iasi 365 2018 logo 4

 

Programul Champions League 2018-2019

 

Echipele bolduite s-au calificat mai departe

18.07.2018 20:00 Qarabag (Aze) - O. Ljubljana (Slo) 0-0 (in tur 1-0)
18.07.2018 20:00 S. Tiraspol (Mda) - Torpedo Kutaisi (Geo) 3-0 (in tur 1-2)
18.07.2018 20:00 Zrinjski (Bih) - Trnava (Svk) 1-1 (in tur 0-1)
18.07.2018 20:45 Rosenborg (Nor) - Valur (Ice) 3-1 (in tur 0-1)
18.07.2018 21:00 Sutjeska (Mne) - FC Astana (Kaz) 0-2 (in tur 0-1)
18.07.2018 21:45 Celtic (Sco) - Alashkert (Arm) 3-0 (in tur 3-0)

 

17.07.2018 19:00 HJK (Fin) - Vikingur (Fai) 3-1 (in tur 2-1)
17.07.2018 19:00 Valletta (Mlt) - Kukesi (Alb) 1-1 (in tur 0-0)
17.07.2018 20:00 APOEL (Cyp) - Suduva (Ltu) 1-0 (in tur 1-3)
17.07.2018 20:00 H. Beer Sheva (Isr) - Flora (Est) 3-1 (in tur 4-1)    
17.07.2018 20:00 Malmo FF (Swe) - Drita (Kos) 2-0 (in tur 3-0)
17.07.2018 21:00 TNS (Wal) - Shkendija (Mac) 4-0 (in tur 0-5)
17.07.2018 21:15 MOL Vidi (Hun) - Dudelange (Lux) 2-1 (in tur 1-1)
17.07.2018 21:30 Steaua Roșie B. (Srb) - Spartaks (Lat) 2-0 (in tur 0-0)
17.07.2018 22:00 Crusaders (Nir) - Ludogorets (Bul) 0-2 (in tur 0-7)
17.07.2018 22:00 Legia (Pol) - Cork City (Irl) 3-0 (in tur 1-0)

 

10.07. 18:30 Flora (Est) - H. Beer Sheva (Isr) 1-4
10.07. 18:30 Torpedo Kutaisi (Geo) - S. Tiraspol (Mda) 2-1
10.07. 19:00 Alashkert (Arm) - Celtic (Sco) 0-3
10.07. 19:00 Dudelange (Lux) - Videoton (Hun) 1-1
10.07. 21:00 Vikingur (Fai) - HJK (Fin) 1-2
10.07. 21:15 Shkendija (Mac) - TNS (Wal) 5-0
10.07. 21:45 Cork City (Irl) - Legia (Pol) 0-1
10.07. 21:45 Drita (Kos) - Malmo FF (Swe) 0-3

11.07. 17:00 FC Astana (Kaz) - Sutjeska (Mne) 1-0
11.07. 19:00 Spartaks (Lat) - Steaua Roșie B. (Srb) 0-0
11.07. 19:00 Suduva (Ltu) - APOEL (Cyp) 3-1
11.07. 19:00 Trnava (Svk) - Zrinjski (Bih) 1-0
11.07. 20:00 Kukesi (Alb) - Valletta (Mlt) 0-0
11.07. 20:00 Ludogorets (Bul) - Crusaders (Nir) 7-0
11.07. 21:00 O. Ljubljana (Slo) - Qarabag (Aze) 0-1
11.07. 23:00 Valur (Ice) - Rosenborg (Nor) 1-0

29.06. 21:30 Lincoln (Gib) - Drita (Kos) 1-4 (1-1 dupa 120 de min) penaltyuri

26.06. 18:00 FC Santa Coloma - Drita 0-2 (0-0 dupa 90 min)
26.06. 22:00 La Fiorita - Lincoln 0-2

 

Programul Champions League 2017-2018

 

26.05.2018 21:45 Real Madrid - Liverpool 3-1

Meciurile retur din semifinalele Champions League

01.05.2018  21:45 Real Madrid - Bayern 2-2 (in tur 2-1)
02.05.2018  21:45 AS Roma - Liverpool 4-2 (in tur 2-5)

Meciurile tur din semifinalele Champions League

24.04.2018  21:45 Liverpool - AS Roma 5-2
25.04.2018  21:45 Bayern - Real Madrid 1-2

Echipele bolduite cu verde s-au calificat mai departe in semifinalele competitiei

Meciurile retur din sferturile Champions League

10.04.2018 Manchester City - Liverpool 1-2 (in tur 0-3)
10.04.2018 AS Roma - Barcelona 3-0 (in tur 1-4)
11.04.2018 Real Madrid - Juventus 1-3 (in tur 3-0)
11.04.2018 Bayern Munchen - Sevilla 0-0 (in tur (2-1)

Meciurile tur din sferturile Champions League

03.04.2018 Sevilla - Bayern Munchen 1-2
03.04.2018 Juventus - Real Madrid 0-3
04.04.2018 Barcelona - AS Roma 4-1
04.04.2018 Liverpool - Manchester City 3-0

 

Meciurile retur din optimile Champions League (echipele boldite s-au calificat mai departe)

06.03.2018 Liverpool - FC Porto 0-0 (in tur 5-0)
06.03.2018 PSG - Real Madrid 1-2 (in tur 1-3)
07.03.2018 Tottenham Hotspur - Juventus 1-2 (in tur 2-2)
07.03.2018 Manchester City - Basel 1-2 (in tur 4-0)
13.03.2018 Manchester United - Sevilla 1-2 (in tur 0-0)
13.03.2018 AS Roma - Şahtior Doneţk 1-0 (in tur 1-2)
14.03.2018 Barcelona - Chelsea 3-0 (in tur 0-0)
14.03.2018 Beşiktaş - Bayern München 1-3 (in tur 0-5)

 

