Iunie 22, 2021

Sport

Programul si orele de disputare ale meciurilor de la EURO 2020

Programul Euro 2020 - componența grupelor, programul meciurilor și orele de disputare

 

Cu o intârziere de 1 an de zile, cauzată de pandemia care a afectat viața intregii omeniri, în câteva zile debutează meciurile turneului final al Campionatului European de Fotbal EURO 2020. Meciul de deschidere se va disputa în data de 11 iunie 2021 pe Stadio Olimpico din Roma și va fi cel dintre Italia şi Turcia. Din păcate așa cum ne-a obișnuit de ceva ani, echipa de fotbal a Romaniei lipsește și de la acest turneu final.

Iată componența celor 6 grupe ale turneului final EURO 2020 și programul meciurilor.

Grupa A
Turcia, Italia, Ţara Galilor, Elveţia
(Meciurile se vor disputa la Roma şi Baku)

Grupa B
Danemarca, Finlanda, Belgia, Rusia
(Meciurile se vor disputa la Copenhaga şi Sankt Petersburg)

Grupa C
Olanda, Ucraina, Austria, Macedonia de Nord
(Meciurile se vor disputa la Amsterdam şi Bucureşti)

Grupa D
Anglia, Croaţia, Scoţia, Cehia
(Meciurile se vor disputa la Londra şi Glasgow)

Grupa E
Spania, Suedia, Polonia, Slovacia
(Meciurile se vor disputa la Sevilla şi Sankt Petersburg)

Grupa F
Ungaria, Portugalia, Franţa, Germania
(Meciurile se vor disputa la Munchen şi Budapesta)

Vineri 11 iunie 2021

22:00, Turcia - Italia (Roma, Grupa A)

 

Sâmbătă 12 iunie 2021

16:00, Ţara Galilor - Elveţia ( Baku, Grupa A)
19:00, Danemarca - Finlanda (Copenhaga, Grupa B)
22:00, Belgia - Rusia (St Petersburg, Grupa B)

 

Duminică 13 iunie 2021

16:00, Anglia - Croaţia (Londra, Grupa D)
19:00, Austria - Macedonia de Nord (Bucureşti, Grupa C)
22:00, Olanda - Ucraina (Amsterdam, Grupa C)

 

Luni 14 iunie 2021

16:00, Scoţia - Cehia (Glasgow, Grupa D)
19:00, Polonia - Slovacia (St Petersburg, Grupa E)
22:00, Spania - Suedia (Sevilla, Grupa E)

 

Marţi 15 iunie 2021

19:00, Ungaria - Portugalia (Budapesta, Grupa F)
22:00, Franţa - Germania (Munchen, Grupa F)

 

Miercuri 16 iunie 2021

16:00, Finlanda - Rusia (St Petersburg, Grupa B)
19:00, Turcia - Ţara Galilor (Baku,Grupa A)
22:00, Italia - Elveţia (Roma, Grupa A)

 

Joi 17 iunie 2021

16:00, Ucraina - Macedonia de Nord (Bucureşti, Grupa C)
19:00, Danemarca - Belgia (Copenhaga, Grupa B)
22:00, Olanda - Austria (Amsterdam, Grupa C)

 

Vineri 18 iunie 2021

16:00, Suedia - Slovacia (St Petersburg, Grupa E)
19:00, Croaţia - Cehia (Glasgow, Grupa D)
22:00, Anglia - Scoţia (Londra, Grupa D)

 

Sâmbătă 19 iunie 2021

16:00, Ungaria - Franţa (Budapesta, Grupa F)
19:00, Portugalia - Germania (Munchen, Grupa F)
22:00, Spania - Polonia (Sevilla, Grupa E)

 

Duminică 20 iunie 2021

19:00, Italia - Ţara Galilor (Roma, Grupa A)
19:00, Elveţia - Turcia (Baku, Grupa A)

 

Luni 21 iunie 2021

19:00, Macedonia de Nord - Olanda (Amsterdam, Grupa C)
19:00, Ucraina - Austria (Bucureşti, Grupa C)
22:00, Rusia - Danemarca (Copenhaga, Grupa B)
22:00, Finlanda - Belgia (St Petersburg, Grupa B)

 

Marţi 22 iunie 2021

22:00, Cehia - Anglia (Londra, Grupa D)
22:00, Croaţia - Scoţia (Glasgow, Grupa D)

 

Miercuri 23 iunie 2021

19:00, Slovacia - Spania (Sevilla, Grupa E)
19:00, Suedia - Polonia (St Petersburg, Grupa E)
22:00, Germania - Ungaria (Munchen, Grupa F)
22:00, Portugalia - Franţa (Budapesta, Grupa F)

