2-4 4

 

Etapa 5 23.11.2017 Konyaspor - Marseille
Etapa 5 23.11.2017 Salzburg - Vitória Guimarãs

Etapa 6 07.12.2017 Marseille - Salzburg
Etapa 6 07.12.2017 Vitória Guimarãs -    Konyaspor

Etapa 1 14.09.2017 Zorya Luhansk - Östersund 0-2
Etapa 1 14.09.2017 Hertha Berlin - Athletic Club 0-0

Etapa 2 28.09.2017 Östersund - Hertha Berlin 1-0
Etapa 2 28.09.2017 Athletic Club - Zorya Luhansk 0-1

Etapa 3 19.10.2017 Zorya Luhansk - Hertha Berlin 2-1
Etapa 3 19.10.2017 Östersund - Athletic Club 2-2

Etapa 4 02.11.2017 Athletic Club - Östersund 1-0
Etapa 4 02.11.2017 Hertha Berlin - Zorya L 2-0

 

 Loc
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Östersund  4 2 1 1 5-3 7
2  Zorya Luhansk  4 2 0 2 3-5 6
3 Athletic Club 4 1 2 1 3-3 5
4   Hertha Berlin 4 1 1 2 3-3 4

 

Etapa 5 23.11.2017 Östersund - Zorya Luhansk
Etapa 5 23.11.2017 Athletic Club - Hertha Berlin

Etapa 6 07.12.2017 Zorya Luhansk - Athletic Club
Etapa 6 07.12.2017 Hertha Berlin - Östersund

Etapa 1 14.09.2017 Zulte Waregem - Nice 1-5
Etapa 1 14.09.2017 Vitesse - Lazio 2-3

Etapa 2 28.09.2017 Nice - Vitesse 3-0
Etapa 2 28.09.2017 Lazio - Zulte Waregem 2-0

Etapa 3 19.10.2017 Zulte Waregem - Vitesse 1-1
Etapa 3 19.10.2017 Nice - Lazio 1-3

Etapa 4 02.11.2017 Lazio - Nice 1-0
Etapa 4 02.11.2017 Vitesse - Zulte Waregem 0-2

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Lazio  4 4 0 0 9-3 12
2 Nice 4 2 0 2 9-5 6
3 Zulte Waregem 4 1 1 2 4-8 4
4   Vitesse 4 0 1 3 3-9 1

 

Etapa 5 23.11.2017 Nice - Zulte Waregem
Etapa 5 23.11.2017 Lazio - Vitesse

Etapa 6 07.12.2017 Zulte Waregem - Lazio
Etapa 6 07.12.2017 Vitesse - Nice

Etapa 1 14.09.2017 Vardar - Zenit 0-5
Etapa 1 14.09.2017 Real Sociedad - Rosenborg 4-0

Etapa 2 28.09.2017 Rosenborg - Vardar 3-1
Etapa 2 28.09.2017 Zenit - Real Sociedad 3-1

Etapa 3 19.10.2017 Vardar - Real Sociedad 0-6
Etapa 3 19.10.2017 Zenit - Rosenborg 3-1

Etapa 4 02.11.2017 Rosenborg - Zenit 1-1
Etapa 4 02.11.2017 Real Sociedad - Vardar 3-0

 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Zenit 4 3 1 0 12-3 10
2  Real Sociedad  4 3 0 1 14-3 9
3 Rosenborg  4 1 1 2 5-9 4
4 Vardar  4 0 0 4 1-17 0

 

Etapa 5 23.11.2017 Zenit - Vardar
Etapa 5 23.11.2017 Rosenborg - Real Sociedad

Etapa 6 07.12.2017 Vardar - Rosenborg
Etapa 6 07.12.2017 Real Sociedad - Zenit

Rezultate etapa 2 grupele Europa League

Grupa A 28.09.2017 22:05 Maccabi Tel-Aviv - Villarreal
Grupa A 28.09.2017 18:00 Astana - Slavia Praha
Grupa B 28.09.2017 22:05 Partizan - Dynamo Kyiv
Grupa B 28.09.2017 22:05 Skënderbeu - Young Boys
Grupa C 28.09.2017 22:05  Braga - İstanbul Başakşehir
Grupa C 28.09.2017 22:05 Ludogorets - Hoffenheim
Grupa D 28.09.2017 22:05 AEK Athens - Austria Wien
Grupa D 28.09.2017 22:05 AC Milan - Rijeka
Grupa E 28.09.2017 22:05 Everton - Apollon Limassol
Grupa E 28.09.2017 22:05 Lyon - Atalanta
Grupa F 28.09.2017 22:05 Sheriff Tiraspol - København
Grupa F 28.09.2017 22:05 Lokomotiv Moskva - Zlín
Grupa G 28.09.2017 20:00 Viktoria Plzeň - Hapoel Beer-Sheva
Grupa G 28.09.2017 20:00 Lugano - FCSB
Grupa H 28.09.2017 20:00 BATE Borisov - Arsenal
Grupa H 28.09.2017 20:00 Köln - Steaua Roșie
Grupa I 28.09.2017 20:00 Konyaspor - Vitória Guimarãs
Grupa I 28.09.2017 20:00 Salzburg - Marseille
Grupa J 28.09.2017 20:00 Östersund - Hertha Berlin
Grupa J 28.09.2017 20:00 Athletic Club - Zorya Luhansk
Grupa K 28.09.2017 20:00 Nice - Vitesse
Grupa K 28.09.2017 20:00 Lazio - Zulte Waregem
Grupa L 28.09.2017 20:00 Rosenborg - Vardar
Grupa L 28.09.2017 20:00 Zenit - Real Sociedad