Meciurile tur din optimile Champions League

13.02.2018 Juventus  - Tottenham Hotspur 2-2
13.02.2018 Basel  - Manchester City 0-4
14.02.2018 FC Porto  - Liverpool 0-5
14.02.2018 Real Madrid  - PSG 3-1
20.02.2018 Chelsea  - Barcelona 1-1
20.02.2018 Bayern München  - Beşiktaş 5-0
21.02.2018 Sevilla  - Manchester United 0-0
21.02.2018 Şahtior Doneţk  - AS Roma 2-1

Etapa 1 12.09.2017 Benfica - TSKA Moscova 1-2
Etapa 1 12.09.2017 Manchester Utd - FC Basel 3-0

Etapa 2 27.09.2017 TSKA Moscova - Manchester Utd 1-4
Etapa 2 27.09.2017 FC Basel - Benfica 6-0

Etapa 3 18.10.2017 Benfica - Manchester Utd 0-1
Etapa 3 18.10.2017 TSKA Moscova - FC Basel 0-2

Etapa 4 31.10.2017 FC Basel - TSKA Moscova 1-2
Etapa 4 31.10.2017 Manchester Utd - Benfica 2-0

Etapa 5 22.11.2017 FC Basel - Manchester Utd 1-0
Etapa 5 22.11.2017 TSKA Moscova - Benfica 2-0

Etapa 6 05.12.2017 Benfica - FC Basel 0-2
Etapa 6 05.12.2017 Manchester Utd - TSKA Moscova 2-1

 

 Loc 
Echipa  J 
V E I Gol  Pct 
1  Manchester United 
6  5   0   1   12-3  15
2 FC Basel
6 4 0 2 11-5 12
3 TSKA Moscova 6 3 0 3 8-10 9
4 Benfica 6 0 0 6 1-14 0

 

Etapa 1 12.09.2017 Bayern - Anderlecht 3-0
Etapa 1 12.09.2017 Celtic - PSG 0-5

Etapa 2 27.09.2017 Anderlecht - Celtic 0-3
Etapa 2 27.09.2017 PSG - Bayern 3-0

Etapa 3 18.10.2017 Bayern - Celtic 3-0
Etapa 3 18.10.2017 Anderlecht - PSG 0-4

Etapa 4 31.10.2017 Celtic - Bayern 1-2
Etapa 4 31.10.2017 PSG - Anderlecht 5-0

Etapa 5 22.11.2017 PSG - Celtic 7-1
Etapa 5 22.11.2017 Anderlecht - Bayern 1-2

Etapa 6 05.12.2017 Bayern - PSG 3-1
Etapa 6 05.12.2017 Celtic - Anderlecht 0-1

 Loc 
Echipa J
V E I Gol  Pct 
1  PSG  6   5   0   1   25-4  15
2  Bayern 6 5 0 1 13-6 15
3  Celtic 6 1 0 5 5-18 3
4  Anderlecht  6 1 0 5 2-17 3

 

Etapa 1 12.09.2017 Chelsea - Qarabag 6-0
Etapa 1 12.09.2017 AS Roma - Atl. Madrid 0-0

Etapa 2 27.09.2017 Qarabag - AS Roma 1-2
Etapa 2 27.09.2017 Atl. Madrid - Chelsea 1-2

Etapa 3 18.10.2017 Qarabag - Atl. Madrid 0-0
Etapa 3 18.10.2017 Chelsea - AS Roma 3-3

Etapa 4 31.10.2017 AS Roma - Chelsea 3-0
Etapa 4 31.10.2017 Atl. Madrid - Qarabag 1-1

Etapa 5 22.11.2017 Qarabag - Chelsea 0-4
Etapa 5 22.11.2017 Atl. Madrid - AS Roma 2-0

Etapa 6 05.12.2017 Chelsea - Atl. Madrid 1-1
Etapa 6 05.12.2017 AS Roma - Qarabag 1-0

 Loc 
Echipa J V E I Gol  Pct 
1 AS Roma 
 6   3   2   1   9-6 11
2 Chelsea 6 3 2 1 16-8 11
2  Atl. Madrid  6 1 4 1 5-4 7
4 Qarabag  6 0 2 4 2-14 2

Etapa 1 12.09.2017 Barcelona - Juventus 3-0
Etapa 1 12.09.2017 Olympiakos - Sporting 2-3

Etapa 2 27.09.2017 Juventus - Olympiakos 2-0
Etapa 2 27.09.2017 Sporting - Barcelona 0-1

Etapa 3 18.10.2017 Barcelona - Olympiakos 3-1
Etapa 3 18.10.2017 Juventus - Sporting 2-1

Etapa 4 31.10.2017 Olympiakos - Barcelona 0-0
Etapa 4 31.10.2017 Sporting - Juventus 1-1

Etapa 5 22.11.2017 Juventus - Barcelona 0-0
Etapa 5 22.11.2017 Sporting - Olympiakos 3-1

Etapa 6 05.12.2017 Barcelona - Sporting 2-0
Etapa 6 05.12.2017 Olympiakos - Juventus 0-2

 Loc 
Echipa J  V 
E I Gol  Pct 
1  Barcelona  6  4  2   0   9-1  14
2 Juventus
6 3 2 1 7-5 11
3 Sporting  6 2 1 3 8-9 7
4  Olympiakos 
6 0 1 5  4-13 1

Etapa 1 13.09.2017 Liverpool - Sevilla 2-2
Etapa 1 13.09.2017 Maribor - Sp. Moscova 1-1

Etapa 2 26.09.2017 Sevilla - Maribor 3-0
Etapa 2 26.09.2017 Sp. Moscova - Liverpool 1-1

Etapa 3 17.10.2017 Maribor - Liverpool 0-7
Etapa 3 17.10.2017 Sp. Moscova - Sevilla 5-1 

Etapa 4 01.11.2017 Liverpool - Maribor 3-0
Etapa 4 01.11.2017 Sevilla - Sp. Moscova 2-1

Etapa 5 21.11.2017 Sp. Moscova - Maribor 1-1
Etapa 5 21.11.2017 Sevilla - Liverpool 3-3

