Programul Champions League 2023 - 2024

Programul Champions League 2023-2024

 

Programul grupelor Champions League 2023-2024

Grupa A - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 Bayern Munchen
6  5  1   0   12-6 16
2 FC Copenhaga 6 2 2 2 8-8 8
3 Galatasaray 6 1 2 3 10-13 5
4 Manchester Utd 6 1 1 4 12-15 4

 

Etapa 1
Galatasaray – FC Copenhaga 2-2
Bayern – Manchester Utd 4-3

Etapa 2
Manchester Utd - Galatasaray 2-3
FC Copenhaga - Bayern 1-2

Etapa 3
Galatasaray - Bayern 1-3
Manchester Utd - FC Copenhaga 1-0

Etapa 4
Bayern - Galatasaray 2-1
FC Copenhaga - Manchester Utd 4-3

Etapa 5
Galatasaray - Manchester Utd 3-3
Bayern - FC Copenhaga 0-0

Etapa 6
FC Copenhaga - Galatasaray 1-0
Manchester Utd - Bayern 0-1

 

Grupa B - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 Arsenal 6  4  1    1  16-4 13
2 PSV 6 2 3 1 8-10 9
3 Lens 6 2 2  2 6-11 8
4 Sevilla 6 0 2 4 7-12 2

 

Etapa 1
Arsenal – PSV Eindhoven 4-0
Sevilla – Lens 1-1

Etapa 2
Lens - Arsenal 2-1
PSV - Sevilla 2-2

Etapa 3
Lens - PSV 1-2
Sevilla - Arsenal 1-1

Etapa 4
Arsenal - Sevilla 2-0
PSV - Lens 1-0

Etapa 5
Sevilla - PSV 2-3
Arsenal - Lens 6-0

Etapa 6
Lens - Sevilla 2-1
PSV - Arsenal 1-1

 

Grupa C - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I  Gol 
 Pct 
1 Real Madrid 6 6  0   0  16-7 18
2 Napoli 6 3 1 2 10-9 10
3 Braga 6 1 1 4 6-12 4
4 Union Berlin 6 0 2 4 6-10 2

 

Etapa 1
Real Madrid – Union Berlin 1-0
Sporting Braga – Napoli 1-2

Etapa 2
Union Berlin - Braga 2-3
Napoli - Real Madrid 2-3

Etapa 3
Braga - Real Madrid 1-2
Union Berlin - Napoli 0-1

Etapa 4
Napoli - Union Berlin 1-1
Real Madrid - Braga 3-0

Etapa 5
Braga - Union Berlin 1-1
Real Madrid - Napoli 4-2

Etapa 6
Napoli - Braga 2-0
Union Berlin - Real Madrid 2-3

 

Grupa D - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 Real Sociedad 6  3 3 0 7-2 12
2 Inter 6 3 3 0 8-5 12
3 Benfica 6 1 1 4 7-11 4
4 Salzburg 6 1 1 4 4-8 4

 

Etapa 1
Benfica – Salzburg 0-2
Real Sociedad – Inter1-1

Etapa 2
Salzburg - Real Sociedad 0-2
Inter - Benfica 1-0

Etapa 3
Inter - Salzburg 2-1
Benfica - Real Sociedad 0-1

Etapa 4
Real Sociedad - Benfica 3-1
Salzburg - Inter 0-1

Etapa 5
Benfica - Inter 3-3
Real Sociedad - Salzburg 0-0

Etapa 6
Inter - Real Sociedad 0-0
Salzburg - Benfica 1-3

 

Grupa E - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 Atl. Madrid 6 4 2 0 17-6 14
2 Lazio 6 3  1   2 7-7 10
3 Feyenoord 6 2 0 4 9-10 6
4  Celtic 6 1 1 4 5-15 4

 

Etapa 1
Lazio – Atl. Madrid 1-1
Feyenoord – Celtic 2-0

Etapa 2
Atl. Madrid - Feyenoord 3-2
Celtic - Lazio 1-2

Etapa 3
Feyenoord - Lazio 3-1
Celtic - Atl. Madrid 2-2

Etapa 4
Atl. Madrid - Celtic 6-0
Lazio - Feyenoord 1-0

Etapa 5
Lazio - Celtic 2-0
Feyenoord - Atl. Madrid 1-3

Etapa 6
Atl. Madrid - Lazio 2-0
Celtic - Feyenoord 2-1

 

