Loading...

iasi 365 2018 logo 4

 

banner rezultate loto iasi365

Sport

Program play-out 2018-2019

In grupa care se lupta pentru evitarea retrogradarii vor evolua 8 echipe, printre care si Dinamo Bucuresti, surpriza neplacuta a ligii 1 din ultimii ani.
Clasamentul play-out-ului dupa injumatatirea punctelor arata la modul urmator, cu mentiunea ca Gaz Metan medias si Voluntari au beneficiat de rotunjire dupa injumatatirea punctajului din sezonul regulat

1. Botoșani 18 puncte
2. Poli Iași 17
3. Dinamo 16
4. Hermannstadt 16
5. Gaz Metan Mediaş 16 *
6. Dunărea Călărași 12
7. FC Voluntari 11 *
8. Concordia Chiajna 9

program play-out liga1 2018 2019

Program tur play-out 2018-2019

Clasamentul grupei play-out al ligii 1 de fotbal editia 2018-2019

 Loc Echipa M 
 V 

 Î 
 Golav 
 Pct 
1 Gaz Metan 1 1 0 0 2 - 0 19
2 Dinamo 1 1 0 0 2 - 0 19
3 FC Botoșani 0 0 0 0 0 - 0 18
4 Poli Iași 1 0 0 1 0 - 2 17
5  Hermannstadt  1 0 0 1 0 - 2 16
6 FC Voluntari 1 1 0 0 2 - 0 14
7 Călărași 1 0 0 1 0 - 2 12
8 Chiajna 0 0 0 0 0 - 0 9

Etapa 1:

Vineri, 8 martie
20:30 ( play-out) Dinamo București - Dunărea Călărași 2-0

Sâmbătă, 9 martie
13:00 (play-out) Hermannstadt - Gaz Metan Mediaș 0-2

Duminică, 10 martie
17:30 (play-out) Politehnica Iași - FC Voluntari 0-2

Luni, 11 martie
17:30 (play-out) FC Botoșani - Concordia Chiajna

Etapa 2:

Voluntari - Botoșani
Călărași - Poli Iași
Gaz Metan Mediaş - Dinamo
Concordia Chiajna - Hermannstadt

Etapa 3:

FC Botoșani - Călărași
Poli Iași - Gaz Metan Mediaş
Dinamo - Hermannstadt
Concordia Chiajna - Voluntari

Etapa 4:

Gaz Metan Mediaş - Botoșani
Hermannstadt - Poli Iași
Călărași - Voluntari
Dinamo - Concordia Chiajna

Etapa 5:

Botoșani - Hermannstadt
Voluntari - Gaz Metan Mediaş
Poli Iași - Dinamo
Concordia Chiajna - Călărași

Etapa 6:

Dinamo - Botoșani
Hermannstadt - Voluntari
Gaz Metan Mediaş - Călărași
Poli Iași - Concordia Chiajna

Etapa 7:

Botoșani - Poli Iași
Voluntari - Dinamo
Călărași - Hermannstadt
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş

Program retur play-out 2018-2019

Etapa 8:

Concordia Chiajna - Botoșani
Voluntari - Poli Iași
Călărași - Dinamo
Gaz Metan Mediaş - Hermannstadt

Etapa 9:

Botoșani - Voluntari
Poli Iași - Călărași
Dinamo - Gaz Metan Mediaş
Hermannstadt - Concordia Chiajna

Etapa 10:

Călărași - Botoșani
Gaz Metan Mediaş - Poli Iași
Hermannstadt - Dinamo
Voluntari - Concordia Chiajna

Etapa 11:

Botoșani - Gaz Metan Mediaş
Poli Iași - Hermannstadt
Voluntari - Călărași
Concordia Chiajna - Dinamo

Etapa 12:

Hermannstadt - Botoșani
Gaz Metan Mediaş - Voluntari
Dinamo - Poli Iași
Călărași - Concordia Chiajna

Etapa 13:

Botoșani - Dinamo
Voluntari - Hermannstadt
Călărași - Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna - Poli Iași

Etapa 14:

Poli Iași - FC Botoșani
Dinamo - Voluntari
Hermannstadt - Călărași
Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna

Program play-off 2018  2019

 

După desfășurarea celor 26 de etape ale sezonului regulat al Ligii 1, cele șase echipe care s-au calificat în grupa play-off și care se vor bate pentru caștigarea campionatului României sunt: CFR Cluj, FCSB, Universitatea Craiova, Astra Giurgiu, Viitorul Cosntanța și Sepsi Sf Gheorghe. De remarcat faptul că pentru ultimele locuri in grupă au luptat patru echipe, marea câștigătoare fiind Viitorul Constanta, care, prin victoria din fața celor de la FC Botosani s-au clasat mai bine in clasamentul final și fața de CSMS Politehnica Iași și față de FC Botosani

Iată și clasamentul dupp injumătățirea punctelor acumulate după sezonul regulat

1. CFR Cluj 27 puncte
2. FCSB 25* puncte
3. Universitatea Craiova 23* puncte
4. Astra Giurgiu 21 puncte
5. Viitorul Constanta 19 puncte
6. Sepsi Sf Gheorghe 19* puncte