Etapa 6 06.12.2017 Liverpool - Sp. Moscova
Etapa 6 06.12.2017 Maribor - Sevilla 

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1 Liverpool 6 3 3 0 23-6 12
2 Sevilla 6  2 3 1 12-12 9
3  Sp. Moscova  6  1 3 2 9-13 6
4  Maribor 6  0 3 3 3-16 3

Etapa 1 13.09.2017 Shakhtar - Napoli 2-1
Etapa 1 13.09.2017 Feyenoord - Manchester City 0-4

Etapa 2 26.09.2017 Napoli - Feyenoord 3-1
Etapa 2 26.09.2017 Manchester City - Shakhtar 2-0

Etapa 3 17.10.2017 Feyenoord - Shakhtar 1-2
Etapa 3 17.10.2017 Manchester City - Napoli 2-1

Etapa 4 01.11.2017 Napoli - Manchester City 2-4
Etapa 4 01.11.2017 Shakhtar - Feyenoord 3-1

Etapa 5 21.11.2017 Manchester City - Feyenoord 1-0
Etapa 5 21.11.2017 Napoli - Shakhtar 3-0

Etapa 6 06.12.2017 Feyenoord - Napoli 2-1
Etapa 6 06.12.2017 Shakhtar - Manchester City 2-1

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1  Manchester City  6 5 0 1 14-5 15
2  Shakhtar 6 4 0 2 9-9 12
3 Napoli  6 2 0 4 11-11 6
4  Feyenoord 6 1 0 5 5-14 3

 

Etapa 1 13.09.2017 FC Porto - Besiktas 1-3
Etapa 1 13.09.2017 RB Leipzig - Monaco 1-1

Etapa 2 26.09.2017 Monaco - FC Porto 0-3
Etapa 2 26.09.2017 Besiktas - RB Leipzig 2-0

Etapa 3 17.10.2017 Monaco - Besiktas 2-3
Etapa 3 17.10.2017 RB Leipzig - FC Porto 3-2

Etapa 4 01.11.2017 Besiktas - Monaco 1-1
Etapa 4 01.11.2017 FC Porto - RB Leipzig 3-1

Etapa 5 21.11.2017 Besiktas - FC Porto 1-1
Etapa 5 21.11.2017 Monaco - RB Leipzig 1-4

Etapa 6 06.12.2017 FC Porto - Monaco 5-2
Etapa 6 06.12.2017 RB Leipzig - Besiktas 1-2

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
Pct
1 Besiktas  6 4 2 0 11-5 14
2  FC Porto 6 3 1 2 15-10 10
3  RB Leipzig  6 2 1 3 11-11 7
4 Monaco 6 0 2 4 5-14 2

 

Etapa 1 13.09.2017 Real Madrid - APOEL 3-0
Etapa 1 13.09.2017 Tottenham - Dortmund 3-1

Etapa 2 26.09.2017 APOEL - Tottenham 0-3
Etapa 2 26.09.2017 Dortmund - Real Madrid 1-3

Etapa 3 17.10.2017 APOEL - Dortmund 1-1
Etapa 3 17.10.2017 Real Madrid - Tottenham 1-1 

Etapa 4 01.11.2017 Dortmund - APOEL 1-1
Etapa 4 01.11.2017 Tottenham - Real Madrid 3-1

Etapa 5 21.11.2017 APOEL - Real Madrid 0-6
Etapa 5 21.11.2017 Dortmund - Tottenham 1-2

Etapa 6 06.12.2017 Real Madrid - Dortmund 3-2
Etapa 6 06.12.2017 Tottenham - APOEL 3-0

 Loc 
Echipa  J 
 V 
 E 
 I 
 Gol 
 Pct 
1  Tottenham
6 5 1 0 15-4 16
2 Real Madrid  6 4 1 1 17-7 13
3  Dortmund 6 0 2 4 7-13 2
4 APOEL  6 0 2 4 2-17 2

Rezultate etapa 6 grupele Champions League editia 2017 - 2018

Grupa A 05.12.2017 Manchester United - ȚSKA Moscova 2-1
Grupa 1 05.12.2017 Benfica - Basel 0-2
Grupa B 05.12.2017 Celtic - Anderlecht 0-1
Grupa B 05.12.2017 Bayern München - Paris Saint-Germain 3-1
Grupa C 05.12.2017 Chelsea - Atlético Madrid 1-1
Grupa C 05.12.2017 Roma - Qarabağ 1-0
Grupa D 05.12.2017 Barcelona - Sporting 2-0
Grupa D 05.12.2017 Olympiacos - Juventus 0-2

Grupa E 06.12.2017 NK Maribor - Sevilla 1-1
Grupa E 06.12.2017 Liverpool - Spartak Moscova 7-0
Grupa F 06.12.2017 Feyenoord - Napoli 2-1
Grupa F 06.12.2017 Shakhtar Donetsk - Manchester City 2-1
Grupa G 06.12.2017 Porto - Monaco 5-2
Grupa G 06.12.2017 RB Leipzig - Beşiktaş 1-2
Grupa H 06.12.2017 Real Madrid - Borussia Dortmund 3-2
Grupa H 06.12.2017 Tottenham Hotspur - APOEL Nicosia 3-0

Rezultate etapa 5 grupele Champions League editia 2017 - 2018

Grupa E 21.11.2017 Sevilla - Liverpool 3-3
Grupa E 21.11.2017 Spartak Moscova - NK Maribor 1-1
Grupa F 21.11.2017 Napoli - Shakhtar Donetsk 3-0
Grupa F 21.11.2017 Manchester City - Feyenoord 1-0
Grupa G 21.11.2017 Monaco - RB Leipzig 1-4
Grupa G 21.11.2017 Beşiktaş  - Porto 1-1
Grupa H 21.11.2017 APOEL Nicosia - Real Madrid 0-6
Grupa H 21.11.2017 Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur 1-2

Grupa A 22.11.2017 ȚSKA Moscova  - Benfica 2-0
Grupa A 22.11.2017 Basel - Manchester United 1-0
Grupa B 22.11.2017 Paris Saint-Germain - Celtic 7-1
Grupa B 22.11.2017 Anderlecht - Bayern München 1-2
Grupa C 22.11.2017 Atlético Madrid - Roma 2-0
Grupa C 22.11.2017 Qarabağ - Chelsea 0-4
Grupa D 22.11.2017 Juventus - Barcelona 0-0
Grupa D 22.11.2017 Sporting - Olympiacos 3-1