 

Optimi de finală: sâmbătă 26 iunie 2021

1: 2A - 2B (19:00, Amsterdam)
2: 1A - 2C (21:00, Londra)

 

Optimi de finală: duminică 27 iunie 2021

3: 1C - 3D/E/F (19:00, Budapesta)
4: 1B - 3A/D/E/F (22:00, Sevilla)

 

Optimi de finală: luni 28 iunie 2021

5: 2D - 2E (19:00, Copenhaga)
6: 1F - 3A/B/C (22:00, Bucureşti)

 

Optimi de finală: marţi 29 iunie 2021

7: 1D - 2F (19:00, Londra)
8: 1E - 3A/B/C/D (22:00, Glasgow)

 

Sferturi de finală: vineri 2 iulie 2021

sfert 1: câştigătoarea optimii de finală 6 - câştigătoarea optimii de finală 5 (19:00, St Petersburg)
sfert 2: câştigătoarea optimii de finală 4 - câştigătoarea optimii de finală 2 (22:00, Munchen)

 

Sferturi de finală: sâmbătă 3 iulie 2021

sfert 3: câştigătoarea optimii de finală 3 - câştigătoarea optimii de finală 1 (19:00, Baku)
sfert 4: câştigătoarea optimii de finală 8 - câştigătoarea optimii de finală 7 (22:00, Roma)

 

Semifinale: marţi 6 iulie 2021

semifinala 1: câştigătoarea sfertului 2 - câştigătoarea sfertului 1 (22:00, Londra)

 

Semifinale: miercuri 7 iulie 2021

 

semifinala 2: câştigătoarea sfertului 4 - câştigătoarea sfertului 3 (22:00, Londra)

 

Finala: duminică 11 iulie 2021

câştigătoarea semifinalei 1 - câştigătoarea semifinalei 2 (22:00, Londra)

 

programul meciurilor de la turneul final EURO 2020

Programul ligii 1 la fotbal sezonul 2020-2021

Programul ligii 1 la fotbal sezonul 2020-2021

Liga Profesionistă de Fotbal a stabilit programul sezonului 2020 - 2021 al Ligii 1, un campionat in care sperăm ca Politehnica Iași nu va mai trece prin momentele tensionate din ultima ediție. Am avut noroc că nu am retrogradat, insă suporterii Iașului merită mai mult decât niște meciuri care să te scape de Liga 2.

Etapa 1, (22/23 august):

Academica Clinceni - CFR Cluj
Dinamo - Hermannstadt
Poli Iași - Chinida
FC Argeș - FC Botoșani
FC Voluntari - Gaz Metan Mediaș
Viitorul - UTA Arad
Astra Giurgiu - FCSB
Sepsi - Universitatea Craiova

Etapa 2, (29/30 august):

Hermannstadt - Academica Clinceni
Chindia Târgoviște - Dinamo
FC Botoșani - Poli Iași
Gaz Metan Mediaș - FC Argeș
UTA Arad - FC Voluntari
FCSB - Viitorul
Universitatea Craiova - Astra Giurgiu
CFR Cluj - Sepsi

Etapa 3, (12/13 septembrie):

Academica Clinceni - Chindia
Dinamo - FC Botoșani
Poli Iași - Gaz Metan Mediaș
FC Argeș - UTA Arad
FC Voluntari - FCSB
Viitorul - Universitatea Craiova
Astra Giurgiu - Sepsi
CFR Cluj - Hermannstadt

Etapa 4, (19/20 septembrie):

FC Botoșani - Academica Clinceni
Gaz Metan Mediaș - Dinamo
UTA Arad - Poli Iași
FCSB - FC Argeș
Universitatea Craiova - FC Voluntari
Sepsi - Viitorul
Chindia - Hermannstadt
Astra Giurgiu - CFR Cluj

Etapa 5, (26/27 septembrie):

Academica Clinceni - Gaz Metan
Dinamo - UTA Arad
Poli Iași - FCSB
FC Argeș - Universitatea Craova
FC Voluntari - Sepsi
Hermannstadt - FC Botoșani
Viitorul - Astra Giurgiu
CFR Cluj - Chindia

Etapa 6, (3/4 octombrie):

UTA Arad - Academica Clinceni
FCSB - Dinamo
Universitatea Craiova - Poli Iași
Sepsi - FC Argeș
Gaz Metan Mediaș - Hermannstadt
Astra Giurgiu - FC Voluntari
FC Botoșani - Chindia
Viitorul - CFR Cluj