FCSB, U Craiova si Sepsi Sf Gheorghe beneficiat de rotunjirea punctelor. Iată in continuare și programul play-off 2018-2019

program grupa play off liga 1

Program tur play-off 2018-2019

Iata in continuare clasamentul la zi din grupa play-off al ligii 1 editia 2018-2019

 Loc  Echipa M   V   E   Î   Golav   Pct 
1 CFR Cluj 1 1 0 0 3 - 1 30
2 CSU Craiova 1 1 0 0 1 - 0 26
3 FCSB 0 0 0 0 0 - 0 25
4  Astra Giurgiu  1 0 0 1 0 - 1 21
5 Viitorul 0 0 0 0 0 - 0 19
6 Sepsi OSK 1 0 0 1 1 - 3 19

Etapa 1

Sâmbătă, 9 martie
20:15 ( play-off) CFR Cluj - Sepsi Sf. Gheorghe 3-1

Duminică, 10 martie
20.30 (play-off) Universitatea Craiova - Astra Giurgiu 1-0

Luni, 11 martie
20:30 (play-off) FCSB - FC Viitorul

Etapa 2

Viitorul Constanta - CFR Cluj
Astra Giurgiu - FCSB
Sepsi Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Etapa 3

CFR Cluj - Astra Giurgiu
FCSB - Universitatea Craiova
Sepsi Sf Gheorghe - Viitorul Constanta

Etapa 4

Universitatea Craiova - CFR Cluj
Astra Giurgiu - Viitorul Constanta
FCSB - Sepsi Sf Gheorghe

Etapa 5

CFR Cluj- FCSB
Viitorul Constanta - Universitatea Craiova
Sepsi Sf Gheorghe - Astra Giurgiu

 

Program retur play-off 2018-2019

Etapa 6

Sepsi Sf Gheorghe- CFR Cluj
Viitorul Constanta - FCSB
Astra Giurgiu - CS U Craiova

Etapa 7

CFR Cluj - Viitorul Constanta
FCSB - Astra Giurgiu
CS U Craiova - Sepsi Sf Gheorghe

Etapa 8

Astra Giurgiu - CFR ClujCluj
CS U Craiova - FCSB
Viitorul Constanta - Sepsi Sf Gheorghe

Etapa 9

CFR Cluj - CS U Craiova
Viitorul Constanta -
Sepsi Sf Gheorghe - FCSBAstra Giurgiu

Etapa 10

FCSB - CFR Cluj
CS U Craiova - Viitorul Constanta
Astra Giurgiu - Sepsi Sf Gheorghe

 Grupele si programul campionatului european U21 Italia 2019

 

Tragerea la sorţi a grupelor si a programului turneului final al campionatului european u21 avut loc la Bologna, iar competiţia se va desfăşura între 16 şi 30 iunie 2019.

Cele 12 echipe calificate la turneul final vor fi repartizate în trei grupe a câte patru echipe. În semifinale se vor califica câştigătoarele celor trei grupe  plus cel mai bun loc 2. Echipele calificate in semifinale vor obţine şi biletele pentru Jocurile Olimpice de la Tokyo, din 2020.

Iata si cele trei grupe ale competitiei:

Grupa A:
Italia, Spania, Belgia, Polonia

Grupa B:
Germania, Danemarca, Austria, Serbia

Grupa C:
Anglia, Croaţia, România, Franţa

programul Romaniei la campionatul european u21 Italia

Cele 6 meciuri din grupa c din care face parte si Romania se vor desfasura dupa urmatorul program:

Programul grupei C:

18 iunie: ROMÂNIA – Croaţia (ora 19:00, San Marino), Anglia – Franţa (ora 21:45, Cesena)
21 iunie: Anglia – ROMÂNIA (ora 19:00, Cesena), Franţa – Croaţia (ora 21:45, San Marino)
24 iunie: Franţa – ROMÂNIA (ora 21:45, Cesena), Croaţia – Anglia (ora 21:45, San Marino)

Partidele de la Euro U21, din 2019, vor avea loc în şase oraşe: Trieste, Udine, Cesena, Bologna, Reggio Emilia şi Serravalle (San Marino).

Programe ligi fotbal 2018-2019

Program LIGA 1 Romania

Program PREMIER LEAGUE Anglia

Program BUNDESLIGA Germania

Program PRIMERA DIVISION Spania

Program SERIE A Italia

Program LIGUE 1 Franta

 

Unde ne putem antrena in Iasi

Lista SALILOR de AEROBIC din Iasi

Program grupe liga 1 editia 2018-2019

Grupa play out

Duminica, 26 mai
18:00 (play-out) Dunarea Calarasi - Gaz Metan Medias 
21:00 ( play-out) Chiajna - Poli Iasi

Luni, 27 mai
18:00 (play-out) Voluntari - Hermannstadt
21:00 (play-out) FC Botosani - Dinamo

Programul complet al ligii 1 2018 - 2019 ==> aici

Bancul zilei

Un scoțian se duce la primărie cu o cerere de schimbare de nume. Funcționarul îl întreabă:
- De ce doriți să vă schimbați numele, domnule?
- Am găsit o cutie cu peste o sută de cărți de vizită.

Bancurile zilei le poti citi aici...