 

Rezultate etapa 4 grupele Champions League editia 2017 - 2018

Grupa A 31.10.2017 Manchester United - Benfica 2-0
Grupa A 31.10.2017 Basel - ȚSKA Moscova 1-2
Grupa B 31.10.2017 Celtic - Bayern München 1-2
Grupa B 31.10.2017 Paris Saint-Germain - Anderlecht 5-0
Grupa C 31.10.2017 Atlético Madrid - Qarabag 1-1
Grupa C 31.10.2017 Roma - Chelsea 3-0
Grupa D 31.10.2017 Sporting - Juventus 1-1
Grupa D 31.10.2017 Olympiacos - Barcelona 0-0

Grupa E 01.11.2017 Sevilla - Spartak Moscova 2-1
Grupa E 01.11.2017 Liverpool - NK Maribor 3-0
Grupa F 01.11.2017 Napoli - Manchester City 2-4
Grupa F 01.11.2017 Shakhtar Donetsk - Feyenoord 3-1
Grupa G 01.11.2017 Porto - RB Leipzig 3-1
Grupa G 01.11.2017 ora 19:00 Beşiktaş - Monaco 1-1
Grupa H 01.11.2017 Borussia Dortmund - APOEL Nicosia 1-1
Grupa H 01.11.2017 Tottenham Hotspur - Real Madrid 3-1

 

Rezultate etapa 3 grupele Champions League editia 2017 - 2018

Grupa E 17.10.2017 NK Maribor - Liverpool 0-7
Grupa E 17.10.2017 Spartak Moscova - Sevilla 5-1
Grupa F 17.10.2017 Feyenoord - Shakhtar Donetsk 1-2
Grupa F 17.10.2017 Manchester City - Napoli 2-1
Grupa G 17.10.2017 Monaco - Beşiktaş 1-2
Grupa G 17.10.2017 RB Leipzig - Porto 3-2
Grupa H 17.10.2017 APOEL Nicosia - Borussia Dortmund 1-1
Grupa H 17.10.2017 Real Madrid - Tottenham Hotspur 1-1

Grupa A 18.10.2017 ȚSKA Moscova - Basel 0-2
Grupa A 18.10.2017 Benfica - Manchester United 0-1
Grupa B 18.10.2017 Bayern München - Celtic 3-0
Grupa B 18.10.2017 Anderlecht  - Paris Saint-Germain 0-4
Grupa C 18.10.2017 Chelsea - Roma 3-3
Grupa C 18.10.2017 ora 19 Qarabağ - Atlético Madrid 0-0
Grupa D 18.10.2017 Juventus - Sporting 2-1
Grupa D 18.10.2017 Barcelona - Olympiacos 3-1

 

Rezultate etapa 2 grupele Champions League editia 2017 - 2018

Grupa E Spartak Moscova - Liverpool 1-1
Grupa E Sevilla - NK Maribor 3-0
Grupa F Manchester City - Shakhtar Donetsk 2-0
Grupa F Napoli - Feyenoord 3-1
Grupa G Monaco - Porto 0-3
Grupa G Beşiktaş - RB Leipzig 2-0
Grupa H Borussia Dortmund - Real Madrid 1-3
Grupa H APOEL Nicosia - Tottenham Hotspur 0-3

Grupa A ȚSKA Moscova - Manchester United 1-4
Grupa A Basel - Benfica 6-0
Grupa B Paris Saint-Germain - Bayern München 3-0
Grupa B Anderlecht - Celtic 0-3
Grupa C Atlético Madrid - Chelsea 1-2
Grupa C Qarabağ - Roma 1-2
Grupa D Juventus - Olympiacos 2-0
Grupa D Sporting - Barcelona 0-1

 

Rezultate etapa 1 grupele Champions League editia 2017 - 2018

Grupa-A 12.09.2017 Manchester United - Basel 3-0
Grupa-A 12.09.2017 Benfica - ȚSKA Moscova 1-2
Grupa-B 12.09.2017 Celtic - Paris Saint-Germain 0-5
Grupa-B 12.09.2017 Bayern München - Anderlecht 3-0
Grupa-C 12.09.2017 Chelsea - Qarabağ 6-0
Grupa-C 12.09.2017 Roma - Atlético Madrid 0-0
Grupa-D 12.09.2017 Barcelona - Juventus 3-0
Grupa-D 12.09.2017 Olympiacos - Sporting 2-3

Grupa-E 13.09.2017 NK Maribor - Spartak Moscova 1-1
Grupa-E 13.09.2017 Liverpool - Sevilla 2-2
Grupa-F 13.09.2017 Feyenoord - Manchester City 0-4
Grupa-F 13.09.2017 Shakhtar Donetsk - Napoli 2-1
Grupa-G 13.09.2017 Porto - Beşiktaş 1-3
Grupa-G 13.09.2017 RB Leipzig - Monaco 1-1
Grupa-H 13.09.2017 Real Madrid - APOEL Nicosia 3-0
Grupa-H 13.09.2017 Tottenham Hotspur - Borussia Dortmund 3-1

Meciurile retur din playoff (echipele bolduite s-au calificat in grupele Champions League

 22.08. 18:30 FC Astana (Kaz) - Celtic (Sco) 4-3 (in tur 0-5)
 22.08. 21:45 Maribor (Slo) - H. Beer Sheva (Isr) 1-0 (in tur 1-2)
 22.08. 21:45 Nice (Fra) - Napoli (Ita) 0-2 (in tur 0-2)
 22.08. 21:45 Rijeka (Cro) - Olympiakos (Gre) 0-1 (in tur 1-2)
 22.08. 21:45 Sevilla (Esp) - Basaksehir (Tur) 2-2 (in tur 2-1)