Rezultate etapa 1 grupele Europa League

Grupa A 14.09.2017 20:00 Slavia Praha - Maccabi Tel-Aviv 1-0
Grupa A 14.09.2017 20:00 Villarreal - Astana 3-1
Grupa B 14.09.2017 20:00 Young Boys - Partizan 1-1
Grupa B 14.09.2017 20:00 Dynamo Kyiv - Skënderbeu 3-1
Grupa C 14.09.2017 20:00 İstanbul Başakşehir - Ludogorets 0-0
Grupa C 14.09.2017 20:00 Hoffenheim - Braga 1-2
Grupa D 14.09.2017 20:00 Rijeka - AEK Athens 1-2
Grupa D 14.09.2017 20:00 Austria Wien  - AC Milan 1-5
Grupa E 14.09.2017 20:00 Apollon Limassol - Lyon 1-1
Grupa E 14.09.2017 20:00 Atalanta - Everton 3-0
Grupa F 14.09.2017 20:00 København - Lokomotiv Moskva 0-0
Grupa F 14.09.2017 20:00 Zlín - Sheriff Tiraspol 0-0
Grupa G 14.09.2017 22:05 FCSB - Viktoria Plzeň 3-0
Grupa G 14.09.2017 22:05 Hapoel Beer-Sheva - Lugano 2-1
Grupa H 14.09.2017 22:05 Steaua Roșie - BATE Borisov 1-1
Grupa H 14.09.2017 22:05 Arsenal - Köln 3-1
Grupa I 14.09.2017 22:05 Marseille - Konyaspor 1-0
Grupa I 14.09.2017 22:05 Vitória Guimarãs  - Salzburg 1-1
Grupa J 14.09.2017 22:05 Zorya Luhansk - Östersund 0-2
Grupa J 14.09.2017 22:05 Hertha Berlin - Athletic Club 0-0
Grupa K 14.09.2017 22:05 Zulte Waregem  - Nice 1-5
Grupa K 14.09.2017 22:05 Vitesse - Lazio 2-3
Grupa L 14.09.2017 22:05 Vardar - Zenit 0-5
Grupa L 14.09.2017 22:05 Real Sociedad - Rosenborg 4-0

Meciurile retur din playofful Europa League

24.08.2017 AEK Larnaca - Viktoria Plzeň 0-0 (in tur 1-3)
24.08.2017 Dinamo Kiev - Maritimo Funchal 3-1 (in tur 0-0)
24.08.2017 Östersunds - PAOK 2-0 (in tur 1-3)
24.08.2017 Zenit - Utrecht 2-0 (in tur 0-1)
24.08.2017 Salzburg - FC Viitorul 4-0 (in tur 3-1)
24.08.2017 Sheriff Tiraspol - Legia Warsaw 0-0 (in tur 1-1)
24.08.2017 Maccabi Tel-Aviv - Altach 2-2 (in tur 1-0)
24.08.2017 Oleksandriya - BATE Borisov 1-2 (in tur 1-1)
24.08.2017 Sūduva - Ludogorets 0-0 (in tur 0-2)
24.08.2017 Fenerbahçe - Vardar Skopje 1-2 (in tur 0-2)
24.08.2017 Videoton - Partizan Belgrad 0-4 (in tur 0-0)
24.08.2017 Midtjylland - Apollon Limassol 1-1 (in tur 2-3 )
24.08.2017 Skënderbeu - Dinamo Zagreb 0-0 (in tur 1-1)
24.08.2017 AEK Athens - Club Brugge 3-0 (in tur 0-0)
24.08.2017 Braga - FH Hafnarfjördur 3-2 (in tur 2-1)
24.08.2017 Rosenborg - Ajax 3-2 (in tur 1-0)
24.08.2017 Marseille - Domžale 3-0 (in tur 1-1)
24.08.2017 Shkëndija - AC Milan 0-1 (in tur 0-6)
24.08.2017 Athletic Bilbao - Panathinaikos 1-0 (in tur 3-2)
24.08.2017 Hajduk Split - Everton 1-1 (in tur 0-2)
24.08.2017 Steaua Roșie - Krasnodar 2-1 (in tur 2-3)
24.08.2017 Austria Wien - Osijek 0-1 (in tur 2-1)

Meciurile tur din playofful Europa League

 16.08. 19:00 Utrecht (Ned) - Zenit Petersburg (Rus) 1-0
 17.08. 22:30 Maritimo (Por) - Dyn. Kiev (Ukr)  0-0
 17.08. 22:05 Everton (Eng) - Hajduk Split (Cro) 2-0
 17.08. 22:00 Partizan (Srb) - Videoton (Hun) 0-0
 17.08. 21:45 AC Milan (Ita) - Shkendija (Mac) 6-0
 17.08. 21:45 Ajax (Ned) - Rosenborg (Nor) 0-1
 17.08. 21:45 Club Brugge (Bel) - AEK (Gre)  0-0
 17.08. 21:45 Domzale (Slo) - Marseille (Fra) 1-1
 17.08. 21:45 FC Viitorul (Rou) - Salzburg (Aut) 1-3
 17.08. 21:45 Legia (Pol) - S. Tiraspol (Mda) 1-1
 17.08. 21:45 Osijek (Cro) - Austria Viena (Aut) 1-2
 17.08. 21:30 Altach (Aut) - M. Tel Aviv (Isr) 0-1
 17.08. 21:30 Ludogorets (Bul) - Suduva (Ltu) 2-0
 17.08. 21:30 Panathinaikos (Gre) - Ath. Bilbao (Esp) 2-3
 17.08. 21:15 Plzen (Cze) - AEK Larnaca (Cyp) 3-1
 17.08. 21:00 PAOK (Gre) - Östersunds (Swe) 3-1
 17.08. 21:00 Vardar (Mac) - Fenerbahce (Tur)  2-0
 17.08. 20:45 Hafnarfjordur (Ice) - Braga (Por) 1-2
 17.08. 20:00 Apollon (Cyp) - Midtjylland (Den) 3-2
 17.08. 20:00 BATE (Blr) - Oleksandriya (Ukr) 1-1
 17.08. 20:00 Din. Zagreb (Cro) - Skenderbeu (Alb) 1-1
 17.08. 20:00 Krasnodar (Rus) - Crvena zvezda (Srb) 3-2

Meciurile retur ale turului III preliminar al Europa League (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