Grupa F - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E  I 
 Gol 
 Pct 
1 Dortmund 6  3  2  1 7-4 11
2 PSG 6 2 2 2 9-8 8
2 AC Milan 6 2  2  2 5-8 8
4 Newcastle 6 1 2 3 6-7 5

 

Etapa 1
AC Milan – Newcastle 0-0
PSG – Dortmund 2-0

Etapa 2
Dortmund - AC Milan 0-0
Newcastle - PSG 4-1

Etapa 3
Newcastle - Dortmund 0-1
PSG - AC Milan 3-0

Etapa 4
Dortmund - Newcastle 2-0
AC Milan - PSG 2-1

Etapa 5
AC Milan - Dortmund 1-3
PSG - Newcastle 1-1

Etapa 6
Dortmund - PSG 1-1
Newcastle - AC Milan 1-2

 

Grupa G - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1 Manchester City 6 6 0  0  6-2 18
2 RB Leipzig 6 4  0  2 13-10 12
2 Young Boys 6 1 1 4 7-13 4
4 Steaua Roșie B. 6 0 1 5 7-15 1

 

Etapa 1
Young Boys – RB Leipzig 1-3
Manchester City – Steaua Roșie B. 3-1

Etapa 2
RB Leipzig - Manchester City 1-3
Steaua Roșie B. - Young Boys 2-2

Etapa 3
RB Leipzig - Steaua Roșie B. 2-1
Young Boys - Manchester City 2-3

Etapa 4
Manchester City - Young Boys 3-0
Steaua Roșie B. - RB Leipzig 1-2

Etapa 5
Manchester City - RB Leipzig 3-2
Young Boys - Steaua Roșie B 2-0

Etapa 6
RB Leipzig - Young Boys 2-1
Steaua Roșie B. - Manchester City 2-3

 

Grupa H - rezultate si clasament

 Loc 
Echipa  J 
 V E I Gol  Pct 
1 Barcelona 6 4  0   2  12-6 12
2 FC Porto 6 4 0 2 15-8 12
3 Shakhtar 6 3 0 3 10-12 9
4 Antwerp 6 1 0 5 6-17 3

 

Etapa 1
Shakhtar – FC Porto 1-3
Barcelona – Antwerp 5-0

Etapa 2
FC Porto - Barcelona 0-1
Antwerp - Shakhtar 2-3

Etapa 3
Barcelona - Shakhtar 2-1
Antwerp - FC Porto 1-4

Etapa 4
Shakhtar - Barcelona 1-0
FC Porto - Antwerp 2-0

Etapa 5
Shakhtar - Antwerp 1-0
Barcelona - FC Porto 2-1

Etapa 6
Antwerp - Barcelona 3-2
FC Porto - Shakhtar 5-3

 

Play Off Champions League editia 2023 - 2024

Meciurile retur din play off-ul pentru grupele Champions League editia 2023 - 2024

29.08.2023
Young Boys - Maccabi Haifa
Galatasaray - Molde
Panathinaikos - Braga
30.08.2023
AEK Athens - Antwerp
FC Copenhaga - Rakow
PSV - Rangers

 

Meciurile tur din play off-ul pentru grupele Champions League editia 2023 - 2024

22.08.2023
Antwerp - AEK Athens/
Rakow - FC Copenhaga
Rangers - PSV
23.08.2023
Maccabi Haifa - Young Boys
Molde - Galatasaray
Braga - Panathinaikos

 

Turul III preliminar editia 2023 - 2024

Meciurile retur din turul III preliminar

Echipele bolduite merg mai departe in play off

15.08.2023
Marseille - Panathinaikos 2-2
Servette - Rangers 1-1
Sturm Graz - PSV 1-3
Dinamo Zagreb - AEK Atena 1-2
Sparta Praga - FC Copenhaga 3-4
ARIS LIMASSOL - Rakow 0-1
Maccabi Haifa - Slovan Bratislava 3-1
Molde - Klaskvik 2-0
Backa Topola - Braga 1-4
Galatasaray - Olimpija Ljubljana 1-0