 23.08. 21:45 FC Copenhaga (Den) - Qarabag (Aze) 2-1 (in tur 0-1)
 23.08. 21:45 FCSB (Rou) - Sporting (Por) 1-5 (in tur 0-0)
 23.08. 21:45 Liverpool (Eng) - Hoffenheim (Ger) 4-2 (in tur 2-1)
 23.08. 21:45 Slavia Praga (Cze) - APOEL (Cyp) 0-0 (in tur 0-2)
 23.08. 21:45 TSKA Moscova (Rus) - Young Boys (Sui) 2-0 (in tur 1-0)

 

Meciurile tur din Playoff-ul grupelor Champions League

 15.08. 21:45 Sporting (Por) - FCSB (Rou) 0-0
 15.08. 21:45 APOEL (Cyp) - Slavia Praga (Cze) 2-0  
 15.08. 21:45 Qarabag (Aze) - FC Copenhaga (Den) 1-0
 15.08. 21:45 Young Boys (Sui) - TSKA Moscova (Rus) 0-1
 15.08. 21:45 Hoffenheim (Ger) - Liverpool (Eng) 1-2
 16.08. 21:45 Napoli (Ita) - Nice (Fra) 2-0 
 16.08. 21:45 Olympiakos (Gre) - Rijeka (Cro) 2-1
 16.08. 21:45 Basaksehir (Tur) - Sevilla (Esp) 1-2
 16.08. 21:45 Celtic (Sco) - FC Astana (Kaz) 5-0
 16.08. 21:45 H. Beer Sheva (Isr) - Maribor (Slo) 2-1

Meciurile retur ale turului III preliminar (echipele cu bold s-au calificat mai departe):

01.08. 20:00 S. Tiraspol (Mda) - Qarabag (Aze) 1-2 (in tur 0-0)
 02.08. 20:00 APOEL (Cyp) - FC Viitorul (Rou) 4-0 dupa prelungiri (in tur 0-1 in retur 1-0)
 02.08. 20:00 BATE (Blr) - Slavia Praga (Cze) 2-1 (in tur 0-1)
 02.08. 20:00 TSKA Moscova (Rus) - AEK (Gre) 1-0 (in tur 2-0)
 02.08. 20:45 Basaksehir (Tur) - Club Brugge (Bel) 2-0 (in tur 3-3)
 02.08. 21:00 FC Copenhaga (Den) - Vardar (Mac) 4-1 (in tur 0-1)
 02.08. 21:15 Plzen (Cze) - FCSB (Rou) 1-4 (in tur 2-2)
 02.08. 21:15 Young Boys (Sui) - Dynamo Kiev (Ukr) 2-0 (in tur 1-3)  
 02.08. 21:30 Hafnarfjordur (Ice) - Maribor (Slo) 0-1 (in tur 0-1)
 02.08. 21:30 Ludogorets (Bul) - H. Beer Sheva (Isr) 3-1 (in tur 0-2)
 02.08. 21:45 Ajax (Ned) - Nice (Fra) 2-2 (in tur 1-1)
 02.08. 21:45 Legia (Pol) - FC Astana (Kaz) 1-0 (in tur 1-3)
 02.08. 21:45 Olympiakos (Gre) - Partizan (Srb) 2-2 (in tur 3-1)
 02.08. 21:45 Rijeka (Cro) - Salzburg (Aut) 0-0 (in tur 1-1)
 02.08. 21:45 Rosenborg (Nor) - Celtic (Sco) 0-1 (in tur 0-0)

Meciurile tur ale Turului III preliminar

25.07.2017 Slavia Praha  - BATE Borisov 1-0
25.07.2017 Vardar - København 1-0
25.07.2017 Qarabağ - Sheriff 0-0
25.07.2017 Partizan  - Olympiacos 1-3
25.07.2017 FCSB  - Viktoria Plzen 2-2
25.07.2017 AEK Athens  - ȚSKA Moscova 0-2
26.07.2017 Club Brugge  - Istanbul Basaksehir 3-3
26.07.2017 Maribor - FH Hafnarfjördur 1-0
26.07.2017 Dinamo Kiev  - Young Boys 3-1
26.07.2017 OGC Nice  - Ajax 1-1
26.07.2017 Salzburg  - Rijeka 1-1
26.07.2017 Celtic - Rosenborg 0-0
26.07.2017 Astana - Legia 3-1
26.07.2017 Hapoel Beer-Sheva  - Ludogorets 2-0
26.07.2017 FC Viitorul  - APOEL 1-0

Meciurile Turului II preliminar (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

18.07.2017 Astana - Spartaks Jūrmala 1-1 (in tur 1-0)
18.07.2017 Vardar - Malmö 3-1 (in tur 1-1)
18.07.2017 Alashkert - BATE Borisov 1-3 (in tur 1-1)
18.07.2017 Samtredia - Qarabağ 0-1 (in tur 0-5)
18.07.2017 Víkingur - FH Hafnarfjördur 0-2 (in tur 1-1)
18.07.2017 The New Saints - Rijeka 1-5 (in tur 0-2)
18.07.2017 Budućnost Podgorica - Partizan 0-0 (in tur 0-2)
19.07.2017 Dudelange  -  APOEL 0-1 (in tur 0-1)
19.07.2017 Rosenborg  -  Dundalk 2-1 (in tur 1-1)
19.07.2017 Kukës - Sheriff 2-1 (in tur 0-1)
19.07.2017 København  - Žilina 1-2 (in tur 3-1)
19.07.2017 Ludogorets - Žalgiris 4-1 (in tur 1-2)
19.07.2017 Maribor - Zrinjski 1-1 (in tur 2-1)
19.07.2017 Salzburg - Hibernians 3-0 (in tur 3-0)
19.07.2017 Celtic - Linfield 4-0 (in tur 2-0)
19.07.2017 Legia Warszawa - IFK Mariehamn 6-0 (in tur 3-0)
19.07.2017 Honvéd - Hapoel Beer-Sheva 2-3 (in tur 1-2)

Meciurile din turul I preliminar (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

04.07.2017 Trepça - Víkingur 1-4 (in tur 1-2)
04.07.2017 FCI Tallinn - Hibernians 0-1 (in tur 0-2)
04.07.2017 Europa FC - The New Saints 1-3* dupa prelungiri  (1-2 retur si 2-1 tur)
04.07.2017 La Fiorita - Linfield 0-0 (in tur 0-1)
04.07.2017 FC Santa Coloma - Alashkert 1-1 (in tur 0-1)

 

Citeste si: Program EUROPA LEAGUE - rezultate tururi preliminare

 

Champions League 2016-2017

 

Real Madrid este castigatoarea Champions League editia 2016 - 2017 In finala Real Madrid - Juventus 4-1

Meciurile tur din semifinalele Champions League se vor disputa pe 2-3 mai iar returul pe 9-10 mai.