 02.08. 19:00 AEL Limassol (Cyp) - Austria Viena (Aut) 1-2 (in tur 0-0)
 02.08. 19:00 Sion (Sui) - Suduva (Ltu) 1-1  (in tur 0-3)
 03.08. 18:00 Din. Minsk (Blr) - AEK Larnaca (Cyp) 1-1 (in tur 0-2)  
 03.08. 18:00 Shkendija (Mac) - Trakai (Ltu) 3-0 (in tur 1-2)
 03.08. 19:30 Odd (Nor) - Dinamo Zagreb (Cro) 0-0 (in tur 1-2)
 03.08. 20:00 Apollon (Cyp) - Aberdeen (Sco) 2-0 (in tur 1-2)
 03.08. 20:00 Gabala (Aze) - Panathinaikos (Gre) 1-2 (in tur 0-1)
 03.08. 20:00 Oleksandriya (Ukr) - Astra Giurgiu (Rou) 1-0 (in tur 0-0)
 03.08. 20:00 Sparta Praga (Cze) - Crvena Zvezda (Srb) 0-1 (in tur 0-2)
 03.08. 20:00 Videoton (Hun) - Bordeaux (Fra) 1-0 (in tur 1-2)
 03.08. 20:00 Zenit Petersburg (Rus) - Yehuda (Isr) 0-1 (in tur 2-0)
 03.08. 20:30 Fenerbahce (Tur) - Sturm Graz (Aut) 1-1 (in tur 2-1)
 03.08. 20:30 Fola (Lux) - Östersunds (Swe) 1-2 (in tur 0-1)
 03.08. 20:45 Lyngby (Den) - Krasnodar (Rus) 1-3 (in tur 1-2)
 03.08. 21:00 Maritimo (Por) - Botev Plovdiv (Bul) 2-0 (in tur 0-0)
 03.08. 21:00 PAOK (Gre) - Olimpik Donetsk (Ukr) 2-0 (in tur 1-1)
 03.08. 21:00 Skenderbeu (Alb) - Mlada Boleslav (Cze) 3-1 dupa prelungiri (in retur 2-1 in tur 1-2)
 03.08. 21:15 Lech (Pol) - Utrecht (Ned) 2-2 (in tur 0-0)
 03.08. 21:30 Altach (Aut) - Gent (Bel) 3-1 (in tur 1-1)
 03.08. 21:30 Hajduk Split (Cro) - Brondby (Den) 2-0 (in tur 0-0)
 03.08. 21:30 Midtjylland (Den) - Arka (Pol) 2-1 (in tur 2-3)
 03.08. 21:45 AC Milan (Ita) - CS 'U' Craiova (Rou) 2-0 (in tur 1-0)
 03.08. 21:45 Ath. Bilbao (Esp) - Dinamo București (Rou) 3-0 (in tur 1-1)
 03.08. 21:45 Oostende (Bel) - Marseille (Fra) 0-0 (in tur 2-4)
 03.08. 21:45 Osijek (Cro) - PSV (Ned) 1-0 (in tur 1-0)
 03.08. 21:45 Ruzomberok (Svk) - Everton (Eng) 0-1 (in tur 0-1)
 03.08. 22:00 Panionios (Gre) - M. Tel Aviv (Isr) (in tur 0-1)
 03.08. 22:05 Domzale (Slo) - Freiburg (Ger) (in tur 0-1)
 03.08. 23:00 Braga (Por) - AIK Stockholm (Swe) (in tur 1-1)

Meciurile tur ale turului III preliminar al Europa League

 27.07. 19:00 Mlada Boleslav (Cze) - Skenderbeu (Alb)  2-1
 27.07. 19:30 Olimpik Donetsk (Ukr) - PAOK (Gre) 1-1
 27.07. 19:30 Trakai (Ltu) - Shkendija (Mac) 2-1
 27.07. 19:45 M. Tel Aviv (Isr) - Panionios (Gre)  1-0
 27.07. 20:00 AEK Larnaca (Cyp) - Din. Minsk (Blr) 2-0
 27.07. 20:00 AIK Stockholm (Swe) - Braga (Por) 1-1
 27.07. 20:00 Krasnodar (Rus) - Lyngby (Den) 2-1
 27.07. 20:00 Östersunds (Swe) - Fola (Lux) 1-0
 27.07. 20:00 PSV (Ned) - Osijek (Cro) 0-1
 27.07. 20:00 Sturm Graz (Aut) - Fenerbahce (Tur) 1-2
 27.07. 20:00 Suduva (Ltu) - Sion (Sui) 3-0
 27.07. 20:00 Utrecht (Ned) - Lech (Pol) 0-0
 27.07. 20:30 Astra Giurgiu (Rou) - Oleksandriya (Ukr) 0-0
 27.07. 20:30 Botev Plovdiv (Bul) - Maritimo (Por) 0-0
 27.07. 20:30 Dinamo București (Rou) - Ath. Bilbao (Esp) 1-1
 27.07. 20:30 Yehuda (Isr) - Zenit Petersburg (Rus) 0-2
 27.07. 21:00 Arka (Pol) - Midtjylland (Den)  3-2
 27.07. 21:00 Brondby (Den) - Hajduk Split (Cro) 0-0
 27.07. 21:00 CS 'U' Craiova (Rou) - AC Milan (Ita) 0-1
 27.07. 21:30 Bordeaux (Fra) - Videoton (Hun) 2-1
 27.07. 21:30 Crvena zvezda (Srb) - Sparta Praga (Cze) 2-0
 27.07. 21:30 Gent (Bel) - Altach (Aut) 1-1
 27.07. 21:30 Panathinaikos (Gre) - Gabala (Aze) 1-0
 27.07. 21:45 Aberdeen (Sco) - Apollon (Cyp) 2-1
 27.07. 21:45 Din. Zagreb (Cro) - Odd (Nor)  2-1
 27.07. 21:45 Marseille (Fra) - Oostende (Bel) 4-2
 27.07. 22:05 Austria Viena (Aut) - AEL Limassol (Cyp) 0-0
 27.07. 22:05 Everton (Eng) - Ruzomberok (Svk) 1-0
 27.07. 22:05 Freiburg (Ger) - Domzale (Slo) 1-0

Meciurile retur ale turului II preliminar (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