 

Rezultatele din meciurile tur ale turului III preliminar Champions League 2023 - 2024

08.08.2023
Rakow - ARIS LIMASSOL 2-1
FC Copenhaga - Sparta Praga 0-0
PSV - Sturm Graz 4-1
Klaskvik - Molde 2-1
Braga - Backa Topola 3-0
Olimpija Ljubljana - Galatasaray 0-3

09.08.2023
AEK Atena - Dinamo Zagreb 2-2
Panathinaikos - Marseille 1-0
Slovan Bratislava - Maccabi Haifa 1-2
Rangers - Servette 2-1

 

Turul II preliminar editia 2023 - 2024

Rezultatele din meciurile retur din turul II preliminar

Echipele bolduite s-au calificat mai departe

01.08.2023
Panathinaikos - Dnipro 2-2
BATE Borisov - Aris Limassol 3-5
Olimpija Ljubljana - Ludogorets 2-1
Slovan Bratislava - Zrinjski 2-2

02.08.2023
Galatasaray - Žalgiris 1-0
FC Copenhaga - Breidablik 6-3
BK Häcken - Klaskvik 3-4
Maccabi Haifa - Sheriff Tiraspol 4-1
Genk - Servette 2-3
Molde - HJK 2-0
Qarabağ - Rakow 1-1
Astana - Dinamo Zagreb 0-2

 

Rezultatele din meciurile tur din turul II preliminar

25.07.2023
Zrinjski - Slovan Bratislava 0-1
Breidablik - FC Copenhaga 0-2
Servette - Genk 1-1
Dnipro - Panathinaikos 1-3
Dinamo Zagreb - Astana 4-0
Žalgiris - Galatasaray 2-2
HJK - Molde 1-0

26.07.2023
Ludogorets - Olimpija Ljubljana 1-1
Klaskvik - BK Häcken 0-0
Rakow - Qarabağ 3-2
Aris Limassol - BATE Borisov 6-2
Sheriff Tiraspol - Maccabi Haifa 1-0

 

Turul I preliminar editia 2023 - 2024

Rezultatele din meciurile retur din turul I preliminar

Echipele bolduite s-au calificat in turul II preliminar al Champions League 2023-2024

18.07.2023
Breidablik - Shamrock Rovers 2-1
Zrinjski - Urartu 6-6
BATE Borisov - Partizani 2-0
The New Saints - BK Häcken 0-2
Sheriff Tiraspol - Farul Constanța 3-0
Maccabi Haifa - Hamrun Spartans 2-1
Flora - Rakow 0-3
Struga - Žalgiris 1-2

19.07.2023
Larne - HJK 2-2
Ludogorets - Ballkani 4-0
Swift Hesper - Slovan Bratislava 0-2
Dinamo Tbilisi - Astana 1-2
Qarabağ - Lincoln Red Imps 4-0
FERENCVAROS - Klaskvik 0-3
Valmiera - Olimpija Ljubljana 1-2

 

Rezultatele din meciurile tur din turul I preliminar

11.07.2023
Ballkani - Ludogorets 2-0
Hamrun Spartans - Maccabi Haifa 0-4
Klaskvik - FERENCVAROS 0-0
Partizani - BATE Borisov 1-1
Shamrock Rovers - Breidablik 0-1
Rakow - Flora 1-0
Olimpija Ljubljana - Valmiera 2-1
Žalgiris - Struga 0-0
Lincoln Red Imps - Qarabağ 1-2
Urartu - Zrinjski 0-1

12.07.2023
Farul Constanța - Sheriff Tiraspol 1-0
Slovan Bratislava - Swift Hesper 1-1
BK Häcken - The New Saints 3-1
HJK - Larne 1-0
Astana - Dinamo Tbilisi 1-1

 

Meciuri preliminare editia 2023 - 2024

30.06.2023
Buducnost - Breidablik 0:5

27.06.2023
Atletic CLUB Escalades - Buducnost 0:3
TRE Penne - Breidablik 1-7

Program Champions League editia 2022 2023