02.05.2017 Real Madrid - Atletico Madrid 3-0     
03.05.2017 Monaco - Juventus Torino

Rezultate in meciurile din sferturile Champions League (echipele bolduite s-au calificat in semifinale)

Real Madrid - Bayern München 4-2 dupa prelungiri (in retur 1-2, in tur 2-1)
Leicester - Atlético Madrid 1-1 (in tur 1-2)

Barcelona - Juventus 0-0 (in tur 0-3)
Monaco - Dortmund 3-1 (in tur 3-2)

Meciurile din optimi: 
Manchester City (Anglia) — AS Monaco (Franța) 
Real Madrid (Spania) — Napoli (Italia) 
Benfica Lisabona (Portugalia) — Borussia Dortmund (Germania) 
Bayern Munchen (Germania) — Arsenal Londra (Anglia) 
FC Porto (Portugalia) — Juventus Torino (Italia) 
Bayer Leverkusen (Germania) — Atletico Madrid (Spania) 
Paris Saint-Germain (Franța) — FC Barcelona (Spania) 
Sevilla (Spania) — Leicester City (Anglia) - See more at: https://www.realitatea.net/liga-campionilor_2012263.html#sthash.faosGZ31.dpuf
Meciurile din optimi: 
Manchester City (Anglia) — AS Monaco (Franța) 
Real Madrid (Spania) — Napoli (Italia) 
Benfica Lisabona (Portugalia) — Borussia Dortmund (Germania) 
Bayern Munchen (Germania) — Arsenal Londra (Anglia) 
FC Porto (Portugalia) — Juventus Torino (Italia) 
Bayer Leverkusen (Germania) — Atletico Madrid (Spania) 
Paris Saint-Germain (Franța) — FC Barcelona (Spania) 
Sevilla (Spania) — Leicester City (Anglia) - See more at: https://www.realitatea.net/liga-campionilor_2012263.html#sthash.faosGZ31.dpuf

Meciurile tur din optimile Champions League se vor disputa 14-15 februarie și 21-22 februarie iar returul pe 7-8 martie și 14-15 martie.

07.03.2017 Arsenal Londra (Anglia) -  Bayern Munchen (Germania) 1-5 (in tur 1-5)
07.03.2017 Napoli (Italia) - Real Madrid (Spania) 1-3 (in tur 1-3)

08.03.2017 FC Barcelona (Spania) - Paris Saint-Germain (Franța) 6-1 (in tur 0-4)
08.03.2017 Borussia Dortmund (Germania) - Benfica Lisabona (Portugalia) 4-0 (in tur 0-1)

14.03.2017 Juventus Torino (Italia) - FC Porto (Portugalia) 1-0 (in tur 2-0)         
14.03.2017 Leicester City (Anglia) - Sevilla (Spania) 2-0 (in tur 1-2)

15.03.2017 Atletico Madrid (Spania) - Bayer Leverkusen (Germania) 0-0 (in tur 4-2)
15.03.2017 AS Monaco (Franța) - Manchester City (Anglia) 3-1 (in tur 3-5)

06.12.2016 PSG  - Ludogorets 2-2
06.12.2016 Basel  - Arsenal 1-4

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Arsenal  6  4  2   0   18-6  14
2 PSG  6   3  3  0  13-7  12
3 Ludogorets  6  0 3 3  6-15 3
4 Basel 6 0 2 4 3-12 2

23.11.2016   Ludogorets - Basel 0-0
23.11.2016   Arsenal - PSG 2-2

01.11.2016  Basel  - PSG 1-2
01.11.2016  Ludogorets  - Arsenal 2-3

19.10.2016 Arsenal  - Ludogorets 6-0
19.10.2016 PSG  - Basel 3-0

13.09.2016 Basel - Ludogorets 1-1
13.09.2016 PSG  - Arsenal 1-1

28.09.2016 Arsenal - FC Basel 2-0      
28.09.2016 Ludogorets - PSG 1-3

06.12.2016 Dynamo Kiev  - Beşiktaş 6-0
06.12.2016 Benfica  - Napoli 1-2

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Napoli  6   3   2   1   11-8 11
2 Benfica 6 2 2 2  10-10 8
3 Besiktas 6 1 4 1  9-14 7
4 Dinamo Kiev 6 1 2 3  8-6 5

23.11.2016 Napoli - Dynamo Kyiv 0-0
23.11.2016 Beşiktaş - Benfica 3-3

01.11.2016 Benfica  - Dynamo Kyiv 1-0
01.11.2016 Beşiktaş  - Napoli 1-1

19.10.2016 Dinamo Kiev  - Benfica 0-2
19.10.2016 Napoli  - Beşiktaş 2-3

13.09.2016 Benfica  - Beşiktaş 1-1
13.09.2016 Dinamo Kiev - Napoli 1-2

28.09.2016 Besiktas - Dyn. Kiev 1-1  
28.09.2016 Napoli - Benfica 4-2

06.12.2016 Barcelona - Mönchengladbach 4-0
06.12.2016 Manchester City  - Celtic 1-1

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Barcelona  6   5   0   1   20-4 14
2 Manchester City 6  2   3 1  12-10 9
3 Monchengladbach  6  1 2 3  5-12 5
4 Celtic 6 0 3 3  5-16 3