 20.07. 22:15 KR Reykjavik (Ice) - M. Tel Aviv (Isr)  0-2 (in tur 1-3)
 20.07. 22:00 Videoton (Hun) - Kalju (Est) 1-1 (in tur 3-0)
 20.07. 21:45 Gorica (Slo) - Panionios (Gre)  2-3 (in tur 0-2)
 20.07. 21:45 Siroki Brijeg (Bih) - Aberdeen (Sco)  0-2 (in tur 1-1)
 20.07. 21:30 Crvena zvezda (Srb) - I. Pavlodar (Kaz) 2-0 (in tur 1-1)
 20.07. 21:30 Jagiellonia (Pol) - Gabala (Aze)  0-2 (in tur 1-1)
 20.07. 21:30 Mladost Podgorica (Mne) - Sturm Graz (Aut)  0-3 (in tur 1-0)
 20.07. 21:00 AEL Limassol (Cyp) - Niedercorn (Lux)  2-1 (in tur 1-0)
 20.07. 21:00 Domzale (Slo) - Valur (Ice) 3-2 (in tur 2-1)
 20.07. 21:00 Lech (Pol) - Haugesund (Nor)  2-0 (in tur 2-3)
 20.07. 21:00 Skenderbeu (Alb)  - K. Almaty (Kaz)  2-0 (in tur 1-1)
 20.07. 20:45 Luzern (Sui) - Osijek (Cro)  2-1 (in tur 0-2)
 20.07. 20:30 Botev Plovdiv (Bul) - B. Jerusalem (Isr)  4-0 (in tur 1-1)
 20.07. 20:30 Fola (Lux) - Inter Baku (Aze) 4-1 (in tur 0-1)
 20.07. 20:30 Galatasaray (Tur) - Östersunds (Swe) 1-1 (in tur 0-2)
 20.07. 20:30 Utrecht (Ned) - Valletta (Mlt) 3-1 (in tur 0-0)
 20.07. 20:00 AEK Larnaca (Cyp) - Cork City (Irl) 1-0 (in tur 1-0)
 20.07. 20:00 AIK Stockholm (Swe) - Zeljeznicar (Bih) 2-0 (in tur 0-0)
 20.07. 20:00 Brann (Nor) - Ruzomberok (Svk) 0-2 (in tur 1-0)
 20.07. 20:00 Levski (Bul) - Hajduk Split (Cro) 1-2 (in tur 0-1)
 20.07. 20:00 Midtjylland (Den) - Ferencvaros (Hun) 3-1 (in tur 4-2)
 20.07. 20:00 Odd (Nor) - Vaduz (Lie) 1-0 (in tur 1-0)
 20.07. 20:00 Yehuda (Isr) - Trencin (Svk) 2-0 (in tur 1-1)
 20.07. 20:00 Zaria Balti (Mda) - Apollon (Cyp) 1-2 (in tur 0-3)
 20.07. 20:00 Zira (Aze) - Astra Giurgiu (Rou) 0-0 (in tur 1-3)
 20.07. 19:30 Brest (Blr) - Altach (Aut) 0-3 (in tur 1-1)
 20.07. 19:00 HJK (Fin) - Shkendija (Mac) 1-1 (in tur 1-3)
 20.07. 19:00 Mlada Boleslav (Cze) - Shamrock Rovers (Irl) 2-0 (in tur 3-2)
 20.07. 19:00 Suduva (Ltu) - FK Liepaja (Lat) 0-1 (in tur 2-0)
 20.07. 19:00 Trakai (Ltu) - Norrkoping (Swe) 3-1 dupa prelungiri (retur 2-1, in tur 1-2)
 20.07. 19:00 VPS (Fin) - Brondby (Den) 2-1 (in tur 0-2)
 20.07. 18:00 Din. Minsk (Blr) - Rabotnicki (Mac) 3-0 (in tur 1-1)
 20.07. 18:00 Lyngby (Den) - Slovan Bratislava (Svk) 2-1 (in tur 1-0)

 06.07  23:00 Lincoln (Gib) - AEK Larnaca (Cyp) 1-1 (in tur 0-5)
 06.07  23:00 Valur (Ice) - Ventspils (Lat) 1-0 (in tur 0-0)
 06.07  22:00 Shamrock Rovers (Irl) - Stjarnan (Ice) 1-0  (in tur 1-0)
 06.07  21:45 Ballymena (Nir) - Odd (Nor) 0-2 (in tur 0-3)
 06.07  21:45 Coleraine (Nir) - Haugesund (Nor) 0-0 (in tur 0-7)
 06.07  21:45 Cork City (Irl) - Levadia (Est) 4-2 (in tur 2-0)
 06.07  21:45 Derry City (Nir) - Midtjylland (Den) 1-4 (in tur 1-6)
 06.07  21:45 Osijek (Cro) - UE Santa Coloma (And) 4-0 (in tur 2-0)
 06.07  21:30 Altach (Aut) - Chikhura (Geo) 1-1 (in tur 1-0)
 06.07  21:30 Floriana (Mlt) - Crvena zvezda (Srb)  3-3 (in tur 0-3)
 06.07  21:30 Folgore (San) - Valletta (Mlt) 0-1 (in tur 0-2)
 06.07  21:30 Gorica (Slo) - Shirak (Arm) 2-2 (in tur 2-0)
 06.07  21:30 Jagiellonia (Pol) - Dinamo Batumi (Geo) 4-0 (in tur 1-0)
 06.07  21:30 Sant Julia (And) - Skenderbeu (Alb) 0-5 (in tur 0-1)
 06.07  21:30 Sutjeska (Mne) - Levski (Bul) 0-0 (in tur 1-3)
 06.07  21:30 Vasas (Hun) - B. Jerusalem (Isr) 0-3 (in tur 3-4)
 06.07  21:30 Zeta (Mne) - Zeljeznicar (Bih) 2-2 (in tur 0-1)
 06.07  21:15 O. Ljubljana (Slo) - VPS (Fin) 0-1 (in tur 0-1)
 06.07  21:00 B36 Torshavn (Fai) - Kalju (Est) 1-2 (in tur )
 06.07  21:00 Prishtina (Kos) - Norrkoping (Swe) 0-1 (in tur )
 06.07  21:00 Sarajevo (Bih) - Zaria Balti (Mda)  2-2 (2-1) (in tur )
 06.07  20:30 Bangor City (Wal) - Lyngby (Den) 0-3 (in tur )
 06.07  20:30 Runavik (Fai) - Din. Minsk (Blr)  0-2 (in tur )
 06.07  20:00 AIK Stockholm (Swe) - Klaksvik (Fai) 5-0 (in tur )
 06.07  20:00 Botev Plovdiv (Bul) - Partizani (Alb) 1-0 (in tur )
 06.07  20:00 Differdange (Lux) Zira (Aze) 1-2 (in tur )
 06.07  20:00 Dunav Ruse (Bul) I. Pavlodar (Kaz) 0-2 (in tur )
 06.07  20:00 Inter Baku (Aze) Mladost (Srb) 2-0 (in tur )
 06.07  20:00 Ruzomberok (Svk) Vojvodina (Srb) 2-0 (in tur )
 06.07  20:00 Slovan Bratislava (Svk) Pyunik (Arm) 5-0 (in tur )
 06.07  20:00 Torpedo Kutaisi (Geo) Trencin (Svk) 0-3 (in tur )
 06.07  20:00 Vaduz (Lie) Bala Town (Wal) 3-0 (in tur )
 06.07  19:45 FK Liepaja (Lat) Crusaders (Nir) 2-0 (in tur )
 06.07  19:00 Atlantas (Ltu) K. Almaty (Kaz) 1-2 (in tur )
 06.07  19:00 Flora (Est) Domzale (Slo) 2-3 (in tur )
 06.07  19:00 Gandzasar (Arm) Mladost Podgorica (Mne) 0-3 (in tur )
 06.07  19:00 HJK (Fin) Connah's Q. (Wal) 3-0 (in tur )
 06.07  19:00 SJK (Fin) KR Reykjavik (Ice) 0-2 (in tur )
 06.07  19:00 Trakai (Ltu)  St. Johnstone (Sco) 1-0 (in tur )
 06.07  18:30 Jelgava (Lat) Ferencvaros (Hun) 0-1 (in tur )
 06.07  18:30 Rabotnicki (Mac) Tre Penne (San) 6-0 (in tur )
 06.07  18:00 Milsami (Mda) Fola (Lux) 1-1 (in tur )
 06.07  18:00 Ordabasy (Kaz) Siroki Brijeg (Bih) 0-0  (in tur )
 06.07  18:00 Pelister (Mac) Lech (Pol) 0-3 (in tur )
 06.07  18:00 Suduva (Ltu) Soligorsk (Blr) 2-1 (in tur )
 06.07  18:00 Tirana (Alb) M. Tel Aviv (Isr) 0-3 (in tur )
 06.07  17:00 AEL Limassol (Cyp) St Josephs (Gib) 6-0 (in tur )
 06.07  17:00 Dacia Chisinau (Mda) Shkendija (Mac) 0-4 (in tur )
 04.07. 20:45 Niedercorn (Lux) Rangers (Sco) 2-0 (in tur )
 04.07. 18:45 Balzan (Mlt) Videoton (Hun) 3-3 (in tur )