Etapa 7, (17/18 octombrie):

Academica Clinceni - FCSB
Dinamo - Universitatea Craiova
Poli Iași - Sepsi
Hermannstadt - UTA Arad
FC Argeș - Astra Giurgiu
Chindia - Gaz Metan Mediaș
FC Voluntari - Viitorul
CFR Cluj - FC Botoșani

Etapa 8, (24/25 septembrie):

Universitatea Craiova - Academica Clinceni
Sepsi - Dinamo
FCSB - Hermannstadt
Astra Giurgiu - Poli Iași
UTA Arad - Chindia
Viitorul - FC Argeș
Gaz Metan Mediaș - FC Botoșani
FC Voluntari - CFR Cluj

Etapa 9, (31 octombrie/1 noiembrie):

Academica Clinceni - Sepsi
Hermannstadt - Universitatea Craiova
Dinamo - Astra Giurgiu
Chindia - FCSB
Poli Iași - Viitorul
FC Botoșani - UTA Arad
FC Argeș - FC Voluntari
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaș

Etapa 10, (7/8 noiembrie):

Astra Giurgiu - Academica Clinceni
Sepsi - Hermannstadt
Universitatea Craiova - Chindia
Viitorul - Dinamo
FCSB - FC Botoșani
FC Voluntari - Poli Iași
UTA Arad - Gaz Metan Mediaș
FC Argeș - CFR Cluj

Etapa 11, (21/22 noiembrie):

Academica Clinceni - Viitorul
Hermannstadt - Astra Giurgiu
Chindia - Sepsi
FC Botoșani - Universitatea Craiova
Dinamo - FC Voluntari
Gaz Metan Mediaș - FCSB
Poli Iași - FC Argeș
CFR Cluj - UTA Arad

Etapa 12, (5/6 decembrie):

FC Voluntari - Academica Clinceni
Viitorul - Hermannstadt
Astra Giurgiu - Chindia
Sepsi - FC Botoșani
Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaș
FC Argeș - Dinamo
FCSB - UTA Arad
Poli Iași - CFR Cluj

Etapa 13, (12/13 decembrie):

Academica Clinceni - FC Argeș
Hermannstadt - FC Voluntari
Chindia - Viitorul
FC Botoșani - Astra Giurgiu
Gaz Metan Mediaș - Sepsi
UTA Arad - Universitatea Craiova
Dinamo - Poli Iași
CFR Cluj - FCSB

Etapa 14, (15/16/17 decembrie):

Poli Iași - Academica Clinceni
FC Argeș - Hermannstadt
FC Voluntari - Chindia
Viitorul - FC Botoșani
Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaș
Sepsi - UTA Arad
Universitatea Craiova - FCSB
Dinamo - CFR Cluj

Etapa 15, (19/20 decembrie):

Academica Clinceni - Dinamo
Hermannstadt - Poli Iași
Chindia Târgoviște - FC Argeș
FC Botoșani - FC Voluntari
Gaz Metan Mediaș - Viitorul
UTA Arad - Astra Giurgiu
FCSB - Sepsi
CFR Cluj - Universitatea Craiova

Etapa 16, (13/14 ianuarie):

CFR Cluj - Academica Clinceni
Hermannstadt - Dinamo
Chindia - Poli Iași
FC Botoșani - FC Argeș
Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari
UTA Arad - Viitorul
FCSB - Astra Giurgiu
Universitatea Craiova - Sepsi

Etapa 17, (16/17 ianuarie):

Academica Clinceni - Hermannstadt
Dinamo - Chindia
Poli Iași - FC Botoșani
FC Argeș - Gaz Metan Mediaș
FC Voluntari - UTA Arad
Viitorul - FCSB
Astra Giurgiu - Universitatea Craiova
Sepsi - CFR Cluj

Etapa 18, (23/24 ianuarie):

Chindia - Academica Clinceni
FC Botoșani - Dinamo
Gaz Metan Mediaș - Poli Iași
UTA Arad - FC Argeș
FCSB - FC Voluntari
Universitatea Craiova - Viitorul
Sepsi - Astra Giurgiu
Hermannstadt - CFR Cluj

Etapa 19, (26/27/28 ianuarie):

Academica Clinceni - FC Botoșani
Dinamo - Gaz Metan
Poli Iași - UTA Arad
FC Argeș - FCSB
FC Voluntari - Universitatea Craiova
Viitorul - Sepsi
Hermannstadt - Chindia
CFR Cluj - Astra Giurgiu