23.11.2016 Mönchengladbach - Manchester City 1-1
23.11.2016 Celtic - Barcelona 0-2

01.11.2016 Mönchengladbach  - Celtic 1-1
01.11.2016 Manchester City  - Barcelona 3-1

19.10.2016 Barcelona  - Manchester City 4-0
19.10.2016 Celtic  - Mönchengladbach 0-2

13.09.2016 Barcelona - Celtic 7-0
13.09.2016 Manchester City  - Mönchengladbach 4-0

28.09.2016 Monchengladbach - Barcelona 1-2    
28.09.2016 Celtic - Manchester City 3-3

06.12.2016 PSV Eindhoven  - Rostov 0-0
06.12.2016 Bayern München  - Atlético Madrid 1-0

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Atlético Madrid  6   5   0  1   7-2 15
2 Bayern München 6 4 0 2  14-6 12
3 Rostov 6 1 2 3  6-12 5
4 PSV Eindhoven 6 0 2 4  4-11 2

23.11.2016 Rostov - Bayern München 3-2
23.11.2016 Atlético Madrid - PSV Eindhoven 2-0

01.11.2016 PSV Eindhoven  - Bayern München 1-2
01.11.2016 Atlético Madrid  - Rostov 2-1

19.10.2016 Bayern München  - PSV Eindhoven 4-1
19.10.2016 Rostov  - Atlético Madrid 0-1

13.09.2016 PSV Eindhoven - Atlético Madrid 0-1
13.09.2016 Bayern München - Rostov 5-0

28.09.2016 FK Rostov - PSV 2-2
28.09.2016 Atl. Madrid - Bayern 1-0

07.12.2016 Leverkusen  - AS Monaco 3-0
07.12.2016 Tottenham  - CSKA Moskva 3-1

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 AS Monaco  6   3   2   1  9-7 11
2 Leverkusen 6 2 4 0 8-4 10
3 Tottenham 6 2 1 3 6-6 7
4 TSKA Moscova  6  0 2 3 5-11 3

22.11.2016 CSKA Moskva - Leverkusen 1-1
22.11.2016 AS Monaco - Tottenham 2-1

02.11.2016 Tottenham  - Leverkusen 0-1
02.11.2016 AS Monaco  - CSKA Moskva 3-0

18.10.2016 CSKA Moskva  - AS Monaco 1-1
18.10.2016 Leverkusen  - Tottenham 0-0

14.09.2016 Tottenham  - AS Monaco 1-2
14.09.2016 Leverkusen  - TSKA Moscova 2-2

27.09.2016 Monaco - Leverkusen 1-1
27.09.2016 TSKA Moscova - Tottenham 0-1

07.12.2016 Real Madrid  - Dortmund 2-2
07.12.2016 Legia  - Sporting CP 1-0

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Dortmund  6  4  2  0   21-9 14
2 Real Madrid 6 3 3 0  16-10 12
3 Legia 6 1 1 4  9-24 4
4 Sporting CP 6 1 0 5  5-8 3

22.11.2016 Sporting CP - Real Madrid 1-2
22.11.2016 Dortmund - Legia 8-4

02.11.2016 Dortmund  - Sporting CP 1-0
02.11.2016 Legia  - Real Madrid 3-3

18.10.2016 Sporting CP  - Dortmund 1-2
18.10.2016 Real Madrid  - Legia 5-1

14.09.2016 Real Madrid - Sporting CP 2-1
14.09.2016 Legia - Dortmund 0-6

27.09.2016 Sporting - Legia 2-0
27.09.2016 Dortmund - Real Madrid 2-2

07.12.2016 FC Porto  - Leicester City 5-0
07.12.2016 Club Brugge  - FC Copenhaga 0-2

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Leicester  6   4   1   1   7-3 13
2 FC Porto 6  3 2 1  9-3 11
3 FC Copenhaga 6 2 3 1  7-2 9
4 Club Brugge 6 0 0 6  2-14 0

22.11.2016 FC Copenhaga - FC Porto 0-0
22.11.2016 Leicester City - Club Brugge 2-1

02.11.2016 FC Porto  - Club Brugge 1-0
02.11.2016 FC Copenhaga  - Leicester City 0-0

18.10.2016 Club Brugge  - FC Porto 1-2
18.10.2016 Leicester City  - FC Copenhaga 1-0

14.09.2016 FC Porto - FC Copenhaga 1-1
14.09.2016 Club Brugge - Leicester City 0-3

27.09.2016 FC Copenhaga - Club Brugge 4-0
27.09.2016 Leicester - FC Porto 1-0

07.12.2016 Juventus  - Dinamo Zagreb 2-0
07.12.2016 Lyon  - Sevilla 0-0

Loc Echipa J V E I Gol Pct
1 Juventus  6   4  2   0   11-2  14
2 Sevilla 6 3 2 1  7-3 11
3 Lyon 6 2 2 2  5-3 8
4 D. Zagreb 6 0 0 6  0-15 0

22.11.2016  Sevilla - Juventus 1-3
22.11.2016  Dinamo Zagreb - Lyon 0-1

02.11.2016  Juventus  - Lyon 1-1
02.11.2016  Sevilla  - Dinamo Zagreb 4-0

18.10.2016 Dinamo Zagreb  - Sevilla 0-1
18.10.2016 Lyon  - Juventus 0-1

14.09.2016 Juventus - Sevilla 0-0
14.09.2016 Lyon - Dinamo Zagreb 3-0

27.09.2016 Din. Zagreb - Juventus 0-4  
27.09.2016 Sevilla - Lyon 1-0

Meciurile retur din play off (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

23.08.2016 Roma - Porto 0-3 (in tur 1-1)
23.08.2016 Monaco - Villarreal  1-0 (in tur 2-1)
23.08.2016 Viktoria Plzeň - Ludogorets 2-2 (in tur 0-2)
23.08.2016 Hapoel Beer-Sheva - Celtic 2-0 (in tur 2-5)
23.08.2016 Legia Warszawa - Dundalk 1-1 (in tur 2-0)
24.08.2016 FC Salzburg - Dinamo Zagreb 1-2 dupa prelungiri (in tur 1-1)
24.08.2016 APOEL - FC København 1-1 (in tur 0-1)
24.08.2016 Rostov - Ajax 4-1 (in tur 1-1)
24.08.2016 Mönchengladbach - Young Boys 6-1 (in tur 3-1)
24.08.2016 Manchester City - FC Steaua 1-0 (in tur 5-0)