 

Citeste si: Program CHAMPIONS LEAGUE - rezultate tururi preliminare

 

Programul competitional Europa League 2016-2017

 

Manchester United este echipa castigatoare a Cupei UEFA Europa League editia 2016-2017

Ajax - Manchester United 0-2

Meciurile tur din semifinalele Champions League s-au disputat pe 4 mai iar returul pe 11 mai.

Lyon - Ajax 3-1 (in tur 1-4)
Manchester Utd - Celta Vigo 1-1 (in tur 1-0)

Rezultate in meciurile din sferturile Europa League (echipele bolduite s-au calificat in semifinale)

Besiktas - Lyon 6-7 la penaltiuri (in retur 2-1, in tur 1-2)
Genk - Celta Vigo 1-1 (in tur 2-3)
Manchester Utd - Anderlecht 2-1 dupa prelungiri (in tur 1-1, in retur 1-1)
Schalke - Ajax Amsterdam 3-2  (in tur 0-2, in retur 2-0)

Etapa 5 Europa League - clasamentele grupelor le gasiti mai jos

24 noiembrie 2016

Grupa A Fenerbahçe - Zorya
Grupa A Manchester United - Feyenoord
Grupa B Astana - APOEL
Grupa B Olympiacos - Young Boys
Grupa C Qäbälä - Anderlecht
Grupa C Saint-Étienne - Mainz
Grupa D Zenit - Maccabi Tel-Aviv
Grupa D Dundalk - AZ Alkmaar
Grupa E Austria Wien - Astra Giurgiu
Grupa E Roma - Viktoria Plzeň
Grupa F Athletic Club - Sassuolo
Grupa F Genk - Rapid Wien
Grupa G Ajax - Panathinaikos
Grupa G Celta Vigo - Standard Liège
Grupa H Gent - Braga
Grupa H Shakhtar Donetsk - Konyaspor
Grupa I Schalke - Nice
Grupa I Krasnodar - FC Salzburg
Grupa J Slovan Liberec - Qarabağ
Grupa J Fiorentina - PAOK
Grupa K Hapoel Beer-Sheva - Internazionale
Grupa K Sparta Praha - Southampton
Grupa L Steaua București  - Osmanlıspor
Grupa L FC Zürich - Villarreal

24.11.2016 Fenerbahçe - Zorya
24.11.2016 Manchester United - Feyenoord

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Fenerbahce  4  2  1   1   5-6 7
2 Feyenoord  4  2 1 1  3-2 7
3 Manchester Utd  4 2 0 2  6-4 6
4 Zorya 4 0 2 2  2-4 2

03.11.2016  Fenerbahce - Manchester Utd 2-1
03.11.2016  Zorya - Feyenoord 1-1

20.10.2016 Feyenoord - Zorya 1-0
20.10.2016 Manchester United - Fenerbahçe 4-1

24.11.2016 Astana - APOEL
24.11.2016 Olympiacos - Young Boys

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 APOEL  4   3   0  1   5-4  9
2 Olympiakos 4  2 1 1  6-3 7
3 Young Boys 4 1 1 2  3-3 4
4 FC Astana 4 0 2 2  3-7 2

03.11.2016 APOEL - Young Boys 1-0
03.11.2016 FC Astana - Olympiakos 1-1

20.10.2016 Young Boys - APOEL 3-1
20.10.2016 Olympiacos - Astana 4-1

 

24.11.2016 Qäbälä - Anderlecht
24.11.2016 Saint-Étienne - Mainz

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 St. Etienne  4   2   2  0 5-3 8
2 Anderlecht 4  2   2 0 11-4 8
3 Mainz  4  1 2 1 6-10 5
4 Gabala 4 0 0 3 4-9 0

03.11.2016 Anderlecht - Mainz 6-1
03.11.2016 Gabala - St. Etienne 1-2

20.10.2016 Mainz - Anderlecht 1-1
20.10.2016 Saint-Étienne - Qäbälä 1-0

24.11.2016 Zenit - Maccabi Tel-Aviv
24.11.2016 Dundalk - AZ Alkmaar

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Zenit Petersburg  3  3  0  0  11-4 9
2 Dundalk 3 1 1 1 3-3 4
3 M. Tel Aviv 3 1 0 2 5-6 3
4 Alkmaar 3 0 1 2 2-8 1

03.11.2016 20:00 Zenit Petersburg - Dundalk
03.11.2016 20:00 M. Tel Aviv - Alkmaar

20.10.2016 AZ Alkmaar - Maccabi Tel-Aviv 1-2
20.10.2016 Dundalk - Zenit 1-2

24.11.2016 Austria Wien - Astra Giurgiu
24.11.2016 Roma - Viktoria Plzeň

03.11.2016 20:00 Austria Viena - AS Roma
03.11.2016 20:00 Astra Giurgiu - Plzen

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 AS Roma  3   1   2   0   8-4 5
2 Austria Viena 3 1 2 0 6-5 5
3 Astra Giurgiu 3 1 0 2 4-8 3
4 Plzen  3 0 2 1 2-3 2

 

20.10.2016 Viktoria Plzeň - Astra Giurgiu 1-2
20.10.2016 Roma - Austria Wien 3-3

24.11.2016  Athletic Club - Sassuolo
24.11.2016 Genk - Rapid Wien

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Genk  3   2  0  1   7-4 6
2 Sassuolo 3 1 1 1  5-4 4
3 Rapid Viena 3 1 1 1  4-4 4
4 Ath. Bilbao 3 1 0 2  1-5 3