Etapa 20, Liga 1, sezonul 2020 - 2021, (30/31 ianuarie):

Gaz Metan Mediaș - Academica Clinceni
UTA Arad - Dinamo
FCSB - Poli Iași
Universitatea Craiova - FC Argeș
Sepsi - FC Voluntari
FC Botoșani - Hermannstadt
Astra Giurgiu -Viitorul
Chindia - CFR Cluj

Etapa 21, (2/3/4 februarie):

Academica Clinceni - UTA Arad
Dinamo - FCSB
Poli Iași - Universitatea Craiova
FC Argeș - Sepsi
Hermannstadt - Gaz Metan
Voluntari - Astra
Chindia - FC Botoșani
CFR Cluj - Viitorul

Etapa 22, (6/7 februarie):

FCSB - Academica Clinceni
Universitatea Craiova - Dinamo
Sepsi - Poli Iași
UTA Arad - Hermannstadt
Astra Giurgiu - FC Argeș
Gaz Metan Mediaș - Chindia
Viitorul - FC Voluntari
FC Botoșani - CFR Cluj

Etapa 23, (13/14 februarie):

Academica Clinceni - Universitatea Craiova
Dinamo - Sepsi
Hermannstadt - FCSB
Poli Iași - Astra Giurgiu
Chindia - UTA Arad
FC Argeș - Viitorul
FC Botoșani - Gaz Metan
CFR Cluj - FC Voluntari

Etapa 24, (20/21 februarie):

Sepsi - Academica Clinceni
Universitatea Craiova - Hermannstadt
Astra Giurgiu - Dinamo
FCSB - Chindia
Viitorul - Poli Iași
UTA Arad - FC Botoșani
FC Voluntari - FC Argeș
Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj

Etapa 25, (27/28 februarie):

Academica Clinceni - Astra Giurgiu
Hermannstadt - Sepsi
Chindia - Universitatea Craiova
Dinamo - Viitorul
FC Botoșani - FCSB
Poli Iași - FC Voluntari
Gaz Metan Mediaș - UTA Arad
CFR Cluj - FC Argeș

Etapa 26, (6/7 martie):

Viitorul - Academica Clinceni
Astra Giurgiu - Hermannstadt
Sepsi - Chindia
Universitatea Craiova - FC Botoșani
FC Voluntari - Dinamo
FCSB - Gaz Metan Mediaș
FC Argeș - Poli Iași
UTA Arad - CFR Cluj

Etapa 27, (13/14 martie):

Academica Clinceni - FC Voluntari
Hermannstadt - Viitorul
Chindia - Astra Giurgiu
FC Botoșani - Sepsi
Gaz Metan Mediaș - Universitatea Craiova
Dinamo - FC Argeș
UTA Arad - FCSB
CFR Cluj - Poli Iași

Etapa 28, (20/21 martie):

FC Argeș - Academica Clinceni
FC Voluntari - Hermannstadt
Viitorul - Chindia
Astra Giurgiu - FC Botoșani
Sepsi - Gaz Metan Mediaș
Universitatea Craiova - UTA Arad
Poli Iași - Dinamo
FCSB - CFR Cluj

Etapa 29, (3/4 aprilie):

Academica Clinceni - Poli Iași
Hermannstadt - FC Argeș
Chindia - FC Voluntari
FC Botoșani - Viitorul
Gaz Metan Mediaș - Astra Giurgiu
UTA Arad - Sepsi
FCSB - Universitatea Craiova
CFR Cluj - Dinamo

Etapa 30, (10/11 aprilie):

Dinamo - Academica Clinceni
Poli Iași - Hermannstadt
FC Argeș - Chindia
FC Voluntari - FC Botoșani
Viitorul - Gaz Metan Mediaș
Astra Giurgiu - UTA Arad
Sepsi - FCSB
Universitatea Craiova - CFR Cluj

Programul Liga 1 2020 2021 Politehnica Iasi

 

 

sigla iasi365 2019 footer

 

 

Portalul Iasi365.com se dorește a fi site-ul de unde ieșenii să poată obţine informaţii detaliate despre evenimentele culturale ce au loc în municipiul Iaşi (concerte, spectacole, expoziţii, târguri, petreceri, cursuri, competiţii sportive etc.) precum şi un îndrumar în obţinerea de acte de la instituţiile publice ieşene (certificat naştere, CI, pasaport, carnet de conducere, autorizaţii de tot felul)

Iasi 365 le urează tuturor celor care vin în Iași bun venit și distracție placută!