Meciurile retur ale turului III preliminar (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

02.08.2016 Qarabağ - Viktoria Plzen 1-1 (in tur 0-0)
02.08.2016 Dinamo Tbilisi - Dinamo Zagreb 0-1 (in tur 0-2)
02.08.2016 APOEL - Rosenborg 3-0 (in tur 1-2)
02.08.2016 Steaua Roșie Belgrad - Ludogorets 2-4 (2-2 dupa timpul regulamentar, in tur 2-2)
02.08.2016 Dundalk - BATE Borisov 3-0 (in tur 0-1)
03.08.2016 Copenhagen - Astra Giurgiu 3-0 (in tur 1-1)
03.08.2016 Steaua București -  Sparta Praga 2-0 (in tur 1-1)
03.08.2016 Hapoel Be'er Sheva -  Olympiakos FC 1-0 (in tur 0-0)
03.08.2016 Young Boys - Shakhtar Donetsk 3-0 dupa prelungiri (in retur 2-0, in tur 0-2)
03.08.2016 Red Bull Salzburg - Partizani 2-0 (in tur 1-0)
03.08.2016 PAOK - Ajax 1-2 (in tur 1-1)
03.08.2016 Celtic - Astana 2-1 (in tur 1-1)
03.08.2016 Legia Warsaw  - Trenčín 0-0 (in tur 1-0)
03.08.2016 Anderlecht  - Rostov 0-2 (in tur 2-2)
03.08.2016 Monaco - Fenerbahçe 3-1 (in tur 1-2)

Meciurile retur ale turului II preliminar (echipele bolduite s-au calificat mai departe)

19.07.2016 Alashkert - Dinamo Tbilisi 1-1 (in tur 0-2)
19.07.2016 Liepāja - Red Bull Salzburg 0-2 (in tur 0-1)
19.07.2016 Sheriff Tiraspol - Hapoel Be'er Sheva 0-0 (in tur 2-3)
19.07.2016 APOEL - The New Saints 3-0 (in tur 0-0)
19.07.2016 SJK Seinajoki - BATE Borisov 2-2 (in tur 0-2)
19.07.2016 Copenhagen - Crusaders 6-0 (in tur 3-0)
19.07.2016 Steaua Roșie Belgrad - Valletta 2-1 (in tur 2-1)
19.07.2016 Mladost Podgorica - Ludogorets Razgrad 0-3 (in tur 0-2)
19.07.2016 Legia Warsaw  - Zrinjski Mostar 2-0 (in tur 1-1)

20.07.2016 Astana - Žalgiris Vilnius  2-1 (in tur 0-0)
20.07.2016 F91 DudelangeI - Qarabağ 1-1 (in tur 0-2)
20.07.2016 FK Norrköping - Rosenborg 3-2  (in tur 1-3)
20.07.2016 Ferencváros  - Partizani 1-1 1-2 (in tur 1-1)
20.07.2016 Trenčín - Olimpija Ljubljana 2-3 (in tur 4-3)
20.07.2016 Celtic - Lincoln Red Imps 3-0 (in tur 0-1)
20.07.2016 Dinamo Zagreb  - Vardar 3-2 (in tur 2-1)
20.07.2016 FH Hafnarfjordur - Dundalk 2-2 (in tur 1-1)

Alashkert - FC Santa Coloma 3-0 (in tur 0-0)
B36 Tórshavn - Valletta 2-1 (in tur 0-1)
Tre Penne - The New Saints 0-3 (in tur 1-2)
Lincoln Red Imps - Flora Tallinn 2-0 (in tur 1-2)

 

 Programul Champions League editia 2017-2018

Champions League 2015-2016

  Real Madrid castigatoarea Champions League editia 2015-2016 (Real Madrid - Atletico Madrid 5-4 dupa penalty-uri - 1-1 dupa timpul regulamentar si prelungiri)

 Champions League 2014-2015

 FC Barcelona castigatoarea Champions League editia 2014-2015 (FC Barcelona - Juventus Torino 3-1)

 Champions League 2013-2014

 Real Madrid castigatoarea Champions League editia 2013-2014 (Real Madrid  - Atletico Madrid 4-1)

Real Radrid castigatoarea Champions League 2014

 

Programe ligi fotbal 2017-2018

Program LIGA 1 Romania

Program PREMIER LEAGUE Anglia

Program BUNDESLIGA Germania

Program PRIMERA DIVISION Spania

Program SERIE A Italia

Program LIGUE 1 Franta

 

Program etapa 1 liga 1 editia 2018-2019

Vineri, 20 iulie
21:00 FC CFR 1907 Cluj - AFC Botoșani

Sambata, 21 iulie
18:00 FC Viitorul Constanța - AFC Dunarea Călărași
21:00 AFC Astra Giurgiu - Fotbal Club FCSB

Duminica, 22 iulie
18:00 AFC Hermannstadt - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe
21:00 Dinamo 1948 București - FC Voluntari

Luni, 23 iulie
18:00 CS Gaz Metan Mediaș - CS Concordia Chiajna
21:00 U Craiova 1948 CS - CSM Politehnica Iași

Programul complet al ligii 1 2018 - 2019 ==> aici

Vino si tu alaturi de noi pe facebook

Vino alaturi de noi in grupul jucatorilor la loto si noroc

Bancul zilei

O vecină de la balcon îi zice lui Ion:
– Azi băiatul meu participă la un maraton.
– Stiu doamnă. I-am promis că-l ajut.
– Mă bucur că vă ajutați ca frații. Dar cum o să-l ajuți?
– Ii pun pioneze în adidași.

Bancurile zilei le poti citi aici...

Like la pagina Iasi365

Close

Daca vrei sa fii le curent cu noutatile din Iasi da-ne like...