03.11.2016 20:00 Ath. Bilbao - Genk
03.11.2016 20:00 Sassuolo - Rapid Viena

20.10.2016 Rapid Wien - Sassuolo 1-1
20.10.2016 Genk - Athletic Club 2-0

24.11.2016 Ajax - Panathinaikos
24.11.2016 Celta Vigo - Standard Liège

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Ajax  3  2  1  0   5-3 7
2 Celta Vigo 3  1 2 0  5-3 5
3 St. Liege 3 0 2 1  3-4 2
4 Panathinaikos 3 0 1 2  3-6 1

03.11.2016 22:05 Ajax - Celta Vigo
03.11.2016 22:05 Panathinaikos - St. Liege

20.10.2016 Celta Vigo - Ajax 2-2
20.10.2016 Standard Liège - Panathinaikos 2-2

24.11.2016 Gent - Braga
24.11.2016 Shakhtar Donetsk - Konyaspor

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Shakhtar  3  3   0  0   8-0 9
2 Gent 3 1 1 1  3-6 4
3 Braga 3 0 2 1  2-4 2
4 Konyaspor 3 0 1 2  1-4 1

03.11.2016  22:05 Gent - Shakhtar
03.11.2016  22:05 Braga - Konyaspor

20.10.2016 Konyaspor - Braga 1-1
20.10.2016 Shakhtar Donetsk - Gent 5-0

 

Schalke - Nice
Grupa I Krasnodar - FC Salzburg

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Schalke  3  3   0  0   5-1 9
2 Krasnodar 3 2 0 1  6-3 6
3 Nice 3 1 0 2  3-6 3
4 Salzburg 3 0 0 3  1-5 0

 

03.11.2016  22:05 Schalke - Krasnodar
03.11.2016  22:05 Nice - Salzburg

20.10.2016 FC Salzburg - Nice 0-1
20.10.2016 Krasnodar - Schalke 0-1

24.11.2016 Slovan Liberec - Qarabağ
24.11.2016 Fiorentina - PAOK

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Fiorentina  3  2  1  0   8-2 7
2 PAOK 3 1 1 1  2-3 4
3 Qarabag 3 1 1 1  5-7 4
4 Liberec 3 0 1 2  4-7 1

03.11.2016  22:05 Fiorentina - Liberec
03.11.2016  22:05 PAOK - Qarabag

20.10.2016 Slovan Liberec - Fiorentina 1-3
20.10.2016 Qarabağ - PAOK 2-0

 

24.11.2016 Hapoel Beer-Sheva - Internazionale
24.11.2016 Sparta Praha - Southampton

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Sparta Praga  3  2  0  1  4-4 6
2 Southampton 3 1 1 1  3-1 4
3 H. Beer Sheva 3 1 1 1  2-1 4
4 Inter 3 1 0 2  2-5 3

03.11.2016  22:05 Sparta Praga - H. Beer Sheva
03.11.2016  22:05 Southampton - Inter

20.10.2016 Hapoel Beer-Sheva - Sparta Praha 0-1
20.10.2016 Internazionale - Southampton 1-0

 

24.11.2016 Steaua București  - Osmanlıspor
24.11.2016 FC Zürich - Villarreal

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Osmanlısporl  4   2  1   1   7-5 7
2 Zurich 4 1 2 1  4-4 5
3 Villarrea 4 1 2 1  6-6 5
4 Steaua 4 0 3 1  2-4 3

03.11.2016  Villarreal - Osmanlispor 1-2
03.11.2016  Zurich - Steaua București 0-0

20.10.2016 Steaua București - FC Zürich 1-1
20.10.2016 Osmanlıspor - Villarreal 2-2

 

Meciurile retur ale playoff-ului (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

25.08.  Rapid Viena (Aut) - Trencin (Svk) 0-2 (in tur 4-0) 
25.08.  Shakhtar (Ukr) -  Basaksehir (Tur) 2-0 (in tur 2-1)
25.08.  Olympiakos (Gre) - Arouca (Por) 2-1 (in tur 1-0)
25.08.  St. Etienne (Fra) - B. Jerusalem (Isr) 0-0 (in tur 2-1)   
25.08.  West Ham (Eng) - Astra Giurgiu (Rou)  0-1 (in tur 1-1) 
25.08.  Crvena zvezda (Srb) - Sassuolo (Ita) 1-1 (in tur 0-3)   
25.08.  Hajduk Split (Cro) - M. Tel Aviv (Isr) 2-2 (2 : 1)  (in tur 1-2)  
25.08.  Maribor (Slo) - Gabala (Aze) 1-0 (in tur 1-3)   
25.08.  Alkmaar (Ned) - Vojvodina (Srb) 0-0 (in tur 3-0)   
25.08.  Anderlecht (Bel) - Slavia Praga (Cze) 3-0 (in tur 3-0)   
25.08.  BATE (Blr) - FC Astana (Kaz) 2-2 (in tur 0-2)   
25.08.  Genk (Bel) - Lok. Zagreb (Cro) 2-0 (in tur 2-2)   
25.08.  Osmanlispor (Tur) - Midtjylland (Den) 2-0 (in tur 1-0)   
25.08.  PAOK (Gre) - Din. Tbilisi (Geo) 2-0 (in tur 3-0)   
25.08.  Shkendija (Mac) - Gent (Bel) 0-4 (in tur 1-2)   
25.08.  Sparta Praga (Cze) - Sonderjyske (Den) 3-2 (in tur 0-0)    
25.08.  Partizani (Alb) - Krasnodar (Rus) 0-0 (in tur 0-4)   
25.08.  Brondby (Den) - Panathinaikos (Gre) 1-1 (in tur 0-3)    
25.08.  Grasshoppers (Sui) - Fenerbahce (Tur) 0-2 (in tur 0-3)    
25.08.  Liberec (Cze) - AEK Larnaca (Cyp) 3-0 (in tur 1-0)   
25.08.  Rosenborg (Nor) - Austria Viena (Aut) 1-2 (in tur 1-2)   
25.08.  Qarabag (Aze) - Göteborg (Swe) 3-0 (in tur 0-1)

Meciurile retur ale turului III preliminar (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

Slovan Liberec - Admira 2-0 (în tur 2-1)
Midtjylland - Videoton 1-1 (în tur 1-0)
HJK Helsinki - Goteborg 0-2 ((în tur 2-1)
Kalju - Osmanlispor 0-2 (în tur 0-1)
Spartak Trnava - Austria Viena 0-1 (4-5, d.l.d.) (în tur 1-0)
Spartak Moscova - AEK Larnaka 0-1 (în tur 1-1)
Krasnodar - Birkirkara 3-1 (în tur 3-0)
AIK - Panathinaikos 0-2 (în tur 0-1)
Apollon - Garsshoppers 3-3 (în tur 1-2)
Arouca - Heracles 0-0 (în tur 1-1)
Beitar Ierusalim - Jelgava 3-0 (în tur 1-1)
Qabala - Lille 1-0 (în tur 1-1)
Giannina - AZ 1-2 (în tur 0-1)
Mlada Boreslav - Shkendija 1-0 (în tur 0-2)
Vorskla - Lokomotiva Zagreb 2-3 (în tur 0-0)
Sonderjyske - Zaglebie 1-1 (în tur 2-1)
Maccabi Tel Aviv - Pandurii 2-1 (în tur 3-1)
Dinamo Minsk - Vojvodina 0-2 (în tur 1-1)
AEK Atena - St- Etienne 0-1 (în tur 0-0)
Brondby - Hertha 3-1 (în tur 0-1)
Rijeka - Istanbul Basaksehir 2-2 (în tur 0-0)
Maribor - Aberdeen 1-0 (în tur 1-1)
Viitorul - Gent 0-0 (în tur 0-5)
Hajduk Split - Olexandriya 3-1 (în tur 3-0)
Sassuolo - Lucerna 3-0 (în tur 1-1)
Cork - Genk 1-2 (în tur 0-1)
West Ham - Domzale 3-0 (în tur 1-2)
Rio Ave - Slavia Praga 1-1 (în tur 0-0)
Rapid Viena - Torpedo Zhodino 3-0 (în tur 0-0)

Meciurile retur ale turului II preliminar (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

21.07.2016 Zaglebie (Pol) - Partizan (Srb) 0-0 4-3 dupa penaltyuri (in tur 0-0)
21.07.2016 Hearts (Sco) - Birkirkara (Mlt) 1-2 (in tur 0-0)  
21.07.2016 Buducnost (Mne) - Genk (Bel) 2-0 2-4 dupa penaltyuri (in tur 0-2 )  
21.07.2016 Cork City (Irl) - Hacken (Swe) 1-0 (in tur 1-1)  
21.07.2016 St. Patricks (Irl) - Din. Minsk (Blr) 0-1 (in tur 1-1)
21.07.2016 Cukaricki (Srb) - Videoton (Hun) 1-1 (in tur 0-2)
21.07.2016 Domzale (Slo) - Soligorsk (Blr) 2-1 (in tur 1-1)
21.07.2016 Hajduk Split (Cro) - CSM Iasi (Rou) 2-1 (in tur 2-2)   
21.07.2016 Trnava (Svk) - Shirak (Arm) 2-0 (in tur 1-1)  
21.07.2016 Brondby (Den) - Hibernian (Sco) 1-0 5-3 dupa penaltyuri (in tur 0-1)
21.07.2016 Osmanlispor (Tur) - Zimbru (Mda) 5-0 (in tur 2-2)  
21.07.2016 Shkendija (Mac) - Neftci Baku (Aze) 1-0 (in tur 0-0)   
21.07.2016 Connah's Q. (Wal) - Vojvodina (Srb) 1-2 (in tur 0-1)   
21.07.2016 Kukesi (Alb) - Austria Viena (Aut) 1-4 (in tur 0-1) 
21.07.2016 AEK Larnaca (Cyp) - Cliftonville (Nir) 2-0 (in tur 3-2)   
21.07.2016 Europa FC (Gib) - AIK Stockholm (Swe) 0-1 (in tur 0-1)   
21.07.2016 Gabala (Aze) - MTK Budapest (Hun) 2-0 (in tur 2-1)   
21.07.2016 Göteborg (Swe) - Piast (Pol) 0-0 (in tur 3-0)  
21.07.2016 Grasshoppers (Sui) - KR Reykjavik (Ice) 2-1 (in tur 3-3)   
21.07.2016 Levski (Bul) - Maribor (Slo) 1-1 (in tur 0-0)  
21.07.2016 M. Tel Aviv (Isr) - K. Almaty (Kaz) 2-1 (in tur 1-1)   
21.07.2016 Odd (Nor)  - Giannina (Gre) 3-0 3-1 dupa prelungiri (in tur 0-3 )  
21.07.2016 Slavia Praga (Cze) - Levadia (Est) 2-0  (in tur 1-2)  
21.07.2016 Strömsgodset (Nor) - Sonderjyske (Den) 2-1 2-2 dupa prelungiri (in tur 1-2)
21.07.2016 Vaduz (Lie) - Midtjylland (Den) 2-2 (in tur 0-3)  
21.07.2016 Omonia (Cyp) - B. Jerusalem (Isr) 3-2 (in tur 0-1)  
21.07.2016 HJK (Fin) - Beroe (Bul) 1-0 (in tur 1-1)  
21.07.2016 Kalju (Est) - M. Haifa (Isr) 1-1 5-3 dupa penaltyuri (in tur 1-1)
21.07.2016 Lok. Zagreb (Cro) - Rovaniemi (Fin) 3-0 (in tur 1-1)   
21.07.2016 Zhodino (Blr) - Debrecen (Hun) 1-0 (in tur 2-1)  
21.07.2016 Jelgava (Lat) - Slovan Bratislava (Svk) 3-0 (în tur 0-0)

07.07.2016 Cliftonville (Nir) - Differdange (Lux) 2-0 (in tur 1-1)
07.07.2016 Cork City (Irl) - Linfield (Nir) 1-1 (in tur 1-0)
07.07.2016 Glenavon (Nir) - KR Reykjavik (Ice) 0-6  (in tur 1-2)
07.07.2016 Folgore (San) - AEK Larnaca (Cyp) 1-3 (in tur 0-3)
07.07.2016 Lusitanos (And) - Domzale (Slo) 1-2 (in tur 1-3)
07.07.2016 Cracovia (Pol) - Shkendija (Mac) 1-2 (in tur 0-2)
07.07.2016 Hibernians (Mlt) - Trnava (Svk) 0-3 (in tur 0-3)
07.07.2016 Llandudno (Wal) - Göteborg (Swe) 1-2 (in tur 0-5)
07.07.2016 Sileks (Mac) - Vaduz (Lie) 1-2 (in tur 1-3)
07.07.2016 Soligorsk (Blr) - Runavik (Fai) 5-0 (in tur 2-0)
07.07.2016 Vikingur (Fai) - Ventspils (Lat) 0-2 (in tur 0-2)
07.07.2016 Vojvodina (Srb) - Bokelj (Mne) 5-0 (in tur 1-1)
07.07.2016 Bala Town (Wal) - AIK Stockholm (Swe) 0-2 (in tur 0-2)
07.07.2016 Buducnost (Mne) - Rabotnicki (Mac) 1-0 (in tur 1-1)
07.07.2016 HB Torshavn (Fai) - Levadia (Est) 0-2 (in tur  1-1)
07.07.2016 Stabaek (Nor) - Connah's Q. (Wal) 0-1 (in tur 0-0)
07.07.2016 Suduva (Ltu) - Midtjylland (Den) 0-1 (in tur 0-1)
07.07.2016 Zaria Balti (Mda) - Videoton (Hun) 2-0 (in tur 0-3)
07.07.2016 B. Jerusalem (Isr) - Sloboda (Bih) 1-0 (in tur 0-0)
07.07.2016 Brondby (Den) - Valur (Ice) 6-0 (in tur 4-1)
07.07.2016 Fola (Lux) - Aberdeen (Sco) 1-0 (in tur 1-3)
07.07.2016 Gorica (Slo) - M. Tel Aviv (Isr) 0-1 (in tur 0-3)
07.07.2016 Omonia (Cyp) - Banants (Arm) 1-0  4-1 dupa prelungiri (in tur 0-1)
07.07.2016 Debrecen (Hun) - La Fiorita (San) 2-0 (in tur 5-0)
07.07.2016 HJK (Fin) - Atlantas (Ltu) 1-1 (in tur 2-0)
07.07.2016 Kalju (Est) - Trakai (Ltu)  4-1 (in tur 1-2)
07.07.2016 Lok. Zagreb (Cro) - UE Santa Coloma (And) 4-1 (in tur 3-1)   
07.07.2016 Mariehamn (Fin) - Odd (Nor) 1-1 (in tur 0-2)
07.07.2016 MTK Budapest (Hun) - Aktobe (Kaz) 2-0 (in tur 1-1) 
07.07.2016 Neftci Baku (Aze) - Balzan (Mlt) 1-2 (in tur 2-0)
07.07.2016 Radnik Bijeljina (Bih) - Beroe (Bul) 0-2 (in tur 0-0)
07.07.2016 Rovaniemi (Fin) - Shamrock Rovers (Irl) 1-1 (in tur 2-0)
07.07.2016 Spartaks (Lat) - Din. Minsk (Blr) 0-2 (in tur 1-2)
07.07.2016 Zaglebie (Pol) - Slavia Sofia (Bul) 3-0 (in tur 0-1)
07.07.2016 Jelgava (Lat) - Breidablik (Ice) 2-2 (in tur 3-2)
07.07.2016 Rudar (Mne) - Kukesi (Alb) 0-1 (in tur 1-1)
07.07.2016 Dacia Chisinau (Mda) - Kapaz (Aze) 0-1 (in tur 0-0)   
07.07.2016 Myjava (Svk) -  Admira (Aut) 2-3 (in tur 1-1)
07.07.2016 Pyunik (Arm) - Europa FC (Gib) 2-1 (in tur 0-2)
07.07.2016 Samtredia (Geo) - Gabala (Aze) 2-1 (in tur 1-5)
07.07.2016 K. Almaty (Kaz) - Teuta (Alb) 5-0 (in tur 1-0)
07.07.2016 Shirak (Arm) - Dila Gori (Geo) 2-0 4-1 dupa penaltyuri (in tur 0-2)
07.07.2016 Ordabasy (Kaz) - Cukaricki (Srb) 3-3 (in tur 0-3)
06.07.2016 Infonet (Est) - Hearts (Sco) 2-4 (in tur 1-2)
05.07.2016 Jeunesse Esch (Lux) - St. Patricks (Irl) 2-1 (in tur 0-1)   
05.07.2016 Chikhura (Geo) - Zimbru (Mda) 2-3 (in tur 1-0)
05.07.2016 Birkirkara (Mlt) - Siroki Brijeg (Bih) 2-0 (in tur 1-1)

Programul Europa League editia 2017-2018

 


Posts: 291
13/09 21:45 FC Porto vs. Shakhtar Donetsk
13/09 21:45 Apoel Nicosia vs. FC Zenit

28/09 18:00 FC Zenit vs. FC Porto
28/09 21:45 Shakhtar Donetsk vs. Apoel Nicosia

19/10 21:45 Shakhtar Donetsk vs. FC Zenit
19/10 21:45 FC Porto vs. Apoel Nicosia

01/11 18:00 FC Zenit vs. Shakhtar Donetsk
01/11 21:45 Apoel Nicosia vs. FC Porto

23/11 18:00 FC Zenit vs. Apoel Nicosia
23/11 21:45 Shakhtar Donetsk vs. FC Porto

06/12 21:45 FC Porto vs. FC Zenit
06/12 21:45 Apoel Nicosia vs. Shakhtar Donetsk

Programe ligi fotbal 2018-2019

Program LIGA 1 Romania

Program PREMIER LEAGUE Anglia

Program BUNDESLIGA Germania

Program PRIMERA DIVISION Spania

Program SERIE A Italia

Program LIGUE 1 Franta

 

Program etapa 20 liga 1 editia 2018-2019

Vineri, 14 decembrie
20:00 CS Concordia Chiajna - CSM Politehnica Iași

Salbata, 15 decembrie
14:00 FC Voluntari - AFC Astra Giurgiu
17:00 CS Gaz Metan Mediaș - AFC Hermannstadt
20:00 Dinamo 1948 București - U Craiova 1948 CS

Duminica, 16 decembrie
14:00 AFC Dunarea 2005 Călărași - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe
20:00 AFC Botoșani - Fotbal Club FCSB

Luni, 17 decembrie
20:00 FC Viitorul Constanța - FC CFR 1907 Cluj

Programul complet al ligii 1 2018 - 2019 ==> aici

Vino si tu alaturi de noi pe facebook

Vino alaturi de noi in grupul jucatorilor la loto si noroc

Bancul zilei

Un scoțian se duce la primărie cu o cerere de schimbare de nume. Funcționarul îl întreabă:
- De ce doriți să vă schimbați numele, domnule?
- Am găsit o cutie cu peste o sută de cărți de vizită.

Bancurile zilei le poti citi aici...

Cele mai bune bancuri cu soferi

bancuri cu soferi

Like la pagina Iasi365

Close

Daca vrei sa fii le curent cu noutatile din Iasi da-ne like...